Jump to content

Kur pazudušas jaunās māmiņas?


alusbundza
 Share

Recommended Posts

(labots)
14 minutes ago, Gurķis said:

Ar draudzeni un divgadīgu bērnu varēsim ceļojumos braukāt, iedzert un izvirst viesnīcā pēc tam?

Var atstāt pieskatīšanai. Bet ja sagaidīsi, ka jūsu vecāki aizsaulē vai večuki penši, tad toč NEVARĒSI.

 

14 minutes ago, Gurķis said:

Jebšu ar bērnu uz rokām medībās braukšu? Vai arī uz tehnoloģiju izstādēm braukāšu pa Eiropu? Vai varēšu tā vienkārši izdomāt nedēļu Eiropā uzkavēties un uztaisīt pašam sev ceļojumu tūri darba brauciena ietvaros?

Sieva mājās.

 

14 minutes ago, Gurķis said:

Vai vakarā sievišķi aizsūtīt ar draudzenēm izklaidēties un klusumā un mierā pasūkt aliņu? Huju - bērns ir milzu atbildība..

Var, bet ja gribi līdz atrubonam, tad izvēlies citu vakaru, kad sieva mājās. Sieva iet kost, tu pieskati, tu ej kost, viņa paliek.

Vispār, tie ir dzīves sīkumi, ko visu var apvienot.

Labots - Zuxters
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Zin Gurķi, jūs jau teorētiski var saprast, bet nu jūsim ir tik tālu auzās ka, jāsauc vecāki ar žagariem

Tak ar jūsu ienākumiem aizbrauciet kaut kur drusku uz austrumiem, paciemojaties pie kādas ģimenes kas sastāv klanu sistēmā un pamācaties kas ir klans, kas ir ģimene un kāda tajā visā ir bērnu nozīme un vispār kas ir dzīves jēga kā atsevišķi ņemtā "ячейка общества", dinastijā, vietējā apkārtnē un valstī kopumā.  Zīmējaties ar ienākumiemun tai pat laikā žmiedzaties nopirkt pašu svarīgāko dzīvē, fui. Un pirms mani kārtējo reizi kritizēt, ieskatieties spogulī paši uz sevi, kas jūs esat - звезда в небо или пыль под ногами. Ģimene arī ir jāveido un smagi pie tā jāstrādā, lai tā būtu, funkcionētu un pastāvētu pienācīgā līmenī. Ja savādāk prāta nepietiek, lai atnāk vectēvs un ar spieķi pa galvu sadod, ja šķirties sadomā vai vēl nez ko.

Labots - abi
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Man ir 28 un mammai ar tēti tik pat cik taviem :) Un jā, esmu vecākais bērns no 4iem :) 

3 minutes ago, Zuxters said:

cik forši ir bērnam, kad 20-30 gados jau vecāki jāglabā? Vai arī, tu pie pensijas, bet bērnam izlaidums videnē.

Padomājiet.

 

Foršāk bija, kad man mamma pie sava tēva kapavietas stāvēja 5 gados, jo bija pēdējais no 9 bērniem? Forši, ka mana vecmamma redzēja, kā viņas acupriekšā tiek nogalināts viņas brālis dēļ dažas labas valsts okupantiem? :)  Tā ir dzīve un liktenis, tu vari tik pat labi uztaisīt bērnu 17 gados, sadabūt vēzi 33 gados un bērnam tevi būs jāglabā.

 

 

Un nē es netaisīšu bērnu taisīšanas pēc, ne bailes, bet vienkārši neredzu tam tagad vietu dzīvē, jo zinu, ka viņš/es būtu nelaimīgs un kaut 70 gados, bet ietu uz sava bērna izlaidumu ar lepnumu.

Katram savi uzskati,bet mani uz priekšu nedzen reproducēšanās instinkts, jo gluži vienkārši tā visi čomi apkārt dara. Jā, nenoliegšu, kad 3 gadus atpakaļ apsvēru, bet tad arī bija mīloša draudzene, stabils miteklis un redzējums par nākotni, paldies dievam bērns neparādījās, jo tagad viņš būtu nelaimgāks par nelaimīgu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin...
6 minutes ago, abi said:

 Zīmējaties ar ienākumiemun tai pat laikā žmiedzaties nopirkt pašu svarīgāko dzīvē, fui. Un pirms mani kārtējo reizi kritizet, ieskatieties spogulī paši uz sevi, kas jūs esat - звезда в небо или пыль под ногами.

