Jump to content

Foto vai video kamera ceļojumam?


Bonifacijs
 Share

Recommended Posts

Bonifacijs

Šito es galīgi nesapratu - kā kamera var nolietoties ja pārraida datus pa wifi? Foto atnāk uz telefonu kaut kādās pussekundes laikā. Tas gan ir jpg automatā, bet ir taču funkcija tupo visu kas uz kartes nosūtīt un pa n standartu 150 Mbps vismaz vajadzētu iet pa gaisu

 

Par vāciņu runājot, nu neriskēšu es viņu restoranā uz galda atstāt bez vāciņa kaut uz dažām minūtēm, nu sadauzīs, saskrāpēs vai salies ar kaut ko. Nu nezinu vēl stipri jāpadomā vai tā var darīt nu un protams ka vāciņu vienkārši pazaudēt arī ir kā uz diviem pirkstiem uzšpricēt. OK, pieņemsim ka tā ir tīri mana problēma, bet nu ne jau Panasonic LX seriju muļķi konstruēja, zināja maitas kāds liktenss tām kamerām ir lemts :black eye:


P.s. labi ka pabrīdināji par to gredzenu, to otro nemaz nebiju pamanījis un biju pilnīga parliecībā ka tieši tā arī vajag - nu redz pie kā noved grābstīšanās gar mantu neizlasot instrukciju

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 613
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raiviic

    62

  • Zux

    44

  • Žaks Noriss

    57

  • Bonifacijs

    199

Top Posters In This Topic

Posted Images

Long John

Bonifācij, bet tas vāciņš takš nav no zelta- izborē ērtākā vietā pāris milimetrīgus cokumiņus, iever smuku smalku striķīti un piesien, kur patīk.

 

Par datu pārraidi- nezinu gan, cik ilgi Tavs Wi-Fi 8 vai 16 gb kačās... :shok:

USB 3 card reader to izdarīs noteikti ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

... kā kamera var nolietoties ja pārraida datus pa wifi?

Nevien elektronika nav mūžīga, arī aķa uzlādes/izlādes cikli nav bezgalīgi un pārdzenot video aķis ātri būs tukšs :mrgreen: . Bet ja tā ērtāk - kā vēlies. 

Par vāciņu - nu arī, dari kā zini, bet atkārtoju - pro tehnikai vāciņu stiprināšana nav paredzēta. Amatieru tehnikai protams, tieši aizmāršīgu vai izklaidīgu fotogrāfu dēļ jā. Bet - ir gadījies dažas reizes ar tādu kameru padarboties, tas ir ļoti traucējoši, sevišķi ja ātri jāmeklē rakursi, jāizvēlas portreta vai ainavas izkārtojums, jo vāciņš nav nekustīgi piestiprināms.

Šim objektīvam der 40,5" filtri, tikai pēc bildes netieku gudrs,  skrūvējams, vai kā. Tad nebūs jābaidās atstāt bez vāciņa, jo putekļus un šampānieša šļakatas varēsi noslaucīt ar jebko :devil: .

 Te sīkāk par šo objektīvu

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Nu kaut kādas rievas tur ir, bet vai ta ir tieši vītne neņemos apgalvot. Melna, krāsota, vītnei būtu jābūt nekrāsotai


Es jau plānoju savu finta nummuru - uzkarsēt ar šķiltavu saliektu adatu un akurāti izdurt saspiedējā caurumiņu. Nāksies vien kaut kādu stipru "žilku" sameklēt


Jāatzīst ka man nav nu nemazākā priekštata par to kāpēc un kāds filtrs man būtu vajadzīgs :hunter:


Liekas ka jau kādu stundu jājos ar reģistrēšanos visādos sony servisos, produkta reģistrāciju, kaut kādu tipo sony dropbox varianta reģistrēšanu un vēl nezkādiem mistiskiem servisiem. Liekas, laikam tas atļāva atjaunot kameras prošivku, nu jebšu tikai to programmas daļu kas atbild par wifi, nūūūū laikam. Vēl ir palicis atrast kur atjaunojas prošivkas un/vai objektīva prošivkas versija, jo pēc apraksta ir vecā


raiviic tur uz tā pudeles gala ir rakstīts lens protect - tas ir tāds stikliņš kura galvenā nozīme ir ka var mērcēt olivjē un ja par traku, tad vienkārši noslaucīt gar bikšu staru?

