Jump to content

Padiskutēsim par waze


ivo
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visapkārt.

Domāju, tiem, kas pārvietojas ar auto un lieto smārtfoņus nav jāstāsta, kas ir waze. Tiem, kas nezina - skatīt šeit.

Tā kā nu jau kādu laiku lietoju šo brīnumu ikdienā, pārvietojoties uz darbu un atpakaļ uz mājām, tajā skaitā katru dienu 2 reizes nākas braukt cauri visai Rīgai, tad esmu uzkrājis šādu tādu pieredzi. Droši vien arī citiem šeit sakrājusies pieredze. Domāju, ka ir vērtīgi padiskutēt par šo brīnišķīgo programmiņu un apmainīties viedokļiem.

Manī pārdomas raisa šādas lietas.

1. Kopumā aplikācija man patīk, jo sniedz derīgu informāciju par satiksmes sastrēgumiem, dažādām situācijām uz ceļa, kā arī aptuveni prognozē brauciena ilgumu. Reizēm, ja nākas braukt uz kādu adresi, kur sanāk ne tik bieži braukāt, var atslābināties un nedomāt, kā labāk aizbraukt, waze savu darbiņu izdarīs. Reizēm izved pa mazām ieliņām, ļaujot apbraukt sastrēgumus - pats nekad neiedomātos par šādiem maršrutiem.

2. Kas man liekas dīvaini. Pārsvarā izmantoju 2 tiltus - Akmens un Dienvidu, retāk Salu. Vantinieku pavisam reti. Tad nu regulāri novēroju tādu dīvainību, ka waze mani vienmēr cenšas dzīt par Salinieku, kaut arī pa Akmens vai Dienvidu tiltu reāli var aizbraukt ātrāk un mazāk stāvot korķos. Kādēļ tā - neizprotu. Reizēm pat pajautājot alternatīvos maršrutus nemaz nepiedāvā šos tiltus.

3. It kā skaitās, ka wazei var iemācīt savus iecienītākos maršrutus, vairākkārtīgi pa tiem izbraucot. Man tas nav izdevies. Piemēram, regulāri braucu pa Vienības gatvi un Akmens tiltu uz centru, Merķeļa ielu. Waze mani katru reizi spītīgi dzen pa salinieku. Tāpat braucu no Jelgavas uz Šmerli (un atpakaļ) pa Dienvidnieku. Precīzi tas pats stāsts - cenšas dzīt pa salinieku pat tad, ja redzams, ka uz salinieka ir korķis. Reizēm pat atrodot alternatīvo maršrutu un to izvēloties - pat tad iedomājas dzīt pa savam. Reizēm tas reāli besī.

4. Reizēm (ne vienmēr) uznāk mānija dzīt pa kaut kādām mazām ieliņām ar n-tajiem pagriezieniem pat tad, ja galvenā iela, pa kuru jābrauc taisni ir normāli braucama. Sanāk pat tā, ka waze pēkšķi izdomā citu maršrutu, kas atšķiras no pierastā, kas visu laiku ticis piedāvāts, pilnīgi bez pamatojuma.

Apmēram tādas manas pārdomas. Labprāt uzklausīšu arī citu biedru pieredzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • maize

    13

  • binary

    8

  • Pirkss

    24

  • Bruketajs

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

man jaunā wazes versija uz cat b15 andrīša klājās nost. viss strādā līdz brīdim kad vajag avigācijas opciju - tā gļuko - kā uzspiežu navigāt - crash. iepriekšējā versija strādā labi.

Link to comment
Share on other sites

Vainīgs ir waze maršrutēšanas algoritms kurš primāri cenšas braucēju novirzīt uz augstākas prioritātes(nozīmes) ceļu. Salu tilts kartē ir ar augstāko prioritāti, jeb Major highway, kamēr Vanšu tilts Minor Highway bet Akmens tils - primary street. Vietēji karšu rediģētāji ir mēģinājuši dažādus variantus, bet šis atzīts par labāko, par pamatu ņemot LVceļi ceļu kategorijas.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

 

 

waze maršrutēšanas algoritms kurš primāri cenšas braucēju novirzīt uz augstākas prioritātes(nozīmes) ceļu.

