Jump to content

Automašīnas radio pārveide uz mājas radio.(Bērnības projekta ideja - tagad iespējama realitāte!)


Andijs
 Share

Recommended Posts

Pirms 8 minūtēm , raivix95 teica:

Vieglāk saskrūvēt atsevišķu kasti

Galīgi nē.

Cik tur tā darba - ņemam piemērota diametra plastmasas trubas gabalus, pieskrūvējam kastes iekšpusē pie vidinieku caurumiem ar cinkotajiem skārda leņķīšiem un rīģipša blusām. Ja gribas smalki, var pa perimetru hermētiķi apsmērēt. Atliek vēl ar kaut ko aizlipināt otru trubas galu. Makrofleksu ieteicu kā materiālu lūk šim trubas otra gala korķim, tobrīd gan piemirsis, cik tev tā kaste maza. Tātad pārspīlēt ar trubas garumu nevar, makroflekss kā korķis nederēs, nāksies šikot un likt speciālo kanalizācijas trubas korķi.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Paldies par ieteikumu, bet pirkt kanalizācijas trubas, leņķus, vākus kamēr man ir daudz liekas skaidu plates? To vienu sacaurumoto sānu plakni lielajai kastei jaunu uztaisīšu, cik tā darba... Figūrzāģis man jau kā trešā roka.

Link to comment
Share on other sites

Tēmā iederīgs jautājums vecākiem un gudrākiem cilvēkiem - ko iesakiet darīt ar Ленкинап divu skaļruņu kasti ar saglabājušos 1 skaļruni?

Gribētos maksimāli saglabāt smukumu.

Divus mūsdienu platjoslas skaļruņus varētu iemest, bet atrast kaut ko šitādā izmērā (cik tur ir, kādas 8") par lētuci - hmmmmmmm. Un, rēķinājis neesmu, bet tilpums nevarētu būt par īsu priekš tādiem?

Likt kādus mazākus auto skaļruņus uz iekšpusē pietaisītiem saplākšņa gredzeniem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , raivix95 teica:

pirkt kanalizācijas trubas

Protams, nē. Tāpēc jau sākumā teicu - atgriezumu.

Leņķīši pietiktu tādi kas pa €0.10 gabalā, skrūves €0.01 gabalā, vāks nujā, kāds eiriks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , 138 teica:

bet atrast kaut ko šitādā izmērā (cik tur ir, kādas 8") par lētuci - hmmmmmmm

Visaton BG20. 

thomanī kādi 25-30EUR. Lemonā jau tuvāk 40. tme.eu arī kādi 30EUR. Nav taču dārgi?

Škiet, ssā arī ik pa laikam parādās kāds jaunu kinap tirgonis, kas no pēterburgas ko ved. Var apjautāties par kādiem analogiem.

pirms 8 stundām , 138 teica:

Likt kādus mazākus auto skaļruņus uz iekšpusē pietaisītiem saplākšņa gredzeniem?

Galīgi garām.

 

pirms 8 stundām , 138 teica:

Un, rēķinājis neesmu, bet tilpums nevarētu būt par īsu priekš tādiem?

Ieliec bildi, bet, visticamāk nē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šķiet biedrs Athlon bija kautkādas kastes uz bg20 savācis..ja atceros pareizi. Jāpameklē...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Es te tās 30nieces papētīju. Skatos, ka viņām omi atšķirās. S30B ir 8, bet S30/S30A ir 4. Manā gadījumā tas būtu no svara? Tiesa gan ja tikšu pie labām 30niecēm, tad, iespējams, nākotnē gribēšu viņas arī pie kāda resīvera vai kompīša caur pastūzi ierūcināt.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Autoradio vaig 4Ω, var arī 8Ω, bet tad jauda būs mazāka. Ja resakam vēlāk taisies slēgt, tad tur jāskatās, kādiem omiem tas paredzēts.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Bet kurš variants būtu universālāks un plašāk pielietojams? Man volviķī oriģinālās durvju tumbas ir 8ōmīgās. 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 13 stundām , ggg97 teica:

 vati gan par ļaunu nenāks.

Kā būtu ar vidēja biezuma balto porolonu? Tāds man atradīsies. Tīri izlīmēt tukšās sienas, augšu, apakšu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Bet kurš variants būtu universālāks un plašāk pielietojams? Man volviķī oriģinālās durvju tumbas ir 8ōmīgās. 

8

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Kā būtu ar vidēja biezuma balto porolonu?

Plānu kārtiņu jau var.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ju teica:

Visaton BG20

Paldies.

Bet mulsina šis:

Citēt

Suitable for use as full range speaker for vocal or guitar monitors or as a mid range speaker for PA systems and musicians' speakers.

Ja pirkt jaunus un zolīdus skaļruņus, tad gribētos, lai tā kaste spēj atskaņot ballīšmūziku vismaz ne knapāk kā jbl masu bumbokši. Proti, lai tur ir arī kaut kāds bass.

Vai no full range skaļruņiem neko spējīgāku par bg20 nevar gribēt jo tādi vienkārši neeksistē?

