Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Citēt

Savā pirmajā intervijā medijiem sarunā ar Guntaru Gūti VID izmeklētāja Inita Lūre norāda: "Man tika pateikts, ka man ir jāatrod jebkas uz šīm personām vai šo personu radiniekiem.

 

https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/kas-un-ka-pasutija-lato-lapsu-un-jurgi-liepnieku-14294880

Jautri

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , rooyar teica:

VID izmeklētāja Inita Lūre

seksīgs uzvārds:smile:

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , rooyar teica:

Inita Lūre norāda: "Man tika pateikts, ka man ir jāatrod jebkas uz šīm personām vai šo personu radiniekiem.

 

Kam lai tic?

 

 

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Raimonds1 teica:

 

Kam lai tic?

 

 

Nu ,Lato Lapsa ir tas kas pats nemaksā nodokļus un par to ir kriminālprocess un var jau sameklēt par ko tieši bija.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Raimonds1 teica:

Kam lai tic?

Nevienam 🤣.

Da pofig, ir vai nav kriminālprocess. Ja tiešām šādi jampampiņi "strādā" tiesībsargājošajās iestādēs, tad... es pat nezinu, ko te komentēt.

Link to comment
Share on other sites

Vid ir viena valsts mafijas iestāde. Tur gadiem ejot, tik daudz sūdu uzpeld. Kaut gan, vakar izdomāju, pievienošu ziedojumu maksājumu dokumentus par 2021 gadu, un šon nauda jau kontā. Par 2022 ziedojumu dokumentus arī jau esmu pievienojis. Tur gan, ar visām tām ukraiņu lietām 2 gadiem sanāktu. Martā atliks vien noraut ručku.

Link to comment
Share on other sites

Lapsa tiršanā ir pielīdzināms Aivaram. Tikai savās blēdībās līdz viņam neaizvelk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , ggg97 teica:

Par 2022 ziedojumu dokumentus arī jau esmu pievienojis

Ziedojumus var pievienot gada deklarācijā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , e = d teica:

pielīdzināms Aivaram.

 

Aizvariņam dabas dots talants, dzimis čigāns kas izkrita no jūda ratiem, kā man to mācija gudrs meža vecis.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

spitaligais
pirms 5 stundām , Daiļais teica:

Ziedojumus var pievienot gada deklarācijā?

https://www.vid.gov.lv/lv/biezak-uzdotie-jautajumi-katalogs/gada-ienakumu-deklaracija-gid#vai-medicinas-ceki-un-ziedojumi-kopa-veido-600-euro-vai-tie-katrs-atseviski-ir-nodalami-uz-tiem-attiecas-20

Ziedojumi kopā ar medicīnas čekiem skaitās kā attaisnotie izdevumi

Link to comment
Share on other sites

Lūk šādi veidojas leģendas. Un gūgle šo jau ir atcerējies.

 

Profesore: Atbrīvojumi no eksāmeniem ir padomju mantojums; risinājums ir atbalsta pasākumi ...

 

😁 Aļo, garaž! Zadolbītie idioti. Viss, ko paši ir sasipuši ar savām cilvēktiesībām, bērnu tiesībām, toleranci un empātiju un citām drazām, ir "padomju mantojums". Mums 1987.gada izlaidumā bija akujiķeļnijs lērums atbrīvoto no eksāmeniem - tieši 0. Nevienam tāda doma vispār prātā nenāca. Ja kādam ir cita informācija, padalieties. 😉

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , spitaligais teica:

Es pirmo reizi dzirdu,ka dziedojumi iet pie attaisnotiem izdevumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Jurkins teica:

Mums 1987.gada izlaidumā bija akujiķeļnijs lērums atbrīvoto no eksāmeniem - tieši 0. Nevienam tāda doma vispār prātā nenāca. Ja kādam ir cita informācija, padalieties.

Man pašam bija atbrīvojums no fizikas un matemātikas eksāmeniem. Par labiem panākumiem fizikas un matemātikas olimpiādēs.

Neesmu profesores pusē. Vienkārši lielos.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesanti, ja atbrīvots tad ko tad raksta izglītības dokumentos? Kādreiz bija vienkārši: ''Noklausījis izglītības kursu'' . Vel jau jautājums - ja ir bijis atbrīvots, vai var turpināt mācības tipa kādā privātajā augstskolā? Ja tas ir tā tad ... 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

Man pašam bija atbrīvojums no fizikas un matemātikas eksāmeniem.

