Jump to content

Automašīnas radio pārveide uz mājas radio.(Bērnības projekta ideja - tagad iespējama realitāte!)


Andijs
 Share

Recommended Posts

raivix95
(labots)

Nav. Saki, ka vajag?

 

Gribi teikt, ka Radiotehnikas izstrādājumiem S-70/S-90 arī lielais basinieks bij nodalīts?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Protams, ka arī S-90 bija nodalīts. Vidiniekam speciāla plastmasas glāze nāca virsū. 

Tagad tas basinieks spiež kārtīgi uz tiem pārējiem skaļruņiem. Pie kārtīgas jaudas var arī arī tos izpūst. Līdz tam vajadzētu būt vienkārši kropļojumiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
Pirms 39 minūtēm , ju teica:

Vidiniekam speciāla plastmasas glāze nāca virsū. 

hmm.. šo mēs varētu noorganizēt. Starpsienu es tur vairs neielikšu, jo vietas ir tik, cik ir. Ja nu vienīgi kādu 8mm OSB vai preskartonu slīpeniski, bet jāskatās. Aizsargu varētu mēģināt sameistarot.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)

Ir man arī aparatūra labas skaņas baudīšanai. Šis tik tā - sportam. Praktizējos kokapstrādē. Audio lietās es ir pionieris. :D

 

Starp citu, gribās kādu CD statīvu/plauktu sameistarot. Ja kāds ko inčīgu ir pagatavojis, padalās ar foto!

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 12 minūtēm , raivix95 teica:

Šis tik tā - sportam.

Nu sportot arī vajag pareizi! Tumba tomēr nav vienkārši kaste... Sākumā vismaz drusku tā kā būtu jāpalasa teorija, jāpaskatās uz citu pieredzi.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
2020.03.9. , 13:17, raivix95 teica:

Praktizējos

 

pirms ~20 gadiem ar dialupu varēja jau angliski lasīt teoriju un softu novilkt tipa "speakerbox" aprēķiniem. 

 

Labots - Usins
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Iepriekš lielais basinieks dzīvoja nedaudz lielākā kastē. Gribējās to visu pasākumu padarīt maksimāli kompaktu, bet tas laikam ir pret audio zinātnes likumiem.

Link to comment
Share on other sites

Melnajām kastēm drusku pietrūkst stila, jo nav

2020.02.5. , 21:32, raivix95 teica:

no padomju sekcijas fragmentiem

 

Vai šoreiz pārstrādāta ir kāda deviņdesmito gadu ofisa mēbele?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Jau sākotnēji biju iedomājies, ka vajag taisīt melnu. Principā rezultāts atbilst iecerei.

Vakar atrisināju antenas jautājumu. 4pōlīgās akustikas klemmes brīvie 2 kontakti atvēlēti antenai, vads karājas pie griestiem. Uztveršana nav tip-top, bet vismaz ir izvēles iespējas. 5-6 stacijas ķer stabili. Lielajai kārbai jāizgriež apakšējā plaknē caurums, lai nežmiedz nost mazos skaļruņus.

Labots - raivix95
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , raivix95 teica:

Lielajai kārbai jāizgriež apakšējā plaknē caurums, lai nežmiedz nost mazos skaļruņus.

Zašibis, Thiels zārkā rotē, Smalls žagojas.

Labots - ju
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , raivix95 teica:

Viss tur skanēs pa pirmo zorti.

SxxxS tur vien buus. viss tas pasaakums ir lemts izgrabeesanai pie pirmaa dzerstinja . Pat tik taalu netiks .....  bet nu kaa jau biedrs saciija -- sports :)

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Ja es gribētu high end audio, 90nieces basinieku pie audi maģa neslēgtu. Kaut kas vismaz paskanēs lauku mājas pagalmā pavasara darbus darot. Nekam vairāk es viņu arī nebūvēju. Neesiet nu tik kritiski. Ar kaut ko jau jāsāk...

