Jump to content

TV izvēle


unknovn
 Share

Recommended Posts

Sveikiņi.

Esmu kādu mēnesi (nedaudz vairāk) palietojis LG OLED 48 C1 , un , teikšu godīgi, arī man pašām ir atklājušās dīvaini pārsteidzošas lietas, tīri subjektīvi.

Ņēmui OLED  vairāk dēļ tā, lai būtu "jēdzīgi" platāks skata leņķis, progresīv tehnoloģija, kurai vajadzētu būt OK arī pēc ilgāka laika. IPS vai VA matricām it kā savas problēmas-  krāsas no leņķa mainās vai melns nav "tik melns" bet iespējams, pie tā var viegli pierast.

1.pārsteigums-melnais!

Par to vispār nav sarunas-šim melns ir melns, bet... to var novērtēt kaut kādos statiskos studiju uzstrādījumos, jo tur tas tiešām ir izteikti, filmās tas melnais arī nav tik izteikts un vēl-cilvēka acs ir ārkārtiģi adaptīva! 5 minūtes un tam vairs nav nozīmes. Savu veco plazmu uzliku sīkajiem istabā. Ieejot pirmajā brīdī to redz, acs pierod un pēc neilga laiciņa pat piedomājot par to  nav tā "svaigā skata" efekta. Es teiktu, ka tās IPS matricu problēmas ar melno drīzāk varētu būt "sadomātas", kā reālas, un gan jau VA krāsu maiņai no skatu leņķa arī "smadzene pietjūningo" un vairs reāli nefiksē.

2.pārsteigums-izšķirtspēja.

Loģika saka-jo augstākas  izšķirtspējas materiāls, jo labāk. Realitātē jo augstākas kvalitātes materiāls,  jo attēls vairāk atgādina video studijā uzņemtu materiālu. Ja tas ir seriāls vai tiešām studija, tad ir OK  un to var novērtēt, bet ja tā ir filma, tad ja viņa izskatās pēc seriāla (nu sterila tā bilde) tad īsti nav OK. Sieva arī sākumā man pāris reizes jautāja vai seriālu kādu skatos :). Var pamainīt tos attēla režīmus un tā dabūt nost to "sterīlumu"(tur gan vairāk tiek nobīdīts baltā balanss tādā "sēpijas" virzienā un tā kaut kā to graudainumu dabū) , bet tad atkal studijas bilde tāda dīvaina. Tam LG tie iestatīti attēlu režīmi tādi nedaudz dīvaini, bet ņemties un no rokas regulēt vēl nav pieticis uzņēmības.

3. pārsteigums-ekrāna gaišums.

Nu par šo jau te rakstīja-pietiek "ar galiem". Man pirmās 3 dienas acis no spožuma standart režīmā sāpēja. HDR vispār pat nemēģinu slēgt. Man par stipru tas kontrasts, tā ka bažīties ka gaišums pietrūkst it kā nav pamata, bet šis laikam ir atkarīgs no konkrētā cilvēka acs īpatnībām-es arī telefonā nespēju ieskatīties ja tumsā (auto režīmes) nav nogriezts gandrīz uz tumšāko .

Nu tā kaut kā. Ir OK. Sportu skatīties ir bauda :) . Futenis rullē.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pie visa tā pierod, ka pēc pusgada no izsmērētās plazmas vemsi, es no plazmas Samsung 63" pārgāju uz QLED 65" pusgadu, kā tu stāsti bija sajūta ka tu skaties tīrās dabas videofilmas, cik precīzi viss tika atspoguļots, slikti likās, bet kāds bija kaifs pārskatīts vecās filmas jaunā kvalitātē, nevis bildi ar ziepi nosmērētu, paies neliels laiks spēsi to attēla tīrību saprast un pieņemt!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Līdzīgs efekts bija tiem , kas pirka 90 gados krievu TV ar Toshiba trubu, tu pēkšņi redzēji krāsas un kontrastus, tas tā pisa pa acīm, ka cilvēki bija gatavi tos 500 rubļus piemaksāt pie 850 cenas!

Nelegāli gan!

