Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .

alusbundza

Recommended Posts

oxygen
Pirms 2 minūtēm , Mateushs teica:

Strauja virzība uz tumsu

Nu šo saka sludinātāji katrā gadsimtā... Bet nez kāpēc , ja paskatās uz reālo cilvēku dzīvi, iet uz augšu. Nu , jā labklājība ir tumsa, tad , tiešam, viduslaiki bija ''gaiši''....

• Atbalstu 1
  • Replies 26.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• snukurins

1725

• Racer

1229

• ieleja

1114

• alusbundza

1011

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Par datoru pirmsākumiem skolās. Biju visā tajā lietā iekšā. Skolā sāku strādāt 88-jā un skolas vadība izdomāja, ka man kā jaunajam fizikas un matemātikas skolotājam būs jāmāca arī informātika. Tika ie

Domubiedri, mūsu vienam no maestro paliek 60 gadi dzīves,  @Didzis turies:   Veci, Nu Daudz Laimes!!!! Ko tev vēl vēlēt, noteikti veselību! Turies veci, Tu esi pēdējais dinozaurs ineta paaudz

Tā bija viena no lietām, kas man kā skolotājam sistēmā Rīga likās stipri neērta. To tik vien nācās darīt, kā sūtīt spēlītes un citas programmiņas, jo kāds vienmēr kaut ko "uzkarināja". Tajā sistēmā, k

Posted Images

Racer
1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

Tas nav pravietojums. Tā ir cilvēku psiholoģija. 

Paklau, tā ir tikai Tav iedoma. Te tusē daudzmaz saprātīgi cilvēki un ir gatavi pieņemt dajebkādas kāda no biedriem intīmās lietas (gejs, ticība utt.) , bet nu nemuldi (atvainojos) par psiholoģiju - to es mazliet pārzinu. Tu vienkārši lēnām un maigi mēģini sludināt.Tas nav pieņemami. Es Tevi sākotnēji atbalstīju, jo izpaudies sakarīgi, bet nu jau šauj pār strīpu. Te ir tehnisku lietu apspriešanas forums un šī sadaļa ir vienkārši papļāpāšanai, bet Tu jau sāc aizrauties. Nav vēlmes kašķiem - izvēlies citu platformu, vai atvadies no foruma uz kādu laiku...

• Patīk 1
versatile
1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

Nu , jā labklājība ir tumsa, tad , tiešam, viduslaiki bija ''gaiši''....

Ir tāda grāmatiņa - How To Gain Instant Success By Lowering Your Standards

Domājot par Radītāja [ne] esamību atcerējos vienu Pētera Kļavas citātu kādā no intervijām:

Manā dzīvē lielākais brīnums, ko pats sev prasu, ir: kā tas ir iespējams, ka cilvēciska būtne ir ārkārtējs brīnums, ļoti sarežģītas uzbūves, ar simt triljoniem šūnu un viena šūna sekundē taisa sešus triljonus informatīvu kustību, un kā tik ārprātīgi sarežģītā veidojumā var būt iekšā tik debila personība?...

jacobs

Jā, kad katru vakaru, dienu kārtīgi nostrādājis, noguris apsēdies dīvānā.

Tad nekādas domas par Dievu, Radītāju un citas muļķības galvā nelien.

Jo tu ar visu savu ķermeni izjūti, ka tikai tu pats esi tas ''radītājs'' un tikai no tevis, pirmkārt, viss ir atkarīgs.

Lūk, kad tevī viss ir nesakārtots, tad arī visādi s ūdi galvā lien.

• Patīk 4
Mielestapa

Cilvēki ir dažādi - vienam pēc smagas darba dienas domas par Dievu galvā nelien, cits pēc grūtas darba dienas pamanās naktī vēl trīsreiz celties, lai pa pusstundai skaitītu lūgšanas. Katram savs!

jacobs

Pareizi, tāpat kā, ja esi vakarā kārtīgi piedzēries, tad gadās trīsreiz piecelties, padzerties.😐

• Haha 1
Aigars

Cilvēkus dzīvē aizrauj dažādas lietas. Vienam patīk taisīt smukus kandžas aparātus, cits riskējot ar dzīvību kāpj kalnos un daži arī dabū galu, cits meklē atbildes uz neatbildāmiem jautājumiem.

