Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

pirms 7 stundām , ArnisR teica:

 

Es pieļauju, ka šis jautājums jāuzdod grāmatvežu, nevis ITehnišņiku forumā :) 

Tu esi debilākais no grupas biedriem, tur PVN 21 strādf;a!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , rnxx teica:

Nē, nav.

Norēķins veikts ar pārskaitījumu no fiz personas ( ne firmas ) bankas konta uz tirgotāja bankas kontu. 

 

Nodokļu amnestija/noilgums 3 gadi....  vai tas ir tā vērts, jādomā pašam owneram. Ja ir doma uzrauties uz pārbaudi, tad nah, nah to vajaga, ja taisās turpmāk cītīgi un priekšzīmīgi maksāt nodokļus, tad var jau noriskēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , rnxx teica:

Nē, nav.

Norēķins veikts ar pārskaitījumu no fiz personas ( ne firmas ) bankas konta uz tirgotāja bankas kontu. 

 

No kā veikts norēķins ir po – firma to var likt kā avansa norēķinu. Galvenais ir, lai ir uz jur. personas rekvizītiem, ja grib pa tiešo likt firmas izdevumos. Ja vien klienta jur. persona nav PVN maksātājs un datumi ir ok, lai mēģina palūgt palabot rekvizītus. Varbūt pārdevējs tik reizi kvartālā nodod PVN atskaites.


Pirms 43 minūtēm , jema teica:

Tu esi debilākais no grupas biedriem, tur PVN 21 strādf;a!!!!

Kad izgulēsi dzērumu, pamēģini noformulēt savu domu izvērstāk un saprotamāk.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, rnxx teica:

Brendots lapsis

Ja uz pavadzīmes ir ražotāja kods vai seriālis, un pēc tā sanāk, ka Win ir paredzēts, var neiespringt. Kā jau snukurins teica, tad Win pavadzīmē vai rēķinā var neuzrādīties, jo ir neatņemama konkrētā lapša sastāvdaļa. Man vairumnieks lapsim arī neuzrāda rēķinā Win.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , ArnisR teica:

Ja uz pavadzīmes ir ražotāja kods vai seriālis, un pēc tā sanāk, ka Win ir paredzēts, var neiespringt. 

Ir.

pirms 10 stundām , ArnisR teica:

 Ja vien klienta jur. persona nav PVN maksātājs

 

Nav viņa firma vēl PVN maksātājs. Viņš vēl svaigs iesācējs. 

 

PPR izrakstīta pircējam — fiziskai personai. Samaksāja arī viņš no sava fiziskās personas bankas konta.

pirms 10 stundām , ArnisR teica:

Galvenais ir, lai ir uz jur. personas rekvizītiem.

 

 

pirms 10 stundām , snukurins teica:

Neesmu redzējis gadījumu ka pērkot lapsi ar Windows tas būtu norādīts pavadzīmē.

Es kad savu personīgo pirku, paprasīju lai ieliek to OEM Win, viņi ielika to PPR. Tas bija pirms gada, nezinu kā tagad, īpaši priekš firmas ja kautko pērk. 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , snukurins teica:

Zinu ka uzņēmuma telpās nedrīkst atrasties privāts PC kurā atrodas softs kas domāts lietošanai tikai mājās/privāti.

Atnāk klients ar portatīvo datoru un ko ir pisec?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , snukurins teica:

Fiziska persona ir tā pati kas tagad grib lietot konkrēto PC sava uzņēmuma vajadzībām?

Jā.

Pirms 24 minūtēm , snukurins teica:

 

Vai tad tādā gadījumā un ja softa licenzes atbilst biznesa lietošanai 

Tās, kuras ir uz PPR ; Jā, atbilst biznesa lietošanai. Pašu viņa lapsi es pat redzējis neesmu. 

Pirms 26 minūtēm , snukurins teica:

 

Zinu ka uzņēmuma telpās nedrīkst atrasties privāts PC kurā atrodas 

Par šo nezinu, priekšniecība man dod firmas lapsi, otrs man ir privātais, priekšnieka izsniegtais ir krutāks,  so darbam lietoju priekšnieka izsniegto.  

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

Atnāk klients ar portatīvo datoru un ko ir pisec?

Domāju, ka nē. 

Kompju remonta firmām taču ir PN akti un tur norādes, ka par uz kompja esošo softu atbild tikai klients.

