Jump to content

Dators+pastiprinatajs


Partyman
 Share

Recommended Posts

Reku autoram par tēmu, lēta Behringer apskats ar visiem mērījumiem http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/behringer-uca202-review.html

Reku pārējiem arī viedoklis kariņā mērinstrumenti pret ausīm http://nwavguy.blogspot.com/2011/05/subjective-vs-objective-debate.html

Šitas arī bija interesanti, par to kā redzēšana iespaido dzirdēšanu, 3min  

Jāsaka, ka BBC Horizon sērijas raidījumi tiešām ir populārzinātniski interesanti, ir vērts tos paskatīties.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Paldies,paldies par neticami milzigo atsaucibu manas problemas risinasana :)  :)  :) un tatad pie kada secinajuma esmu nonacis(par godu skrandainim apstiprinashu,ka esmu aplamu viedoklu meistars)pirmkart:

latvieshi savstarpeji ABSOLUTI UN NEGLABJAMI nemak  komunicet,nevienai cita tautai nav tads naids pashiem pret savejiem(labi pazistu krievus,baltkrievus,lietuvieshus,anglus,vacieshus),tadel ari kalpu tauta paliksim un visticamak izniksim...bet nu tas man vispar bija skaidrs jau no'90...

otrkart,jedzigakais uzko sakt skatities un vel labak iegadaties ir Cambridge Audio - Azur DacMagic 100,kuram cena ir ap 180 Ls,cena visai liela tadam "niecinam",bet nu letak,laikam bus velta naudas izmeshana...ietaupishu uz cd rekina :)

 

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Iespamošu-man liekas,ka lētāk un vienkāršāk ir nopirkt resīveru ar (usb-dac) ieeju un miers.Vajag tikai vienu vadu no skaņas kartes un viss skan.Biku lētāk būs nekā visu pirkt atsevišķi.Bet nu katram savs! Man patīk tie visi mūsdienu pokemoniskie resīveru ekrāniņi,displeji,pultis ar entajām pogām utt.,citam A klases pastūzis ar vienu pogu on/off un skaļuma regulators

.post-85994-0-07101600-1367171230_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@@Partyman, es personīgi nepirktu DAC pa 180Ls. Vēl jo vairāk, ja tā nav galējas nepieciešamības versija. Lieto CD un viss būs ok.

Link to comment
Share on other sites

 

 

edzigakais uzko sakt skatities un vel labak iegadaties ir Cambridge Audio - Azur DacMagic 100,kuram cena ir ap 180 Ls,cena visai liela tadam "niecinam",bet nu letak,laikam bus velta naudas izmeshana...ietaupishu uz cd rekina
- tā nav sliktākā izvēle, ja ņem vērā, ka viņa vecākais brālis DacMagic+ ir ļoti labs cena/kvalitāte ziņā. Būtu interesanti salīdzināt 100o ar M2Tech DAC Evo, jo cenas ziņā tie ir sviena kategorijā.

  Ja maciņš atļauj-pērc. Būsi izdarījis izvēli un viena foruma tēma būs veiksmīgi noslēgta:)  

Link to comment
Share on other sites

ka lētāk un vienkāršāk ir nopirkt resīveru ar (usb-dac) ieeju un miers

nu manam pazinam ir harman/kardon resiveris par aptuveni 500 Ls+jbl skandas (600ls),bet vins atzist,ka muzika uz mana Marantz pm52(60 ls)skan ieverojami labak...

 

 

Lieto CD un viss būs ok.

nu bet cd maksa naudu,a flac ir par free...

 

 

Būsi izdarījis izvēli un viena foruma tēma būs veiksmīgi noslēgta:)

shi tema man pamatigi pabojaja nervus un galvenais negaiditi...un + ieguvu pagodinajumu klut par Čaka Norisa balvas laureatu...ar sportu nodarbojos visai regulari,ta ka varu teikt; paldies par pagodinajumu... :pooh_honey:

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

ja nopirksi to dacmagic padod ziņu, varam paklausīties un salīdzināst (subjektīvi- tikai skanējumu) ar m2 Tech Evo dac.

