Jump to content

5G sagaidot - meli un patiesība ko mums par to noklusē...


Māšuks
 Share

Recommended Posts

Jurkins
Pirms 23 minūtēm , VebKamera teica:

ar savu 37G raidītāju apraidīs savu vienīgo mājsaimniecību

Nu vēl jau mežā ar tak vajag. Ja nu kāds indigo ar savu smārtfonu ieiet mežā un nevar paskatīties 32K video. Šausmas! Katastropa! 37G šūnas rādiuss varētu būt 1m?. Kādas tur ellīgas naudas plūsmas. 5G ieviesējiem i sapņos nerādās.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Racer teica:

Bāzes stacija mākot saprast, ka x purni skatās vienu un to pašu, piemēram, hokeja strīmu. Tai gadījumā plūsma uz purniem nedaloties. Bet nu par šo tik zinu no lasītā, nezinu kā. 

Tuvojoties hokeja sezonai, es tieši nesen šito domāju, vai bāzes stacija tiešām tupi katram klientam vienu un to pašu strīmu dod atsevišķi vai arī notiek kkāda veida kešošana un tad tālāk dalīšana. Tā info. Tev ir par LMT viedtelevīziju?


Pirms 21 minūtēm , Gestapo teica:


Moš būs tā, ka nebūs iespēja nemaksāt, vai nu neta nav, vai nu maksā - cik nu paprasīs. 

Ceru, ka tā arī būs, jo točna jau ir ZB, ka mobilais internets tiek lietots tur kur vajag un arī nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , VebKamera teica:

Idejiski - bāzes stacija ar kaut kādu gigantisku kešu vai proksī serveri :) Neņemiet galvā, es tik troļļoju :)

Zinu, ka youtube Rīgā ir gigantisks kešserveis - divreiz pa petabaitam.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , Guncha teica:

vai arī notiek kkāda veida kešošana

varbūt iekš BS arī tiek kaut kas kešots, bet stipri šaubos! Bet multicasta nav 100% 

Kā lasīju, tad multicastu ir palaiduši tik pāris operatori pasaulē 

http://www.haddentelecoms.com/sites/default/files/2017-02/LTE-B_Alliance-WP-2016.pdf

Info uz 2017 gadu.  

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , VebKamera teica:

Kur ir šaurā vieta? Torņa aparatūras caurlaidība?

 

Pieļauju, ka situācijas ir dažādas. Kopējas trubas resnums, sektoru caurlaidība, sektoru skaits, apkārt esošais ēters, rūtēšanas jaudas utt.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

Bet kā saprotu neviens operators šo LV neuztur

Uztur, uztur, ir stāstījuši čomi no operatoru puses, bet nav bijusi man baigā interese. Ok, apsolos kaut kad par šo sīkāk uzzināt. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 20 minūtēm , Ronalds teica:

Bija! Bet es to formulu neatceros. Būtu interesanti uzzināt cik tuvu teorētiskam maksimumam esam.

Reku ir. Bet priekš manis uz sitiena par sarežģītu?. Laikam vecs palieku.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 26 minūtēm , Racer teica:

Ok, apsolos kaut kad par šo sīkāk uzzināt. 

Ok! Uzzini un padalies! Mans links ir no 2017 gada. Moš pa 2 gadi arī kas ir mainījies! 

Link to comment
Share on other sites

Ka tik nav otrādāk, kad hokeja laikā kopējais trafiks samazinās, jo ģimene, draugi vai kolēģi sanāk kopā un skatās vienu  pārraidi kopīgā ierīcē, nevis katrs lūr atšķirīgus sūdiņus savā ekrānā :D
37G un 1m šūna, tas jau +/- ir šodien -  802.11ad.

 

Interesanti būs atskatīties uz šo pēc 10-15gadiem, droši vien liksies tikpat smieklīgi kā komentāri pie pirmā telefona ar fotokameru.

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 7 minūtēm , maize teica:

Ka tik nav otrādāk, kad hokeja laikā kopējais trafiks samazinās,

Ka tik ne tā! LTV7 shortcut HD plūsma iet normāli kamēr nav sācies mačs. Kā sākas, tā skuju! Kad beidzas, atkal iet normāli! 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 56 minūtēm , maize teica:

37G un 1m šūna, tas jau +/- ir šodien -  802.11ad

Mārketingā galvenais ir skaists nosaukums?.

"Redzi, redzi, tam kepočkā ir siemens s79 ar 802.11ad! Laimīgais!" galīgi nekur neder. Bet piemēram "ar G45PlusProAcive" ir cita lieta.

