Jump to content
osscar

Kas jauns Linux frontē?

Recommended Posts

osscar

Ahoi,

Es arī diezgan  regulāri sekoju līdzi linux jaunumiem un šiem mērķiem man ir nīkulīga kaste ( ok - kastes  nebija  līdz šodienai - kad to pa  demokrātisku cenu dabūju) .. Bet priekš mūzikas strīmošanas lapša man  mint linux jau labu laiku griežas ( win 10 vietā - kam tie dzelži bija par švaku ) ....Pašlaik uz  linux budžeta kastes griežas MX linux - viss iet bez lieka gemara. (ok, defaultais vertikālais taskbārs  sucks - bet to var nomainīt ) . Gana ātrs priekš mini itx selerijas ar 3Gb ram  + SSD + usb wi-fi 5ghz no ebaja ( realtek) . Baroklis pilnīgs budžets - lētais atx 400w  kuram vents pūš @ max (kāds tur brīnums pie tik plāniem  un maziem radiatoriem)  : moodots -  30 min. laikā tapa pcb ar lm 317 regulatoru + NTC termistors + pocis pieregulēšanai , pie radiatora- kurš ceļ apgriezienus kad radiators silts. + paralēli tams LED - kam mainās spožums  attiecīgi.  Griežas ļoti lēni un vairs nešņāc. Vai negriežas vispār.  Tiek testēts pie plazmas TV , tāpēc  izšķirtspēja ir kā ir ... esmu notestējis visus distributīvus kuri ir iekš distrowatch ? bet daži ir par lēnu ( piem. PClinuxos)  vai arī nepatīk subjektīvi - Ubuntu u.c. Ok - dažas bildes:

DSC00807.jpg

DSC00809.jpg

Ekr-nkopija.png

drunk_lizard

ko tu vispaari gribeeji veestiit? ka tev prieksj linux ir modots psu?

osscar

nu jā - kaut kā tā + mx linux rulzz

vai vienkārši win 10 tā zb ka nav vairs ko..

lexxx

Kaut kā neiet pie sirds tie minti un citas distras, jo tur saliek visu, ko vajag un arī ko nevajag. Vairāk jau to, ko nevajag.

Tāpēc uzmetu debian minimal install un ar rociņu salieku sev vēlamu grafisko vidi un pārējo.

• Patīk 2

INTRASERVERNET

Isti nav saprotams tavs konteksts, vestijums, jo no Linux apraksts nulle, tikai tehniska puse. Lietoju paraleli RedHat Enterprise Linux, gaidu gala versiju 8. Jo no 7.x pirmsakumiem kardinaali nav mainijies. Enterprise Linux ar 8 sakot paries no yum uz dnf, kas ir fedora sen jau. Grafiski izmainjas nav gaidamas.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

INTRASERVERNET

Sodien ir izlaista gala versija Redhat Linux Enterprise 8. Tiem kam ir pieeja abonamentam, lejupladejam nost, vai testejam izmantojot citu programmaturas sources. Citigakie kas taupa, gaidam CentOS 8.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

AlCohol
2019.03.23. , 17:17, osscar teica:

nu jā - kaut kā tā + mx linux rulzz

paprovē tīru Arch. nav vel bijis mironis, kurš šo draiski nedarbinātu. Pēc tam piemet XFCE vai LXDE un lieto ko vien vari sagribēties.

Pirms 26 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Citigakie kas taupa, gaidam CentOS 8.

kapēc, vispār, mājdatoram būtu jāmaksā par Linux/unix?

Edited by AlCohol

DjUbuntu

arch - nav ko darīt, visu laiku gribu updeitot

RHEL/CentOS - nav laika, negribu neko updeitot dax ilgi

p.s. interesanti cik ātri ansible utml sapratīs, ka ir dnf, nevis yum

binary
Pirms 36 minūtēm , AlCohol teica:

Kāpēc tu domā, ka šejienes cilvēki ar Linux sastopas tikai mājas apstākļos?

