Jump to content

Kas jauns Linux frontē?


osscar
 Share

Recommended Posts

Parasti jau tie laptopi/stacionarie, kuri tiek tirgoti officiali ar Linuxu, ari strada bez problemam. Var pectam ari skatities lidzigus.

Kada starpiba vai GPU drivers ir open source vai nav. Tad jau faktiski jebkurs WiFi modulis ar nav lietojams, jo tie pa lielam visi izmanto firmwari binary forma, kuru ielade uz chipa, kad startejas. 

 

Link to comment
Share on other sites

SUSE ir tāds GNU/Linux, kas nav bāzēts ne uz vienu citu distributīvu. Tam ir savi pakotņu menedžeri, viss pa savam.

 

Atšķirībā no Debian uz kura bāzes ir dažādas Ubuntu variācijas un tālāki atvasinājumi tādi kā Linux Mint. Ja darbojies uz Debian saimes Linux-a, tad tikpat veikli darbosies ar citiem šīs saimes Linux-iem, jo pa lielam tas ir viens un tas pats - Debian, Ubuntu, Mint un citi.

 

Popularitātes reitingā SUSE nav atrodama. Jo distributīvs populārāks, jo lielāka iespēja, ka kādai ķibelei ir risinājumi jautājumi un atbildes, forumi utt. Vieglāk atrast risinājumu. Debian saimes Linux-i ir ļoti populāri.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
2020.11.4. , 10:29, ieleja teica:

vakar, pēc tā miskastes veikala apmeklēšanas, MacBook Pro pirkšanas, sistēma divreiz uzkārās tā, ka melns ekrāns, tīklā nav, līdz tikai (Reset)

 

tad nu izdomāju, ka jāpamēģina kas cits, priekš manis jauns

 

openSUSE Tumbleweed

 

ieliku vēl vienu SSD un nu instalējas

 

ir kādi pamatoti viedokļi, kāpēc tā darīt, pāriet no Debian uz SUSE rolling release, nevajadzētu?

 

Shis nu izklausas pec veca MacBook Pro vismaz lidz 2012 gadam. Jo jaunakiem rMBP vairs isti divus nevar ielikt, vienigi ka arejo. Un ja ir 2011 gada, tad ieteiktu palukot, AMD grafisko karti, ka nav pie dieviem jau pamazaam. Suse vispar tads ipatnejs. Esmu meginajis izprast, bet nu diemzhel vienkarshais ir uztaisits par sarezhgjitu. Yast menedzheris kaut cik kadreiz bija sakartots, tagad tads kjiiselis. Runajot par Ubuntu, Mint viens no otra neatshkjiras. Ka var nepatikt Mint, bet patikt Ubuntu. Viens ir zaljsh otrs oranzhs. Abi sudigi vienadi.

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

Es pamēģināju jauno Mint, jauno Ubuntu un nolēmu palikt pie Mint 19.3.

Mint izvelmē ir daudz visādu motīvu. Man arī viņu zaļais nepatīk. Es pat izvēlnei logo nomainīju pret citu. Tas viss ir ļoti vienkārši izdarāms. Man patīk Cinnamon. Biju uzlicis arī Ubuntu. Izskatu uztaisīju praktiski tādu pašu, bet nebija tik lielas iespējas konfigurēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Atgadinashu, @ieleja: "

vakar, pēc tā miskastes veikala apmeklēšanas, MacBook Pro pirkšanas, sistēma divreiz uzkārās tā, ka melns ekrāns, tīklā nav, līdz tikai (Reset)

 

ieliku vēl vienu SSD un nu instalējas."

 

Vai nu tu taa teikt sa#isies savos vardos, vai nu tiesham, tu ko di#s.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Aigars teica:

Tas viss ir ļoti vienkārši izdarāms.

Tieši tā. Uzliec savu desktop manager-i, ikonas, wallpaper-u, un tēmu, kuru vari saglabāt (noder pie reinstall vai upgrade). Es personīgi lietoju Linux Mint Mate. Uz Mate darbojas vecās Gnome 2 tēmas, kuras internetā ir biezā slānī, piemēram XP Luna. Nekādu zaļumu.

