Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , Racer teica:

Pag, nu tu visu vienā čupā saliki - prasmes ar izklaidēm. Makšķerkātu tak uztaisīt vienkārši un noķert zivi ar. Ja bērnam neinteresē, tad skaidrs, bet tā ir tāda vienkārša lieta - līdzīgi kā sēņošana. Sēņot arī ir īpaši jāmāk? :D 

Ja paskatās makšķernieku raidījumus pa tv, tad tur vienīgais, ko māca, ir piebarot zivi ar n-tiem kg veikalā pirktu barību un galvenais, lai būtu elastīgs karbona kāts pirkts pa bargu naudu, jo citādi tev neķersies. Un šito sviestu māca maziem bērniem copes nometnēs. Vispār likās sviests kaut kāds, kad to redzēju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Nu pag, ir trakie - profesionāli copmaņi un ir lazdas kāts ar spalvas pludiņu. :) Iemācīt skrūvi skrūvēt un naglu iedzīt, nenozīmē, ka audzini amatnieku.

Neatbildēji uz jautājumu - tu to makšķerēšanu "bērna līmenī" domāji kā prasmi vai kā izklaidi?

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, makšķerēšana tāpat ka  medības ir hobijs. Viens paprovē un nepatīk, citam patīk. Bet hobijs... nu tāda pat kā lodēšana vai ķimirēšanās ar radioaparatūru, rakņāšanās mazdārziņā utt... Citam ir tas ir brīvā brīdi lietot grādīgo. Kas ir labāks?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Var jau to visu apvienot, sēžot uz ledus gabala....

Vot to man nav dots saprast, kur kaifs sēdēt ziemā uz aukstas kastes un saldēt pakaļu. Vai arī pavasarī ķert asas sajūtas, ielūzīsi vai nē, uz čaugana ledus. Labi, man nav nekas pret hobijiem, bet nu riskēt ar savu veselību vai dzīvību, lai noķeru pāris zivteles priekš kaķiem???

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , oxygen teica:

Kas ir labāks?

Labākais hobijs ir tas, kas līdzās priekam nes arī atzinību, tava darba novērtējumu naudā.☺️

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja vislabākais ka darbs ir tavs hobijs, bet dažreiz nesaskan. Par atzinību:: nu dažiem tas ir baigi svarīgi, tāpec piedalās visādos makšķerēšanas čempionātos vai karina pie sienas nomedīto aļņu ragus, nu arī lielās ka brīvdienās izdzēru n-tos traukus, kam hobijs litrabols. Man , piemēram , tā makšķerēšana ir priekš ''galvas izvēdināšanas'' , jo ikdienā pietiek ''galvassāpju''. Nu vari mierīgi atpūsties un ''pameditēt''. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

tieši tā - pabaudīt Latvijs skaisto dabu, jūru , upes , ezerus..ziemā arī savs skaistums...bet nu reiskēt jau neviens normāls cilvēks neiet - uz plāna ledus. piem...ok gadās, ka kāds plaisā iekrīt, bet speciāli neviens neriskē, man zināmie vismaz. Iet tikai uz stabila ledus.

skaidrs, ka veikalā zivis lētāk mūsdienās...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bērnībā makšķerēju, jaunībā ar berdanku pa mežu skraidīju, pavisam mazs krāju markas, tagad sen esmu nonācis pie secinājuma, ka hobiji mēdz mainīties.

Labi, ka tā, darot to, ko darīju jauns muļķis būdams, tagad nevarētu atsēdēt :)

Link to comment
Share on other sites

Sens latviešu tautas ticējums - ja uz ezera parādās ziemas makšķernieki, tad pēc divām dienām būs ledus.

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , oxygen teica:

Ja vislabākais ka darbs ir tavs hobijs, bet dažreiz nesaskan. Par atzinību:: nu dažiem tas ir baigi svarīgi, tāpec piedalās visādos makšķerēšanas čempionātos vai karina pie sienas nomedīto aļņu ragus, nu arī lielās ka brīvdienās izdzēru n-tos traukus, kam hobijs litrabols. Man , piemēram , tā makšķerēšana ir priekš ''galvas izvēdināšanas'' , jo ikdienā pietiek ''galvassāpju''. Nu vari mierīgi atpūsties un ''pameditēt''. 

Es arī sliecos domāt , ka makšķerēšana ir sava veida meditācijas forma. Ļoti nomierina nervus.

Tiesa budisti uzskata , ka makšķerēšana ir pret ahimsa principu un tāpēc ar to nodarboties nevajag.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Betmenis teica:

,par pakalpojumu pirkšanu vispār var aizmirst,elementāras lietas,nav cilvēku kas spētu izdarīt

Šņukur, atkal saksi savu dziesmu, ka tavā super gjerevnjaa nestrādā būvniecības veikals, jo redz tev reizi gadā vajag kaut kādu trbu un kā uz skolu katru dienu 100km bērnus ved? 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Piemērs iz dzīves:
Atpirku no kaimiņa/mednieka/dzērāja pa lēto 32. kalibra vienstobreni. Zvanu otram kaimiņam (pa parasto), arī medniekam/dzērājam, tev patronas šādam verķim ir?, vajag izmēģināt.
Šis: ir vesels maiss, gan ar pistonām, kādas var nesprāgt, bet nāc šu.
Aizeju, bliežam pa kolhoza siena šķūni, mērķis tabļička pīpēt aizliegts.
Vienu brīdi pa ceļu, kas aiz šķūņa, aizmiņas pastniece, bet mēs: 2 dēļiem ar šito cauri nevar izšaut. Koma jau ar bija labā.
Kad gājām skatīties rezultātus, izrādās, vairākas lodes bij izgājušas cauri abām sienām, bet tur vēl dzīvojamās mājas...