Link to comment
Share on other sites

Labi, kaut ari dzivoju u.k. bet tas dac letak sanak pirkt Latvija,hi-fi.lv paslaik dabojams par 150 Ls,bet  Latvija bushu  vasaras sakuma un noteikti sazinashos ar Jums...varbut paraksturojiet Jusu ipashuma esosho m2 Tech Evo dac?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Paldies,paldies par neticami milzigo atsaucibu manas problemas risinasana

Ja tas ir sarkasms, tad pilnīgi nevietā, jo pirmkārt Cambridge Audio DacMagic Tev ieteica jau 7. postā, bet otrkārt Tu pat neesi komentējis kas Tev neder manis jau divreiz minētajam XTZ Class A100 D3.

 

 

 

ABSOLUTI UN NEGLABJAMI nemak  komunicet

Par šo gan piekrītu pilnībā, jo mums te ir perfekts audiofīla piemērs JJP, kurš uzskata, ka var nolikt citus pilnīgi bez nekāda pamata un vēl neatbildēt par saviem vārdiem. Patiesībā gļēvulīgs diletants, kuram kompleksi pat neļauj atzīties nezināšanā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet otrkārt Tu pat neesi komentējis kas Tev neder manis jau divreiz minētajam XTZ Class A100 D3.

 Cambridge var sarunat panemt notestet...XTZ cena 850 euro...

Link to comment
Share on other sites

@@Inspektors Caps, pat to ampu - ja nemaksātu 850Eur, es neko neprasītu, BET, tā kā tas ir dārgs, tad man, kā muļķim jautājums (vajag konsultāciju)...

Onkyo A-9050

Harman Kardon

 

Ir jēga uz kādu no šiem apgreidoties no lēta resīvera? Nosacījums viens - vajag digi ieejas (jā, esmu tups un liekas, ka tas mūsdienās ir pareizais signāla transportēšanas veids).

Link to comment
Share on other sites

 

 

tā kā tas ir dārgs, tad man, kā muļķim jautājums (vajag konsultāciju)...

DAFUQ ,Tu jau laicigi aizstavies lai nesak Tevi lamat... :)

Link to comment
Share on other sites

850 eiro par XTZ!?  Nu i inflācija, kādreiz bija ap 600 mārciņu.

Ja esi UK, tad taupot līdzekļus un neesot īsti pārliecināts par to vajag, es pavaktētu lietotos aparātus, tur izvēle ir. Ja nepatiks, bez zaudējumiem varēsi atdot tālāk. Ebay, http://www.hifiwigwam.com/forum.php , http://www.pinkfishmedia.net/forum/index.php, citi sludinājumu dēļi. Lietotie ir maza riska pirkums, varbūt pat ieguvums, jo varēsi gūt pieredzi ar dažādiem aparātiem par minimālu tālakpārdošanas risku.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nu bet cd maksa naudu,a flac ir par free...

Nu, jāsaka vēlreiz, esot UK arī diski ir praktiski par velti. Milzīga lietoto bāze, gan ebay, gan amazone. Nav brīnums, ka viņu retail bizness nogrima, cenas nesamērojamas. Nupat pāris dienas atpakaļ kau kā intereses pēc paskatījos Random interneta lapu. Ar kuru galu viņi domā!!! Es jau vēl esmu no tiem, kas šad tad paņem kādu disku, ja mākslinieks ir izturējis laika pārbaudi pie manis, bet nu ne jau par tādiem cipariem.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
taču noskaidrojām, ka dod labāku skaņu, tu taču neapgalvosi

Nē, mēs noskaidrojām, ka vienkārši viens konkrēts produkts klasiskākā risinājumā ir sūds. Tas neko nepasaka par risinājumu. Un patiesībā mēs pat to nenoskaidrojām, jo tas bija tikai Tavs subjektīvs vērtējums. Varbūt korekts, varbūt nē...

