Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

Regisss
Pirms 6 minūtēm , Jainit teica:

Dažkārt tie ceļu policisti var reāli uz nerva krist...

Tur jau smuka diskotēka sākās momentāli 🤪😁

Link to comment
Share on other sites

e = d
(labots)
1 stundu atpakaļ, Regisss teica:


Ārpus pilsētas nedrīkst apdzīt pa labo joslu!

Šādos gadījumos piebraucu aizmugurē… sākumā metu ar tālajiem… ja nereaģē, tad tālie un uztaurēju… 

zb tie dīvaiņi, kas nesaprot ka ja ir 2 joslas 1 virzienā, tad standartā jābrauc pa labo malējo joslu! 

Apdzīt ne, apsteigt gan var. Ja Tu neesi pajoolis, kurš vīlē pa kreiso, jo labajā ik pa kilometram kāds auto, tad nevajadzētu būt problēmām uz ceļa. 

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Vaitad nedrīgst arī 'apsteigt' ja ir blīva vai lēna satiksme, jeb kad labā josla kustas ātrāk?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Apdzīt ne, apsteigt gan var. Ja Tu neesi pajoolis, kurš vīlē pa kreiso, jo labajā ik pa kilometram kāds auto, tad nevajadzētu būt problēmām uz ceļa.

Ko Tu tur filosofē?!?!

Nedrīkst ārpus apdzīvotas vietas (piemēram uz Vidzemes šosejas) apdzīt, apsteigt pa labo joslu auto, kas brauc pa kreiso joslu… nedrīkst!!!

un nav ko vilkties pa kreiso joslu! Ir jābrauc pa labo!!!

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
1 stundu atpakaļ, Regisss teica:

apdzīt pa labo joslu

Apdzīt pa labo joslu var jūkejos, Japānā, Maltā, Kiprā, Austrālijā un vēl šur tur.

 

@Jainit nu izcel tos burtus cik lielus gribi - bet aizliegts ir apsteigt tajā pašā joslā braucošos!

Ja uz ceļa ir horizontālie apzīmējumi un vairākas joslas, un pirms apsteigšanas iekārtojies savā joslā, tad nav tur pārkāpuma.

image.png.ac2bed96e681aa2fbde6cd3204733a72.png

Scenārijs pa kreisi Latvijā, ārpus apdzīvotām vietām, ir legāls.
Lielā daļā Eiropas - nav.

Nekas arī neregulē, cik ilgi pirms manevra ir jāpārkārtojas.
Ja brauksi kā idiots, turēsi 20cm distanci un midžināsies, tad pārkārtosies, pārsniegsi ātrumu apsteidzot un izvilksi priekšā, tad pastāv risks dabūt agresīvo.

 

Rekur bilda no mana ikdienas maršruta

Google maps pat perfektu situāciju nobildējis.

image.png

 

Tātad, braucu es pa labo joslu, nepārsniedzot ātrumu, un šajā apgriešanās vietā kreisajā joslā iegriež auto no Langstiņiem. Pēc būtistu eksperdu viedokļa, man šajā brīdī, lai nepārkāptu CSN, būtu jāmet pa mēmajiem, un kaucošām riepām jāsamazina ātrums tik tālu, lai neaizietu garām šim? Starp citu, Vācijas auto adaptīvā kruīzkontrole tieši to arī mēģina darīt - Vācijā uz lielajiem ceļiem šāda pizģeca ar apgriešanās vietām kreisajā joslā bez ieskrējiena joslas vienkārši nav.

Mums ir. Noteikumi atļauj braukt garām. Katrs auto savā joslā.

 

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Vaitad nedrīgst arī 'apsteigt' ja ir blīva vai lēna satiksme?

Mēs nerunājam par korķiem, kur abas joslas pilnas!

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Scenārijs pa kreisi Latvijā, ārpus apdzīvotām vietām, ir legāls.

Izpildi šo manevru ar netrafarēto aizmugurē! Paskatīsimies ko tad teiksi! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

e = d
Just now, Regisss teica:

Ko Tu tur filosofē?!?!

