Jump to content

Automašīnas radio pārveide uz mājas radio.(Bērnības projekta ideja - tagad iespējama realitāte!)


Andijs
 Share

Recommended Posts

Labdien, esmu jauns šajā forumā, bet centīšos būt ļoti noderīgs sastāvs jūsu klubā.
Izjaucot sava tēta veco mašīnu kuru atdeva metāllūžņos, esmu izņēmis no tā rādio un vēlos to pārveidot uz stacionāu radio staciju.
Esmu students tādēļ resursi ir diezgan maz uz doto brīdi.
Manā rīcībā ir radio, 2 tumbas no veca televīzora un vēlme kautko darīt.
Pievienotas ir 2 fotografijas ar rādio un adapteri kuru varbūt var izmantot kā barošanas bloku, dodiet savus padomus lūdzu un veiksim diskusijas par to kā darīt un nē!

Ar cieņu, Andijs!

20200204_134607.jpg

20200204_134545.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Andijs teica:

, 2 tumbas no veca televīzora

Izmet!  Tumbas - es pa lēto pameklētu auto šrotos. 

Barošanas bloks nederēs - nepietiks jaudas. Meklē barošanas bloku no veca PC. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds said:

Izmet!  Tumbas - es pa lēto pameklētu auto šrotos.

Hmm, man interesetu nedaudz astetiskas tumbas ari dzen, ka testa mantas tas tumbas deretu, bet finala produktam noteikti mekletu kautko labaku. Bija man pie vecakiem "Radiotehnika" tumbas, bet tas jau bija pārak sarusējušas.

Just now, Ronalds said:

Barošanas bloks nederēs - nepietiks jaudas. Meklē barošanas bloku no veca PC. 

Man ir no laptopa ladetajs, bet uz 20V(Bilde pievienota). Citu alternatīvu man nav.
 

20200204_135729.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu bet... vairāk darīšanas, mazāk runāšanas!

 

pieņemot, ka tam rādžiņam pieslēguma štepseļi ir palikušies ar vadu galiem,

salvatā vai lemonā var barošanas blokiem lodējamās ligzdiņas piemeklēt, ja nav pa rokai, un žēl vadu galus maitāt,

samočīt kopā pēc shēmas un skatīties vai būs skaņa vai būs (pufff!!)

 

ak jā, vēl kādu vadagalu antenā ko iespraust :)

Link to comment
Share on other sites

Nemet neko ārā... slēdz tik kopā un skaties vai darbojas! Veci PC barošanas avoti 12V ir gan man, gan pusei foruma komentētāju. Ja esi Rīgā varu vienu uzdāvināt.

 

Es arī sāku ar krāmiem un lodēju ārā МП39....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Andijs teica:

, bet uz 20V

Nederēs. Vajag 12v. Takš veco pc barokļi tiek mesti ārā regulāri... Meklēšanas vaina. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gunxx said:

Nemet neko ārā... slēdz tik kopā un skaties vai darbojas! Veci PC barošanas avoti 12V ir gan man, gan pusei foruma komentētāju. Ja esi Rīgā varu vienu uzdāvināt.

 

Es arī sāku ar krāmiem un lodēju ārā МП39....

Tas ir mans mērķis taisīt savas mantas un nē, es pats esmu Valmierā, ja kāds no turienes, dodiet ziņu, es ļoti vēlos darīt un eksperimentēt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Andijs teica:

Esmu students

Tiešām? Vairāk pēc pamatskolas izklausās...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Barošanas bloks nederēs - nepietiks jaudas.

Nu vispār jau 2Ax12V=24W. Vecajiem rādžiem RMS jauda bij ap 15W uz kanālu, attiecīgi nelielam skaļumam varētu pietikt. Tik nez cik stabilizēts tas blociņš un filtrēts, varētu fons būt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Barošanas bloks nederēs - nepietiks jaudas.

Atkarīgs no tā, kādu jaudu tur grib grabināt. Ja tam baroklim reāli ir 2A (apšaubu), aparāts ieslēgties ieslēgsies un skanēs, baigo jaudu izjeā gan nedabūt.

