Jump to content

Padiskutēsim par waze


ivo
 Share

Recommended Posts

Tiem kuriem problēmas, Jūs mēģinājāt pārstartēt telefonus?

Šorīt kolēģiem, kam bija Samsung duos un samsung gs3 pēc tel. restarta viss aizgāja!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • maize

    13

  • binary

    8

  • Pirkss

    24

  • Bruketajs

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man bija interesanta pieredze Valmierā ar waze. Uzliku Valmierā, lai rāda ceļu uz Cēsīm. Aizveda centrā līdz aplim un tur saka, laikam 6 ceļā nogriezties no apļa. Braucu pa apli un skaitu un te pēķņi man smuki liela zīme Cēsis, kaut gan pēc skaita šis nogrieziens vēl bija jāizlaiž. Nogriežos pēc zīmes, bet waze jau man spītīgi saka pa pirmo ielu braukt uz nākamo paralēlielo ielu. Nu labi, varbūt tur tuvāk vai ātrāk, sekoju waze norādījumiem un aizbraucu uz to paralēlo ielu. Iela beidzās un tur smuki 2 zīmes, pa kreisi Smiltene un pa labi Cēsis. Waze man saka, griezties pa kreisi.  Te nu vairs nesekoju waze, bet braucu pa labi pēc zīmēs.  Aizbraucu līdz apvedceļam, tur aplis un tajā aplī man vajag taisni. Waze gan man rāda maršrutu aplī pa labi un nezin cik tālu gribēja vest, bet turpat redzu, ka maršruts ved atpakaļ uz šo pašu apli(gan jau gribēja mani aizsūtīt pāris km pa labi, lai kaut kur tur apgrieztos un brauktu atpakaļ uz šo pašu apli). Protams te braucu taisni un uzticība waze kā navigātoram vairs nav nekāda.

Link to comment
Share on other sites

Tikko izmēģināju ,telefona restarts nepalīdz,nelādē tās balss instrukcijas un viss.

Man ir Xcover 2.

Labots - u233
Link to comment
Share on other sites

Izcīnijos ar to wazi visādi. Dzēsu datus, restartēju telefonu.

Apsi nonesu pavisam - nevelk un viss.

Varbūt tieši tā viena balss nenāk? Proti, tā kura saucas "latviešu - TEO".

 

P.S. Kā mani apgaismoja, tie valodu failu kādam pēc apdeita ir jāatjauno un kamēr to neizdarīs, waze turpinās mēģināt novilkt neeksistējošu failu.

Jaunajā versijā acīmredzot ir vairāk/citādākas frāzes.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Waze uninstall un install pa svaigam, tagad vairs neko nemēģina lejupielādēt. Bet tik un tā mani uzklausa tik krievu mēlē :)

Link to comment
Share on other sites

Mr.Sports

Pārliku telefonam androidu, līdz ar to aplikācijas nācās vilkt par jaunu. Un par patīkamu pārsteigumu, waze balss komandas atsāka darboties. arī latviešu. versija 3.7.7.0

Labots - Mr.Sports
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ieslēdzot waze, dažkārt parādās uzraksts - vai esi ceļā uz darbs? vai arī - vai esi ceļā uz mājas? :)

Ja atbildu - jā, tad tālāk seko navigācija ... uz citu vietu. Vai šo fīču var atslēgt vai nomainīt adresi?

Link to comment
Share on other sites

Man arī dažas dienas atpakaļ parādījās LV versija balsij, pie tam tāda tīri prikolīga :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pacelšu tēmu.

 

Telefonā Lumia 735 ar Windows Phone 8.1 Update 2 pēc Waze uzinstalēšanas nav iespējams uzlikt "Balss norādes" latviešu valodā. Pareizāk sakot, var izvēlēties "Balss norādes" latviešu valodā, bet tā valodas paka nelejupielādējas - rādās "Lejupielādē jaunās balss instrukcijas: 0%" un nekāda progresa. Pēc kādām minūtēm 10 parādās paziņojums, ka valodas paku nevarēja lejupielādēt.