Nedrīkst ārpus apdzīvotas vietas (piemēram uz Vidzemes šosejas) apdzīt, apsteigt pa labo joslu auto, kas brauc pa kreiso joslu… nedrīkst!!!

un nav ko vilkties pa kreiso joslu! Ir jābrauc pa labo!!!

 

Vispirms tātad pieņemsim, ka Tu neesi pajoolis un brauc pa kreiso, ja tā brīva. Tad jā, Tu neko nedrīksti apsteigt vēl pa labi, jo tur ir nomale. 
Savukārt, ja Tu brauc pa labo un kāds lēnāk par tevi kreisajā, Tev ir pilnīgs pofig ko viņš tur dara un kApēc. Tu neesi policists, kam būtu kāds jāpārmāca uz ceļa un Tev CSN atļauj braukt taisni.

Trešā iespējamā situācija - labā josla intensīva satiksme, Tu esi kreisajā un kāds tur velkas. Nu te Tu esi loohs, diemžēl. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

@Regisss aizej redzi pārbaudi, nopietni.

Tu šajā tekstā vārdus "tajā pašā joslā" neredzi, bet redzi izņēmumu korķa gadījumos?

Citēt

113. Ārpus apdzīvotām vietām uz ceļiem ar divām vai vairākām braukšanas joslām vienā virzienā aizliegts apsteigt tajā pašā joslā priekšā braucošo transportlīdzekli pa labo pusi, izņemot gadījumu, ja tas rāda kreisā pagrieziena signālu un ir uzsācis manevru.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es īpaši parasti nestresoju, ja kāds brauc pa 'ātro' joslu lēnāk, tad dodu iespēju pārkārtoties. Ja nepārkārtojas, tad apsteidzu pa kuru kreiso/labo (atkarībā uz salas vai kontinenta).

Link to comment
Share on other sites

Regisss
(labots)
Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

aizej redzi pārbaudi, nopietni.

Tev vajag, Tu arī pārbaudi! Izslēdz Jurkinu sevī un nolaid tvaiku!

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , Regisss teica:

Izpildi šo manevru ar netrafarēto aizmugurē! Paskatīsimies ko tad teiksi! 

Neko. Es trafarētajiem un netrafarētajiem eju garām arī ar de facto atļautajiem +11, un pie radariem neatmetos.

Domāju, ka viņi tur ir izdresēti.

Pirms laika viens izrakstīja protokolu džekam par to, ka nogriezās pa labi no Šarlotes ielas uz Brīvības ielu it kā pie sarkanā signāla.
Tas jau nekas, ka Šarlotes ielā luksofora nav.

Pārsūdzēja, atcēla.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Drīzāk dīvaini liekas tie, kas bezgalīgi pārkārtojas. Uz 3 joslu šosejas, ja es braucu pa vidējo, tad apdzen pa 'ātro' un uzreiz pārkārtpjas uz malējo pāri 2 joslām. Pabrauc 1 min, noķer kādu lēnāku fūri, atkal pārkārtojas pāris visām 2 joslām uz 'ātro' un tad atpakaļ uz 'lēno'. Tak sēdi 'ātrajā' joslā un miers, tāpat tur neviena nav 😂 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, Regisss teica:

bolaid tvaiku!

Kādu tvaiku?

Starp citu, vācijā uz bāņa korķī arī cilvēki cenšas neapsteigt labo joslu. Jo tur likumam "aizliegts apsteigt pa labo joslu" nav izņēmumu, ja es pareizi saprotu.

Mums likums skan "aizliegts apsteigt tajā pašā joslā braucošo" - es tak to neizdomāju, tas ir ierakstīts noteikumos.

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Uz 3 joslu šosejas, ja es braucu pa vidējo, tad apdzen pa 'ātro' un uzreiz pārkārtpjas uz malējo. Pabrauc 1 min, noķer kādu lēnāku fūri, atkal pārkārtojas pāris visām 3 joslām uz 'ātro' un tad atpakaļ uz 'lēno'. Tak sēdi 'ātrajā joslā un miers

Nē. Vācijas bāņi to ātri māca. Lai cik tu būtu ātrs, kāds 2x ātrāks pielido nemanāmi. Tur kreisā ir TIKAI apsteigšanai TIKAI uz manevra brīdi. Un tā arī jābūt, un to arī prasa noteikumi pie mums.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vācijā arī sodu uzliek, ja uz šosejas beidzas benzīns 😂

Link to comment
Share on other sites

versatile

Un arī, manuprāt, pamatoti.

