Jump to content

Sievietes datorzinātnē


Phantom
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

Pareizie un labāk zinātāji atkal ir galējais variants. 

Tiešam neredzi visas modernas pasaules problemas? Laika trukumu ģimenē. Virspusējību. Piesārņojumu. Pārprodukciju. Visādu nevajadzīgu mantu ražošanu. Kvlaitates trūkumu visdažādakajas jomās. Melus un manipulācijas. neko nemani?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Raimonds1

    31

  • HIGH-Zen

    16

  • laikamTak

    15

  • AndrisBB

    14

Nekorekts jautājums no vvv puses. Droši vien veselais saprāts un izdzīvošanas instinkts noteikti ņemtu virsroku. Bet kas to lai zin.

Link to comment
Share on other sites

 Atvainojos, AndrisBB, par nekorektu jautājumu. Gan jau tu pats saproti, ka dzīvē ir kaut kādas vērtības, kas stāv pāri visam.

 Nedomāju, ka sievietes agrākā audzināšana un sievietes tagadējā audzināšana ir par iemeslu visādām bēdām. Diezgan esmu redzējis visādus dzīves gadījumus (iz savu radu, iz savu draugu un paziņu vidus). Nav tā, ka tur, kur sieviete feminizējusies, tur viss jūk, kur sieviete zem vīrieša viedokļa, tur viss labi. Visādi ir, un iemesli gan jau bieži ir sarežģītāk skaidrojami.

 Bet par tēmu runājot. Ir man pa dzīvi daudz kolēģu bijuši - sievietes, vīrieši, tāpat priekšnieki pieredzēti - sievietes, vīrieši. Negribu teikt, ka nav atšķirību sievietēm un vīriešiem, kā darba biedriem. Ir, protams. Bet mana pieredze galīgi nav tāda, lai es varētu teikt, vīrieši der, sievietes neder. Ir bijušas ļoti labas kolēģes, arī priekšnieces, sievietes, un ir bijuši ļoti labi kolēģi, arī priekšnieki, vīrieši. Tāpat otrādi, ir visādi mēsli pieredzēti, gan sievietes, gan vīrieši. Protams, protams, ir profesijas, kur ir izteikts vīriešu pārsvars, smaga fiziska darba gadījumā, piemēram, nevarēs sievietes tā vienkārši atnākt un nomainīt vīriešus, vīrieši tur būs vairākumā (ja ne tā, ka tikai vīrieši) vienmēr. Nezinu, kas ir ar IT specialitātēm, kā tur izskatās, pēc biedru komentāriem jāsaprot, ka pie mums IT jomā dominē vīrieši, vai tas ir pamatoti, nezinu, man ir nācies redzēt arī sievieti aitīšņiku, neko sliktu nevaru teikt, akurāti veica savu darbu, nekādu problēmu, citi, jā, vieni vienīgi vīrieši IT jomā, no tiem, ar kuriem man bijusi darīšana. Piekrītu arī tam viedoklim, ka daudz ko nosaka stereotipi, tradīcijas. Savā laikā, sen, vēl padomju laikos, tādu lietu noteikti atcerieties, nezinu, vai tagad pie mums kas daudz mainījies. Zināt tādu profesiju - ārsts, paskatieties, pie mums ārsti pārsvarā sievietes, nu labi, terapeiti visādi, bet ķirurgi, starp tiem tā kā vīriešu vairāk, loģiski, jo smags, fiziski smags darbs, un kā ir ar ginekologiem? pie mums? Nezinu tagad, senāk 90 un vairāk procentu ginekologu sievietes, un kas ir ginekologs, lielās fiškās tas pats ķirurgs, tikai ar savu virzienu, specializāciju - tas pats smagais, fiziski smagais darbs. Sievietes tiek galā. Kaut kad lasīju, ka ASV no ginekologiem tikai 7 % sievietes. Un tādu piemēru daudz var atrast.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es nezinu par ko mēs te strīdamies, neesu nekāds laulību konsultants, lai te tagad meklētu cēloņus.

Mazliet tuvāk tēmai.

Man ir pilnīgi vienalga ar ko es kopā rakstu kodu, ar večiem vai dāmām, ja tas ir izdarīts korekti, tad es nekādas problēmas neredzu un parasti arī tādu nav. Lielā daļā gadījumu es varu vien minēt koda rakstītāja dzimumu, jo ir kolēģi no Ķīnas, Indijas, Malaizijas, daudz franču un vāciešu, pēc vārdiem tik viegli nenoteiksi. Ir viens Jānis - visi domā ka tā ir sieviete :D Manā komandā ir tikai 3 "baltie" - es, viens anglis un viena čehiete, pārējie no visādām Āzijas malām, diezgan raibs kolektīvs.

Kam es nepiekrītu ir tas ka večiem ir kautkāds tur pārākums tehniskajā domāšanā, skaidrs ka sievietēm ir mazliet cita pieeja. Uzskatu arī ka mazo sieviešu procentu inžinierzinātnēs būtiski ietekmē audzināšana un sabiedrības uzspiestie stereotipi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Muļķīgāku solījumu neesu dzirdējis. Kā tu kautko tādu vari solīt? It īpaši ja aprecas jau 18 - 20 gadu vecumā?