Vai tiešām ir šāds algoritms? Tad atkal nav saprotams, kādēļ viņs bieži vien cenšas dzīt pa visādām mazām ieliņām nevis pa galveno štrāsi.

Link to comment
Share on other sites

Kolēģei uz LG L3 II E430 arī Waze krašo, kad grib izmantot navigāciju. Ir mēģināts pārinstalēt, tīrīt kešu - nepalīdz.

Link to comment
Share on other sites

Ivo, algoritmu "redzējis" neesmu, bet pieredzējuši kartes redīģētāji tā saka un arī mana pieredze, gan no braukšanas, gan kartes rediģēšanas skatu punkta citus skaidrojums neatrod. Pats arī esmu pilnīgus stulbumus novērojis, kad vietā, kur pa īsāku ceļu, bez sastrēgumiem var ātri izbraukt, spītīgi dzen uz augstākas nozīmes ceļu, kurā, acīmredzami, gan dzīvē, gan arī Waze ir sastrēgums. Jā un ir arī pilnīgi pretēji gadījumi, kad mēdz izvest pa tādiem "neceļiem", ka zobi grab braucot.

Tāpēc akli Waze nekad nesekoju, bet apvienoju savu braukšanas pieredzi ar Waze ieteikumiem.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

 

 

man jaunā wazes versija uz cat b15 andrīša klājās nost. viss strādā līdz brīdim kad vajag avigācijas opciju - tā gļuko - kā uzspiežu navigāt - crash. iepriekšējā versija strādā labi.
 

Ieej andrīša settingos-->applications, atrodi wazi un nospied "delete cache" un "delete data"

Pēc tam nāksies ielogoties wazē par jaunu, bet nekas pazudis nebūs. 

Man šīs darbības palīdzēja analoģiskā situācijā.

 

Waze patīk, tikai kaitina cilvēki, kuri reizēm reportē katru čiekuru ceļmalā lai punktus vāktu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gluži tāpat, braucot no Rīgas uz Sloku, braucu parasti cauri Jūrmalai, jo tā man patīk labāk un ir tuvāk. Tai pat laikā waze mani spītīgi dzen pa apvedceļu. Pie ceļu opcijām gan otrs variants parasti arī parādās...

Link to comment
Share on other sites

man nepalīdzēja datu kaša tīrīšana. krašo pie navigācijas vai meklēšanas. jāliek atpakaļ versija 3.6.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, diemžēl. Man uz Nexus 4 tādu problēmu nav. Bija uz Xperia P.

 

Vēl - interesanti, kādus uzlabojumus Waze gūs no tā, ka to nopirka Google?
Patreiz nav redzams, it kā Google Maps ieguvis dažas Waze fīčas.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Vēl - interesanti, kādus uzlabojumus Waze gūs no tā, ka to nopirka Google?

Tiks aizklapēts. Un neticu, ka Google ilgi ļaus poļicajus atzīmēt...

Link to comment
Share on other sites

rememberme

Zinaajaat ka biedrs Instigater ir Waze Latvijas komuunas vadiitaajs ? Pie viņa ir jaagriežas ar ieteikumiem un noveerotajiem bagiem. EOZaa ir plaša diskusija par šo teemu.

Labots - rememberme
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Cik tā vāze labāka par nokijas iebūvētajiem pričendāļiem?

Link to comment
Share on other sites

hvz, nevar jau pārbaudīt, jo wazis uz wp8 ta nav (beta ir), bet here drive ir ok, pat ļoti. Pa manam.

Link to comment
Share on other sites

Visinteresnatākais ir ta, ka Waze izstrādē tik iegūtas lielas summas no dažādiem fondiem un publiskajiem avotiem un pēc tam ņem un tā vienkārši to visu padarīšanu notirgo Google. 

Link to comment
Share on other sites

Pats kādu mēnesi arī lietoju WAZE.

