Jump to content

DIY lampu pastūzis ar 6C33C-B


osscar
 Share

Recommended Posts

var jau ielikt oranžu, nav problēmu. Bet man pagaidām patīk šādi . Tur parastie mazie ledi. var da jebkādus ielikt. Bet nu kopumā pamatīgi noplosījos ar razvodkas sakārtošanu, galvenā problēma verķa smagums un grozīšana montāžas stāvoklī nav viegla. Montāža visa notikās no apakšas.  Kopsummā baigi daudz vadu jāsalodē + skrūves jāskrūvē. Paša detaļu lodēšana labi ja 1h aizņēma...fons nav un vispār pagaidām izskatās, ka nekāda regulēšana nav nepieciešama.


ar oranžo ledu neizgaismosies sarkanā bulta , tā kā tā spīd ar zilo. ar oranžu ir riktīgs vintage skats. bet šis nav vintage.


tad nu nedaudz paskatījos ar skaņu karti kas notiek izejā- fons krietni mazāks , kā atvērtajam prototipam + ekranētie vadi dara savu. paliek tīrie 100Hz no barokļa pie -96db. Imho galīgi neslikti priekš lampinieka.

 

original.jpg


Laikam šis ir gatavs, sildām  jaunās lampas - viss skan. varbūt nav tik smuki iekšā kā gribētos, bet nav fons(ar iesildītām lampām, ieliekot jaunas ieejas lampas 30 gadus vecas - biku fons kamēr vakuums lampās uzlabojas )  un tas priecē. ekranēti vadi ieejai un 220 tīklam līdz un no on/off slēdža. Vītais pāris kvēlēm.

DSC00666.jpg

 

 

DSC00668.jpg

 

DSC00672.jpg

 

DSC00675.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu nez es saprotu tā veca nos lampa gulējus hvz kādā klimatā (latgalītē piem.)  gadus 35 – tomēr biku zaudē vakuumu, garkontaktiem kur tie iekausēti stikla balonā, piedevām kuri  vēl  oksidējušies ar laiku. Tad kad lampu silda (ne par velti audiofīli rūdītie cepeškrāsnī silda nos lampas) tas bārijs vai kas tur par vielu tajā lampas augšpusē parasti (spīdīga) , tā akumulē gāzi un uztur vakuumu lampā tās darbības laikā pie augstas temperatūras. Kā gan citādi es varu izskaidrot vecu NOS lampu trokšņus un foniņu, ja kontakti visām notīrīti un pārējais shēmā nemainās. Gala lampa tā pati, viss tas pats – ieliku jaunu  NOS ieejas lampu ( trokšņi + foniņš) samainu atpakaļ pret to, kura man mēnesi izmantota – kluss kā kaps (kā bildē - -96db un uz ausi pie tumbas nedzirdams). Līdz ar ko  pieņemu, ka tur veidojās nevajadzīgas noplūdes starp lampas kontaktiem iekšpusē.  Ja ir cits izskaidrojums – pieņemšu to.  Neticu, ka man visas 6 lampas ir ar defektiem, kaut, protams, paķeršu vēl dažas  rezervei.

Link to comment
Share on other sites

-96 dB pret ko? pret 0 dbFS jebšu pret pilnu jaudu. CIk tad THD tev sanācis? Pliks SMAART ekrānšāviņš neko vēl nenozīmē.

Link to comment
Share on other sites

pret 0. uz thd te var neskatīties (šis tīri fonam bija - jo neticēju ka tik kluss) , tas signāls tīri testam ļoti maza līmeņa no izejas ņemts. Negribējās dalītāju un dummy slodzi vilkt ārā, bet domāju, ka THD tāds pats kā prototipam - pus procents pie 1W un virs 5% pie 10W.

 

Vakarā vēl meēģināšu ar kontaktus tām vecajām nos lampām patīrīt. varbūt tiešām kontaktam paaugstināta pretestība  dēļ oksīda uz izvadiem, dažām riktīgi melni tie izvadi.  Tagad biku jāizskrien, tada atkal kurināšu.  Bet cika tceros no prototipa, tai lampelei ar sākumā biku bija fons , bet pēc tam izgaisa...cik lasu netā nos lampām ir vai nu nekontakts, vai nepieciešmas tās "pasildīt"".


