Jump to content

Labs NAS mājai


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Interesētu labs nas mājai. 2 HDD, laba dzesēšana. Būtu ideāli ja mācētu SMART datus lasīt un web interfeisā parādīt.

 

Skatos tipa uz šādu 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_aksesuari/asustor_nas_storage_tower_2bay_as202t

http://www.asustor.com/product?p_id=18&lan=en#tab3

 

Ir oki izvēle vai tomēr nē? 

Link to comment
Share on other sites

es pieturos pie pārbaudītam vērtībam ir  qnap TS-251C ideāls aprāts kopā ar 2x2TB WD RED diskiem bet ko gan par nas var pateikt pa pusgadu kad nofeilos tad varēs pateikt :D :D 

 

vai kā kolēgi paņēma šos te synology DS215j jau gadndrīz gads bēdu nezin . 

divas pārbaudītas vērtības 

 

cik sen atceros tad ar Netgear un Bufalo/d-link bija tikai galvassāpes 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pārdodu savu synology ds411slim (bez diskiem, iepakojumā) Pārdodu jo netiek izmantots!

 
Link to comment
Share on other sites

Laikam jau nekas labāks un lētāks nevar būt vienkāršs kompītis ar linux vai kaut kādu free nas softwari.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Valduha letāks un labāks īsti tam nevar piekrist "kaut kāds kompis tāpat jāsaliek priekš tā paša freenas un cik nu budžets atļauj arī diski jānopērk"  ja nesanāk WD red tad HGST arī ir labi diski, mazs brāķa procents!

 

 

lai idozdās!

 

 

devnull

Link to comment
Share on other sites

 

 

un to iesaka čuģiks, kurš nemāk sakonfigurēt wifi kojās?

 

es tev labprāt samaksātu par to naudu.


 

 

un to iesaka čuģiks, kurš nemāk sakonfigurēt wifi kojās?

 

starp citu šodien RTU admins pateica,ka nečudiki arī to nespēs un no no nākamā gada būs uzstādīti piekļuves punkti.

Link to comment
Share on other sites

Viss jau no ātruma LAN tīklā ir atkarīgs, ja der nedaudz zem 100 MB/s, tad iesaku Buffalo LinkStation 5**, vai 4** sēriju, strādā ideāli pašam ir bijuši vairāki gabali.  Pats nesen no 420 pārgāju uz Synology DS251j, ātrums ir lielāks iespējas arī, kaut gan rudenī man te galvas sāpes nedaudz sagādāja, dēļ diska kuram pēkšņi pazuda SMART, bet laikam bija softa gļuks. 

Link to comment
Share on other sites

Protams par to lētumu varētu diskutēt.

Taču varētu kaut tīkleni ielikt kādu vēlās,operatīvo atmiņu utt.

Vienīgais mīnuss,ja lieto mājās varētu būt strāvas patēriņš.

Link to comment
Share on other sites

Šķiet, ka drīz jau būs divi gadi kopš tiek lietots Seagate Business Storage 2-Bay NAS

Līdz šim bez problēmām, ja nu vienīgi varēja būt klusāks :)

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Damn - kāds ir ātrums r/w pat tīklu dzenājot piemēr 1 GB?

Link to comment
Share on other sites

Synology ir kaut kādi mistiski procesori... 

 

qnap TS-251C - Intel Celerons

ASUSTOR - Intel atoms

 

Vismaz pēc cpu vislabākais ir qnap

Link to comment
Share on other sites

Neesmu tā īsti pievērsis uzmanību, būs jānotestē vēlāk.

Šobrīd tiek izmantots automātisks backup reizi dienā + reizēm uz TV parādīt kādu bildi vai ceļojuma video.

Link to comment
Share on other sites

Qnapiem par CPU jāskatās katram konkrētajam dzelzim, jo tur atšķiras. Ir iespeājmas visādas, gan lētas, gan dārgas variācijas. Bet nu dārgās(Xeoni) parasti neklasificējas zem "Mājas NAS"...

