Jump to content

vinyl upgrade


andreart
 Share

Recommended Posts

domāju, ka nē. paštaisīts cik atceros. Bet balti tiešām nav bieži manīti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andreart

    8

  • JJP

    9

  • Tornis

    18

  • Long John

    10

Top Posters In This Topic

 

 

ee...? Piemērus studijā! Bez tam - galva jauna? Adata jauna? Adata tīra? Adatu vispār tīri kādreiz? Piespiedspēks, antiskeitings saregulēts? Galva stāv pareizā vietā?

 

Tornis,

mani personīgi uztrauc viniliem tie "č" burti "s" vietā... un burtiski liekas citreiz, pārāk lielas augšas. Man mājās pārsvarā lietotas LP, bet ir tādas - kuras izskatās, kā jaunas. Bet... neskan gan, kā pašam Gribas :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Augšas par lielu ir tikai gadījumā, ja attiecīgais regulators ir pagriezts līdz galam pulksteņrādītāja virzienā. Č burti normālam vinilam arī parasti nav novēroti. Laba galva, laba adata, nenodrillēts disks....

Link to comment
Share on other sites

@Melvins - kāds Tev vinilgaldiņš un pārējais setups?

Link to comment
Share on other sites

@Melvins - kāds Tev vinilgaldiņš un pārējais setups?

 

Vinils tiek klausīts:

1) 1979-tā gada Sony PS-515, šāds:

http://www.classic-audio.com/sony-ps515-p-623.html

2) adata - Audio Technica AT91 (aptuveni pirms gada jauna uzlikta):

http://www.vinylengine.com/library/audio-technica/at91.shtml

3) pastiprināts tiek parasti ar 1983 gada Harman Kardon PM650, šādu:

http://www.hifiengine.com/library/harman-kardon/pm650.shtml

retāk vinila atskaņotājs ir pieslēgts pie otras sistēmas - tad tiek pastiprināts ar šo:

1979-tā gada Sony TA-313: http://www.classic-audio.com/sony-ta313-p-602.html

4) galā tam visam pieslēgtas 1982 gada 4 omu S-90, 35AC-212.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

4) galā tam visam pieslēgtas 1982 gada 4 omu S-90, 35AC-212.

...re kur ir atbilde...35AC-212, paeksperimentē ar RRR_Vef X_Line 10.1 frontālajām akustikām ( sapratīsi pats kur problēma )

Link to comment
Share on other sites

Tak Melvinam tās ir "kolekcijas" skandas, tu nomainīt tās nepierunāsi ;) Es tikai to aseņu vietā sen jau visu būtu slēdzis pie tām otrām skandām, kas mājās, tās otras ir gana labas (es ZINU) ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu.

Ja jau šādi sāk teikt/runāt apkārt - tas 2 komplekts filmu skatīšanai ir Monitor Audio Silver 5.1. pilns komplekts - sajūgts ar Marantz aparātiem - resīveri SR5001, CD5001, DVD atskaņotāju DV4001, vēl 2 Sony verķiem (par Stereo runājot, Tornis laikam domāja RS6).

...

Par citu.

Pag, pag mīļie... es stāstu, ka man nepatīk plašu atskaņošanā "č" parādīšanās "s" vietā. Es dotajā gadījumā neredzu vainu manā sistēmā - jo jebkurus "s" burtus pārveidot par "č" nespēj neviena no Tās komponentēm (pat S-90). Ar tembru regulatoriem arī te nav sakara.

Varbūt es maldos?... tad sakiet man šo.

"č" burts lentās/kasetēs rodas naturāli pārforsējot augšas + dzenot pārāk Lielu līmeni (zinātāji sapratīs). Lūk...

Un es cenšos saprast?, kas īsti pie šī "č" būtu vainīgs manā LP atskaņošanas sistēmā? - konkrēti skaņuplatēs. Versijas:

1) pašvaka adata... AT-91 nav "cukurs",

2) nekvalitatīva LP.

Visdrīzāk otrais...

