Jump to content

Kas jauns Linux frontē?


osscar
 Share

Recommended Posts

2020.12.23. , 19:54, binary teica:

Kaut kā tas chroot arī izskatās pēc overkilla (nav gan bijusi ar viņu darīšana, tāpēc īsti nezinu, kādi tur soļi vajadzīgi, lai viss strādātu), turklāt tam chroot tāpat vajag sudo. Man ir aizdomas, ka tur drīzāk pateiks, lai visu liek dockerī.

 

Var, visu var… Bet nu tas dockeris arī ir tāds mazliet overkills.

Link to comment
Share on other sites

nu nēz, es jau nezinu visas detaļas, bet docker man ar izklausas pareizais ceļš, tā jau normāla prakse. Tas ir kautkāds pipeline uz build servera kur tie testi tiek darbināti? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , ieleja teica:

 

tiem dokeriem nesavajadzēsies "sudo"?

 

Vismaz ubuntu ja ir grupa docker tad tas users var veidot un darbināt konteinerus, un nevajag sudo. Kas tur nāk kopā ar to grupu gan nēesmu sīkāk pētījis. Būvējot to konteineri jau tad var sataisīt kādas nu mapes un tiesības iekš konteinera testa procesam vajadzēs. 

 

man nedaudz šķiet ka tiek mēģināts izgudrot divriteni :) 

 

tāds tipisks testa/build/deploy process jau ir

1) uz build servera sabūvējam dev konteineru ar visām atkarībām, piemēram javai gradle 

2) paceļam šo te konteineru bildojam dzenam unit testus, static code analysis

3) buildojam applikācijas konteineru

4) paceļam visu softu konteinerīos turpat uz dev servera, dev datubāzes norestorējam,  un darbinam browsera testus, gui testus, stress

5) deplojojam ja testi nav nofeilojuši uz uat, cilvēks pabaksta un notestē

6) deplojojam uz prod

 

 

 

 

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

docker - too much effort, too little gains in this case. IMHO.

 

īsti gan nesaprotu kur tas eforts, lai palaistu piemēram python skriptu konteinerā ar kautkādā custom mapēm

 

 

iekš "test.py"

print("Hello World!")
 

iekš "Dockerfile"


FROM python
WORKDIR /app

COPY test.py .

RUN mkdir /mape1 \

         && mkdir /mape2

ENTRYPOINT ["python","/app/test.py"]

 

uzbildojam un palaižam konteineru:

$docker build -t demo .

$docker run demo

 

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Apgūt to dockeri, buildot konteinerus - tas ir tas "too much effort". Kādam, zinies, par to visu arī jāmaksā ;) "Lētāk" varētu būt tikt vaļā no tiem absolūtajiem ceļiem.

 

To wrapper libu gan varētu mēģināt uzrakstīt, bet tas jau ir ārpus darba laika. Sportiska interese, tā teikt. Es tik ceru, ka līdz "ptrace pieejai" neaizies - tik daudz brīvā laika man pagaidām nav :D

Link to comment
Share on other sites

2020.12.23. , 21:22, AndrisBB teica:

Paskaties kurus ar failus saistītas libc funkcijas tava testa programma izmanto un tos aizvieto. 

Drošivien vieglāk noklonēt visu libc, pamainīt funkcijas ruras interesē un tad izmantot to.

 

Bet nu tas tāds programmētāja piegājiens un būs tev tāds pats wraperis kā tā libfaketime.

 

2020.12.23. , 21:05, AndrisBB teica:

 "istenībā jau tikai open tad vajag pārkompilēt, jo pārējie jau darbojas ar fd ko atgriež no open.

 

Papētīju sīkāk. Izskatās, ka nederēs tāda prasta wrapper liba.

 

Pagaidām radies iespaids, ka ir kaut kādas nebūt libu funkcijas, kuras var aizvietot ar LD_PRELOAD, un ir syscalli, kurus tādā veidā nevar aizvietot.

 

Piemēram, Perl skripts bļaustās uz "use RealBin", ka skripts nav atrasts. Paskatījos - bļaustās tad, kad ar "if (-f ...)" pārbauda, vai skripta fails eksistē. Patestējot ar "strace perl -e ...", kur tas -f operators tiek izmantots, redzu, ka kļūdas brīdī tiek izsaukts stat(). Wrapper libā ir aizvietota stat() funkcija, bet tā netiek izsaukta (ar citām funkcijām, piemēram, kaut kādu fopen(), viss OK, tātad vaina nav libā).