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Trakums ar šīm gudrajām fotokamerām, tosteriem, veļasmašīnām un ledusskapjiem. Priekš kam fotoaparātā Wifi ir vajadzīgs? :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

vītnei būtu jābūt nekrāsotai
Nebūs gan tā - visiem objektīviem (izņemot sudrabkrāsas) vītne ir tādā pašā krāsā, kā korpuss. Kāpēc vajadzīgs aizsargfiltrs, jau rakstīju - lai pasargātu priekšējo lēcu no putekļiem, pirkstu nospiedumiem un hvz kas tikai nevar tur nokļūt neuzmanīgi (bet dropēs, saietos tas elementāri).  Ja bildē kalnos vai pie jūras, arī UV filtrs noderēs (tas der arī kā aizsragfiltrs, jo ir bezkrāsains), lai izbēgtu no dažādiem atspīdumiem, vai padarītu tumšākas debesis/izceltu mākoņus - derēs polarizācijas filtrs.

 

 Par WiFi - vispār pielietojums ir, ja fotografē savvaļas zvērus/putnus - novieto kameru slēpnī ligzdas/alas/barotavs/hvz kā tuvumā, bet pats sēdi citā slēpnī (tikai klusu un arī nepīpē) un ar laptopu vai viedtālruni kontrolē kadru/iedarbini slēdzi. Citiem nolūkiem bezjēdzīga fīča.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Nūūūūū, wifi, ir bezmaz galvenais :yahoo:  Nu par piemēru kad gribu savus tomātus izlikt boot, vai kaut kādu štruntu uz pārdošanu, tad ir ērti ka pieej ar telefonu nospied podziņu un mierīgu sirdi dodies pie PC ielikt netā bildiņu no Dropbox - lai es ietu, raktu no kastes ārā LX3, sameklētu bateriju, ieliktu korpusā, sameklētu SD kartiņu un ieliktu korpusā, nobildētu krāmu un atkal izņemtu bateriju, ieliktu to glabāšanas kārbiņā, izņemtu SD karti, iepakotu fočuku lai atpūšas, sameklētu card reader, kopētu uz PC un tad pēc 3 min atcerētos ka vēl vienu krāmu vajag un sāktu no jauna!!!! Da nu, akmens laikmets!!!

 

Vai cits piemērs, garlaikojos kārtējā seminārā a tur pasākuma vidū negaidot noprezentē haštegu uz kura ir jāsūta pasākuma bildes un labākā bilde pasākuma beigās saņems visnotaļ vērtīgu balvu salīdzināmu ar smartfona cenu - "kto neuspel - tot opazdal" - vietējo balvu norāvu, atliek vēl cerēt uz grand prix planētas mērogā.


Bieži vien tās bildes boot vai kur citur tiek tā arī pa tiešo no telefona ieliktas

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

lai es ietu, raktu no kastes ārā LX3, sameklētu bateriju, ieliktu korpusā, sameklētu SD kartiņu un ieliktu korpusā, nobildētu krāmu un atkal izņemtu bateriju, ieliktu to glabāšanas kārbiņā, izņemtu SD karti, iepakotu fočuku lai atpūšas, sameklētu card reader, kopētu uz PC un tad pēc 3 min atcerētos ka vēl vienu krāmu vajag un sāktu no jauna
Tu kaut ko pīpē?
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nebūt ne! Tu taču domājams zini ka akumulatorus galīgi nav labi atstāt kamerā


Es vienkārši šļūkāju čības - pēdējais ko sony piedavāja uzstādīt uz kameras saucas Music Transver - cik saprotu priekš tiem kas iepriekš nav nopirkuši walkman!!!