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

jūs tiešām klausāties plates?  vai ta skaņa ir labāka kā no FLAC failiem / Burson conductor amps?

mans vectēvs klausījās plates, viņam bija tāds liels radio, kas piedevām spēlēja plates

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

jā, mēs klausāmies. Un dažreiz uzpīpēju pīpi vai cigāru, nevis elCig. Un dažreiz uzēdu vārītus kartupeļus "Liberty Fries" vietā. Un man pat ir Parker tintes pildspalva, ar ko dažreiz uz papīra uzrakstu vēstuli. :D

Link to comment
Share on other sites

nu imho asinieces nekad to S tīru neatskaņos - pīkstulis viņām tāds - nekāds. Tur vienmēr biku būs pieskaņa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

jūs tiešām klausāties plates?  vai ta skaņa ir labāka kā no FLAC failiem / Burson conductor amps? mans vectēvs klausījās plates, viņam bija tāds liels radio, kas piedevām spēlēja plates

Plates jau neklausās tādēļ, ka viņas skan labāk par flac, klausās dēļ fīlinga. Bet jebkurā gadījumā laba, nenojāta plate uz kvalitatīvas aparatūras (nevis uz tādas kā tavam vectēvam) skan pietiekami labi. Un ja oriģinālizdevums, tad papildus skan tieši tā, kā autors bija iecerējis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ja oriģinālizdevums, tad papildus skan tieši tā, kā autors bija iecerējis.

nu ne visai ticu,vai kads spej atskirt 1press no 2vai3 spiedumu...

P.S.neiet runa par absaluto muzikalo dzirdi+hi-fi par 20.000 eiro.


 

 

Klau, @Tornis, tu tak, izrādās, esi naturāls snobs!

Tas nav snobisms,bet prasme atrast dzives skaistakas skautnes...

Link to comment
Share on other sites

da nu ar to pirmo spiedumu - es uz to nespiežu, man jau tā maks cieš no tā ka parasta jauna plate maksā 30-50EUR ...ar tām speciālajām vispār bankrots.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Klau, @Tornis, tu tak, izrādās, esi naturāls snobs! ;)

 

да да, я в натуре натурал!

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Tornis, vēl jau jāpiebilst ka garāžā stāv Ērenpreiss un vienmēr līdz maza grāmatiņa ar dzeju, ko parkā palasīt. :D 

Link to comment
Share on other sites

Nē, garāžas nav, šķūnī stāv Scott, jo Latvijas Zvaigzni savulaik kā aizdevu radiem, tā ... aizdevu. Dzeja gan nav, Kindlē visāda draza.

 

Runājot par tēmu. Vakar pavadīju vairākas stundas, līdz reanimēju vienu no pasaulē labākajiem kādreiz uzražotajiem kasešniekiem - SONY TC-K808ES. Bija, saprotams, vēl niknāki, bet šim ar nav ne vainas. Nebiju klausījies gadus divdesmit. Ibio, cik sūdīgi tās kasetes skan. Nu ok, SONY Metal-ES vai That's Suono Metal vēl skan, bet lētā gala brūnās Fe gan nevar brūķēt :)

 

Otra lieta. Kaut cik jēdzīgi uztaisīts vinila galds caurmērā lietojams ir teju jebkurš. Īpaši no 70to gadu laika ar koka korpusiem un smagajiem diskiem, ja tik ir labā kārtībā. Galvenais - cilvēki, noregulējiet to savus aparātus un uzlieciet normālu galvu. Normālu - tas ir nu ap 100-200 EUR. Nevajag mani uzskatīt par hi*rastu, bet tā AT91 pa 19 eur neskan un nevar skanēt. Un neskan arī oriģinālās galvas no 1976 gada, īpaši jau ar kaut kādu erzatsnadel virsū. Es, kopš uzliku AT120, vairs nevienu "č" nedzirdu, bet vispār vēlos Denonu vai AT440 vismaz.

 

Lai vinils labi skanētu, atskaņotājs jānoliek horizontāli, akustiski jāatsaista no grīdas, jāsaregulē galvas pozīcija pareizi, antiskeitings, u.t.t. Un adata jātīra regulāri )katru dienu).