Par jūrmalu-paskaties, vai settingos nav ielikts - izvairīties no maksas ceļiem. Tomēr skaitās it kā maksas, lai gan tagad pa brīvu.

 

Vai iekš WAZE var iebarot adresi pēc GPS kordinātēm?

Vai var kaut kur iebakstīt pārvietošanās veidu-vieglais auto, kravas auto, velosipēdists, kājāmgājējs?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Neesmu ikdienas vāzētājs, bet kretinē, ka aplikācija tiek apstādināta, kad izslēdz ekrānu. Pirms kāda laika tā nebija...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Varbūt kāds zin, kā var izslēgt uz nerviem krītošās Bites reklāmas iekš Waze?



Atbildēšu pats. Kā bite twitterī atbildēja - nevar.

Link to comment
Share on other sites

Skatījos - ndroid bodē nav tā AdAway. Tādēļ jautājums - vai uz ne-rūtaina telefona vispār var viņu uzlikt?

Link to comment
Share on other sites

.apk jau arī pats atrastu, bet ja uz nerootota nedarbojas, tad neko.

Link to comment
Share on other sites

Bet Bite-i tagad par Waze trafiku tjipa nav jāmaksā? Nav opcijas izmantot parasto internete trafiku (maksāt), bet neskatīties reklāmas?

Link to comment
Share on other sites

Neko Tu nesaproti - tā reklāma jau kā reiz domāta tiem, kas maksā par trafiku :D

Link to comment
Share on other sites

Nu man ir kaut kāda Bifri karte no senajiem laikiem, trafiku no Waze skaita kā parasto trafiku un reklāmu nav.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nav opcijas izmantot parasto internete trafiku (maksāt), bet neskatīties reklāmas?

 

Esmu cita operatora klients, maksāju par trafiku un pāriet pie Bites netaisos.  Bet runā jau ka ASV Waze tā tik pelna, pie mums tas ir tikai sākums ar Biti. Gan jau pēc laika, uz katra stūra izleks pa reklāmai, divām :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Man šaize ar waze, nezinu, vai citiem arī ta pati problēma?

Būtība sekojoša - pāris dienas atpakaļ bija waze atjauninājums. Un tagad waze nesekmīgi mēģina no jauna ielādēt balss failu un jau kuro reizi tas neizdodas - progress visu laiku stāv uz 0%. Mēģināju arī mājās caur wi-fi. Rezultāts tas pats.

Tā nu tagad braukāju ar mēmu wazi :( Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Ivo man tas pat bija. Bet šodien ne no kā, ne no šā, braucot pats paņēma un to balss failu ielādēja.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, kāds izmanto tos Voice Commands? Nekādīgi nevaru saprast kāpēc Waze Voice commands mani uzklausa un ar mani sazinās krieviski, lai gan visur androidā ir uzstādīta angļu valoda.

Link to comment
Share on other sites

Regions, kas noraadiits telefonaa?

English (United States) en US

Labots - janisis
Link to comment
Share on other sites

Lietoju vēzi, lai čekotu paļicajus un ja jābrauc uz galīgi nepazīstamu vietu. Noder. Karte nav tik detalizēta kā google kartei, bet gan jau tas mainīsies (ja vēl nav). Ļoti pārdomāta un ērta lietotāja saskarne. Bites reklāmas kaitina, bet es saprotu, ka softs ir bez maksas un ar kaut ko tam ir jāpelna. Maršrutus tiešām dažreiz zīmē jocīgus, tāpēc akli uz tiem nepaļaujos, bet ja jābrauc uz pavisam nepazīstamu vietu, tad paļaujos un aizved. Jebkurā gadījumā noderīga manta.

 

Kā alternatīvu, kad poļicaju slēpņi ir vienaldzīgi izmantoju gūgles kartes, pēc pēdējiem uzlabojumiem saskarne man nepatīk, pārāk daudz operācija, lai uzsāktu navigāciju, vai arī vienkārši vēl neesmu piešāvies.

 

Dažreiz izmantoju arī Navitel, bet vairāk ziņkāres dzīts, jo pilnīgi pietiek ar gugles kartēm vai waze.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...