Jump to content

Labs NAS mājai


Ronalds
 Share

Recommended Posts

kopš kura laika kāds kaut ko netirgo par naudu?

Link to comment
Share on other sites

Vairumnieki netirgo end jūzēram!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kur proba pasūtīt tajā elcor muzejā,lai atved no noliktavas uz veikalu un atkal uz noliktavu un atpakaļj,Par naudu.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

ja nemāk lasīt vai galvā apstrādāt izlasīto tekstu, tad ir jātur mute.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Vismaz uz papīra qnap ir krietni krutāks! Esmu pasūtījis, cerams jaunnedēļ dabūšu paspēlēties un sakonfigurēt. Tad ielikšu aprakstu.

Link to comment
Share on other sites

Vai Asustor AS3102T http://www.asustor.com/product?p_id=44 varētu būt labāks par Qnap ts-251?

 

No SOHO NAS iekārtām Qnap un Synology skaitās TOP brendi. Gan dzelziskā ziņā gan it sevišķi softiskā (kas nav mazsvarīgi) ziņā. Pats esmu lietojis Netgear, Buffalo, Zyxel un Synology (patreiz). 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pats esmu lietojis Netgear, Buffalo, Zyxel un Synology (patreiz). 
Un ??? 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu pasūtījis, cerams jaunnedēļ dabūšu paspēlēties un sakonfigurēt. Tad ielikšu aprakstu.

 

Neaizmirsti, lūdzu. 

Link to comment
Share on other sites

Un ??? 

 

 

Personīgi man Synology OS patīk daudz labāk par Zyxel, Buffalo un Netgear. Par dzelžiem arī varu teikt tikai to labāko.

Synology regulāri iznāk jauni updeiti ar fixiem un jaunām iespējām. Ļoti elementāri var uzinstalēt dažādus addonus (programmas) tādejādi krietni paplašinot funkcionalitāti (Media serveri, video novērošanas stacija, torrenti, mail severi, personal cloud, itunes, u.t.t.) Addonu skaits ir ļoti plašs, papildus oficiālajiem vēl ir uzliekami community addoni.

Qnap ir līdzīgi (izņemot addonu skaitu, tas liekas ka bija mazāks kā Synology).

Ne Zyxel, ne Buffalo ne Netgearam nav pieejams tik plašs  addonu skaits, updeiti nav tik bieži un pamatīgi.

Jāpiemin arī plašais lietotāju skaits un tam velītie forumi (Synology un Qnap), kā rezultātā ja rodas kāda problēma, tad risinājumu tai bez problēmām var atrast attiecīgajos forumos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Beidzot dabūju apskatīt un sakonfigurēt  Qnap ts-251. 

 

Sajūtas dalītas. 

Apakšā parasts intel PC ar UBUNTU. Par 270 EUR. Ar 1GB ram un Intel celeron mobilo proci, bez diskiem... Nav tā kā drusku par dārgu....? Nē nu skaidrs, ka te jāmaksā par mazo izmēru un Qnap izveidoto "virsbūvi".

 

Datus gabalā uz MD raida + ext4. Ar visām no tā izrietošajām sekām, galvenais trūkums - ļoti ilgais masīvu rebuild, jo md raids neko nezina par failu sistēmu. Tomēr jau 2016 gads - tā kā varēja BTRFS vai ZFS izmantot!  Labā ziņa ir tāda, ka "virsbūve" rāda visu info par diskiem, arī smart statusu. Esmu lasījis ka citi NAS šo nemāk. Tas ir ļoti labi, var sekot līdzi disku veselībai. 

 

Var pieslēgt pie tv ar hdmi un gandrīz kā PC izmantot pieslēdzot klavieri un peli. Ir libre office, chrome, firefox, Youtubes spēlētājs, kuram kā izrādās vismaz 2gb ram vajag... Nācās veikt atmiņas upgradi. Varot virtuālās mašīnas palaist, tomēr šo nemēģināju - nedomāju ka celerons ir pietiekams šim uzdevumam. FullHd filmas spēlē bez problēmām. Bet nav nevienas skaņas izejas! Tikai caur hdmi. Normālas tumbas var pieslēgt tikai caur resīveri ar hdmi ieejām. Šeit nu gan ir nolažojuši - vismaz kaut kādu skaņas izeju jau nu varēja pielikt! Kaut gan - tā kā ubuntu un ir usb porti - gan jau ka var usb skaņas karti pieslēgt. Tikai nav zināms vai tā "virsbūve" viņu sapratīs.