 

Vissi tik runaa par ienaakumiem un par to, ka jaunibaa jaataisa, ja ne,e esi egoists... pirmkaart, ja, varu godiigi atziit, ka man ienaakumu pashlaik nav taadi, lai es vareetu uztureet beernu kaa es to veeletos, bet sheit neviens iisti nepiemin pashu buutiskaako - SVARIIGAAKAIS IR AR KO TU TO BEERNU TAISI!!!

Neieshu tagad pirmajai pretiimnaaceejai taisiit beernu, jo tas viss visticamaak tiks nolemts fataalai neveiksmei un nav man taada cilveeka pie saaniem ar ko es to veeletos tagad dariit. Taa arii rodas shiis "padziivojam gadu kopaa, o zajebis, taisam tagad beernu" gjimenes, kas veel pec 3 gadiem aiziet katrs savu celju. Tas neattiecas uz visiem,bet nospiedoshaa vairaakuma, ko apkaart redzu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zin... said:

Neieshu tagad pirmajai pretiimnaaceejai taisiit beernu

Tie visi augstāk rakstītie argumenti ir spēkā, ja pāris sen dzīvo kopā (precejies/neprecējies).

Protams, ja nav otras pusītes, tad tu tur ne ko nepadarīsi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Tad kāda sen dzīvošana kopā var būt 22-24 gados? Jā, varbūt no 18 gadu vecuma, bet tā domāšana, vērtības kardināli izmainās turpmākajos 5-10 gados un tad pēkšņi nāk atklāsme, ka šī mana bērna māte/tēvs vairs nav pa ceļam, ne mums mērķi, ne vīzija vairs sakrīt. Kas no tā tālāk cieš? :) 

 

Anyway, esmu pārsteigts,, ka šī diskusija vismaz ir diskusija nevis savstarpēji apvainojumi, vismaz tagad :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)
5 minutes ago, Zin... said:

Anyway, esmu pārsteigts,, ka šī diskusija vismaz ir diskusija nevis savstarpēji apvainojumi, vismaz tagad

Tur JDat pa sreiju iet.

 

5 minutes ago, Zin... said:

Tad kāda sen dzīvošana kopā var būt 22-24 gados?

Neiet runa par tik jauniem, bet par tādiem, kas novelk līdz 30-35+ un tad domā, bāc vajadzēja agrāk.

 

Labi, viss..

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

staylez

Kas par negācijām, kādēļ ir jārunā par kaut kādu nestāvēšanu, neauglību, un pediņiem, ja ziniet, ka tādas problēmas mūsu biedriem nav, es vismaz ceru ka nav. 

 

Katrs zinās un jutīs, kad jātaisa augšā sīkie, piekrītu ka jaunības gadi ir traki, jo šodien tu domā tā, bet pēc diviem gadiem savādāk.

Jebkurā gadījumā uzskatu, ka bērns un ģimene ir svarīga lieta katram latvietim, protams tam ir nepieciešams laiks, lai saprastu vērtības, iegūtu izglītību, darbu utt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gurķis
(labots)
7 minutes ago, Zuxters said:

bet par tādiem, kas novelk līdz 30-35+ un tad domā, bāc vajadzēja agrāk

Nezinu nevienu tādu pāri, kas uztaisot bērnu 30+ gados domātu, ka vajadzēja ātrāk. Gluži otrādi - kad minimums vismaz pieci gadi kopā ir novilkti, pirmā un otrā šķirties gribēšanās fāze pārvarēta, tikai tad vispār var sākt apgalvot, ka attiecībām tiešām ir potenciāls. Ātrāk taisīt bērnu manuprāt ir pilnīgs neprāts - trīs potenciāli sabojātas dzīves.

 

Diemžēl zinu vairākus pārus, kas 23-25 gados uztaisījuši bērnus, tagad abi pārī nelaimīgi - čaļi/vecenes neko kopā vairs negrib, dažos gadījumos jau pat iet pa kreisi, bet šķirties jau vairs cilvēcīgi nespēj, jo negrib lai bērni uzaug bez vecākiem, bet tajā pat laikā ģimenēs atmosfēra nekāda. Nu i nakuj to vajag - tjipa lai būtu? Sviests taču!

