Jump to content

Foto vai video kamera ceļojumam?


Bonifacijs
 Share

Recommended Posts

Ja zūmu nelieto principā, tad var mest acis uz mazo aparātu ar maināmajiem objektīviem. Izvēlies kādu fiksētā fokusa attāluma objektīviem un baudi kvalitāti.

Zūms tomēr ir kompromiss starp iksu un kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 613
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raiviic

    62

  • Zux

    44

  • Žaks Noriss

    57

  • Bonifacijs

    199

Top Posters In This Topic

Posted Images

Žaks Noriss

Es ņemtu vai nu Panasonic LX100 ar 4/3 matricu vai kādu no Sony RX100 modeļiem ar 1" matricu. Droši vien ņemtu RX100 II, jo tai ir nokritusies cena un zibeņa hot-shoe. Tik nez vai RX100 II vēl kāds tirgo...

 

P.S. abus esmu turējis rokās un abi ir OK priekš nosacīti kompaktkamerām.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

apgūstu tēmu pamazām un esmu nu nonācis līdz mikro 4/3" bezstiklu kamerām - izklausās simpatiski, cik saprotu salīdzinot ar spoguļiem ir mzāki izmēri, svars, cena un tai pat laikā nekas īpašs zaudēts netiek, it sevišķi mana gadījumā kad sāku no nulles.

 

Nekur precīzi tas itkā nav pateikts, tāpēc pajautāšu šeit - tas spogulis nozīmē ka tiek potenciālā bilde parādīta izmantojot spoguli taj mazajā lūrlodziņā nevis uz ekrāna???? Tas arī ir tas kas atšķir spoguli no bezspoguļa ar maināmiem objektīviem? Lūrlodziņu nekad nelietoju, sanāk ka spoguli man nafig nevajag?

 

Vai kāds var pateikt apskatot šeit ievietotos foto cik un kādus objektīvus man vajaga ja gribētu vēlreiz to pašu nofotografēt ar 4/3" aparātu?


 

 

Izvēlies kādu fiksētā fokusa attāluma objektīviem un baudi kvalitāti.

 

 

Samulsu - ja es uz LX3 nepieskaros zoom, tad tas sanāk tā itkā lietotu fiksēta fokusa attāluma objektīvu???  Fokusa attālumi taču mainās, automātika pati fokusējas uz dažādiem attālumiem ja paskraidu metru uz priekšu vai atpakaļ. Maināmiem objektīviem vai tad tā nav?  Vai tiešām ja nopērku fikseta fokusa objektīvu attālumam 2m, tad fočējot no 1m vai 4m attēls būs izplūdis. Es te jaucu kaut kādus terminus?

Sorry par tādiem jautājumiem, vienkārši nekad nav sanācis turēt rokā spoguļkameru un iepriekš nekad neesmu arī neparko tajā tēmā interesējies 

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai kāds var pateikt apskatot šeit ievietotos foto cik un kādus objektīvus man vajaga ja gribētu vēlreiz to pašu nofotografēt ar 4/3" aparātu?

Pietiks ar Kitiniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

mani īpaši ieinteresēja stipras gaismaspējas objektīvs, lai fočētu/filmētu krēslā/tumsā bez zibspuldzes kādā krogā, uz ielas netālu 2-4m stāvošus cilvēkus, varētu vienu tādu iepirkt ar max parametriem pat ja viņš ir padārgs. Vai varat kādu ieteikt ar nosaukumu lai varu kaut apjaust par kādiem cipariem īsti iet runa

Link to comment
Share on other sites

Long John

Piebildīšu, ka iespēju bildēt sliktākā gaismā nosaka ne tikai gaišs objektīvs, bet arī labs, liels sensors.

Diemžēl, tādi prieki nav lēti- jo sevišķi par "ziepi"... :shok:

 

 http://www.salidzini.lv/search.php?q=panasonic+lx100.&gclid=CODB5tSt7sYCFcTFcgodC6EM-Q    

 

 http://www.salidzini.lv/search.php?q=sony+rx100+iii

Link to comment
Share on other sites

No sākuma izlem par fotoaparātu, tad arī domāsi par lēcām. :)

M4/3 lēcas ir visai padārgas, ar pārejām, protams, var uzbāzt ļoti daudz ko.