 

Domājams, ka identiska iemesla dēļ arī nesanāk "nofeikot pathu" priekš ls, cat, ...

 

Par to, ka tikai open() vajag pārkompilēt - https://linuxhint.com/list_of_linux_syscalls/

Mēģināju salasīt sarakstu ar syscalliem, kurus vajadzētu apstrādāt tādai pilnvērtīgai pathu aizvietošanai… Pēc kādiem 20 syscalliem apnika. Turklāt tos, cik saprotu, pārķert ir krietni sarežgītāk nekā uzrakstīt sīku wrapper funkciju. Te salīdzinoši sīks piemērs, kurš, cik noprotu, pārķer time() syscallu (vai clock_gettime()?) - https://github.com/cz0u/studynotes/blob/master/ptrace/faketime.c

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , binary teica:

Patestējot ar "strace perl -e ...", kur tas -f operators tiek izmantots, redzu, ka kļūdas brīdī tiek izsaukts stat()

Nav jau nekur teikts ka Perl izmanto C liba stat funkciju, lai izsauktu stat syscallu. Viņam jau mierīgi var būt kautkāda sava implementācija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nezinu kā tur ē var dabū pat izvēloties LV izkārtojumu.

Betnu par baigo drošības caurumu ar nenosauksi, it īpaši ja lock-screen passwords nav ieslēgts kā tāds. 

Link to comment
Share on other sites

Man ir Cinnamon 4.6.7, nevaru saprast kā tur garumzīmes dabūt. Crasha jau gan tur tāpat nebūtu.

Pirms 3 minūtēm , ieleja teica:

nu tu kaut kā dīvaini izteicies...

 

Es parasti login passwordu nelieku, jo neredzu baigo jēgu. Tik jāraksta pa 20 reizēm dienā. Ja kāds gribēs tik pie failiem, tad tak tāpat nepalīdzēs.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nekas slepens man uz darba laptopa nav. /home parasti ir pilns ar visādu drazu, darba faili/kods uz ārēja diska. Ko tur darba kolēģis pusdienlaikā interesantu atradīs, nozags kodu? Emailus bez atļaujas sāks lasīt vai pa Feisbuku ložņāt? Maz jau ticams. 

Uz personīgā laptopa arī nekas pārlieku interesants ko šifrēt nav. Ja screenu speciāli nolocko, tad jau passwordu prasīs, bet man ir autologon ja rebūto.

Link to comment
Share on other sites

2020.12.22. , 21:59, binary teica:

Ir kaut kāds symlinks:


ln -s $SOURCE/foo/bar /foo/bar

Ir kaut kāds rīks/wrapperis, kurš tādu "fake symlinku" izveidotu tikai priekš kāda konkrēta procesa un viņa forkiem?

 

Es izlasīju visu un tā līdz galam neko tā arī nesapratu...

Tev ir softs, kurš viens pats smuki strādā, bet gribi griezt vairākas softa versijas paralēli ?

 

Man ir saskriptoti risinājumi kur tiek izveidoti custom chroot jaili (kopē failus no pamata sistēma - kaut vai visus, montē /proc utt).

Tad nu katrā jailā buildo un laid ko gribi.

Vai vienkārši katram testam skripto no nulles jaunu virtuālo mašīnu.

 

Ja vajag, tam visam priekšā noliek nginx ar reverso proxy.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , MIGs teica:

Tev ir softs, kurš viens pats smuki strādā, bet gribi griezt vairākas softa versijas paralēli ?

Nu ķipa, jā. Ar nelielām sāpēm - nu tā, lai visa tā "skriptošana" neaizņemtu pārāk daudz stundu.

 

Bet nu pagaidām tas viss ir nolikts "plauktā". Ja vajadzēs (nevis "gribēsies"), tad arī risināsim. Visticamāk, tiekot vaļā no absolūtajiem ceļiem. Tā "uz sitiena" šķiet, ka vajadzētu būt vienkārši un nevajadzētu būt riskanti, bet nu kā pieredze rāda, tad kājas pret zemūdens akeņiem sāk ķerties tad, kad sāk darīt, nevis analizēt un plānot.

Link to comment
Share on other sites

@ieleja   Tu tā uzmanīgi ar piecīšu prasīšanu - atnāks Betons, un pateiks, kur Tev iet, kas ir Tava māte, un ko ar Tevi izdarīs, ja viņam bizīti p*sīsi... :D

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Hahahaha, rekur pat minūte nepagāja, un pats vaininieks jau ielika dislike.. LOL. :D

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Man jautājums par Linux.

