Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

NU tu dot, kāpēc lai es tev neticētu?

Link to comment
Share on other sites

jema, tikko palaidu savā datorā to exe failu. Līdz galam neizveidoju, bet visa procedūra tāda, kā 10586 būvējumam. Iespējams, ka MS var kādā brīdī aizvērt arī šo iespēju. Tāpēc, ja kādam nav tas ISO fails saglabājies un tas var izrādīties vajadzīgs, izveidojiet to, kamēr vēl šis darbojas.


 Palasījos, viens no iemesliem, kuru min, kāpēc MS aizvācis no acīm iespēju izveidot jaunā W10 būvējuma ISO failu, tur ir tā, sākot ar 10586 parādījās tāds uzlabojums, ka tīro installu var veikt iepriekš neizejot apgreida procedūru un tai sekojošo aktivāciju, var likt uz datora pa taisno W10 un aktivizēt Windows ar legāla W7, W8 vai W8.1 atslēgu. Ļoti labi. Tomēr tādā veidā, var dabūt W10 uz pilnīgi cita datora, OEM versijas gadījumā, piemēram, beigts laptops ar legālu W7, kurš citādi ir ārā metams ar visu OEM W7, bet tagad, paņemam atslēgu no uzlīmes, kas pielīmēta laptopa apakšā, ņemam jaunu datoru, un ar šo atslēgu dabūjam legālu haļavno W10 uz jauna datora. Izklausās ticams iemesls, lai MS attaptos. Pats neesmu šo pārbaudījis, varbūt kāds no biedriem pamēģina, tad ierakstiet forumā, vai nostrādā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

beigts laptops ar legālu W7, kurš citādi ir ārā metams ar visu OEM W7, bet tagad, paņemam atslēgu no uzlīmes, kas pielīmēta laptopa apakšā, ņemam jaunu datoru, un ar šo atslēgu dabūjam legālu haļavno W10 uz jauna datora. Izklausās ticams iemesls, lai MS attaptos. Pats neesmu šo pārbaudījis, varbūt kāds no biedriem pamēģina, tad ierakstiet forumā, vai nostrādā.
 Tev nav tā jačakarē prāts, paņemt jebkuru datoru, liec Win7 ar atslēgu, ja nenostrādā, zvani robotam, un tālāk jau Win10 update strādā!

Biju pēdēja MS seminārā, uzdevu jautājumu, kas būs ja maina HDD uz SSD, atbilde nekas, šī maiņa neietekmē WIN10 autorizāciju!

Link to comment
Share on other sites

@@jema, aktivāciju ietekmē tikai mātesplate.. pārējo vari kaut vai visu mainīt.. :D Es jau te iepriekš rakstīju, ka pat atjaunojot BIOS var nomesties aktivācija..

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, vai Win10 Tev gadījumā nav uz UEFI?


Un vēl jautājums. Kas notiek, kad ieslēgtam taisi restartu? Arī BIOSs taisa jokus?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Tāpēc, ja kādam nav tas ISO fails saglabājies un tas var izrādīties vajadzīgs, izveidojiet to, kamēr vēl šis darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, laikamtak, par saiti. Nu re, labie ļaudis pasaulē padomājuši, ja nu MS uznāk, un šie pēkšņi liedz dabūt Windows ISO no saviem serveriem, padomājuši par lietotājiem tādā situācijā. Vajag Windows ISO, dabūjam Windows ISO, un nekādas atkarības no MS izdarībām. :)

Link to comment
Share on other sites

Būtu pie win ielādes frīzs, ieteiktu pamēģināt atslēgt HIPM, DIPM. Ir tāds reg. tūlītis, kurš pie power opšensiem zem HDD paver iespēju atslēgt HIPM, DIPM. Man tas bija jādara gan ar win 7. Gan arī ar win10, ja uzliku pēdējo Intel ssd tūlbox. Man Intel SSD. Bet pirms BIOS posta, hvz.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Papēti BIOSu. Sava datora platei atjaunināju savulaik BIOSu, plate paveca, tas bija pēdējais BIOSa atjauninājums, tajā laikā, kad W8 parādījās. BIOSā parādījās iespēja izvēlēties OS - Windows 8 vai Other OS. Kad apgreidoju uz W8.1, pārslēdzu to uz Other OS. Varbūt tajā virzienā paskaties? Nezinu gan, ko tas daudz ietekmētu, ja instalētu, piemēram W10, bet BIOSs iestatīts uz Windows 8.

Link to comment
Share on other sites

@@vvv, izskatās, ka links aizvērts.. man vismaz never vaļā..

