Jump to content

Kur pazudušas jaunās māmiņas?


alusbundza
 Share

Recommended Posts

20 minutes ago, ronalds_ said:

Es šo jautājumu esmu uzdevis daudziem, arī šeit forumā! Sakarīgu atbildi tā arī neesmu saņēmis. 

Vienīgais potenciālais labums ko iegūst vecāki ir atbalsts vecumdienās. Bet tas ir tīri potenciāli! 

Kas tad liek cilvēkiem taisīt bērnus? Es uzskatu ka tam nav nekāda racionāla pamata - viss ir vienkārši - tas ir vairošanās instinkts un nekas vairāk!

Viss jau ir loģiski - suga kura netiek atražota neskatoties ne uz ko vienkārši izmirst. Tāpēc mums ģenētiski ir ielikta vēlme vairoties neskatoties ne uz ko!  Piemēram sievietes ir gatavas ciest nenormālas sāpēs dzemdību laikā un pat riskēt ar savu dzīvību - jā arī LV mirst dzemdību laikā.

Sievietēm ar loģisko domāšanu vispār kopumā ir slikti - manējā arī vienu dienu var teikt, ka grib bērnus un pēc nedēļas redzot kā pa vīlem izirst draudzenes ģimene kā reiz pēc bērna parādīšanās, un cik vispār ir grūts tas audzināšanas process cilvēkam, kas mēģina bīdīt kādu savu biznesu utt. saka, uj labi, ka mums vēl nav.. Un tā uz riņķi...

Link to comment
Share on other sites

Simsons2
4 minutes ago, JDat said:

Ar laiku tie otrie pārvēršas par pimajiem. Tas ir laika jautājums.

 

/r/childfree un ir cilvēki kas tā arī nepārvēršas par otrajiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daudz sasniegt savā dzīvē un daudz laika veltīt bērnu audzināšanai ir diezgan pretrunīgs apgalvojums. Tikai retais to var.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, e = d said:

 

Labi vismaz, ka esi paškritisks, un zinot kas no paša var iznākt, nemaz netaisi.

Tu domā, ka es sev kkā varu garantēt, ka man tāds bērns neizaug (pie nosacījuma, ka es redzu reālus piemērus, ka tā reāli var sanākt)? Tiem vecakiem, kam reāli izdevies izaudzinat kārtīgus cilvekus, būtu jāsaprot, ka kaut vai 99% ir viņu nopelns, bet 1% tur tomēr ir zināma veiksme..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zibins said:

Daudz sasniegt savā dzīvē un daudz laika veltīt bērnu audzināšanai ir diezgan pretrunīgs apgalvojums. Tikai retais to var.

 

Tas, ka tu te piektdienas darba dienas vidū sēdi te ar mums forumā un laid muļķi skaidri nozīmē, ka neviena no problēmām tev nebūs aktuāla.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vot i nevaru saprast, ir tagadējā variantā te vispār moderēšana kā tāda, vai viss ir pašplūsmā? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, delta said:

@binary, atkarīgs, ko vēlies nodrošināt bērnam un kādi ir dzīvošanas izdevumi, un kur dzīvo. Rīgas mikrorajonā daudzstāveņu kvartālā un braukājot ar sabtransu tie, protams, nebūs 700 eur uz degunu (sīci neskaitot), bet ārpus Rīgas (pieņemot, ka darbs ir Rīgā, kā tas ir vairumam cilvēku)? Tas ir, dzīvojot pašiem, nevis uzgrūžot sīci pieskatīt vecvecākiem vai tamlīdzīgi marasmi - tas nozīmē, ka strādā vai nu viens no vecākiem, vai arī tiek ņemta aukle, kam imho jāmaksā atbilstoši atbildībai, citādi sanāks kā nesen ziņās - aizturēta aukle pālī ar ratiņiem.

Es dzīvoju ārpus Rīgas, lauku mājā. Kad man bija darbs, tas bija Rīgā. Kad atkal būs darbs, arī tas visticamāk būs Rīgā. Braukāju katru dienu, gadā ap 25k km sanāk. Braucu ar auto - kaut kādu laiku ar tādu, kam vidēji 10 litri uz simtu, kaut kādu - ~7 litri uz simtu, uzturu kārtībā abus auto. Ilgtermiņā skatoties, ģimenes izdevumi tā īsti nesasniedz tos "700 eur uz degunu (sīci neskaitot)".

 

Jāatzīst gan, ka nelepojos katru mēnesi ar dārgāk rotaļlietām. Laptops no 2010. gada, telefons līdzīgā vecumā, TV vispār nav. Tas gan nenozīmē, ka nav hobiju/rotaļlietu, kas arī prasa zināmus izdevumus (un iekļaujas tajos ilgtermiņa izdevumos). Ir arī izdevumi saistībā ar mājokli, ne tie mazākie (ar divām, ar trim nullēm), bet arī tie iekļaujas tajos minētajos izdevumos - dzīvokļa gadījumā tie atkristu.

 

Un visbeidzot - man jau šķiet, ka svarīgi ir bērnam nodrošināt dzīvi. Nevis materiālo atbalstu, kuru mēs kā vecāki iedomājies par labu esam, bet dzīvi - bērnam interesantu, bērnam svarīgu. Vismaz pirmajos gados to vislabāk var nodrošināt, veltot bērnam savu laiku, nevis pārkot dārgas rotaļlietas, kuras to bērnu it nemaz neinteresē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • base7 locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...