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Musimusi teica:

Par to vispār nav sarunas-šim melns ir melns, bet... to var novērtēt kaut kādos statiskos studiju uzstrādījumos, jo tur tas tiešām ir izteikti, filmās tas melnais arī nav tik izteikts un vēl-cilvēka acs ir ārkārtiģi adaptīva! 5 minūtes un tam vairs nav nozīmes. Savu veco plazmu uzliku sīkajiem istabā. Ieejot pirmajā brīdī to redz, acs pierod un pēc neilga laiciņa pat piedomājot par to  nav tā "svaigā skata" efekta. Es teiktu, ka tās IPS matricu problēmas ar melno drīzāk varētu būt "sadomātas", kā reālas, un gan jau VA krāsu maiņai no skatu leņķa arī "smadzene pietjūningo" un vairs reāli nefiksē

Šis ir stāsts par žiguli un s-klasi

 

Pie tā labā pierod un tad ir kā ir

Link to comment
Share on other sites

Es kad pirmo reizi tiku no VAZ 2104 vedot šefus armijas laikā, uz Audi100 ar kuru man noveda 1 km, es gaudoju kā aizkauts zirgs, jo tas man sagrāva visas manas dzīves ilūzijas, kas bija sakrātas uz 20 gadiem! QLED izdarīja līdzīgu gājienu, ilgi gaudoju!

 

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Musimusi teica:

Sveikiņi.

Esmu kādu mēnesi (nedaudz vairāk) palietojis LG OLED 48 C1 , un , teikšu godīgi, arī man pašām ir atklājušās dīvaini pārsteidzošas lietas, tīri subjektīvi.

Ņēmui OLED  vairāk dēļ tā, lai būtu "jēdzīgi" platāks skata leņķis, progresīv tehnoloģija, kurai vajadzētu būt OK arī pēc ilgāka laika. IPS vai VA matricām it kā savas problēmas-  krāsas no leņķa mainās vai melns nav "tik melns" bet iespējams, pie tā var viegli pierast.

1.pārsteigums-melnais!

Par to vispār nav sarunas-šim melns ir melns, bet... to var novērtēt kaut kādos statiskos studiju uzstrādījumos, jo tur tas tiešām ir izteikti, filmās tas melnais arī nav tik izteikts un vēl-cilvēka acs ir ārkārtiģi adaptīva! 5 minūtes un tam vairs nav nozīmes. Savu veco plazmu uzliku sīkajiem istabā. Ieejot pirmajā brīdī to redz, acs pierod un pēc neilga laiciņa pat piedomājot par to  nav tā "svaigā skata" efekta. Es teiktu, ka tās IPS matricu problēmas ar melno drīzāk varētu būt "sadomātas", kā reālas, un gan jau VA krāsu maiņai no skatu leņķa arī "smadzene pietjūningo" un vairs reāli nefiksē.

2.pārsteigums-izšķirtspēja.

Loģika saka-jo augstākas  izšķirtspējas materiāls, jo labāk. Realitātē jo augstākas kvalitātes materiāls,  jo attēls vairāk atgādina video studijā uzņemtu materiālu. Ja tas ir seriāls vai tiešām studija, tad ir OK  un to var novērtēt, bet ja tā ir filma, tad ja viņa izskatās pēc seriāla (nu sterila tā bilde) tad īsti nav OK. Sieva arī sākumā man pāris reizes jautāja vai seriālu kādu skatos :). Var pamainīt tos attēla režīmus un tā dabūt nost to "sterīlumu"(tur gan vairāk tiek nobīdīts baltā balanss tādā "sēpijas" virzienā un tā kaut kā to graudainumu dabū) , bet tad atkal studijas bilde tāda dīvaina. Tam LG tie iestatīti attēlu režīmi tādi nedaudz dīvaini, bet ņemties un no rokas regulēt vēl nav pieticis uzņēmības.

3. pārsteigums-ekrāna gaišums.

Nu par šo jau te rakstīja-pietiek "ar galiem". Man pirmās 3 dienas acis no spožuma standart režīmā sāpēja. HDR vispār pat nemēģinu slēgt. Man par stipru tas kontrasts, tā ka bažīties ka gaišums pietrūkst it kā nav pamata, bet šis laikam ir atkarīgs no konkrētā cilvēka acs īpatnībām-es arī telefonā nespēju ieskatīties ja tumsā (auto režīmes) nav nogriezts gandrīz uz tumšāko .

Nu tā kaut kā. Ir OK. Sportu skatīties ir bauda :) . Futenis rullē.