 

Tātad, ja mēs paskatamies uz glabāšanas un darba temperatūrām, tad ķerties klāt tai ar lodāmuru nemaz nevarētu.
peak soldering temperature 260 C

Pats vispār lasīji?

 

resīveru ar (usb-dac) ieeju un miers.Vajag tikai vienu vadu no skaņas kartes

Cirks - ja resīverim ir USB ieeja, tad kādu vēl vadu no skaņas kartes...

 

Cambridge var sarunat panemt notestet...XTZ cena 850 euro...

Bet par to naudu Tu dabū ļoti labus gan DAC, gan pastiprinātāju vienā. Kaut kur internetā lasīju kur XTZ cilvēki runāja un bija skaidrs, ka viņiem ir nopietna un korekta attieksme pret izstrādi. Arī pret klientiem laikam ir laba attieksme un man pat liekas, ka viņi kaut kādā laikā aparātu ņem atpakaļ, ja tas Tev nepatīk, tikai sūtīšanu pašam jāapmaksā.

 

Ir jēga uz kādu no šiem apgreidoties no lēta resīvera? Nosacījums viens - vajag digi ieejas (jā, esmu tups un liekas, ka tas mūsdienās ir pareizais signāla transportēšanas veids).

Par lētajiem resīveriem jau noteikti skanēs labāk. Faktiski tas Onkyo A-9050 ir tā XTZ budžeta alternatīva - tīrs pastiprinātājs ar S/PDIF. Tam ir jābūt labākam pat pēc tādas loģikas, ka tas maksā tik pat vai vairāk par resīveri, bet funkcionāli piedāvā mazāk. 

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pats vispār lasīji?

Lasīju ko? Izņem no konteksta, samaina tekstus vietām, skaidrs, ka lāga nekas nav saprotams. Ja citē, tad citē pilnos teikumos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

varu ari teikt savadak:pametu paris shakaliem,ka kaulu....

 

Vot šitas nogalina! Izskatās ka tu tik un tā neko neiemācijies un turpini domāt ka loseless audio digitālā veidā nav iespējāms principā.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

ediots, nu tak lodēšanai 260 C pieļaujami! Kur problēma lodēt?

 

JDat, viņš jau tur pat to topiku nebija izlasījis līdz galam, jo tas beidzas ar...

DeadmaroZ-TLOTL: "sorry nebiju iedzilinaajies flac kompresijas principos".

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

JDat, viņš jau tur pat to topiku nebija izlasījis līdz galam, jo tas beidzas ar... DeadmaroZ-TLOTL: "sorry nebiju iedzilinaajies flac kompresijas principos".

bet,ka bus ar kvalitati, ja es parkopeshu flac uz cd matricu?



 

 

Vot šitas nogalina!

Ceru,Dievs man piedos,bet tas butu labi... :)

Link to comment
Share on other sites

Tak es ne jau par problēmu lodēt rakstīju. Pats teici, ka saldēšanas procedūra eletroniskām komponentēm neesot pieļaujami un atsaucies uz komponentu datasheet, kur nav atļautas tādas temperatūras. Es piemēram uzrakstīju temeratūras konkrētam dac čipam, kur lodēšanas temeratūra ir 3x augstāka par pieļaujamām temperatūrām un jautāju, vai ar saldēšanu nevar būt līdzīgi. Vai tad tiešām tik neskaidri izsakos?



 

 

bet,ka bus ar kvalitati, ja es parkopeshu flac uz cd matricu?

 

Audio CD ierakstīšanas procesā flac pirms ierakstīšanas tiks konvertēts uz wav. Nē, zudumu nebūs, jo kā jau mēs noskaidrojām, flac ir bezzudumu kompresēšanas formāts.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

 

 

@spainiss2, tā bilde... tas ir kā humors vai nopietni par to USB clock?

Vienkārši  pašam patīk pionieru resīveri,a to bildīti gūgle izmeta un iemetu kā piemēru pioniera meklējumos.Bet ja pa humoru vai nopietnību,tad pats grēkoju un izmantoju pastūža(jamahas DSP-AX1) iekšējo dacu,jo esmu skops un nedomāju,ka pie mana tagadējā setapa,tas ko mainītu.Pašam nekad nav bijis ārējais dacs , tāpēc nevaru komentēt vai ir starpība..