AlCohol
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Kāpēc tu domā, ka šejienes cilvēki ar Linux sastopas tikai mājas apstākļos?

tapēc, ka topiks ir mājas videi veidots. tie, kuriem šī vide ir ikdienā, darba vajadzībām, gan jau monthly/weekly newsletter savā main epastā saņem un jau būs lietas kursā.

binary

Tiem, kas epastā saņem monthly/weekly newsletters, tās vēstules nereti atrodas folderītī ar nosaukumu Spam.

Man nekādi newsletters nenāk. Ar RHEL un CentOS ikdienā nesaskaros, bet šad tad darbā nākas dzirdēt par atšķirībām starp versijām, līdz ar to par ļaunu nenāk zināt, kas jauns tajā frontē.

AndrisBB

Tie kas diendienā strādā pie paša Linuxa un taisa custom buildus, tiem pa lielam vienalga, kuru distro lieto.

Man piemēram ir Mint 18 ar pavecu kerneli. 

Neesu arī nevienu redzējis kas lietotu darbā vai mājās Red Hat, tās vairāk kautkādu sisadminu izvirtības.

Edited by AndrisBB
  • Patīk 1

AlCohol
1 stundu atpakaļ, binary teica:

Man nekādi newsletters nenāk.

7 miljardi cilvēki uz šīs zemes, tev vienīgajam šī problēma. retorisks jautājums, kuru tas piš?

binary
pirms 1 stundas , AlCohol teica:

Pirms 3 minūtēm , AlCohol teica:

retorisks jautājums, (..)

To retorisko jautājumu vari uzdot pats sev.

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Neesu arī nevienu redzējis kas lietotu darbā vai mājās Red Hat, tās vairāk kautkādu sisadminu izvirtības.

Darbā neesmu tādus redzējis (neesmu gan pārāk interesējies, ko nu kurš tur lieto), bet bugreportus gan saņemam gan no RHEL, gan no CentOS lietotājiem.

ieleja
pirms 3 stundām , INTRASERVERNET teica:

kam ir pieeja abonamentam, lejupladejam nost

jeb vienkārši lejuplādējam (konts/logins gan nepieciešams) un ...

Selection_345.thumb.png.c8bd5e5f09052da1b9d9c60739cd064d.png

INTRASERVERNET

Ieleja ka iespaidi, kas mainijies?

INTRASERVERNET

INTRASERVERNET

Kapec divreiz ievietojas ieraksts.

Edis7

Man 17,3 ērts aŗī, lai ko darītu ar viņu. [Mint]

Arī darot ar Enigma2, Linuxā
un,priekš resīveriem šo to uzrakstu/izveidoju,kad  uznāk iedvesma.  

Edited by Edis7

Edis7

Brīžiem nolamāšos, bet šis būs taisni teikts,

>>>Linux forewer<<< 

ieleja
Pirms 17 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

ka iespaidi, kas mainijies?

mans pats, pats pirmais Linux bija Red Hat Linux 5.0, no 1997. gada, ar visu kārbu un 2 CD un atbalstu, lai uzdotu apmēram tieši 1 jautājumu, par $49.95

kopš tiem laikiem nopietni ņēmies ar RH neesmu, tikai ar Debian, pārējais tik iepazīšanās, pirmais iespaids

te pirmais iespaids, ka ļoti sakopts un atstrādāts, pat priekš @vvv ir īpašais klaviatūras izklājums

bet lietošanai šķērslis nav tie $49, bet pieradums pie citas armijas (kas protams ir no tā paša karaspēka)

AndrisBB

Ir arī kāds te kas brauc uz Linux konferencēm?

Pagājušā Embedded Linux konference Edinburgā bij tīri OK. Šogad jābrauc uz Lionu.

ieleja

Lenovo sertificē savus datorus Linux, jo lai arī procentuāli Linux lietotāju nav daudz, tie ir svarīgi lietotāji

Citēt

More than 250 million computers are sold each year and NetMarketShare reports that 2.87 percent – roughly 7.2 million users – are using those computers to run Linux®1. Once thought of as a niche IT crowd, this user base of data scientists, developers, application engineers, scientists and more is growing – stepping into sought-after roles across multiple industries and becoming essential within their companies.

https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/lenovo-brings-linux-certification-to-thinkpad-and-thinkstation-workstation-portfolio-easing-deployment-for-developers-data-scientists/

https://www.zdnet.com/article/lenovo-believes-in-the-linux-desktop/

AndrisBB
Posted (edited)

Nav īsti saprotams ko viņi tur sertificē. Bet tā Dell XPS Developer Edition vai Precision visulaiku ir ar Linux opciju un pilnībā supportētu hardwāri.