 

hmm.. chrome atvēra.. ff pasūtīja.. :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Caur IE verās.

Hoonda, man arī ir bijis taisot tīro installu, gribu UEFI modē, bet BIOS neparādās iespēja ieķeksēt, lai UEFI modē instalētos. Tā bija ar orģinālo W8 DVD. Bija jāpalaiž instalācija, tad jāpārtrauc, tad atkal jāieiet BIOSā, un tikai tad tur parādījusies opcija būtoties no DVD-ROM UEFI modē. Es saku, man veca plate, kurai orģināli bija tikai mantojuma BIOSs, UEFI BIOSu iešuvu vēlāk, turklāt ražotāja mājas lapā tai platei pēdējais BIOSs, vienīgais UEFI BIOSs, iepriekšējie visi mantojuma BIOSi, tad, lūk, tas pēdējais BIOSs zem apzīmējuma Beta. Varbūt tāpēc man lec ārā visādas dīvainības, kad jātaisa clean install. Citādi nav kur piesieties. UEFI mode, uzskatu, ir labāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

chrome atvēra.. ff pasūtīja..
Nu nez, man FF ar visu Adblock Plus un Ghostery ver bez problēmām. Cits jautājums - vai ir prātīgi ko vilkt no šādām vietām - uzticamība tik pat apšaubāma, kā torrentu "lielveikaliem".
Link to comment
Share on other sites

Par kuru saiti iet runa? #1937 komentārā taču MS oficiālā vietne, kā saka, no pirmajām rokām. Kur vēl uzticamāku atrast? #1926 komentārā saite, ko biedrs laikamtak ielika, par to varētu būt šaubas.

Link to comment
Share on other sites

@@raiviic, tu to par oficiālo MS vietni? :)

 

arī tajā otrajā saitā gala lejupielādes linki ir no MS serveriem.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

 Protams, ka par šo.  Rakstīt jau var visu ko, bet - ja M$ reiz ir oficiāli atsaucis to Threshold 2 Build 10586 - tātad pat velkot no M$ servera (nez kādēļ tur vēl ir) problēmas būs.  Un lai nerakstītu te daži biedri muļķības - atsaukšanas iemesls ir tāds, ka  šis Threshold 2 solījās būt lietojams ne tikai privātajiem un instalējams kad un kā vēlas, bet īstenība izrādījās "kā parasti" un M$ tika apbērts ar sūdzībām par problēmām no nopietniem klientiem. Tādēļ pasākums tika atcelts un turpmāk atjaunoties varēs tikai, saņemot piedāvājumu konkrētai kastei (kas nozīmēs, ka konkrētais dzelžu komplekts tiek atbalstīts).  Velkot iso un instalējot bez uzaicinājuma, iespēja, ka viss darbosies ir 50/50 - kā paveicas.

 Un - kā jau esmu teicis - sen esmu atpakaļ pie W7 un tuvākajā laikā (ja vispār) uz W10 nepāriešu - bet info sekoju regulāri - ja nu pēkšņi notiek brīnums un W10 kļūst normāli lietojams.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 raiviic, tu neticēsi, W10 ir normāli lietojams. Katrā ziņā ne sliktāk kā W8.1, kur nu vēl W7.

 Un par to kā turpmāk būs, viss jau ir atpakaļ, var gan apdeitoties saņemot piedāvājumu, gan velkot ISO un instalēt bez uzaicinājuma. Uz dažām dienām MS atcēla pasākumu, tās dažas dienas beidzās, nu ir pa vecam. Te var palasīt: http://www.zdnet.com/article/microsoft-reverses-course-restores-downloads-of-windows-10-november-update/

 Cik es saprotu, lielākā brēka bija par to, ka MS bez lietotāju ziņas apdeita laikā visas konfidencialitātes opcijas ieslēdza uz ON, tas nopietniem klientiem, droši vien, nepatika visvairāk. Sūdzības par problēmām bijušas, kā paši MS saka, ekstremāli niecīgam lietotāju skaitam.

Link to comment
Share on other sites

Arī pārgāju atpakaļ uz win7. Win7 updeiti tāpat būs pieejami līdz 2020.gadam, win10 bezmaksas updeits ir legāls tikai tam kompim, uz kura tas ir updeitots, t.i. esošajam konfigam. Es domāju, ka 20.gadā gan kompis būs cits, gan windows versijas citas, attiecīgi neredzu jēgu ķert to bezmaksas sieru par katru cenu.