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

Es trafarētajiem un netrafarētajiem eju garām arī ar de facto atļautajiem +11, un pie radariem neatmetos.

Domāju, ka viņi tur ir izdresēti.

image.thumb.png.272cba7533b1354f8a1369061ce32be2.png

 

😁😁😁 baigi ilgi jāmeklē… ir vairākas šādas bildes 😁😁😁 šī no 2019.g. 1. decembra 🤪

Link to comment
Share on other sites

versatile

Super. Mani pēdējoreiz apturēja 2018. gadā.

Kādus secinājumus varam izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 8 minūtēm , versatile teica:

Vācijas bāņi to ātri māca. Lai cik tu būtu ātrs, kāds 2x ātrāks pielido nemanāmi.

Vācijā jau pa gabalu met ar tāliem tas lidotājs, kurš zemu lido pa kreiso joslu… un pasakās, ja ātri un laicīgi novācos malā 😁

un labākais ka lido smuki klāt kad es pats ap 220-230 braucu 🤪

Just now, versatile teica:

Super. Mani pēdējoreiz apturēja 2018. gadā.

Kādus secinājumus varam izdarīt?

Mana vājība - ātrums… vienīgais par ko esmu sodīts…

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu bet ko tad blato par apsteigšanu? Jau padomāju, ka apsteidzi pa labo un nolika mierā.

 

Ja nu tā gadās, iesaku rakstīt paskaidrojumu uzreiz un uz vietas - pārvietojos pa autoceļa AX labo malējo joslu, priekšā bija transportlīdzkelis, kas ar mazāku braukšanas ātrumu pārvietojās tajā pat virzienā pa kreiso joslu. Ņemot vērā, ka CSN 113. punkts ārpus apdzīvotām vietām skaidri aizliedz apsteigt tikai tajā pašā joslā braucošas automašīnas, un es atrados citā braukšajas joslā, veicu apsteigšanas manevru, nepārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu un ievērojot drošu intervālu.

 

Ja būsi skrējis, vai tupējis uz bampera, midžinājies, līdis priekšā, neievērojis distancei/intervālu - llp.

Pirms 5 minūtēm , Regisss teica:

Mana vājība - ātrums…

Iesaku paprovēt kartingus. Reizi nedēļā, ar čomiem, būs lētāk kā sods, adrenalīns garantēts.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Iesaku paprovēt kartingus. Reizi nedēļā, ar čomiem, būs lētāk kā sods, adrenalīns garantēts.

Nu vasarā kādas 4-5 reizes katru gadu izbraucam - Rullītis vai 333 lielā trase… Kandava reti… esmu arī open kart mačos braucis… man netā ir viens slavens video kur Lemanas startā nolohojos 😁😁😁

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

Ja nu tā gadās

Nekad neapsteidzu pa labo… parasti panāku ka priekšējais novācās un es pa kreiso aizbraucu! Tālie un skaņas signāls agri vai vēl nostrādā!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Iesaku paprovēt kartingus. Reizi nedēļā, ar čomiem, būs lētāk kā sods, adrenalīns garantēts.

Neiesaku, vēl tagad riba nav sadzijusi 😂

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
Pirms 12 minūtēm , Regisss teica:

Nekad neapsteidzu pa labo

Kāpēc? Aizliegts nav :))

Bet nu jā, ja vispirms taurēsi, midžināsi, un tad pa labo malu... Tā gan neiesaku.

CSN atšķirības starp valstīm ir palielas, un vells slēpjas detaļās.
Piem, radiniece no Kanādas dikti brīnījās, ka pie mums var parkoties pretējā ielas pusē ar purnu pret braukšanas virzienu (ja pa vidu pārtrauktā līnija). Štatos/Kanādā tas esot automātisks sods. Tāpat ar krustojumu izbraukšanu viņiem esot nianses. Tāpat, domāju, ka mūsu noteikums par 5m no krustojuma robežas (pat ne brauktuvju krustošanās vietas) nevienam vien ārzemniekam ir radījis neplānotus izdevumus.

