Jump to content

automātiski auto bez vadītāja un citas jaunās tehnoloģijas


e = d
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

Ne vienmēr sievietes neko nejūt un ne vienmēr veči kaut ko sajēdz, bet vairumā gadījumu sievietēm ir švakāk ar dzirdi un redzi, auto vadīšanā.

Link to comment
Share on other sites

Saules enerģija - reāls, ekonomiski pamatots nudien masveida pielietojums:

 

Saules energija.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Raimonds1
2017.08.24. , 16:11, snukurins teica:

Man sevišķi iepatikās tā vieta kur Audi grupas lūžņiem elektriskā stūres pastiprinātāja kontroliera plates vietā kas varētu izmaksāt mazliet Euro jāmaina uzreiz viss agregāts ar visām ķegām un stūres pirkstiem par 800Eur+servisa izmaksas.Ja vēl gribi dabūt jaunu savienotāj štekeri tad lūdzu,tikai par nieka 140Eur var iegādāties štepseli par dažām kapeikām bet kopā ar jaunu vadu bunti.

Ražotājs pat izrādijies tik ,,gudrs,, ka savienotāj štepsels novietots gandrīz pa taisno sālī.

 

Nez, vai būtu iespējams auto, kur viss ir uzražots ar domu - maksimāli viegli un saprotami labojams un aizstājams, viss jaucās, viss skaidri aprakstīts, visām elektroniskām detaļām ir to īstie nosaukumi un shēmas, motortelpā ir gana daudz vietas, lai visām skrūvēm tiktu klāt ar parastām atslēgām, visas tipiskākās maiņas - lampas, siksnas utt. var veikt ērti un viegli un nav jānojauc puse mašīnas priekšas.

Vai tāds auto maz būtu iespējams?

Jā, motors prasts benzīns atmosfēriskais, gāze 80 litru balons jau paredzēts konstrukcijā, viss prasti, droši, vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Es rakstu par hipotētisku auto, kuram maksimāli piedomāts pie ilgtspējas, vienkāršas remontējamības un ekoloģijas.

Epiteti par to, ka jānojauc puse priekšas, lai tiktu kaut kam klāt nav nemaz tik reti visādās tēmās par dažu auto konstruktoru izdomas rezultātiem.

Tendenci var manīt, ja maini sveces vecajam Audi 80 vai Audi A4

Link to comment
Share on other sites

8/24/2017 , 15:01, Didzis teica:

Man piemēram nevajag ne klimatkontrli

Nu, nu. Šī nu gan ir tā lieta, kas reāi IR vajadzīga autiņā, lai nebūtu jāsalst vai jāsvīst atkarībā no laika apstākļiem tur ārā.


8/24/2017 , 15:25, Zin... teica:

Bet nē, neviens mani nepārliecinās braukt ar auto kurā nav klima, elektriskie sēdekļi/spoguļi/logi un ideālā gadījumā arī krēslu ventilācija.... uiii  kā to visu novērtē ja ir jābrauc paprāvāki gabali, kā man agrāk arī bija.

Nu, es elektrisko sēdekļu vietā šajā sarakstā ieliktu automātisko kārbu, ko tik ļoti ienīst (bez pamatojuma) lielākā daļa braucēju mūsu zemē, kā arī 4x4

Link to comment
Share on other sites

8/26/2017 , 13:04, AndrisBB teica:

Bet nu jā, jāzvana AAA, lai brauc un izglābj.

Drīzāk jāizvēl no grabažnieka benzīna ģenerators un jāuzlādē tie aķi :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Raimonds1 teica:

Nez, vai būtu iespējams auto, kur viss ir uzražots ar domu - maksimāli viegli un saprotami labojams un aizstājams, viss jaucās, viss skaidri aprakstīts, visām elektroniskām detaļām ir to īstie nosaukumi un shēmas, motortelpā ir gana daudz vietas, lai visām skrūvēm tiktu klāt ar parastām atslēgām, visas tipiskākās maiņas - lampas, siksnas utt. var veikt ērti un viegli un nav jānojauc puse mašīnas priekšas.