Domāju, ka jāpierāda arī, ka tas cilvēks ir darbinieks, kaut nenoformēts.

 

Citādi atnāk klients runāt, piem, par webu, bet šim līdzi lapsis ar autokadiem etc, jo projektē. Atnāk pasūtīt weblapu savai firmai, kuru tikko reğistrējis.  Dev kantorim jāatbild par klienta laptopu saturu, tad varbūt arī  par klienta telefona failu saturu? 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , rnxx teica:

Ir.

Nav viņa firma vēl PVN maksātājs. Viņš vēl svaigs iesācējs. 

 

PPR izrakstīta pircējam — fiziskai personai. Samaksāja arī viņš no sava fiziskās personas bankas konta.

 

 

Es kad savu personīgo pirku, paprasīju lai ieliek to OEM Win, viņi ielika to PPR. Tas bija pirms gada, nezinu kā tagad, īpaši priekš firmas ja kautko pērk. 


Ja pārdevējs nav nodevis PVN atskaites, var mēģināt runāt ar pārdevēju, lai palabo tikai rekvizītus. Par Win var neiespringt.

Citādi atliek vai nu likt pamatkapitālā (https://www.ur.gov.lv/lv/registre/uznemumu-vai-komersantu/sia/dibinasana/mantiska-ieguldijuma-novertesana/), 
vai firmai pirkt/aizņemties/hvz no viņa kā no fiz.personas (var būt novecojis - https://lvportals.lv/e-konsultacijas/3218-par-juridiskas-personas-pirkumu-no-fiziskas-personas-2013)
– par visiem šiem procesiem nemācēšu komentēt.

Link to comment
Share on other sites

Un, ja izdosies pārformēt PPR uz firmu, tad īpašnieks būs firma un tā būs parādā džekam par veikto avansa norēķinu. Respektīvi to naudu varēs vienkārši pārskaitīt no fimas sev.

P.S. Man ienāca prātā vai vēl nevar viņš kā fiz.persona izmantot atteikuma tiesības, "atdot atpakaļ" un uzreiz nopirkt kā jur.persona? Tur gan atkal ar pārdevēju jārunā un jāskatās kā ar naudas plūsmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , ArnisR teica:

"atdot atpakaļ" un uzreiz nopirkt kā jur.persona?

Kur jūs tādus gudrus pidarasus audzē?


Par pārdevēju vismaz padomāji??????

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , jema teica:

Kur jūs tādus gudrus dibenzelliasus audzē?

 

 

Par pārdevēju vismaz padomāji??????

 


Drīzāk jautājums ir, kur auguši tādi, kas pat txt rindiņu līdz galam nespēj izlasīt un saprast.

Link to comment
Share on other sites

Nu sarakstījuši te zinātnisko fantastiku.

1. Ja kāds ar privāto lapsi atvelkas uz firmu un neizņem lapsi no mugursomas - nav problēmu. Bet - ja firmā ierodas "vīri melnā" un piefiksē, ka tur kaut kur mētājas tāds un pilns ar pirātiskām lietām - vispirms jau paņem priekšā firmas vadību, jo neatkarīgi no reālā īpašnieka, tas atrodas firmas telpās. Tieši tas pats, ja atvilktnē mētājas kāda privāta fleška, vai DVD ar hvz ko pirātisku.

2. 

pirms 2 stundām , ArnisR teica:

izmantot atteikuma tiesības, "atdot atpakaļ" un uzreiz nopirkt kā jur.persona

Tiešām ??? Teorētiski gan varētu sarunāt ar kādu lietotu datoru tirgotāju kantori, noformēt, ka lapsis tiek pārdots (atdots par atlīdzību) un tālāk jau kā juridiskai personai pārdots atpakaļ, bet - kas notiek ar softu (ne windows licencēm), ja softs pirkts/aktivizēts privātajam ? Kā (ja vispār drīkst) pārformēt uz juridisko.  Pie tam - visas šīs darbības prasīs arī izdevumus.

   Šī ir tā reize, kur šņukura domai var piekrist par 100% - ja visi softi legāli, ar biznesa licencēm - nekādas darbības nav nepieciešamas, lieto pats savā firmā bez bēdu.