 

Ja vēl win7 likās pievilcīgs tīri vizuāli, tad win10 desktops atgādina kautkādus Linux distributīvus no pagājušās desmitgades

 

 

Edit: manā gadījumā izšķirošais tomēr bija miglubilde uz notebukiem, kuriem es tos win10 saliku. Bet liku tāpēc, ka notebukiem bija legālie win7 (vismaz uzlīmes ir). Savam stacionārajam nemaz nemēģināju likt, un tagad jau vairs nemaz nemēģināšu

Labots - Prodigy
Link to comment
Share on other sites

Taisnība, Prodigy. W7 ir smukāks. Nebūtu nekādu pārmetumu MS virzienā, ja viņi liktu mierā visus W7, W8, W8.1 lietotājus un neuzbāztos tik agresīvi ar to savu W10 apgreidu. Cerams, ka pēc gada iztecēšanas, tas beigsies. Var ļoti labi lietot visas šīs OS. Katrs lieto, ko izvēlas. Tik nevajag stāstīt - palieku uz W7, jo W10 nav lietojams, kad būs lietojams, tikai tad... W10 ir ļoti labi lietojams. A jūs uz W7 paliekat tikai tāpēc, ka W7 tādu vai citādu apsvērumu dēļ jums patīk labāk. Nu taču, katrs dara kā grib.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 Un - kā jau esmu teicis - sen esmu atpakaļ pie W7 un tuvākajā laikā (ja vispār) uz W10 nepāriešu - bet info sekoju regulāri - ja nu pēkšņi notiek brīnums un W10 kļūst normāli lietojams.

 

Cerams, kad MS līdz bezmaksas update termiņa beigām (07/28/2016) problēmas novērsīs un tad arī varēs upgrade veikt..jau ar daudz mazaku risku ka kaut kas neiet...

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kādam noder. Esmu savilcis kopā...

Flīžu aplikāciju lielākās daļas atinstalēšana caur power shell (Run as administrator)

Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowsalarms* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowscamera* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *officehub* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *skypeapp* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *getstarted* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *zunemusic* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowsmaps* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *solitairecollection* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *bingfinance* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *zunevideo* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *bingnews* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *onenote* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *people* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowsphone* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *photos* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *bingsports* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *soundrecorder* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *bingweather* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *phone* | Remove-AppxPackage

Ieinstalēt atpakaļ var sekojoši

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Vēl jāizštuko, kā izkvēpināt Adobe Photoshop Express, Minecraft Beta un Flipboard.

 

Lai izkvēpinātu One drive, uztaisam bat failu. Pauzes ieliktas, lai redz, kas notiek. Ja pie dzēšanas ir Access Denied, palaižam batu pēc restarta vēlreiz.

taskkill /f /im OneDrive.exe
pause
rem %SystemRoot%\System32\OneDriveSetup.exe /uninstall
%SystemRoot%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe /uninstall
pause
rd "%UserProfile%\OneDrive" /Q /S
rd "%LocalAppData%\Microsoft\OneDrive" /Q /S
rd "%ProgramData%\Microsoft OneDrive" /Q /S
rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S
pause
REG Delete "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f
REG Delete "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f
pause
Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Tad tas laikam pēc clean install. Es tikai upgrade uztaisīju. Kaut man arī visādi jaunumi parādījās (Sway, Tālrunis, Ziņojumapmaiņa...). Es neliekos par tiem visiem velliem ne zinis. Pat atvēris neesmu.


Vienīgais, ko izliku Start izvēlnē, kuru apskatos, Laika ziņas.

Link to comment
Share on other sites

Veci, ļauni un skeptiski :D

Dzīvoja visi, bēdu nezinādami, uzradās pārdevējs, kas iestāstīja, ka visiem tagad vajag šādu produktu. Aģenti sarakstīja labas atsauksmes un Jankam radās mazvērtības komplekss, jo izskatās, ka tikai viņš ir vienīgais, kas vēl nelieto jauno vazilīnu ar mārutku garšu.


 

 

Vēl jāizštuko, kā izkvēpināt Adobe Photoshop Express, Minecraft Beta un Flipboard.

 

Problēma atrisināta. Tie ir tikai šortkati uz bodi. Kad vairs nav bodes, šortkats aplaužas :D Var unpinot.

Link to comment
Share on other sites

Mani atpakaļ pie win7 nedabūt.. ok, darbā ir, cita lieta, bet mājās.. w10 un vienīgi..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt kādam noder. Esmu savilcis kopā... Flīžu aplikāciju lielākās daļas atinstalēšana caur power shell (Run as administrator)

kādēļ lai kāds gribētu atinstalēt tādas lietas kā kalkulatoru, xbox app , onedrive utt. Ja jau nav vajadzīgas jaunās funkcijas, tad nafig likt to desmito?