Mēģināju atinstalēt Waze un uzlikt no jauna, pamainīju citus audio uzstādījumus, bet tik un tā nekā.

 

Šī problēma ar Windows Phone telefonu man vienam tāda vai ir vēl kādam? Ir idejas kā to atrisināt?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu pētījis, bet kaut kad ienāca prātā doma, ka waze utmlīdzīgie reāli piedalās satiksmes plūsmas regulēšanā.

 

Nez cik viltīgi tie algoritmi tur apakšā ir? Vai wāze "domā" par satiksmi kopumā - kā "izšķīdināt" propkas, kā neuztaisīt jaunas propkas - kaut vai visiem nenorādot vienu un to pašu apvedceļu etc? Ir kāds interesējies par šo?

Link to comment
Share on other sites

smartdevil
ImissimI

Doma pareiza, tikai nevis piedalās, bet piedalījās.

Jau vairāk kā gadu, ja ne divus ļoti slikti māk apbraukt korķus. Ja agrāk varēja uzticēties 90% maršrutu, tad tagad ved tieši ar pieri iekša smagākajā. Kad jau esi iebraucis, tad uzmet faktu, ka ir sastrēgums.

Agrāk čekoja un virzīja smuki uz citiem maršrutiem, tagad ir kaut kas mainījies. ...ha atcerējos. Pirms 2 gadi google pārpirka waze servisu. Nu tāds ir rezultāts. :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pašlaik vāze sniedz tikai 1 funkciju - brīdina par ekipāžam, kas kā dzirdēju ļoti drīz būs vēsture, tāpat kā citās valstīs, kurās tas ir aizliegts. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jau vairāk kā gadu, ja ne divus ļoti slikti māk apbraukt korķus. Ja agrāk varēja uzticēties 90% maršrutu, tad tagad ved tieši ar pieri iekša smagākajā. Kad jau esi iebraucis, tad uzmet faktu, ka ir sastrēgums.

 

a kā zini, ka citur ir ātrāk un labāk? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mmh.

Daudz izmantoju WAZE.

Manuprāt, ir divi varianti:

1) ticēt WAZE

2) ticēt sev (plānot savus maršrutus)

Ja apvieno abus variantus, tad nereti sanāk ne šis ne tas..

Nepatīk, ka dažreiz ved pa Rīgas "bezceļiem". Zinu, ka var atslēgt zemes ceļus, bet bieži vajag un noder. Beigās jau sanāk ātrāk, bet izbraucot džungļus, ir doma galvā - NEKAD VAIRS :)

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Ar mācīšanos waze ir ok.  Es mājās braucu caur parku, kur braucama ceļa nav. Un tāds kartē arī nebija pāris gadus atpakaļ. Bet nesen  waze sāka izgaismot ceļu kur es braucu ;)

Laikam izbraucot nTās reizes kaut kur kur nav ceļa kartē, vienu mirkli to pievieno.

Link to comment
Share on other sites

man uz darbu ar waze ir diez gan konstanti katru rītu +/- 25 minūtes, nedēļā izved pa vismaz 3 dažādiem maršrutiem, kad es izdomāju, ka nebraukšu kur waze ved, bet pats kaut kur braucu, tad ir 35+ 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Waze ir spēks.

 

Cik lietots gan Rīgā, gan citās pilsētās ir okay. Vienīgi par laiku komentārs, varbūt tas atkarīgs no maršruta garuma, bet savas 8-15 min ir jāpiepluso. Piemēram, braucot uz vai no Rīgas. Noteikumus ievērojot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašlaik vāze sniedz tikai 1 funkciju

Palīdz krāt punktus, atzīmējot katru čiekuru ceļmalā un 5x reportējot vienu un to pašu policijas ekipāžu.

Karoč fallometrijas rīks, lai kronīti virs sava avatara dabūtu. 


 

 

Laikam izbraucot nTās reizes kaut kur kur nav ceļa kartē, vienu mirkli to pievieno.