Samsungam ir savs "mounts".

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Piemērs konfūziem ar zibspuldzi, LX3 auto, bez jebkādas apstrādes, viena kadrā ir skaidri redzams ka nepaguvu ierubīt zibspuldzi ķerot prezidenta ģimeni

tjrtm7779y2tszp4xgvw.jpg9l3odz7hsjn2ufeummgm.jpgs9357pbv20k70vaazbbe.jpgccl5b7cn0b8rwncwh57q.jpguc2tl2lonigcgq8mbc3e.jpg


 

 

No sākuma izlem par fotoaparātu, tad arī domāsi par lēcām.

 

Lai izlemtu ir kaut aptuveni jāizprot kādi ir varianti un cik tas vispār maksā. Nu mazums tur tie objektīvi ir pa x tūkstošiem, to G5 ar kit  varu aci nemirkšķinot paņemt teiksim citu šeit jau minēto vietā, un kaut mērījis vēl neesmu, izskatās ka viņu var iegrūst lielā uzvalka kabatā kopā ar visu objektīvu, nu vai kaut vai padusē ar lentu pār plecu. Nu un es jau arī nezinu kādus vai kādu man to superobjektīvu tiesi vajag - cik saprotu ar kit var uzņemt manis šeit ieliktās bildes, a ja es gribēšu tādu ar vislielāko gaismasspēju iegādaties šādu foto uzņemšanai, kāds būs tā izmērs un cena? Cik viņi vispār ir vārīgi - var staipīt apkārt, likt uz pusdienu galda, nēsāt kabatā, nu tur putekļi, bišķi uzspiež, drusku pašķoba

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Bonim ar noderēs.

Kā tur ir ar diafragmu (aperture). Jo f skaitlis mazāks jo gaišāks objektīvs? Platāk atvērta diafragma.

Vienām kamerām F1.4 - F2.3, F1.8 - F4.9, citām F3,2-F8. Ir redzēts kad F iet arī patsmitos un varbūt pat arī vairāk. Tad tur arī zooms vēl to lomu spēlē? Es tā nedaudz izprotu to diafragmas būtību, gaismas caurlaidība, asuma dziļums.

Nu tad piemērs. Konkrēti par pus pro kamerām, kādas meklē Bonis.

Ar kameru piem. Lumux LX100 kur Maximum aperture F1.7 - F2.8, gribēšu nobildēt kaut ko ļoti spožu, uzlikt diafragmu uz lielu F nevarēs vai kā? Jo tur F max norādīts tikai 2.8, kur citām F8+. Tad sanāk, ka f pa max un regulēt ar slēdža ātrumu? Vai arī tur tas F ir dabūjam arī cits uzstādīt? Nu un ISO zemāks. Kā tur ir, var dažos vārdos?

Kaut kā tā.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Fokusa attālumi taču mainās, automātika pati fokusējas uz dažādiem attālumiem ja paskraidu metru uz priekšu vai atpakaļ.

  Nejauc jēdzienus. Fokusa attālums (objektīva "redzes leņķis") un fokuss (bildes asums) ir divas dažādas lietas.  Platleņķim un, jo vairāk, "zivs acij" fokusa attālums ir mazs (atkarībā no matricas izmēra atšķirīgi cipari dos vienādu bildi), garfokusa (teleobjektīva) - jo lielāks cipars, jo no lielāka attāluma varēsi nobildēt pludmalē guļošas daiļavas kailos apaļumus, neradot viņai aizdomas :devil:. Fiksēta fokusa nozīmē to, ka ir nemaināms fokusa attālums (nav zūms), nevis nemaināms asums.  (Cita lieta, ka "fikšiem", salīdzinot ar zūmiem (īpaši ar lētā gala), asums būs labāks jau "pēc noklusējuma" - tās ir tehnoloģiju īpašības. Un vēl - jo ar mazāku ISO iespējams bildēt, jo maztrokšņaināka, asāka būs bilde.