Uzliku kaut kadas figņas uz PC un palaidu uz kameras sinhronizāciju ar vecu uz cita aparāta piefočētu/piefilmetu 32 GB SD kartiņu - kamera freez uz 5 min. un tad sāk diezgan raiti padot uz PC.

Hmm uz Android nebija 1:1 situācija, bet nu vismaz gāja nesalīdzināmi ātrāk un cik saprotu varēja arī izvēlēties kurus tieši failus sūtīt. Patreiz pa wifi iet apmēram 1 gab 4 Mb foto sekundē

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nebūt ne! Tu taču domājams zini ka akumulatorus galīgi nav labi atstāt kamerā

un pamatojums tam ir kāds? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Lēnam izlādē aķus un... ja nepagūsi/aizmirsīsi laikus uzlādēt... var sviest ārā


Prikols - izdevās uzkārt kameru, ekrāns bez bildes, brīžiem izgaismojas drusku, brīžiem nē un var slēgt kameru on/off - nekas nemainās, dabuju ņemt aķi ārā. Uz eksperimentiem ar NFC uzkārās nu iepējams  kāriens sākās drusku agrāk kad bij uzlikts  pilnas atmiņas kartes sinhronizācija ar PC. Pagaidām izskatās ka ar Android kamera saprotas ui ku daudz labāk kā ar PC, lai gan... tagat tik uz PC pamanīju backgroundā maziņu lodziņu kurā redzams ka ļoti jestrā tempā no kameras pa wifi tiek kačāts uz PC, a es tai pat laikā bāžos virsū ar smartfona  NFC


Patreiz Play Memories uzkārās uz PC, laikam jāmet miers šodien

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šito mantru redzu katrā foto topikā. It sevišķi jēga tam parādās bildējot nodzertus ģīmjus. Es saprotu, ka cilvēki grib izlikties gudri, bet 90% no šīs darbības nav nekāda taustāma labuma. Cik cilvēki un cik bieži koriģē krāsas? Labi, ka "foto eksperta" viedoklis par lētajām plastmasām jau pazudis no aprites. Arī gripu sludinātāji palikuši mazāk.

 

 Un vēl - prātīgāk būtu sākt fotografēt RAW formātā
Link to comment
Share on other sites

Par baterijaam jau te rakstiija, vajag vismaz vienu rezervee. Akji izlaadejas pashi no sevis, neatkariigi kur tie glabaajas.

Kopeet bildes bez card readera var tikai mazohists, 4MB caur wifi vai 40MB sekundee ir tachu starpiiba. Bez tam, kartes vajag arii vairaakas, labaak vairaakas aatras un mazaakas, kaa viena milziiga.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vispār ir arī wifi SD kartes, tikai nav domātas 20MPix RAW pārkačāšanai. Ir dažādas kameras, ar dažādiem akumulatoriem. Savai canon spogulenei nekādi akumulatori nav jāņem ārā, savukārt sony videokamera konstanti pati izlādējas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
objektīva aizsargvāciņš ir vēl tizlāka risinājuma kā uz LX3!!!!!

 

 

 

zoom ir nevis uz ierasto kloķīti kas apkārt "blict!" pogai, bet ir jāgroza objektīva gredzens un pie tam tas notiek ar grabošu skaņu

 

 

ES TAČU TEICU NEPĒRC TO SŪDU 16-50 KIT!!! 

 

Neklausa un pēc tam sūdzas!

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Par raw formaatu, tieshi taa, 10% gadiijumos tas noder, piem. pelabot baltaa balansu liigavas kleitai vai izvilkt sejas no nedaeksponeeta kadra.

