Jump to content

jau atkal SMS credit. Kas būtu ja būtu...


aiko99
 Share

Recommended Posts

ko nopietni? uzkrāt no mazumiņa var. es tā pats esmu darījis. pamēģiniet! kad uzkrājums pārsniedz pāris mēnešalgu apmēru, tad uz dzīvo sāc skatīties savādāk. nav jāstreso par darbu, izveidojas citādākas (godīgākas) attiecības ar priekšnieku, nav vajadzīgi kredīti, neparedzētus izdevumus var mierīgi nosegt, tāpat arī atļauties kādu lielāku mājsaimniecības preci...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    11

  • ggg97

    23

  • kirils

    10

  • alusbundza

    12

Top Posters In This Topic

10 gados 1000 lati... Mans darba stāžs pēc VSSA ir tikai 22 gadi (nu jau patiesībā 24+) Tātad 2200 lati?

Mans pensijas uzkrājums 1 līmenī ir 40 000 +, par kuru man sola tikai aptuveni 130 Ls mēnesī pēc pensijas vecuma sasniegšanas. Mans pensijas uzkrājums 3 pensiju līmenī ir ~6000 latu, kurš var pazust kopā ar visu pensiju fondu. Par 2 pensiju līmeni nerunāšu. No šitā veiksmes stāstu stutēja. Un Tu saki 1000Ls  10 gados. Utis noēdīs...

 

Sorry, Sorry, 1200Ls 10 gados

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

es nesapratu, kāds pensiju sistēmai (par kuru labāk vajadzētu aizmirst) ir sakars ar personīgajiem tekošajiem uzkrājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Grūti aizmirst par to, ko pēc pieprasījuma i-bankā saņem no VSAA iekš. PDF. Visi tak ticam sapnim...  /sarkasms/

Link to comment
Share on other sites

versatile

Bankas mazos kredīteļus redz da kaut vai pēc tā, ka viņus tak bankā saņem un atmaksā.

Tāpat, banka var arī visādiem šaraškina pauskonsultiem un kredītreformām apvaicāties par vēsturi un kas vēl kaut kādā laika posmā par to interesējies. Tiesa, neesmu pārliecināts, ka šaraškinkantori tādu info drīkst glabāt - līgumos parasti ieraksta, ka var nodot lietu parādu piedziņai, bet parāda piedziņa, imho, nevar ietvert kaut kādu datu uzglabāšanu pēc tam, kad sasniegts datu izmantošanas mērķis - atgūta nauda.

Un jā, banka skatās. Bankā arī nestrādā muļķi, zina, ka vienā brīdī 300% kredītus atdot nevarēs, un  gribēs pārfinansēties uz 25% kredītiem - bet ar atkarīgajiem neviens negrib ielaisties.

Link to comment
Share on other sites

Pensiju sistēmai laikam tic tikai tās izdomātāji jo pārskatāmā pagātnē kaut cik normālu pensiju saņem tikai daži un nav pamata domāt ka nākotnē būs citādāk.

Gluži tāpat kā ar nodokļu maksāšanu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

snukurins, b variants darbosies līdz brīdim, kad saķersi kādu kaiti un nāksies ilgstoši ārstēties. Arī zaudējot darbu tev no valsts pienāksies maksimums GMI. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Nevienu citu kā sevi pašu. Visa ļaunuma sakne ir mantas kārība.

 

Ja paņem pārcenotu 1-2 istabu dzīvokli daudzdzīvokļu namā ar kosmiskiem komunāliem pakalpojumiem, kurš jau pēc 1. ģimenes pieauguma kļūst par šauru, tad kuru vainot? 
 
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

viesturs, ne jau mantas, bet paša muļķība un nedomāšana ilgtermiņā. Atceros, kā treknos gados mani bikstīja, ka vajag pirkt dzīvokli, jo īres (2008.g. sasniedza 250Ls+kom par 2-istabu hāti ar eiroremontu) un dzīvokļu cenas aug, un bija piedāvāts viens 3-istabu lietuviešu projekts pa 100'000 EUR. Tā kā veselais saprāts uzvarēja un izlēmu pagaidīt labākus laikus, kuri pēcāk arī pienāca.