Nu tas ir cits stāsts. Un pilnīgi normāli.

Bet, ja par padomju laikiem, tad man arī bija šādi tādi panākumi olimpiādēs, bet ne man ne citiem, kuriem bija vēl labāki, nebija atbrīvojumu no eksāmeniem. Vienīgais atbrīvojums bija iestājoties augstskolā no trešā eksāmena(sacerējuma), jo pirmajos divos - matemātikā un fizikā bija augstākie vērtējumi.

 

Apskatījos infu par to propesori. Jocīgi - vidusskolu beigusi 1989. gadā. It kā nevajadzēja būt tik stulbai.

Link to comment
Share on other sites

Tad nu pasaules gals, ja kāds negrib kārtot eksāmenus un piesimulē, tad tak lai nekārto. Tie kas grib iestāties universitātē, tiem tāpat jākārto. Reāli jau tur vairāk vecāku atbildība, tiem tākā vajadzētu saprast kas ar to skolnieku notiks un kāda mārutka pēc atsēdēt 3 gadus vidusskolā, ja netaisās uz universitāti.

 

No eksāmenā kārtošanas/nekārtošanas jau gudrāks nepaliks :D

Rimi un Maxima potenciālajiem darbiniekiem eksāmenu rezultātus skatās?

 

Kāds reāli pielietojums tiem eksāmenu rezultātiem, izņemot kautkādā veidā sašķirot tos, kas grib iestāties valsts universitātē vai tikt budžetā?

Privātās universitātēs tak var darīt kā grib, uzņemt kaut pēc auguma parametriem vai acu krāsas.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , rooyar teica:

Es pirmo reizi dzirdu,ka dziedojumi iet pie attaisnotiem izdevumiem.

Manā gadījumā ziedotlv. Palasi netā, tur bija nianses ar ziedojumiem ģimenes locekļiem vai kaut kā tā.

 

Privātpersonām attaisnotie izdevumi kopā nedrīkst pārsniegt 600€ vai 50% meklēnetā, no kā atmaksā 20%. Tas tā, saviem vārdiem atreferējot pamatnostādnes.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

tad tak lai nekārto.

Es gribētu teikt, ka būtu jāiet vēl tālāk. Negribi iet skolā, neej. Nafig lasīt un rakstīt? Tak pietiek iebakstīt ar pirkstu pareizajā vietā glaudāmlāpstā, lai piesekotu mīļākajam influencerim. 😁

 

Bet vispār stāsts bija ne par to. Stāsts bija par to, ka pašu lažas noveļ uz "padomju mantojumu". Un nē, neaizstāvu padomju laikus, ja kas.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu drīzāk jau par 'padomju mantojumu' var nosaukt to, ka valsts izlemj, ko tev jādara vai nav jādara, pašam nav jādomā par sevi, vai saviem bērniem.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ok, tikai pēc tam "viedie paši par sevi lēmēji" lai neiet pie valsts paģērēt, ka viņiem kas pienākas.

Cik noprotu, Tava top iekārta būtu anarhija😉.

 

Bet vispār būtu interesanti 😁. Sāpīgi, bet interesanti.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu cik atceros, tad beidzot vidusskolu, bij vairāki/as kas nekārtoja eksāmenus. Daži bij dumjāki, dažī nē, bet nu tiem kam nebij problēmu nokārtot eksāmenus vai zināja ka viņus vajadzēs, tie arī attaisnojumus nemeklēja.

Beigās sanāk visdusskolas attestāts ar atzīmēm, bet bez centralizēto eksāmenu rezultātiem. Vai kādam darbadevējam interesē tās atzīmes vai eksāmenu rezultāti, nu nez, varbūt tādi ir, nav nācies sastapt. Nesekmīgs tāpat jau nevar pabeigt vidusskolu, ja nu vienīgi skolotāji 'nepiepalīdz' (arī tādi abslventi bij skolā).