 

Cik ir sanācis darboties ar Ubuntu, man piemēram atbaidošs liekas Ubuntu Unity desktop manager-is.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos, sāku ar ar mint 6, ties, tolaik uz atsevišķas kastes, tad parādījās iespēja palaist linux no windows, ok bija iespēja pajokot, nenograujot visu pārējo. Tagad kā otrā sistēma ir mints kaut kāds tur 20mitais ar cinamonu, pa retam iekurbulēju, liekas ir ok, pat nvidijas draiveri automātiski uzlika jaunāko, kādreiz ar tiem grafiskajiem šoferiem gan bija murgs.

 

Ir jau ok, bet piedāvāt tantukam, nospiest ar "dubultklikšķi" team viewer, nu nebūs.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

nē, konkrēti tagad tu esi Kindzulis, kas nezina, pat nenojauš kontekstu (pat divus, vienu par "noutbukiem", otru par e-veikaliem, kuri nesen uzmetuši, arī mūsu biedrus), kurā es to rakstīju

 

Aphaismo, lai jau uzzina parejie biedri, kuriem tava, "citu biedru" privatas dzives neveksmes ieshchiebaas. Mes tachu negribetu uzrauties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

KDE

Tā jau ir pavisam cita pasaule. Ļoti sen nav mēģināts. Bija dažas sakarīgas programmas.

Link to comment
Share on other sites

KDE ir reāla bremze, pieļauju, ka uz ultra moderniem dzelžiem velk, bet nu nafig noslogot ar grafisko vidi tik tāl, ka pārējais viss paliek bremzīgs.

P.S. Ja svarīgākais ir desktop vide, tad nu savādāk...

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

 

manā gadījumā te jau runa tikai par ikdienas desktop kasti, man viss liekas ļoti žirgti

 

 

 

ar 32GB rama un 12 korēm jau varētu būt :D . Es ar KDE lietotājs, kapēc ? tādēļ ka esmu pieradis.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Vispar KDE ar pedejam versijam kluvis veiklaks par Gnome. Iesaku palukoties pedejos salidzinajumos@aoma.

Bai man vienigajam liekas ka@Aigars ko piipee? KDE nav linux, OS, bet gan DE. Nekada cita pasaule tur nav.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka nav cita OS. Vienkārši mēs rakstot domājam vienu, citi saprot citu. Ieleja arī domā Kubuntu, bet raksta Ubuntu. Mēs savukārt aģitējam par Mint. Sanāk komiski.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , INTRASERVERNET teica:

Nekada cita pasaule tur nav.

Mazliet jau gan ir. Tiklidz savajadzesies kautko no glib, ta saksies problemas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ieleja teica:

lai gan ar savu iPhone esmu dziļi un vispusīgi apmierināts, tomēr šis (vai nākamais, jaudīgāks) gandrīz vai jāņem pēc "partijas piederības":

 

https://kde.org/announcements/pinephone-plasma-mobile-edition/

 

attiecīgi $150 un $200

 

Procis (40nm?), kamera (5MP) un atmiņas apjoms (ja izmanto kā PC) atgrūdīs ļoti daudzus potenciālos entuziastus, t.sk. izstrādātājus. Vairāk izskatās pēc prototipēšanas dzelža, uz kura tjūnēt softu. Paspēlēties būtu  interesanti, bet ātri apniktu. Jācer, ka būs nākamās, jaudīgākas reinkarnācijas.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11/18/2020 at 12:14 AM, ieleja said:

katrs, kas mēģinājis uz Linux lietot kādu AV, sācis ar ClamAV un (iespējams) nolaidis rokas, ieraugot, ka tiek sameklēti tūkstoši failu, kas atzīti par "aizdomīgiem"

 

tad nu te galīgi alternatīvs ražotājs piedāvā Linux AV - Microsoft savu Defender:

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-defender-for-endpoint/edr-for-linux-is-now-available-in-public-preview/ba-p/1890536

 

 

KLAUNS TU ESI!

  • Haha 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nez nez. Šķiet pāragri norakstīt. Dzīvosim - redzēsim. CentOS ir arī mana izvēle (serveriem), ja man jāizvēlas.

