Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Mateushs
On 6/24/2021 at 9:11 PM, Jurkins said:

Es pat vispārināšu iepriekšteikto - ja linukss būtu galvas tiesu pārāks, tici man, šamo lietotu visi un visas.

 

Linux ir galvas tiesu pārāks, taču kamēr no skolas sola bērniem mācīs strādāt uz datoriem ar Win, nekas nemainīsies. Uz desktopa...

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 6/24/2021 at 11:37 AM, latscrap said:

Pag, pag, tu tak biji tas īpatnītis ar ļoti specifiskajiem garīgajiem traucējumiem, mēs jau pirmīt par tevi smējāmies.

 

Labāk izķeksē putina kūsi kas tev starp zobiem ieķēries un pasaki kā tev patīk, kā tas žīdeļa režīms savai lētajai propai izmanto pareizticīgo baznīcu - nu tur tipo jaunuzceltā aizsardzības spēku katedrāle, utt. Nav perversi, nemaz?

 

Kad cilvēks nevar pamatot savu viedokli ar argumentiem, sākas mētāšanās ar dubļiem... Diemžēl diezgan daudziem nav iemācīta cieņpilna attieksme pret oponentiem. Tāpēc mūsu sabiedrība zināmā mērā ir tur, kur tā ir. Mēs degradējam morāli, paši peldamies dubļos, bet tā vietā, lai mēģinātu izkļūt no dubļiem ārā, mēs "apliekam" līdzcilvēkus, un tad jau mums mūsu mēsli škiet tīri ok; ir silti, smird, bet var pierast... 

On 6/24/2021 at 7:51 AM, kreizā Kāja said:

Paskaties spogulī! Tik konkrēts trollis var diendienā pilnā nopietnībā bāzties virsū ar stāstiņiem no sērijas ka, ja kaimiņam pārraus kanalizāciju, tad sūdi tavā hatā nekad netecēs u.c. ēbreju pasakas pluss muļķības par ātro linux izsalkušajiem Āfrikas bērniem. Kā teikt pilns komplekts, defekts galvā un arī rokas līkas.

 

Tas nekas, ka savā mājā mēsli ir jau līdz nabai? Galvenais ir uzlūkot, lai kaimiņam tā kanalizācija turētu... Smags gadījums

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 9 minūtēm , Mateushs teica:

Linux ir galvas tiesu pārāks, taču kamēr no skolas sola bērniem mācīs strādāt uz datoriem ar Win, nekas nemainīsies. Uz desktopa...

Laikam gribi, lai bērnus māca teksta dokumentus rakstīt konsolē.

Nu nav Linux user-friendly. MS piedāvā izcilus Win-only instrumentus, ar ko mācīt programmēšanas pamatelementus skolā. Lai lietotu Linux, principā tur jau jābūt pamatiemaņām programmēšanā vai vismaz darbā ar konsoli. Jā, tas būtu vērtīgi kādu Linux distru parādīt kā alternatīvu - es nemaz nebūtu pret, bet ne kā primāro vidi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 20 minūtēm , Mateushs teica:

Linux ir galvas tiesu pārāks, taču kamēr no skolas sola bērniem mācīs strādāt uz datoriem ar Win, nekas nemainīsies. Uz desktopa...

Nu tas jau nu gan nav galvenais iemesls. Torvalds ir 100 un 1 reizi atbildējis jautājumu, kapēc Linux nav diezko populārs uz desktopiem un kapēc viņi vairs pat nemēģina kautko īpaši darīt desktopu lauciņā, bet koncentrējas uz embbeded un citām jomām.

Pirmais un galvenais iemesls ir OEM ražotāji. Ir protams daži izņēmumi, bet tie pārsvarā mērķē uz pro jūzeriem, bet consjūmeru lauciņā Linux nevienam ražotājam nav izdevīgs, jo nevar pirmāmkārtām papildus nopelnīt uz Win, un tad pa virsu uz visādu citu softwāri un bloatwāri. Masu produkcijas kategorijā peļņas daļa uz pašu hārdwāri ir visai maza un konkurence sīva, tapēc ienākumi no papildus softwāres ir būtiski.