Labots - Gurķis
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs
1 hour ago, alusbundza said:

 

man ir divi bērni (pieauguši jau) un neesmu ar mīnus zīmi ....

Ar plusa zīmi Tu ar neesi, jo esi atražojis sevi ar sievu, aber pienesums uz populāciju ir nulle.

 

Boni, ka tevi jupis būtu parāvis, pis uz saviem austrumiem/slāviem un smirdi tūr!

Link to comment
Share on other sites

Pilnmēness tikai pēc divām dienām, bet diskusijas jau rit pilnā sparā. Ja vēl dabas spēki tā uz dzimstību iedarbotos:biggrin:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bundženiek, nekur tās māmiņas nav pazudušas - neiet uz ielām ar sīčiem. urlakova sāls kaitē gan ratiņiem, gan apaviem, tāpat arī peļķes un vadītāji-pohujisti, kas nolej no galvas līdz kājām.. paliks siltāks, redzēsi, parki būs pilni :) , bet nu jā, izglītība/attīstība dara savu - vairāk domā par ērtībām, nevis par bērnu ražošanu. Vīrietis neko jau nenosaka, visu nosaka sieviete - pat pēdējā brīdī var uztaisīt abortu, jo redz, nav vēl pienācis īstais brīdis, gribās pamainīt amatu, atpūsties, paceļot... kas ta mums- iebāz, izvelc un .. uzpīpē :pleasantry: , labi, pašiem jau ar pēc tam nav viegli un tie tēriņi, uhhh. Joprojām nesaprotu, nafig tik dārgas drēbes bēbaušiem, par apaviem nemaz nerunājot, tur jau tās nemaz nonēsāt nevar - pāris reizes uzvelc un viss, vairs neder :D un vispār, gribās izteikt publisku FUJ VID'am, kas vaktē jaunās māmiņas, kad tās tirgo  mantiņas/drēbītes, kuras ir par mazu... Tur pat ne fuj jāsaka, vienkārši jāvaktē, kad atbildīgā persona, kas to dara, šķērso ceļu pie sarkanās gaismas..

 

Labots - HTC
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Jaunās māmiņas uz ielām reti redzamas, jo:

1) bērnu ratiņiem ziemā obligātas sniega ķēdes, kas bojā asfaltu;

2) bērnu ratiņi nepieciešami vīriem, kuri ar tiem pārvadā alus pudeles un krāsainos metālus;

3) bērnu ratiņiem ir dārgs transportlīdzekļa nodoklis, apdrošināšana, tehniskā apskate;

4) bērnu ratiņus pastiprināti uzmana policija, jo sīči bieži vien ir smagā reibumā pie ruļļa;

5) bērnu ratiņiem obligāta ir vinča, starpasu bloķētāji, diferenciāļa bloķēšana, pazeminātie gaņģi, kas tos bezjēgā sadārdzina.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man ir jau 5 mazbērni un visi Latvijā, kas mūslaikos  liek man justies daļēji ''baltajam zvirbulim''...

Dēliem 37 un 38 gadi...

Pilnīgi maldīgi ir domāt, ka ''bērnu radīšanu'' vajag atlikt uz vēlāku laiku...

Vecākajam 3 bērns(1 mēnesis) nekādi nav ierobežojis biznesa aktivitātes...

Protams auklīte, kura dosies līdzi arī drīzajos ārzemju atpūtas braucienos...

Tā kā, visu var apvienot...

Link to comment
Share on other sites

Man interesē, tāds tīri teorētisks, jautājums, cik tad ir jābūt gadiem un naudai lai tos bērnus taisītu un viņi netraucētu? Un vispār kā bērns var traucēt???

Es laikam esmu vecs muļķis, kad es augu tā nebija, aprecējāmies 18, abi pliki kā baznīcas žurkas, pirmais bērns 19,  otrs 21, strādājām,

un viss ir ok, gan bērni ir izaudzināti, gan pasaule redzēta.

Bērnu taisīšana pēc kalendāra, tas nu kaut priekš manis jocīgi skan! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Bundža, padomā ar galvu, kas notiksies ja katrai ģimenei būs 5 -10 bērni, no kuriem vairums izdzīvos un atkal radīs 5 -10 bērnus! Par ģeometrisko progresiju neko neesi dzirdējis? :)  Takš paskaties kas notiekās Indijā vai Ķīnā! 

crowded-swimming-pools-0%25255B10%25255D

 

Pats gribētu šādā baseinā peldēties vai šādā upē ķert zivis???? 

k5mmi.jpg

 

Takš jāsaprot, ka planētas resursi ir ierobežoti un vairošanās ģeometriskā progresijā ne pie kā laba nenoved! Labi ka pieaugot izglītībai un dzīves līmenim cilvēki nāk pie prāta! Tas globāli domājot!

