Jump to content

Pārlieciniet mani iet ar kājām 6km dienā jeb Cipargalvas par un pret auto īsām distancēm.

Recommended Posts

• Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• martinno

40

• Stasss

25

• itanium

21

• snukurins

17

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ar kājām iet labi, kad nev vējš un slapjš sniegs sejā kad nav peļķes un auto kas tas peļķes šļāc virsū kad ej garos gumijniekos (nu laikam ne uz darbu) kad nav jānes iepirkumu mais

Vienreiz ziemā strādāju no mājām. Pēkšņi Windows izmet, ka atjauninājums gaida restartu. Izdomāju, ka uztaisīšu tēju un piekritu. Mhm.. pēc 10 min progress 7%! Nu neko, laiks daudz, izdomāju, ka jāiet

ja tēmu pareizi uztvēru, tad še mani 2c..   3km vienā virzienā t.b. 6km ikdienas ar kājām.. ir mazliet perebors.. siltajā laikā velo.. atsevišķās reizēs, protams, var ar kājām.. mašīna pa li

Posted Images

pirms 2 stundām , Usins teica:

ar kājām iet labi,

Es ietu kājām (Normāla pastaiga - sporta vietā) un tos 1000 EUR (600 eur + degviela + nodoklis+ octa) atliktu taksim, ko izsaukt kad galīgi slinkums iet vai laiks pilnīgs draņķis. 

Nezinu gan cik īsti tagad maksā 3 km ar taksi nobraukt, bet nu vairāk par 7 eur būt nevajadzētu. Sanāk apmēram 150 braucieni. ;) 

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

Vien šajā topikā divi kasjaki no Tavas mutes.

Pirmais bija ieteikums, otrais es pārlasījos. Beidzi? 

Pirms 9 minūtēm , Stasss teica:

Ar ko atškiras 3 pilsētas kilometri no 3 lauku kilometriem? :D

Tu laukos esi bijis? 

• Haha 3
pirms 2 stundām , TOoMoOT teica:

++

Ieteiktu visiem, kas ar velo brauc sezonā, pamēģināt pabraukt pa ziemu. Par pārsteigumu, ritenis nemaz tā neslīd pa ledu kā intuitīvi varētu likties. Galvenais ir neizmantot priekšējās bremzes. 

Pa ledu slīd gan labi. Bik pa Daugavu un kkādi aizsalušiem ezeriem esmu pabraukājis, bet nu diezgan stresaini braukt, bik pa strauju pagriez stūri un esi gar zemi. Vistrakāk ir pavasarī, kad uz ielām ir ledus, kam pa virsu peļķes. Bet vienkārši pa sniegu braucot tiešām neslīd tik ļoti, kā daudzi ir iedomājušies. Vispār man liekas ar kājām ejot ziemā pat vairāk slīd.

Neticēsi, ļoti daudz..:D

Labi, saprotu atškirību.. Bet ja jau te tik daudz sportisti, tad iešanas laiku un un noieto attālumu tas nemaina.

Tikai psiholoģiskais faktors.

Pirms 24 minūtēm , Stasss teica:

Ar ko atškiras 3 pilsētas kilometri no 3 lauku kilometriem?

Es, kad kādreiz pie sievasmātes aizbraucu ar autobusu, no autobusa pieturas līdz viņas mājai nepilni 3 km, tas šķiet tuvu.

Savukārt, kad es kādreiz aizbraucu uz Rīgu ar autobusu, piemēram, no Krišjāņa Barona ielas pie Daugavas sporta nama (tur ik pa laikam man sanāk būt) līdz autoostai (pamērīju Google maps) arī ir nepilni 3 km, tas man šķiet tālu, vienmēr braucu ar tramvaju.