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Long John

Torni, protams, piekrītu par tām labajām adatām (tāpat, kā veselīga saprāta robežās piekrītu JJP & Co par super labajiem vadiem un daudziem citiem Hi-End "spīgulīšiem- grabulīšiem".. :). Taču budžets katram ir tāds, kāds nu ir, bet pasaulē bez vinila tik daudz citu jauku lietiņu... :)

Daudz ko labāku gribētos... :( Man, piemēram, uz atskaņotāja stāv kaučkāda "Ortofon VMS20E" adatiņa (ja pareizi atceros). Tām nedaudzajām reizēm, kad uznāk luste kādu vinilu paklausīties, gana laba. Bet tērēt pārsimts € par vēl labāku adatiņu žēl- es labāk pa to naudu uz pāris dienām nelielā ceļojumā aizbraukšu.. :)

Auto pasaulē takš arī var novilkt kādu paralēli- pats brauc ar "Yeti", bet ko tad "Cayenne" nepajēmi- tā takš krutāka?...... :)))

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Normālu - tas ir nu ap 100-200 EUR

Nesen vēl teicies, ka AT-95 esot labu labā par saviem nepilniem 30 EUR. Man ar viņu arī reāli pilnībā pietiek. Bet lai ņemtu AT-91 ar konisko adatu, tur gan vai nu cilvēks ir reāls santīma mīlētājs vai arī neko no galvām nesaprot. Melvins man (cik esmu redzējis pēc postiem) asociējas ar 1. variantu.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ivo, cik cilvēku, tik daudz dažādu gaumju un arī dažāda biezuma maciņu.

Vienam pietiek ar vecu pjezo "Akordu-mono", citam arī 500 € un vairāk vērts aparāts šķiet pa prastu. Gan jau laiks un "apetīte" katram visu noliks savās vietās.

Link to comment
Share on other sites

ivo... es paņēmu adatiņu, kuru man viens paziņa ieteica (un kura viņam vienkārši bija lieka).

no adatām es neko daudz nejēdzu ;) un santīmiņu "padrāzt" arī mīlu... kā nekā, esmu pats tirgonis (nupat jau gan jāsaka -  "padrāzt" eirocentiņu).

un tā AT-91 man skan labāk, nekā tā vecā Sony NDG134, kura bija oriģināli virsū, kad tas vecais Sony 79-tā gada atskaņotājs tika nopirkts. tātad uz doto brīdi risinājums tika atrasts.

 

ja sakat (abi ar Torni), ka adatā ir īstā vaina - tad ieplānošu sev pie kāda no nākamā mēneša izdevumiem citas adatas pirkumu... un viss.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

 

 

ieplānošu sev pie kāda no nākamā mēneša izdevumiem citas adatas pirkumu

Precizēsim - citas galviņas (kopā ar adatu) pirkumu ...


 

 

Te MarisO butu kas sakams...

Viņš jau visu pateica. Ar viņu viss skaidrs. Ko gan var gribēt no "java kodera" 

Link to comment
Share on other sites

Taču budžets katram ir tāds, kāds nu ir,

 

Es piekrītu. Tak ir arī galvas ap 1000 , 2000 un vairāk naudiņām. Un ne jau viena vai divas, bet katram ražotājam pa vairākiem modeļiem. Līdz ar to 100 - 150 EUR galva ir jāuzskata par MidFi, ne HiFi un pat nerunāsim par rastisko High  End. Jā, Ivo, ikdienā klausoties vinilu, konstatēju, ka arī tai AT95 diemžēl arī ir tā šļupstēšanas vaina. Kaut gan ikdienas lietotājam varētu būt pilnīgi pietiekami laba. Bet , raugi, Melvins jau sāk č sadzirdēt ;) Drīz arī sildītos vadus meklēs. :D

 

 

ja sakat (abi ar Torni), ka adatā ir īstā vaina

 

ņem to disku, kurš šlupst , brauc pie manis, klausīsimies ar manu galvu uz manām skandām. Ja nešļupstēs, ņemsim manu hedshell ar galvu, brauksim pie tevis klausīties. Ja arī nešļupstēs - tad adata. Ja šļupstēs - tad nākošie posmi - tas sonijs vai asenes.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja šļupstēs - tad nākošie posmi - tas sonijs vai asenes.