Kādas kvalitātes filmas skaties? Netflixā fullHD? Hdr nevar ieslēgt, viņš pats automātiski ieslēdzas, ja ir attiecīgais avots.  

Filmām nav jāizakatās slikti, muļķīgs uzskats. Aizejot uz kino ar nepatīk, ka bilde ir asa un detalizēta?

Ips un va ir labi, ja skaties sdr un ar gaismu. Tumsā ips melnā krāsa spīd un paliek pelēka. Va jau daudz labāk, bet skatoties hdr ir migla ap spilgtiem objektiem.(blooming)

Iesaku sameklēt internetā pareizos attēla iestatījumus. Noteikti ir jāizslēdz eko režīms.

Pareizi saregulēts, filmas neizskatīsies mākslīgi

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

2 RHS.

Kino "nesējs" atkarībā no tehnoloģijas nav "revolucionāri" mainījies-tas ir atstarojošais ekrāns, un, protams, ir nianses bet globāli kaut kas līdzīgs vien ir, tādēļ ķinītī, tīri objektīvi, tik ļoti tās atšķirības neredz, un ķinītī , protams , attēls tiel jēdzīgi "pieredgulēts".

Par HDR jau rakstīju-man acis šo neņem pretī -pārāk kontrastains un acis sāp, un negribētu teikt, ka bilde patīk...

Par tām sajūtām var diskutēt, bet fakts , ka smadzenes pašas "modelē" to ko redzi , nonivelē daudz no tiem plusiem, ko mārketings lieto lai pārliecinātu pircēju par to vai šo preci.

Nav jau neviens jāpārliecina. Ir tie krāsu testi kur viena un tas pats tonisvienā gadījumā izskatās gaišs, otrā  tumšs.

Ir , protams, arī otra puse-tādēļ jau tas mārketings arī strādā-cilvēkam ir jābūt pārliecībai, ka viņš ir nopircis izdotajai naudai viņaprāt atbilstošu preci. Tas nekas, ka pēc tam tos aprsakstītos "plusus" pēc nedēļas aizmirst :).

PS. Jā. Tos krāsu iestatījumus i-netā varētu būt vienkāršāk atrast, kā pašam iestatīt

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Musimusi teica:

Par HDR jau rakstīju-man acis šo neņem pretī -pārāk kontrastains un acis sāp, un negribētu teikt, ka bilde patīk...

Kādēļ neizmanto "HDR movie" režīmu?

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man tādas aizdomas, ka skatās parasto sdr saturu un slēdz iekšā mākslīgu hdr attēla režīmu.  Tad ticu, ka neizskatās labi

Kad man bija C1, parasto skatījos ar expert mode dark un 4k hdr filmām filmmaker mode

Pārejot no LCD uz OLED, bija tā, ka pirmās 2 nedēļas galva sāpēja. Pēc tam varu bez noguruma stundām skatīties stundām.

Link to comment
Share on other sites

Un galva nesāpēja no spilgtuma, jo iepriekšējais Samsungs bija ar lielāku spilgtumu. Tas dēļ no tā, ka oleds momentā reaģē un maina attēlu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Zin... teica:

Kādēļ neizmanto "HDR movie" režīmu?

 

Nu pietiek ar parasto režīmu.

 

Pirms 8 minūtēm , RHS teica:

Man tādas aizdomas, ka skatās parasto sdr saturu un slēdz iekšā mākslīgu hdr attēla režīmu.  Tad ticu, ka neizskatās labi

 

Nu SD nē, bet uz HD esmu mēģinājis slēgt HDR (4k materiālu vēl neesmu skatījies), bet nepatīk. Kad saņemšos paskatīties kādu 4K materiālu, varbūt savas domas mainīšu :).

 

Link to comment
Share on other sites

Ja grib redzēt uz ko ir spējīgs tv, tad torentos ir jānovelk kāda filma ar izcilu attēla kvalitāti. Piemēram, Top Gun Maverick, Gemini Man, Ambulance. Ir jāizvēlas 2160p HDR. Tad ieliec fleškā vai ārējā diskā un spraud tv usb portā

Pirms 5 minūtēm , Musimusi teica:

Nu pietiek ar parasto režīmu.

 

Nu SD nē, bet uz HD esmu mēģinājis slēgt HDR (4k materiālu vēl neesmu skatījies), bet nepatīk. Kad saņemšos paskatīties kādu 4K materiālu, varbūt savas domas mainīšu :).

