Jump to content

Pērkot bezalkoholisko alu prasa dokumentus


aiko99
 Share

Recommended Posts

versatile

ediots, nu nedalec Tev laikam, ka visa veida apliecības (Intelligent Systems Integrator Card, piemēram, kas no Tavas pielūgtās studenta kartes atšķirsies tikai ar šo vienu uzrakstu) var katrs idiots mājās uz printera saštancēt. Un tā pat nebus dokumentu viltošana, ja piedomās pie tā, ko tur iekšā raksta. Ar tiesībām vai pasi būs jau nopietnāk. Un, ja bērnelis kaut kādu pašdrukātu figņu parādīs, bet pārdevēja pārdos, 3reiz mini, kam būs sods.

 

+ pārdevējām diez vai ir iespējams visa veida apliecības iegaumēt.

 

Protams, ir cita lieta, ka ja pārdevējai ir šaubas par vecumu, bet cilvēkam makā ir kādi 3 dažādi ausweisi ar vienādiem dz datumiem - nu gan jau ka ir pilngadīgs, un būtu labi, ja ieslēgtu kaut kādu common sense. Bet tas nav obligāti.

 

vienmēr būs jāvazā līdzi doķi

Uztaisi ID karti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    13

  • Mezavecis

    9

  • Konstatators

    7

  • ediots

    13

Mezavecis

Davai atceramies neseno pagātni, kad pīpētāji gaudoja par to, ka viņus dzen ārā no bāriem, publiskām vietām. Vai kādam gabals nokrita? Normāla prakse pasaulē.

kapēc tam jāapgrūtina dzīvi lielam skaitam
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tada tieši tāpat arī tiesības var uztaisīt un pārdevēja neatšķirs no īstām. Visā pasaulē atlaidēm der, arī Latvijā atlaidēm der, Maximā šņabi nopirkt neder.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

versatīli

 

Jautājums tad sekojošs, ja reiz ID karte ir personu apliecinošs dokuments, tad ar to var veikt visu to pašu ko ar pasi?

 

Ja tā, tad netaisos es viņu staipīt līdzi, jo troļukā atvadoties no maka, es pēctam varēšu skriet taisnoties, ka nejau es ņēmu ašos kredītus u.t.t, vai ko nu vēl var ar svešu dokumentu sastrādāt... Bankas kartes mani neuztrauc, ar svešām var ziemā tikai no mašīns loga ledu skrāpēt, bet ID karte, kas pakāsta kreizī likumu pēc or whateva?

Link to comment
Share on other sites

versatile

nu un gribi teikt, ka ar nospertām tiesībām ašos kredītus nepaņemsi?

Sargāt vajag savas lietas.

 

ediots: skaidrs, ka pasaulē der, tajās vietās kkur ar isic ir atlaide - jo tā karte viņiem ir jāatpazīst un jāpieņem. Lkālā imbabves studenta apliecība gan varētu nedarboties.

Mūsu pārtikas veikali nekad nav pievienojušies ISIC partneriem, cik man zināms. Ja pievienotos, būtu jāpieņem atlaidēm, bet par vecumu - tik un tā diskutabli.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kad aiz stūra kāds sados pa purnu, komā gulēsi nedēļām ilgi kā neatpazīta persona, zināsi, kā staigāt bez identificējošiem dokumentiem apkārt. Tikpat labi var pienākt ments un paprasīt, kas tu tāds. Protams, braukt uz iecirkni personības noskaidrošanai ir ērtāk...

Ja tā, tad netaisos es viņu staipīt līdzi,
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nē. Mēteļa iekškabatā, makā. Vai žaketes iekškabatā. Vasarā iemetu mugursomas apakšā vai pār plecu dibenzelliaskā, un, ja baucu transportā, turu priekšā. Ja ar velo, tad mugursomā.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu redz Versatīle

 

Redz kā mēs no valdības glupībām nonākam pie tā, ka likumpaklausīgs cilvēks beigās sanāk pie visa vainīgs, ka izskatās mazliet jaunāks kā ir (un nevis otrādi!), ka viņam ir jāstaipa līdzi un extra režīmā jāsargā doķi, kurus citādi nemaz nenēsātu (kam man tā ID karte ikdienā vajadzīga??) u.t.t.