Edited by Aigars
  • Patīk 1
rooyar
Pirms 12 minūtēm , Aigars teica:

Cilvēkus dzīvē aizrauj dažādas lietas. Vienam patīk taisīt smukus kandžas aparātus, cits riskējot ar dzīvību kāpj kalnos un daži arī dabū galu, cits meklē atbildes uz neatbildāmiem jautājumiem.

Es jau esmu gribējis uzkāpt kalnos ,bet  nedomāju man būs  pietiekami drosmes ,lai to izdarītu.

jacobs

Tas ir tā, kā es sievai parasti atbildu uz pārmetumiem par manu mūžīgo aizņemtību :

Nedarīšu neko darbnīcā, gulēšu gultā, kasīšu vēdera galu, filozofēšu un meklēšu atbildes uz neatbildētiem jautājumiem.😃

ImissimI
pirms 8 stundām , versatile teica:

How To Gain Instant Success By Lowering Your Standards

Iemet to listu, ja ir. Esmu nozaudējis. Tur bija daudz no šīs sērijas. :D

Stepselis
pirms 11 stundām , Mateushs teica:

Ja cilvēks tic Dievam (vai arī ir par Viņa esamību pārliecināts), tad viņš ir nepareizs un dumjšs. Tas nekas, ka pasaulē Dievam tic miljoni un miljardi, starp kuriem ir tiešām daudz izcilu personību.

Tas vispār nav nekāds arguments!

oxygen

Da liekat to cilvēku mierā, jo ja galvenais arguments ir  '' Ticība'', tad vari likt galdā kādus grib faktus, nelīdzēs... Galvenais lai nenozombē  citus un top tādi paši. Ledajeva pasākums ir tipisks gadījums.

Bet piemēru nesenā vēsturē  pa pilnam : ''Baltā  brālība'', '' Dievs Kuzja'' Krievijā. Pie tam ar to ''Kuzju '' izrādās interesanti- ticīgie atdeva naudu, nauda kaut kur izčibēja, bet beigās izrādījās ka bija viens ''pelēkais kardināls'', kas to kūrēja. Nu , kā parasti , kad tūdi, aizmuka uz Izraēlu kura savus neizdod, tik, nez kāpēc bija atbraucis atpakaļ un, laikam, šo ''sašnorēja''.  

Arī Banka Baltija klienti ticēja ka ...., nevis klausījās loģiskos argumentos.  Nu ir cil'veka dabā ticēt brīnumiem. Kad ticība ņem virsroku faktiem un saprātam, tad , paši saprotat ...

Edited by oxygen

Tak tā veca patiesība - kā sāk tūdi smelties mutē, tā prom uz baznīcu/sektu/pie šarlatāna/čigānietes utt. Ne pa velti armija un cietums kapelāniem ir "zaļā zona".

Racer

Gan jau iepārdos/iemānīs vecu lampu Batjkam un iestāstīs, ka pie 3248. berzēšanas reizes Džins parādīsies un tādējādi pats izkruķīsies un būs apkļam. :D 

Edited by Racer
  • Haha 1
Jurkins
pirms 11 stundām , oxygen teica:

galvenais arguments ir  '' Ticība''

Ir cilvēki, kas "bučo Frenka pakaļu"  un ir, kas nebučo.

Mateushs
12 hours ago, oxygen said:

Da liekat to cilvēku mierā, jo ja galvenais arguments ir  '' Ticība'', tad vari likt galdā kādus grib faktus, nelīdzēs... Galvenais lai nenozombē  citus un top tādi paši. Ledajeva pasākums ir tipisks gadījums.