Bet liekas, ka visi kā viens bija X86/X86_64 arhitektūras.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Vai ta nav labāk to salikt pašam ar vairāk kā 2 diskiem, free nas, zfs, ecc ram, glīts korpuss.   Domājams,  ka arī drošāk,  ja  tas ir  svarīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tieši to jau es arī augstāk teicu,taču neguvu atbalstu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par šo būtu interesanti dzirdēt kādas atsauksmes. Tā jau riktīgi lēts aparāts sanāk, ja salīdzina ar qnap analogu.
Katram savs un dzīvo pēc iespējām - lēti un labi nepastāv! ne velti ir teiciens "skopais maksā divreiz"
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpēc es neskrienu un uzreiz nepērku. Uz NASu skatos jau kādu laiku, tikai nezinu, cik ļoti man to vajag. Šo to jau ērtāk būtu darīt, bet nekādu hi-endu toč nevajag. Droši vien vienīgā vajadzīgā lieta - tīklā glabāt filmas/bildes, ko skatīties no datora/planšetes/tv.

Link to comment
Share on other sites

Vecie korpusi pa velti mētājās apkārt. Ieliec lētāko barokli un miniITX plati ar AMD E350! Kautkādu mazu pārpalikuma RAM, un 3 diskus. 1 priekš NAS4Free, 2 priekš RAID.

Sanāk lētāk un daudz labāk nekā kautkādas plastmasas kastītes.

Var jau paveikties nopirkt sakarīgu kautkādu kastīti, bet iespējas ir mazas. Lielākā daļa vai nu SMART nerāda (parāda tikai savu viedokli), vai RSync nav, vai sazinkas vel pa figņu.

Pasen 1 meklēja pa forumiem 1 konkrētu Lacie modeli, JO, viņam nosprāga Lacie, un tos diskus varēja pēc tam vai tieši tādā paša "leisijā" iebāzt, vai noformatēt un aizmirst par datiem.

Link to comment
Share on other sites

Viņš stāvēs priekšniekam mājās, kur filmas un fočenes glabāt, bakups mājas datoriem. Tāpēc arī izskats un skaļums ir ļoti no svara! Nu ja var kur mazu, smuku kastīti, ar labu ventilāciju diviem diskiem dabūt.... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Viņš stāvēs priekšniekam mājās, kur filmas un fočenes glabāt, bakups mājas datoriem. Tāpēc arī izskats un skaļums ir ļoti no svara! Nu ja var kur mazu, smuku kastīti, ar labu ventilāciju diviem diskiem dabūt....

Ak ja? A tur kaukāda savādāka realitāte? Vai kapēc tīkla kabeļa ierobežojums ir 2 metri?

Link to comment
Share on other sites

 

 

iņš stāvēs priekšniekam mājās, kur filmas un fočenes glabāt, bakups mājas datoriem.

 

tikai tādam mērķim NAS galīgi nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Kā nevajag? Neesi redzējis cilvēkas sejas, kad šis saprot, ka visi foto, kas gadiem ir krāts ir vējā!

Link to comment
Share on other sites

Jā, šim cilvēkam nosprāga usb hdd ar visām fotogrāfijām. Labi ka jet.lv pa apmēram 300 ls atjaunoja. 

Cits nometa zemē ejošu usb hdd. jet.lv neko nevarēja izdarīt, sūtīja uz Nīderlandi, kur atjaunošana pāri pa 1k ls maksāja. Un ari neko nevarēja izdarīt. Visas bildes pa kāju! 

Nas ir diezgan oki iekārta! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

pats taču arī brīžam ar šo grēko - cilvēks uzdod konkrētu jautājumu par savu vajadzību, bet saņem izziņu - tev to nevajag!