Link to comment
Share on other sites

 

 

kādēļ lai kāds gribētu atinstalēt tādas lietas kā kalkulatoru, xbox app , onedrive utt.

Cik saprotu, to sarakstu var parediģēt, gribi kko atstāt, izdzēs no saraksta, varbūt kļūdos.

Link to comment
Share on other sites

tak tās aplikācijas ļoti vienkārši instalējas/ņemas nost.. nevajag nekādus skriptus.

Link to comment
Share on other sites

CAP, kā nu kura. Vairākas var atinstalēt, piemēram, 3D Builder, Sway..., bet ir tādas, kuras parastā veidā (labais peles taustiņš uz aplikācijas ikonas -> Atinstalēt) nevar atinstalēt, piemēram, Telefons, Ziņojumapmaiņa, Xbox... Tur biedra Volters pamācību jālieto no #1949 komentāra. Gan jau ir arī citi veidi, kā tikt no tām vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Es arī neliekos ne zinis par tām iebūvētajām aplikācijām. Nu bet, ja kāds grib tikt no tām vaļā, tak lai tiek no tām vaļā. Galvenais, ka ir zināms, kā to var izdarīt. :)


snukurins, XP pirmssākumos, man bija dators, kam cietais disks 20 GB, tad vēl bija jēga kaut ko paravēt no tā, ko nelieto. Atceries, bija Windows Messenger uz XP, pie mums gandrīz neviens viņu nelietoja, vismaz es nezināju, kurš lieto, drīz parādījās Skype, to lietoja. Tādu Messenger es ņēmu nost, pasmaga programma, sava vieta ietaupījās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Atceries, bija Windows Messenger
 Viņu lietoja visa pasaule,it sevišķi US un Ķīnā , ru reģionā bija populārs ICQ. Tas protams līdz neparādījās Skype kurš izpogāja visus. Kad MS nopirka Skpe, visus MSN klientus pēc kāda laika migrēja uz Skype un MSN servisu pirms diviem gadiem slēdza.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Galvenais, ka ir zināms, kā to var izdarīt.

Galvenais ir zināt, nevis, kā kko nonest, bet, kā vajadzības gadījumā visu salikt atpakaļ. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kādēļ lai kāds gribētu atinstalēt tādas lietas kā kalkulatoru, xbox app , onedrive utt. Ja jau nav vajadzīgas jaunās funkcijas, tad nafig likt to desmito?

 

Saprotams, ka uz to visu skaties kā parasts mājas lietotājs, bet padomā par to plašākā mērogā!

 

Kāpēc uz Pro versijas, ko izmanto, piemēram, bankas darbinieks, būtu jāstāv kaut kādam Candy Cruš Šņaga vai xbox app?

Kas pie velna ir "programmu savienotājs"? Pat M$ nav īsti sniedzis skaidru atbildi par šī brīnuma funkcionalitāti :shok:

OneDrive? C'mon, people! Vēl joprojām nav visi sapratuši, cik ērti ir uzņēmuma sensitīvo informācij šādi izmētāt pa pasauli? Problēma varbūt nebūtu tik spilgta, ja jūzeri šo pašu draivu nestaipītu pa savām mājas ierīcēm, telefoniem... Pamēģini kādu atturēt ar lūgumu to nedarīt! Lābākās zāles ir vienkārši apmutēt (kaut ar group policy), jo uzņēmumam, piemēram, ir savs NAS (kuram arī var, starp citu, piekļūt caur VPN) un nav nekādas vajadzības lietot citus produktus.

 

Problēma nav tā, ka šādas aplikācijas tiek piedāvātas, bet problēma ir tā, ka tās ir uzspiestas un jau iepītas iekšā, neļaujot vienkāršā veidā kastomaizot produktu, kuru esmu nopircis. Tā kā! Cepšanās un pārmešana te ir lieka. Tā ir parasta pielāgošana. Tāpat kā ekrāna tapetes - katram patīk savas. Negribi, atstāj visu, kā ir. Iepriekš minētās lietas vairāk domātas cilvēkiem, kas skaidri zin, ko vēlas. :pooh_go:

Link to comment
Share on other sites

kā lai izdzēš windows.old mapi? uzlikās lielais w10 update un atstāja windows.old mapi, kuru ar cleanup iztīrīju, bet palika pilnīgi tukša windows.old mape, kuru nevar izdzēst. neko neaizņem, bet kaitinoši, ka viņa vēl tur stāv.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...