Jump to content

Pērkot bezalkoholisko alu prasa dokumentus


aiko99
 Share

Recommended Posts

versatile

@@Vilx- kaut kādas minimālas līdzības gadījumā, imho, var tikt cauri par braukšanu ar mājās atstātām tiesībām komplektā ar vēl kaut ko. Sen sen atpakaļ arī to līdzību nevajadzēja, kad tikai ar rācijas metodi pārbaudīja.

+ nesen viens students bija atkājis, kā, ielogojoties ar i-banku, noviltot personas kodu - tam visādās latvija.lv gan var būt juridiskas sekas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    13

  • Mezavecis

    9

  • Konstatators

    7

  • ediots

    13

Nu, ja ir caurums kaut kādā autentifikācijas sistēmā, tad tas ir cits stāsts. Uzhakot var visu, un tad jebkas var panesties. Bet bez hakošanas?

Link to comment
Share on other sites

Personīgi vēl nav gadījies, bet ja man veikalā paprasīs dokumentu pērkot alkoholu, es to vienkārši atstāšu pie kases. Man ir vienalga, kāds ir likums, kaut kādām saprāta robežām arī jābūt. Sen jau pāri vecums, lai kādam vēl varētu rasties kaut jel mazākas šaubas. Veikalu mums apkārt ir pietiekami, noteikti kādā no tiem būs arī saprātīgs cilvēks.

Kāpēc mūsu valstī atkal viss ir jāpārspīlē, tai pašā Anglijā kasierim ir opcija - domāju, ka ir vecāks par 25. Un ar to visiem pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Nez' kādā psihiskā stāvoklī jābūt,lai tāda sīkuma dēļ celtu traci?
Pārējie sauc vadītāju,spiedz,cep topikus forumos u.t.t
Dotajā brīdī to traci cel tu un vēl viens otrs! Autors tik padalījās ar gadījumu.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sievietes.... Cik daudz laika un līdzekļu tiek tērēts, lai izskatītos skaistākas un jaunākas, bet, kad maximā izsaka "komplimentu", tad ir $#%$$%, kā tu šitā, man taču sen jau kā 30.... Būtu priecājusies, ka tik labi izskatās!

Link to comment
Share on other sites

ISIC nav nopietns dokuments, jo to izdod privāta iestāde. Punkts.

 

Starp citu, ISIC karti var dabūt tikai students, tātad cilvēkam ir vismaz 18 gadu. Ko nozīmē privāta iestāde? Daudzos pasaules muzejos atlaides dod, ceļojumiem, transporta biļetēm atlaides, bet, redz, lai nopirktu prastu padzērienu - privāta iestāde.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ediots, dažas pardevējas pat skatās autovadītāja apliecībā dzimšanas datumu, tikai piemirst, ka šādu dokumentu izsniedz tikai no 18 gadiem :)

 

Baltās, veļuka un cita veida tiesības pilnīgi citādi izskatās un tur lieliem burtiem pat tas rakstīts. Tas ko gribēju teikt, ka pārdevējas bez pases nemaz nepārzina dokumentus, kas var apliecināt personas vecumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet vai tu zini kā autovadītāja apliecība atšķiras no mopēda vai A1 motocikla vadīšanas apliecībām? Nekādi neatšķiras.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
ISIC karti var dabūt tikai students

Zini, cik pirmkursnieku katru gadu ir zem 18? :) + nav garantijas ka Kolumba darbinieks nesataisia isicus saviem čomiem.

PRIVĀTAS IESTĀDES NEIZDOD UZTICAMUS DOKUMENTUS. Viss. Arī verisign digiparaksts iekš lv nekas nav, ja nav noteikt likumā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ediots, dažas pardevējas pat skatās autovadītāja apliecībā dzimšanas datumu, tikai piemirst, ka šādu dokumentu izsniedz tikai no 18 gadiem :)

A1 var dabūt no 16 gadiem. neatceros, bet laikam B1 arī bija no 16 gadiem - tik LV nav ar ko braukt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Bezalkoholisko pārdod pat 7 gadus veciem. Vienreiz kasiere tā nobesīja nepārdodot fizz limonādi, ka nopirku 3 kefīra pakas. Bet, ja nopietni, tad vajadzēja saukt nodaļas vadītāju. Lai kasiere zin, kur ir viņas vieta. Šādu bezkaunību tomēr nevajadzētu atstāt tāpat.

Link to comment
Share on other sites

Jā jā, 90% lubraku tagad kasieri drāzīs. Bet nodaļas vadītāju izsaukt vajadzēja gan, lai galu galā noskaidrotu, no kurienes 'problēmai" kājas aug. Bet nē tak, dzīvē esat lupatas, tik netā varoņi, kasieru drāzēji.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Kasieris, vai izliecies? Pērkot bezalkoholisko alu man līdzi dokumentiem nav jābūt, pie tam ar dokumentiem nav jāplātās, nedzīvojam ideālā valstī, vienu dienu var uzrasties mazcenas telefons, noformēts uz tava vārda, bet pēc tam attopies, ka teiksim tiesības, vai kāda cita personu apliecinoša kartiņa ir ''izslīdējusi''.