:D

PlayingTheSaint

Ziema, vismaz Rīgā, ir overrated. Ar visādām riepām izbraukājos, jo platāks, jo sliktāk. Vislabākās atmiņas ar dubļiniecēm. Ar šosejas 23mm sliku naiss, griež cauri visam kā ar nazi. Visinteresantākie bija rīti, kad vēl nav brauktuves iztīrītas un priekšējais rats peld. Lielākais psc ir tad, kad nācās pa ietvi pabraukāt, gājēju nobradātais un piesalušais sniegs tā krata stūri, ka nekāda mīšanās nesanāk. Paziņa dīvainā barterī dabūja 30mm radžotās, teica, ka atšķirību jūt, bet man tā īsti neprasījās. Tā kā jā, ja ir griba, tad tik mīt un no Ziemas nav ko baidīties. Man gribas vairs nav, tāpēc varu gudri gudri izrunāties :)

P.S Man patika ar treka velo vēl gāzt pa ziemu, taisnā līnijā brauc pa ledu, instanti sajūti, kad pakaļa zaudē saķere, nokomponsē un min tālāk. Trekšen kontrol

Edited by PlayingTheSaint
pirms 1 stundas , Stasss teica:

A par ko tad es runāju? To arī saku.. Tātad, nobraukto nodokli līdz īpašnieka maiņai, loģiski, ka samaksā vecais īpašnieks.

Manuprāt apsolūts sviests.Kāda hrena pēc man kā auto pārdevējam būtu jāstaipa un jāiegulda piķis ja tāpat tūlīt no pircēja to dabūšu.Vienmēr ir bijusi runa tāda ka cena ir tāda un pircējs maksā nodokli.Ja cena pircēju neapmierina un pārdevējs nolaist negrib tad ceļi šķirās.Viss.

Arī kad pērku auto tad vienmēr rēķinos ar to ka nodokli maksāšu es.Protams cenu nokaulēju.Cenas taču vienmēr pārdevējs norāda aukstākas lai būtu iespēja nolaist.Parasti vienmēr kādus 150-200Eur var nokaulēt.

pirms 2 stundām , versatile teica:

Kā kuro reizi. Ja auto ir ar tai gadā ietu skati - tad jau ir nomaksājis pārdevējs.

Jautri ir pērkot nedārgu auto pēkšņi uzzināt, ka iepriekšējais īpašnieks bijis invalīds un attiecīgā gada nodoklis tev jāmaksā tagad.

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Vai tad transporta nodokli vispār var nomaksāt pa daļām?Manuprāt tas iespējams tikai ja noņem no uzskaites.

Tirgotāji var pa mēnesim tur ko darīt, vai savādāk. 

Pirms 2 minūtēm , Usins teica:

iepriekšējais īpašnieks bijis invalīds un attiecīgā gada nodoklis tev jāmaksā tagad.

Vai tad šajā gadījumā būtu kaut kas jāmaksā par iepriekšējo periodu? Kaut gan, zinot mūsu CSDD, nemaz nebrīnītos :mrgreen:

Pirms 6 minūtēm , Usins teica:

Jautri ir pērkot nedārgu auto pēkšņi uzzināt, ka iepriekšējais īpašnieks bijis invalīds un attiecīgā gada nodoklis tev jāmaksā tagad.

Kāpēc? Jāmaksā tikai par attiecīgo periodu, no kura auto būs Tavā īpašumā. Viss kā standartā..

martinno pasteidzās.

Edited by Stasss
  • Patīk 1
Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Jāmaksā tikai par attiecīgo periodu, no kura auto būs Tavā īpašumā.

Nodoklis ir jāmaksā par gadu no 1 janvāra līdz 31 decembrim.Piemēram ja iesi skati decembra beigās,samaksāsi nodokli bet atkārtoto janvārī tad janvārī maksāsi nodokli atkal.