Vai tas kautkā ietekmēja viņus, nu nez, viena eksāmenu nekārtotāja tagad multimijonāre, sadibinājisi ntos uzņēmumus un sapirkusi ntos dzīvokļus - atjauno un tirgo/izīrē. Tie kas tāpat būtu badūjuši zemus rezultātus, tie tāpat kautkā sitas pa dzīvi, nekādi bio-anatomi- inženieri jau nav.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Var jau teikt ka darba devējam pofig vai ir vai nav pabeidzis. Bet... ja cilvēkam darbs vairāk kā ''rakt grāvjus'', tad dažreiz tomēr der saprast. Citādi vari pieņemt darbā tādu , kurš ne tikai ir dumjš, bet arī var sadarīs ko, kas darba devējam var izmaksāt krietnu summu. No otras puses- kopā ar vienu pabeidzu pamatskolu, kurš bija palicis uz otru gadu par nesekmību. Nebija nekāds huligāns. Vienkārši nepadevās mācības. Bet rokas auga pareizā vietā. Kā amatnieks bija neslikts. Man, galvenais , lai šādi ''atbrīvotie no eksāmeniem'' beigās nepabeidz kādu privāto augstskolu un nekļūst par kādiem ierēdņiem, kuri sāk regulēt/mācīt citus. Dažbrīd redzot dažu labu ''gudrīti'' liekas ka kā saka ''palīgskolas absolvents''. Tad nu sākas visādi ''ezotēriķi'' un tamlīdzīgi ''plakanās zemes'' adepti. Piedevām laikam bieži tādam pašam liekas ka ir baigi gudrais.

 Domāju ka lielākai daļai, kas prasa ''atbrīvošanu'' ir nevis reālas mentālās problēmas, bet konkrēti ''slīmesti'' , kuri beigās mēģina arī izslīdēt no eksāmeniem. Starp citu , iespējams , ka nesliktās atzīmes pirms tam ir ... tipa svarīgas personas atvase, attiecīgi ... Bet eksāmens jau ir centralizēts un tur vairs neiet cauri ''čomu būšana''.  Padomju laikos, kad nebija centralizēti, tad tā varēja, bet ne tagad. Baigi labi atceros , kad stājos augstskolā , tad , laikam ''apaļiem teicamniekiem'' tomēr bija jāliek viens vai divi eksāmeni. Ja pirmais bija tipa ''3'' ( padomju skolas bija piecu baļļu sistēma) , tad jaliek visi. Un ko , tad augstskolā savēja uz sienas dēlis kā kuram iet ar eksāmeniem ( un laikam arī bija ka kandidāts uz min. eksāmeniem)  Pirmajā 3, nākošajā 2. Opā nu baigais teicamnieks vidusskolā. Un , cik atceros, tādi bija vairāki.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , ggg97 teica:

Par 2022 ziedojumu dokumentus arī jau esmu pievienojis. Tur gan, ar visām tām ukraiņu lietām 2 gadiem sanāktu.

Sasodīts… Biju iedomājies, ka ziedojumiem nav limita :D Bet patiesībā varētu būt vēl štruntīgāk:

https://lvportals.lv/skaidrojumi/338204-2021-gada-ienakumu-deklaracija-jautajumi-un-atbildes-par-deklarejamiem-un-attaisnotiem-izdevumiem-2022

image.png.bea83f8bd4dbd8fae7434a216eb966e7.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , oxygen teica:

Citādi vari pieņemt darbā tādu , kurš ne tikai ir dumjš, bet arī var sadarīs ko, kas darba devējam var izmaksāt krietnu summu.

Un kā tur eksāmens palīdzēs. Nu nokārtos uz 4, no tā gudrāks paliks?

 

Vairāk jau izklausās pēc scenārija ka neviens tolkam negrib mācīties mat/fiziku utt, nu izdomā uzliksim obligāto eksāmenu, tad nu visi mācīsies, paliks gudri un būs tūkstošiem fiziķu. Figu, tie kam tā fizika neinteresē, tie masveidā meklē attaisnojumus no eksāmeniem, beigās neliek nekādus. Tagad mēginās apkarot tos, tjip uzlabos statistiku.

Nu kas nākamais, kautkādas piespiedu fizikas/matemātikas nometnes?

 

Drīzāk jāmeklē veidi kā ieinteresēt tajā mat/fizikā krietni pirms eksāmeniem.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu, ja kas, tad darba devēji 😁 ceļ trauksmi, ka, ak vai manu vai, neesot ne ķīmiķu ne fiziķu.

Sagādājam popkornu un gaidam, kad izlīdīs kārtējā propesore un paziņos, ka tas ir smagais padomju mantojums (labi vēl, ka ne "700 gadu ilgais vācu baronu jūgs") 😁.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

neesot ne ķīmiķu ne fiziķu.