Ja sanaak ikdienaa focheet portretus, pirkstus var izmezhgjiit bez gripa - otra sleedza poga noder vertikalajiem kadriem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un cik cilvēki ikdienā fočē portretus? Selfijsūdi nepieder pie portretu kategorijas. Ir bildēts gan ar gripu, gan bez gripa - sliktam bildētājam traucēs pat 5m attālumā lidojošs ods. Beidziet profesionāļu aprīkojumu un ieradumus pasniegt kā patiesību ikdienas bildētājam. 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

LX3 instrukcijā ir nepārprotami rakstīts - Remove battery after use. Store the removed battery in the battery carrying case (supplied). Sony varbūt arī nevajaga, pavirši ieskatoties instrukcijā neieraudzīju, taču reiz kad no draugiem aizņēmos citu Sony premium bleķa kompaktu tad viņi ļoti prasīja šo principu svēti ievērot. Kāpēc tā, neprasīju


Tak mani sabaidīja ka bez zoom nav ko braukt ceļojumā, iedeva foruma saiti a tur visi stāsta- nu jā sūdīgs, bet točna vajaga, te bij vēl ieteikums paņemt ar Kit un kit daļu pārdot ar uzviju. Nu redzēs kā ies, vēl cīnos ar A un B uzstādījumu daļu.

 

Izrādās no sākuma šams ir bijis ieregulēts tā ka sūta nevis orģinālus, bet 2MB kopijas fiksai izmantošanai - to ta es domāju ko šis tik ilgi aizdomājas pirms sāk pa vienai sūtīt kad uzliek sinhronizēt 300 foto + video no pilnas 32GB SD kartiņas. 


Orģināli sūtas lēnāk - uz bildi aiziet ap 2 sekundēm, principā vienalga normāli.

 

Kāpēc es uz to tā iespringstu? A vot tāpēc ka ceļojumā nestaipīšu līdzi laptopu un PC funkciju izpildīs mans Oneplus One root. Doma sekojoša - a6000 prasa ļoti ātru SD kartiņu (video iekš jaunā kodeka ta sola 90Mbps) un tās ir dārgas. Lai nepirktu 10 gab. SD kartes mēģināšu izgrozīties ar vienu labu 32-64GB (cik nu aparāts pieļaus max. izmēru). Visu kas uz SD kartiņas sinhronizēt uz telefonu un savukārt no tā pa OTG vadiņu rakstīt parastās USB fleškās kas relatīvi kapeikas maksā un, ja viesnīca būs labs wifi, lādēšu vēl arī Dropbox mākonī. Tad lūk pat uz megaātras USB flash atmiņas pa OTG rakstās ne īpaši ātri - 10Gb pārsviešanai vismaz 5 minūtes točna vajag, pārbaudīts neatejot krogā no galda. Jauda telefonam ir pietiekama lai mierīgi darbinātu vienlaicīgi kā wifi sinhronizāciju, tā ierakstu uz flash. Tad lūk - priekš kam piesists SD kartiņu pusstundā ar video, tad jāties ar tās satura pārrakstīšanu caur OTG uz telefonu un tad vēl gaidīt kamēr tas caur OTG ierakstīsies  USB fleškā? Nu lai tak fotoaparāts fona režīmā prātīgā garā sūta visu uz telefona un man atliks tik vien rūpeties par to lai uz tā laicīgi vietu atbrīvotu. Un jā, zinu, zinu fotografiem tādu problēmu nav jo visa ceļojuma laikā ir vien 30 foto :spruce_up:

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Long John

Bonifācij, nevajag sarežģīt-  SD kartes ir pietiekami lētas, lai čakarētu sev smadzenes ar pārpumpēšanu ceļojuma laikā. Nopērc vairākas  ar rezervi un miers.

Ja gribas sīkāk papētīt uzbildēto, skatu meklētājā ļoti labi var redzēt, novērtēt un izbrāķēt lieko. 

Piemēram, man Rumānijas 10 dienu ceļojumā ar 2 aparātiem kopā sanāca ap 20 gB. RAW us un dublikātus ieskaitot- un es bildēju gana daudz.