Link to comment
Share on other sites

2021.11.9. , 22:28, Stasss teica:

Kārtējā piramīda?

Diez vai. Binance ir pasaulē lielākā kriptovalūtu birža.

Pirms 32 minūtēm , aoma teica:

32. kalibra

diezgan liels retums pie mums

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ivo teica:

diezgan liels retums pie mums

Šamējs bija izsūtītais, atvedis no Sibīrijas, tur tās lielā cieņā, starp citu, bij pārtaisīta no vecas 1. pasaules kara berdankas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Racer teica:

Nu pag, ir trakie - profesionāli copmaņi un ir lazdas kāts ar spalvas pludiņu. :) Iemācīt skrūvi skrūvēt un naglu iedzīt, nenozīmē, ka audzini amatnieku.

Tas viss ir fufelis. 

Pamēģiniet iedzīt skrūvi un ieskrūvēt naglu.

Labots - Murlo
  • Patīk 1
  • Haha 3
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Un uzrakt kaut vienu kvadrātmetru zemes, neņemot talkā frēzi...

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka vieglāk ar lāpstu nekā čakarēties dēļ pārdesmit kvadrātiem ar frēzi. Pie lieliem apjomiem, tad frēzes priekšspēle tiek atsista

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Varētu būt atkarīgs no grunts. Man piemājas pagalmā rakt ir salīdzinoši viegli - gan dārzs ar lāpstu paplašināts, gan tranšejas ar lāpstu raktas. Kad vajadzēja pie sievas vecākiem izrakt vienu štrunta bedri (priekš staba, priekš šūpuļtīkla), laikam pamanījos salauzt lāpstu… Lai gan savā piemājas pagalmā arī ir sarežģītākas vietas - kādus 100m no mājas ir viens posms, kur benzīna zemes urbis (priekš stabiem) knapi tika galā. Tur vasarā arī uz aci redzams, ka ir citādāka, "skarbāka" josla.

Link to comment
Share on other sites

Pēc idejas, mācēt rakt vajadzētu katram, esam taču zemnieku tauta, kas ir pierādījusi, ka arī pēc ilgiem okupācijas gadiem varam atdzimt kā Fēnikss no pelniem.

 

Sanāca baigi patriotiski un poētiski :)

Ja daudz kvadrātu, tad jau labāk mazais traktoriņš.

Kaut īpašumā ir visa mazdārziņu tehnika, reizēm tiešām paņemu lāpstu, dakšu vai izkapti, rezultāts ir pilnīgi savādāks, arī izaudzētais labāk garšo :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , binary teica:

Neatbildēji uz jautājumu - tu to makšķerēšanu "bērna līmenī" domāji kā prasmi vai kā izklaidi?

Kā izklaidi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , aoma teica:

arī izaudzētais labāk garšo :)

Par izraudzēto es vēl piekristu...😃

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 44 minūtēm , Racer teica:

Kā izklaidi.

bet, ja pienāks x stunda, (un tas nebūt nav neiespējami) tad puikas un meitenes mācēs ekstrēmos apstākļos paiku sagādāt, un katram vīrietim būtu jāmāk ar dunci cūku nokaut, vai citu lopu pārtikas ieguvei, un to izķidāt un izcept

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , alusbundza teica:

ja pienāks x stunda

Tad paēdusi būs tā banda, kurai stroķu vairāk.😉

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, alusbundza said:

bet, ja pienāks x stunda, (un tas nebūt nav neiespējami) tad puikas un meitenes mācēs ekstrēmos apstākļos

Noteikt, kur ir ziemeļi bez kompasa, draudziņ. Nuja, mobzi vēl vajag. 

Kāda tur vēl  citu virzienu noteikšana vai zivs ķeršana. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, binary said:

;) Ne tikai sēņot, bet arī tās sēnes pagatavot.

Protams, es sagaidu  ofisa algoritmu: pieredze, atsauksmes, prof kvalifikācija un vēlams sertifikāti, darba pieredze nozīmīgā uzņēmumā. 

BTW pēc tiem kritērijiem tu neesi kvalificēts sev brokastis pagatavot, grīdu nomazgāt, sviestmaizi uzsmērēt  un varbūt pat arī vadīt savu vieglo auto ( pro autovadītāja pieredze ir esence komplektā ar atsauksmēm un smuku CV priekš tā amata ).

18 hours ago, Racer said:

Es tā naivi ceru, ka te esošie biedri savus bērnus uz copi ir kaut reizi dzīvē aizveduši?