 

Runājot par personīgo, nekādi nevar noliegt faktu ka bērns prasa pamatīgus resursus! Gan laiku (pirmos gadus prasa uzmanību gandrīz vai 24x7! ) gan naudu!

Nenoliedzams fakts, ka bērna ienākšana pamatīgi pasliktina vecāku dzīves līmenis! Ļoti bieži attiecības krietni pasliktinās, daudzi pāri pat izšķiras! Loģiski, jo sievietei vienkārši nav laika! Zinu pēc savas pieredzes! Biju rēķinājies ka būs grūti, bet to ka būs tāda pakaļa...... 

Atstāt pie vecvecākiem arī ne vienmēr ir risinājums! 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
12 minutes ago, jacobs said:

Protams auklīte, kura dosies līdzi arī drīzajos ārzemju atpūtas braucienos...

Burvīgi ka ir tādi ienākumi ka šo var atļauties! Bet LV to var tikai retais atļauties! 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
5 minutes ago, jema said:

 

Man interesē, tāds tīri teorētisks, jautājums, cik tad ir jābūt gadiem un naudai lai tos bērnus taisītu un viņi netraucētu?

 

Gadi te nebūtu tas svarīgākais! Bērns vairāk vai mazāk traucēs jebkurā gadījumā! Bet lai dzīvotu normāli arī pēc bērna piedzimšanas es uzskatu ka vajag vismaz divus punktus!

1. Dzīves platība - normāla izmēra māja vai dzīvoklis lai katram bērnam sanāktu sava istaba un būtu iespēja kaut cik pagulēt kad sīcis pirmos gadus auro pa naktīm! 

2. Pietiekami lieli ienākumi lai sanāk visus rēķinus samaksāt. Un naudas vajag diezgan daudz - es teiktu ka vismaz 700 EUR uz cilvēku mēnesī pēc kredītu nomaksas.

11 minutes ago, jema said:

Un vispār kā bērns var traucēt???

Kaut vai ar savu bļaušanu - tik pasaki ka tev tās skaņas baudu sagādā????? 

Link to comment
Share on other sites

Agrāk šķita, ka laika ir tik maz, ka neko nevar paspēt izdarīt. Kādu laiku pēc tam, kad ģimenē ienāca pirmais bērns, ar sievu spriedām - jā, nepareizi šķita. Agrāk laika bija daudz, tikai problēma tāda, ka to jau neprot novērtēt un neprot izmantot to pieejamo laiku. Kad ģimenē ir bērns, tad daudz ko ir jāmācās - arī izmantot brīvo laiku. Arī atpūsties ir jāiemācās. Un jāsaprot, ka atpūtu vajag abiem un katram.

 

1 minute ago, ronalds_ said:

1. Dzīves platība - normāla izmēra māja vai dzīvoklis lai katram bērnam sanāktu sava istaba un būtu iespēja kaut cik pagulēt kad sīcis pirmos gadus auro pa naktīm! 

Aha, vispirms uzbliežam māju ar 4 guļamistabām - viena senčiem, tad trīs bērnistabas. Nomaksājam kredītu - nu tā, lai tiešām būtu tā dzīves platība, nevis tikai ilūzija par to. Nu un tad uz gadiem 40-50 sākam domāt, kā lai tiek pie trim bērniem, jo ir taču sagatavota dzīves platība.

Var iztikt pat ar vienu istabu, saku no pieredzes. Ar to aurošanu arī tu kaut kā pārspīlē.

 

3 minutes ago, ronalds_ said:

2. Pietiekami lieli ienākumi lai sanāk visus rēķinus samaksāt. Un naudas vajag diezgan daudz - es teiktu ka vismaz 700 EUR uz cilvēku mēnesī pēc kredītu nomaksas.

Priekš kam 700 eiro uz cilvēku mēnesī? Es, piemēram, tik daudz elektrības nokurināt nespēju, arī apēst tik daudz nespēju.