Bet piemēru nesenā vēsturē  pa pilnam : ''Baltā  brālība'', '' Dievs Kuzja'' Krievijā. Pie tam ar to ''Kuzju '' izrādās interesanti- ticīgie atdeva naudu, nauda kaut kur izčibēja, bet beigās izrādījās ka bija viens ''pelēkais kardināls'', kas to kūrēja. Nu , kā parasti , kad tūdi, aizmuka uz Izraēlu kura savus neizdod, tik, nez kāpēc bija atbraucis atpakaļ un, laikam, šo ''sašnorēja''.  

Arī Banka Baltija klienti ticēja ka ...., nevis klausījās loģiskos argumentos.  Nu ir cil'veka dabā ticēt brīnumiem. Kad ticība ņem virsroku faktiem un saprātam, tad , paši saprotat ...

Jūs neredzat sevi, jo arguments "akla ticība (atsevišķiem zinātniekiem)" - tas ir par jums diemžēl. Akla ticība saviem atsevišķiem (tieši atsevišķiem, nez kā izvēlētiem) zinātniekiem un viņu teorijām, kuras bieži vien iet pretrunā ar jebkuru loģisku domāšanu un veselo saprātu vispār (jā, atsevišķi zinātnieki nereti mēdz aiziet savā fantātismā tik tālu, ka tur veselā saprāta nav diemžēl). Un te gan ir vietā runāt par AKLU TICĪBU tādām personām no dažu labu puses te! Nav pat vēlmes ieklausīties dzīvā pieredzē, jo tad ir jāatbild uz neērtiem jautājumiem, un atbildē (pēc veselā saprāta) nāksies atzīt, ka ir Dievs. Vieglāk aizvērt acis un ausis un izlikt mani par sektantu u.t.t. Te parādās tas, ko jūs pāmetat man; akla ticība.

Mana pārliecība - pamatota ticība (jeb var teikt pārliecība) no secinājumiem, kas izriet no pieredzes + reāla, loģiska domāšana. Zini, kad savācās tumši mākoņi, Tu pēc loģikas zini, ka būs lietus. Vai ja nepareizi glabāsi produktus, Tu pēc loģikas zināsi, ka tie var sapelēt. Un šādos gadījumos Tava ticība (jeb pārliecība) par to, ka nepareizi glabāti produkti bojājas, balstās uz Tavu pieredzi un loģisko domāšanu. Tāpat arī man; ja es redzu, ka notiek tādas un tādas lietas, es pēc loģikas saprotu, ka tās Dara Radītājs. Mana domāšana ir pietiekamā līmenī, lai saprastu, ka cilvēkam, piemēram, nākamās lietas pašas par sevi sapnī nevar parādīties (stāsts nav tikai par mani) un ir acīmredzami jābūt Personai, kura tās lietas organizē un parāda. Tur nav stāsts par psihi, sektnatismu vai ko tamlīdzīgu, bet gan par veselo saprātu; nav pareizi noliegt acīmredzamo! Ja es paņemu vienkārši cilvēka uzbūves bildi, es arī pēc loģikas saprotu, ka tādam saliedētam mehānismam ir Radītājs jeb Dievs. Veselais saprāts. Nekāda sektantisma. Nevajag atstāt mistikai vietu (un tad izteikt teorijas vienu aplamāku par citu) tur, kur tās nav.

Veiksmīgi, kungi!

versatile
Pirms 11 minūtēm , Mateushs teica:

Jūs neredzat sevi

Nestāsti, ko neredzam mēs. Paskaties uz baļķu fūri savā acī :)

binary
pirms 7 stundām , ieleja teica:
Citēt

Otrkārt -  finansiālu  ieguvumu  -  izvēloties  ūdeni  pirkt  pudelēs,  gada  laikā  viens  cilvēks  tērē  aptuveni 400 EUR, samaksājot aptuveni 1 EUR par 1 litru dzeramo ūdeni “iepakojumā”, bet lietojot krāna ūdeni par šo pašu summu iegūstat 1000 litrus tīru un drošu dzeramo ūdeni.

Man sanāk kādi €0.20 litrā (venden bunduļi). OK, pudelēs ir dārgāk (reizēm nākas pirkt pudelēs, jo bunduļi vietējā miestā beigušies), bet neatminos, ka būtu €1 litrā.