Eksistē funkcija "kartes rediģēšana", ja neesi ievērojis. Jebkurš var precizēt karti. 
Link to comment
Share on other sites

 

 

1.6 un 1.8

 

Nu ja VTEC dzīvo iekšā, tad jau pabraukt var - ties tik šujmašīnas režīmā, pie augstiem apgriezieniem. Kādreiz ar 2,3 4WS Preludi visur varēja paspēt un nedaudz pārkāpt. ;)

 

Par manu pieredzi ar waze - pa Rīgu 80% gadījumos navigē sakarīgi un rēķina atbilstoši sastrēgumiem/remontdarbiem. Burtiski aizvakar gribēju pēc Brasas tilta braukt pa Č 1. līniju (kā parasti, lai tiktu uz Teiku), waze uzstājīgi dzina uz Zemgala gatves pārvadu. Nepaklausīju un iepēros uz 40 min. Par miličiem brīdina laicīgi. Ja vajag kā navigatoru kādā mikrorajonā vai ārpus Rīgas, tad, tuvojoties galamērķim, pārslēdzos uz Tomtom, IGO, vai googlemaps - drošāk, ka atradīšu. :) Kam tie punkti krājas - nav ne jausmas, man ir ap 160k.

 

Vēl kas uzjautrina, ka ja apstājies pie benzīntanka, waze piedāvā mainīt cenas. Es jau labprāt, bet neesmu naftas magnāts. :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

. Lai tur waze mekleetaajaa kko atrastu vinjiem vel daudz jaastraadaa
Nav nekādu "viņu", kartes no 0 ir radījuši paši lietotāji, arī tev ir visas iespējas pie katras neprecizitātes vai neekistējošas adreses noziņot par to.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mani tracina tas, ka vāzē neparādās ātruma ierobežojumi. Jā, vaze forumā ir megatopiks veltīts šai tēmai. Jā, maršrutu plānošanā atruma ierobežojumi tiek ņemti vērā, tātad viņi ir iekļauti aplikācijā.

 

Bet to, ka es neesmu pamanījis zīmi Spuņciems, vaze man nepasaka. Un tas sūkā.

 

Esmu runājis :)


 

 

Nepaklausīju un iepēros uz 40 min.

 

Jā, šis man arī ir bijis. Sastrēgumsods par ideju, ka zinu labāk :) 


Runājot par to, ka ved cauri neceļiem - pietrūkst ceļa kvalitātes fīča. Jo var izbraukt no Ziepniekkalna ielas uz Ziepniekkalnu pa taisno, bet tas offroads tur ir uz cienītāju :D

Link to comment
Share on other sites

Ātruma ierobežojumi wazē derētu, komplektā ar brīdinājumu ka esi pārsniedzis ātrumu, kurš konkrētajā vietā ir.

Kopš google nopirkusi wazi, neesmu manījis, ka tur būtu daudz uzlabojumu un jauninājumu.


 

 

waze piedāvā mainīt cenas

Neesi novācis wazei ķeksi "parādīt cenu ievades logu DUSos". Waze grib, lai Tu ieraksti konkrētā DUS cenas, lai varētu citiem parādīt.

Tāda tur tā ideja. 

Link to comment
Share on other sites

Iespēja norādīt ātruma ierobežojumus kartē parādījās pirms pāris mēnešiem,  pārskatāmā nākotnē jābūt arī brīdinājumam aplikācijā.

Pie maršrutēšanas ņem vēra ātrums ar kādiem brauc pārējie.

Link to comment
Share on other sites

Vēl kas uzjautrina, ka ja apstājies pie benzīntanka, waze piedāvā mainīt cenas. Es jau labprāt, bet neesmu naftas magnāts.

 

nu labriit :)

tas ir prieksh mums pashiem!

post-69487-0-31876800-1456562100_thumb.png

 

p.s.

par Hondu ir taisniiba -

CRV lielaakais benziins+?AT naiit vispaar, diizelis+??dsg drusku tuvaaks lietojamam, bet skaljs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kopš google nopirkusi wazi

 

Iespējams, ka Alphabet no Waze vajadzēja tikai lietotāju datu bāzi un datus par maršrutiem un kaudzi patentu. Produktu attīstīt, visticamāk, nemaz nav plānots un tas tiks iekļauts Maps ar laiku.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Neesi novācis wazei ķeksi "parādīt cenu ievades logu DUSos". Waze grib, lai Tu ieraksti konkrētā DUS cenas, lai varētu citiem parādīt. Tāda tur tā ideja. 