Kad pabraukā pa visādām Linux konferencēm, tad var redzēt ka XPS ir faktiski de facto populārākais laptops, otrā vieta varētu būt MacBook Pro uz kura Linux iekš VM. Jaunie XPS 15 un 17 izskatās tagad pavisam interesanti, cenas, kompaktuma un jaudas ziņā.

Vai jēga no tā ka Lenovo kautko sertificē? Iespējams, kā parsti Linus Torvalds saka - Linux ir populārāka OS uz planētas un darbojas uz vislielākās dzelžu daudzveidības un arhitektūras, sakot no mikrokontrolieriem līdz supedatoriem. Vienīgā niša, kur tas nav populārākais ir personālie datori, un tas esot tikai tapēc ka rožotāji (izņemot dažus) nepiedāvā to kā OS, ar to ka tur nav softwāres vai kkas tamlīdzīgs neesot īsti iemesls. Vienkārši lietotājam pērkot datoru nav izvēles.   

Jā, paskatijos Lenovo piedāvājumu, neviens pats laptops nav nopērkams ar Linux. Laikam tad nevar pārdot vēl Office un Kaspersky komplektā, tapēc nav izdevīgi piedāvāt.

Edited by AndrisBB

ieleja
Pirms 39 minūtēm , AndrisBB teica:

neviens pats laptops nav nopērkams ar Linux

Citēt

Lenovo's certified portfolio of workstations will be available fully customizable and configured-to-order starting in June. They will be rolled out over the summer starting with the ThinkPad P Series mobile workstations. 

Jurkins
Posted (edited)
pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

ar to ka tur nav softwāres vai kkas tamlīdzīgs neesot īsti iemesls. Vienkārši lietotājam pērkot datoru nav izvēles.

Kad es pirku savu pašreizējo datoru (gan ne portatīvo), biju noskaņots "būšu pingvīns" - uzliku ubuntu (varbūt, ne labākā izvēle, bet tas nav svarīgi). Bet, redz, man izklaide nav sociālie tīkli un darbs nav programmēšana, bet tādas lietas kā Fusion, Microcap. Uzliku virtuālo mašīnu. Pēc dažām dienām nonesu nost un nopirku e-līcī w10. Vienkārši neredzēju jēgu operēt mandeles caur pakaļu.

Edited by Jurkins

Mielestapa

Vakar darbā aptaujāju kolēģus par Linux izplatību. Samazinājies kolēģu skaits, kas neko nezina par Linux, toties palielinājies kolēģu skaits, kuri uzskata, ka Linux ir Microsoft produkts, jo Windows apakšsistēma priekš Linux pēc pēdējiem atjauninājumiem palikusi vēl funkcionālāka.

ivo

Nekad dzīvē neesmu izmantojis Linux, windows ir pilnībā apmierinājis visas vajadzības. Viegli lietojams, ērts utt. Vienīgi SAT tuneris uz Linux.

Laiku pa laikam uznāk vēlme paņemt kādu mikrokompīti un paspēlēties ar linux, tīri "aiz neko darīt". Bet tā kā tie kompīši tomēr gluži nemaksā sviestmaizi (pat Aliexpress piedāvājumi sanāk ap 200 naudiņām), tad pasākums vienmēr ir atlicies.

Var jau protams sameklēt kādu vecu dzelzi, kuru pamocīt, bet tur atkal būs problēmas atrast atmiņas moduļus utt.

ju

Uztaisi kaut kādu bootojamu flashu. Piem., Ubuntu (venīgais, ko esmu mēģinājis) ir tāda opcija, ka vari to tīri iestartēt no flash.