Link to comment
Share on other sites

Nu cik no tā raksta sapratu, tad nākotnē jauninājumus vispirms ieviesīs CentOS un tikai tad RedHat nevis otrādi - kā tagad. Var jau to saukt arī par ēras beigām.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ir kaut kāds symlinks:

ln -s $SOURCE/foo/bar /foo/bar

Ir kaut kāds rīks/wrapperis, kurš tādu "fake symlinku" izveidotu tikai priekš kāda konkrēta procesa un viņa forkiem?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Mazliet palasīju, daudz gudrāks nepaliku.

*Iespējams*, derētu tas "mount namespace" un tad "ln -s" vietā "mount --bind" vai "bindfs", tik tā arī nesapratu, kā procesam uztaisīt to "mount namespace", lai nekas cits nemainītos. Turklāt vajadzētu risinājumu, kur nekādus sudo nevajag.

Cerēju atrast risinājumu, kas būtu līdzīgs libfaketime (fake laiks, pārķerot syscallus) un kam nevajadzētu nekādus sudo.

 

Link to comment
Share on other sites

Neesmu dzirdējis, ka symlinkiem būtu tāda opcija, bet nu mazums, kas mainījies. Nav vienkāršāk to procesu "ielikt" iekš chroot?

Link to comment
Share on other sites

Īpaši neko darījis ar Namespeiciem neesu, bet kautkad senāk risināju problēmu, kura bij pretēja. Process darbojās savā neimspeisā un nevarēja piekļūt failiem ko tas izveido no citas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , marrtins teica:

Neesmu dzirdējis, ka symlinkiem būtu tāda opcija, bet nu mazums, kas mainījies.

Pašiem symlinkiem nav, bet nu sistēmas pulkstenim arī nav opcijas kaut kādam procesam "rādīt" citādu laiku nekā citiem procesiem, tāpat viņam nav opcijas "iet 2x ātrāk", bet, redz, ir rīki, ar ko to var panākt (libfaketime u.c.).

 

pirms 2 stundām , marrtins teica:

Nav vienkāršāk to procesu "ielikt" iekš chroot?

Kaut kā tas chroot arī izskatās pēc overkilla (nav gan bijusi ar viņu darīšana, tāpēc īsti nezinu, kādi tur soļi vajadzīgi, lai viss strādātu), turklāt tam chroot tāpat vajag sudo. Man ir aizdomas, ka tur drīzāk pateiks, lai visu liek dockerī.

 

Testēšanai to visu vajag… Testējamajam "objektam" dikti patīk absolūtie ceļi, kas nozīmē, ka (1) testēšanas laikā vajag pilnu piekļuvi tam absolūtajam ceļam un (2) testēšanu nav iespējams paralelizēt. Ja varētu "nofeikot" piekļuvi tai dirai, tad abas problēmas atkristu.

Link to comment
Share on other sites

Lai man piedod Linuxisti, bet uz windows ir šāds brīnišķīgs rīks, laba lieta, ja kas, gan jau arī Linuxā var palaist, ja nav atrodama alternatīva.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, aoma said:

Lai man piedod Linuxisti, bet uz windows ir šāds brīnišķīgs rīks, laba lieta, ja kas, gan jau arī Linuxā var palaist, ja nav atrodama alternatīva.

Nix tādas lietas bija vēl laikos, kad Win vispār bija bērnu autiņos :D  

Lai nu kā, uz Win nevar īsti to saregulēt  tā kā prasa. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , binary teica:

Pašiem symlinkiem nav, bet nu sistēmas pulkstenim arī nav opcijas kaut kādam procesam "rādīt" citādu laiku nekā citiem procesiem, tāpat viņam nav opcijas "iet 2x ātrāk", bet, redz, ir rīki, ar ko to var panākt (libfaketime u.c.).

Nu tad jau nekas cits neatliek kā pašam uzrakstīt tādu pašu libu, kura vienkārši aizvietos kautkādus pamat sycallus, kas saistīti ar failiem (open, close, write, seek utt), vienkārši nomainot faila nosaukumu izmantojot PID vai parrent PID (forka gadījumā). Symlinks, tad saturēs PID iekš nosaukuma.

 

 "istenībā jau tikai open tad vajag pārkompilēt, jo pārējie jau darbojas ar fd ko atgriež no open.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , aoma teica:

Lai man piedod Linuxisti, bet uz windows ir šāds brīnišķīgs rīks, laba lieta, ja kas, gan jau arī Linuxā var palaist, ja nav atrodama alternatīva.

