Jump to content

5G sagaidot - meli un patiesība ko mums par to noklusē...


Māšuks
 Share

Recommended Posts

Patreiz tas rādiuss 5G antenām ir tik mazs... nu reāli jāapkarina visi gaismekļi, lai nosegtu kaut vai Rīgu...Man domāt ir jāpagaida, lai attīstās...

Link to comment
Share on other sites

Rādiuss nemainīsies, 5G principā ir paredzēts cita veida pielietojums industriālai vajadzībai. 

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, tad miglā tīta nākotne, šobrīd tikai dažādas vīzijas attiecībā uz parasto lietotāju. Industriālajā segmentā jau ir šis tas reāls. 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Industriālajā segmentā jau ir šis tas reāls.

Varētu padalīties? Jo savādāk jāklausās tie Bindes, Vancoviča mārketinga murgi, kuriem paši diez vai pat spēj noticēt.

Link to comment
Share on other sites

Mums pietrūkst Didzis ar kabeļiem :D bet ja nopietni, mana "pēdējā jūdze" ir radiolinks no tuvējā lielākā ciemata, kam pienāk optika, ātrums ir gan rītos, gan vakaros, jo esmu šeit vienīgais provaidera klients, pārējie ciema iedzīvotāji sēž uz mobilā neta, un gaida, kad notiks brīnums - internets būs pieejams arī vakarstundās :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Racer teica:

tad miglā tīta nākotne

Kāda migla. 5G telefoni jau ir nopērkami, pat vairāki, gatavojas izlaist vēl. 5G tīkli pasaulē vietām arī jau palaisti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , vvv teica:

Kāda migla. 5G telefoni jau ir nopērkami, pat vairāki, gatavojas izlaist vēl. 5G tīkli pasaulē vietām arī jau palaisti.

Tas, ka uzstaisa galiekārtas vēl nenozīmē, ka ir skaidra tīkla koncepcija un standarti. ;) 4G bij vienkāršāk ar LTE. Te ir vairāk līdzīgi kā ar CDMA kas vilkās gadiem. Skaidrs, ka mārketinga cilvēki jau skaita virtuālos $, bet nav tik vienkārši...

Link to comment
Share on other sites

A man ir dziļais ziemeļbriedis uz 5G. Muļķības par folija cepurītēm ir idiotiem. Galvenais, lai šitā "tehnoloģiju attīstība" man netraucētu dzīvot. Ar to es domāju variantu, ka Depo vairs nevarēs nopirkt podu bez astoņiem 5G modēmiem, 40,8 megapikse;lu panorāmas kameras un 43 collu tačskrīna.


Pirms 59 minūtēm , M@R$$ teica:

Patreiz tas rādiuss 5G antenām ir tik mazs

163G rādiuss būs 1.3 mm, toties "latence" 0.08 femtosekundes un caurlaidība līdz 586 terabitiem pikosekundē?

Link to comment
Share on other sites

Neviens nesaka, ka 5G ir vienkārši. Bet nu jau vairs nav tā, ka ir tikai gala iekārtas. Jau darbojas 5G tīkli, kuros var lietot 5G telefonus. Valstīs, kurās palaists 5G, vietas, kuros pieejams 5G, strauji kļūst vairāk. Nupatās tas ir sācies, pirmās nedēļas vēl, bet ieskrienas tas 5G tā spēcīgi. Izlasīju, ka Korejā jau jūnija vidū bija pāri miljonam 5G abonentu. A mūsu speci turpina stāstīt - «miglā tīts».

Link to comment
Share on other sites

Nu nav tai 5G nekā pārdabiska. Vienkaŗši visādi marketologi muld, ka nu tik būs ar 5G lejputrija zemes virsū.

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

A mūsu speci turpina stāstīt - «miglā tīts»

Nav tik vienkaŗši ar to 5g standartu. Visi grib nopelnīt, bet par patentiem maksāt negrib. Lai kā arī būtu, optiskais kabelis vienmēr būs ātrāks par 5G mobilo. Cita lieta, daudzkur kabeli aizvilkt sanāk dārgi un tapēc 5G gan jau būs savs klientu loks. Ejot pa ielu glaudāmajā telefonā 5G nafig nav vajadzīgs. Es vismaz nevaru iedomāties, kam tāds datu apjoms un ātrums būtu vajadzīgs. Nē, nu ja selfijus tūkstošiem sūta, varbūt arī vajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , vvv teica:

Valstīs, kurās palaists 5G, vietas, kuros pieejams 5G, strauji kļūst vairāk.

Ok, iemet lūdzu linku, kurās "valstīs" komerciāli masveidā darbojas ne testa nolūkos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Nav tik vienkaŗši ar to 5g standartu.

Kurš saka, ka ir vienkārši.

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

Cita lieta, daudzkur kabeli aizvilkt sanāk dārgi un tapēc 5G gan jau būs savs klientu loks.

