Jump to content

Pārlieciniet mani iet ar kājām 6km dienā jeb Cipargalvas par un pret auto īsām distancēm.


martinno
 Share

Recommended Posts

Just now, Racer teica:

sanāk, ka dafiga nostaigāju - jāmet miers

Laika izšķērdētājs tu esi!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Racer teica:

dafiga

nē, nu, ja es staipītu mobilo pa darbu līdzi.. noteikti pa dienu salasītos vairāk soļu :D

 

esmu domājis par aproci.. bet nez.. miljons gadu ap roku nekas nav bijis.. 

Link to comment
Share on other sites

Man vienu brīdi likās aizdomīgi daudz, domāju moš telefona skaitītājs gļuko, bet tad pastaigā ar suni vasarā paķēru sievas telefonu līdz un soļi sakrita, bet nu vispār @CAP varētu būt taisnība par staigāšanu arī pa darba telpām utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , CAP teica:

esmu domājis par aproci.. bet nez.. miljons gadu ap roku nekas nav bijis.. 

Viens, divi pieradīsi! Man tāpat bija.

Iesaku HUAWEI Band 3 Pro - labs darbības laiks no vienas uzlādes, ir GPS, notifikācijas (ar teksta atrādīšanu vai bez - kontrolē pats) utt. Un, protams, nemaksā kosmosu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mīļā miera labad apskatījos navigātorā, turp – atpakaļ sanāk 9 km, patērētais laiks kaut kur ap 2h (precīzi nepiefiksēju, kopējais laiks bij daudz ilgāks), čīboju ļoti steidzīgi jo visu laiku kaut ko kavēju, 16 000 soļi bija kad atgriezies ieskatījos aprocē, pirms tam uz ceijera varēja jau būt kādi 1000-2000-3000

Link to comment
Share on other sites

Līdz darbam ar mašīnu man 3 min, tāpat gadā vidēji esmu pamanījies noiet 14k soļus dienā :(( laikam jāsāk vairāk dzert, mazāk kustēties

Link to comment
Share on other sites

Jāsāk laikam turpmāk attālumu mērīt soļos..

Neesat biški aizrāvušies ar tiem soļu skaitītājiem? 

Vienreiz pamēginat aiziet uz darbu ar telefonu krūšu kabatā, otreiz bikšu kabatā un trešoreiz ieliktu zeķē..

Neticēsi, soļu skaits mainīsies kapitāli.

Stipri labākam rezultātam var mēgināt ierīci piekārt pie olām, tad domāju būs vislabākais rezultāts..?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

aizrāvušies

da nē.. :D

 

tagad gandrīz visos mobilajos iebūvēts.. par ko stresot? :D vk interesanti pašam tomēr.

Link to comment
Share on other sites

Nu es vakar nopirdos kādas 7 reizes toč, jāsameklē apps, kas to uzskaita un tad var mērīties ar krāniņiem nākamajā līmenī!

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Stasss teica:

Stipri labākam rezultātam var mēgināt ierīci piekārt pie olām, tad domāju būs vislabākais rezultāts..?

Esi salīdzinājis vai teoretizē?

Link to comment
Share on other sites

Just now, e = d teica:

Soļu skaitītājs ir neprecīzs.

Es lietoju Google Fit aplikāciju.

Diez pēc kā tad šī aplikācija būs precizāka??


Pirms 4 minūtēm , Racer teica:

Esi salīdzinājis vai teoretizē?

Mēģinājis vēl nēesmu, bet pēc visa ņemot tā būtu jābūt.. ar vienu noteikumu, ja procesa laikā tās brīvi karājas kā vaislas bullim..?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Stasss teica:

pēc visa ņemot tā būtu jābūt

=

Pirms 15 minūtēm , Racer teica:

teoretizē

 

Link to comment
Share on other sites

Ja teoretizētu, tad man man būtu jāliek priekšā matemātiski aprēķini (tos es nevaru piedāvāt ?), tā ka nav vienāds.

Bet tas ka soļu skaitītāja dati mainās, atkarībā kur tās ir novietots, tur nekādu teoriju nevajag.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Zin... teica:

laikam jāsāk vairāk dzert, mazāk kustēties

Pensiju fonds būs Tev pateicīgs! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Stasss teica:

tas ka soļu skaitītāja dati mainās, atkarībā kur tās ir novietots, tur nekādu teoriju nevajag.

Ok, nestrīdos, bet cik lielās % robežās? Neesmu pētījis, bet apmēram tas pats sanāk neatkaragīgi no tā vai ir jakas kabatā, vai aizmugurējā bikšu kabatā.