Toties ir ChatGPT.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Drīzāk jau jāieinteresē tie, kas var saprast un risināt īstus uzdevumus, lai tie pārlieku nesafanojas par interaktīvo tāfeli, prezentācijām un veiklu kopēšanu un failu pārsūtīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu nokārtos uz 4, no tā gudrāks paliks?

Vismaz sapratīšu ka nav galīgs slimests ( pilnīgs sliņkis vai ar ''mentālām problēmām'') ja kaut kā ir pabeidzis . Nu bija darīšana ar vienu darba meklētāku. Uz jautājumu kāda izglītība- vidējā . Kādas valodas prot- Latviešu un Krievu. Oppā jauns cilvēks , bet tagad jau eksāmens angļu valodā. Kur nu vēl neprast? Jautāju tālāk, kur tad tagad strādā - atbilde tajā ciemata ražotnē. Bet kad saku taujā kas par uzņēmumu- īsti nezinot kā saucas. Beigās izspiedu ka ir tik pabeidzis to vidusskolu, nevis kārtojis eksāmenus. Nu tad jautājums - cik būs sakarīgs darbinieks darbā, kur nepietiek tik ''vicināt slotu''?

 Man jau nav nekas pretī ja cilvēkam kas nepadodas un neliek eksāmenu, bet... ja tāds kurš bēg no eksaktajām zinībām kā ''velns no krusta'' , beigās dabū diplomu par kādu izglītību, kur nevajag tās eksaktās- ir OK. Bet nav galīgi OK ja tāds kļūst par kādu svarīgu personu kādā ministrijā ( diploms par augstāko takšu ir, tas ne kas ka ar nozari nekāda sakara) un sāk ''regulēt'' . Man kaut kā vairāk pārliecības ka gudrāks ir tas kas zin gan humānas gan eksaktās vismaz vidusskolas līmenī. Tālāk jau vari specializēties.

 Nu un nevajag stāstīt ka nafig cilvēkam ko elementāru zināt ķīmijā vai fizikā.  Tādiem pilna pasaule brīnumu un pārdabisku spēku.  Cik reizes esmu lasījis žurnaļugu rakstiņus ka nu ir ''atklāts'' ka iespraužot citronā elektrodus kāds ieguvis elektrību...  Būtu skola mācījies, zinātu ka tas atklājums vai tik nebija 18-jā gadsimtā

Labots - oxygen
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Toties ir ChatGPT.

Arī gribēju jau šo pieminēt 🤣.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , oxygen teica:

Padomju laikos, kad nebija centralizēti, tad tā varēja

Nesauktu padomju laiku skolas eksāmenus par necentralizētiem. Centralizācija bija pilnā mērā.

Tāpat «no augšas» kontrolēja skolas skolotāju vērtēšanu, atceros tā laika leģendu, kad kādā reģionālā skolā pārbauda skolotāju saliktās atzīmes un pieciniekus samazina uz trijniekiem, divniekiem.

Eksāmenu uzdevumus televīzijā raidīja eksāmenu dienā.

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet ja gribēji stāties, tad lika jaunajā mācību iestādē eksāmenus pa jaunam, un tad lauku zelta medaļnieki dega pirmajā nedēļā ārā ar troksni, jo na haļavu tika iekšā, bet vielu nevilka nemaz!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Centralizācija bija pilnā mērā.

Jā, un skumji, protams, 🤣 bet netiku dzirdējis, ka kaut kad būtu notikusi atbilžu "noplūde". Kādam ir cita informācija?

 

Pirms 12 minūtēm , Raimonds1 teica:

Drīzāk jau jāieinteresē

A bet es atļaušos teikt, ka neatgriešanās punkts jau ir aiz muguras. Un nē, tā nav katastrofa. Tikai un vienīgi savādāka pasaulīte. Gatavojam popkornu 😁.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

A bet es atļaušos teikt, ka neatgriešanās punkts jau ir aiz muguras.

Piekrītu. Arī zāle mūsu laikā bija zaļāka, un debesis zilākas... :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Piekrītu. Arī zāle mūsu laikā bija zaļāka, un debesis zilākas... :D

Ziemas bija zaļākas un vasaras bija aukstākas…

Tfu…

Ziemas bija aukstākas un vasaras bija zaļākas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...