Vispār atminoties ļoti senus laikus, varēja pat kasetes (rēķini - motori un mehānika) mašīnas maģim kruķīt ar reālu 2A barokli.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Pa lielam pasākums diezgan bezjēdzīgs, bet ja ļoti gribās, tad te būs dažas idejas vizuālajam

https://www.pinterest.com/pin/559079741228279817/?lp=true

https://www.pinterest.com/pin/829436456342498303/

Labots - ivo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Andijs teica:

vēlos to pārveidot uz stacionāu radio staciju

 

stacija RX/TX gan nesanāks, ja pacentīsies būs vienkāršs VHF apgraizīta diapazona uztvērējs(RX), kas saprot frekvences modulāciju(FM) pārvēršot tavai ausij saprotamā skaņā!

 

Lai izdodas! :)

Link to comment
Share on other sites

Palabojiet, ja kļūdos, bet atslēdzot to aparātu no strāvas, visas saglabātas stacijas, uzstādījumi, utt. tiks nomesti nost.

Link to comment
Share on other sites

@AK-47 minētajam savienojumu sarakstam, ja vel neieslēdzas - piemauc antenu. Ir aparāti (no galvas neatceros, bet laikam Grundigs un Kenwods man bija), kas bez antenas vispār neieslēdzas jo caur antenu ņēma masu (mašīnas gadijumā - ksrkas).

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , base7 teica:

Palabojiet, ja kļūdos, bet atslēdzot to aparātu no strāvas, visas saglabātas stacijas, uzstādījumi, utt. tiks nomesti nost

Nekas tur normālam rāčiņam nenometīsies, vienīgi ieslēdzot kodu var paprasīt. Klasisks garažas radio variants un darbojas nevainojami. Auto radio jau lielākoties ir ievērojami jūtīgāki un selektīvāki par ķēķa radio vai visādiem stacionarajiem lētā gala aparātiem. Laptopa barbloks neder, tam parasti liekāks spriegums izejā. 2A principā pietiek priekš radio. netaisīs tak diskoteku. Cita lieta, vai tam adapterītim ir tie 2A dzīvē. Vēl noteikti vajadzēs uztaisīt antenu

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 1 stundas , AK-47 teica:

 

Puika grib darboties, vēlme apsveicama, tādēļ ar kaut ko ir jāsāk.. visi jau nedzimst, kā šejienieši, ar sertificēta elektrotehniķa skillu! :)

Un šis "projekts" ir tam radīts.  Pat, ja būs dūmi, māju nenodedzinās..

 

Autoram -

Mēģini ar to 2A barbloku iesākumā.. Tur tak shēma uzzīmēta. savieno rādžiņa sarkano(battery+) ar dzelteno(memory) vadiņus kopā, tos slēdz pie 12-15VDC avota +(plusa), A tas kurš melns(Black GROUND, korpuss, massa etc.) ir pie strāvas avota  -(mīnus). Parādīsies rādžim dzīvības pazīmes, tad skaties shēmā pēc krāsām mēģini vienot klāt pļurņikus.. veiksmes gadījumā dzirdēsi šņākoņu jeb white noise.. tad jāpāriet pie nākamā soļa - uztvērēja antenas izgatavošanas :)

 

Sākt vajag ar šo https://www.ebay.com/itm/2A-Auto-Blade-Standard-Fuse-Holder-Box-for-Car-Boat-Truck-with-cover-10pcs/123731245918?hash=item1ccef4fb5e:g:fzoAAOSwNw5ZfwB5

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , base7 teica:

Palabojiet, ja kļūdos, bet atslēdzot to aparātu no strāvas, visas saglabātas stacijas, uzstādījumi, utt. tiks nomesti nost.

Atkarīgs no aparāta, bet ja reiz ir barošana ataevišķi atmiņai, tad bez tās protams būs memmory resets. Tas fantastiskais moments, kad nomainot mašīnai aķi pa jaunu jāiestata frekvences... :D

 

Pirms 14 minūtēm , Didzis teica:

Auto radio jau lielākoties ir ievērojami jūtīgāki un selektīvāki par ķēķa radio vai visādiem stacionarajiem lētā gala aparātiem.