Labots - raiviic
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man ar šķiet ka bez prokurora sankcijas nedrīkst pa atvilknēm rakāties fleškas meklēt un visos laptopos pēc kārtas līst licences skatīties. Ja atnāk vīriņš melnā, aizver laptopu un saki ka privātais ko tam nav tiesību ņemt bez atļaujas rokās. Vīriņam ir jāprasa uzrādīt dokumentus kas satur informāciju par darbā izmantotajām maksas programmām un pēc tam var iet skaitīt vai nav par daudz stacionāro datoru. Nevaru 100% apgalvot ka ir tieši tā, bet loģika saka priekšā ka ikdienišķai pārbaudei nav tiesību veikt uzņēmuma kratīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Visp okei, jautājums nebija par MANU situāciju, bet ja par kratīšanu, tad okei, paskaidrošu.

Krata ar tiesneša vai izmeklēšanas tiesneša lēmumu.

Tikai ārkārtas gadījumos kratīšanu veic ar proķa sankciju, tur OMG iemeslu vajag. 

 

abi

Po feņe botaņiš? Uzreiz saku, jūtjūbes un interneta saturs nepalīdzēs. 

A to par sadzīvisku jautājumu uzreiz viedoklis, ķip kautkas netīrs apakšā. 

Link to comment
Share on other sites

Tāda sajūta, ka te neviens algas nodokļus nav pats maksājis un nezin, cik liela ir atšķirība naudas cenai fizpersonai (DŅ) uz rokas vs uz firmu.

P.S. Neesmu redzējis parastā datorbodē nopērkama softa licences, kuras nedrīkstētu transferēt.

 

Pirms 15 minūtēm , abi teica:

Ja atnāk vīriņš melnā, aizver laptopu un saki ka privātais ko tam nav tiesību ņemt bez atļaujas rokās.

Tajā brīdī ir vēl jāpasaka, ka nupat beidzās pusdienu pārtraukums un tajā brīdī nestrādāji, bet kārtoji privātas lietas. 

Link to comment
Share on other sites

nevajag nekādas sankcijas - konkurences uzraudzības birojs jeb kā tur viņus - var mierīgi ierasties, maks. ko tu vari darīt uz 1h viņus nelaist iekšā, kamēr tavs advokāts ieradīsies..nu pa 1h var daudz papīrus apēst un diskus ar ar "statiku izbliezt"? bet ja tev darbā ir priv. tel un priv. kompis - tos arī izčekos, tā ka draudzeņu kailfoto neglabāt ?

s.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ArnisR teica:

P.S. Neesmu redzējis parastā datorbodē nopērkama softa licences, kuras nedrīkstētu transferēt.

Jebkura EDU!

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Oscar, kādēļ obligāti tikai advokāts? Var izsaukt grāmatvedi, tur sisadminu etc, lai dokumentus atved uzrādīšanai, sniedz paskaidrojumus. 

Visp uzjautrina, ka cilvēki uzreiz uztver kaut kādu nelabu zemtekstu. 

 

Gribēs Tevi konkrēti savākt pa nopietnam, ies garām pa ielu un paņems aiz rociņām.

Ar orderi un omegu visi  rakom nepilnas pusminūtes laikā, po, cik simtus kg svērs durvis. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jā - vienīgais ko var prasīt - lai viss notiek tava advokāta/jurista klātbūtnē - nu vai tiek ievērotas visas procesuālas normas etc .  Nav ko priv. datorus uz darbu stiept - atstāj mašīnā. tas pats par telefonu - ja baidies, kur kas sensitīvs/

 

 

nu tā man juristi skaidroja - tas vienīgais veids kā  nelaist viņus iekšā. 

 


nu vismaz konkurences padomei pat vari teikta, ka neatceries paroli - tad sods ir 10% no apgrozījuma ??

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Emmm, BSA visi darbinieki "krata ar tiesneša vai izmeklēšanas tiesneša lēmumu"? Vispār no sava biroja iziet vien ar tiesneša sankciju?  Te netiek jaukta ikdienišķa pārbaude ar gadījumu kad ir nostučītas briesmu lietas un tiesnesis saka, ņemam ciet aiz žabrām?