Pa lielam nekādu pārsteigumu - "LV viedoklis" izskatās pēc izglītojoša materiāla, ar kuru cenšas pārliecināt, ka viss pie mums ir kārtībā, savukārt "US viedoklis" - pēc "what do people in Latvia think", "how do people in Latvia rate", "according to subjective survey data". Tai US lapā pa lielam redzu to, ko man mācīja 20-30 gadus atpakaļ. Ar tādu viedokli uzaugu, pie tāda viedokļa pieturos - "dzert var, bet tikai vārītu". Ikdienā gan lietoju Venden, jo nav pieejama centralizētā ūdensapgāde.

Edited by binary
ieleja

tas viens tāds "civilizācijas skartas zemes" rādītājiem, no krāna dzerams ūdens

dzeru tikai vārītu, ierasts uzvārīt pilnāku kannu un atdzisušu ieliet pāris litru traukos

jema

Lielākais vairums pudeļu ūdens ir parastā krāna ūdens nu labākajā gadījumā Juglā pildīts :biggrin:

• Patīk 2
  • Haha 1
binary

Gribētos ticēt, ka pudelēs pildītāji nenorāda ūdens ieguves vietu.

Cik kaut kādi ūdeņi ir mēģināti, tad atzīstu Venden lielajos bunduļos un Zaķumuižu jebkādā formātā (pudelēs, bunduļos). Venden pudelēs vienkārši dzeršanai vēl ir OK, bet tēja no viņa nesanāk. Mangaļi - susla kaut kāda, tējai neder.

ieleja
Pirms 16 minūtēm , jema teica:

vairums pudeļu ūdens ir parastā krāna ūdens

"vairums", tas ir 50+ %, vai ne?

tas ir zināšanās balstīts izteikums vai arī "жизнь гавно и бабы суки!"

binary

@Racer, ticu, ka nekā slikta nav. To jau tajā LV resursā arī raksta. Cik manu, jau vairākus gadus tāda veida informācija laiku pa laikam pavīd. Bet sabiedrības viedokli grūti mainīt, it īpaši, ja bērnībā dzirdēti visādi stāstiņi no sērijas "aizbrauca uz Rīgu, padzēra krāna ūdeni, rezultātā 3 dienas pavadīja uz poda". US lapā atspoguļots "sabiedrības viedoklis, aptauju rezultāts".

----------------------------------------

Pirms 25 minūtēm , jema teica:

Lielākais vairums (..)

Pirms 6 minūtēm , ieleja teica:

"vairums", tas ir 50+ %, vai ne?

Sāku domāt - cik ir "mazākais vairums"?

Lai gan ko tur domāt, jāskatās vārdnīcā:

Citēt
vairums
vairums vīriešu dzimtes 1. deklinācijas lietvārds
1.Liels daudzums, liels skaits.

Edited by binary
Stasss

Ar tiem krāniem visādi. Ģerevņā, mazpilsētā, visu dzīvi dzeram krāna ūdeni. Parasts ūdens, nav piegaršas nekādas.

Kad dzīvoju Ķengaragā, arī dzēru, nekāda vaina.

Tagad Purvciemā gan nedzeru, jo ir kaut kāda kaļķaina piegarša, nepatīk.

Edited by Stasss
Jurkins
pirms 10 stundām , Mateushs teica:

acīmredzami jābūt Personai, kura tās lietas organizē un parāda

Zaļais Pūķis, piemēram.

Nezinu, kā jūs tur ūdensgalvā galvaspilsētā, bet es visu mūžu dzēru, dzeru un dzeršu nevārītu krāna ūdeni. Gan jau tāpēc tas rasisms, neiecietība, cinisms, empātijas trūkums un vēl kaut kas tur bija. Un minēto iemeslu dēļ ņirgājos par tiem, kas ar bidoniem ik nedēļu brauc uz  ''svētavotiem''.