 

8 hours ago, Racer said:

Nu pag, ir trakie - profesionāli copmaņi un ir lazdas kāts ar spalvas pludiņu.

Bija man tāds, tur upe,  dīķis,  mēs pat pēc tam uzcepām tās zivis,  vārījām. 

Piemirsu, šodien ētiski ir  izmantot tikai ar kurjeru piegādātu lietošanai gatavu produkciju no labiem kantoriem. 

 

Lai uztaisītu sviestmaizi, taču piemērotu tam CV vajag, vecumu un foto,  tu vēl te par zivi. 

 

Viss ir jādara profesionāli un moderni.  Zvans un visu atvedīs.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , alusbundza teica:

bet, ja pienāks x stunda, (un tas nebūt nav neiespējami) tad puikas un meitenes mācēs ekstrēmos apstākļos paiku sagādāt, un katram vīrietim būtu jāmāk ar dunci cūku nokaut, vai citu lopu pārtikas ieguvei, un to izķidāt un izcept

Bundža, viss ir kulē, es māku un ar pēctecību arī viss ir labi. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu esi kādreiz nokāvis cūku?

Es negribēju tev piedurt, vienkārši, ja tā kaušana  kopā ar sadalīšanu utt pēc tam? 

Nokaut man liekas, te daudzi varētu.

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Achat teica:

Tu esi kādreiz nokāvis cūku?

Jā, es arī nokautu utt., ja badainajā pasaulē tikai mēs ar cūku divatā vien dzīvotu un nebūtu izvēles, kurš kuru ēdīs.😃 Bet parasti katrs dara savu darbu, kuru labāk tas pieprot...

Bet iemācīties var jebkuru darbu. Re, pat eži iemanās drāzties un nesadurties.😃

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Betmenis teica:

,bet ir skola un viss pārējais.

Ak jā,šamie Saeimā jau spriež,ka būs vēl skolas jālikvidē.Mļec,no sākuma uztaisiet vienu īsto,sakarīgo,nodrošiniet ar personālu

Bija, ir un būs Latvijā sakarīgas skolas. Ne visas, protams. Mācījos Rīgas 1. vsk. (toriz bija garāks nosaukums, tagad atkal savādāks), dēli tur mācījās un gan jau kāds no mazbērniem arī mācīsies. Bet visas mazās skoliņas, kuras bija lai pagastveča sievai/družkai direktrises amatu nodrošinātu, nudien nav vajadzīgas. Pamazām jau novados sāk optimizēt, jo mazajos pagastiņos bija skolas 5 min. brauciena attālumā (piem. Taurene, Dzērbene), abas pustukšas. Personāla un uzturēšanas izmaksas uz vienu skolnieku kā Šveicē. Mazās skoliņās nevar nodrošināt sakarīgus skolotājus. Nav runa par sākumskolu. Bet normālu svešvalodas /fizikas/matemātikas/IT speciālistu uz 1/4 slodzi dabūt? Šodien neviens bērns kājām 5 km uz skolu vairs neiet un ar auto nav starpība 3 vai 7 km aizvest, nemaz nerunājot par pašvaldības skolas busiem.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , alusbundza teica:

 un katram vīrietim būtu jāmāk ar dunci cūku nokaut

Kuram tad nav nācies palīdzēt cūku bērēs vai uz "Jāņiem" kazlēnpuiku uz kūts durvīm nolikt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Racer said:

Jā, un?

Nekas,  man liekas kruta pieredze IMHO.

2 minutes ago, jacobs said:

Jā, es arī nokautu utt.

Es ticu. 

 

Ir nokautas tur govis,aka 2000 o paša sākuma mode IRL, ne uz papīra, bet tas amats man likās bik pa smagu priekš part time " haltūras " tipa darba. 

Nja, tur reizēm bija kā veclaikos. 

 

Piem, man it kā nebija problēmu nokaut ar carlaika metodēm, bet pēc tam bik šķērmi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ir cūkas durtas un piena teļam galva nogriezta, drūmi, bet izdzīvošanai nepieciešams. Tie dzīvnieku aizstāvji jau domā, ka tā gaļa un desa veikalu plauktos aug rūpnīcās un pati safasējas..

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Insekc teica:

Kuram tad nav nācies palīdzēt cūku bērēs

Šitādus pigorus es vienreiz redzēju, kaimiņienei, kam visu laiku biju palīdzējis, atbrauca Rīgas radi un stingri noteica: nekā jau tur nav, cūķi nokausim paši, polšs un dūruma gabals pašiem noderēs.

Sāka ap 10mitiem no rīta, ap pieciem, kad jau metās krēsla, tantuks klauvē, nāc, kaimiņ, glāb, kas vēl glābjams, aizdūruši aiz pleca, pusi nav notīrījuši, sākuši dalīt, arī zarnas nav mācējuši izlaist...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , _dunduks_ teica:

ko tādu

žests jau labs... tik marketings un nodokļu optimizācija :D

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu vai jūs būtu uz ko tādu spējīgi, ja būtu iespējas?!

Nezinu vai bērnu slimnīcai, bet dzīvnieku patversmei noteikti.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...