Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Ronalds
pirms 6 stundām , ieleja teica:

ir cerīgi virsraksti, ka vakcīna esot efektīva un masveida ražošana iespējama jau 2021. gada sākumā

Neticu! 

Visi daudz maz uzticamie avoti, ko esmu lasījis apgalvo ka tik ātri nav iespējams izveikt vajadzīgās pārbaudes un klīniskos pētījums lai pārliecinātos par vakcīnas drošumu un efektivitāti. 

Bet fakts kā tāds, ka nākotnē covid nebūs bīstams - visi izslimos jau bērnībā vieglā / bez simptomu formā un iegūs imunitāti. 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tas tā kā jau būtu pierādīts? Ka būs tā imunitāte pēc pārslimošanas?

Pret visiem COVIDa apakštipiem, tiem, kas jau ir un kas vēl būs?


Pirms 33 minūtēm , Ronalds teica:

Bet fakts kā tāds, ka nākotnē covid nebūs bīstams - visi izslimos jau bērnībā vieglā / bez simptomu formā un iegūs imunitāti. 

 


https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.04.14.040782v1  

4.marts - 2 galvenie tipi https://www.chinadaily.com.cn/a/202003/04/WS5e5f93aaa31012821727c542.html


Tagad jau 6.


https://www.nature.com/articles/s41418-020-0530-3

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu ja vīruss mutēs tā, ka esošās antivielas nederēs, tad nederēs arī vakcīnas un cilvēku vidējais mūža ilgums samazināsies.... 

Link to comment
Share on other sites

Varam atviegloti nopūsties, pandēmijas beigu vēstnesis ir klāt. 

Pēc 2 mēnešu pārtraukuma, pastkaste atkal piepildas ar reklāmas materiāliem..:king2:

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Visi daudz maz uzticamie avoti, ko esmu lasījis apgalvo ka tik ātri nav iespējams izveikt vajadzīgās pārbaudes un klīniskos pētījums lai pārliecinātos par vakcīnas drošumu un efektivitāti. 

Amīši apgalvo, ka uz gada beigām vakcīna būšot.  Par drošumu neņemos spriest, viens gan ir skaidrs - es personīgi un ģimene pagaidīs vismaz 10-15 gadus un tad sāksim izvērtēt lietot to vai nē.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kad nolems ka vakcīna ir obligāta, tad varēsi vērtēt cik uziet lietot vai nē :D

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 1 stundas , Stasss teica:

pandēmijas beigu vēstnesis ir klāt

Pandēmijas pirmā viļņa :sarkasms:


Just now, AndrisBB teica:

Kad nolems ka vakcīna ir obligāta, tad varēsi vērtēt cik uziet lietot vai nē

Tas 1) ir jānolemj 2) gan atradīsim veidus 3) tad dzīvosim citādā pasaulē, kur, visticamāk, arī daudz kas cit būs "obligāts", kā, piemēram, balsot par vienīgo partiju

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Pandēmijas pirmā viļņa

Apšaubu kaut kādus tur pēcviļņus..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu kautkas no sērijas, ka neatļaus iebraukt kautkādās valstīs , ja nav vakcinēts pret COVID, ir visai ticams. Ja dzīvo meža vidū, tad pofig.

Jau tagad daļā EU valstu var iebraukt tikai tad ja ir veikts tests un nav konstatēta saslimšana.


Pietam tās vakcīnas ja arī izstrādā, tad tikuntā ar pašreizējām jaudām faktiski nav iespējams saražot vajadzīgajos apjomos. Ja indieši spēs saražot (kur tiek ražotas lielākā daļa vakcīnu), tad varbūt arī būs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Par "obligāts" vēl piemetināšu. Maz jau ticams, ka būs obligāts tādā izpratnē, ka nu tik visus vedīs vagoniem uz slimnīcām ar varu "špricēt". Drīzāk ticams ir, ka nevakcinētajiem būs dažādi ierobežojumi, piemēram, ceļot uz citām valstīm vai ceļot ar lidmašīnām. Pēc vajadzības, protams, ierobežojumus sašaurināt - iepirkties veikalā, vai vispār uz ielas rādīties. Tam, protams, vajadzīga atzīme attiecīgajos reģistros un pilsonim attiecīgus papīrus (mobīlais, atbilstoša ID karte, jā, arī čips zem ādas derēs).