 

Es nesaku ka šito zinu, nav bijusi cieša saskarne ar to, esmu vien reiz redzējis kā datorus pārnes uz blakus kabinetu, kas citai firmai izīrēts, nu tā, kad gaida nelūgtus ciemiņus.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, vai tas attiecas tikai uz W10. Jautājums par Adobe Reader DC. Konstatēju, ka manā datorā Adobe Reader DC atjauninājies 15. februārī, automātiski uzinstalējies jaunākais apdeits. Laikam, no tās dienas netiku vēris vaļā ne reizi kādu pdf failu, šodien vajadzēja atvērt, neveras, neveras vaļā arī pati programma, beigās izrādījās, ka atveras ar ļoti lielu aizkavēšanos (dažas minūtes). Iedomājos, ka nojucis kas programmai, pārinstalēju Adobe Reader DC. Problēma nepazuda. Tāpat muļļājās pdf failu atvēršana, arī pašu programmu atverot jāgaida ilgi.

Atradu Adobe forumā: https://forums.adobe.com/thread/2595260

Jā, ir ļaudīm tāda problēma. Tieši saistībā ar jaunāko Adobe Reader DC apdeitu. Man viss atrisinājās izņemot ķeksi no Edit -> Preferences -> Security (Enhanced) -> Run in AppContainer. Tagad darbojas labi.

Tie, kuri lietojat Adobe Reader DC, pārbaudiet, kā ir jums. Vai ir jaunākais programmas apdeits uzlicies? Ja ir, vai jums arī vērojamas nenormālas bremzes atverot programmu vai pdf failus?

Link to comment
Share on other sites

Kakogo hrena visi uzreiz iedomājas kaut ko nelegālu vai netīru no katra jautājuma? 

 

Vispār, par pilngadīgas draudzenes kailfoto, kurš uzņemts viņai esot pilngadīgai, kaut kādā privātā telefonā vai privātā lapsī nekas nebūs.

 

Ikdienišķa pārbaude ir dokumentu pārbaude un apskate, bet ne kratīšana.

Kas traucē dabūt orderi, ja kaut kāda firma sniedz pakalpojumus, kuriem vajag dārgu softu, bet VID nav datu par tāda iegādi firmai? Tā arī tos autokadus sameklē utml.

 

Norm kratīšana kādam te vispār ir bijusi?  Jebkurā sakarā. 

Link to comment
Share on other sites

zinu, ka vienā uzņēmumā izkratīja privāto datoru (laptopu)  arī  ( nu tur bija nelegālais dārgais softs).  dabūja pēc pilnas programmas. nezinu s, kā priv. vai jur.persona.

+ zinu kā ir,kad ierodas konkurences padome - nevienam atļauju neprasa un iekšā max vari nelaist to noteikto laiku..juristi pakomentēs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , rnxx teica:

Norm kratīšana kādam te vispār ir bijusi?  Jebkurā sakarā.

Bija iepriekšējā manā darbavietā. Ieradās pārbaude. Atvēra durvis, visiem lika piecelties un paiet nost no datoriem. Nebija nekādi varianti «stundu gaidiet, līdz ieradīsies advokāts» vai «līdz ieradīsies sisadmins». Sēdās pie visiem biroja stacionārajiem datoriem un caurskatīja. Tie spečuki, kas skatījās datorus bija divi. Pa atvilknēm nerakājās, kabatās nevienam nelīda fleškas meklēt. Nezinu, kā būtu bijis, ja uz galdiem būtu salikti ārējie cietie diski, vai tos skatītu, nebija toreiz. Birojam diezgan liels arhīvs bija ar CD un DVD, tam pat negāja klāt. Skatījās tikai datorus. Beigās kaut ko atrada, kaut kam piesējās, finālā štrāfu firma samaksāja.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir kratīšanas orderis, neviens arī 5 min negaidīs. 

Norm kratīšana ir tas, ka kratot, tur var kaut linoleju no grīdas noplēst vai laminātu demontēt utml. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , abi teica:

Emmm, BSA visi darbinieki "krata ar tiesneša vai izmeklēšanas tiesneša lēmumu"? Vispār no sava biroja iziet vien ar tiesneša sankciju?  Te netiek jaukta ikdienišķa pārbaude ar gadījumu kad ir nostučītas briesmu lietas un tiesnesis saka, ņemam ciet aiz žabrām?


1. BSA darbinieki neko nedrīkst kratīt. Kratīt var, piemēram, Ekonomikas policija. BSA var stāvēt aiz muguras un konsultēt kā pieaicinātie eksperti.
2. Par BSA sen nekas nav dzirdēts. Pēdējā preses relīze ir vairāk nekā pirms 5 gadiem. Nav aizklapējuši ciet to kantori Latvijā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Policisti

Tu domā, ka policisti strādā tikai formā? 