 

Vēl arī dažiem ir negrozāms princips "ka tikai savs" sabojā dzīvi nopērkot graustu, ar kuru pēc tam nelaimīgs uz visu mūžu.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Gribās to ko nevar atļauties. Plus vēl visi čukst, davaj davaj būs kedā, ņem parādu. Vienu brīdi gandrīz jau sāka mākt mazvērtības komplekss, ka nav man parāda, jo visi taču ir parādos!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es esmu parādā uz daudziem gadiem par mitekli, kur arī taisos dzīvot atlikušo mūžu, līdz ar to nav vainas apziņas par parādu nastu.  Tāpat jau kaut kur jādzīvo un jāmaksā, kas izpaužas īrējot dzīvokli.  

 

P.S. Dzīvot pie mammas nav normāla veča opcija.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kredīta ikmēneša maksājumam ir jābūt ne vairāk par 15% no algas neto daļas. Ja tā nav, tad jāsamierinās ar to, ka nevar atļauties.

 

Protams te arī parādās, ka vieniem ir ļoooooooti daudz, ko sava mūža laikā nedz apgut, nedz iztērēt, kur pretīm otriem gandrīz nekā nav un dēļ tā visa ir jālien vēl lielākā nekā nav epapopejā.

 

P.S. Taisnība Mežaveci, pie mammas dzīvot, tā nav opcija.

Link to comment
Share on other sites

šodien, kad rodas vēlme pēc kaučmaz pastāvīga mitekļa opcijas pamatā ir tikai 2:

īrēt

pirkt par savu vai kredītā

 

viss. emm labi, vēl ir opcija "izdīkt valstij" bet tur laikam bija mega rindas, korupcija un pierādīšana valstij ka esi mazturīgs un nespēj pats tikt pie dzīves vietas.

 

Īres tirgus mums ir nesakārtots. Iet uz labo pusi gan. Taču ne visai ātri.

Normāli ir tā, ka var būt ilgtermiņa īres līgumi, saimniekam pieder visa māja, kurā viņš izīrē dzīvokļus, nevis kaut kādi cilvēki, kuri te izīrē, te pēkšņi pārdomā un lauž līgumu un nākas meklēt vietu uz fikso. Kā paveicas.

 

Ja nav naudas maisa pašam vai vecākiem tad atliek tikai 2 minētās opcijas. Bet nesakārtotā īres tirgus dēļ, kad izveidojas ģimene, bērni utt (negribas riskēt kad izīrētājam kādā pilnmēness naktī radīsies doma, ka fiksi vajag dzīvokli), atliek tikai kredīts, kas ilgtermiņā tā pati īre vien ir. Ja īri nesamaksās laikā mēsli būs tādi pat kā ar kredītu. Tikai pie mums joprojām nav sakārtots tas, ka ja nevar samaksāt - atdod bankai atslēgas un basta.

Tikai, kredīts - ņemts ar prātu, rēķinot visas izmaksas (apdrošināšanu uzkraus, procenti kredītam nav akmenī iecirsti uz visu termiņu) un domājot (arī kaut kāda pirmā iemaksa neskādētu), nevis uz dullo pagrābti 100k EUR par 3-istabnieku hruščovkā.

Manā ciematā arī, pēdējās mājas treknajos gados pa 320k (vairāk nekā 3x virs to starta vērtības) EUR aizgāja. To saimnieki nu strādā Vācijā.

Labi ka tā, jo dakteri un zinot vācu valodu, tur var neslikti pelnīt. Tiesa, reti mājās.

 
Labots - MārcisB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bankas mazos kredīteļus redz da kaut vai pēc tā, ka viņus tak bankā saņem un atmaksā. Tāpat, banka var arī visādiem šaraškina pauskonsultiem un kredītreformām apvaicāties par vēsturi un kas vēl kaut kādā laika posmā par to interesējies.

 

Pagaidām tikai tā. Šie neiet kredītreģistrā. Un pauskonsultā var dabūt tikai infu vai konkrētā seja ir parādnieks.