 

Es tādā pasaulē negribētu dzīvot. Pieņemu, ka daudzi no jums arī. Var jau argumentēt, ka bailīgie un vakcinētie negribētu dzīvot pasaulē, kur kāds vazājas apkārt nevakcinējies, bet tam ir daudz pretargumentu:

1) Ja jau vakcīna ir tik droša - tad vakcinētajiem nav par satraukties

2) Pēc nu jau ienākušajiem datiem nu nav šī slimība tik bīstama un vakcīna vispār nav nepieciešama. Tas, protams, manuprāt, bet lai katrs pats sev izlemj.

3) Maz ticams, ka vakcīna, kas izveidota gada, pusotra laikā ir droša, attiecīgi tā obligāta lietošana (lai arī ne tieši - ar varu) ir amorāla

4) Viss kas ir obligāts, ir jāskata pastiprināti skrupulozi un ar maksimālām aizdomām

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Apšaubu kaut kādus tur pēcviļņus..

Par nākamajiem viļņiem es to secinu pēc nepārtrauktās retorikas, ka vīruss ir uz palikšanu, nekas vairs nebūs kā bijis, tas ir jaunā norma, utt. Pats ceru, ka kļūdos.

Link to comment
Share on other sites

Tas ka uz kādu laiku šis ir uz palikšanu, tas skaidrs.. bet visdrīzāk tas netiks traktēts kā pēcvilnis, lai atkal spriestu klapēt visu ciet..

Būs ar to jāsadzīvo un viss.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Just now, Stasss teica:

lai atkal spriestu klapēt visu ciet..

Šī situācija ir tik politizēta, ka par šo es vēl neesmu drošs. Bet, protams, tās ir tikai spekulācijas. Es labāk ceru uz labāko iznākumu, bet iepriekš jau gatavojos (arī morāli) sliktākam gadījumam.

 

P.S.

Aizvakar beidzot atvēra trenežieru zālīti (laikam kādi 2 mēn bi ciet), vēl šodien patīkami sūrst :) 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Ar izplatīšanu visai pasaules populācijai arī varētu būt problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Kad parādīsies vakcīnas,tad ''bagātajam'' valstīm nebūs problēmu, izņemot anti-vakcinēšanās adeptus. Nu būs cilvēki , kas uzskatīs ka vakcinēšanas ir totāls ļaunums . Principā savdabīga reliģija.  Nabadzīgajās... neticu ka bagātie ''stutēs'' . Ja totāli visiem, tad varbūt panāktu to , kas ir ar bakām-nu ir iznīdētas. Bet šis vīruss nav tik ļauns, lai ''iespringtu'' ar labdarību.

Link to comment
Share on other sites

Diez visi šie antivakseri paši bērnībā arī nav vakcinejušies? ? Jeb tomēr ir un izdzīvoja ļaunās vakcinācijas?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Viņi ir pret vaksāciju vai vakcināciju.

Lai gan - kāda starpība.


1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Apšaubu kaut kādus tur pēcviļņus..

Jo?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Viens ir gadu desmitiem pārbaudītas vakcīnas, otrs ir dažu gada laikā sagrābstītas. Manis pēc tu vari iet par izmēģinājuma trusīti, tikai nespied to darīt man.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , Raimonds1 teica:

Viņi ir pret vaksāciju vai vakcināciju.

 

Parasti pret abiem.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 8 minūtēm , oxygen teica:

Principā savdabīga reliģija

Kas? Ka vakcinēšanās ir risinājums visām medicīnas problēmām?

Vai tas, ka pastāv korelācija starp vakcināciju un paralīzi? Gribēja izskaust poliomielītu un izskauda, bet rezultātā vairākas reizes pieaug ne-polio izraisītas paralīzes un samazinājās tiklīdz beidza vakcinācijas programmu? Nu kā lai tic (savdabīga reliģija) tādām vakcīnām?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Viens ir gadu desmitiem pārbaudītas vakcīnas, otrs ir dažu gada laikā sagrābstītas. Manis pēc tu vari iet par izmēģinājuma trusīti, tikai nespied to darīt man.

Esi vakcinēts jeb nē?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Bērnībā noteikti. Bet uz tevi tas kā attiecas?

Link to comment
Share on other sites

Attiecas tā, ka paši vecāki ir vakcinēti, bet bērniem tas būs "kaitīgi, slikti utt" , tā nav antivakseru divkosība?