 

A par tiem 10-15 gadiem ir desmitniekā. Jāsaglabā un jānoglabā.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

MartiniB
Pirms 50 minūtēm , Ronalds teica:

Ka tik ne tā! LTV7 shortcut HD plūsma iet normāli kamēr nav sācies mačs. Kā sākas, tā skuju! Kad beidzas, atkal iet normāli! 

man vieniigajam shkjiet, ka shis nav lietojams, kustiibaa viss njirb un strobeejas -

jaapaarsleedzas uz krievu Match HD

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , MartiniB teica:

kustiibaa viss njirb un strobeejas

Tas ir tajā  vidējā kvalitātē (360p?)

Pie 1080 un 720p viss ok, ja vien links velk. (Bet maču laika nevelk) 

Sat protams ka ierullē, tik stulbi LV spēles ar krieva komentāriem skatīties.... 

Link to comment
Share on other sites

Strobējas, jo deinterlacēts saturs Shortcutā. Iespējams, ka tev pleijeris mēģina vēlreiz deinterlacēt progresīvu bildi un tad nav labi. 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 2 stundām , MartiniB teica:

kustiibaa viss njirb un strobeejas

man neņirb un nestrobējas

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

maču laika nevelk

man velk

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

ar krieva komentāriem

labi komentē

 

pirms 5 stundām , Didzis teica:

Nav dzirdēts, ka būtu kas labāks izgudrots.

https://www.cablelabs.com/10g  :read: 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Jurkins teica:

A par tiem 10-15 gadiem ir desmitniekā. Jāsaglabā un jānoglabā.

Wi-fi 6 2 gadus atpakaļ liktos zinātniskā fantastika ?

 

Mans minējums, katra ierīce, mobilais, auto mazāk vai vairāk ir aprīkota ar wi-fi un katra ierīce kļūs par tādu kā šūnu un notiks kas līdzīgs torentiem tagad, būs devēji un ņēmēji un visi laimīgi

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 6 stundām , Zin... teica:

katra ierīce kļūs par tādu kā šūnu

Es esmu slikts pareģis :), bet nāk prātā viena štelle. Ja kāds vēl atceras tos laikus, kad parādījās IR distances vadība visādām ierīcēm. Sākumā bija TV kanāli , nu tur skaļums, spilgtums... Pēc tam, vai man dieviņ, kas tur notikās. Vienam otram videomaģim bija pogu kapsēta, kam vēl izbīdījās papildu pogu kapsēta un vēl atvērās vāciņš (uz kura bija pogas) zem kura bija vēl viena pogu kapsēta. Pamazām viss nostājās savās vietās.

Tāds variants kā @Zin... aprakstīja ir labs metropolē. Lai gan neizslēdzu, ka nākotnes homo-vulgaris veiksmīgais būs tāds - "darbs"(inovatīvs un kreatīvs) -> šopings un citas izklaides Nekropolē -> dzīvoklis(jaunajā projektā) -> "darbs"(... Tad neko citu arī nevajag.


Pirms 5 minūtēm , Guncha teica:

tādi tumsoņas slasījušies

A par ko Tu brīnies? Mēs taču esam "tauta, kas dzied". Matemātiku, fiziku, ķīmiju? Da jūs ko? Nafig to vajag?

Link to comment
Share on other sites

Es nebūtu pārsteigts, jo ēters ir resurss, kas ir tik cik ir. Tāpēc man žēl, ka tas tiek izniekots visādiem sūdiem, lai hipsteri, vegāni u.c. minoritātes varētu skatīties 4k jūtubīti savā stilīgajā uz krīta ņemtajā klausulītē, kamēr brauc pie stūres savam eko-šmeko elktromobīlim un slurpstina savu bezglutēna, bezkofeīna kafijas izstrādājumu.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Beidziet, ir ITU plāns, Pasaules Radiokonference, frekvences globālai izmantošanai tiek koordinētas. Lokāli ir ITU reģioni, kur atšķiras sadalījums, bet lielās šaibās viss ir saskaņots. Skaidrs, ka, piemēram,  jeņķu DECT nevar te izmantot, jo trāpa Eiropā izmantotajās mobilo sakaru operatoru joslās, bet tā ir cita opera.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 6 minūtēm , ieleja teica:

svešvalodā

nu viņiem jau drīz būs pašiem savas tīklu tehnoloģijas


 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , ieleja teica:

tāds kopskats

Patika viens komentārs zem raksta:

Citēt

Профессии будущего: «Деинсталлятор ПО бытовой техники.»