DSC00700.jpg

 

vēl viena bilža. pašlaik gan klausos ar CHR 70 un CHP 70 pārmaiņus - metāliskie vairāk uz augšām velk, papīrnieks skan maigāk...

 

 

DSC08965.jpg


miera strāva stabila , nu jau uz 200mA, nekas nepeld.


varu raportēt - tajā kanāla kur fons bija lielāks , tas ir pazudis pilnībā ( tas ir kanāls kur garāki anoda vadi caur slēdzi uz trafu) ; otrā kanālā kur sākotnēji fons bija mazāks, tas ir kļuvis mazāks bet vēl biku ir - tas pēc 12 H klausīšanās 3 vakaru garumā. cerams, ka pazudīs pilnībā.

 

magic glow :D
 

papildināts ar bildēm dienas gaismā :

DSC00710.jpg

 

DSC00734.jpg

 

 

DSC00728.jpg

 


Nu tagad jau 20 h nokurinātas apm. miera strāvu tur sabili - 200mA pat pēc 6h kurināšanas - iespējams ar lampas peldēšanu pie fiksētas miera strāvas ir problēmas tiem kuri viņu kurina uz max jaudu un tad viņai sākās termo nestabilitāte un parametru peldēšana.  Visa kaste uzsilst līdz kādiem 45 grādiem. Fons gaist arī otrā kanālā. nu jau tik knapi dzirdams pie 92db missioniem. Skan labi, man patīk. Vismaz pagaidām šo tik topīju. Tie kas redzēja jamo dzīvajā - ir vienkārši šokā + vēl daļai jāstāsta, kas ir lampa un ko tā dara...ne visi atceras lampu televizorus un radio. Plus šokā, ka skan tik tīri un labi, laikam visiem iespaids par vecajiem čarkstošajiem tv un radiolām... tomēr tagad tehniski labākas detaļas pieejamas un barošanu var labāk nofiltrēt + trafi izejnieki labāki...katrā ziņā es neesmu vīlies ja salīdzinu ar pārējo zvērudārzu !

 

Vēl atnāca ala apsudrabotie tumbu un signāla konektori - lai pieskaņoti aparāta aizmugurei - šoreiz bez zelta. Atkal būs jāslēdz lodāmurs iekšā, tikko visu novācu...

 

DSC00746.jpg


vēl varu ieteikt šādu programmiņu vēl tiem kuriem negribas rēķināt lampas darba punktu pētīt līknes - ir tāda programmiņa SE AMP CAD (iespējams ka ir arī PP variants) : labi rāda līknes + var pats savu trafu norādīt vai kādu no piedāvātā saraksta + lampu izvēle liela.

 

 

secad1.jpg

 

 

secad2.jpg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Par cik vadu tēma slēgta - iepostēšu savā.

 

 

Gribēju pa fikso sagatvot akustiku vadus - DEPO iepirku 2x2.5mm2 vadus - oranžos , tādi agrāk tur nebija, jutu ka vajadzēja uz K-Rauta braukt, bet DEPO bija tuvāk. Nu psc tie vadi - skatīt bildē - savienojuma vieta starp dzīslām brāķis totālais - dalot vadu - dzīsla lien laukā...parasti čekus neņemu, bet šoreiz maisā atradās, nav liels zaudējums apm 10M par 1EUR metrā....jābrauc jaunnedēļ uz kašķi. Kā var tādu h-nju tirgot. Tā ka esta uzmanīgi - oranžos neņemat :D

 

DSC00750.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu pirms tam tie iepriekšējie gaišie bija ok. Bija arī neatplēsta spole iepakojumā ar gaišo, bet negribēja jamie viņu izpakot - klārēja ka šis tāds pats... kods tāds pats cena ar - bet kvalitāte vienkārši čau.

Link to comment
Share on other sites

jā es jau nožēloju ka nepaņēmu elektrības vadu, to ala vintage kurš - tipa sintētiskā kaprona pinumā - izskatījās smuks.

Link to comment
Share on other sites

nu es ar atgriezīšu. Tikai pirmdien, kad sanāks tur garām nobraukt. tagad nevelk + jau konīts aizgāja..bet cemme ir :D zināju ka Depo tirgo hlamus, bet nu ne tik lielus.