Otrs iemesls ir lielo čipu ražotāju neieinteresētība, piemēram NVIDIA ir slavena ar saviem closed-source driveriem/firmwari utt. Ja viņ gribētu jaunāko un labāko piedāvāt Linuxā, tad nāktos daļēji atvert kodu, ko viņi nekad nedarīs. Uz Windows tādu probblēmu nav. Tanī pašā laikā priekš visādām NVIDIA Jetson utt platformām viņiem nav problēmu strādāt ar Linux, jo redz tur nāk nauda.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

NVIDIA ir slavena ar saviem closed-source driveriem/firmwari utt.

Tas tiesa. Uz linu'x kaut kādi jauninājumi nāk, bet ar pamatīgu laika nobīdi. Tai pat laikā nevar teikt, ka desktops būtu mazāk user draudzīgs, vismaz populārākajām distrām.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja gribās laptopu, kuram vienmēr ir up-to-date draiveri/firmwāre utt un viss strādā uz Linuksa bez izņēmuma, tad jāskatās ražotāju speciālajās programmās. Piemēram Dell Sputnik.

Kautvai piemēram Thunderbolt 3 uz Linuxa, ja nebūtu Dell, tad ganjau vēl tagad gaidītu no Inteļa draiverus, tas pats ar gandrīz jebkuru citu hārdwāri uz desktopa.

Link to comment
Share on other sites

Oi, kā paradās izglītības trūkums :biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Mateushs teica:

Linux ir galvas tiesu pārāks,

  To neviens neapstrīd, sevišķi serveru sakarā, bet kaut arī kāds pingvīns kā otrā/trešā OS uz manas kastes ir jau no 90-to beigām (sākot ar Caldera Linux u.t.t.) - ar softiem (izņemot specifiskus, ne visiem domātus) vismaz man vajadzīgiem, joprojām ir bērnudārza līmenis un neizskatās, ka tur kas mainīsies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , Mateushs teica:

Linux ir galvas tiesu pārāks

Klau, dīvainīt, ej Tu ... Cilvēks izmēģina w - sūts, izmēģina linuksu - wow! Bet dzīvē tā nav. 

 

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

kaut arī kāds pingvīns kā otrā/trešā OS uz manas kastes ir jau no 90-to beigām

Man arī laiku pa laikam uz virtuālās "uzmetās" (kā vīruss 😁). Bet nu nav tā wow! Nu tad naher man viņu vajag?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ilgtermiņā lietojot daudz mierīgāka dzīve. Uz šī darba laptopa kā tika iegādāts apmēram 4 gadi atpakaļ, tad arī tika viss sainstalēts un darbojas. Nekādi random updeiti, kraši vai vīrusi, jūzeru accounti utt. 

Vienkārši strādā. Savējo gan nesen pārinstalēju, jo vienkārši vajdzēja jaunāku Pitonu un negribējās čakarēties, vieglāk bij visu pārinstalēt uz jaunāku versiju, bet nu gāja vairāk kā 5 gadus bez nevienas problēmas.

Nu skaidrs ka UI nav tik pieslīpēts kā MacOSs vai tam pašam Windowam, bet nu kāda starpība, ja visas pamatfunkcijas darbojas un tāpat lielākā daļa laika paiet browserī vai koda editora kurš identisks uz visām OS :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

bet nu kāda starpība

Nu tieši tā! 😁 Nekāda. Bet mesija @Mateushs visiem stāsta... 😁

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ta kaut ielādes laiks līdz ready reizēs atšķiras, krašo arī elementāri, pie tam, bez iespējas attālināti restartēt kas pasākumu pārvērš kašmarā. Esmu laimīgs bez gala ka atkratījos no Linux, ja vēl kādreiz dzīvē vajadzēs, kaut kā jau galā tikšu, tik nolādēšu to dienu.

Lielākoties tas ir līko pirkstu sindroms

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mājsaimnieces pat nezin, kāda OS uz viņu kastēm griežas, ja nav specifisku vajadzību, plus geimeris, bieži vien klientu kaštelēm uzlieku linuxmintu, ādiņu var stipri pietuvināt logiem, sūdzību nav bijis.

Bet nu ikdienā pašam strādāt, un par katru nestrādājošu figņu, kaut vai n monitoru atbalsts, rakties pa cik tur tiem forumiem, kur neviens neko jēdzīgu nespēj atbildēt, tikai "laipni lūdzam komūnā", da nu nax.