Edited by snukurins

novembrī pirku auto ar skati kopš kautkāda gada sākuma mēneša. auto bija placī. 

tā kā skati izgājis gada sākumā priecājos ka attiecīgā gada nodeva būs nomaksāta. 

samaksāju placī uztaisīju octa un pēc pāris dienām vai cik tur iegriezos csdd pabeigt procedūru un - opā, nodeva par diviem mēnešiem. 
Prasīju kā tad tā? Iepriekš bija uz invalīda...  dzīvo - mācies - atkārto

labi, ka ar to auto arī braucu, un tikai pāris mēneši bija pārsteigums. 

bet paņemot kautko pa lēto, paskatīties "uz detaļām vai kā" un opā, ~200 euro klāt pie pirkuma summas jau var saukt par ieberzienu

Edited by Usins
  • Patīk 1
Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Nodoklis ir jāmaksā par gadu no 1 janvāra līdz 31 decembrim.Piemēram ja iesi skati decembra beigās,samaksāsi nodokli bet atkārtoto janvārī tad janvārī maksāsi nodokli atkal.

Tieši tā! Tāpēc cilvēki bieži vien tā dara, ka skati izdzen ātrāk kādu mēnesi piemēram.. pats tā esmu darījis, lai nesačakarētu Jauno gadu ar kārtējo pārsteigumu.

Pirms 20 minūtēm , Usins teica:

iegriezos csdd pabeigt procedūru un - opā, nodeva par diviem mēnešiem. 

Bet par ko šoks? Viņam nodoklis nebija jāmaksā, Tu samaksāji par peroidu uz priekšu.

Viss loģiski un kārtībā.

Edit:

Cits stāsts, ja Tu pēc CSDD paskatījies, ka tam auto nodoklis ir nomaksāts un beigās skuju... Nu jā, tad ir nedaudz nepatīkami.

Edited by martinno
Pirms 7 minūtēm , Usins teica:

novembrī pirku auto ar skati kopš kautkāda gada sākuma mēneša. auto bija placī. 

tā kā skati izgājis gada sākumā priecājos ka attiecīgā gada nodeva būs nomaksāta. 

samaksāju placī uztaisīju octa un pēc pāris dienām vai cik tur iegriezos csdd pabeigt procedūru un - opā, nodeva par diviem mēnešiem. 

Jā, jo placis noņem auto no uzskaites un samaksā nodokli tikai par periodu, līdz  noņemšanas no uzskaites, par 10 mēnešiem un dažām dienām (Tavā gadījumā nemaksā neko, jo invalīds). Pārējos jau maksā jaunais īpašnieks.

Pirms 48 minūtēm , snukurins teica:

Manuprāt apsolūts sviests.Kāda hrena pēc man kā auto pārdevējam būtu jāstaipa un jāiegulda piķis ja tāpat tūlīt no pircēja to dabūšu.

Šņukuriņ, visi, kas pārdod auto, nedara to pēdējiem spēkiem, tā, ka pircēja nauda nāks kā glābiņš. Varbūt vidē, kurā tu pērc un pārdod automašīnas notiek tikai tā, kā tu raksti, varbūt... Nav naudas, par ko maizīti nopirkt, jau 7 dienas nav ēsts, jāpārdod auto... Tādā gadījumā varu saprast tavu «pircējs samaksā par visu» vai «absolūts sviests», ja notiek savādāk.

Cik esmu pircis mašīnas, tad arī esmu runājis, ka ņemu ar norunu, ka pārdevējs samaksas nodokli par nākamo gadu (jeb iedod tādu atlaidi ka nodoklis), gan, ka pats samaksāju iegādes brīdī, viss ir runāšanā, nedomāju, ka šeit ir kāda etiķete ka darīt/nedarīt

Par to 3km iešanu ar kājām.. cik dienas lv ir bez draņķīga laika? Maksāt taksim no "ietaupitajiem" 1000 EUR... Kāds tad beigās būs tas ietaupījums pēc visām takša izmaksām? 500 EUR? Tad jau labāk, lai ir tā mašīna, ej ar kājām kad ir jauks laiciņš un draņķīgā laikā brauc ar mašīnu un visi priecīgi...

Pirms 31 minūtēm , Zin... teica:

Maksāt taksim no "ietaupitajiem" 1000 EUR... Kāds tad beigās būs tas ietaupījums pēc visām takša izmaksām? 500 EUR?