Jūkejos, ja brauc uz pēdējo izbrauktuvi aplī un neparādīsi labo pagriezienu - būsi idiots. Mums ja brauc iekšā aplī, stingri ņemot, atļauts tikai labo rādīt (vai neko, lai nemaldinātu).
Tāpat dzirdēju par keisu, kur policists nolicis mierā pie Dreiliņu apļa džeku, sak, izbrauci no otrās joslas, tā nevar.

Džeks palūdzis uzzīmēt, kā izskatās izbraukšana no otrās joslas. :D Brīvs.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 19 minūtēm , versatile teica:

Jūkejos, ja brauc uz pēdējo izbrauktuvi aplī un neparādīsi labo pagriezienu - būsi idiots.

Ne visos apļos

Bet tajos kur rāda, tur jau arī kreiso ieslēdz, ja izbrauc pa kreisi, braucot taisni cauri aplim tik nerāda.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Zin...
Pirms 48 minūtēm , versatile teica:

Jūkejos, ja brauc uz pēdējo izbrauktuvi aplī un neparādīsi labo pagriezienu - būsi idiots.

Ne vienmēr 🙄 atkarīgs no joslām un tā

 

Bet nu par to apdzīšanu, jā, arī juukejaa riebjas kad kāds uz 90kmh iesēžas ātrajā joslā. Neesmu rasists, bet parasti melna paveica sieviete, kam pofig, kad ar dusmīgu skatieni apdzen šos pa kreiso pusi... Pietam to izdara 5 cilvēki vismaz minūtē.

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

apdzen šos pa labo pusi

Jūkejā? Uz 100+? Pa zālāju? Respect!

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Ai ble, pardon, jaungads vēl galvā 😄

Link to comment
Share on other sites

e = d

No malas baisi rēcīgi izskatās tie divi loohi kreisajā joslā - viens lēnais un otrs pamācītājs - mirdzinātājs. Ik pa laikam sanāk tādus apsteigt pa labo uz Jelgavenes. 

  • Patīk 2
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs
pirms 23 stundām , AndrisBB teica:

Ne visos apļos

Bet tajos kur rāda, tur jau arī kreiso ieslēdz, ja izbrauc pa kreisi, braucot taisni cauri aplim tik nerāda.

Vieglie rāda kreiso tikai izbraucot no apļa, fūrēm jārāda labais līdz savai izejai un tad beigās kreisais pagrieziens jārāda 🤷‍♂️😃

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Kāds rāda kreiso, kāds nerāda, es pa lielam ieslēdzu vienmēr, tāpat arī pēc maniem novērojumiel lielākā daļa dara. Sliktāk no tā nevienam nepaliek. Tie kas aizmugurē, tie zin kur brauksi, tie kas gaida iebraukt aplī, tie var mierīgi braukt iekšā.

 

Piemēram te, ja nerāda pagriezienu, tad tie kas brauc ārā no Morrisona var gaidīt tur kā muļķi pus dienu.

 

 

Noteikumi: Oranžais auto

 

185
When reaching the roundabout you should
Rule 185: Follow the correct procedure at roundabouts
Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

186
Signals and position. When taking the first exit to the left, unless signs or markings indicate otherwise

  • signal left and approach in the left-hand lane
  • keep to the left on the roundabout and continue signalling left to leave.

When taking an exit to the right or going full circle, unless signs or markings indicate otherwise

  • signal right and approach in the right-hand lane
  • keep to the right on the roundabout until you need to change lanes to exit the roundabout
  • signal left after you have passed the exit before the one you want.

When taking any intermediate exit, unless signs or markings indicate otherwise

  • select the appropriate lane on approach to the roundabout
  • you should not normally need to signal on approach
  • stay in this lane until you need to alter course to exit the roundabout
  • signal left after you have passed the exit before the one you want.
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 24 minūtēm , Tuubijs teica:

Vieglie rāda kreiso tikai izbraucot no apļa

Tāka neesi iepazinies ar noteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
1.01.2024. , 22:40, versatile teica:

Iesaku paprovēt kartingus.

Sen nav braukts ledus kartings, taisni taisos saorganizēties uz 333 kad spelgonis maigāks paliksies.