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet,ka bus ar kvalitati, ja es parkopeshu flac uz cd matricu?

Nezīlē kafijā - nopērc pāris matricas un ieraksti dažus CD, kas jau ir Tavā kolekcijā, tikai šoreiz no FLAC. Un būs ko salīdzināt.



P.S.

Īstenībā par šito tekstu es esmu nedaudz šokēts... Tu meklē, kur var dabūt uz testiem DAC, bet tik elementāru lietu, kas izmaksās vien pārdesmit santīmus un 10 minūtes Tava laika, neesi vēl nemaz izmēģinājis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

850 eiro par XTZ!? Nu i inflācija, kādreiz bija ap 600 mārciņu.

Jaa,atceros,ka Tu man sho lielisko(pec atsauksmem neta )aparatu ieteici,kad es 2011gada saja foruma saku meklet padomu stereo iekartas komplekteshana,bet es tad panemu 6004 Marantzu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

tā bilde... tas ir kā humors vai nopietni par to USB clock?

 

Bildē vienkārši salīdzināts sinhronais un asinhronais usb-dac variants. Ja pirmajā gadījumā dators padod datus nerēķinoties ar saņēmēju, tad asinhrona usb varianta saņēmējs nosaka datu padošanas ritmu. Vārdu sakot nav vairs vajadzīgs rūpēties par datu pareizu ritmu vai reclock, nezinu kā īsti tas ir latviski. Kaut kā tā vienkāršoti. JDat noteikti tas viss ir zināms, pieņemu, ka bilde bija pārāk sīka.

Link to comment
Share on other sites

 

 

viņš jau tur pat to topiku nebija izlasījis līdz galam, jo tas beidzas ar..

 

Zinu, pats lasīju.

 

bet,ka bus ar kvalitati, ja es parkopeshu flac uz cd matricu?

 

Kas tieši tevi mulsina? Kā darbojas CD? Kā darbojas FLAC? Kas ir FLAC? Kas ir MP3? Kas ir WAV? Jā, opītim izsekot mūsdienu tehnoloģijām pagrūti.

 

 

 

Nezīlē kafijā - nopērc pāris matricas un ieraksti dažus CD

 

Ar šito mūsu misters Buugiemens-lossy FLAC var arī ieberzties. Nejauši sadzīs CD uz 128 kbps MP3 un tad uz FLAC un atpakal. Pēc tam sāks atkal mētāt pirkstus ka FLAC sajāj kvalitāti. Bez sajēgšanas labāk i klāt neķerties. Jāpaliek vien būs pie CD. Un jāpērk originālie CD nevis jākačā FLAC no interneta savādāk atkal FLAC sačakarēs kvalitāti no no loseleess nebūs ne smakas.

 

Kā viens sen atpakaļ teica (nozagts no torņa parakta): "Konvertēju MP3 uz FLAC un kvalitāte uzlabojas 10 reizes". Jobtabļā!

Nošaut gan teicēju, gan arī Bugga-MENu ar vienu lodi.



 

 

Bildē vienkārši salīdzināts sinhronais un asinhronais usb-dac variants. Ja pirmajā gadījumā dators padod datus nerēķinoties ar saņēmēju, tad asinhrona usb varianta saņēmējs nosaka datu padošanas ritmu. Vārdu sakot nav vairs vajadzīgs rūpēties par datu pareizu ritmu vai reclock, nezinu kā īsti tas ir latviski. Kaut kā tā vienkāršoti. JDat noteikti tas viss ir zināms, pieņemu, ka bilde bija pārāk sīka.

 

Ka tavu māti. Kas tas tāds par z'veru? :D Varētu sīkāku tehnisku aprakstu no Jūsu puses saņemt?