Te nedaudz par tēmu

 #Zuxters: Jā, jo mazāks f, jo gaišāks objektīvs, bet - arī mazāks asuma dziļums.  Bildējot tuvplānu ar f1,2, ja fokuss būs uz deguna galu, tad ausis jau būs stipri miglā, ja bildēsi ar f8 vai vairāk - fokusā būs ne tikai visas galvas detaļas, bet iespējams, arī fona detaļas.

 Otrkārt - tas ka norādīta Max aperture, tikai parāda lielāko atvērumu, nevis visu diapazonu, bet tas praktiski visiem būs vismaz 16, ja ne 22 vai 32 (kā kuram objektīvam).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Manam patreizējam LX3 ir:

  • 24 mm Wide Angle f/2.0–2.8 LEICA DC VARIO-SUMMICRON Lens with 2.5x Optical Zoom.

 

Tātad platleņķa, un par zik zoom nelietoju, 24mm f/2.0 objektīvs - tā? Kā viņu pārrēķināt uz 4/3" vai m4/3" atbilstošu parametru objektīvu un max. gaismspējīgu objektīvu?

 

Man šaj kamerai patīk tas ka cilvēku grupu var iedabūt kadrā neizrāpjoties no telpas arā pa logu, gadās gan ka vienalga drusku pietrūkst un sanāk likt foto pie sienas un pašam blakus stāvēt. Nu un protams attiecīgi vairums fotografējamo atrodas iebūvētās zibspuldzes efektīvas darbības zonā. Tas man liekas varen liels pluss, kuru gribetos arī turpmāk saglabāt. Eh, meitenes pie horizonta vairs nav aktuālas :innocent:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es te jaucu kaut kādus terminus?


 

 

Nekur precīzi tas itkā nav pateikts, tāpēc pajautāšu šeit - tas spogulis nozīmē ka tiek potenciālā bilde parādīta izmantojot spoguli taj mazajā lūrlodziņā nevis uz ekrāna????


 

 

mani īpaši ieinteresēja stipras gaismaspējas objektīvs, lai fočētu/filmētu krēslā/tumsā bez zibspuldzes kādā krogā, uz ielas netālu 2-4m stāvošus cilvēkus

Labāk pievērsties matricai, kas pie ISO 1600 dod puslīdz pieklājīgu bildi.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

Bildējot tuvplānu ar f1,2, ja fokuss būs uz deguna galu, tad ausis jau būs stipri miglā,

 

Pag un kas tad sanāk? Ja es gribu dikti gaišu objektīvu lai labi fočējas krēslā bez zipenes, tad būs ausis miglā bez variantiem??? 

Link to comment
Share on other sites

Bildējot tuvplānu ar f1,2, ja fokuss būs uz deguna galu, tad ausis jau būs stipri miglā, ja bildēsi ar f8 vai vairāk - fokusā būs ne tikai visas galvas detaļas, bet iespējams, arī fona detaļas.

Šito es zināju.

 

tas ka norādīta Max aperture, tikai parāda lielāko atvērumu, nevis visu diapazonu

Skaidrs.

Tad lasot teh. spec. piem. dpreview.com es max F diapazona galu nemaz neuzzināšu?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā viņu pārrēķināt uz 4/3" vai m4/3" atbilstošu parametru objektīvu un max. gaismspējīgu objektīvu?

Fokusa attālums jāreizina ar koeficientu. Paskaties izvēlētajām kamerām t.s. crop faktoru.

 

Tavam zoom objektīvam 24mm ir platais gals. Kādu fokusa attālumu parasti izmanto, vari apskatīties bildes EXIFā. Tas nebūs 24mm


 

 

Ja es gribu dikti gaišu objektīvu lai labi fočējas krēslā bez zipenes, tad būs ausis miglā bez variantiem???

Bonifacijs aizmirsa pieminēt otru asuma dziļuma parametru - attālumu.


Depth_of_field_photography_cheat_sheet1.