Tā kā, ja ir vairākās bankas konti, tad uz vienu vari ņemt mazos kredītus, citā bankā par to neuzzinās kamēr nebūs problēmas ar atmaksu.

Link to comment
Share on other sites

Kredītiem ne ar lielām, ne mazām procentlikmēm nav vainas.. Problēma ir tikai pašos cilvēkos, to vēlmēs, iespējās u.c. lietās. Galvenokārt izglītības un zināšanu līmenī, lai pats ar savu smadzeni spētu aprēķināt vai tas kredīts vajadzīgs, kam vajadzīgs, vai spēs atmaksāt etc..

 

Un jā, parāds nav brālis.. agri vai vēlu šā vai tā samaksāt nāksies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pensijas uzkrājums 3 pensiju līmenī ir ~6000 latu, kurš var pazust kopā ar visu pensiju fondu. Par 2 pensiju līmeni nerunāšu.

2. un 3. pensiju līmenī lati nestāv, bet vērtspapīri, lati ir tikai to ekvivalents naudā, atšķirībā no naudas, ar kuru banka var rīkoties kā grib,  šie vērtspapīri reāli atrodas atsevišķi no bankas, Centrālajā Depozitārijā, un tā vienkārši pazust nevar. Kā piemērs, LKB aizgāja uz maksātnespēju, bet viņu pensiju fondi Finasta, kā māte ir Snoras, dzīvo cepuri kuldami. Būtībā fonds jau var arī pazust, bet tam nav jēgas, jo viņš ir tikai pārvaldnieks un pārvaldāmie līdzekļi kabatā ieliekamā veidā nav ieliekami, un fondi parasti neslikti pelna, lai viņi kur zustu.

Link to comment
Share on other sites

Tad nu gan arguments, ņem vērā ka tie ir ilgtermiņa, nevis izraujot kādu sāpīgu gadu, piem. 2012. visi uzrāda nesliktu peļņu. Kā arī to ka pārvaldnieks saņem ne tikai fiksēto komisiju, bet arī % no peļņas, kurš neļauj gulēt un iet pa burbuli. Pārvaldnieku un riska pakāpi jebkurā brīdī var mainīt, lai nogrūtu fondi, iesākumā jāpienāk pasaules galam.

Link to comment
Share on other sites

lai nogrūtu fondi, iesākumā jāpienāk pasaules galam.

 

Mazie pasaules gali ir ik pa pāris gadiem - lielie - vismaz reizi desmitgadē.
Ar ko pensiju fondi ir tik īpaši, ka šos nekas nevar sagraut? Jeb tie tiks tikpat veiksmīgi norakti kā templiešu dārgumi vai dzintara istaba?

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos savā pensiju fondā, šogad ir pacēlies. Man pašam neveicot šogad nekādas iemaksas tajā, mans 3l pensiju kapitāls ir audzis.

 

 

 

zviedri tāpēc mūsējos izpērk

 

 

 

Kā tur bija tai latviešu galda dziesmā?

 

Šalc zviedru(zaļais) mežs.

Nai nai, nai nai, nainannā... 

 

Nav naudiņas investīcijām, nākas pārdot to, kas vēl ir.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
zviedri tāpēc mūsējos izpērk

1. tie nav "mūsējie", bet privātīpašums.

2. pērk jo ir kas pārdod.

Link to comment
Share on other sites

pensiju fondu līdzekļi ir tikai pārvaldībā.. tāpēc valsts segums ir 100%... pie kāda pārvaldītāja slēgšanas fonda līdzekļi pārceļas/sadalās atlikušajiem.. 

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

3. pārdod, jo nav naudas investīcijām, bet valsts prasa par meža platībām nomaksāt nodokļos ne mazo summu.

 

Mežs aug lēnām, bet nodokļi jāmaksā katru gadu. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1. tie nav "mūsējie", bet privātīpašums. 2. pērk jo ir kas pārdod.

nu vis pareizi, latvju bāleliņi iztirgo savu pensiju

man ir īpašumā 13 ha, un lai kādu koku priekš malkas vai dēļa nocirstu, es tam 3x staigāju riņķī un štukoju - zāģēt vai nē

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Ja nav noslēpums, cik Tev par taviem 13 ha gadā jānomaksā nodokļos?