 

Vai es tādu iekārtu sev gribētu - nu ja viņa būtu 2x lētāka, tad gan jau ka jā! Bet tā - ne šis, ne tas. Kā storage - uzskatu ka švaks (novecojis) risinājums dēļ tā ka izmanto novecojušo MD raidu, nevis BTRFS vai ZFS. Kā media players švaks dēļ skaņas izejas neesamības.  Nišas produkts - bagātam, bet ne pārāk zinošam lietotājam. Kaut gan sakonfigurēt viņu arī nebija triviāli, līdzi nākošā "dokumentācija" nekādā veidā nepalīdzēja tikt ar iekārtu galā, bija webā jālasa kas un kā.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ātrums?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tomēr jau 2016 gads - tā kā varēja BTRFS vai ZFS izmantot!

 

ZFS ir prasīgs pret RAMu, optimāli ir 1GB RAM uz 1TB RAW HDD space. Līdz ar to ja tāds NAS izmantotu ZFS, viņš maksātu krietni vairāk par tagadējo cenu. Palasi FreeNAS forumos, kādi parametri tiek rekomendēti ZFS sistēmām. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

Var pieslēgt pie tv ar hdmi .... FullHd filmas spēlē bez problēmām. Bet nav nevienas skaņas izejas! Tikai caur hdmi. Normālas tumbas var pieslēgt tikai caur resīveri ar hdmi ieejām.
 

TV taču ir skaņas izejas, kuras var izmantot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ZFS ir prasīgs pret RAMu, optimāli ir 1GB RAM uz 1TB RAW HDD space. Līdz ar to ja tāds NAS izmantotu ZFS, viņš maksātu krietni vairāk par tagadējo cenu. Palasi FreeNAS forumos, kādi parametri tiek rekomendēti ZFS sistēmām.

 

Pie tam ar ZFS jālieto ECC rams, kas vēl vairāk sadārdzinātu to pasākumu. Tādiem Qnap un Synology maksā ne jau par dzelžiem, bet par osu un tā fīčām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pie tam ar ZFS jālieto ECC rams

Tāda teorija pastāv, mēs jau citā topikā par šo diskutējām. ;) Un vēl ir BTRFS ko serveros jau labu laiku lietoju. (BTRFS nekur nav minēts, ka vajag EEC RAM, atšķirībā no ZFS. Kaut arī domāju, ka tā teorētiskā iespēja, ka dēļ atmiņas kļūdas tiek sajāti visi dati iekš ZFS, ir mikroskopiska, tomēr mani drusku nobaidīji un tagad visur lieku btrfs ;)

 

 

 

bet par osu un tā fīčām.

 

OS - Kā jau rakstīju UBUNTU, kas ir bezmakas, fīčas panāktas ar standarta bezmaksas linux softiem. tādiem kā samba piekš šhāringa, apache priekš mendzēšanas interfeisa.

Maksājam par to ka kāds to visu savācis kopā, sakonfigurējis, uzrakstījis ērtu un smuku menedžmenta web lapu.  

 

Es pa to piķi nopirktu niknāku dzelzi un pats sakonfigurētu linuxu kā man tīk. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā jau agrāk minēju, Qnap, Synology ir top brendi starp šāda veida NASiem, līdz ar to cena ir augstāka nekā citiem ražotājiem. Ja grib lētāk, var ņemt kādu Zyxel, Buffalo. Savu funkciju pildīs. Šādiem gatavajiem NASiem ir sava niša, savas priekšrocības, salīdzinot ar pašliktajiem PC NASiem:

 

1) Works out of the box

2) Estētiskais aspekts - reti kurš pašliktais NAS var pārspēt viņus šajā kategorijā.