 

Viss skaidrs, jauc kas vispār ir sdr un hdr.

Tā nav izsķirtspēja. Sdr var būt pat 4k, 8k. Tu skaties standarta saturu un kropļo bildi ar to tv izdomāto hdr.

 

Labots - RHS
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. 

Tādēļ pārslēdzot uz to HDR arī bilde nepatīk.

Nu kad kaut ko novilkšu, tad arī ievērtēšu. 

Link to comment
Share on other sites

Nu var arī youtubā ierakstīt 4k hdr un paskatīties klipus

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Musimusi teica:

ja tā ir filma, tad ja viņa izskatās pēc seriāla

hmm, man līdz šim kaut kā likās, ka seriālam no filmas vienīgā atšķirība ir sēriju skaitā :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Musimusi teica:

Par HDR jau rakstīju-man acis šo neņem pretī -pārāk kontrastains un acis sāp

Hdr tieši otrādi - izlīdzina kontrastu. ;)

Pirms 33 minūtēm , ivo teica:

hmm, man līdz šim kaut kā likās, ka seriālam no filmas vienīgā atšķirība ir sēriju skaitā :D

Viņš vairāk laikam domā par ziepju efektu kad attēls pārāk izpludināts ko izmanto seriālu filmēšanā un var iegūt arī sabakstot tv filtrus attiecīgā kombinācijā jebkuram saturam.

Link to comment
Share on other sites

Vecāki nomainīja veco kineskopa TV pret TCL 40S6200, lielākam par 40" viņiem fiziski nav vietas, tad nu ieteicu šo modeli. Cipars RD electronics 280 eur + vēl papildus 72 eur par paplašināto garantiju. Skatās virszemes TV, un rāda ... nu tā, ne visai, ja godīgi. Viss tādā kā nelielā migliņā. Bet saprotams, ka TV ir lētais gals.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , ivo teica:

 Skatās virszemes TV, un rāda ... nu tā, ne visai, 

Internets nav pieejams? Nevaru iedomāties, kā skatīties TV, ja nevar pārtīt pāri reklāmām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Insekc teica:

Nevaru iedomāties, kā skatīties TV, ja nevar pārtīt pāri reklāmām.

Tā dara ļoti daudzi, kas izmanto VTV vai parasto KTV.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Nevaru iedomāties, kā skatīties TV, ja nevar pārtīt pāri reklāmām

TV nevajag skatīties, pietiek, ja fonā kko rāda, reklāmas ir visur, interesanti, kā var patīt, teiksim, radio uz priekšu?

Es personīgi pret reklāmām esmu imūns, tāpat kā pret akcijas cenu zīmēm lielveikalos...

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Nu mazliet kaitinoši paliek, ja ik pa 15 minūtēm tu skaties 15 minūtes vienu un to pašu reklāmas bluķi .

 

YouTube ar grēko ar šo pēdējà laikā pat ļoti.

Link to comment
Share on other sites

Youtubam jau var samaksāt, lai nerāda reklāmas

Link to comment
Share on other sites

Nuu, ar YouTube reklāmas vēl jau, piemēram uBlock Origin, veiksmīgi iznīcina. 

Link to comment
Share on other sites

ASV televīzijas kanālos reklāmas ir vēl vairāk, nekā pie mums. Piemēram, filmu Hallmark, Lifetime, AMC, TNT un citos. 

Link to comment
Share on other sites

Nu ja TV kanāls vai serviss ir bezmaksas, tad tur arī būs pilns ar reklāmām.

Ar nesaprotu kā LV var TV paskatīties, reklāmu laikam vairāk kā paša satura.

Link to comment
Share on other sites

Arī esmu TV meklējumos. Nav nekādas kosmiskās prasības - tikai telpas izmēra un paša TV novietojuma dēļ prasās 60-65". Veicu ātro tirgus izpēti, un nonācu pie šiem 4 variantiem. 

Tie, kas vairāk saprot, vai ir lietojuši, varbūt var padalīties ar pieredzi? Paldies!

 

1. Samsung QE65Q80A

2. Samsung QE65Q80BA

3. LG 65QNED7S3QA

4. LG 65QNED823QB

Link to comment
Share on other sites

Samsung būs labāks.

Viņam ir VA panelis un pilnais, regulējamais apgaismojums(FALD).