Par video gan nepateikšu, cik vajag- domā pats.

 

Un ieteiktu kritiski uzklausīt forumu "gudriniekus", kuri "deklarē" profesionālās tehnikas prasības iesācējam- amatierim. Stipri šaubos, vai realitātē viņi bildē plakātiem vai National Geographic atvērumam - biežāk ar lupu "rāpo" pa bildes stūriem un meklē "kašķus" dažādu objektīvu zīmējumā. :yahoo: .  Un īstenie profi parasti amatieru forumos netusē, bet strādā!

 

Tas pats 16-50 zūms ceļojuma "ikdienai" ir pietiekami labs (par savu naudu un priekš saviem superkompaktajiem izmēriem) - tas ceļojuma burzmā un steigā nav mazsvarīgi. Bet, kad ar laiku būsi "piešāvies" pie aparāta un sapratīsi, kādu nopietnāku optiku vēl vajag, kompakts zūmiņš vienmēr noderēs "ikdienai".

 

Man kvalitatīvākiem pejzāžiem  ir papildus piepirkts Sigma 19/2,8, bet tuvākiem skatiem- telezūms SEL 55-210. Viss komplektiņš salien nelielā rokassomiņā un ļauj neiespringt uz smagumu nēsāšanu dienvidu karstumā,  nodrošinot pieklājīgu kvalitāti ceļojuma "albumam". 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
a6000 prasa ļoti ātru SD kartiņu (video iekš jaunā kodeka ta sola 90Mbps) un tās ir dārgas

 

64 GB ātrā karte, kas atbalsta visus a6000 video formātus maksā 35 eur! Transcend 64 GB SDXC Class 10 / U3 vai Lexar 64 GB U3. Galvenais lai ir 64 GB un U3, tad visām kartēm būtu XAVC-S iekš Sony jāatbalsta.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Kamera priekš jaunā video formāta prasa 90 read, tā kā nu nemaz nezinu vai tas vispar būs pa lēto, iespējams ka pat vajadzes principā atteikties no jauna formāta

 

http://www.sandisk.com/products/memory-cards/sd/extremepro-sdxc-sdhc-uhs-3/

 

http://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=SDSDXPA-128G-G46+-+128GB

 

Tam Transcend 64 GB SDXC Class 10 / U3  read speed ir vien 60

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Boni, muļķības! Pašam man ir tieši minētais Transcend 64 GB SDXC Class 10 U3 un viss notiek!


Paņēmi uz salīdzināšanu dārgāko 128 GB karti un tagad spazmo... nu kāpēc ir sevi jāmoka?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu aprakstā tak ir rakstīts ka ir 90! Tev ir tieši tas jaunais kodeks kas pēc firmware atjaunošanas parādās klāt? Varbūt viņš no sākuma buferē iekšējā atmiņā un kartē raksta lēnāk, tik tad jau sanāk ka momentā kad iekšējā atmiņa būs pilna līdz ausīm kaut kas nojuks. Tu pavisam īsus tos video uzņem?

Link to comment
Share on other sites

neskaties 128GB, pērc sandisk extreme vai samsung pro 64GB, es savam gopro 64GB micro sd pirku pa 35EUR amazonē

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kamera priekš jaunā video formāta prasa 90 read

Fokusējies uz rakstīšanu. Ja filmē fullhD h264 režīmā, tad ar 10. klasi vajadzētu pietikt ar rezervi.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu

XAVC S 50p 50 Мбит/сAVCHD 50p 28 Мбит/сОтчет
MediaInfo

  • Кодек — AVC
  • профиль — High@L4.2
  • CABAC — да
  • ReFrames — 2 кадра
  • Макс. битрейт — 60 Мбит/с
  • Цв. пространство — YUV
  • Бит. глубина — 8 бит
  • Субдискретизация насыщ. — 4:2:0
  • Кодек — AVC
  • профиль — High@L4.2
  • CABAC — да
  • ReFrames — 2 кадра
  • Макс. битрейт — 26 Мбит/с
  • Цв. пространство — YUV
  • Бит. глубина — 8 бит
  • Субдискретизация насыщ. — 4:2:0

 

šitais ir no a5100 apraksta, iespējams ka sajaucu 60 ar 90 vai kādas videokameras bitreitu, desmitiem modeļu taču pētīju - vienkārši palicis atmiņā ka vajag dafiga ātrumu

Link to comment
Share on other sites

Tur tak skaidri un gaiši rakstīts Мбит/с.