3) Nereti arī cena - ja gribi mazu pštaisītu NASu, tad jāpērk speciāls korpuss, kurš nebūt nav lēts (kad es meklēju, tādi korpusi maksāja ap 120-150 eur) + viss pārējais, rezultātā sanāk dārgāk par gatavu NAS (parastām mājas vajadzībām)

4) Elektrības patēriņš - mans 4 bay NAS patērē 35w max. režīmā un 10w idle. PC patērē ievērojami vairāk. Protams kādam tas liksies mazsvarīgi, bet fakts paliek fakts.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Pastāstiet vēl, ka autoražotājs "tikai" saliek kopā komponentes, kuru pašizmaksa ir 10k, bet gatavo auto pārdod par 20k! Maksāts tiek par specializētu iekārtu ar specializētu programmatūru un tās atjaunināšanu. Rezultātā Tu dabū iekārtu, kas ir maza izmēra, energoefektīva, klusa un viegli konfigurējama. Paša savākts PC ar Linux/BSD salīdzinoši būs liels hlams, ko konfigurēt var tikai speciālisti, un arī tad pavadot n-tās dienas ar čakarēšanos.

 

Secinājumu "loģika" vispār fenomenāla. Tam ir HDMI, tādēļ to var izmantot kā darbstaciju, bet procesors ir lēns un tādēļ tā ir slikta darbstacija. Tam nav arī audio izejas, tādēļ tas ir slikts atskaņotājs. Nevar būt! Varbūt tādēļ, ka tas nav ne darbstacija, ne atskaņotājs, bet gan.. NAS!? Tam vispār nav jābūt HDMI! Tieši tādēļ tas ir tik dārgs, ka tam ir čupa lieku sūdu, kas NAS nav jābūt - HDMI, pārāk jaudīgs CPU, pārāk liels un maināms RAM, divi Gigabit porti. Mājas lietošanai datiem nafig nav vajadzīgs lielāks ātrums par 1 Gbps. Vispār tas NAS maksā no 240 EUR. Mājas lietošanai piemērotāks ir QNAP TS-231 no 190 EUR. Bet visjēdzīgākais tādā kategorijā ir Synology DS215j, kas par 160 EUR ar savu programmatūras kvalitāti visus QNAP atstāj muļķos.

 

RAID slimība laikam "specu" vidū būs uz ilgiem gadiem... No RAID mājās jēgas ir tik pat, cik no overklokošanas - tikai parāda nespēju loģiski domāt. Ātrums sen nav problēma, bet drošību RAID dod tikai vienā aspektā - pret paša HDD nojukšanu. Tādos gadījumos, kā, piemēram, nosvilst PSU, iesper zibens, nokrīt no plaukta, appludina kaimiņi, apzog dzīvokli, aizdegšanās, konfiscēšana, militāras darbības, RAID var iestādīt vienā vietā. Pat ārējs USB HDD aizsargā vismaz pret daļu no tiem gadījumiem. Bet gudrākais ir backupot uz vēl viena NAS vai datora, kas atrodas vismaz citā telpā, labāk citā ēkā un vēl labāk citā pilsētā. Думать надо!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

. No RAID mājās jēgas ir tik pat, cik no overklokošanas

 

Negribu būt rupjš, Bet Cap, lūdzu nerunā par lietām, no kurām neko nejēdz!  

Hdd nojukšana ir krietni vien iespējamāks gadījums, kā visi pārējie tevis minētie varianti kopā ņemot!

 

 

 

labāk citā ēkā un vēl labāk citā pilsētā

Mājas userim, kā tu to reāli iedomājis?

Link to comment
Share on other sites

Pastāstiet vēl, ka autoražotājs "tikai" saliek kopā komponentes, kuru pašizmaksa ir 10k, bet gatavo auto pārdod par 20k! Maksāts tiek par specializētu iekārtu ar specializētu programmatūru un tās atjaunināšanu.

Nu jau arī salīdzināji tiešām specializētas komponentes un autosoftu ar standartizētiem pc dzelžiem un opensource sw :sarkasms:

 

Paša savākts PC ar Linux/BSD salīdzinoši būs liels hlams, ko konfigurēt var tikai speciālisti, un arī tad pavadot n-tās dienas ar čakarēšanos

Te tak visi ir speci un drīzāk jau tas pašsavāktais variants būs pašam krietni ērtāks un ātrāks un visādi citādi labāks/piemērotāks un arī lētāks.
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Hdd nojukšana ir krietni vien iespējamāks gadījums, kā visi pārējie tevis minētie varianti kopā ņemot!

Kā tas atceļ to, ka manis ieteiktie varianti sargā no DAUDZ VAIRĀK to gadījumu vai pat VISIEM?