Link to comment
Share on other sites

Tuubijs
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Tāka neesi iepazinies ar noteikumiem.

Stāsti to instruktoriem un dvsa ekzaminātoriem :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Iedod viņiem noteikumu grāmatu 😂

 

Iespējams jau ka braukšanas eksāmenu var arī nolikt nerādot kreiso pagriezienu pirms iebraukšanas aplī, jo nekādu bīstamo situāciju nerada, tapēc dabon 'mazo' kļūdu (minor fault). Lai izkristu, tur diezgan daudz 'mazās' kļūdas jāsavāc. It īpaši ja aizmugurē neviens nebrauc vai kāds negaida uz tevis, lai izgrieztos. Bet ja kreisajā sānā vai aizmugurē būs velosipēdists, tad izkrišana garantēta.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs

Tavā attēlā zaļais vāģis ir nofeilojis braukšanas eksāmenu, jo maldina pārējos autovadītājus (C) dvsa eksaminators. Bet zaļās mašīnas vietā ieliec fūri un tad viss ir pareizi pēc fen šuj.

Par oranžo - mana vaina, ka ne līdz galam izteicos.

Par izkrišanu - viss ir atkarīgs no tā kāds ir eksaminators. Tepat Bedfordā savulaik bija 3 gab., 2 angļi pie kuriem nolikt bija teju neiespējami, ja netika aiz vaiga paņemts un tad bija 1 babajs pie kura pārsvarā arī visi nolika. Līdzīgs stāsts par Ketteringu, tur ir viena tante ar muguras traumu (eksaminātore) pie kuras pārsvarā visi noliek. Lutona it kā esot ļaunuma pekle jaunajiem tiesību kārtotājiem :D Milton Keynes - overkill dēļ apļiem.

Link to comment
Share on other sites

Tuubijs
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Bet ja kreisajā sānā vai aizmugurē būs velosipēdists, tad izkrišana garantēta.

Atkarīgs no apļa veida, jo velopēdam būs priekšroka.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Es jau nerunāju par apļiem uz šosejām vai ar ntajām joslām, kur pa lielam spirāle (un pagrieziens nozīmē joslas maiņu, nevis kurā virzienā brauksi). Bet par ikdienas pilsētas apli, kur fūre nemaz neizbrauktu. Bet arī zaļā brauc pareizi, piemēram šeit nerādot labo pagriezienu (kā zaļā mašīna bildē), tu izkristu.

Pat googlemaps var redzēt ka priekšā braucošāis rāda pagriezienu.

 

https://www.google.com/maps/@51.5098692,-2.6175986,3a,75y,240.36h,83.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssj-UWLaJ4xqhWhcDimYFow!2e0!7i16384!8i8192?authuser=0&entry=ttu

 

Tāpat arī te uzreiz izkristu, ja nerādītu kreiso (arī labo), jo visi tur brauc pārsvarā taisni nepiebremzējot. Tāpat bezgala daudz velosipēdisti no aizmugures.

 

https://www.google.com/maps/@51.5017888,-2.5793292,3a,75y,186.7h,90.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1srhnyv-qD5_Vk9SEKmS0F4w!2e0!7i16384!8i8192?authuser=0&entry=ttu

 

 

Pirms 19 minūtēm , Tuubijs teica:

Tavā attēlā zaļais vāģis ir nofeilojis braukšanas eksāmenu

Attēls no officiālās valdības lapas 😂

 

https://www.gov.uk/guidance/the-highway-code/using-the-road-159-to-203

 

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Racer

Labrīt, viedie autobraucēji! Kādā secībā krustojumu izbrauks transportlīdzekļi un kāpēc? Reāls piemērs no autoskolas jautājumiem:

 

IMG-20240102-WA0016.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Smagais, baltais un tad tas kurš sēž iekš auto. Vienādas nozīmes krustojums. Satiksmes organizatorus nosūtīt slaucīt ielas!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Iebraukšu krustojumā, pagaidīšu, kamēr aizbrauc baltais, bet tas, savukārt dos ceļu smagajam, tad pabeigšu manevru.

 

Respektīvi, manevru uzsākšu pirmais, pabeigšu pēdējais.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...