 

5 minutes ago, ronalds_ said:

Kaut vai ar savu bļaušanu - tik pasaki ka tev tās skaņas baudu sagādā????? 

Kāda bļaušana? Ar zīdaini viss vienkārši - ja bļauj, tātad kaut kas nav labi. Līdz ko atrisina to, kas nav labi, tā bļaušana pāriet. Jāveido dialogu ar bērnu, nevis jāmauc monologā, tad arī netraucēs tā bļaušana.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
2 minutes ago, binary said:

Līdz ko atrisina to, kas nav labi, tā bļaušana pāriet.

Un tad viņam uzrodas nākamā problēma un bļaušana turpinās. Un bieži vien nekādi nevar saprast kāpēc tiek bļauts! Niķi - ir tāda lieta.... 

Labi skaidrs ka viens bērns bļauj vairāk, cits mazāk, kādam vecim miegs tāds, ka var blakus šaut ar lielgabalu....  

Un neko nepārspīlēju, man konkrēti pirmie gadi bija pilnīgs murgs! 

5 minutes ago, binary said:

Priekš kam 700 eiro uz cilvēku mēnesī? Es, piemēram, tik daudz elektrības nokurināt nespēju, arī apēst tik daudz nespēju.

Un tie ir visi izdevumi? Auto, mēbeles, drēbes, zāles un ārsti (kaut tas pats zobārsts ir pa velti?) Kaut kāds gadžets, kā tv un mobilais telefons. Kaut kāda izklaide. Maksa auklei, bērnu dārzam, pulciņiem. Tam $$$ nevajag? 

 

7 minutes ago, binary said:

Var iztikt pat ar vienu istabu, saku no pieredzes.

Iztikt jau protams var! Cilvēki dzīvoja kopmītnēs, komunālos dzīvokļos un zemnīcās! Bet te jautājums vai gribam iztikt, vai normāli dzīvot. Tā teikt prasības pret dzīves kvalitāti. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jema said:

Es laikam esmu vecs muļķis, kad es augu tā nebija, aprecējāmies 18, abi pliki kā baznīcas žurkas, pirmais bērns 19,  otrs 21, strādājām,

un viss ir ok, gan bērni ir izaudzināti, gan pasaule redzēta.

 

 

tagad citi laiki, tagad tas skaitītos bezatbildīgi.

Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis

ronalds_ . Man šķiet, ka tu palaid garām domu, ka gaidot ideālos apstākļus tu vari palaist garām daudz iespēju. Un tici man, esot jaunam daudzas neērtības ir vieglāk pieciest... Un kurš bērns grib sev vecus vecākus?

Labots - Oskars Feldmanis
  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
10 minutes ago, Oskars Feldmanis said:

tu vari palaist garām daudz iespēju.

Nosauc pāris no tām iespējām! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Kā te teica vienas filmas varonis... Lai brīvdienas pienāktu ātrāk, dzert jāsāk no ceturtdienas! 

Un tagad pasakiet, kādi ir plusi no bērniem?... Īsti plusi, nevis patriotisms, pienākums pret dzimteni, valsti vai tautu... 

Link to comment
Share on other sites

hipotekāro kredītu ar valsts garantiju un 5% pirmo iemaksu var dabūt :D

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
4 minutes ago, Bruketajs said:

Un tagad pasakiet, kādi ir plusi no bērniem?... Īsti plusi, nevis patriotisms, pienākums pret dzimteni, valsti vai tautu... 

Es šo jautājumu esmu uzdevis daudziem, arī šeit forumā! Sakarīgu atbildi tā arī neesmu saņēmis. 

Vienīgais potenciālais labums ko iegūst vecāki ir atbalsts vecumdienās. Bet tas ir tīri potenciāli! 

Kas tad liek cilvēkiem taisīt bērnus? Es uzskatu ka tam nav nekāda racionāla pamata - viss ir vienkārši - tas ir vairošanās instinkts un nekas vairāk!

Viss jau ir loģiski - suga kura netiek atražota neskatoties ne uz ko vienkārši izmirst. Tāpēc mums ģenētiski ir ielikta vēlme vairoties neskatoties ne uz ko!  Piemēram sievietes ir gatavas ciest nenormālas sāpēs dzemdību laikā un pat riskēt ar savu dzīvību - jā arī LV mirst dzemdību laikā.