Tā kā man nav alerģija pret windows, arī nav bijusi baigā vajadzība to pielietot, tad tikai esmu to tā nedaudz paskatījies, un arī tīri tā iebūtojot no flash. 

osscar

Pilnīgi visus var iebūtot no flashkas...ar rufus uzcep flashku no iso un viss..visiem ir live mode.

snukurins
Posted (edited)

Ja pa manam tad Linux ir lietojams tikai iebūvētā versijā,piemēram NVR,vai kā NAS vai serveris par brīvu.Kā PC aizvietotājs der tikai tiem kam vairāk par soctīkliem un ātrā kredīta noformēšanu nekā nevajag.

Edited by snukurins

Aigars

Priekš pirmajiem mēģinājumiem Ubuntu nebūs labākais. Labāk tomēr Mint. Pēc ilglaicīgas Ubuntu lietošanas es arī esmu pārgājis uz Mint. 

Prodigy
Posted (edited)

Jau vismaz gadu gan uz notebuka, gan PC vairs neizmantoju windows. Jā, man nevajag e-līcī "pirktus" CAD softus, spēles nespēlēju - tikai inet, office, p2p, kautkādu neliela home video apstrāde. Līdz šim visu, ko man vajag, esmu varējis izdarīt. Varu pat kautkādu serverīti jau uzinstalēt un darbināt, par ko windowizācijas laikā pat domāt nevarēju. Atpakaļ uz win iet netaisos, lai gan tā bija man "vienīgā" OS kopš win3.1 laikiem. Jā, linuxā vienmēr nav "exe->next->next->finish", bet kautko darot, rodas lielāka izpratne, kā tas dators un opsistēma kopā darbojas. Un negribas katrai jaunai platei "pirkt internetā" jaunu windō.

Uz PC ir LM19.3, un notebuka LMDE4, kuru visdrīzāk uzlikšu arī uz PC

Linux pamēģināšanai der arī lietota avene par pārdesmit eiro

Edited by Prodigy
  • Patīk 2

Jurkins
Pirms 4 minūtēm , Aigars teica:

Ubuntu nebūs labākais. Labāk tomēr Mint.

Kur ir starpība? Teikšu godīgi, neredzēju. Ir viena wm mint pamēģināšanai.

Pirms 1 minūtes , Prodigy teica:

rodas lielāka izpratne, kā tas dators un opsistēma kopā darbojas.

Cik % lietotāju šo vajag?

Pirms 2 minūtēm , Prodigy teica:

Jā, tur vienmēr nav "exe->next->next->finish"

Lūk, tā jau arī ir viena no problēmām.

snukurins
Pirms 5 minūtēm , Prodigy teica:

office

Microsoft office uz Linux iet?

Prodigy
Posted (edited)

Piekrītu, ka vieglāk ir, ja zin pēc iespējas mazāk - tikai tās tēmas, kas ikdienā vajadzīgas. Kā biorobots.

Office mēdz būt ne tikai MS.

Bet es nevienam neko neuzspiežu, tikai saku, ka "var arī savādāk", pat ja iepriekšējos ~30 gadus ir bijis tikai windō

Edited by Prodigy

snukurins
Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:
Pirms 10 minūtēm , Aigars teica:

Ubuntu nebūs labākais. Labāk tomēr Mint.

Kur ir starpība? Teikšu godīgi, neredzēju. Ir viena wm mint pamēģināšanai.

gadus piecus gan neesmu neko mēģinājis bet Mint bija labs priekš veciem,švakiem dzelžiem.

Jurkins
Just now, Prodigy teica:

Kā biorobots.

Tikpat labi var teikt, ka braucot ar auto nepieciešama izpratne, kā darbojas automātiskā kārba.

Prodigy

Nav slikti, vismaz saproti, kurā brīdī tā kārba sāk uzvesties dīvaini, un ir jāsāk atlikt naudiņa remontam

• Patīk 1

Jurkins
Just now, snukurins teica:

Mint bija labs priekš veciem,švakiem dzelžiem.

Nu ja, bet te jau runa neiet par švakiem dzelžiem.