 

Nerunāju par tevi konkrēti bet par antivakseriem vispārīgi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Bērnībā noteikti.

Tad jau antivakseri tevi izbrāķēs. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Neies jau Geitsam maksāt par vakcīnām, tā jau uz citu rēķina uzēdies tik resns ka naudu nav kur likt.

Ne velti viņš dod naudu universitātēm un sponsorē visādus pētniekus kas atbalsta vakcināciju.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Attiecas tā, ka paši vecāki ir vakcinēti, bet bērniem tas būs "kaitīgi, slikti utt" , tā nav antivakseru divkosība?

Tu domā, ka 80-ajos kāds kaut ko prasīja sīkajam skolā/bērnudārzā vai pēc dzimšanas, vai arī vecākiem bija kāda plaši pieeja informācijai? Mani sīkie pēc dzimšanas arī ir potēti ar laika gaitā pārbaudītām vakcīnām (vismaz man tāda ticība ir), bet tas nenozīmē, ka es ļaušu nepārbaudītas, uz ātru roku sagrābstītas vakcīnas un, galvenais, bez nepieciešamības (tas COVID sakarā) laist sev vai sīkajiem iekšā. Ja tu uzskati, ka tev palīdzēs vakcīna pret covid - uz priekšu. Bet vēlreiz -  nespied to man darīt.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Tad jau antivakseri tevi izbrāķēs. :D

Nav mans mērķis ar kādu čupoties vai meklēt domubiedrus vai atbalstu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , ieleja teica:

jo apkārt visi tāpat vakcinējušies, saslimt tāpat neiespējami, bet no blaknēm

Un labi daudz tādu, vai beigās nesanāks kā tajā pasakā ,  kad sultāna sievām bija jāizslauc kaza un piens jāielej baseinā, naktī. Visas sievas domāja ka gan jau cita, bet es ieliešu ūdeni. Beigās-baseinā tīrs ūdens. A difteriju jau tā sāk veidoties....

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 18 minūtēm , Zin... teica:

par antivakseriem vispārīgi

Pie reizes, es labprāt dzirdētu argumentus par vakcināciju, sevišķi covid aspektā. Par ilgtermiņā pārbaudītām vakcīnām man principā pretenziju nav (izņemot par blakusefektiem, kas dažām vakcīnām ir neizprotami smagi, kaut vai 1/20000 gadījumos). Ņemsiet? Testēsiet uz sevis? No tevis izvēlētajiem epitetiem, es secinu, ka tev ir kaut kādā mērā negatīva attieksme pret cilvēkiem, kas sev nevēlas vakcīnu un, iespējams, esi par. Varbūt pat esi par obligātu vakcināciju? Palabo, ja kļūdos. Citi biedri arī pieslēdzaties.

Link to comment
Share on other sites

Pirmajā fāzē, visticamāk, būs obligāta visiem medicīnas darbiniekiem. Un tiem, kas gribēs apmeklēt slimnīcā dajebko. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , marrtins teica:

Citi biedri arī pieslēdzaties.

Bez savas karsējmeitenes vairs netiec galā? :D

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Par ko tu runā? :shok:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Par ilgtermiņā pārbaudītām vakcīnām man principā pretenziju nav

Cik skaitās ilgtermiņā?

Tak arī kāds no sākuma viņas laida sev iekšā vai ne? Kādēļ viņiem tas bija jādara, lai tu tagad vari teikt, ka ilgtermiņā pārbaudītas? Jeb visiem tagad jāgaida tās būs "ilgtermiņa pārbaudītas"? Tā nav arī tāda divkosība - lai citi pāriet tam tiltam pāri, ja nelūzīs, tad arī es iešu.

 

Arguments būtu tāds, ka pateicoties vakcīnām ir izskaustas slimības, kas pirms tam smuki pļāva cilvēkus.

 

Un man arī satrauc šādi - ai, nevakcinēšos, jo pārējie tak jau ir vakcinējušies

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Cik skaitās ilgtermiņā?

5-10 gadi.

 

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Tak arī kāds no sākuma viņas laida sev iekšā vai ne?

Testu fāzē tas notiek brīvprātīgi, es pieņemu.

 

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Kādēļ viņiem tas bija jādara, lai tu tagad vari teikt, ka ilgtermiņā pārbaudītas?