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Simsons2

Nu nez pietiekami daudz paziņu/skolas biedru (90-93. dzimš. gada) ir ar sīkajiem jau - pašam nav vēlmes un šaubos ka kādreiz tā parādīsies. Labāk ceļoju, izglītojos, atpūšos un vispār veltu laiku sev/savai sievietei nevis sīkajam. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Simsons2, redz te ir viena problēma - ar laiku sievietes instinkti ņems virsroku un tev nāksies viņai piekāpties! (Vai šķirties.....)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ronalds_ said:

Un tad viņam uzrodas nākamā problēma un bļaušana turpinās. Un bieži vien nekādi nevar saprast kāpēc tiek bļauts! Niķi - ir tāda lieta....

Bieži vien nevis nevar, bet negrib saprast - tāpēc, ka mauc monologā, nevis veido dialogu ar bērnu.

Niķi - jā, ir tāda lieta, izpaužas sākot ar ~divu gadu vecumu un vēlāk.

 

20 minutes ago, ronalds_ said:

Un tie ir visi izdevumi? Auto, mēbeles, drēbes, zāles un ārsti (kaut tas pats zobārsts ir pa velti?) Kaut kāds gadžets, kā tv un mobilais telefons. Kaut kāda izklaide. Maksa auklei, bērnu dārzam, pulciņiem. Tam $$$ nevajag? 

Nu jā, es laikam auto katru gadu nemainu. Sanāk vidēji reizi divos gados. Drēbes arī nemainu katru mēnesi. Zāles, ārsti - nu jā, reizēm jau vajag, bet nu ne jau 300 eiras mēnesī. Zobārsts - jāatzīst, zobi man diezgan švaki, bet nu tāpat tie ikmēneša izdevumi ir diezgan nelieli, ja skatās ilgtermiņā (pieņemot, ka viens apmeklējums maksā 60-80 eiro un ik pēc pāris gadiem sanāk pa 4-5 apmeklējumiem). Gadžeti - atkal jau… Vai tiešām telefonu jāmaina reizi mēnesī?

Par aukli nemācēšu spriest - neesam aukles pakalpojumus izmantojuši. Bērnu dārzam vajag kaut kādus pāris desmitus eiro, bet ne jau simtus. Tas, protams, ja apmeklē savām iespējām atbilstošu bērnu dārzu, nevis par visām varītēm cenšas tikt montesori iestādē.

Īsāk sakot, 700 eiro uz cilvēku mēnesī (3 bērnu ģimenei tie būtu cik? 3500 eiro mēnesī?) IMHO ir stipri pārspīlēts.

Ja domā, ka 700 eiro uz katru vecāku, t.i., 1400 eiro uz ģimeni, tad tas jau izklausās ticamāk, bet tāpat es to nesauktu par minimumu - ar tādiem ienākumiem var pat īpaši neiespringt uz izdevumu ierobežošanu. Jā, mazliet jāpaseko līdzi izdevumiem, bet bez pārlieku liela stresa.

 

31 minutes ago, ronalds_ said:

Iztikt jau protams var! Cilvēki dzīvoja kopmītnēs, komunālos dzīvokļos un zemnīcās! Bet te jautājums vai gribam iztikt, vai normāli dzīvot. Tā teikt prasības pret dzīves kvalitāti. 

Par dzīves kvalitāti ir jārūpējas ilgstoši, visa mūža garumā. Neviens neliedz uzlabot dzīves kvalitāti arī pēc bērnu piedzimšanas.

 

16 minutes ago, Bruketajs said:

Un tagad pasakiet, kādi ir plusi no bērniem?... Īsti plusi, nevis patriotisms, pienākums pret dzimteni, valsti vai tautu... 

Es ticu, ka es pensiju nesaņemšu. Ne tāpēc, ka neizvilkšu līdz tiem 70-80 gadiem, bet tāpēc, ka gluži vienkārši neticu pensiju sistēmai un pieļauju, ka pensijas vecumu kaut kādu iemeslu dēļ nāksies sagaidīt kur citur, ne Latvijā. Pat ja pensiju saņemšu - ļoti iespējams, ka tie būs graši, neatkarīgi no tā, cik šobrīd tiek nomaksāts nodokļos. Bērniem tādā ziņā es uzticos krietni vairāk.

Nu tas tā, viens no nedaudzajiem plusiem, ja reiz te diskusijās iesaistās materiālisti.