 

Inspektor Cap! Pagaidi, būs jauns cepienparty forumā. Jautrība garantēta! 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Es piemēram uzrakstīju temeratūras konkrētam dac čipam, kur lodēšanas temeratūra ir 3x augstāka par pieļaujamām temperatūrām un jautāju, vai ar saldēšanu nevar būt līdzīgi.

Tādā veidā tiešām nebiju iepriekš noķēris Tavu domu. Bet diskutēt vispār būtu lielāka jēga par to vai tas process kaut ko dod un cik. Vai kaut kur ir konkrēti fakti, pierādījumi, mērījumi utt.

 

 

 

Vārdu sakot nav vairs vajadzīgs rūpēties par datu pareizu ritmu vai reclock, nezinu kā īsti tas ir latviski.

Atšķirība ir tajā, kurā iekārtā ģenerē clock - datorā vai resīverī. Bet reclock nav vajadzīgs nevienā gadījumā, tā jēga ir pārspīlēta. Arī, ja clock nāk no datora, tad priekš clock jitter tīrīšanas ir PLL shēmas.

 

Bet par FLAC utt. - kura daļa vārdā "bezzudumu" mūsu izcilajiem prātiem nav saprotama?

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

 

 

Ka tavu māti. Kas tas tāds par z'veru? Varētu sīkāku tehnisku aprakstu no Jūsu puses saņemt?

Kabelis ar citādu usb galu arī ir nepieciešams,no apraksta atturēšos... 

post-85994-0-92123400-1367179964_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tā kā lasot šo pavedienu viens no secinājumiem ir, ka par skaņas kvalitāti var spriest pēc pastiprinatāja parametriem, tad ir vairāki jautājumi zinošiem foruma biedriem par ieteikto XTZ Class A100 D3:
* Fully balanced low distortion circuit board design - vai tādā gadījumā loģiski būtu kaut viena XLR ieeja? Un kā Fully balanced iet kopā ar RCA savienotāju starp Pre-Out un Amp In?
* You can connect a D3 to drive the front speakers in a home cinema setup - normāli būtu to izveidot kā atsevišķu caur pulti komutējamu ieeju, nevis vienkārši atvienojot PRE-OUT no AMP IN.
* Damping factor: > = 100 - ar to pietiks skaļruņu demfēšanai ar gumijas piekari?
* Distortion: <0.03% (20hz to 20khz, 10w) - ar mērījumu pie 10w pietiek? Kas notiek virs 10w? Vai parastam daudzīvokļu mājas iemītniekam būs gana labi?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar šito mūsu misters Buugiemens-lossy FLAC var arī ieberzties. Nejauši sadzīs CD uz 128 kbps MP3 un tad uz FLAC un atpakal. Pēc tam sāks atkal mētāt pirkstus ka FLAC sajāj kvalitāti.

Sorry, laikam nepareizi izteicos... Lai paņem un novelk kādu FLAC, kas jau viņam ir oriģinālo disku kolekcijā un cep uz CD. Tad saimniecībā būs gan oridžinal CD un pašieceptais no neta vilktā FLAC versija - tos lai arī salīdzina.

Protams, neviens negarantē, ka novilktais FLAC's būs HQ...

Link to comment
Share on other sites

Bet diskutēt vispār būtu lielāka jēga par to vai tas process kaut ko dod un cik. Vai kaut kur ir konkrēti fakti, pierādījumi, mērījumi utt.

Es tur biju ielicis vienu interviju ar industrijas pārstāvi. Katrā ziņā tas, ka cryogenics process izmaina materiāla struktūru, ir pierādīts fakts un to izmanto nopietnos biznesos. Vai tas ko dod nomēramu vai dzirdamu audio jomā, nezinu, pārāk pierādījumus nemeklēju. Es tik noskaidroju, ka viņi tiešām liek tur iekšā veselus aparātus un tie to procesu iztur un darbojas arī vēl pēc tam.

 

 

Atšķirība ir tajā, kurā iekārtā ģenerē clock - datorā vai resīverī. Bet reclock nav vajadzīgs nevienā gadījumā, tā jēga ir pārspīlēta. Arī, ja clock nāk no datora, tad priekš clock jitter tīrīšanas ir PLL shēmas.