:D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vienīgo nopietno ieguvumu 5G varētu dot pie pēdejās jūdzes problēmas atrisināšanas. Citādāk tā ir tīra pilsētas tehnoloģija. Laukos 24GHz frekvenci var iebāzt vienā vietā. Savukārt pilsētā, kur dzīvoklī ir optika, 5G nafig nav vajadzīga. Optiskais kabelis vienmēr būs ātrāks. Var protams sajūsmināties par iespēju kontrolēt satiksmi un automašīnas, bet par to tikai priecāsies ceļu poļicaji. Nevajadzēs nekādus stacionāros radarus un patruļas uz ceļa ar rokas radaru. Pietiks apskatīties autiņa logfailu caur 5G un izrakstīt sodu. Operācija 5G tīklā, nu, nu, kurš no jums gribēs lai jūs operē attālināti. Es vēl neesmu redzējis datortehniku, kura šad tad neuzkārtos. Kautkā negribētos lai aklās zarnas vietā amputē kāju. Sarakstīt tai rakstā, ka 24Ghz frekvencē varēs attālināti uzlādēt telefonu var tikai pilnīgs ideots, kurš no fizikas neko nesaprot. Īstenībā nekā jauna. Visu to pašu reklamēja 4G un pat vecākas tehnoloģijas. Video no koncerta var straumēt arī tagad un nafig nevienam nevajag 8K bildes kvalitāti no rokās šūpota telefona. Gudro māju vadīt varēja jau pirms divdesmit gadiem, tikai malku no malkasšķūņa nespēs atnest ne gudrā māja, ne 5G tehnoloģija.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, ''gudrās mājas'', jau ar malku parasti neviens nekurina...

Bet mēs vedīsim paši savu malku, kamēr spēsim...

Lai gan pienāks laiks, kad vienalga būs jāmeklē cits apkures risinājums...

Jo ar savu ''gudro galvu'' vien, bet ''vājām kājām'' nepietiks ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Didzis teica:

tikai malku no malkasšķūņa nespēs atnest ne gudrā māja, ne 5G tehnoloģija.

No mākoņšķūniša tad malku nesīs. :)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Kā es gaidu vienu uzliesmojumu uz Saules, kāds jau bija kaut kad 19. gadsimtā, un kad no telegrāfu aparātiem leca dzirksteles! Tas varbūt mazliet nobremzētu to marasmu, kas panesies patreiz - auto vairs nevar saremontēt, ja remontētāja dators nav tiešsaitē ar ražotāju, katlu māja tiek kontrolēta caur serveri Vācijā, veikalā vairs maizi nevar nopirkt, ja neiet internets, skaidra nauda ar komunismu cēlāju tempiem un metodēm tiek aizstāta ar virtuālu. Tāds uzliesmojums uz Saules, nograujot lielu daļu infrastruktūras varbūt liktu lēmumu pieņēmējiem apdomāties. Un labāk, lai tas notiek ātrāk, kamēr vēl tas nedraud ar fatālām sekām visai cilvēcei.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pie tāda spēcīga uzliesmojuma un sekojošās magnētiskās vētras visticamāk elektrība arī pazudīs, jo tās ražošanu un izplatīšanu arī vada datori. Bet ja pazūd elektrība, tad tas mūsdienās jau ir diezgan skarbi

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Tapēc māju kurinu ar malku, kartupeļu maisu turu pagrabā, aizdurvē stāv miltu maiss un man pofig uzliesmojums uz saules. Visas tās modernās tehnoloģijas un 5G noteikti ir labi, bet vienmēr jābūt rezerves variantam. Ta, ka uzliesmojums uz saules būs, tas ir skaidrs. Optiskos kabeļus tas neskars, bet elektrotīklus noteikti.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Tapēc māju kurinu ar malku, kartupeļu maisu turu pagrabā, aizdurvē stāv miltu maiss un man pofig uzliesmojums uz saules. Visas tās modernās tehnoloģijas un 5G noteikti ir labi, bet vienmēr jābūt rezerves variantam. Ta, ka uzliesmojums uz saules būs, tas ir skaidrs. Optiskos kabeļus tas neskars, bet elektrotīklus noteikti.