 

Mājas userim, kā tu to reāli iedomājis?

Tev nav ne radu, ne draugu, ne lauku, ne kādas citas vietas, kur to realizēt? Ja tā, tad man žēl Tevis. Es toties varu sarunāt ar draugiem, ka arī viņi nopērk NAS, un atvēlēt viens otram "krusteniski" vietu backupiem savos NAS. Pie tam katram tad vajag tikai vienu lielu HDD.

 

@@marrtins, kādēļ tiek argumentēts ar to, kas jau sen ne tikai no manis ir atspēkots? Lasīt nemākam vai vārīties patīk? Atkārtoju - paša savākts ir liels hlams, kur varēsi dienām un naktīm jāties ar konfigurēšanu. Ja izmantosi labas komponentes, tad pie tam tas vēl būs arī dārgāks. Ja Tev nav kvalitātes prasību (arī programmatūrai), tad neuzspied citiem savus hlamu lietotāja "labuma" kritērijus.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

No kuriesnes tev ir radies iespaids, ka es cenšos kaut ko kādam uzspiest? :shok:
Taisni otrādi - tavs #64 ir agresijas pilns pret neloģiskiem un nedomājušiem dauņiem, kuri spītīgi nepērk gatavus risinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Un ko - es viņiem lieku pirkt? Es tikai pastāstu, kas ir gudrāk un kādēļ tā ir.

Savukārt Tu nodarbojies ar tendenciozu piemelošanu "specu" populārās tendences virzienā, jo pasniedz hlamus par kaut ko kvalitatīvu. Un ne tikai hlamus, bet arī pasniedz par "risinājumiem" tādas lietas, ko cilvēks-parastais nav spējīgs lietot. Jā, arī tipiskais šī foruma "specs" nav vērtējams būtiski augstāk...

Link to comment
Share on other sites

Nu ko - es lieku tev lietot hlamus? Es tikai pastāstu ,kas ir gudrāk un kādēļ tā ir.

Savukārt tu nodarbojies ar piemelošanu "useris-vulgaris" virzienā, jo pasliedz gatavus hlamus par kaut ko kvalitatīvu. Un ne tikai hlamus, bet arī pasniedz "gatavus" risinājumus par pašiem piemērotākajiem.

Ceru, ka sarkasmu saprati, spec?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labā ziņa ir tāda, ka "virsbūve" rāda visu info par diskiem, arī smart statusu. Esmu lasījis ka citi NAS šo nemāk.
Es neesmu redzējis nevienu, pat lēto SOHO, NAS, kas nemācētu lasīt SMART un reportēt uz epastu/caur aplikāciju. 
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@marrtins, sapratu. Starpība starp mums un mūsu kritērijiem ir tajā, ka man ir prasības pret kvalitāti, bet Tev nav (no mana profesionālā skatu punkta). Jā, no galīgo lameru skatu punkta Tavs variants ir kvalitatīvs, savukārt no mana skatu punkta tas ir tikai nedaudz labāks par tiešām pilnīgiem hlamiem. Plus Tu izmaksās neierēķināji naktis, kas pavadītas konfigurējot.

 

Principā...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Šeit piekritīšu Cap'am - man arī ir mājās NAS, bet es daudz vairāk paļaujos uz savu 1TB Google Drive, jo ja, tfu-tfu-tfu, māja aizies zilās liesmās, tad on-site NAS ir pilnīgi bezjēdzīgs pasākums - tas labākajā gadījumā kalpo tad, ja nosprāgst desktopā/laptopā HDD vai ja tiek glabāta intensīva versiju kontrole. Priekš mājas lietotāja neredzu nekādu tolku no NAS - tad jau labāk nopirkt ārējo 2.5 collu USB, uzlikt uz datora kādu no desmitiem pieejamo free incremental backup softiņu, un reizi nedēļā piespraust to USB disku, lai automātiski nobackupo ko vajag, un tad nolikt atpakaļ atvilktnē. Sanāks vismaz 5x lētāk nekā vislētākais NAS, un ja kas notiek, var iemest kabatā ejot prom, lai sirds droša.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, no galīgo lameru skatu punkta Tavs variants ir kvalitatīvs

Kāds mans piedāvājums? :sarkasms:

Tu, acīmredzot, esi nespējīgs saksatīt, ka ir cilvēki, kam ir citi kritēriji/vajadzības. Visi ir lameri, neloģiski domājoši, nespējīgi izvēlēties "kvalitatīvu" preci, ja neizvēlas to ko es izvēlos.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@J.Reinis, Tu mani nedaudz pārprati - es neesmu pret NAS, pat esmu par. Bet es esmu par NAS lokālajā tīklā plus to NAS backupot kaut kur citur. Vai USB diskā, vai pie radiem, vai pie lielā brāļa, tas jau ir katra paša ziņā. Lokālajā tīklā NAS ir izdevīgs, ja ir vairāk par vienu "klientu", kas mūsdienās ir ar vien aktuālāk. Vairāki datori, TV, atskaņotāji, telefoni, planšetes... NAS tādā ziņā ir lokālais datu centrs, kas atrisina datu bardaku, jo visi dati ir tajā un pieejami no visām iekārtām. Plus, tad datorā var likt tikai SSD un baudīt ātrumu un klusumu.

 

ir cilvēki, kam ir citi kritēriji/vajadzības

Ja? Kādos kritērijos tad vērtē NAS? Tajā, cik laba tā ir darbstacija vai pleijeris?

 

Atsvaidzināšu atmiņu:

pašsavāktais variants būs pašam krietni ērtāks un ātrāks un visādi citādi labāks/piemērotāks un arī lētāks.

Tad kādos tieši kritērijos tas būs ērtāks, ātrāks, labāks, piemērotāks un pats galvenais lētāks? Lūdzu, apgaismo mūs nezinātājus!

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad kādos tieši kritērijos tas būs ērtāks, ātrāks, labāks, piemērotāks un pats galvenais lētāks? Lūdzu, apgaismo mūs nezinātājus!

Nezinātājam:

Ātrāks: kaut vai jebkurš Atoms būs ātrāk par to tevis piedāvāto Armanda, nemaz nerunājot par i3. Tas palīdzēs ZFS vai jebkuram raidam ar čeksummām. Tavs nīkulis pa 160Eur piedāvā divas disku vietas un labākajā gadījumā RAID1, bet tu jau arī vari likt RAID0 vai JBOD :sarkams:

Ērtāks: ssh uz kasti un zfs un mdadm komandas manā skatījumā ir krietni ērtāk, pārskatāmāk nekā bakstīties pa webiskiem interfeisiem ar ierobežotu kontroli

Lētāks: jaudīgāka kaste, vairāk atmiņas, vairāk disku vietas, patēriņš ~30W + centos es varu iekļauties zem 100Eur

Piemērotāks.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Apakšā parasts intel PC ar UBUNTU. Par 270 EUR. Ar 1GB ram un Intel celeron mobilo proci, bez diskiem... Nav tā kā drusku par dārgu....? Nē nu skaidrs, ka te jāmaksā par mazo izmēru un Qnap izveidoto "virsbūvi".

Ja pa dārgu, var uztaisīt to pašu uz Xpenology... cipars mazāks, bet veiktspēja lielāka.

Atklāti sakot, tieši Synology premium lietas ir tizlums, par kuru negribas maksāt naudu - novecojis kernelis, videonovērošana aizķērusies 19 gadsimtā, bet maksā kā superpuper jaunums, dlna serveris nezin, kā indeksēt mapi, kad tur iekrīt svaigs torents.... un tādu sīkumu ir tonna. Protams, pa velti tas softs ir ciešams. 


 

 

Bet visjēdzīgākais tādā kategorijā ir Synology DS215j, kas par 160 EUR ar savu programmatūras kvalitāti visus QNAP atstāj muļķos.

Bet aizmirsām pateikt, ka atšķiras tikai vizuāli, jo apakšā "griežas" kaut kas ļoti tuvs, ja ne identisks. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ērtāks: ssh uz kasti un zfs un mdadm komandas manā skatījumā ir krietni ērtāk, pārskatāmāk nekā bakstīties pa webiskiem interfeisiem ar ierobežotu kontroli
Tas, ko tu tikko nosauci, nu pilnīgi un nekādīgi nav nosaucams kā "ērtāks" - priekš power usera varbūt tas ir fleksibilāks, bet priekš ierindas mājas lietotāja un mazas firmas admina Web UI un ērta konfigurēšana ir must-have. Un tādā ziņā gatavie NAS būs smukāki un ērtāki out-of-the-box.
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Bet aizmirsām pateikt, ka atšķiras tikai vizuāli, jo apakšā "griežas" kaut kas ļoti tuvs, ja ne identisks.