Link to comment
Share on other sites

Es mājai drātis parasti Argusā pērku, nekad nav problēmas bijušas. Starpblokiem izmantoju vītus trīs 30awg apsudrabotā vara teflona izolētos vadiņus, nesūdzos. Agrāk baigi spiedu uz CAT5, bet pēcāk apnika, ka šiem lodējot izolācija nokūst nost. Teflons nekūst, bet dīrāt gan šamējo ir daudz grūtāk.

Link to comment
Share on other sites

nu man ar līdz šim nebija - es diezgan daudz tos vadus esmu pircis, sev un citiem. bet šāda krāsa jau man uzreiz neviesa cerību - viņš tipa pārcepts jeb nedacepts....

Link to comment
Share on other sites

Es kad stroikā strādāju, tad tāda lieta bija, kad 100500 prožektorus saslēdz pie neiztītas "katuškas".

Link to comment
Share on other sites

nu bet šie tak tipa "audio" vadi, bet laikam pārsildīti :D

Link to comment
Share on other sites

jaa, sie oranzhie Depo ir zem katras kritikas ....pievienojos ....ljoti slikta izolaacija, aukstumaa kljuuust iipashi neizturiiga un pliist kopaa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Depo vadus samainīja - šiem gaišajiem - varš nav apsūbējis + izolācija neplīst.

 

tā izskatās gatavs - ir gan ferīts + šādi apsudraboti konektori man patīk labāk:

 

DSC00770.jpg

 

nu un lampa ar citu objektīvu :

 

DSC00763.jpg


jā un 6n6p spīd 2x švakāk par 6n6p-i (kurai kvēlei par 200ma vairāk un 6x mazāks mūžs) ...bildē 6n6p bez i (i- tipa impulsu režīmam paredzēta un ir biku īsāka - par 5mm)


Vēl , kā redzams, nāksies jaunu mēbeli izgatavot, jo te nav vietas vinilam un lampām....bet tas tā kaut kad vasarā varbūt.

 

nu jau kādu laiku niekojos, ar kā to aizjūras dēvē -draiveru  lampu rollingu (jo gala pakāpes lampas visas strādā ok un nekādu problēmu )  - jeb mainīšanu.  Ir šādas tādas atziņas:

DSC00817.jpg

 

 

ne vienmēr jauna lampa ir jauna  un jaunas arī mēdz būt brāķi - tai kura visvairāk fonē ( ar 100hz zāģīti ) - izrādās tuvāk papētot - aizmirsuši vienu stiprinājumu ielikt lampā :D sliktākajai fons  ir kaut kur -86db, kas uz jūtīgiem skaļruņiem dzirdams ausi piebāžot pie tumbas , uz 86db plauktiniecēm, praktiski nedzirdams. Labākajām - np -92 līdz -97 db. kā jau rakstīju 100hz , tik diez no kurienes tie tur uzmodulējas ? 50hz pēc skaņu kartes zems - skat. bildi iepriekš.

Pašlaik atlasījušies 4 klusi pāri, kuriem fons zem -92db. Interesanti, ka ir lampa kura nefonē, bet ieliekot otrā kanālā - fonē (jo abos kanālos man iekšējās dubulttriodes ir izvietotas spoguļskatā). Kā jau rakstīju - 6n6p - vislielākās grēkāzes, bet iespējams ka iepirku brāķi, viņām zem  metalizācijas pelēka josla četrām, tās arī grēko, varbūt lietotas ne NOS. Tās divas pēdējās bildē - īsākās - 6n6p-I; kā jau rakstīju spīd spožāk, tērē vairāk, kalpo mazāk - bet skan labi uz manu ausi labāk par pliku 6n6p. Dažām , kā jau minēju iepriekš - fons izgaisa pēc 12-40h klausīšanās. Dažām samazinājās, bet palika.

Tās kas bildē aparātā - jaunas ķīniešu beijing 6n6-T ( T - nozīmē  top -tipa ar identiskām matched triodēm abās pusēs) - lētas un pat neiesildot skan super un fons zem -95db,skaņa liekas detalizētāka par krievu un apakšas biku "mīkstākas". šīs man patīk. Tehniski viņas līdzīgas 6n6p bet atšķiras anods konstruktīvi. Maksā lēti un patīk. Vēl plāns patestēt dārgākus importa analogus vai tuvu analogam, kad atnāks.