Link to comment
Share on other sites

Simsons2
4 minutes ago, ronalds_ said:

Simsons2, redz te ir viena problēma - ar laiku sievietes instinkti ņems virsroku un tev nāksies viņai piekāpties! (Vai šķirties.....)


Neuztraucies mana sieviete zin, ja tas instinkts ņems virsroku viņai - būs uzredzēšanos un to ir zinājusi no pašām pirmajām dienām kopš sākām tikties.

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

bērns vismaz ar laiku iemācās aiz sevis savākt. suns kā paliek glupš lops, kurš tirš kur pagadās, tā līdz dzīves galam.

Link to comment
Share on other sites

Biju jau domājis, ka savos 31 gados esmu tāds vienīgais slimais, kas joprojām negrib bērnus, bet redz - starp boot'tiešiem (visdrīzāk izglītotiem, spējīgiem sevi pierādīt kkā citādi (nevis ar sīko taisīšanu), esošiem ar vēlmi attīstīties, ar stipri loģisko domāšanu un vēl kaut vai ar  labu reakciju) ir salīdzinoši daudz cilvēki, kas arī spēj dzīvot bez bērniem! :) 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
2 minutes ago, e = d said:

suns kā paliek glupš lops, kurš tirš kur pagadās, tā līdz dzīves galam

Nu nu!!! 

 

3 minutes ago, e = d said:

bērns vismaz ar laiku iemācās aiz sevis savākt.

Liela daļa jā, bet diemžēl ir arī tādi, kas sūdus turpina vārīt visu atlikušo dzīvi un tos sūdus savākt ir nesalīdzināmi sarežģītāk kā pēc suņa.... :(  

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, e = d said:

bērns vismaz ar laiku iemācās aiz sevis savākt. suns kā paliek glupš lops, kurš tirš kur pagadās, tā līdz dzīves galam.

Zinot dažus paziņas, kas 30 gados nodzeras/ielien SMS'kredītos līdz kaklam utt (pie tam viņu vecāki ir ļoti labi cilvēki un daudz ko sasnieguši dzīvē, domāju arī audzināšanai veltījuši ne maz laika), teikšu, labāk vāktu kakas pēc suņa visu dzīvi, nekā dzīvotu ar apziņu, ka man ir tāds dēls/meita...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Būtu jāsaprot viena lieta:

Ir ģimenes cilvēki un ir brīvības baudītāji.

Ar laiku tie otrie pārvēršas par pimajiem. Tas ir laika jautājums.

 

Nu nevajag visus mālēt pēc sava gīmja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrChip said:

labāk vāktu kakas pēc suņa visu dzīvi, nekā dzīvotu ar apziņu, ka man ir tāds dēls/meita.

 

Labi vismaz, ka esi paškritisks, un zinot kas no paša var iznākt, nemaz netaisi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Simsons2
4 minutes ago, MrChip said:

Zinot dažus paziņas, kas 30 gados nodzeras/ielien SMS'kredītos līdz kaklam utt (pie tam viņu vecāki ir ļoti labi cilvēki un daudz ko sasnieguši dzīvē, domāju arī audzināšanai veltījuši ne maz laika), teikšu, labāk vāktu kakas pēc suņa visu dzīvi, nekā dzīvotu ar apziņu, ka man ir tāds dēls/meita...


To pašu gribētu teikt par savu māsu, itkā piedaudzis cilvēks, bet nu galva uz pleciem galīgi liekas ka nav....

Link to comment
Share on other sites

@binary, atkarīgs, ko vēlies nodrošināt bērnam un kādi ir dzīvošanas izdevumi, un kur dzīvo. Rīgas mikrorajonā daudzstāveņu kvartālā un braukājot ar sabtransu tie, protams, nebūs 700 eur uz degunu (sīci neskaitot), bet ārpus Rīgas (pieņemot, ka darbs ir Rīgā, kā tas ir vairumam cilvēku)? Tas ir, dzīvojot pašiem, nevis uzgrūžot sīci pieskatīt vecvecākiem vai tamlīdzīgi marasmi - tas nozīmē, ka strādā vai nu viens no vecākiem, vai arī tiek ņemta aukle, kam imho jāmaksā atbilstoši atbildībai, citādi sanāks kā nesen ziņās - aizturēta aukle pālī ar ratiņiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • base7 locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...