Class 10 nozīmē, ka Minimum Serial Data Writing Speed = 10 MB/s.

 

Apveicu ar kameras iegādi - gan, cik lasīts, tad 18-55mm Kitinieks esot labāks.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

t.i. 6 MB/s max.  :yahoo: nu bailēm lielas acis. Nebiju pa lielam pētījis šo jautājumu. Vienīgi uz LX3 ar class4 SD kartiņu bija tādi mistiski gļuki uzsakot filmēt - sākums norauts vai nu vispār vai nu jau vairs neatceros laikam skaņa sākas a video drusku vēlāk parādās - neiedziļinoties norakstīju uz draņķa kartiņu

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Apveicu ar kameras iegād
Paldies :preved:  
Link to comment
Share on other sites

UHD uz gopro (pieņemu, ka tu nefilmēsi UHD 60fps)

Up to 60Mb/s

Salīdzinot ar boņa ieliktajiem datiem, visai nožēlojami priekš UHD ar 30 FPS.

Avots: Hero 4 Black

 

Atvainojos par offtopicu :)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Bonifacijs, tiešām? Ko viens cilvēks var muhļīt, tas ir apbrīnojami! Es saku - man ir a6000 ar jauno firmwāri un man ir Transcend 64 GB SDXC Class 10 U3 karte un visi video strādā. Tu uzreiz lien uz dārgāko ražotāju, uz 128 GB un sūksties.

 

Salej forums mutē uz pašu ādas pārbaudītas lietas un vēl nav gana. Skaita atvērumus un rēķina megabitus :(

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tikai mieru, es tak vienkārši nepaspēju pat izlasīt līdz galam visus ieteikumus un kur nu vēl kārtīgi apdomāt, izlasīt papildus literatūru un nevar jau arī 3 dienu laikā izpētīt visu fototehnikas tirgu no nulles un izprast kā darbojas pilnīgi nezināmas klases tehnika, es vēl lietotāja instrukcijā  vienpadsmito lappusi lasu un fonā vēl mēģinu pastrādāt!!! 

 

Paldies ka pasaki kurā virzienā airēt, bet tas taču būtu vienkārši tikpat nepieklājīgi kā pie kases nepārskaitīt izdoto naudu, ja absolūti pats nedomājot darītu visu pēc kārtas ko te iesaka. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Salīdzinot ar boņa ieliktajiem datiem, visai nožēlojami priekš UHD ar 30 FPS.

 

nezinu cik nožēlojami, bet tas ir labākais, ko var dabūt no prosumer action kamerām. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Boni, uz trubu, ja nav uzlikts savādāk, kamera sūta 2mpiks failu.

Objektīvam zooms ir elektronisks, neatkarīgi, kā grozi - doma tāda, ka filmējot, plūdenāka un neraustīga zūmošana ir ar pogu, bet fočējot ātrāk būs ar gredzenu.

Link to comment
Share on other sites

Kartes labāk vairākas un nelielas, ja nosprāgst/nopizģī, tad vismaz daļa datu paliek. Ja viena liela karte, tad nekā.Parasti ja karte ir nosprāgusi, tad tā arī ir, nav kā ar hdd, kur var kaut ko izvilkt.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Kartes labāk vairākas un nelielas

 

Sony gadījumā ne visi video formāti iet ar mazajām kartēm, jo SD kartēm ir FAT32 failsistēma, SDXC (64 GB un vairāk) ir exFAT.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...