 

Greizi kaut kā mazliet sanāk, valdība vispirms nobezdās un tad meklē tam attaisnojumus un paskaidrojumus...

 

Kad aiz stūra kāds sados pa purnu, komā gulēsi nedēļām ilgi kā neatpazīta persona, zināsi, kā staigāt bez identificējošiem dokumentiem apkārt.

 

Atslābsti! Pašam neliekas izcili debils salīdzinājums? Man tikdaudz vēl ir ticība šai valkstij, ka tādā gadījumā pietiks ar nevienam kabatzaglim nevajadzīgu bankas karti ar vādu uzvārdu uz tās...

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Konstatators, tu uzskati, ka sabiedrības vairākums ir tie, kas skaida pēc šņabja un aliņiem un tiek ierobežoti, lai arī ir pilnīgi pretēji, jo normālā sabiedrībā sabiedrībā katrs pirkums nesatur alkoholiskus dzērienus, lai būtu vienmēr jāņem līdz dokumenti uz veikalu.

 

Tu prasīji, kāpēc vajag ID karte - es atbildēju. Akmens laikmeta cilvēkiem jau nesaprast inovacijas...

Pašam neliekas izcili debils salīdzinājums?
Labots - Mr.Līkrocis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nevajag pārspīlēt ar šņabjiem. Ja iet sestdienas vakarā pēc niknā, tad paķers līdzi to ID karti, pasi, tiesības parādīs un neko i neteiks. Bet šajā gadījumā likums jau atkal savā marasmā nonāk teorētiskās galējībās, ka nākot vakarpusē no darba es veikalā nevarēšu expromtom paķert vienu aliņu, ja nebūs visi krutie pers.apl. doķi līdzi...

 

Ja tu to uzskati par nenormālas sabiedrības rīcību, jūtu līdzi...

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai mašīnā, uz velo, mopēda var sēsties bez dokumentiem? Tu vari bez dokumentiem iegādāties šaujamieroci? Vai bankā varēsi veikt jebkādu darbību? Jebkurā slēgta tipa iestādījumā bez dokumentiem netiksi iekšā. Tā var bezgalīgi turpināt, kur nepieciešami personas apliecinoši dokumenti.

 

Man neinteresē problēmas, ka kādam ir slinkums paņemt līdz papīrus. Tad kā kontrolēt pāraugušos padsmitgadniekus? Atcelt vispār ierobežojumus un tirgot sākot no bērnudārza vecuma?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vecumu apliecināt prasa daudz kur pasaulē, tai pašā UK arī. Tas ir normāli. Interesanti būtu uzzināt, ar kādiem papīriem pietiek citās valstīs, varbūt kāds var padalīties ar info.

 

Arī krogā nelaiž jaunos iekšā. Vai arī tur tikai pase ir vienīgais variants?

Link to comment
Share on other sites

Par dokumentiem tiko Līkrocis pateica labi un cieti...

 

A kur vispār cepiens? Man arī pa laikam paprasa sokumentas kad pīpes pērku. Parādu pasi un vienlaikus pasmaidot parpasu: "cik man gadu?", tad pasmaidot pasaku: "paldies par komplimentu, nevar būt ka man jau pāri 30, nevajag tik skaļi teiks ka esmu vecs!". Nu tādā stilā ar humoru. Latviešu pārdevējas saprot un pasmaida. Urlu pārdevēkas nesaprot (runāju tikai LV mēlē principa pēc). Un vēl. Ja bārda ir nodzīta, tad lielāks risks ka man paprasīs dokumentiņu, tāpēc jau menesi neemu dzinis bārdu... :D

 

Kas attiecas uz bealkaholisko alu, kur ir problēma parādīt dokumentus? Parādi bet rokā nedod. Sajauca kasierīte kaut ko. Huļi? Tagad kasieri jāizdrāž? Arī kasieres ir cilvēki. Būtu jūs visi laipnāki tad arī visi b'tu tik pat smaidīgi kā rietumeiropā vai amerīkā. A tādi interneta varoņi, kas ir gatavi izdrāzt kasieri par katru sīkumu. Dzīvē jūs lākm visu laiku kāds drāž. Vai nu ausī vai smadzenēs vai vēl kaut kur.