Par w esmu samaksājis, pat vairākreiz, tad nu arī var šiem nervus pačakarēt, ja kas nedarbojas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , aoma teica:

bieži vien klientu kaštelēm uzlieku linuxmintu

Nu ja kompis vajadzīgs tikai lai internetā pasērfotu, kaut ko feibukā, draugos, delfos iespamotu un kādu teksa lapus uzrakstītu - protams, pilnīgi vienalga kāda OS, bet ir arī daži dīvaiņi, kuri grib datoru lietot darbam - un te atduramies softu neesamībā. Jā, ar šamaņa dejām daudz ko var pat palaist, bet tas nebūs pilnvērtīgi (nu piemēram tas pats Photoshop - var piekurbulēt, bet ja gribas pielikt kaudzīti pluginu, kaut vai Imagenomic ražojumus, kas ļoti paātrina darbu - tad paliekam sēžam peļķē. Protams, ir speciāli smagie softi speciālām vajadzībām, piemēram tā pati Holivuda "Avataru" renderēja ar savu softu un 140 Linux kastēm, bet tas softiņš, pat ja būtu pieejams, maksātu droši vien kādu sešciparu skaitli, ne jau freeware :biggrin:. Bet nabadzīgākam lietotājam par DaVinciResolve, kaut paredzēts arī pāris pingvīna versijām, nedarbojas pilnvērtīgi (nu jā, arī uz Win ProRes failus tikai atver, bet nav iespēja saglabāt, tas tikai uz ābola iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Esmu arī ar to vīniņu ņēmies, pilnīgs aplauziens, ir protams, par maksu, kur sola dieva brīnumus, bet necēlās roka. :)

A tā feisim un youtubam ir ok, pat vienkāršāk tikt līdz rezultātam, tobiš gatavai sistēmai.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 50 minūtēm , raiviic teica:

bet tas nebūs pilnvērtīgi (nu piemēram tas pats Photoshop

Nu tā ir diezgan liela nišas vajadzība, reti kuram to vajag.

 

Pirms 50 minūtēm , raiviic teica:

Bet nabadzīgākam lietotājam par DaVinciResolve, kaut paredzēts arī pāris pingvīna versijām, nedarbojas pilnvērtīgi

Darbojas, problēma ir ar encodingu licenzēm, bet ja zin kā palaist, tad darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Nemāci bērnus uz muļķībām, šops ir pati svarīgākā programma aiz worda :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , aoma teica:

aiz worda

Nu ja pa īstam, tad Word ir pati bezjēdzīgākā programma, vēstulēm pietiek ar notepadu, izdevniecībai jau ir citi softi :biggrin:

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu kam to Wordu baigi vajag, gan sev, gan darbam izmantoju Google dokus un viss bez problēmām. 

Kad universitātē biju, tad gan Wordu izmantoju, bet nu savādāk varbūt kautkādi ierēdņi lieto?

Ja darba paprasītu, lai man nopērk MS Ofisa licenzi, tad laikam padomātu ka galīgi sajucis :D

  

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

interesanti būtu uzzināt biedru viedokli par policijas attieksmi šajā saietā

VIDEO. Mārupē policija privātā teritorijā pārtraukusi nesaskaņotu pasākumu | LA.LV

manuprāt, šeit jau atgriežas PSRS laiki, kad pilsoņus var mierīgi bez problēmām sašņorēt , un nogādāt iecirknī bez iemesla

 

neesmu šo pilsoņu atbalstītājs , bet esmu satraukts par policijas, un valdības attieksmi

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 47 minūtēm , alusbundza teica:

interesanti būtu uzzināt biedru viedokli par policijas attieksmi šajā saietā

VIDEO. Mārupē policija privātā teritorijā pārtraukusi nesaskaņotu pasākumu | LA.LV

manuprāt, šeit jau atgriežas PSRS laiki, kad pilsoņus var mierīgi bez problēmām sašņorēt , un nogādāt iecirknī bez iemesla

 

neesmu šo pilsoņu atbalstītājs , bet esmu satraukts par policijas, un valdības attieksmi

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau mūsu valstī darbojas šādi tādi likumi, saukti arī par ministru kabineta noteikumiem. Ir atsevišķi ļaudis, kas, kā mazi bērni, tos pārkāpj, provocējot likumsargus, cik tālu drīkst iet. Reizēm arī poličiem neizdodas šitādus mērkaķus nomierināt, neviens nav bez nerviem, atceramies kaut godzemes ķoniņieni...