Rezumē tāds, ja lampiniekam ir fons - jāsāk pačekot lampas nevis uz reiz vadi jālodē :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Labi, fona līmeni Tu mēri dB, bet negribās salīdzināt dažādām lampām spektru un pamocīr tās ar dažādas formas impulsiem. Vārdu sakot, ar mēraparātiem saprast, kā tad izpaužās līknēs un oscilogramās tā ''mīkstā pedalizācija" uz apakšam un "detalizācija" uz vidiem.

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu cik pamērīju ar skaņu karti - krpļojumi it kā % čaina un cccp vienādi, AFR arī it kā. Var jau būt, ka skanējumā viss ir subjektīvs , kā jau vienmēr - tik cik lampām ir % atšķirība lielāka savstarpēji nekā pusvadītājiem, jo tās vāc manuāli un nobīdes rada izmaiņas parametros...taisnstūri nedzenāju tagad, tikai maketam, jo ģenģeris atdevis galus.Bet skaņu karte taisnstūri nemāk...


Nezināju, ka lampas šādi pievelk - šodien pilnīgi neplānojot ienācās čupa NOS  GU 32(ārzemju 832 variants) staru tetrodes. Tikai tāpēc , ka man patīk , kā tās gravicapas vai "bankas" izskatās....ērmi baigie. ZInu, ka audio īsti jamās nav piemērotas, bet kādu divtaktnieku, kurš iekļaujas 10W varētu uzbūvēt. Kaut kad-tagad  nav vaļas ne lieku naudas pačku.  Ja vēl komplektā kādu mazo trekno resno lampiņu draivam - būtu smuks sets.

 

DSC00837.jpg

 

 

salīdzinājums ar 6c33c

 

DSC00836.jpg

 

Aizjūras veidojums :

 

832-6.jpg

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Oskar, tava ieteiktā dziesma baigi labā: Mylène Farmer - Je Te Dis Tout

Link to comment
Share on other sites

osscar

man Mylene patīk vēl no CCCP laikiem ...kad klausījos viņas lēnos  padsmit gados ar beibēm maigojoties :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Cik tas viss izmaksāja?

 

Viss tiešām glīti un kvalitatīvi, vienīgi tā zilā gaisma nav piedodama.

Labots - qsi
Link to comment
Share on other sites

osscar

iepriekš rakstīju- nav lēts hobijs ....bet stipri lētāk nekā gatavu pirkt viennozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

osscar

manā gadījumā tuvāk 4 ciparu skaitlim. Var izdot arī mazāk, bet var arī vairāk...viss atkarīgs no izmantotajām detaļām. Mannekādu audifīlu detaļu nav. Parastas MUR diodes, parastie kondensatori un rezistori un salīdzinoši lētie trafiņi.


nu un jāņem vērā fakts, ka SE būs 2x dārgāks un smagāks par vienu W nekā Push-pull apmēram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

grozu rokās tās gu32 , smukas, varētu kaut ko salodēt, bet no otras puses - nafiga - tā viens rakstīja krievu forumā. Man tieši tādas pat domas..piemetu poļu indel 10k uz 8R + pārējais budžets - 300EUR varētu ierakstīties....pielaikoju lampu - ar sudraba vadiem anodam būtu smuki, ekrānu protams neizmantotu bet trīs dzīslas paralēli iekšā būtu ok anoda jaudai... Un spīd arī...ko darīt ?

 

DSC00863.jpg

 

DSC00850.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kā jau iespamoju RudeWolfA topikā, ienācās pa lēto kaudzīte ar 6CG7 lampām (2 dažādas USA Tungsol versijas- atšķiras biku izpildījums nedaudz iekšā)- šīs pēc parametriem ir ļoti tuvas 6sn7 vai krievu 6n8s tikai mazajā 9 pinu korpusā. Iekšas lielākas, kā 6n6p vai čaina 6n6-t  bildē salīdzinājums pēc izmēriem. Skan baigi labi, fona nav, patīk man šīs mazulītes. diametrs ar biku mazāks kā visām pārējām. un izvadi visām sakrīt!