Trešo opciju fokusa attālumu nepieminu, jo tu zoomu neizmanto principā.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Spriežot pēc jautājumiem, Bonifācijam vajadzētu bik paštudierēt kādu populāru foto-ābeci, lai būtu lielāka skaidrība terminoloģijā un varētu vieglāk noskaidrot savas vēlmes, piemēram:

 

   http://www.portreti.lv/kadu-fotoaparatu-izveleties/

 

   http://www.sievietespasaule.lv/sadzive/tehnologijas/pamaciba_fotoaparata_iegade/

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 Nu kā piemēru minēju portretu tuvplānā. Plateņķim ainavu, vai telpas kopplānu bildējot, tik traki nebūs, bet tomēr atšķirības asuma dziļumā, salīdzinot pat ar f2,8 būs pamanāmas.  Kaut gan - tām mazajām amatieru matricām tas nav tik izteikti, uz FF vai APS-C gan jārēķinās, vai vēlies asu tikai priekšplānu, vai visu bildi. Bet - APS-C un FF būs daudzkārt labāk bilde, ja bildēsi sliktos gaismas apstākļos ar augstiem (1600 un vairāk) ISO. Te matricu izmēru salīdzinājums.post-602-0-43765200-1437559781_thumb.jpg

 


 

 

lasot teh. spec. piem. dpreview.com es max F diapazona galu nemaz neuzzināšu?

Kāpēc tad ne ?

Un ja tevi mulsina divi skaitļi pie Max un Min - zūmiem tas mainās atkarībā no izvēlētā fokusa attāluma - pirmais cipars platajā, otrs - garajā galā (tur kļūst "tumšāks").

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Paskatījos tā bildēm - pārsvarā f/2 bet ir virkne kuras nu galīgi neatceros ka būtu zūmojis kam ir f/4, f/4,5 un pat f/5 (gaišā saulē)  

 

kameras dati iekš wiki

Sensor 1/1.63" CCD Maximumresolution 3648 × 2736 (10.0 megapixels) Lens 5.1–12.8 mm (35mm equivalent: 24–60 mm) f/2.0–f/2.8
Crop factor or focal length multiplier is calculated by dividing the diagonal of 35 mm film (43.27 mm) with the diagonal of the sensor. 
Crop factor =   43.27 mm sensor diagonal in mm
 
Panasonic Lumix DMC-LX3 crop factor
Sensor diagonal in mm = 9.81 mm 
Crop factor =   43.27  = 4.41 9.81
Link to comment
Share on other sites

Paskatījos tā bildēm - pārsvarā f/2 bet ir virkne kuras nu galīgi neatceros ka būtu zūmojis kam ir f/4, f/4,5 un pat f/5 (gaišā saulē)

šie ir diafragmas atvēruma lielumi. Angliski "aperture".

Mums interesē fokusa attālums. To mēra milimetros.

 

post-48-0-02608700-1437560891_thumb.png

 

 

24 mm Wide Angle f/2.0–2.8 LEICA DC VARIO-SUMMICRON Lens with 2.5x Optical Zoom.

Tavam pašreizējam objektīvs ir 5.1-12.8mm, ko brašie onkuļi un tantes jau ir pārtulkojuši 35mm filmas ekvivalentā uz 24-60mm.

f=5.1-12.8mm (35mm Equiv.: 24-60mm)

 

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicDMCLX3

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tad ne ?

Es te nedomāju par objektīviem atsevišķi. Bet par min diafragmu, uz tādām kamerām, kā, piem., Bonis meklē.

 

 

 

pirmais cipars platajā, otrs - garajā galā
Skaidrs. Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

nu galīgi neatceros ka būtu zūmojis kam ir f/4, f/4,5 un pat f/5 (gaišā saulē)

 Kamera auto režīmā atkarībā no gaismas tev samazināja diafragmu.

 

f/2.0–f/2.8

Tas ir tas, ko man raiviic atbildēja, f/2.0 ir lielakā diafragma bez zooma, bet f/2.8 lielakā pie max zooma. A mazākā aperture tev jāpaskatās kameras iestatījumos, cik var uzlikt, kad ieslēgts manuālais režīms. Nesajauc vārdus - mazākā aperture ir F skaitlis lielāks un otrādāk.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Visās fokusa attālums ir 5mm

 

tad kas ar ko tur bija jareizina un par ko liecinās iegūtais rezultāts?