Link to comment
Share on other sites

Protams, es nezinu, kas bija kas tajā pārbaudē. Mani toreiz vispār tas maz interesēja. Es biju jau no firmas sataisījies prom iet. Strādāju tur, tā teikt, pēdējās dienas. Manā datorā neko nelegālu neatrada, par ko biju priecīgs. Viss pārējais bija vienalga.

Link to comment
Share on other sites

Cita lieta, ka var netraucēt un pateikt, ka tādā un tādā laikā tiks uzrādīti papildus dokumenti, tad pašu aizturēšanu parasti atliek, ja tu nemūc un sēdi akurāti. 

Nu, ja ordera arestam vēl nav. 

 

Pričom vinduļtopiks jau par kratīšanas topiku palicis? Visi esam zem promilēm? Koļķesj rebjata.

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , rnxx teica:

tiks uzrādīti papildus dokumenti

Cik saprotu, dokumentus tajā pārbaudē neķidāja. Nofiksēja tik lietas, kas ir pašos datoros. Dokumentus pieprasīja vēlāk. Toreiz bija stulbi. Nebija tā, ka darbavieta lietoja nelegālās programmas, bija visi Windows, Ofisi, AutoCadi firmā sapirkti. Katrai darbavietai bija nopirktas nepieciešamās programmas. Tur nebija štata admina, datorspecus ņēma pēc vajadzības, kā ārpakalpojumu. Tad tie admini, baigie razpizģaji, bija kaut ko samuģījuši instalējot. To zinu, ka vienā datorā oficiāli pirktā AutoCAD LT 2008 vietā bija uzlikts kaut kāds vecs pilnais AutoCAD, kaut kas nepatika arī ar Office instalācijām tiem pārbaudītājiem, nezinu, varbūt OEM Office vietā bija sainstalēti Retail Office, nebrīnos, ka tie āksti datoristi bija pamanījušies kādu pirātisko instalāciju uzlikt ar visiem krakiem, klauni mums tie admini bija toreiz, no šiem vis kaut ko varēja sagaidīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

Es biju jau no firmas sataisījies prom iet. Strādāju tur, tā teikt, pēdējās dienas.

Nu tad jau skaidrs, kurš pārbaudi uzsūtīja. Un vēl paspēja izbaudīt. :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , rnxx teica:

Koļķesj rebjata.

Esi labs. Apskaties, kā tev veras vaļā Adobe Reader DC. Augstāk es komentāru uzrakstīju.

Link to comment
Share on other sites

Firmai, kurai ir lielāks štats, taču ieliek kādu, kurš prot papīrus sakārtot un rubī fišku, grāmatvedis kāds arī ir ar pieredzi. 

 

Nebija domāts nekas netīrs, vienkārši kekss zaļš, biznesa pieredzes nav un paprasīja padomu līdz pirmdienai. 


vvv

Rīt apskatīšos, šobrīd kompis nav pie rokas. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Nu tad jau skaidrs, kurš pārbaudi uzsūtīja.

Diezgan nejauki man tā aiziešana no tās darba vietas izvērtās. Pavisam negribējās, lai viss beidzas ar lielu naidu, ka vēlāk, uz ielas savus bijušos priekšniekus satiekot, viens otru nesveicinām. Bet abižots es toreiz jutos. Man toreiz bija tāda doma, ja būtu es zinājis, ka nāks tāda pārbaude, tīšām būtu darba datoros kaut kādus porņukus salicis. :D

Vēlāk, runāja, ka šefs bija kaut kam uz varžacīm sakāpis, vot i izpelnījās tādu pārbaudi. Tas ir ļoti iespējams. Bija iepriekš viens pašvaldības pasūtījums, kuru mūsu firma nedabūja, mūsējie, kā otrie konkursā palika, tad šefs bija kasījies, viņaprāt uzvarētāji nebija atbilstoši, pat tiesā bija prasību iesniedzis, zaudēja gan viņš tai tiesā. Nu ja tu tāds, tad, še tev - datorprogrammu pārbaude.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

vērojamas nenormālas bremzes atverot programmu vai pdf failus?

Apskatījos otrā datorā. Nē, nav nekādu bremžu. Tātad tas ir tikai atsevišķos gadījumos. Man gadījās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...