Varbūt ir kādi auto koaksiālie uz ko skatīties?

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Kā būtu ar vidēja biezuma balto porolonu? Tāds man atradīsies. Tīri izlīmēt tukšās sienas, augšu, apakšu.

Ko tu ar šo gribi panākt? Marš lasīt teoriju! 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Ja pirkt jaunus un zolīdus skaļruņus, tad gribētos, lai tā kaste spēj atskaņot ballīšmūziku vismaz ne knapāk kā jbl masu bumbokši. Proti, lai tur ir arī kaut kāds bass.

Tam platjoslas skaļruņi tiešām nav domāti. 

Tad jā, labāk paņem kādus 20cm koaksiāļus, kas domāti auto. Tur būs normāls Fs un labums paaugsts (gadās jau novirze no normas ...). Tādā kastē būs arī kāds basa efekts.

Lai gan 20cm koaksiāļi būs relatīvi dārgāki, kā kādi 6x9 collu skaļruņi.

Lai gan, ir šādi, priekš ballītes varētu būt OK

https://www.aux.lv/lv/detail/4517-alpine_sxe-2035s.html

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 22 minūtēm , Ronalds teica:

Ko tu ar šo gribi panākt? Marš lasīt teoriju! 

Tika ieteikta vate kā telpas pildījums. Es kā vates aizvietotāju pieminēju porolonu. Nezinu kāds būtu pienesums, izmantojot kādu no pieminētajiem materiāliem. Bet kastē, kur iepriekš dzīvoja S90 basinieks, porolons bij izmantots. Dzeltenais gan. Un samērā biezā kārtā. Un priekšējā kastes plaknē apakšdaļā bij liels caurums. Pieņemu, ka to bij būvējis kāds līdzīgs audiopioneris kā es, jo visi skaļruņi bij paralēli saslēgti kopā un lielais basinieks no pārējiem skaļruņiem nodalīts nebij.

Link to comment
Share on other sites

cik atminos no jaunības šīs bija nopietnāk būvētas kā S30

 

tas radio  gan arī nevilks kārtīgi, labākais būtu kādus microlabus ieķert apskrāpētus bet dzīvus, tas būtu visizdevīgāk skaņa/nauda/laiks

to s90 skaļruni labāk palaist kādam detaļām par to iegūt naudu

vai tad sāc lasīt un uzbūvē sabwooferi no tā s90 savā kastē tiešam rēķinot un tam vajadzēs savu pasiprinātāju

un no atlikušiem skaļruņiem var uzvūbēt satelītus. 

Vai slēgt pie FR kanāliem satelītus un pie aizmugurējā viena to s90, bet tur magnetola jāmaina 

grozi kā gribi DDM. 

 

Es bērnībā ar šitādus sūdus būvēju, bija DDM. 

Labots - Usins
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Microlabus? Ko? Tie plastmasas krāmi man mājās gana. Viens Logitech Z532. Otrs Creative M2600. Ja Creative skaņu es pat ar prieku pabaudu, tad tas Logitech nudien ir grabaža. Basi ir, bet vairāk nekā. Ja kādam vajag, piesakās. S30 tomēr ir cits līmenis. Tas, ko es tur būvēju, protams ir kolhozs, bet kā jau teicu - sports un audio izzināšana. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raivix95 teica:

audio izzināšana

Bet tad pameklē, palasi teoriju, tad arī sapratīsi, kāda jēga kastes pildījumam vai iekšpuses iztapsēšana, tāpat, kas ir tas "caurums" kastē.

OK, palasi šos - http://www.mobileaudio.lv/index.php?navig=13

iesācēja līmenim pietiks.

Tur arī vēl vajadzētu būt kevina garajam rakstam par fāzu invertoriem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Neesmu teorētiķis. Mācos no kļūdām.

Varbūt tos Microlabus es te tikko par zemu noliku. Zinu, ka viņiem ir daži tīri sakarīgi modeļi finiera korpusos, bet ne uz to es tēmēju. Stādos priekšā arī, cik augstu kotējas Radiotehnikas izstrādājumi. Bet nav man tādi bijuši un gribētos kaut ko pamēģināt. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , raivix95 teica:

Neesmu teorētiķis. Mācos no kļūdām.

Es, laikam, kļūšu par kaspichu

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, bet šefu pazīstu. Viņiem nav zemākās cenas, tas fakts. Ja aizbrauc uz vietas, iespējams, var izlūgties lētāk.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Slēpjoties garāžā no vīrusa, sestdienas pēcpusdienā nedaudz modificēju savu audio setupu, ņemot vērā ieteikumus. Ja jau biju ticis tik tālu, tad vajadzēja novest to visu līdz kaut kādam nebūt noslēgumam. Ieliku mazos skaļruņus citā kastē, basinieku pārslēdzu uz atsevišķa kanāla.