Dots:

Intel NUC 7i3 pieslēgts pie veca Pioneer plazmas TV.

Uz NUCa stāv Linux Mint pēdējā versija.

Problēma:

Ir neliels attēla overscan. Lietot var, bet gribētos lai ir pa smuko.

TV menu iestatījumos nav iespējas šo saregulēt.

No linux sajēga stipri tuva 0

Ņēmu Google palīgos un mēģināju lietot xrandr komandu (xrandr --output HDMI-0 --set underscan on), nekas nesanāca.

cik atminos, pirmā komanda laikam aizgāja, bet tālākajām (--output HDMI-0 --set "underscan hborder" 33 --set "underscan vborder" 21) šis bļaustījās, ka nepareiza sintakse.

Varbūt varat ieteikt, kā būtu pareizi?

Link to comment
Share on other sites

par over scan nemācēšu pastāstīt ..vakara rī visādāds jaunās distras patestēju - piebesīja ka uz jaunā mint neiet spotifys ...nokrašo pie paroles ievadīšanas...

Link to comment
Share on other sites

Looģiski ka nepareiza sintakse otrajā piemērā (ja tas ir tas ko tu raksti), uz kāda tūļa tad tu pielieto tos parametrus?

kur tev xrandr?

 

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

...nokrašo pie paroles ievadīšanas...

Palaid no termināļa, varbūt pateiks kapēc krašo.

Link to comment
Share on other sites

mēģināju vairākus uz tā distro bāzētos...visos krašoja..uz  vecās versijas bija ok...pagooglēju  - ka ir tāda problēma bez risinājuma. apnika čakarēties. Pašlaik uzliku Xubuntu viss iet. Uz fedoras arī itkā gāja. Uz mintiem, linux lite u vēl uz kādiem negāja. 

Link to comment
Share on other sites

v'ēl japaskatās MX un manjaro.  Mx man patīk..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

kāda tūļa

kas ir domāts ar vārdu "tūlis"? Es viņus vienkārši rakstu terminālī un spiežu Enter :D

Link to comment
Share on other sites

Uz darba Mint 18.3 nekas nekrašo. Uz sava laptopa ir pēdējākas Mint, bet to pamēģināšu vakarā.

Just now, ivo teica:

kas ir domāts ar vārdu "tūlis"?

Parasti jau tu terminālī palaid kautkādu programmu un padod tai parametrus. Šinī gadījumā programma ir xrandr.

Ja tu ieraksti tikai parametrus, tad kā lai terminālis, zin kādu programmu palaist? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

liekas, ka rakstīju gan pareizi

xrandr --output HDMI-0 --set "underscan hborder" 33 --set "underscan vborder" 21

Link to comment
Share on other sites

Ivo ko tu domā ar overscan > ? tipa bilde nielien ekrānā > ? cik atceros manai Lg plazmai bija kaut kāda nestandarta izšķirtspēja...kaut kas tur bija  jāpamaina :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , osscar teica:

uz jaunā mint neiet spotifys ...nokrašo pie paroles ievadīšanas...

Tiko pamēģināju uz Mint 20 ar Cinnamon 4.6.7 (neesu neko updteitojis) un nekas nekrešo.

Link to comment
Share on other sites

nē nu tas varbūt mana vecā lapša "problēma"...tāpat kā dažas distro nerāda baterijas % - vnm 100%.

Konsolē vairs neeju sen...ja kaut kas neiet Live modē - misenē - un ņemam nākošo distru. 🤣

it kā nekad neesmu bijis ubuntu veidīgo fans, bet nu ok - pasēdēšu biku uz šī

 

Screenshot-2021-01-21-20-05-14.sized.png

 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , osscar teica:

Konsolē vairs neeju sen..

 

Kā tad tu hollywood palaid? Tas vien ir iemesls kap;ec ik pa laikam ieiet terminālī. Pilnam efektam gan vajag skaņu.

sudo apt install hollywood

hollywod

 

Link to comment
Share on other sites

kas ir hollywood ? man to nevajag - šis tīri caur  USB dac muzonu strīmo...  :D

tā man tīri labi antix vai puppy linux der, ja vien tam būtu normāls installers bez visām tām dejām ar grub, partīcījām un konsolēm.kā live - labs.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , osscar teica:

ko tu domā ar overscan

Tieši tā - bildei malas apgrieztas.

Izšķirtspēja tam TV ir 720p vai 1080i. Es lietoju pirmo, jo tā labāks attēls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

Toč 720p?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...