Ko pīpējam? Tas viss jau sen bija iespējams - paņem jebkuru pagājušā gadsimta auto, tur tas viss bija. Protams tāda autobūves klasika kā GAZ, UAZ, žigulis un moskābelis skaitījās vislabākie šajā jomā!

Link to comment
Share on other sites

Kādas ilgtspējas, Raimond! Izmet tās sēnes ārā. Finansu kapitālismā katram individīdam ir jāveido pievienotā vērtība no rīta līdz vakaram (labāk, otram rītam), lai varētu atļauties (ja nevari, tad esi idiots, neveiksminieks u.t.t.) reizi piecos (labāk trijos) gados paņemt līzingā jaunu miskasti auto aizvien vairāk piepičkātu ar visādiem automātiskajiem kakšiem ļoti noderīgām un nepieciešamām fīčām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

nekās klimata kontroles arī manā auto

Kas tad manuālā kondiška, ar kuru saaukstēties vasarā kā 2 pirkstus apčurāt?

Vai vispār bez, un vasarā staigāt iesvīdušam? Vai arī visi logi vaļā un stīvs kakls + sāpošas ausis?

Nu i nafig! Klima ir must have vismaz man.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

Arī kondišku nē.

Tad vēl uzvelc pufaiku +27 grādos, kad autiņā +40, un pēc pāris stundām smirdēsi kā bomzis :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Ausis vispār mēdz sāpēt?

Tev ir paveicies. Man pietiktu ar 10 min tādā caurvējā, lai būtu uz aptieku jāskrien

Link to comment
Share on other sites

runā, ka cilvēki, kuriem senči no koka nokāpa pēdējie, esot izturīgāki šajā ziņā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

runā, ka cilvēki, kuriem senči no koka nokāpa pēdējie,

Tie vispār dzīvo Āfrikā u.c. siltajās zemēs. Kā viņiem ar salnoturību, nezinu. Tie, kuri atvilkās uz šejieni, sen jau bija no koka nokāpuši.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , e = d teica:

runā, ka cilvēki, kuriem senči no koka nokāpa pēdējie, esot izturīgāki šajā ziņā.

Visgudrākie vispār palika kokā... 3.14sās un ēd banānus.:biggrin: Nevis trīc par IKP un pievienoto vērtību.

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Tieši tāpēc es dzīvoju laukos lai man uz to visu būtu pajāt,bet ,,advencētie,, lai skraida pakaļ kopproduktiem,negribas pat iedomāties kas notiktu ar lauku idili ja advancētiem skraidītājiem iepatiktos dzīvot laukos un ieviest šeit savu ,,advencēto,, dzīvesveidu.

nesūddzos pa savu lauku idilli, bet idillei esmu pielics klāt komfortu nevis sūro veču dzīvi, kam pastirpinātājs liekas, kā ekstra :D 

 


pirms 2 stundām , snukurins teica:

Tad lūk tieši no klimata kontroles es varu apsaldēties pusstundas laikā.Pirmais datrbs iekāpjot tādā miskastē (visi vieglie auto priekš manis ir miskaste) ir apskatīties vai tas s..c nav ieslēgts

pamēģini mašīnu,kas ražota pēc 92. gada... būsi pārsteigts, kondiška vairs nesaldē kaklu :) 


nē, tomēr samelojos par pastiprinātāju :D aizvakar biju uz veikalu ar žiguli, tam nav pastiprinātājs :/  

Link to comment
Share on other sites

Es gan 2005., gan 2017. gada auto klimu ieslēdzu, bet ļauju tik t uzturēt, pūst lieku uz stikla un kājām, jo uz sakarsuša kakla tiešais pūtiens taisa sū, po cik jauns auto... ;)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 28 minūtēm , Zin... teica:

kondiška

100% visiem, ko pazīstu, un kam auto ir šī ierīce, vasarā staigā puņķaini ....., un iepriekšējajā vasarā viens jauns džeks pat dabūja plaušu karsoni ......,

manuprāt šī ierīce der tikai rīdzeniekiem, kas sēž sastrēgumā +30 grādos .....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu nav uz pilnu katušku jāpūs kondiška. tādēļ ir automātiskais režīms, ko nez kādēļ daudzi cītīgi neizmanto, bet labāk pūšsejā aukstu gaisu un tad sūdzas

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Turklāt kondiška uzlabo satiksmes drošību – pārkarsušam vadītājām ir lēnāka reakcija; kondicionēts gaiss praktiski uzreiz atbrīvo aizsvīdušus logus.

