Jump to content

jau atkal SMS credit. Kas būtu ja būtu...


aiko99
 Share

Recommended Posts

mukt uz UK vai citu EU valsti nederēs

 

 

Pieņemu, ka pietiek aizbraukt kaut kur ārpus Rīgas. :) Neviens tiesu izpildītājs vai cits žīda gabals aš pakaļ nedziedās. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    11

  • ggg97

    23

  • kirils

    10

  • alusbundza

    12

Top Posters In This Topic

Tā tas varētu arī būt, ja Tev nekā nav pie dvēseles, ko atņemt vai iesaldēt.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Runājot par "Principā es nevaru iedomāties nevienu situāciju dzīvē kad aizņēmumus no šiem kantoriem būtu attaisnojams. "

 

Ironiski, bet es tieši šobrīd apsveru paņemtu kādu no šiem kredītiem. Līdz vakaram vajadzīgi pārsimt lati kontā, jo pa vīkendu jānopērk lietiņa internetā. Skaidru naudu no seifa varētu paņemt un iemaksāt kontā tikai pirmdien. Jau jau bez maksas, tad kāpēc nepaņemt...

Link to comment
Share on other sites

Kiril, ja Tev vajag tagad un uzreiz, un Tu zini, ka līdz trešdienai tev nebūs problēmu atdot, un Tevi nebaida procenti (~ 5%). Tad karogs Tev rokā un viss notiekas. Bet cilvēka daba parasti ir citādāka...

Link to comment
Share on other sites

Procenti ir 0. Bet es tomer nolēmu, ka izdevīgāk (nekā iedot kaut kādam šaraškinu kantorim savus personu datus) vienkārši paņemt kādu no valūtām, kas stāv paša kontos un nokonvertēt uz latiem. Un, kad parādās iespēja iemaksāt atpakaļ konvertēt atpakaļ. Zaudējums uz EUR konvertāciju turp-atpakaļ manā bankā ir tikai 1.3%.

 

bet tomēr cilvēkam, kas nepiešķir vērtību privātumam un savu datu aizsardzībai, ātrie kredīti būtu izdevīgāki.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkam ar regulāriem, oficiāliem ienākumiem, nav problēmu aizņemties līdz pat divām mēnešalgām par 1Ls mēnesī, ar noteikumu ka jāatdot  naudu līdz nākamā mēneša vidum (termiņi var atšķirties). Ja nevar atdot, pat tad procenti būs daudz mazāki kā jebkuram ātrajam kredītam. Ja nezinat kā to izdarīt, uzprasiet savā bankā.

PIedodiet, bet ātrie kredīti der

1. Idiotiem

2. Cilvēkiem, kuri atrodas kredītreģistros

3. Nodarbinātajiem pelēkajā/melnajā darba tirgu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es gribētu redzēt, kā swedbank man pa vīknedu internetā ĀTRI iedos kredītu ar zemāku procentu likmi par -5% (jā, mīnus 5%) mēnesī.

 

30667013.jpg#.gif

 

nav jautājums par to, ka to nevar nokārtot savā bankā. protams var, bet tas prasa vismaz vienu darba dienu vai vizīti uz banku. un nedomāju, ka swedbank man pat kā zelta klientam iedos kredītu uz 0% un bez komisijas maksas. būtu protams interesanti pavaicāt.

Link to comment
Share on other sites

Kiril, te iegriežas cilvēki, kuriem ar kredītiem ir bijusi tik pat liela saskarsme, kā ar sava tēta mīļāko...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
Nav man skaidrs kā aizņemoties simts latus un pildot saistības pēc gada ir jāatdod 1500Ls un kur te redzamas procentu likmes tūkstošos?

Es nešaubos, ka tev nav skaidrs. Citāts iz delfi:

 

"Re:Baltica" apzvanīja 35 lielākās ātro kredītu kompānijas, sakot, ka vēlas aizņemties 200 latus. Gada procentu likmes pārsvarā variēja no 150 līdz 800%. Rekords pieder firmai "Ātrais kredīts", kur gada procentu likme ir 1552%. Tas nozīmē - aizņemoties 200 latus, pēc gada procentos būtu jāsamaksā 3100 latu. Ātro kredītu firmas iebilst, ka nav pareizi skaitīt procentus gada garumā, jo viņi aizdod uz īsākiem termiņiem. Taču Latvijas eksperti uzskata, ka tieši gada likme precīzāk parāda, cik dārgs ir kredīts. Somijā, kas ir sms kredītu dzimtene, šīm gada izmaksām jābūt norādītām arī reklāmā.
Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Cilvēkam ar regulāriem, oficiāliem ienākumiem, nav problēmu aizņemties līdz pat divām mēnešalgām par 1Ls mēnesī, ar noteikumu ka jāatdot  naudu līdz nākamā mēneša vidum (termiņi var atšķirties).
 