 

5mm X 4,41 crop = 22,05 un tagat dalam ar Panasonic G5 crop 2,1 =10,05mm  tik ko tas nozīmē? un no vispār nozīmēja tie 5mm

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vispār topiks bija par filmēšanu, bet kā vienmēr diskusija aizgāja par kārtējiem fufeļiem, parametriem, kas esošā kontekstā un nākamā aparāta meklējumos nekādu labumu nedod. 

Link to comment
Share on other sites

Es vispār īsti nesaprotu, ko var ņemties šajā tēmā.

Ir ieteikti pāris modeļi, pats autors pārīti ir kaut kur atlasījis - jāskatās apskati, foto/video paraugi un jāizdara izvēle.

Viņa vajadzībām pietiks arī ar Kit objektīviem, kas arī ir apskatīti apskatos.

 

Minēto vēlmi ar platleņķi (visi purni kadrā) nodrošina visi Kitinieki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet kā vienmēr diskusija aizgāja par kārtējiem fufeļiem, parametriem,
Man noderēja.
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Patreiz esmu iesprūdis izvēlē kā tādā starp kompaktkamerām  un kompakta izmēra bezspoguļa kamerām un mēģinu saprast vai ar manam vēlmēm, iespējām un prasībām ir iespējams no kompaktkameras pāriet uz bezspoguļa kameru un vai tas dos kaut kādus uzskatāmus labumus tieši man, kā arī vai noziedojot kādu extra summu virs budžeta ir iespējams iegūt iespēju uzņemt jūtami labāku video krēslā, tumsā nu un protams foto. Tas diemžēl vēl joprojām nav man skaidrs, ir vien aptuvena nojausma ka iespējams tērējot vienādu summu ar bezspoguļnieci var iegūt labāku rezultatu un ka tur pastāv iespēja izterēt arī bezkaunīgi lielu summu lai iegūtu vēl labāku rezultātu, taču nav apjausmas par kādiem cipariem iet runa. Cik saprotu nebūs tik vienkārsi kā paņemt un nopirkt f 1,2 objektīvu un priecaties ka nu zipeni nevajag, kā biju sākumā sapratis


Nu par piemēru salīdzinu savu LX3 ar G5 un.... tiko izrēķināju ka vajag fokusu 10,05mm un f šim vispār ir pilnīgi citā diapazonā. Tas ko nozīmē, ka salīdzinot ar LX3 telpās nevarēs visus purnus iedabūt kadrā un vispār bilde būs tumša un būs vienmēr jālieto zibspuldze, tā?

 

In the Box

  • Panasonic Lumix G5 digital camera
  • Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 lens (if bought as a kit)
Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Runājot par tiem milimetriem:

To get the same field of view on fullframe as your 10-20mm on APS-C you would need 16-32mm

Jo lielāka matrica, jo mazāk mm nepieciešami, lai sasniegtu mazākas matricas "platumus".

Un G5 matrica ir krietni lielāka nekā LX3 matrica.

 

Tavs 5mm varētu būt ekvivalents ~14mm uz APS-C sensora, kāds ir Samsungam. Tur gan Kit lēcai ir 18mm.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu es jau itkā pārrēķināju tos 5 mm mazai matricai uz 10,05mm 2x lielākai

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ko tu tur rēķini... kompaktkamerām jau visi mm ir pārrēķināti 35 mm jeb fullfreima standartā iekš specenēm (uz objektīviem gan ir reālie mm). Vot kropmatricām APS-C un 4/3 (m4/3) gadījumā bezspoguļiem un APS-C DSLR ir jāpārrēķina mm.