P.S. Ar dažādiem auto braucu >20 gadus un tiem visiem bijusi kondiška. Nekādas veselības problēmas ne sev, ne ģimenes loceķļiem neesmu dēļ tā novērojis. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , snukurins teica:

man patīk izbaudīt pašu braukšanas procesu,automāts un kruiza kontrole tas man atgādina braukšanu troleibus

ienīšti mašīnas, bet patīk process,, interesanti kāds var būt kaifs braukt ar 1.1 žiguli vai kkādu 1.8 cigāru? :D

Link to comment
Share on other sites

Klimata kontrole + kondiška - tas ir tas bez kā es normālu auto vismaz vasarā iedomāties nevaru! Arī vakar - līst lietus, ārā +15.  Nospiedu podziņu "EKO" lai iepistu santīmu.

Neko - pēc pāris minūtēm sāk svīst ciet logs - nācās eko režīmu izslēgt. 

Un arī kruīze ierullē! Uzliec uz šojejas uz 105 pēc gps un pa 99% var braukt dorši!  

Link to comment
Share on other sites

īsti vīri logu slauka ar lupatu un spidometrā neskatās :D 


Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

pēc gps

galīgi aptracis.. tācdu nevajadzīgutehnoloģiju izmanto.. kam tev ceļazīmes un karte?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Algu Latvijā 1500 Eur uz rokas par 8 stundu darbu

emulātoriem nebūtu jābūt problēmas it kā...

 

un vispār kāds šim tekstam sakars ar kruīzu un kondišku.. kjipa ja cilvēks saņem maz, tad kruīzs un kondiška ir kkas ļauns? :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Es tādos gadījums ikad svīst logi ieslēdzu ,,pečku

Jā, tas līdz, bet ne vienmēr ir vēlme pirtī braukt! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tev ir ronalda algas lapas, ka zini 800 eur? 

 

un tā nav vērtību skala, bet veselais saprāts neheitot klimatu un kruīzkontroli kas pilnībā nekādu ļaunumu nenodara braukšanas priekam, veselībai un pieredzei... tieši otrādi

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

snukurins manāmi pārspīlē, bet tā, jā, pie liekiem miljoniem izvēlēties auto bez ABS un klimata ir absolūti skaidra izvēle,  noteikti tā darītu - teiksim šie faktiski ir latviešu,  Raimonds Pauls un Co finansēja, pie tam viss kā nākas, nekādas elektronikas, klimata, salons Rīgā netālu no SKY utt.:

 

Spyker.jpg

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

yea, mājās sen nav bijis remons, tas tiesa. bet braucu ar taksi un žiguli.. jāiet pārdomāt dzīve :( 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vakar iznāca ap diviem pēcpusdienā un pēc tam ap pusseptiņiem pabraukt pa Pārdaugavu.

 

Ko un kur tie ļautiņi dara piektdienā divos pēcpusdienā, ja 2 kilometri jābrauc pusstundu?

 

Automātiskās kārbas trūkumu neizjutu nenieka, jo trešajā ātrumā praktiski nebija jābrauc! Visi 5-10-20 metru garie ceļa posmi bija veicami vai nu ar pirmo, vai otro ātrumu.

-----------------------------------

 

Nez kā vajadzētu tādu ekoauto viegli labojamo un enerģiju taupošo konstruēt?

Alumīnijs, gāze/benzīns/butanols, bremžu enerģijas rekuperācija, standartizēti bloki visam?!

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...