Konkretizē kas tie viņi bija, jo citādi nevaru atbildēt. Iespējams, paši tādu izvēli izdarīja.

 

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Jeb visiem tagad jāgaida tās būs "ilgtermiņa pārbaudītas"?

Protams, ka jāgaida. Manuprāt nedrīkst nepārbaudītas lietas likt injicēt. Ja tu brīvprātīgi piesakies tādiem eksperimentiem - laipni lūgtum, bet es netaisos.

 

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

Tā nav arī tāda divkosība - lai citi pāriet tam tiltam pāri, ja nelūzīs, tad arī es iešu.

Tam arī nav nekāda sakara ar divkosību, jo, ja runājam par potenciālo covid vakcīnu, vispār tādu netaisos ņemt (iet pāri tiltam, kad citi pārgājuši), jo, manā skatījumā, vakcīna šai kaitei nav nepieciešama. Tādējādi, es nevaru būt divkosīgs, jo nekādu potenciālo labumu no tā vai kāds agrīni testē (iet pāri tiltam) vai lieto pēc kārtīgām pārbaudēm, negūstu.

 

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Un man arī satrauc šādi - ai, nevakcinēšos, jo pārējie tak jau ir vakcinējušies

Kāpēc satrauc?

 

Pirms 7 minūtēm , Zin... teica:

Arguments būtu tāds, ka pateicoties vakcīnām ir izskaustas slimības, kas pirms tam smuki pļāva cilvēkus.

Piekrītu. Bet vēlreiz - man nav problēmu par kārtīgi pārbaudītām vakcīnām un vēl, ja tās izturējušas laika pārbaudi, vispār skaisti.

Link to comment
Share on other sites

Tātad 5-10 gadus ir kārtīgi pārbaudīta vakcīna? Tas ir normālas vakcīnas izstrādes termiņš godīgi sakot, tā kā tā nav nekāda ilglaicīga pārbaude 

 

Biju iedomājies, ka laidisi iekšā tikai tādas kas ir jau 30 gadus potētas un tā

 

Principā tad neesi gluži antivakseris

 

Man satrauc tie, kas bērnībā nepote "standarta potes" bērniem. Tā ir bumba ar laika degli 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , marrtins teica:

? Gribēja izskaust poliomielītu un izskauda, bet rezultātā vairākas reizes pieaug ne-polio izraisītas paralīzes un samazinājās tiklīdz beidza vakcinācijas programmu

Tas ir viens incidents, par ko te vaimanā. Cutter incident būs atslēgvārdi. 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

5-10 ir kārtīgi pārbaudīta, manā skatījumā. Ja tam pa virsu nāk vēl 30 gadi pozitīvas lietošanas prakse - tas vispār ideāli un kā papildus bonus, ka nav galva daudz jālauza :D

 

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Man satrauc tie, kas bērnībā nepote "standarta potes" bērniem. Tā ir bumba ar laika degli 

Tas ir no sērijas, ka uzskats, lieta, viedoklis ir vai nu melns vai balts. Ja neesi balts, attiecīgi esi mels. Neesi ar mums, tātad pret mums, utmldz. Nenosodu šo parādību kā tādu. Iespējams pat, šis fenomens ir cilvēka dabā.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

Tas ir viens incidents

Cik incidentu tev vajag? Tu pats lieto nepārbaudītas vakcīnas? Lūdzu vēl viens incidents. Ko tev dod miljons kompensācija, ja smadzenes ir čupā? Un tā vēl ir jāiztiesā. Kam man (tev) tas vajadzīgs?

 

Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

par ko te vaimanā

Tu nevaimanātu, ja tavs sīkais jebkurā formā tiktu paralizēts? 

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , marrtins teica:

Tu nevaimanātu, ja tavs sīkais jebkurā formā tiktu paralizēts? 

Nesapratu ''gaišo domu''? Kas ir labāks paralizēts no slimības vai paralizēts no potes? Iespēja ka no slimības (nepotēti visapkārt, jo daudzi baidās) paliek ļoti liela jo sarodās baigā skaitā antivakcinētāju. Nu daudzi gudrīšu kas grib ''izbraukt'' uz citu rēķina- rezultāts, beigās kā ''sievas-piens/ūdens baseinā''. No potes ... 1: 10 000 000. Arī pastāv iespēja ka var uzkrist uz galvas meteorīts- vai tāpēc sēdām  ''alās''?

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...