Komplektā derētu vēl MG42, lai atsistos no tiem 5G faniem, kas būs badā un dosies laupīt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Delphin

It kā viss jau pareizi ar tām teorijām par elektrības nozušanu un secīgi tam internetam = civilizācijas eksistence iesālās uz X ilgu laiku. Bet ja vel pret elektrības zušanu var cerēt, ka "gudrie prāti" kaut ko ir padomājuši (es gan personīgi baigi nepaļaujos), tad vienmēr tās teorijas kaut kā baigi atgādina atkārtota 2 pasaules kara gaidīšanu..... nu visdrīzāk nekā precīzi tāda kā vēsturē, nebūs. Bet tas nenozīmē, ka tā virtuālā šņaga spēs pastāvēt mūžīgi, jo visdrīzāk nāks kas tāds kas mums šobrīd prātā neienāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , M_J teica:

Komplektā derētu vēl MG42, lai atsistos no tiem 5G faniem, kas būs badā un dosies laupīt

Kārtīgam latvietim paspārnē vienmēr stāv saeļļots stroķis un aizslēgs nobāzts citur, lai nevar lietu piešūt ?

Link to comment
Share on other sites

Pret tā saucamo Keringtona uzliesmojumu lielākai daļai no grid palīdzēs vienkārša atslēgšana uz to brīdi. Un viss. Ir vismaz divu līmeņu monitoringa sistēma ar agro brīdinājumu 12-18h pirms un precīzu izvērtējumu apmēram stundu pirms sasniedz Zemi.

Tā kā paspēsiet arī uzvilkt savas folijas cepurītes.

  • Atbalstu 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Es gan apšaubu, ka kāds tā vienkārši dos pavēli atslēgt visus elektroapgādes tīklus un vispār, kā to iespējams īsā laikā izdarīt. Pipec būs tā kā tā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
1 stundu atpakaļ, M_J teica:

katlu māja tiek kontrolēta caur serveri Vācijā

Pagājušonedēļ autorizētais pārstāvis atveda jaunu palešu tinēju. Uz manu jautājumu "nafig tas melnais puļķis tur augšā" noslēpumaini smaidīja un solīja pēc tam visu apskaidrot. Tas izrādījās nevis wi-fi (ko es, iesīkstējis konservators vēl saprotu)  bet modems. Nu un, protams, mākonis, visi dati sūtās uz turieni...

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , e = d teica:

Ir vismaz divu līmeņu monitoringa sistēma

Ir ir visādas drošības sistēmas, gan atomelektostacijās, gan lidmašīnās. Ja daudzpakāpju drošibas sistēma nespēj paglābt no avārijas (Fukušima), tad tā vismaz var nogāzt lidmašīnu (jaunie Boeing 737). Man arī nākas programmēt automātiku. Tad nu jautāju īpašniekiem, kā veidot drošības sistēmu - vai tādu, kuru nevar atslēgt, kad tā ir nolēmusi nogāzt Boeingu, vai tādu, kuru var atslēgt, kad spēkstacijas operatoram gribās uzlaist gaisā Černobiļu.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2019.05.13. , 15:31, TOoMoOT teica:

 

Domāju, ka šis ir labs arguments:

 

Nerunājot, par to, ka vairums vīrieši jau gandrīz 20 gadus(?) dienu dienā telefonu nēsā pie olām.  Daudziem pazīstamiem pēdējo 2 gadu laikā bērni sadzimuši un neviens neatgādina Černobiļu. Nesaku,  ka nēsāt visu laiku telefonu līdzās loceklim ir kruti, bet katrā ziņā nekas panikas vērts. 

Tad vēl tie rūteri, bluetooth iekārtas, GPS koordinātes, kas no n-tajām kosmosa stacijām krīt. Nemaz nerunāsim par random viļņiem, kas ik pa laikam  no dažādiem visuma nostūriem atlido līdz mums.. 

Domāju, ka pensionāriem ir jāierāda kāds mazdārziņš, lai nebūtu laika domāt par tādām lietām..

 

bet ja kaimiņs palīdzēja tos bērnus uztaisīt kurš nenēsā teletonu pie olām?

 

Link to comment
Share on other sites

Runājot par nākotnes auto (visticamāk 5G būs vajadzīgs).  Viens komentārs:

Citēt

Ne gluži vienīgā. Tikpat būtiska iezīme būs totāla kontrole,-pilnīga informācija par auto atrašanās vietu,pārvietošanās ātrumu,izmantojot šo tehnoloģiju tālāk,iespējams,ka saņemsim regulārus ātruma pārsniegšanas rēķinus,kuru drukāšanu nodrošinās interneta tiešsaistes režīms,bez fiziskas menta vai fotoradara klātbūtnes.

Nebūtu jau slikti uztaisīt tā, ka automašīna pati piefiksē pārkāpto ātrumu un tiešsaistē aizsūta uz VP sistēmu, kur elektroniski tiek sastādīts sods par ātruma pārkāpumu. :D

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet par nopietnāku pārkāpumu auto krēsls katapultē šoferi tuvējos krūmos, grāvī...? ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...