 

Es tak dauzījos. Ok, nākamreiz pierakstīšu, ka joks. ;)

 

Par tiem ātruma ierobežojumiem - reāli gan tomtomam, gan IGO izmantoju tikai ārzemēs, jo iekš lv pabesī, ka sāk pīkstēt un mirgot, ja parsniedz kaut par 1 km/h. Bija gan vienam no softiem tolerances iespēja, ka varēja iestādīt pie kāda pārsnieguma sāk bļaut. Nebūtu jau slikti, ja waze ieviestu, bet ar iespēju pamenedžēt brīdinājumus. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

jo iekš lv pabesī, ka sāk pīkstēt un mirgot, ja parsniedz kaut par 1 km/h
HERE Drive uz Lumias defaultā sāk bļaut, ja ir +10km/h un opcijās varēja arī regulēt. Waze čota neredzu nekādas opcijas par kilometriem un ātrumiem
Link to comment
Share on other sites

 

 

Waze čota neredzu nekādas opcijas par kilometriem un ātrumiem
Četrus postus augstāk jau rakstīju, ka nav pagaidām. Nav dati savādīti, nedēļu atpakaļ apmēram puse no lielajiem ceļiem bija salaboti. Nezinu kad tieši laidīs gaisā jauno versiju, tomēr paļauties uz to nevarēs ilgi, jo neprecizitāšu būs ļoti daudz.
Link to comment
Share on other sites

Jaunās versijas 4.x video ir jau no pērnā oktobra

 

iOS jau ir diezgan pasen.Tagad lieto versiju 4.2.0 no 07.02.2016 

 

Tagad pašā Android aplikācijā nāk ziņas par jauno versiju

jtjajsr8lx7dmae9o29w.png

 

rk5cynyziwv2gsdw3h4o.png

 

Link to comment
Share on other sites

Cik lietoju navigāciju,tik domāju,ka 98% no pašas būtības,maršrutēšanas ir karšu nopelns un info no pašiem satiksmes dalībniekiem.Kura navigācija bez Waze piedāvā veidot maršrutu atkarībā no statistikas?Piemērs,Senču-Brīvības atļauts kreisais no 22.00-7.00.Waze to dara.Kura vēl var?

https://www.google.lv/maps/@56.9673592,24.1467469,3a,19.3y,132.32h,88.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAYxU2qtgvXV8A0iXnZmITg!2e0!7i13312!8i6656?hl=lv

Mazs piemērs-Ulbrokas aplis.Lielajiem karšu izdevējiem aplis būs pēc pusgada,gada,bet Waze to piedāvā jau šodien(jāatzīst,ka ir arī TomTom kartēs!).Nav Jāņu Sētas Garmin,iGo,kurtuesi utt.

hzz54q04956yf9b1f2ln.png

 

2drpwooyus6ibkpxoz1.png

pzc24h66j5ldh7qv1cu5.png

 

4szrvizlqezyt48fs2eg.png

 

xc261m8nkweppm12ze9.png

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Statiskās navigācijas tiek izskatīts kā variants braucot uz ārzemēm un tikai. Dinamiskād informācijas trūkums  par cp,  korķiem un vispārējo situāciju uz ceļa padara Igo un co ikdienas lietošanā bezjēdzīgus. 

 

 

Pārsteigums, ka Lietuvā vaze praktiski neviens nelieto. 


Starp citu, editorā neesmu manījis iespēju pievienot ātruma ierobežojumus. Tiesa gan sen arī neesmu tur skatījies. 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

ceturtajaa(3.9.9.912) beta versijaa raada jau aatruma ierobezhojumus,

tik taadaa galiigaa h-iPsteru izpildiijumaa, ziime iznirst tiko +1 km un pazuud kad +0 vai mazaak

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...