 

No sākuma mazliet uzvilkos, bet pēc tam padomāju, ka iespējams Tev taisnība. Zini kāpēc? Atbildības sajūtas iztrūkst tagad cilvēkiem dajebkādā vecumā, bet 18-20 tagad un 18-20 pirms kaut vai 20 gadiem ir dažādas lietas. Protams, ka cilvēki ir dažādi, bet % no visiem ir liela starpība. Pie visa pārējā laulība ir arī cieņa vienam pret otru un... Ai lab, vispāŗ tēma ta ir par ko citu un zālē pa ļubomu kādreiz bij zaļāka. :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Arī teikšu. Neesmu pieredzējis, ka sievietes-spečuki netiktu galā ar darbu. Ir bezcerīgas sievietes gadījušās, arī vīrieši tādi paši, nu pietrūkst, un pēc kāda laika saproti, ka tur nekas labāks nebūs, bet šie visi nenoturās, vai arī paši saprot, ka te nav viņu vieta, aiziet citā jomā. Un piekrītu, ka sievietēm ir savādāka pieeja, vīriešiem savādāka. Pateikt, kā labāk, nemaz nevar pateikt, kā kuru reizi. Tā primitīvi, no saviem vērojumiem - sievietēm vairāk patīk balstīties pieredzē, viņas ļoti labi zinās, kā ir priekšrakstos, drīzāk lietos pārbaudītus risinājumus, vīrieši savukārt vairāk gudrojas, drosmīgāk liek kaut ko jaunu, un ne tāpēc, ka viņi progresīvāki, bieži vien tāpēc, ka viņi nepārvalda tik labi tos priekšrakstus kā sievietes.

 Var jau spriedelēt par augstāko līmeni - zinātni, atklājumiem un skatīt tur vīriešu-sieviešu procentuālo skaitu, bet nu taču, nevajag. Tas ir augstākais līmenis, nejauksim to ar strādāšanu profesijā, IT darbā vai jebkurā citā tehniskā sfērā.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

 

 

Var jau spriedelēt par augstāko līmeni - zinātni, atklājumiem

Jo tēmas nosaukums ir - Sievietes datorzinātnē. 


https://tv.lattelecom.lv/lv/programma/interaktiva/list/riga_tv24/

Šodien Preses kluba tipiska džeka - dāmas saruna - ministrs skaidro, žurnāliste visādi iebilst.

Tkartojums šodien 22.30 un svētdien - Jāņkalne vs veselības ministrs


20.janvārī

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pacelšu mazliet mironi, lai Raimondam nebūtu garlaicīgi.

Lasot visādas random ziņas uzgāju šo pētījumu, un izrādās ka ielkš Github sievieši izdarītie pull requesti tiek apstiprināti biežāk nekā vīriešu, bet tikai tad, ja dzimums nav zināms.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Inspektors Caps

Specveltījums dzimumu vienādo smadzeņu un domāšanas apoloģētiem...

https://twitter.com/BBCNewsGraphics/status/734771714752647168

Tiem, kuri mazāk lietas kursā, apskaidroju, ka Hofers ir par nacionālu valsti, bet Van der Bellens par esošo liberastisko režīmu. Vīriešus vairāk vada loģika un tādēļ viņi ir gatavi vairāk riskēt labākas nākotnes vārdā, bet sievietēm, kā jau humanitārākām, virsroku ņem bailes no pilnīgi jebkādām pārmaiņām. Un atšķirība nav nekāda mazā - 20%! 4,5 miljoni visdažādāko vecumu un profesiju balsu tā kā būtu pietiekoši objektīva statistika, vai ne? :)

 

P.S. Bonusā arī "strādnieki pret ierēdņiem":

https://twitter.com/BBCNewsGraphics/status/734772416438775809

Rezultāts līdzīgs - strādnieki par normālu valsti, bet ierēdņi par esošo birokrātijas murgu, jo savādāk viņu amati tiks samazināti...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Janka420

 

 

virsroku ņem bailes no pilnīgi jebkādām pārmaiņām.
Pat īpaši neiedziļinoties tematā (politika garlaiko), citētais apgalvojums šķiet prezumptīvs un pārlieku vispārināts.
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
drīzāk jau "baltajās apkaklītēs" ietilpināmi arī inženieri, programmētāji un skolotāji, ārsti u.t.t.

ārsti, programētāji un inženieri lielākoties neskaitās "white-collar", tur pārsvarā ietilpst klasiskais ofisa planktons, neatkarīgi no tā, vai publiskajā, vai privātajā sektorā

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Inspektors Caps
citētais apgalvojums šķiet prezumptīvs un pārlieku vispārināts

Jo apskatīties uz pasauli apkārt jau ir par sarežģītu. OK, var jau arī pacitēt citus...

The authors argued that due to different evolutionary pressures, men may have evolved to be more risk taking and socially dominant, whereas women evolved to be more cautious and nurturant.

...

Females were on average higher than males in extraversion, anxiety, trust, and, especially, tender-mindedness (e.g., nurturance).[72] Women have also been found to be more punishment sensitive and men more higher in sensation seeking and behavioural risk-taking.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sex_differences_in_psychology#Personality_traits

 

un nemaz neizbrīna, ka sievietes nevēlas nekādus aptaurētus naciķus

Tas, ka Tavām bezdzimuma smadzenēm nav pa spēkam saprast nacionālu valstu rašanās un pastāvēšanas iemeslus, liecina tikai par Tavu trulo neaptēstību.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...