 

Šitais laikam overdrafts domāts.

Pirms pāris gadiem swedbank lietoju kā primāro karti - tur internetbankā visu laiku piedāvāja overdraftu vismaz 50% tekošā konta atlikuma apmērā. Līdz kuram tur datumam atmaksājot laikam pat procenti neskaitījās, kā man bankā stāstīja, bet nu tā arī neizmantoju iespēju. Ja neatmaksā, tad 1.5 .. 2% mēnesī AFAIK. Swedbank ar VISA karti, stāžs 5+ gadi, bez kredītiem. Tagad nav pētīts, kam to piedāvā. 

Link to comment
Share on other sites

Man Swedbanka vairākas reizes ir uzbāzusies ar kaut kādiem patēriņa kredītiem. Pēdējo reizi piedāvāja kaut kādu karti.

Tā kā aizņemoties kopējais naudzas daudzums samazinās, tad es ceņšos iztikt bez tiem.

Vienai pensionārei bija kaimiņš, kurš katru mēnesi no viņas aizņēmās piecīti. Saņemot pensiju viņš naudu atdeva, taču pēc dažām dienām bija atkal klāt. Tā tas turpinājās ļoti ilgu laiku, tāpēc sanāca, ka šai pensionārei tā piecīša nebija. Domāju, šis kaimiņs šādi aizņēmās no daudziem. Vienreiz notrieca pensiju un visu laiku parādā. Beidzās tas, kad kaimiņš nomira.

Pieļauju, ka līdzīgi ir arī daudziem šādu kredītu ņēmājiem. Visu laiku parādā un visu laiku jāmaksā procenti.

Link to comment
Share on other sites

Beidzās tas, kad kaimiņš nomira.

 

 

Ar to mēs visi beigsimies. Vai aizdodam, vai aizņemam.

 

 

Sorry, šodien pieGdiena, vēl pāris stundas... 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Gadā par šiem 100Ls es samaksāju 120Ls

 

 

Un tu domā ka pat 120% gadā ir normāli???? Nē nu kā saka - kur aitas tur cirpēji..... Man ir hipotekārais kredīts ar procentu likmi ap 3 procenti gadā un kredītkarte ar procentu likmi ap 20% un kredītkarti es praktiski nekad nelietoju lai aizņemtos jo arī 20% gadā ir daudz!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Kas man būtu jāmācās? Ja es aizņemos 100 ls, gada laikā procentos (un citos maksājumos) samaksāju 120ls (un vēl papildus atdodu 100ls),  cik tad ir procentu likme? 



Alternatīva?

 

Neaizņemties un tērēt tik naudas cik ir. Kad būsi ticis ārā no parādu sloga sapratīsi ka bez kredītiem var atļauties vairāk un dzīvot labāk! 

Link to comment
Share on other sites

Gada laikā tu no viņiem paņem 1200ls(katru mēnesi 100 paņem un 110 atdod) , komisija gada laikā 120ls, ko tu nesaproti?

Link to comment
Share on other sites

Līdz vakaram vajadzīgi pārsimt lati kontā, jo pa vīkendu jānopērk lietiņa internetā. Skaidru naudu no seifa varētu paņemt un iemaksāt kontā tikai pirmdien.

Jā - šajā gadījumā ātrais kredīts derēs. Tikai šī ir ļoti netipiska situācija un Tu noteikti neesi mērķa auditorija ātro kredītu izsniedzējiem.  



Gada laikā tu no viņiem paņem 1200ls(katru mēnesi 100 paņem un 110 atdod) ,

 

Nē, dārgais draugs. Tu reāli esi aizņēmies tikai 100 ls. (Tos kurus gada sākumā paņēmi)

Rēķini savādāk. Cik ir procentu likme mēnesī ? 10% vai ne? Jeb 120% gadā!  

Link to comment
Share on other sites

versatile
Nē, dārgais draugs. Tu reāli esi aizņēmies tikai 100 ls. (Tos kurus gada sākumā paņēmi)

 

beidzot viens ar matemātiku draudzējas...