Noklausies to Stīva Džobsa tekstu... Ja vēl tad nepielec, tad nav jēgas runāt, jo tātad programmatūras kvalitāti novērtēt nespēj. Tik pat labi varēji pateikt, ka MikroTik RouterOS arī ir ar "kaut kas ļoti tuvs, ja ne identisks", jo arī tas ir Linux.

 

Tas palīdzēs ZFS vai jebkuram raidam ar čeksummām.

Ā, nu ja - var nopirkt nevajadzīgi jaudīgu CPU ar nevajadzīgi daudz RAM, lai varētu griezt mājas vajadzībām nevajadzīgi daudz HDD pilnīgi bezjēdzīgā RAID. Ģeniāli! Vēl aizmirsi pieminēt HDMI un audio izeju...

 

Lētāks: jaudīgāka kaste, vairāk atmiņas, vairāk disku vietas, patēriņš ~30W + centos es varu iekļauties zem 100Eur

Tātad vismaz Atom ar vairāk RAM, tehniski un estētiski normālā korpusā ar n-to disku vietām, normālu barošanas bloku, kluss, patēriņš ap/zem 30W un cena jaunam zem 100 EUR. Davai, rādi piemēru ar linkiem!

 

P.S. Par komandrindas un konfiga failu bakstīšanas "ērtumu" Tev jau pateica, kur tos iestādīt...

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

nevajadzīgi

 

nevajadzīgi

 

bezjēdzīgā

Tu vienkārši esi ieciklējies auns uz "sava" "risinājuma" absolūto pārākumu visos gadījumos.

 

 

 

Davai, rādi piemēru ar linkiem!

Kādi vēl linki? Man ir pilns stock ar daļām lai uzbūvētu daudz jaudīgāku aparātu zem 100Eur. Cena tev, ja es komplektēju - virs 200Eur. Nevēlies pats komplektēt - pērc gatavus un nevajag demonstrēt savu iedomāto pārākumu. Tipisks apple vergs.

 

 

 

Ģeniāli! Vēl aizmirsi pieminēt HDMI un audio izeju...

Reāls ģēnis esi tu. Kāds vēl hdmi un audio. Auns kas auns.


 

 

priekš power usera varbūt tas ir fleksibilāks, bet priekš ierindas mājas lietotāja un mazas firmas admina Web UI un ērta konfigurēšana ir must-have.

Kur tu šādas prasības izrāvi?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Tu vienkārši esi ieciklējies auns

Es esmu "ieciklējies" uz to, ka NAS jēga ir glabāt datus un padarīt tos pieejamus tīklā, nevis nodrošināt parasto useri ar Linux un Bash apgūšanas kursu nepieciešamību, jipīšanos pa naktīm un profesionālās jomas maiņu uz datoriķi. Sekojoši, kā bērni saka - pats tāds. Pie tam pēc personīgās pieredzes zinu, ka šejienes totalitārajiem liberastiem patīk stukačot.. Nu tad...

 

 

 

Kādi vēl linki? Man ir pilns stock ar daļām lai uzbūvētu daudz jaudīgāku aparātu zem 100Eur. Cena tev, ja es komplektēju - virs 200Eur.

Nevienu neinteresē Tavs stock un cenas Tev vai man. Linkus uz veikaliem, cenu salīdzināšanas lapām vai kaut vai ražotāju modeļiem ražotāju lapās. Parādi, ka neesi parastais šejienes tukšpļūtis, atbildi par saviem vārdiem un vari izdarīt to, ko stāsti!

 

 

 

Tipisks apple vergs.

Man nav nevienas Apple iekārtas, kaut finanses atļauj nopirkt kaut tūlīt... :D Tu gan sanāc tipisks puspabeigto hlamu vergs. ;)

Link to comment
Share on other sites

Topiks bezjēgā aizgājis.....

 

Par ātrumu - kopējot 10 GB filmu - gigabit tīkls bija pa 90% noslogots. Bet kāpēc lai tā nebūtu? ubuntu + samba tur apakšā.