No pieredzes, varu piekrist pa visiem 100%, gan selektivitāte jūtami labāka, gan uz apkārtējiem sadzīves draņķu radītajiem traucējumiem aparāts mazāk reağē, jo ražots lai strādātu traucējumos (no salona līdz motoram nav pat metrs).

Labots - Delphin
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Raimonds1 teica:

Sākt vajag ar

Kad saņemsies drosmi sevi eitanizēt?! Mums visas likmes jau cik reižu tiek pārbīdītas.. Saņemies taču! :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Delphin teica:

kas bez antenas vispār neieslēdzas jo caur antenu ņēma masu

Opā! Tāds nav nagos trāpījies.. ticamāk būs bijusi problēma ar masas pievadu mafonam, tā teikt, pa pareizo ceļu, bet pieslēdzot antenu kam massa uz auto virsbūvi, tas dabū ground, un palaižas reidio..  :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , base7 teica:

Palabojiet, ja kļūdos, bet atslēdzot to aparātu no strāvas, visas saglabātas stacijas, uzstādījumi, utt. tiks nomesti nost.

 

Kā jau Didzis rakstīja, atkarīgs no paša aparāta. Bet garāžas variantā būvējot, to vajag paredzēt un iedot tam dzeltenajam memory plusam kādu pastāvīgu spriegumu..

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Auto radio garažai ir super. Vienīgais -  tieši fakts, par iestatījumiem. Persistent memory ir  laivu radio, atsevišķiem kenwoodiem esmu redzējis. Katru reizi regulēt, neder. Ja garažai elektrību slēdz nost, tad jādomā risinājums ar bateriju.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 3 stundām , base7 teica:

Palabojiet, ja kļūdos, bet atslēdzot to aparātu no strāvas, visas saglabātas stacijas, uzstādījumi, utt. tiks nomesti nost.

Šim aparātam nometīsies. Tur taču ir izvads - memory+. Tur vajag nepārtrauktu barošanu.

Varu autoram kādu datora bar.bloku piešķirt.

Labots - Stepselis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AK-47 teica:

Opā! Tāds nav nagos trāpījies.. ticamāk būs bijusi problēma ar masas pievadu mafonam, tā teikt, pa pareizo ceļu, bet pieslēdzot antenu kam massa uz auto virsbūvi, tas dabū ground, un palaižas reidio..  :)

 

Precīzi, Traks neesi - ja masa caur antenu, tad strāva nekāda un pie vidēja skaļuma jau lambiņas raustās un skaņa kropļojas. Savulaik vilku atsevišķas masas paziņām, jo bij nopuvusi paredzētā. Delfīns būs kaut ko sajaucis - neviens ražotājs neparedzēja masu caur antenu.

 

Jūtība un selektivitāte, kā arī noturība pret intermodulācijām vislabākā bij vecajiem Grundigiem, Blaupunktiem un Kenwoodiem. Blaupunktā vēl nāca kvarca filtrs, kuru varēja ieslēgt lai sašaurinātu starpfrekvences joslu, tad uz lielākiem attālumiem uzlabojās jūtība, bet tas bij vecos laikos, kad nebij visām stacijām deviācijas un MPX uz max un kompresori, tagad tā strādā faktiski tikai LR, Marija un vēl daži. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , AK-47 teica:

Opā! Tāds nav nagos trāpījies.. ticamāk būs bijusi problēma ar masas pievadu mafonam, tā teikt, pa pareizo ceļu, bet pieslēdzot antenu kam massa uz auto virsbūvi, tas dabū ground, un palaižas reidio..  :)

Pilnīgi iespējams, ka ir kā Tu saki, jo to laiku mašīnām, tikai ar rūsu nebija problēmas :D

 

pirms 9 stundām , Racer teica:

 

Jūtība un selektivitāte, kā arī noturība pret intermodulācijām vislabākā bij vecajiem Grundigiem, Blaupunktiem un Kenwoodiem.