 

DSC00956.jpg


no šīs visas lampu mainīšanas epopejas tik secināju, ka fonē biku tikai krievu lampas..ar usa un china nav problēmu.


ienācās arī 6c33c no Svetlanas rūpnīcas. Liekas 1968 gads. toreizējā Leningrada. NOS. Biku savādāks izpildījums un garākas "ausis". neesmu vēl testējis. bildē pa Kreisi. PA labi Uļjanovskas zavoda lampa. Tādas patreiz izmantoju. Par cik lampas jau ilgi klausos, parādās tas nolietojuma efekts, ka lampai vajag vairāk laika lai iesiltu līdz pareizajai miera strāvai - jaunām vajag dažas minūtes, tagad teiksim jau kādas 10 vajag kamēr uzkāpj līdz 180mA.

 

 

DSC00958.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

kamēr gaidu detaļas priekš nākamā lampinieka, eksperimentēju ar čaina skaļuma kloķiem - uzliku šādu -imho labāk kā bija sākumā.

 

DSC00196.jpg

 

gaidu vēl šādu:

 

-57.sized.jpg

 

ebajā šādi biezā slāni - meklēt zem aluminium volume knob .

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Man šitie hūtes kloķi nepatīk. Bet nu kloķi un pogas vispār ir sāpīga tēma.

Link to comment
Share on other sites

tā ir. tiem hūtveida vajag iefrēzējamu (man ir 5mm dziļumā iefrēzējums panelī - , tad izskatās ok) . bet tas kā jau teici, gaumes jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Itkā varētu bišku resnāks būt, bet tiešām, gaumes lieta. Viens gan skaidrs, kloķim, kad to paņem rokā, jābūt aukstam, tātad metāliskam, nevis pastmasniekam.

Link to comment
Share on other sites

jā resnāks derētu. bet nebiju par to domājis- iefrēzēts tik 30mm coķis. bet būs viens resnāks ar uz testu.

 

Tagad salodēju testa variantā gu 32 barokli. pārējais pamazām nāk, līdz ar ko lēni viss notiek:

 

izskatīsies kaut kā tā:

 

DSC00205.sized.jpg

 

gu323.sized.jpg

 

gu3232.sized.jpg

Link to comment
Share on other sites

normundss

Man gan tie hūtveida kloķi patīk, ja ir akurāti iefrēzēti.  No otras puses, man ir neveselīgs fetišs uz Primare dizainu, sevišķi uz I30. Savulaik apsvēru variantu iegādāties to tīri kā interjera priekšmetu :cool2:

 

primare%20I30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jā kloķu fetišs man ar biku ir :D
 

atnāca čaina kaste 2806 tā laikam saucas, gar malu pat ir tipa improvizēts radiatoriņš - D klasei vai čipam derētu. Viss precīzi, kosjaku nav, skrūves atkal čainietis iebēris 4x pa daudz. komplektā tīkla rozete ar drošinātāja turētāju un jau caurums izzāģēts pakaļas panelī.

Front dekoratīvās skrūves  gan zem katras kritikas - izskatās, ka stanokam resurss uz beigām, bet nu tas štrunts - atradīsies smukas SS krājumos. Atkala ar DHL, bet šoreis pa taisno bez lidostas čakara un PVNa.

Jāsāk būs zīmēt priekš blakus tēmā apspriestā CNCstep uzdevums.

 

DSC00219.jpg

 

kloķis protams būs iefrēzēts.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cik kopumā mājās šīs paša gatavotās kastes ir sakrājušās? Ar ko stiprini grīdu/plauktus un ko saka sieva?

Link to comment
Share on other sites

kā saka nc - cic, vīrs galvenais. šis nav liels un top priekš bračkas ( ko jams īsti nezina) . Pārējie visi +- izmantoti. daži tik stūrī stāv :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

ko saka sieva
Sievai, protams, arī jābūt savai teikšanai, bet jārespektē arī vīra iegribas.

Ja tas tā nav, tad hrenova sieva. Man tā nav. Bet šo plašāk var apspriest citā tēmā, ja ir vēlēšanās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...