Link to comment
Share on other sites

Tiem mazajiem skaļruņiem gan kaut ko apliec apkārt, citādi basjoks tos toč izpūtīs.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Varbūt saskrūvēt viņiem atsevišķu kasti un lielajā atstāt tikai basinieku? Nav man nojausmas, cik ļoti šķērsām tur tas viss ir no audio viedokļa, tāpēc padomu novērtēšu. Pirms šo sāku būvēt, bij doma paņemt divas S30B un ar to Audi maģi viņas arī barot. Varbūt tas būtu bijis pareizāk.

Labots - raivix95
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai nav jācīnās nozāģēt taisni utt, s90 vidi skrūvējas 1:1 šādās skandās

pīkstulim korpusu vispār nevajag

 

6as2_0.jpg

 

ē, bail prasīt kā vadi savienoti? 

šitā?

img02_01.gif

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Vadi tieši tā arī ir savienoti.

Ko nozīmē pīkstulim korpusu vispār nevajag? Ko man viņu ar naglu pie sienas piesist?

Tur no S90 ir palicis tikai basinieks. Vidējais kaut kāds Ford Mondeo skaļrunis. Mazais vispār no žiguļa zavodskā skaļruņa.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 17 minūtēm , raivix95 teica:

Ko nozīmē pīkstulim korpusu vispār nevajag? Ko man viņu ar naglu pie sienas piesist?

Pieņemu, ka ar "korpusu" šeit saprotams "no kopējās telpas izolēts tilpums aiz skaļruņa".

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Jautājums - cik ļoti tur to skaļruni vajag izolēt? Varu es viņam preskartona plāksnes apkārt nostiprināt. Bet vai ar to pietiks? Un vai tāds materiāls vispār šajā gadījumā ir derīgs?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 1 stundas , raivix95 teica:

Tur no S90 ir palicis tikai basinieks. Vidējais kaut kāds Ford Mondeo skaļrunis. Mazais vispār no žiguļa zavodskā skaļruņa.

Beidz ākstīties! Es apmēram varu iedomāties kā tas pasākums (ne)skan! (Un te nav runa par hiEnd. Bet par ciešamu skaņu!)

 

Nu nevar tā vienkārši apvienot vairākus skaļruņus kaut kādā kastē! Tur jārēķina filtri, apjomi kā minimums. Jāskatās kādi skaļruņi iet kopā pēc parametriem, kuru joslu katrs spēlēs. 

Nav triviāli! 

 

Pameklē iekš ss lietotas s30 un saved kārtībā vizuālo, ja gribās darboties.  Rezultāts būs 100x labāks, kā šāds frankenšteins! 

 

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

krievu laika sekcija nav saglabājusies?

Ņet vopros. Protams, ka ir saglabājusies. 

Pirms 38 minūtēm , Ronalds teica:

Pameklē iekš ss lietotas s30 un saved kārtībā vizuālo, ja gribās darboties.  Rezultāts būs 100x labāks, kā šāds frankenšteins! 

Es jau ar sāku štukot par šito variantu. Viens eksemplārs bij jau iekritis acīs, jāaizbrauc palūkot.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

Jautājums - cik ļoti tur to skaļruni vajag izolēt?

Atrodi kādu plastmasas glāzi (ne jau plāno) vai bļodu, kura ērti lien virsū skaļrunim un ar silikončiku vai līmpistoli pielīmē pie paneļa iespējami hermētiski, lai nesvilpo.

 

p.s. es netaisos ielaisties diskusijās, kā tas viss skanēs.

 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Vadi tieši tā arī ir savienoti.

Izsaku līdzjutību pastiprinātājam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 40 minūtēm , ju teica:

Izsaku līdzjutību pastiprinātājam.

Kā tad man viņus saslēgt? Virknē? Ir aktuāls vēl viens jautājums - vai ir nozīme tos skaļruņus dalīt pa kanāliem magnetolā, proti, ja es mazos skaļruņus pielikšu pie citas izejas, kaut kas mainīsies? Nav zināms kā tam Audi brīnumam iekšā viss realizēts. Varbūt visi 4 kanāli tāpat saiet kopā. Infu nekādu atrast neizdevās.

