Jump to content

Šīs vasaras skurbulī uztaisītie projekti .......

alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

man bremze iestājās, un nesaprotu, priekš kam tev tā riteņu ķēde domāta ?

Gan jau augstuma (biezuma) regulēšanai.

• Patīk 2
  • Atbalstu 1

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Gan jau augstuma (biezuma) regulēšanai.

Nekādi negribu kritizēt darbagalda autoru. Pat otrādi - visu cieņu par taisnajām rokām. Bet mani biedē tas, ka nav noēvelētajā pusē "galda" (es ceru, ka saprotiet, ko domāju, manas alus apdullinātās smadzenes...). Tas neļautu paņemt pārāk "biezu" skaidu. Un ļaunākajā gadījumā - ļoti biezu skaidu.😁

Edited by Jurkins

2020.10.10. , 17:35, alusbundza teica:

man bremze iestājās, un nesaprotu, priekš kam tev tā riteņu ķēde domāta ?

Riteņa ķēde griež divus M36 vītņstieņus, kuri cilā platformu ar dzinēju un nažiem. Vienīgi saimniecībā neatradu nevienu atsperi, kur varētu spriegot ķēdi un paņēmu gumiju ar āķīšim no velobagažnieka. Ķēdi piedzen pāris gadus vecs Shimano klanis bez pedāļa :D Viens klaņa apgrieziens paceļ platformu par 2.5mm.

Tā kā pašu vajadzībām kalibrējas vienveidīgs materiāls, tad augstuma regulēšana +/-1..2cm robežās un neiespringstu uz nodilumu tuvākajos gados. Ja tas būtu lentžāģis kuram jācilājas no 60cm-3cm, katram baļķim, tad gan šis mezgls ātri izdiltu un ar roku grozīt būtu murgs.

2020.10.10. , 20:07, Jurkins teica:

Nekādi negribu kritizēt darbagalda autoru. Pat otrādi - visu cieņu par taisnajām rokām. Bet mani biedē tas, ka nav noēvelētajā pusē "galda" (es ceru, ka saprotiet, ko domāju, manas alus apdullinātās smadzenes...). Tas neļautu paņemt pārāk "biezu" skaidu. Un ļaunākajā gadījumā - ļoti biezu skaidu.😁

Vienmēr esmu bijis par konstruktīvu kritiku un padomiem iedziļinoties jautājumā, daloties pierdzē. Paldies!

Skaidas biezums būtu sīkums- vienā setā var paņemt 1cm neiespringstot (kvalitātes gan tad nav). Ar asinhrono piedziņu no pārslodzes nebaidos.  Bet noēvelētajā pusē "galdu"/"atduri" vienā līmenī ar nažiem gan vajadzētu. Tam piekrītu!!! Jo noēvelējot brusu līdz galam, naži jāpaceļ kaut par 1mm, lai "ratiņus" varētu brīvi ripināt atpakaļ uz brusas sākumu (lai ripinot naži lieki netrinās gar brusu un netastāj rakstu). Bet ja sajauc pacelšanu ar nolaišanu, tad naži cētras brusā un velk 'ratiņus" uz brusas galu. Ja rati izšļuktu no rokām, tad nesliktā ātrumā noskrietu no sliedēm brusas galā (pārlektu atdurēm). Gan jau naži atrastu arī kādu dzelzi vai akmeni, kuram uztesties un pašiznīcināties.

2020.10.8. , 16:38, Gunxx teica:

Tad Tu laikam neesi redzējis kā pa gaisu lido ēveļnaži...

Kāreiz brīvdienās mainīju nažus. No sirds pievilku skrūves nažiem. Pie pirmās palaišanas, testa gājienā nolidoja vienas bultskrūves galva (bija nogurusi un pārvilkta). Atsitās pret finieri 'plukt' un viss. Nebūtu uzmanīgi klausījies kā iet pie pirmās palaišanas pat nepamanītu.. Ja lidotu naži neticu ka viņi ietu cauri 21mm finierim. Neticu ka norautu koka skrūves ar kurām saskrūvēta finiera kaste apakšā, nažie masa nav liela. Vienīgais kas satrauc, ja naži šķīstu gabalos, tad būtu rikošeta šķembas uz sāniem- maniem ikriem.... Bet tad ko darīt ar taisnojamo ēveli, kas ir katram galdniekam. Tur materiāls tiek slidināts nabas augstumā pār nažiem (Tur gan ir sibolisks aizsargs, kurš paredzēts, lai pirkstus neiebāstu, tur nav 21mm finieris kurš apturēs nažus.)

• 4 weeks later...

It kā jau es varētu, pat katru otro dienu, šeit demonstrēt līdzīgus un pavisam nelīdzīgus izstrādājumus, oriģinālus dažādu mezglu risinājumus, ''manā kvalitātē''..? 

Taču tas, diemžēl, arī prasa, man tik deficīto, laiku😏

Tā, lūk, noziedoju >mēnesi, jauna 3t apkures akumulatora( https://santehnika.lv/lv/product/akumul-tvertne-apkurei-bez-izol-ar-siltumm-30m2-mi3000dws-3000-l-115139/uzstādīšanai, apsaistei. Ievietoju tajā Inox 200l karstā ūdens  boileri, pie akumulatora iekšējā kontūra pieslēdzot 30kW granulu katlu https://santehnika.lv/product_files/Toby Wirbel instrukcija RUS.pdf(nav vēl gan palaists). Bet pa ''tiešo'' kurinu ar savu lielo malkas katlu. Tā arī paliks ''dublētā apkure''. Visai apkurei, drošībai, tāpat mājas aparatūrai uzstādīju 1600W UPS https://www.tme.eu/lv/en/details/ips1600-sin/built-in-power-supplies/ips/     + 2gab. https://www.tme.eu/lv/en/details/accu-hp120-12_s/acid-cells/ssb/sbl-120-12i/

Eh, būtu diena garāka...☺️

• Patīk 2