Tā rezultātā būs tumšāka melnā krāsa un spilgtāks attēls HDR filmās un spēlēs.

Ja skatās SDR(tv, youtube, go3utt) tad maza starpība

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , RHS teica:

Youtubam jau var samaksāt, lai nerāda reklāmas

Androīdam var uzlikt S.Tube un nebarot tos treknos runčus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Viņš vairāk laikam domā par ziepju efektu kad attēls pārāk izpludināts ko izmanto seriālu filmēšanā 

Nu var teikt arī tā. 

Nu "pa vecam" uz lentas (analogā) uzņemtām filmām ir grauds, ar to tas arī atšķirās no digitali uzņemta materiāla. Mūsdienās filmām (digitāli uzņemtām)cenšās uzlikt pēcapstrādi, kas kaut daļēji atgādina šo graudainuma/filmas efektu. Seriāliem (vismaz ne tiem dārgākajiem) īsti nav nevienam ne laika , ne vēlēšanās "ķēpāties" ar visiem tiem "ūber"pēcapstrādes procesiem kuri arī nav nekāds lētais prieks, bet ja modernais TV visu materiālu "piegludina"tad viss izskatās pēc lēta serriāla :).

Labots - Musimusi
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Insekc teica:

Nevaru iedomāties, kā skatīties TV, ja nevar pārtīt pāri reklāmām.

Cilvēki gadiem tā skatījušies un pie tā vienkārši ir pierasts. Internets ir, bet cilvēkiem 70+ vecumā ar to internetu neiet tik viegli. Bez tam internets ir TET ne-optika un mēdz gļukot šad un tad. Tādā ziņā virszemes TV ir pluss, jo tā rāda vienmēr.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , RHS teica:

Samsung būs labāks.

Viņam ir VA panelis un pilnais, regulējamais apgaismojums(FALD).

Tā rezultātā būs tumšāka melnā krāsa un spilgtāks attēls HDR filmās un spēlēs.

Ja skatās SDR(tv, youtube, go3utt) tad maza starpība

Paldies!

 

Kā ar softu - ir kādas atšķirības, ko ērtāk lietot vai kuram vairāk aplikācijas iet?

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkiem tā kā vairāk patīk LG webos, bet tur nav liela starpība. Tā kā pipna pasaule ar LG un Samsung tv, tad abiem aplikāciju daudzums līdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Cerams tam Q80 nav vairs tas drausmīgais soap opera efekts kā Q70 no kura netiek vaļā, ok, pa gadu kāds update nedaudz varbūt ir ko uzlabojis, kā arī vairums YT 4k saturs "laideni" nerāda.., velk uz powerpoint slaidšovu.

Visādi citādi samsū vadība utt ok, aplikācijām (go3, YT) skaņa tik caur hdmi arc nedraudzējas ar resīveri. Tapēc jāizmanto miboxsis

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

17.12.2022. , 18:42, ivo teica:

Skatās virszemes TV, un rāda ... nu tā, ne visai, ja godīgi. Viss tādā kā nelielā migliņā.

Neliels update pēc TCL 40S6200 vairāku dienu lietošanas - LTV1 un LTV7 HD kanālus rāda superīgi (sākumā biju uzslēdzis SD versiju). SD kanāliem bilde nedaudz sliktāka, kas loģiski. Skaņa gan tāda ... hmm pilnīgi savādāka, salīdzinot ar veco TV, kuram bija uz priekšu vērsti skaļruņi. Bet dzirdēt un saprast var. Pirmajā dienā parādījās gļuks - TV vairs nereaģēja uz pults signāliem, bija jau panika, ka jāved atpakaļ. Bet veicot dziļāku izpēti, atradu, ka pie vainas bija iesprūdis pults taustiņš. Izkustināju un viss strādā.

Kopumā labs pirkums par to cenu.

p.s. varbūt kāds var ieteikt lētu soundbar, cenā līdz 100 eur? TCL TS6100 būtu OK, vai ir kas labāks šajā cenu kategorijā?

Labots - ivo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es te briestu uz 55 oledu un svārstos starp Sony un Philips. @Zin... mani koļī uz filipsu jo tur hdr+ un dolby atmos atbalsts labāks, bet nezinu vai tas man vajadzīgs. :)

Link to comment
Share on other sites

Hdr10+ noteikti nav vajadzīgs. Viņš vienīgi ir Amazonā

Labots - RHS
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...