Edited by Jurkins
  • Patīk 1
M@R$$

Nja, man Mežciemā, traukus mazgājot, vai pildot vannu, tāds cmuki brūns... Lieki teikt ka nedzeru no krāna ...

ieleja
Pirms 56 minūtēm , Jurkins teica:

minēto iemeslu dēļ ņirgājos par tiem, kas ar bidoniem

(tā tava tieksme visu sajaukt vienā putrā un tad visu nolikt zemāk par zemi, paša piejauktās komponentes dēļ...)

Rīgas Piena Kombināta teritorijā, akurāt tēva pārvaldītā ceha ietvaros, ir artēziskais urbums, nez cik metru dziļš, tēvs to ūdeni pildīja 20 litru mucās un veda uz Carnikavas māju, kur ūdens stipri dzelžots un pat profesionāļu ieteiktie filtri neko nelīdzēja - jeb tie avoti ir dažādi, ir ļoti tīra ūdens avoti, ir ceļa malā, kur tek ūdens no fermas

Mielestapa

Dzerot krāna ūdeni, inficējos ar smadzeņu ēdēju amēbu, bet tā, nabadzīte, visai drīz nomira mokošā bada nāvē!

• Haha 3
ervie
2020.10.17. , 23:49, oxygen teica:

Nu , jā labklājība ir tumsa, tad , tiešam, viduslaiki bija ''gaiši''....

heh, gaišie viduslaiki....

vispār tas tāds neviennozīmīgs jautājums, piemēram, varbūt šis laiks pēc gadsimtiem tiks nodefinēts par tumšo digitālo viduslaiku sākumu? no kura ne normāli salasāmu rakstu darbu nebūs, ne mākslas darbu, ne paliekošu arhitektūras pieminekļu? tsk laiks, kurā daudzi iepriekšējo paaudžu arhitektūras objekti tika sagrauti un nolīdzināti?

ja teiksim, laiks 7 gadsimti no romiešu aiziešanas no Albionas līdz viduslaikiem skaitās kā "tumšais tukšais laiks" - par kuru vispār nekas prātīgs nav palicis vēsturē un rakstos.

aizpļāpāties jau var visādi, piemēram, krievu impērijas krišana un pēc tam attīstīto muižu ekonomikas sagraušana Latvijā, katram atbrīvotājam iedodot pa gabaliņam zemes - arī tagad tā neviennozīmīgi. cikdesmit gadu vajadzēja, lai veiksmīgākie apvienotos kooperatīvos un varētu tikt pie turības? (lai loģiski gaududziesmu turpinātu par to kā krutās kolhozu un padomju saimniecību "jaunmuižas" likvidēja un atkal katram nabagam pa stūrītim, lai kaut pastalās bet brīvi?)

tāpat arī par eiropas viduslaikiem, kur manuprāt ticība & baznīcas vara ir kā sekas nevis cēlonis. kur katrs karalītis un zemesgabaliņa kundziņš ar prieku izdomātu savus likumus un baušļus priekš saviem padotajiem, ja vien būtu tāda iespēja....

• Patīk 3
Jurkins
Pirms 43 minūtēm , ieleja teica:

jeb tie avoti ir dažādi, ir ļoti tīra ūdens avoti, ir ceļa malā, kur tek ūdens no fermas

Jau rakstīju, ka pie mums krāna ūdens ir ļoti, ļoti labs. Tai pat laikā nesen viena netāla slavena avota ūdenī atrada veselu gammu ar ... nu neatceros, kas tur bija. Viens mans darbabiedrs, kurš pirms tam visapkārt bazūnēja, kādu labu ūdeni (gandrīz vīnu 😁) šis vedot mājās, pēc tam kaut kā nav nemaz pieminējis vairs svētos braucienus.  Un viņš tak nebija viens. Tur nedēļas nogalēs veselas kavalkādes brauca. Un tak ne tikai dzeršanai, bet arī lai vārītu lietotu.

Situācijas ir visādas. Bet lielā daļā gadījumu, domāju, ka situāciju varētu ļoti uzlabot sakārtojot visu ūdensapgādes ciklu.