Link to comment
Share on other sites

Par procentiem protams ar nepateikšu, bet tāpēc jau to joku par olām izspļāvu, jo ja pareizi saprotu, telefons, vai ierīce to mēra pēc svārstībām, vibrācijām, vai kaut kā tā. Pēc kāda algoritma šis tur kalkulē, hvz.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

viss atkarīgs no iekārtas.. aprocēm dati būs noteikti precīzāki par mobilo telefonu.. kgan es par to vispār neiespringstu.. Novietojumam pa lielam nav lielas nozīmes.. sensori tomēr reģistrē kustību tāpat.. vai bikšu kabata, vai jakas kabata, vai somiņā..

Link to comment
Share on other sites

Da viss jau ir ok, var jau spēlēties, kaut cik daudz maz sakarīgi jau viņi visi tur aprēkina. Doma bija tāda - ka ja vismaz dabā, tad vairāk uzticēties GPS datiem par nosoļoto šodien attāluma ziņā. Jo kāds nu kuram tas solis.. liliputa, 130kg vaislas alusvēdera, vai Porziņģa..

Link to comment
Share on other sites

2019.09.18. , 18:04, Insekc teica:

kopš padomju laikiem vairs nav panta par dīkdienību un darbs vairs nav obligāts

Es biju domājis vecumu, kad ir stabili un garantēti ikmēneša ienākumi :D

Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām mašīna paredzēta tikai darbs-mājas, tad varbūt ir vērts parēķināt cik tas izmaksās ar taksi? Es tagad uz dullo iemetu aprēķinus ja ņemtu bolt econom:

4€ vienā virzienā= 8€ dienā. 8€*20darbadienas ir 160€ mēnesī. 160€*3mēneši ir 480€

HVZ vai pērkot  mašīnu ap 600€ + lejot degvielu+ pērkot octa (kura autoram ir dārga)+ amortizācija+ vēl hvz kas atmaksāsies. nedod dies vēl remonts. Kā arī mašīna jāpasilda biku, sniegs jānotīra, a tā izsauci siltu mašīnu un pēc brīža jau darbā.

 

Cits stāsts ja mašīna tiks izmantota ilgstoši vai bez darba apmeklējuma vēl paredzēti braucieni, BET priekš tā ir kundzei mašīna ;)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

a sollu skaitiitaajs neskaita sollus ejot atpakallgaitaa ir paarbaudiits

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , gromix teica:

a sollu skaitiitaajs neskaita sollus ejot atpakallgaitaa ir paarbaudiits

a kam tas vajadzīgs ?

Ja nu vienīgi acis pakaļā, citu iemeslu neredzu

Link to comment
Share on other sites

2019.09.18. , 19:28, ieleja teica:

vairs vs. toreiz - jūti atšķirību?

Pordon, vainīgs - ne tā izlasīju. ;) 

Link to comment
Share on other sites

2019.09.20. , 22:16, Spox teica:

4€ vienā virzienā= 8€ dienā. 8€*20darbadienas ir 160€ mēnesī. 160€*3mēneši ir 480€

 

Tik tā summa = x2, jo seši mēneši paredzēti :)

Tikmēr to mašīnu, ko par 600€ var iegādāt, diezgan ticams, ka perioda beigās varēs pārdot vismaz par kādiem 300€ vai vairāk.
 

Nu tā pavisam reāli un optimistiski piemetot ciparus:
Auto = 600€
OCTA = 100€
Reģistrācija = 26€
Nākamā perioda nodoklis = 50€
Degviela = 200€

Kopā: rupji 1000€

 

Līdz ar to, taxi par 8€ dienā gan kā versiju neizskatu :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , martinno teica:

Kopā: rupji 1000€

Un tad vēl ir pārdošanas cena, ko pēc tam dabūsi un kas noteikti ir > 0.

Te gan jāņem vērā, ka, visticamāk, pat tik īsā laika periodā kaut ko vajadzēs ieguldīt remontos. Visai liela laimes spēle.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, martinno teica:

Tikmēr to mašīnu, ko par 600€ var iegādāt, diezgan ticams, ka perioda beigās varēs pārdot vismaz par kādiem 300€ vai vairāk.


Gadījumā neteici ka šrotā liksi viņu? :)

 

Kaut kur lasīju šitajā postā, atceros vēl.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Raimonds1 teica:

 

Kāds kurš ar fiziku ir uz tu, var novērtēt, vai šitas:

Citēju Raimja linku

The two-stroke engine is powered by compressed air stored in tanks at about 150 times the pressure of tyres on a car.

nav baigi sprādzienbīstami? :D

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lietas, ka šādā budžetā principā sanāk kaut kas, kas brīnumainā kārtā izgājis skati, kurā bail iekšā sēsties, vai pat kauns. Pašlaik arī, visticamāk, nopirksi auto ar gandrīz plikām riepām, kas ziemai vairs nederēs. 

Link to comment
Share on other sites

Tīri tehniski tik mazam attālumam pārvietošanās līdzeklis ar ziemas riepām ir kaut kas līdzīgs tam elektrokvadriciklam.


Jauns.