Un? Kā man tas palīdzētu? :D

 

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu tad jau nekas cits neatliek kā (..)

Atliek, atliek … Reta ir tā reize, kad ir tikai viens potenciālais risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , aoma teica:

Lai man piedod Linuxisti, bet uz windows ir šāds brīnišķīgs rīks

Ar to jau nenoslēpsi visiem, izņemot vienu procesu.

 

Bet par šo rīku (es šo izmantoju) interesanti, ka jākačā kaut kāds papildus rīks, bet pašā sistēmā līdzi nenāk, nu vismaz senākiem Win. mklink kurā Windows vispār parādījās? Varbūt spītīgi junction.exe izmantoju, lai gan mklink sen jau nāk sistēmai līdzi? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Tiko pamēģināju aizvietot fopen ar turšu versiju.

 

#include <stdio.h>

FILE *fopen(const char *path, const char *mode) {

    printf("Replaced version called\n");
    
    return NULL;
}

 

gcc -shared -fPIC -o libfakefile.so libfakefile.c

 

Pēctam parasta C proga

 

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main(void)
{
    FILE * fp;
    char * line = NULL;
    size_t len = 0;
    ssize_t read;

    fp = fopen("./a.txt", "r");
    if (fp == NULL)
        exit(EXIT_FAILURE);

    while ((read = getline(&line, &len, fp)) != -1) {
        printf("Retrieved line of length %zu:\n", read);
        printf("%s", line);
    }

    fclose(fp);
    if (line)
        free(line);
    exit(EXIT_SUCCESS);
}

 

Rezultāts:

 

andris@andris-Precision-5510:~/Documents/Projects/libfakefile$ LD_PRELOAD=$PWD/libfakefile.so ./test 
Replaced version called

 

 

Paskaties kurus ar failus saistītas libc funkcijas tava testa programma izmanto un tos aizvieto. 

Drošivien vieglāk noklonēt visu libc, pamainīt funkcijas ruras interesē un tad izmantot to.

 

Bet nu tas tāds programmētāja piegājiens un būs tev tāds pats wraperis kā tā libfaketime.

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2020.12.23. , 21:22, AndrisBB teica:

Paskaties kurus ar failus saistītas libc funkcijas tava testa programma izmanto un tos aizvieto. 

Tur pēc idejas vajag visu pēc kārtas - failu izveide/lasīšana, diru izveide/lasīšana, skriptu/bināriju executošana, kuri tālāk arī ar FS kaut ko dara utt.

Sportiskas intereses vadīts, pamēģināju kaut ko sadrukāt, kaut kas pat sanāca, bet ar "kaut kas" nepietiek… Perl it kā strādā, bet "ls -al" nestrādā, reportē, ka "No such file or directory", savukārt "cat" rājas, ka "undefined symbol: dlsym".

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, katrs no tiem tūļiem jau var izmantot savu metodi kā atvērt failus.

Laikam jau nekas cits nealiek kā tad saprast kā namespaces vai kāds cits wrappers/konteiners darbojas. 

Izdarīt kautko pavisam zema līmeņa, un samainī failu nosaukumus jau kernelī :D

 

Nav jau saprotama kas tā pa problēmu kopumā, varbūt tur kāds pavisam cits risinājums pieejams.

 

Link to comment
Share on other sites

Namespaces bez sudo, cik saprotu, arī nestrādās - arī tizli.

 

Problēma vienkārša - ir "sistēma", kura pārāk paļaujas uz "absolute path". Ikdienā viss OK, vairākos eksemplāros netiek darbināta, bet tagad vajag ieviest kaut kādu nebūt testēšanu. Prastais variants - atļaut testēšanas freimworkam "sudo ln -sf ..." un "unlink ..." uz to absolūto ceļu. Krutais variants - testēšanas procesa ietvaros nofeikot tos ceļus, lai sistēma domātu, ka strādā ar absolūtajiem ceļiem. Ideālā variantā - bez "sudo", lai izvairītos no pārsteigumiem.

 

Pavisam krutais variants - tikt vaļā no absolūtajiem ceļiem, bet nu tas ir ļooooti ilgtermiņa risinājums (t.i., to nevar tā fiksi izdarīt).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...