 

P.S. Uztveriet šo diskusiju kā smieklu devu īsākai darba dienai. :D

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Un no kurienes tu izzīdi tos 2A? Maz zini, ar kādu jaudu katrs spīkers strādā? Raimis atkal spīd ar savām gudrībām... Magnetolai jau ir savs 5A drošinātājs.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Jā, kungs, nelieciet drošinātājus. Nekādus. Ne 2A, ne 10A, nekādus.

Iedvesmojiet arī citus nelikt drošinātājus.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Es tak saku, ka maģim jau ir 5A. Man tur likt drošinātāju drošinātāja galā?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Un citiem, kas salasīsies pamācības, kā tādu auto radio, cd, magnetolu pielāgot, arī visiem tiem vecajiem, šrotā pirktajiem, vairākiem desmitiem vai simtiem iespējamo modeļu ir un pareizie drošinātāji?

Tai būtu jābūt pamatinformācijai - ja taisi kaut ko tādu, ieliec atsevišķu drošinātāju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , raivix95 teica:

Kā tad man viņus saslēgt? Virknē?

Noteikti nē. 

Kā jau te teica, prasītos filtrs, vismaz kāds kondensators (kas būtu 1. pakāpes filtriņš) uz tiem skaļruņiem (tur gan vēl C jāparēķina vismaz atbilstoši to R), uz basinieku nenāktu pa sliktu kāda spolīte, te gan tas nav tik kritiski. 

Un vispār, tagad visi tie trīs uz vienu kanālu?

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Tagad visi 3 uz vienu kanālu. Zinu, ka labi nav. Mazajam pīkstulim bija mazs kondensators, bet caur to nekas neskanēja. Iespējams, kondiķis kirdik.

Link to comment
Share on other sites

Tad vismaz ieliec tos mazākos atsvišķā kastē, pieslēdz pie otra kanāla, tad ar balansu jau vismaz katram var līmeni pieregulēt.

Tiem diviem skaties, ja ir 8omi, piem. tad var droši paralēli slēgt uz viena kanāla.

it kā jau mēdza nāk šitie oriģinālie maģi, kam arī oriģināli no ražotāja bija klāt jau 2omu skaļruņi, tad jau varbūt nav tik traki, un tāpēc arī tagad kaut cik strādā.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Šaubos, vai tam Audi maģim vispār balanss regulējas. Tie, kas brauc ar Audi 80 Gāze, noteikti mācēs ko vairāk pastāstīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ggg97 teica:

Atrodi kādu plastmasas glāzi

Neliela izmēra skārda spainītis būtu konceptā iederīgāks.

Vai kanalizācijas trubas atgriezums, kam gals aizpūsts ar makrofleksu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 4 stundām , 138 teica:

Neliela izmēra skārda spainītis būtu konceptā iederīgāks.

Vai kanalizācijas trubas atgriezums, kam gals aizpūsts ar makrofleksu.

Asprātis :D

A varbūt visu tukšo telpu kastē piepūst ar makrofleksu? Būs akustika pa pirmo

Link to comment
Share on other sites

Kabineti mazajiem skaļruņiem, kuriem pašiem tādi nav, jātaisa un biedra 138 ieteikums tos taisīt no attiecīga izmēra kanalizācijas izstrādājumiem nav peļama. 

 

 

Pirms 16 minūtēm , raivix95 teica:

A varbūt visu tukšo telpu kastē piepūst ar makrofleksu?

ar vati gan par ļaunu nenāks.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Vieglāk saskrūvēt atsevišķu kasti nekā kolhozēt santehniku. Man domāt, ka tas arī būs pareizāk. Varbūt sākotnēji iecerētais kompaktums nedaudz zudīs, bet nu nekas, gan pārdzīvošu.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...