Link to comment
Share on other sites

2019.09.20. , 22:08, Raimonds1 teica:

Vispār - cik nez cik tādu 3km braucēju ir un kāds ir tiem piemērots transports. Pēc cenas, attālumat 2kW elektrokvadricikls.

Ar jumtu.

 

Te auto

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/a3/gmfpj.html

700   tehniskā līdz aprīlim

Velo un normāla vējjaka. Tās ir 10 min mierīgi braucot, tur pa tiem 3km tak nepaspētu pat īsti iesvīst

Link to comment
Share on other sites

eh, ar vajag kko iekakāt.

 

kādreiz biju lepns, lepns students. no kauguriem (tie kas jūrmalā) uz skolu (LU sestdienās)ar sabtrasportu braukt nepatika, braucu ar auto. labu apavu un labas vējjakas droši vien nebija. bet auto bija. dažreiz izlīdzējos mikriņu pieturā klusām savākt pasažierus, tad brauciens pat plusā sanāca. Tieši šodien mape ar auto papīriem un reģistrācijas paliecību atradās. Sanāca auto iznīcīnāt. 

14120_1024.jpg?dl=1

super auto bija, tieši šāds. Aizbraucu uz Rīgu ar žiguli uzkrautu ar alumīniju, to nodevu, mājās braucu ar bmw. par 150 lvl nopirku ja pareizi atceros. nobraucu gadu, gandrīz neko neremontējot. 3.2 benzīns, manuālā kārba. Gāja labi, ēda maz. Biju pārlaimīgs. Beigās iznīcināju pret kravas auto sāniem - nepamanīju. 

 

Subjektīvi saprotu vēlmi pēc auto un nesaistīties ar sabiedrību un tās transportu. Dažreiz gan maksa par lepnību ir augsta.

 

Pēc daudz gadiem biju iegādājies .. laiks beidzās. vēlāk pabeigšu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Turppinu. Pirms 8 gadiem iegādājos Golf 2 par 300 LVL ar šādiem tādiem trūkumiem bet tīri ok stāvoklī. Auto tika savests kārtībā bet apstākļi mainījas un palika tīri kā rezerves auto. Saimniecībā ir vēl tagad. Patīk ka galīgi neēd matus no galvas, daļas maksā kapeikas un pat jau sāk stilīgi izskkatīteis. Gadi gan dara savu. Prasās pārkrāsot. 

 

2018-02-12%2016.57.15.jpg?dl=1 

 

Ja vēlētos pārdot tad pārdošnas cena būtu +- līdzīga iegādes cenai pirms deviņiem gadiem. 

Tā sakrita apstākļi ka labu laiku braucu ar Citroen C3 vairākus gadus. 

 

Ko es vēlos teikt?

 

Jo senāks auto jo lielāka iespēja ka viss būs aprūsējis/sarūsējis/ierūsējis un visādi citādi beigts.

Jo senāks auto, jo mazāk dažādu dārgu plastmasas vai elektronisku auto darbībai kristiski svarīgu mezglu par dārgu naudu. 

 

Piem.par C3 degvielas filtra cenu Golfam var nomainīt degvielas sūkni, sveces, begunoku, eļļu un visus filtrus. Jo C3 degvielas filtrs ir pamatīga plastmassas kārba izmēros kā 80 gadu auto karburators. 

 

Skaidrs, ka mūsdienās tādi auto kā 25 gadīgi čuguna septītās sērījas bmw vairs neeksistē, un ap 2000 gada premiums ir diezgan smalks verķis. 

 

Nevajag ford KA/Puma/KIA Picanot/Opel Corsa. nu nevajag. 

 

Protams, nevar izslēgt veiksmes faktoru (tas vispār ir noteicšais itvisā) ka var iegādāties 2005 gada mazdu, reizi trīs mēnešos piepūst ar sudraba krāsas baloniņu par 3 euro un dzīvot laimīigi veselu gadu. Tas ir iespējams. Vai kādu Lagunu/megani

 

Bet relatīvi uzticamāk un drošāk būtu izvēlēties kādu 90 gadu auto no laukiem, (tur sāls mazāk) un onkas mēdz būt kārtīgi. 7xx volvo jau nokluši kulta statusā vairs nespīd budžetā. bmw/mb arī nekā. 

b3/b4 passat, audi a100/80/a6 vecais, ar maziem motoriem lai motortelpa viegli piejejama visam. opel omega (par šiem maz zinu)  kautkādi Scorpio/mondeo iespējams. 

 

ko galu galā gribēju teikt:

galīgi lētā galā, jau auto paliek braucuams tam cena var nekrist ļooooooti ilgi. Uz mazdām tas laikam neattiecas. 
 

aicinātu spiest uz fun faktoru. jo ieberziena iespēja pastāv vienmēr. bet par dārgu naudu neplānoti remontēt ford KA ir ir daudz nepatikamāk kā kko kur vismaz pēc tam patīkami iekāpt. ;)

 

 

 

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...