https://www.delfi.lv/auto/zinas/godzemes-koniniene-lai-tiesnese-pati-iet-uz-to-psihiatrisko-ekspertizi.d?id=47626159

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Es stabili uzskatu , ka valdība kārtējo reizi šauj ar lielgabalu pa mušām, līdz ar to palielina populiritāti šādiem grupējumiem,

 

Es, kā privātīpašnieks savai zemei, būtu kategoriski pret tādu specvienību iebrukšanu manā īpašumā,

 

Secinājums ir tāds, ka valdība ir tik vājā, ka sūta specvienību, savākt 2 purnus,lai parādīja savu "varenību"

Man ir kauns 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , alusbundza teica:

kā privātīpašnieks savai zemei,

Nav mums sen vairs privātīpašnieku, kā pārstāsi maksās nodokļus, konfiscēs visu.

 

P.S. Esmu lojāls pilsonis savai valstij, ievēroju likumus arī savos dziļajos laukos. Man pat patika komandantstunda, vismaz bija tukši ceļi.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

It kā no vienas puses jāpiekrīt @aoma - jā mk noteikumi (lai gan reizēm šķiet, ka tur ir sarakstīts viss pasaules stulbums). Policijai jāreaģē... no video nesapratu, vai kāds sūdzējās. No otras puses... specvienību... (kā to LGBTIeM ministri tur sauca) prātiņ nāc mājās. Vēl tāda niansīte. Nez vai samērīgs skaits sportisku džeku to "specvienību" neizdrāztu pakaļā.

Nu par to antivakseru kustību nezinu. Man bija tas mēsls, ja vakcīna sūtīgumu samazina, es vakcinēšos, kad antivielu nebūs (nākammēnes aiziešu uz testu). Nu šīm sazvērestību teorijām es neticu.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Nu bet tai video veči sevi par tirliņiem pataisa. Sadedzināja masku, un...? Nākamajā dienā nopirka jaunu. Grib pretoties vairākumam, bet spiests pakļauties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , alusbundza teica:

Es, kā privātīpašnieks savai zemei, būtu kategoriski pret tādu specvienību iebrukšanu

Parastos apstākļos nē, bet ja tavā īpašumā salasītos bariņš, kurš apdraud sabiedrības veselību vai pat dzīvību, darbojas cits punkts.  OK, ja šie antivakceri un covidioti  paliktu šajā teritorijā, nelīstu ārā pie normāliem cilvēkiem - lai pulcējas.

Bet manā uztverē šādi personāži pielīdzināmi vismaz teroristiem, apzināti provocējošiem lētticīgos nevakcinēties, līdz ar to pakļaujot ja ne letālam iznākumam, tad vismaz smagai slimošanai. Paskaties, ka šobrīd atkal notiek tepat kaimiņos, Krievijā, arī UK (un tā nav informācija no Delfi, ir nopietnāki avoti)  - sākas jauns uzliesmojums un ir tikai laika jautājums, kad būs arī mums.

 P.S.

Tiem kuriem manas domas šķiet par asu - jums ir kādi radi, draugi smagi slimojuši, vai pat miruši? Man ir un zinu arī, ka daži nu jau daudzus mēnešus vēl nav pilnībā atlabuši. Zinu arī stipri jaunus, kuri pēc nonākšans slimnīcā, tikko izkļuva, meklēja iespēju vakcinēties, kaut vismaz pusgadu to var nedarīt. 

Labots - raiviic
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz atkārtoju, kamēr nepieņems likumu par pirmā vai vienīgā īpašuma atbrīvošanu no nodokļiem, mēs pagaidām savas zemes un mājas tikai īrējam.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 53 minūtēm , alusbundza teica:

ja tu esi vakcinēnējies, kā tevi apdraud nevakcinētie ?

Vakcīna jau 100% neko negarantē. Ik pa laikam arī saslimst un nomirst kāds, kam abas dozas.

Tāpat arī izplata gan vakcinētie, gan nevakcinētie.

Link to comment
Share on other sites

Principā masveida bērnu vakcinācija 20.gadsimtā bija lielākā kļūda. Nu būtu pasaulē tagad kādi pusmiljards cilvēku vai vēl mazāk - i vide būtu tīrāka, i vēl visi citi labumi.

p.s. krutākais softs 2020 būtu Norton Commander, jeb kas zin, varbūt , kaut kas beisikā.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...