Situācija tāda izveidojusies, ka nevelk tos kabeļus, un īsti pat iespēju nav dabūt pie sevis optikso kabeli, ja dzīvo individuālā mājā. Kad nonāks 5G līdz mums, tai tā kā būtu jākļūst par alternatīvu optikai.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Ok, iemet lūdzu linku, kurās "valstīs" komerciāli masveidā darbojas ne testa nolūkos.

Vai tad tu pats ziņas nelasi? Koreja laikam bija pirmā. ASV Verizon darbina, sākumā bija 4 pilsētas. UK ir


Citēt

Our 5G network is now live in 15 UK towns and cities. Find our 5G Vodafone network in Birkenhead, Birmingham, Bolton, Bristol, Cardiff, Gatwick, Glasgow, Lancaster, Liverpool, London, Manchester, Newbury, Plymouth, Stoke-on-Trent and Wolverhampton.

5G will then arrive in Blackpool, Bournemouth, Guildford, Portsmouth, Reading, Southampton and Warrington later this year.

 

 


Pirms 3 minūtēm , staylez teica:

Nezinu vai masām

Ir masām. Nupatās ir sācies.

Link to comment
Share on other sites

vvv, no vienas puses slavini podziņtelefonus, tagad 5g tīkls ievajadzējies. A nafig?

Link to comment
Share on other sites

Paklau, kur tur ir reāli 5G tīkli, kas atšķirtos no 4G? Tikpat labi Latvijā arī ir 5G. Korejā tiešām plašām masām lai;z testa tīklus komerciāli, bet pārējās vietās nav normālas infrastruktūras. Paskatieties uz ātrumiem. 

 

Ok. Beigšu burkšķēt - ir, ir 5G, tāpat kā tagad 4G, kur daudzviet ātrums ir zemāks kā 3G un brīžiem vare palepoties ar labu ātrumu. :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , aoma teica:

tagad 5g tīkls ievajadzējies. A nafig?

Ne jau telefonā man vajag. Mājās varētu būt ātrs internets pateicoties 5G. Optika nespīd, 4G ir patestēts, neapmierināja, tā nu sēžu pie vara kabelīša ar max 20 Mbit/s lejup un max 5 Mbit/s augšup.


Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

nav normālas infrastruktūras. Paskatieties uz ātrumiem.

Ar laiku, ar laiku. Pats sākums vēl tikai. Sākums pasaulē ir noticis. Gan jau pēc kāda laika sāksies arī pie mums.

Link to comment
Share on other sites

palabojiet, ja kļūdos, bet taču vajadzēs 5g torni gandrīz uz katra stūra, lai dabūtu 5g ātrumus - jo lielāks pārraides ātrums, jo augstāka frekvence, un jo augstāka frekvence, jo mazāks pārraides attālums. ja laukos ir problēmas ar 4g, tad 5g tur ar lielu varbūtību nebūs vispār.

 

tas ka rādīs 5g simbolu 4g vietā, bet ar 4g ātrumiem - sanāk tāda vien maldināšana

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Individuāli savukārt var uzlikt rādiolinku optikas galā.

Es varētu. Man tiešā redzamībā ir pašvaldības ēka, kur optika. Uzrakstīšu pašvaldībai iesniegumu, deputāti izskatīs, nobalsos - ļaujam biedram vvv radiolinku, lai viņam tiek ātrs internets. :sarkasms:

Pastāvētu kaut kāds reāls variants, sen būtu risinājis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , vvv teica:

Gan jau pēc kāda laika sāksies arī pie mums

ja Tev nav 4g, tad arī 5g nekādas izmaiņas nenesīs. Ja signāls nav, tad arī nav.

Link to comment
Share on other sites

Ir baigais jautājums, kāpēc nespīd optika privātmājās. Vai tiešām tas būtu stipri dārgāk, kā visur uzbūvēt un uzturēt 5G? Var jau būt. Drīzāk tur nebūtu tādas "naudas plūsmas".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , __Igors teica:

ja laukos ir problēmas ar 4g, tad 5g tur ar lielu varbūtību nebūs vispār.

Visdrīzāk. Ir tikai cerība, ka pārklājumam attīstoties, arī laukiem atleks kaut kas labāks, kā ir tagad. Nu ir kļuvis laukos labāk, salīdzinot ar to, kā bija pirms 10 gadiem. Pie sievasmātes pirms 10 gadiem pat 2G lāga nebija, vajadzēja iet ārā no istabas un pakāpties kalniņā, lai nokļūtu zonā. Pēc tam jau 2G zona bija visur, tagad visur jau 4G, a pie sievasmātes labs 3G, nav slikti. Tā arī es moška sagaidīšu labu 4G pie sevis, tas nekas, ka pilsētās varbūt jau būs 5G vai 6G...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

izņemot Monaco un Vatikānu

Sanmarīno varbūt jau noklājuši. Bija ziņās vēl pagājušā gadā, ka Sanmarino būs pirmā 5G valsts Eiropā.