 

Te mēs runājam par pareizu problēmas formulēšanu! Bieži cilvēki nemāk pareizi savu vajadzību noformulēt un jau sākotnēji izvēlās nepiemērotus risinājumus! Tāpēc es cenšos precizēt sākotnējo problēmu un piedāvāt pēc iespējas labāku risinājumu! 

 

Manā gadījumā vajag uzticamu datu galabātuvi. Ar ciešamu dizainu lai varētu istabā turēt, iespēju robežās klusu.  

Dotajā momentā esmu nosliecies uz http://tehnoshop.lv/qnap-ts-251-2-bay-241-ghz-2x-gbe-2-x-25-35-ssd-hdd-sata-6gb-s-intel-celeron-241ghz-1gb-ddr3l-1148183.html

Cena pieņemama. Vienīgais sola piegādi pēc 2 -3 nedēļām, 100% priekšapmaksa.... Ar šo kantori nav bijusi nekāda darīšana - ja pasūtīšu un nepiegādās būs 100% mans zaudējums.

Link to comment
Share on other sites

Negribi riskēt, tad ņem kādā kantorī, kur ir uz vietas vai neprasa priekšapmaksu, bet, protams, cena vairs nebūs tik zema :)

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar šo kantori nav bijusi nekāda darīšana - ja pasūtīšu un nepiegādās būs 100% mans zaudējums.

Ir bijusi darīšana. Kādus 5 pasūtījumus esmu pie viņiem veicis. 

Man vajadzēja QNAP TS-853Pro - pie viņiem bija labs cipars + tā ,kā ņēmu vēl 8x6TB disksus, tad vēl nokaulēju no cenas. Tādu ciparu LV vairumnieki man nevarēja iedot.

 

Noprotu, ka šis kantoris pelna ar PVN mahinācijām. No pircēja puses viss ok.

Par garantijas saistīvu izpildi neko nemāku teikt.

Link to comment
Share on other sites

Damn - kāds ir ātrums r/w pat tīklu dzenājot piemēr 1 GB?

 

 

3.21 GB failu no PC uz NAS pārkopēja ar ātrumu, kas viļņveidīgi mainījās no 27-47 MB/s (W10)

No NAS uz PC 45-65 MB/s

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

 

 

Noprotu, ka šis kantoris pelna ar PVN mahinācijām
Nu mani tas nemazākā  mērā neinteresē - interesē labs gala cipars. 

 

 

 

231+ modelis ir noliktavā
Tas nav tas modelis, kas mani interesēs.  Interesē QNAP TS-251 - salīdzinoši jaudīgs cpu, var pie tv vai moņa pieslēgt un filmas skatīties vai webu browsot, atmiņa palielināma līdz 8GB. Vismaz uz papīra - kruta ruta! 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu mani tas nemazākā mērā neinteresē - interesē labs gala cipars.

Man VIDs taisīja tematisko pārbaudi un par šo konkrēto darījumu lūdza paskaidrojumus,

 

Ps. VIDs taisa tematiskās pārbaudes visiem kas uzdrošinās paprasīt lai VIDs atmaksā atpakaļ PVNu.

 

Bet nu paskaidroju kā ir un vairāk nav jautājuši.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kāpēc nevajag un kādam mērķim tad vajag, tu nejēga nestāsta, jo nezina, saklausījies nesaprotot kaut kādas pieaugušo sarunas un tik bubina

 

ar ko atšķiras identisks hdd nasā no usb hdd.Arī uz nasa var netīšām uzkāpt,mans tēvs :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Valduha - var jau protams dzīt demagoģiju, bet es pats personīgi esmu iznīcinājis 3 ārējos cietos diskus !

 

+ Caur USB tas ir pieslēgts tikai vienai ierīcei.

Un tu nevari backupot datus pirms tas disks ir piesprausts - a tā uzliec Scheduled tasks un viss notiek automa'tiski.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

QNAP pieejams pie ELKO. Nekādu priekšapmaksu neprasa. 231+ modelis ir noliktavā.

Vai tad viņi privātajiem arī tirgo? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nē!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...