Link to comment
Share on other sites

Vai mašīnā, uz velo, mopēda var sēsties bez dokumentiem? Tu vari bez dokumentiem iegādāties šaujamieroci? Vai bankā varēsi veikt jebkādu darbību? Jebkurā slēgta tipa iestādījumā bez dokumentiem netiksi iekšā. Tā var bezgalīgi turpināt, kur nepieciešami personas apliecinoši dokumenti.

Jāsaka vēlreiz, ka šajos gadījumos tiešām ir jāapliecina persona. Tiesības vadīt mopēdu, iegādāties ieroci, utt, piešķir konkrētai personai. Vai tiesībām pirkt šņabi arī būtu jāpiemēro tāda pati procedūra?

 

Šajā gadījumā ierobežojums ir izvirzīts personu grupai, nevis katram individuāli. Tātad, pēc loģikas, vienkārši pietiktu apliecināt, ka es nepiederu tai personu grupai.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Topika autora gadījumā marasmā bija nonākusi pārdevēja.

Sorry, nav normāli, ka mans 15gdīgais brālis easy tiek pie stiprā alkohola. NAV. Un ja man tādēļ savu reizi būs otrreiz līdz veicim jāaizkāto vai dziļāk makā jāpalūr - gabals nenokritīs.

Link to comment
Share on other sites

Jāsaka vēlreiz, ka šajos gadījumos tiešām ir jāapliecina persona. Tiesības vadīt mopēdu, iegādāties ieroci, utt, piešķir konkrētai personai. Vai tiesībām pirkt šņabi arī būtu jāpiemēro tāda pati procedūra? Šajā gadījumā ierobežojums ir izvirzīts personu grupai, nevis katram individuāli. Tātad, pēc loģikas, vienkārši pietiktu apliecināt, ka es nepiederu tai personu grupai.

Pirksi alu ar tēta dokumentiem? Sak persona jau nav jāapliecina, ka tik dokuments ir.

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Jā, varētu padomāt, ka kājām neviens nestaigā, ikdienā pa ceļam uz darbu katru dienu (vai stipri bieži) iegriežās bankā atvērt jaunu kontu, pēctam ieskrien nopirkt patronas ierocim, tad apmeklē slēgta tipa iestādijumus ar visu ieroci bla bla bla... Jā, tipiska latvieša ikdiena!

 

Mani arī neinteresē valsts nespēja tik galā ar mazgadīgo alkoholismu... Tās nav manas problēmas, jo likumu ES ievēroju un kur ir rakstīts, ka man nepārtraukti jābūt līdzi pasei vai ID kartei, jo tiesības, isic u.t.t redz neskaitās, neesot attiecīgā likumiskā spēka...

 

Nav runa par to, ka man būtu grūti veikalā parādīt doķus. Runa ir par to, ka mazgadīgo pēc man tagad tas būs jādara defoltā. Ja bieži pārdevēju paranojas pēc pie kases bija reāls tormozs, tad ja šis jaunums reāli dzīvē darbosies kā domāts, tad tormozs būs vēl lielāks + bieži patīkama komunikācija starp kasieri un pircēju, kam doķu līdzi nebūs... :sarkasms:

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Cerams nebūs tik traki. Atceros, vēl vasarā bija diskusija, ka dokumentus vajadzēs visiem. Šodien pa radio teica, ka runa ir tikai lidz 25, tā kā būs normāli.

 

mickys, lasi no sākuma, pase nav vienīgais papīrs, kur virsū ir bilde un dzimšanas gads. Mēs te diskutējam, kurš papīrs ir 'pietiekami stiprs'.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Konstatators,

 

Tās nav valsts, bet sabiedrības problēma, jo dzeršanu popularizē taisni pieaugušie. Tavs teikts nozīmē, ka atbalsti bērnu nodzeršanos un ar savu darbību(bezdarbību) veicini alkoholisma izplatību jauniešu vidū, jo redz tevi aizskar pārdevējas uzaicinājums uzrādīt dokumentus.

nespēja tik galā ar mazgadīgo alkoholismu...