Bet, skaidrs, ka piznesmeņiem ir izdevīgāk tirgot 200 eiro par kubu (0.2 eiro par litru), un tas ir labākajā gadījumā) nevis kā no krāna ~3 eiro par kubu. Padomā, kāds IKP pieaugums būtu sagaidāms, ja pieņemtu MK noteikumus, ka krāna ūdeni dzert un lietot pārtikā nedrīkst. Tak Reirs aiz laimes apraudātos.

Man dārzā (~200 m no Daugavas) ir aka. No akmeņiem, bez javas, varbūt savi 200 gadi veca. Ūdens daudzums korelē ar Daugavas līmeni. Bērnībā, tur bija komunālka, visi dzēra, nekad nekas nebija nevienam slikts. Analīzes vairākas reizes tika taisītas.Tagad arī dzeru to ūdeni. Apmēram 50 m tālāk kaimiņam akā ūdens ir nedzerams. 50 m uz otru pusi citam kaimiņam tāds pats kā man.

A bet par artēziskajiem Tev taisnība. Tur visādi mēdz būt. Ir redzēts tāds, ka grūd kaut pa taisno domnā iekšā un kausē dzelzi.

Edited by Jurkins
  • Patīk 1
versatile

Zaķumuiža labs, zinu, jo man pa krānu tek :D

Un jā, "dzeramais ūdens" vai "galda ūdens" uz pudeles nozīmē to, ka tas ir vienkāršs krāna ūdens (iegūts tur pat un tā pat), kas atbilst visām analīzēm. Latvijā lielākoties krāna ūdens atbilst visām analīzēm - ja ir kaut kādas problēmas, tas drīzāk lokāli, vietējo trubu dēļ (lai gan daudz kur vēl arī 100gadīgais ūdensvads going stronk)

Ja kādam ir luste, var papētīt, kā izskatās ūdensgūtņu aizsargjoslas un kas/kur to pumpē.

Starp citu, man Mežciemā pirms gadiem daudz gan ūdens likās labs.

image.thumb.png.686c75beb65a2dc259bc06da1ee8bb8b.png

Re kur lielākās ūdensgūtņu aizsargjoslas - visām riņķī žogs. Gan Baltezera sūkņu stacija, gan Zaķumuižas ūdens ņem šeit.

Bet tur mežos ir vēl daudz mazāku lokālu spotu, kur tiek veikti kaut kādi mērījumi vai hvz kas.

Šis arī interesants dokuments

https://www.meteo.lv/fs/CKFinderJava/userfiles/files/Vide/Udens/Ud_apsaimn/Papildus materiali/4zinojums-v_2_0_15_06_2018.PDF

Edited by versatile
jacobs

Katram jau savs ''krāns'' tuvāks🙂

Cik  gan pats atceros; 

''Krāna ūdens'' , vienalga tad kur, ir ticis tikai retumis iestrēbts senajās pohu reizēs, kad mirsti nost...😃

Bet tā, ''baltajam cilvēkam'' taču ir izvēle, kādu šodien ''pudeļu ūdeni'' dzert ?

versatile

Pa manam pudeļūdens pie mums ir nevajadzīga piesārņojuma radīšana, jo krāna ūdens, lielākoties, ir absolūti labs.

Izņēmums ir gāzētais, bet tam tikko kā reiz iepirku gāzētāju :D

• Patīk 2

Izsakoties par ūdens tēmu sanāktu stāstiņš no sērijas - kā gan mēs, kas dzimuši 60-70 tajos gados vispār esam izdzīvojuši līdz mūsdienām. Nāk prātā mammas stāstītais, kā viņas jaunībā, pašā vasaras karstumā, strādājuši siena pļavā Aiviekstes krastā. Dzert gribas tā, ka acīs cērt, bet no Aiviekstes dzert neviens nevar sadūšoties. Tad viens no puišiem paņem kanniņu un nozūd upmalas krūmos. Pēc brīža atgriežas ar pilnu. Kāds pajautā, vai labs ūdens. Labs, labs, no Zariņmātes akas! Visi dzer, ūdens tiešām labs, tikai tāds silts.

• Haha 1

• Create New...