 

Izskatās tas viss diezgan episki un rībina normāli. Noskaidroju, ka mazākais skaļrunis ir pilnā diapazona 4ominieks. Arī ar ausi to jūt. Par vidējo nekas nav zināms, bet auss saka, ka tas ir riktīgs vidinieks, jo basa viņam nav. Jūt, ka pastūzis basinieku nevelk, kopainā viņš pazūd, bet nav man šobrīd niknākas magnetolas, tā kā iztiekam kā ir. Vērtējam šo kā audio pioniera pirmo slīcināmo kucēnu. Nešaubos, ka šim visam būs turpinājums, bet tas jau citos ūdeņos ar citām makšķerēm...

 

49658148218_aabd4e7712_b.jpg

 

49658690576_f4da0bd4c2_b.jpg

Labots - raivix95
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 25 minūtēm , raivix95 teica:

pastūzis basinieku nevelk,

tu tam baseniekam caurumu atstāju, kur gaisam palikt?

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Apakšējā plaknē ir ~10cm caurums. Arī mazo skaļruņu kastei aizmugurē apakšējā daļā ir trīs 22mm caurumi.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 7 minūtēm , raivix95 teica:

Apakšējā plaknē

manuprāt uz priekšējās plaknes vajadzēja, un kasti nedaudz lielāku, lai tam caurumam vieta pietiktu,

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Nu priekšējā nekādi nesanāks. Ja dikti vajag, var aizmugurē kādā interesantā formā dažāda diametra caurumus saborēt.

Link to comment
Share on other sites

Müller
2020.03.12. , 08:41, raivix95 teica:

Es te tās 30nieces papētīju. Skatos, ka viņām omi atšķirās. S30B ir 8, bet S30/S30A ir 4. Manā gadījumā tas būtu no svara? Tiesa gan ja tikšu pie labām 30niecēm, tad, iespējams, nākotnē gribēšu viņas arī pie kāda resīvera vai kompīša caur pastūzi ierūcināt.

Iesaku pirkt S30. S30B ir sliktāks filtrs un plastmasas augsto frekvenču skaļrunis ar liekām pieskaņām. S30A līdzīgas B, tikai vēl lētakā versijā, nav pat fāzinvertora, basi sliktāki + skaļrunim priekšā plastmasa kas dod liekus trokšņus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

skaļrunis gaisu kustina horizontāli, tātad lūku vajag priekšpusē, vai aizmugurē, 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 1 minūtes , Müller teica:

Iesaku pirkt S30. S30B ir sliktāks filtrs un plastmasas augsto frekvenču skaļrunis ar liekām pieskaņām. S30A līdzīgas B, tikai vēl lētakā versijā, nav pat fāzinvertora, basi sliktāki + skaļrunim priekšā plastmasa kas dod liekus trokšņus.

S30 vs S30A vs S30B laikam ir neizsmeļama tēma.

Bet vispār vairāk sliecos uz S50B. Gan tāpēc, ka viņam diapazons krietni plašāks par jebkuru S30 vairāciju, gan tāpēc, ka retākas un ne katrā mājā mētājas. Pašlaik gan SS neviens tādas netirgo, bet steigas nav, gan kādā brīdī kāds eksemplārs parādīsies. Ar S30B es tālu neieskriešos. Plāns ir to visu stellēt mājā, ne dzīvoklī, tāpēc jaudas rezervīte par sliktu nenāks.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 10 minūtēm , raivix95 teica:

S50B.

ir stipri labākas, man darbnīcā ir, darbina vecs aivi mūzikas centrs, vienai tumbai gan basa skaļrunis nedaudz grab, nevaru saņemties aizvest to uz remontu 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Apakšējā plaknē ir ~10cm caurums.

 Jā, kaste par mazu, jo caurums (vispār jau fāzu invertors, ne pliks caurums) vajadzīgs priekšā, tad blieziens būs labāks un pareizs. Caurums bez fāzu invertora, vai aizmugurē var mierīgi veidot skaņai pretfāzi (varbūt tā arī notiek, ja tagad šķiet, ka zemie par vāju).

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , alusbundza teica:

tu tam baseniekam caurumu atstāju, kur gaisam palikt?

Tas nav obligāti, pie tam, pie tik maza tilpuma šim skaļrunim, labāk slēgto kasti

pirms 12 stundām , raivix95 teica:

Apakšējā plaknē ir ~10cm caurums.

T.i. fāzu invertors uz frekvenci virs kādi 80Hz, tas nozīmē, ka skaļrunis zem šīs frekvences tiek reāli mocīts (labi, ka tur jauda nekāda), pie tam arī atdeve strauji krīt zem šīm frekvencēm

pirms 12 stundām , raivix95 teica:

Arī mazo skaļruņu kastei aizmugurē apakšējā daļā ir trīs 22mm caurumi.

Pavisam lieki

pirms 11 stundām , alusbundza teica:

skaļrunis gaisu kustina horizontāli, tātad lūku vajag priekšpusē, vai aizmugurē, 

muļķības

 


Bet kas es to rakstu, ja jau pat teoriju latviešu valodā nav vēlme palasīt

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 8 minūtēm , raivix95 teica:

ko tad es... :D

Studēt teoriju un pielietot praksē!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , raivix95 teica:

Nu ja pat jūs, veterāni, te plūcaties par taisnību, ko tad es...

Mēs pašlaik runājam par elementārām lietām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...