šogad vēl nezinu, pāgājušo gadu kopā ar aramzemi (kopējā platība 30 ha) kādi 70 Ls

atsevišķi mežs nav izdalīts, un tas nav daudz

Link to comment
Share on other sites

70 Ls nav daudz. Bet tiem, kuriem skaitās mežs, tiem, cik dzirdēju pa radio, ir lielāki nodokļi. Godīgi sakot, neorientējos saimnieciskajā darbībā izmantojamo zemju nodokļos. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
kuriem skaitās mežs, tiem, cik dzirdēju pa radio, ir lielāki nodokļi.

jā, bet tiem, kam ir lielākas platības var taču mežā arī kaut ko nozāģēt un pārdot ,

manam paziņam ir 60 ha, un viņš katru gadu kaut ko nozāģē un notirgo, cenas ir labas

mežs ir pastāvīgi jākopj, kaut kas jānozāģē un kaut kas jāiestāda vietā 

Link to comment
Share on other sites

Jautrāk ir tiem , kam mežā ''iepirinās '' kads azsargājams putns. Uzliek liegumu ciršanai, bet nodokļus maksā ragā ...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
kam mežā ''iepirinās '' kads azsargājams putns

kamēr neviens nav redzējis, vajag ātri ''izperināt''

un tiem, kam mežs ir dabas parkos ir galīgi štruntīgi, pat malku priekš sevis nevar nozāģēt 

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
uzkrāt no mazumiņa var. es tā pats esmu darījis. pamēģiniet! kad uzkrājums pārsniedz pāris mēnešalgu apmēru, tad uz dzīvo sāc skatīties savādāk. nav jāstreso par darbu, izveidojas citādākas (godīgākas) attiecības ar priekšnieku, nav vajadzīgi kredīti, neparedzētus izdevumus var mierīgi nosegt, tāpat arī atļauties kādu lielāku mājsaimniecības preci...
Kredīta ikmēneša maksājumam ir jābūt ne vairāk par 15% no algas neto daļas. Ja tā nav, tad jāsamierinās ar to, ka nevar atļauties.
Divi patiesākie komentāri visā diskusijā!

 

Arnols Piepe laikam ir padsmit gadīgs tīnis,
Vispār jau esmu no tiem, kam 'smiltis birt jau sāk'. Tāpat man ir arī divi pieauguši bērna gabali. Es vienkārši visu dzīvi esmu cītīgi strādājis, nekad neesmu šmaucies vai 'kruķījis ģēlas', un tāpat redz naudiņa ir iekrāta nebaltai dienai, arī alga nepavisam nav zemē metama, lai gan kantoris ir žīdu perēklis. Man maksā par zināšanām un pieredzi, par to, ka nevis eju apgulties zārkā kā vairums manu vienaudžu, bet nepārtraukti apgūstu jauno, turos līdzi pasaulei. Tieši tādēļ vēl jo vairāk ar dusmām un izmisumu lasu še daudzu biedru komentārus - ēst nav ko, Latvijā darba nav, jāņem kredīts un jāmūk uz ārzemēm, jo tur mani mīl, gaida un ciena. Skuju tev - ja esi pamuļķis Latvijā, būsi arī pamuļķis ārzemēs. Tur vienkārši pret tādiem pamuļķiem, bez spējas iekārtoties un izmantot smadzenes, tolerantāk izturās - dod iespēju vergot cehā (kā diskusijas autoram).

 

Strādāju stabilā pašmāju kantorī, pie mums ir arī daudz jaunu puiku - visi ar galvu uz pleciem, strādīgi, talantīgi, mācās un aug - un nekurn kā te dažš labs. Tak ticiet uz vārda - ja galva strādā, bez darba NEPALIKS!