Link to comment
Share on other sites

versatile

piesējās cilvēka 3 procentiem, kamēr pats katru mēnesi atdod desmitnieku par 100 ls, ko aizņēmās jau vells zina kad.

Un visās bēdās būs vainīgs Dombrovskis, uzņēmēji un nu jau arī - SIA Draugiem.

 

A man šodien mazais prieciņš - pēdējais 152 latu maksājums un no viena krīta esmu brīvs :)

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Snukurins kreditoriem ir izdevīgs klients, jo tiem gadā uzdāvina 120 Ls. Priekš manis tā ir liela nauda. Tāpēc es labāk ietaupu un to izmantoju savām vajadzībām. Ar to naudu ir interesanti. Viss ir atkarīgs, kā to budžetu prot sabalansēt. Kad pirms laika dzīvoju uz bezdarbnieka pabalsta, tad tas ik pēc trim mēnešiem strauji samazinājās, taču izdevumus izdevās sabalansēt. Kad atkal sāku pelnīt, tad uzreiz arī brīvāk sāku tērēt un naudas vairāk nepalika pāri. Pats interesantākais, ka nekādi lielie pirkumi netiek taisīti.

Vēl es esmu sev apsolījies katru mēnesi ziedot labdarībai 5 Ls. Parasti bērnu atbalsta programmām. To es daru jau vairākus gadus.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Droši vien tie 3% būs jāmaksā visu mūžu ne?

 

Nē - pavisam drīz būs pēdējais maksājums. Pelnot, taupot, dzīvojot atbilstoši ienākumiem un prātīgi aizņemoties nu man ir sava māja. Tas nu tā. 

Link to comment
Share on other sites

Paga, veči. Skatos, jums katram ir pa kredītam, bet brūkat viens otram virsū, mācat dzīvot un rēķinat cita maciņā. Tad nu jau arī Dombrovskis pieminēts. Kut kā baigi latviski tas viss.

Link to comment
Share on other sites

Es nevienam nemācu dzīvot - katrs dzīvo kā māk/var! 

 

Bet gribu parādīt ko var sasniegt cilvēks prātīgi darbojoties ar pieejamajiem finansu resursiem un ko cilvēks kas to dara neprātīgi. 

Pēc kuras shēmas rīkoties - tas paša rokās (Tikai pēc tam nevainojiet valdību, krīzi, utt, utjp!)

Un  galvenais nevajag ticēt smskredītu reklāmai - aizņemies un dzīvo labāk - te viņi rupji un nekaunīgi melo!!!! 

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1. Maksāt procenta likmes tūksošos tu nemaksāsi, bet, pārejot no dienas/nedēļas bāzes uz gada (kā to finansēs dara), sanāk tie tūkstoši. 

Kā te dažs labs minēja : 3% dienā un 19% nedēļā. (nav ne jausmas kur tie skaitļi rauti un, godīgi sakot, man tas itin nemaz neinteresē).

Rēķini pēc vienkāršo(visbiežāk, ja <1 gads) procentu formulas un sanāks skaisti skaitļi.

Tas gan attiecas uz kredītu, par kuru jāmaksā tie 3% dienā. Tā tie aprēķini tur noteikt arī tika veikti. 

 

2. Ja tev katru mēnesi jāaizņemas tie ~100 ls, tad tev ar finanšu plānošanu ir totālā pakaļā.

Ēd vienu mēnesi baltmaizi/makaronus, ietaupi tos pietrūkstošos 100 ls un vairs neaizņemies.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ēd vienu mēnesi baltmaizi/makaronus, ietaupi tos pietrūkstošos 100 ls un vairs neaizņemies.

 

Lūk.

Snukur, vai tad tiešām tik grūti saprast, ka skrieni kā vāvere riteni, uzturot šādas ātro kredītu firmeles, kas dzīvo zaļi uz muļķu rēķina, pie tam labāk, kā dažs labs rukājot katru dienu no zvana līdz zvanam. Tu pats sevi mierini, ka tas neesot nekas briesmīgs, kāda starpība, cik tur to procentu patiesībā sanāk, bet īstenībā tā ir parādu verdzība.
Kapitālisma pirmsākumos šādu lietu pielietoja lielo manufaktūru īpašnieki, kuru privātbodītēs strādnieki vienmēr varēja paņemt preci uz krīta, bet par augstākām cenām, no algas visu samaksājot un turpinot taisīt jaunus parādus, tā praktiski būdami fabrikas īpašnieka vergi uz visu savu nožēlojamo mūžu, izrauties brīvībā spēja vien retais un arī tikai ārkārtējos gadījumos - karš, revolūcija, masveida bankroti utt.