Link to comment
Share on other sites

Elektrība taču ir katrā privātmājā, vai ne. Bet kādreiz nebija. Tā vietā, lai tādā pašā veidā ierīkotu optisko tīklu (nah optisko līdz galam, man 700 megabiti nāk krietnu gabalu pa vecu vīto pāri), kas ir vienkāršāks, drošāks, traucējumnoturīgāks(mans pieņēmums) ... nu visos punktos labāks, notiek 5G idiotisms. Gan jau tur ir lielākas naudas plūsmas. Bez tam vajag "attīstību".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Reku vēl pašu topiks par to...

Super. :D

Viens citāts no tās tēmas:

Citēt

4G, cik noprotu, buus tikai lielaakajaas pilseetaas, labaakajaa gadiijumaa, visaas pilseetaas. Lauki par 4G vispaar var aizmirst, jeb labaak, pat nedomaat.

Lai tur kāds, bet ir tagad laukos 4G pieejams. Tā, ka toreizējās foruma biedru prognozes nepiepildījās.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Ar 5g varētu būt līdzīgi ārpus blīvi apdzīvotām teritorijām,neies tak neviens uzstādīt desmitiem un simtiem bāzes staciju lai nobarotu pāris mājas ar 5g.

Kamēr ciemā visi ēdīs 5G, varbūt tām pāris mājām, kas ārpus ciema, tiks stabilāks 4G. Ne tā kā tagad, pa dienu 4G vēl pieklājīgi rādītāji, kā pienāk vakars, kad viss ciems ieguļās tīklā, tā 4G kļūst lēnāks par kapara vadiņu.

Link to comment
Share on other sites

To kapara vadiņu nevērte tik zemu tagad. Tagad pieejams VDSL (ne visiem protams), kur down līdz 60 mbit/s.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Nu tas tāpēc ka nav alternatīvas.

Kāpēc nav? Ģenerators ?. Ar līdzīgu loģiku, nafig rakt kabeli, ja var tirgot degvielu no esošajām zapravkām.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Aigus teica:

To kapara vadiņu nevērte tik zemu tagad.

Nevērtēju zemu. Turu to, nelaižu vaļā un zobus sakodis maksāju dārgus rēķinus katru mēnesi. Man ari ir VDSL, tāpēc ir 20 nevis 1­0. Sākumā bija pat pagriezts uz 40, tas īsu brīdi, pēc tam samazināja, es vēl mēģināju protestēt, bet mani nolika pie vietas, teica, ka līnija līdz manīm pārāk gara, nevarot man nodrošināt tos 40, jo tas izraisot traucējumus, no kā cieš citi klienti. Kad turpināju strīdēties, man vienkārši pateica, ziniet, mums tagad ir daudz vietu, kur nevaram nodrošināt pakalpojumu, tās slēdzam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

es vēl mēģināju protestēt, bet mani nolika pie vietas, teica, ka līnija līdz manis pārāk gara

Man identiska situācija.. Tikai man tos pašus 20 nedeva.

Link to comment
Share on other sites

Man ar bija 20. Bet tad beidzās viens haļavnijs termiņlīgums un nākamajā atstāja tikai 15.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nav īsti korekti salīdzināt 4G ieviešanu ar 5G. 4G gadījumā bij nianses ar tehnoloģijas attīstību un pēcāku paplašināšanos frekvenču (un attiecīgi pārklājuma ziņā ārpus pilsētām ar 800 MHz ieviešanu) jomā, bet nebij īpašu problēmu ar infrastruktūru, jo bij papildus investīcijas aparatūras un antenu apgreidam esošajās vietās. Ar 5G tas neiet cauri, jo ir nepieciešams daudz blīvāks tīkls, kas sevī ietver problēmas ar uzstādīšanas vietu saskaņošanu, optikas pievadi utt. Lielu neta ātrumu var nodrošināt tikai salīdzinoši mazos attālumos (mainās modulācijas parametri), tāpēc arī saku, ka tuvākajā laikā lietotājam parastajam masveidā nekas nemainīsies. Pavasarī Hannoverē bij lielā Messe, kur bij atsevišķs paviljons 5G, tak tur vispār 95% bij runa par industriālām lietām, nevis personīgu lietošanu. 4G ir pilnīgi pietiekams ikdienas lietotājam, ja tiek nodrošināta bāzes stacijas kapacitāte.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Tikai man tos pašus 20 nedeva.

Pagājušogad viņi mainīja savus pieslēguma veidus, vara kabeļiem atstāja vien Starta ar 10 Mbit/s un nākamais ar 30 Mbit/s. Par cik man 30 nevelk, gribēja nomest uz 10, kaut kā ar lielu lūgšanos vienojāmies, ka man paliek 20, bet jāmaksā par visiem 30. Tā, lūk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Racer teica:

jo ir nepieciešams daudz blīvāks tīkls

un investīcijas ir jāatpelna (uz patērētāju rēķina).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Racer teica:

tuvākajā laikā lietotājam parastajam masveidā nekas nemainīsies.

Pieļauju, 5G būs labāk lielā pūlī (stadionos, koncertu vietās...). Tagadējie 4G mēdz ķerties. Varbūt šajā ziņā būs pirmās labās izmaiņas no 5G priekš parastajiem lietotājiem.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...