Link to comment
Share on other sites

Bet tak kaut kāds izmisums no Tevis nes. Un strādā tu stabilā, pēc taviem vārdiem, žīdu perēklī. Čo ta Tu putrojies. Bet uz tiem, kuri izbraukuši pastažēties ārzemēs, pukoties nevajag. Kazi, varbūt atgriezīsies...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Žīdu perēklis sacīju tādēļ, ka, kā rakstīju tepat forumā pāris nedēļas atpakaļ, priekšniecībai ar koku neiestāstīsi, ka vajag paņemt videokarti par 50Ls ar daudzekrānu atbalstu. Cilvēkdarbu ta šie māk novērtēt, par to nav vārdam vietas.

 

Tie, kas 'štažējās' ārzemēs, savukārt, tagad no turienes sāk bariem atgriezties, jo pakaļu apsvilinājuši, badā padzīvojuši, un saprot, ka neko labāk kā šeit tur nav i nebūs, kamēr paši nesāks augt. Un vēl vairāk papildina esošo bāleliņu bezdarbnieku un ņaudētāju rindas.

 

Protama lieta, lai kāds mani nepārprot - lai gan savā ziņā esmu patriots, man nekas nava pret jaunēkļiem, kas aizbrauc uz ārzemēm par inženieriem/arhitektiem/programmētājiem strādāt, un labus projektus taisa, pieklājīgas naudas pelna. Toties kad sīks šmurgulēns te taujā par to, kā uzmest kādu kredītkantori un tad braukt uz citu valsti tur sūkt svešus resursus, man rauj uz augšu.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Šņukuriņ - Tu strādā gaterī, ka šitādu, atvainojos, kaku spļauj ārā? Normālā darba vietā ir uzdevums, laika aplēse, budžets un realizācija. Izdari ātrāk - malacis un piemaksa. Velc garumā - priecājies, ja tas vismaz ir pamatoti, un mož priekšnieks kādu kapeiku uzmetīs pa virsu - citādi pats ēzelis, ka nemāki savas spējas novērtēt.

 

Stundas skaita gaterī dēļus nēsājot. Pat celtniekiem vairs neviens par stundām nemaksā, bet priekšstrādnieks pasaka, cik tas vai cits darbs maksās, un kad būs gatavs! Pat distances pārdevējam naudu maksā par klientiem - nevienu neinteresē, vai tos piecdesmit abonentus mēnesī vai dienā savāc. Tāpat arī inženieris var ar vienu metinājumu nosēdēt nedēļu, vai, otrādi, visu konstrukciju pa divām dienām uzzīmēt - projekts ir projekts, $ ir $.

 

Bišku no tēmas par kredītiem un emigrāciju gan esam novirzījušies, draugi.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tu cinismu nesaprastu, ja viņš tev pliks priekšā lēkātu ar salaveča mici galvā...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ir zināmi daži gadījumi, kad atlaiž tieši pieredzējušākus, zinošākus darbiniekus. Vai nu tāpēc, ka jaunai vadībai tie traucē, vai nu tiem jāmaksā lielāka alga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādā veidā sanāk 1000 un vairāk procentu??

19% nedēļā un vairāk.

Der arī 3% dienā.

Link to comment
Share on other sites

Šie kantori aizdod arī cilvēkiem kas nespēj laicīgi maksāt rēķinus ar domu ievilkt viņus parādu verdzībā. Viņiem pat nav izdevīgi, ka klients visu maksas laicīgi! Bez tam viņiem jau biznesa plānā ir paredzēts ka daļu aizdotās naudas viņi neatgūs - apmēram 1/3 daļu.

 

Te ir tā atšķirība starp šiem kantoriem un bankām - bankas aizdod tikai tiem kas 99% varēs atdot, procenti ir salīdzinoši nelieli un banka nevar atļauties neatgūt pat pāris procentu no izsniegtajiem kredītiem. 

 

Principā es nevaru iedomāties nevienu situāciju dzīvē kad aizņēmumus no šiem kantoriem būtu attaisnojams. 

 

(Nē nu labi ir divi gadījumi - aizņemamies pa maksimumu no visiem un kārtīgi iztusējamies, tad

1. pa pēdējiem ls nopērkam striķi, ziepes un ķeblīti

2. pa pēdējiem ls pērkam biļeti uz Zimbabvi vai kādu citu atpalikušu valsti - mukt uz UK vai citu EU valsti nederēs - tur tāpat agri vai vēlu dabūs rokā)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...