Link to comment
Share on other sites

Pag, no kurienes infa, ka Šnukurs skrien kā vāvere kredītu riteni? Kaut kā esam pasākuši par daudz vispārināt. Vēl tikai pietrūka palīgstrādnieks ar X5 un pārējie modernie pasaku varoņi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pats jau otro gadu ar šamiem rotaļājos,katru mēnesi paņemu/atdodu.Kredītreitingi tik aug un aug.Labs klients esot,daudz atdodot.

pats taču rakstīji 

Link to comment
Share on other sites

Kāds joprojām muļļā zābaku un es joprojām nesaprotu kur man aizņemoties 100Ls pēc gada būtu jāatdod 1500Ls?

 

Es jau minēju, ka maksāt nevajadzēs. Pārejot uz % gadā, var salīdzināt ar patēriņa kredītiem un ko tik vēl ne. 

 

Tieši tā, pats rakstīja, ka katru mēnesi ņem/atdod. 100 ls viņš var aizstāt ar savu summu, ideja no tā nemainās.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs. Ne pārāk uzmanīgi esmu šo topiku lasījis. Bet tas, ka katram savs skelets(kredīts) skapī, tas arī top skaidrs. Un no savstarpējās riešanas tas neizčākstēs. Priekā!

Link to comment
Share on other sites

versatile

mja... skumji :) Cilvēks pats nesaprot, ka ir aizņēmies tikai 100 Ls pirmajā reizē. Tas ir bijis vienīgais mēnesis, kurā naudas plūsma ir bijusi lielāka, nekā pirms tam, protams, pieņemot, ka viss cits paliek tāds pats.

 

Kredīts nav nekas slikts, bet tikai uz saprātīgiem nosacījumiem un saprātīgiem mērķiem. Tekošo izdevumu segšana tāds nav.

A par manu krītu - nu, kaut kur jau rakstīju, krīzes sākums sakrita baigi smags, ar lieliem izdevumiem un ienākumu samazināšanos visā ģimenē. Cerēju uz īslaicīgumu, aizņēmos, palīdzēju nofinansēt vienu otru juridiskas dabas jautājumu, īslaicīgums ievilkās garāks, pēc tam izdevās pārkreditēties lētāk, mazliet vēlāk pamainīju darbu un vakar atdevu pēdējo maksājumu. Palicis kaut kāds studējošā krīts aptuveni vienas algas apmērā, kur jāaiziet sarunāt 4x lielāku maksājumu mēnesī, lai ātrāk cauri un % mazāki. Līdz 2013. gada beigām parādā būšu tikai pateicību vecākiem par savu izglītību - tb, par virzīšanu uz to.

Ja nebūtu aizņēmies, tagad būtu plikāks un nabagāks - prasītājs nebija izrēķinājis, ka varēsim aizstāvēties.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Snukuriņš vēl joprojām nesaprot, ko viņam uzrakstīju. Visādā ziņā, ne man viņu mācīt. 

 

Pret kredītiem kā tādiem man nav nekādu iebildumu. Ir situācijas, kur šamie ir visai prātīgi. Tā pati mājas iegāde - Jā, vari krāt 10/20/30/40 gadus, bet jāatceras tik tas, ka, kamēr krāsi, arī ir kaut kur jādzīvo. Tad jau labāk uzreiz mājā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
versatile
(labots)

jau aizgāja

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest wersa

kas varētu būt 60% gadā. OMG.

Tādi procenti ir augsti. Paskaties kredītkaršu GPL. Paņem bankā kredītkarti, atmaksas iespējas dažādas. Vari, maksā ātrāk, nevari - ilgāk.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

pirms 7 gadiem

iauto.lv/viewtopic.php?topic=21301&forum=20

ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 

visai nesen

http://staburags.diena.lv/forum/posts.html?fid=12&tid=1928&pid=0

 

http://www.bank.lv/search?t%5B%5D=631&search-ordering=relevance_dsc&q=Risto+Herrala

http://www.bank.lv/publikacijas/averss-un-reverss/nekustama-ipasuma-tirgus-bums-un-ta-ietekme-uz-tautsaimniecibu/4465

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...