Tieši tā. Vienkārši daži dac ražotāji lepni norāda, ka viņi veic datu reclok un tāpēc nav būtiskas starpības vai tas ir sinhronais vai asinhronais usb pieslēgums.

 

 

Raksot flac uz cd jāpaskatās, vai ierakstīšanas programma pati spēs pārkonvertēt procesā. Iespējams, ka pirms tam vajadzēs pašam uz wav pārkonvertēt.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

 

 

Lai paņem un novelk kādu FLAC
domā ka atradīs FLAC? Vai arī tomēr atradīs MP3=>FLAC un atkal viss būs slikti... 

 

Savulaik speciāli tādām lietām taisīju salidzināšanas testus. Paņemu gabalu no AudioCD. Tad nokonvertēju uz MP3, OGG un FLAC. Gan konvertēšana gan salīdzinašana notika ar superdārgu un superprofesionālu programmu, kura saucās Audacity. Pamēģiniet paši. LameMP3 garantē parsteigumus!

 

Un vispār kas ir sinhronais un kas ir asinhronais USB pieslēgums? JPTM!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Labi, datu pāraide, ne pieslēgums.

 

A varbūt kādu citātu no www.usb.org par šo datu parraidi? Man jau sāk piemirsties USB nianses un grāmatiņa arī nav pie rokas...

Link to comment
Share on other sites

Nelasot cauri visu šņagu, tikai piezīmēšu, ka pastiprinātājiem un rešiem ar iebūvētu DAC mēdz būt divu veidu USB pieslēgvietas - tradicionālā, kur flešku iebāžot, mp3 spēlēs, bet caur to ar PC nesavienot, un "slave" ligzda, caur kuru (kvadrātīgais štepselis) pie datora gan piedabūt var, bet ne vienmēr (es teiktu, parasti ne) tādā setupā amps kā DAC strādās - šo pieslēgumu parasti izmanto firmwares apgreidam un/vai dažādu DSP režīmu iestatīšanai.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Fully balanced low distortion circuit board design - vai tādā gadījumā loģiski būtu kaut viena XLR ieeja? Un kā Fully balanced iet kopā ar RCA savienotāju starp Pre-Out un Amp In?

Tas fully balanced tur ir par PCB plates celiņu rasējumu nevis signāliem. Viens XLR gan būtu labi jebkurā gadījumā, tas gan.

 

You can connect a D3 to drive the front speakers in a home cinema setup - normāli būtu to izveidot kā atsevišķu caur pulti komutējamu ieeju, nevis vienkārši atvienojot PRE-OUT no AMP IN.

Tak vieno pie parastās ieejas.

 

Damping factor: > = 100 - ar to pietiks skaļruņu demfēšanai ar gumijas piekari?

Tas ir normāls rādītājs, vajadzētu būt labi. Krutiem Marantz tipiski damping factor ir zemāks, bet tas ir Marantz mīnuss.

 

Distortion: <0.03% (20hz to 20khz, 10w) - ar mērījumu pie 10w pietiek? Kas notiek virs 10w? Vai parastam daudzīvokļu mājas iemītniekam būs gana labi?

Normāli ikdienā dienas laikā cilvēks klausās vispār aptuveni 1 W RMS. :)

 

Vai tas ko dod nomēramu vai dzirdamu audio jomā

Bet tas ir vienīgais, kas audio tehnikai ir būtisks. :)

 

A varbūt kādu citātu no www.usb.org par šo datu parraidi?

Ir, ir tā. Šeit zemāk var palasīt arī par Transfer modes:

http://www.thewelltemperedcomputer.com/KB/USB.html

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Tak JDat pats visu zin, viņš tik te izklaidēties grib provocējot dažus nezinīšus.

Interesanti, ka XTZ ir arī pliks jaudinieks ar XLR ieejām. Tak nevarētu būt, ka tas būtiski atšķirtos no integrētā.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...