Link to comment
Share on other sites

ir iespējams no kompaktkameras pāriet uz bezspoguļa kameru un vai tas dos kaut kādus uzskatāmus labumus

  Nedaudz iespringstot ir.  Es noteikti izvēlētos kameru ar APS-C, nevis 4/3 matricu. Kādēļ? Tādēļ, ka lielāka matrica vienmēr dos kvalitatīvāku/maztrokšņaināku bildi fotografējot ar lieliem ISO (3200 un uz augšu), kas sliktos gaismas apstākļos, bez zibspuldzes ir liels pluss. Arī vajadzības gadījumā izkadrējot no bildes kādu daļu, kvalitāte būs labāka. Nu, ar 25600 ISO labāk neaizrauties (kaut gan pāris sveču gaismā bilde būs), bet līdz 6400 nekādu problēmu. (Ir bildēts ar EOS 70D arī ar 12800 un 25600 - Lightroomā noņemot trokšņus tīri lietojama bilde.)

  Lai kaut cik pieturētos tavam budžetam, nu kaut vai šito bodiju (veikalos cenas protams, atšķiras) un ja grib tikai platleņķi, tad kaut vai šo pankūku   (lapā nav pareizi, tas ir nevis 16 - 35, bet tikai 16 fiksis). Pietiekami plats leņķis, bet vēl normāls, lai pa malām nekropļotu taisnās līnijas. te var paskatīt sīkāku info.

 Jā.komplekts sanāks nedaudz dārgāks, bet ir to vērts.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Žak, tak bonim neinterisē mm fulfreimā. Interesē, lai jaunā kamera ar M4/3 vai kādu APS spētu tik pat platu leņķi paņemt kā viņa LX3.

Ceļojumam fiksētu platleņķi? Nu, to nu gan es neieteiktu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

paldies par variantu, sāku lasīt, bet diemžēl ir jāizbrauc kāds līkums, vakarā turpināšu lasīt. Kā tieši tas fiksētais platleņķis var radīt fiasko ceļojumā, pie kādiem apstākļiem tas ir domāts?

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Ceļojumam fiksētu platleņķi?
 

 

Spriežot pēc paraugiem, šis tik MILFenes fotografē. Būs ar platu leņķi gana.

Link to comment
Share on other sites

Fiasko tāds, ka zooms ar kājiņām. Bet tu jau saki, ka nekad zoomu neizmantosi? Kaut vai minimālu, tomēr vajag.

Link to comment
Share on other sites

 Nu izlepuši te visi :diablo: . Es jau arī esmu "vecā kaluma" produkts, kad par zūmiem vēl varēja tikai sapņot. Bet somā vienmēr bija Zenit vai Praktica ar 50 mm pamatnieku, 37mm plato Mir-1 un 135 mm Jupiter 11.  Ne vienmēr  K-2 ir labākais zūms, sevišķi, ja nav kur atkāpties, vai nav iespējams pietuvoties.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

a vai tad raiviic ieteiktais Platleņķa: no 16 - 35 mm 

 nav ar kaut kādu zoom? nu 16-35 vai tad nenozīmē kaut kādu izrēķināmu zoom pakāpi?


Vēl viens jautājums ieskrēja galvā, nu tīri teoretiski vai es pareizi domāju? -> Ja ieteiktajai kamerai ir 20Mp un pieņemsim ka objektīvam zoom nav vispār, tad var jau izmantot pašas kameras digitālo zoom teiksim 2x, un tādā gadījumā pie jpg veidošanas (kompresēšanas uz) var apmānīt kameras elektroniku un tā izveidos 2x2=4x mazāku jebšu attēlu kas atbilstu līdzīgos apstākļos uzņemtu 5MP kameras attēlam bez zoom. Nu tipo kvalitāte attēlam būtu labāka nekā ja no kameras veidota jpg vēlāk izgrieztu tādu pašu attēla gabalu.

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

a vai tad raiviic ieteiktais Platleņķa: no 16 - 35 mm nav ar kaut kādu zoom?

 

 

lapā nav pareizi, tas ir nevis 16 - 35, bet tikai 16 fiksis
Link to comment
Share on other sites

vai tad raiviic ieteiktais Platleņķa: no 16 - 35 mm

  1a veikalam ir tāda nejēdzīga lieta, ka optiku saliek kategorijās. Konkrēti pie platleņķiem ir gan fixi gan zūmu, kas ietilpst platleņķu kategorijā. Par kokrēto pats taču redzi:

 

Objektīva veids
 
Fiksēta fokusa
Objektīva profils
Platleņķa: no 16 - 35 mm
Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...