Tieši šiem bija labākie uztvērēji, neviens stacionārais uztvērējs/resīveris manā pagātnē nav varējis izkloķēt autmagnetolas. Starpība ir vienkārši fantastiska, ja no kāda resīvera atvieno āra antenu un tai pievieno mašīnas magnetolu... kā diena pret nakti, jo izrādās ir vel citas radiostacijas ko var dzirdēt.

Visfenomenālākais aparāts bija viens Kenwood's kura modeli neatceros, bet kas ārēji un cenas ziņā ne ar ko nebija izcils, toties selektivitāte tāda, ka vel šobrīd pietrūkst tā aparāta.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Kenwood kādreiz (un citiem) bija, var teikt, radio iekārtu uzņēmums. Paņem kādu 30-40 gadus vecu stacionāro radio tūneri (vai stereo resi) no tā paša Kenwood, Sony, Telefunken un tml. arī labi ķers tos visus radio. Toreiz taisīja tiešām radio traktu, nevis ņēma no plaukt standarta mikreni, kurā iekša ir AM/FM uztvērējs. Nu jā, bija tā zāle toreiz nedaudz zaļāka. Arī auto antenu tagad taisa smuku, nevis tādu, kas kaut ko var uztvert.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau vasaras mājelei atradu vecu Kenwood tjūneri pa 30 eiro - uztver daudz, skaņa laba, tik pults nav.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Didzis teica:

Auto radio jau lielākoties ir ievērojami jūtīgāki un selektīvāki par ķēķa radio

Jebkurā gadījumā stand-alone tuneris būtu daudz labāka izvēle. Un nemaksā kosmosu, ja meklē var sameklēt lietotu ļoti draudzīgā ciparā. Kādu Sony, Denon vai Kenwood. Radiotehniku gan nevajag :D


pirms 4 stundām , Racer teica:

pults nav

auto rādžiņam arī nav

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

 

auto rādžiņam arī nav

 

Beidz zaimot! Man Blaupunktam bij pat uz stūres knipsējama. :D Vispār bēdīgi no vienas puses, ka tagad iebūvētie rādži nāk un grūti kaut ko uzlabot - es mašīnā rādžus, pastiprinātājus un tumbas mainīju reizi gadā, vai 2os. Tagad po, bet kā jaunam cilvēkam bij inčīgi. :)

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Pirmo reiz IR(infrasarkano) pulti tačkas mafonā ieraudzīju apm. 1997.gadā, kad viens, no tā laika Liepājas autoritātēm, ripināja ar  gadu "vecu" E-class MB W210(tautā saukts par očkariku) :)  Likās kosmoss, bet pēc pāris gadiem pats tiku pie jauna Pioneer DEH9xxx, karoč devītā sērija, zinu, ka veikalā uz to brīdi maksāja ap 800 LATIEM, LCD ar delfīniem, kas kustas muzona ritmā etc. Tam jau komplektā nāca RF pults, tāda ovāla, pie bubļika stiprināma ar siksniņām vai gumijas gredzeniem..  Ehh.., forši atcerēties :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
raivix95
(labots)

Nedaudz paturpinot tēmu...

 

Jāsaka, ka nedaudz iegāju azartā un ir tapis vēl viens DIY audio setups. Šoreiz mazliet gaumīgāk.

Radiotehnikas fani noteikti pamanīs šo to pazīstamu.

 

Ir gan aizdoma, ka maģītis īsti netiek galā ar smago uzdevumu. Redzēs, ko viņš teiks ilgtermiņā. Kad nebūs slinkums, aplīmēšu maliņas skaidu platēm. Nedaudz vēl jāatrisina antenas jautājums, pagaidām iztiekam ar SWH un SWH Rock.

 

49631237198_21d2f25b81_b.jpg

 

49632026417_0a86878520_b.jpg

 

49631770231_27fddb4061_b.jpg

 

49631255178_1e772fd857_b.jpg

 

Ak, jā.. Magnetolai traki čarkst skaļuma pocis, vajadzēs iztīrīt. Bet citādi viss rūc tā, ka prieks.

Labots - raivix95
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...