...vai ari vaina bus vados :) bet jebkura gadijuma gaidam situacijas atrisinajumu...bez vadiem,vel tik tas skandas rrr...

Link to comment
Share on other sites

Long John

.........brauc pie manis, klausīsimies ar manu galvu uz manām skandām. Ja nešļupstēs, ņemsim manu hedshell ar galvu, brauksim pie tevis klausīties........................

Jūs jau šitā abi nodzersieties... :)))

Link to comment
Share on other sites

Jūs jau šitā abi nodzersieties...

 

es tak abstinents. :-p

Starp citu, Jāni, es tā domāju, vai man no tevis neatpirkt Technics ST-808K tunerpreampu, man ir atbilstošā gala pakāpe pagultē kaut kur :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Long John

Jāni, es tā domāju, vai man no tevis neatpirkt Technics ST-808K

Abet lūdzu- aparāts labā kārtībā.

Bet tad jau Tev pilnam komplektam būs Ebajā jāpiepērk vēl 2 bloki- distances vadība un kasetnieks.

Link to comment
Share on other sites

bet jebkura gadijuma gaidam situacijas atrisinajumu...

 

nu kas te kāds šovs?...

(nu 100%, ka tā būs adata - tagad jau tas ir skaidrs...

2-ceļu lentas un tās pašas kasetes klausinot tak nav nekādi "č" un nekas tur nešļupst... vismaz manām prasībām).

 

edit = tagad gan klausu Art Garfunkel 84-tā gada solo-albumu uz LP. un skan tur viss absolūti perfekti - ne kur piesieties... Bauda.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

...kas te kāds šovs?...

 

patīk galvas no (10_15Hz un 35 000_50 000Hz)...vēlams MC ( augšējam galam - sikspārnis neesmu )

Vislabākais veids kā testēt dažādas galvas:

 - Vinilgalds ar diviem tonarmiem un identiskiem Vinil_Korektoriem

 - Vinildaldiņi Identiski arī divi un protams divi Vinil_Korektori.

Vēlams ar ( sudraba vadiņš no:  Galva = Vinil_Korektors = Priekšpastiprinātājs...vadu garuni vienādi abiem komplektiem ) un tad var bļaustīties, kura galva ir labāki skanošāka.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

man te taads jautaajums  iegaadaajos atskanotaaju Tesla NC 450 bet bez headshella

http://starestroje.blog.cz/1009/gramofon-tesla-nc-450-hi-fi

ko dariit ?vinam tonarma truba ir tievaaka kaa visiem citiem attieciigi stiprinaajums ar citaadaaks varbuut kaads var ieteikt ko dariit?

Labots - makatins
Link to comment
Share on other sites

Long John

Uz bildēm pa gabalu izskatās, ka standarta SME headshellam vajadzētu derēt.

Vai Tu patiešām pats pārliecinājies, ka neder?

 

http://audioportal.su/showthread.php/20069-Tesla-NC450-(Lenco-450)

 

ja neder- meklē infu ar Googles un krievu Yandex palīdzību.

 

Vai nopērc oriģinālu- Lenco L450... :)))

 

http://www.ebay.de/itm/Lenco-L-450-vintage-Plattenspieler-/161205550455?pt=Plattenspieler&hash=item2588997d77

 

Ja rokas aug no pareizās vietas, var iekombinēt (ielīmēt utml.) "parastā" SME tonarma galu ar "pareizo" SME vītni (to tonarma galu varu iedot).

 

Bet labi padomā, vai Tev tiešām to (Teslu) vajag?

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai nopērc oriģinālu- Lenco L450...

nu sitas ataraats jau ar ir tas pats tik uzraksts TESLA 

Link to comment
Share on other sites

Long John

ataraats jau ar ir tas pats tik uzraksts TESLA

Cik tā darba- pajem markeri un izlabo... :)))

Link to comment
Share on other sites

jaa te viiri no krievijas raksta ka шелл не стандартный и только от тонарма Р1101, найти отдельно от тонарма сложно

ko  dariit?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...