 

Par skaņu no tv austiņu izejas - vismaz manējie tv apgriež augās un apakšas, tā pamatīgi izčakarējot skaņu.

Link to comment
Share on other sites

Tu gan sanāc tipisks puspabeigto hlamu vergs

Dabīgi. Viss, kas nav tavs ūbernas ar diviem diskiem, ir hlams :sarkasms:

 

 

 

parasto useri

Kāds tas ir? Esmu arī licis 24 disku NAS parastam userim "mājas vajadzībām" (māja gan viņam 1200+ m2), un? Toreiz tas bija FreeNAS, ja pareizi atceros, lieto laimīgs vēl šobaltdien tā arī nav zvanījis, ka "kaut kas neJiet".

 

Ko es tev vislaik cenošos paskaidrot, ka ne visiem ir tavs 2 HDD nas būs pats pareizākais, labākais, lētākais variants tāpēc jau nav jākļūst agresīvam un viss cits jānosauc par hlamu un cita risinājuma lietotāji jāuzskata par idiotiem ;)

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
vismaz manējie tv apgriež augās un apakšas, tā pamatīgi izčakarējot skaņu

Tiešām TV vai, piemēram, audio kompresijas kodeks caur DLNA?

 

Viss, kas nav tavs ūbernas ar diviem diskiem, ir hlams

To izdomāji Tu, jo disku skaits ir vienīgais, ko spēj vērtēt. Es savukārt Synology vs QNAP softus novērtēju pēc OS distribūcijas, konfigurācijas ērtuma, papildus pakām, risinājumu arhitektūras, čakara mazuma, tā visa stabilitātes, supporta attieksmes un arī viņu izstrādāto Windows un citu OS aplikāciju kvalitātes. Līdzīgi arī ar custom buildu. Bet, lai to vērtētu, tajās lietās ir jāorientējas. Disku saspraudējs to nevarēs, kas liek domāt, ka tādēļ arī nespēj saskatīt atšķirības.

 

24 disku NAS parastam userim

Parastais lietotājs ir tas, kas ir kādi 80% sabiedrības. Tātad Tavs 24 disku NAS klients pilnīgi nekādi nesanāk parastais lietotājs, jo viņam nav parasto lietotāju vajadzības. Parastajam lietotājam viens kvalitatīvs gatavs NAS līdz 100-200 EUR ar vienu pāris TB disku nodrošina pilnīgi visu, ko viņam vajag. Izej uz ielas un paskaties apkārt...

 

P.S. Kur ir Tava labā custom NAS līdz 100 EUR piemērs? Turēsi vārdu vai būsi parastais ņuņņa?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

To izdomāji Tu, jo disku skaits ir vienīgais, ko spēj vērtēt.

Es neizdomāju, tak pats vairākkārt nosauci visu pārējo par puspabeigtu hlamu. Patin atpakaļ, izlasi rūpīgāk. Tu vērtē pēc saviem kritērijiem, es pēc saviem. Vienīgā atšķirība, ka tie, kas nelieto tevis izvēlēto produktu vai nevērtē pēc taviem kritērijiem ir hlams un [saīsinot tevis teikto] idioti. Manam personīgajam NAS vispār nav nekāds webisks managements, man pietiek ar root ssh piekļuvi, lai visu paveiktu ērtāk un ātrāk.

 

Parastais lietotājs ir tas, kas ir kādi 80% sabiedrības.

80% tas ir vairākums nevis parastais. Ar parastais useri taču saprotam tādu, kas padziļināti neorientējas IT, vai ne? "Mans" lietotājs kā reiz ir parastais, jo darbības sfēra tam ir attāla no IT un orientēšanās tajā tāpat, tik vien, ka pavairāk vietas sagribēja priekš filmu kolekcionēšanas :D

 

Nu ja tev tik dikti interesē, kādu dzelzi es pats sev varu savākt, iekļaujoties 100Eur, tad lūdzu:

http://www.serverdirect.nl/onlineserverkopen/chenbro-es34169-mini-server-chassis-p-154.html?language=en&zenid=brgu8patss0ujo14pf5qnma2c0

+

http://www.supermicro.com/products/motherboard/ATOM/ICH9/X7SPE-HF-D525.cfm

+

8GB RAM

 

Viss jauns/nelietots izņemot RAM.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...