Nu, vecīt.. Nezinu kāpēc man rūp, bet man tiešām ir žēl, ka tik daudzi cilvēki šeit saredz problēmas sīkumos. Varētu jau teikt,ka ir taču lietussargi, bet tie man pašam arī nepatīk. Pats staigāju un braukāju ar riteni rudens jakā un Latvijā ir ļoti reti tāds lietus, kas pusstundas laikā paspēj tikt tai cauri. Taksis.. Bez tā nu tiešām var iztikt.

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Šņukuriņ, visi, kas pārdod auto, nedara to pēdējiem spēkiem,

Man jau sen ir licies ka Latvijā saskaitamos mainot vietām summa mainās.

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

saskaitamos mainot vietām summa mainās.

Tev taču saka, darīt var visādi un visādi arī dara. Kā sarunā. Nevis, kā tu apgalvo - vienmēr tikai tā, un viss, kas savādāk, ir sviests.

A par saskaitāmo mainīšanu vietām var aizfilozofēties līdz vis kaut kam. Iedomājies, tu tagad ieej veikalā nopirkt kādu mantu, mantai norādīta cena 10 eiro, tu ej pie kases samaksā 10 eiro, bet tevi sūta vēl pie lodziņa samaksāt 1 eiro, tas par telpu īrī, ko veikalniekam nākas maksāt. Tu tač padomāsi - nafig, labāk būtu uzreiz cenu uzlikuši 11 eiro, nevis šitā čakarēties. A tev pārdevējs pateiks - saskaitāmos mainot vietām summa nemainās...

Ne,nu protams var darīt visādi.

Te gan tad rodas jasutājums,ja jau transporta nodokļa nesamaksas gadījumā iztērētos mēnešus maksā saimnieks tad kā tad ir ar gadījumu kad skate ir izieta.Pircējs maksā papildus klāt pie SSā norādītās cenas?

Pirms 4 minūtēm , snukurins teica:

Pircējs maksā papildus klāt pie SSā norādītās cenas?

Šņukur, tā godīgi..kad Tu pēdējo reiz pirki vai pārdevi auto? Pagājušajā gadsimtā?

Pagājušajā pavasarī.nebija problēmu.nemaksāju ne klāt ne nost.

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

nebija problēmu.nemaksāju ne klāt ne nost.

Diez kā Tev tas izdevās? Viss atkarīgs, ko un kā sarunā. Ir sastādīta maksāšanas sistēma, lai vilks paēdis un kaza dzīva. Lai nav ķipišu par nodokļiem. Tālāk viss atkarīgs no pircēja un pārdevēja, kā vienojas.

Pirms 18 minūtēm , martinno teica:

Kā lai šo pavedienu pārdēvē?

"Cipargalvas par un pret auto īsām distancēm. Nezinu, kad ik gadu maksāju 3 ciparu skaitli par ceļa nodokli."

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Te gan tad rodas jasutājums,ja jau transporta nodokļa nesamaksas gadījumā iztērētos mēnešus maksā saimnieks tad kā tad ir ar gadījumu kad skate ir izieta.Pircējs maksā papildus klāt pie SSā norādītās cenas?

Nekad neesi redzējis sludinājumus - "Skatei tikai logu slotiņas jānomaina un pagrieziena spuldzīte, varu iziet arī pats bet tad +500 pie cenas"?

Mielestapa

Laukos vizinos ar auto bez tehniskās apskates, OCTA un visiem tiem nodokļiem. Protams, apzinos, ka vienreiz uzraušos, tomēr pēdējo 15 gadu laikā ne reizi neesmu uzrāvies uz policiju. 

• Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1

Es gāju uz darbu turp un atpakaļ kopā man sanāca 14km (7km vienā virzienā)  un nebija nekādu problēmu  ,bet te jau uztaisa

par baigo problēmu 3km distanci...

@rooyar

Problēma ir tur ka mēs dzīvojam jau 2019 gadā, nevis 1960, kad gandrīz vienīgais 4riteņu transports bija zirga rati. Nav tas laikmets, lai šādos attālumos bezjedzīgi tērētu laiku 250 dienas gadā.

• Patīk 1