 

Atbildi uz šo jautājumu, un tad auro par savām tiesībām.

Tad kā kontrolēt pāraugušos padsmitgadniekus? Atcelt vispār ierobežojumus un tirgot sākot no bērnudārza vecuma?
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Redziet, puiši, cilvēkiem ir daudz netikumu, kuri gandē savu un līdzcilvēku dzīvi - dzeršana, pīpēšana, pārēšanās utt.

Ja ar pirmajām divām jāpieņem dažādi likumi, noteikumi, lai to vismaz daļēji ierobežotu, tad ar pārēšanos ir vienkāršāk: konditoreju utml. veikalu, nodaļu durvīm jābūt tik šaurām, lai resnīši vienkārši netiek iekšā... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™
:D Datori tak bojā redzi, varbūt tur psihiatra atzinumu par to, ka persona apzinās riskus un lietos datoru ar mēru? Bez tā nepārdos. Varbūt pirms naža vai šķēru iegādes arī vajag dokumentus, ka tev ir vismaz 14 un atbildību par savu rīcību uzņemies pats+ psihiatra atzinums, ka esi stabils, nepārgriezīsi vēnas, vai nenodursi kādu? Filozofēt jau var, bet manuprāt tomēr bērni un cilvēki kopumā jāaudzina tā, lai līdz dzeršanai un atkarībām nenonāk. Tā jau ir sabiedrības problēma, ka narkotiskās vielas ir pieskaitāmas pie ''zac kūl'' kategorijas.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dzīvot vispār ir kaitīgi : D

 

Cepjās jau par šo lielākie alkohola lietotāji.. ak dies` šausmas.. nu būs jāstaipa doķi līdzi, kādas briesmas.. ppc.. : D Pašiem smieklīgi nepaliek no šīs paranojas un problēmu meklēšanas?! Man somiņā pase vienmēr slēgtajā nodalījumā atrodas.. un īstenībā pat nejūtu, ka tā būtu.. un netraucē nekam. Ir pietiekoši gadījumu bijis, kad pēkšņi pasi savajagās. Tiesa.. daudz kur iztieku ar savu vienu citu apliecību un pasi nav tik daudz jāvelk ārā : D Paprasīs veikalā, lai uzrāda.. uzrādīšu.. vai man no tā gabals nokritīs? : )

 

Pēc dažiem gadiem visi jau būs aizmirsuši šito ņemšanos..

Link to comment
Share on other sites

atceros, kā pirms vēlēšanām visi ņēmās... Skaidrs, ka nekas nemainīsies.

Attiecībā uz tuvām gaismām. Nezinu, par ko ņēmās, bet, padzīvojot Anglijā, redzu ļoti labu pamatojumu. Cik reizes neesmu nolamājies, ka ne vella nevar redzēt auto pilsētā pustumsā. Ielu apgaismojums deg, soferis ceļu redz, a ka gājējs ierauga tumšu auto ļoti vēlu, maz kuru interesē.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Man somiņā pase vienmēr slēgtajā nodalījumā atrodas..

Da labi, es nekad mūžā nekādu somiņu nenēsāšu, jo agrāk vai vēlāk 100% ka pakāsīšu. Man vienmēr maks un telefons atrodas kabatās un vēl tur bāzt pasi... pēc pusgada būs metama. Tādēļ arī esmu izņēmis personas apliecību, kas vienmēr līdzi makā. Tiesa, ne jau dēļ alkohola iegādes - neizskatos tik jauns un man nekad nav prasījuši, bet gan dēļ tā debīlā likuma, ka tagad arī iegādājoties munīciju jāuzrāda personas dokuments. Ar ieroča nēsāšanas atļauju, kurā ir foto, redz, vairs nepietiek...

Link to comment
Share on other sites

Kamēr jamie ņemās gar alkoholu, jauniešu vidū jau sen populāri ir citi apreibināšanās līdzekļi, jāsaka arī - lētāki. Ne jau ar sekām jācīnās..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...