Labots - Zābaks���������™
Link to comment
Share on other sites

Latvijas likumdošana paredz, ka dzēriens ar absolūtā alkohola saturu līdz 1,2% nav uzskatāms par alkoholisku!!!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Puiši , ko var ņemties? :) Viss, kas vājāks par 5° nav alkohols, jo ar to piedzerties normāls vīrietis fiziski nevar. Vēders drīzāk sāks sāpēt... Nezinu, varbūt tagadējā ģenerācija savādāka?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Visu ko esmu baudijis, bet šis ir kas jauns...

 

Pērkot bezalkoholisko alkoholu...
Link to comment
Share on other sites

Visi jau laikam piemirsuši, ka vienīgie personu apliecinošie dokumenti mūsu valstī ir Pase un jaunā ID kartiņa.. vadītāja apliecība, etc.. ir bullšits un ir atsevišķu iestāžu izsniegti dokumenti, kas dod tiesības vadīt auto, apliecina, ka esi students etc.. bet nekādā gadījumā neapliecina jūsu personību legāli.

 

Tā kā.. noformējiet ID kartiņu vai nēsājiet līdzi pasi.. un vispār.. beidziet dzert alkoholu un problēmu nebūs :D

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
beidziet dzert alkoholu un problēmu nebūs
Es gan aizrādītu, ka cilvēks akurāt netaisījās dzert šmigu, bet pirka dziru ar alkohola saturu 0% :) Un, reku, problēmas klāt...
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
beidziet dzert alkoholu un problēmu nebūs

 

Pamēģināju, problēmas kā bija, tā palika. Šo ieteikumu laižam podā.

 

Kā saka - alkohols problēmas neatrisina, bet piens jau arī neko neatrisina.

Link to comment
Share on other sites

beidziet dzert alkoholu un problēmu nebūs

Mums jau nav nekādu problēmu saistībā ar to - citiem ir... nu tiem, kas negrib pārdot :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

citēju TVnetu...

 

"Saeimas deputāti šodien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz pienākumu personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, bez pārdevēja uzaicinājuma uzrādīt personu apliecinošu dokumentu."

 

Es kaut ko nebiju pamanījis, vai šitā ir vēl viena spoža ideja?

 

Varbūt braucot ar auto un ieraugot CP ekipāžu arī vajadzēs uzreiz stāties un bez uzaicinājuma rādīt pravas?

 

Kapēc šinī valstī tu pēc definīcijas tiec turēts aizdomās un tev ir jāpierāda tas, ka tomēr neesi pārkāpējs?

Link to comment
Share on other sites

Varbūt braucot ar auto un ieraugot CP ekipāžu arī vajadzēs uzreiz stāties un bez uzaicinājuma rādīt pravas?
Tu taisies apstāties un iet runāt, nu vienalga ko, vai braukt garām?
Link to comment
Share on other sites

@@Konstatators, par ko cepiens? Tev grūti parādīt? Šausmas, cik daudzi ir paranoiski.. tā it kā taisītos kko atņemt :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pārdevējs kas nezin, ka bezalko alus, kvass un kefīrs nav pieskaitāms alkoholam ir nekompetents pārdevējs.

Es personīgi nokomentētu, ka tas ir bezalko, ja kautko iebilstu pieprasītu lai sauc vadību. Kur problēma ?!

 

Likums kas paredz, ka katram būs jāuzrāda dokuments lai nopirktu ir apsurds - tas tikai veicinās rindu rašanos, it sevišķi pirms desmitiem vakarā.

Iedomājieties to cirku kad pensināram jāuzrāda pase lai nopirktu alu. Pensionāra apliecība nebūs personu apliecinoš dokuemnts. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MIGs, tu nesaprati jēgu. Ne jau tagad pensionārus vai rūdītus plenčus ar 2L vanagiem tramdīs. Mērķis ir 16-gadniekiem, kuri izskatās pēc 20-gadnikiem nedot dzert.

Link to comment
Share on other sites

Visi jau laikam piemirsuši, ka vienīgie personu apliecinošie dokumenti mūsu valstī ir Pase un jaunā ID kartiņa.. vadītāja apliecība, etc.. ir bullšits un ir atsevišķu iestāžu izsniegti dokumenti, kas dod tiesības vadīt auto, apliecina, ka esi students etc.. bet nekādā gadījumā neapliecina jūsu personību legāli.

 

Nevienu nerūp, vai pērk tiešām Pēteris Kociņš, svarīgi ir pircēja vecums, tāpēc neņemt vērā citus dokumentus bez pases un ID kartes nav pamatoti.

Link to comment
Share on other sites

MIGs, tu nesaprati jēgu. Ne jau tagad pensionārus vai rūdītus plenčus ar 2L vanagiem tramdīs. Mērķis ir 16-gadniekiem, kuri izskatās pēc 20-gadnikiem nedot dzert.

Jēgu es sapratu, TAČU likumā ir teikts tā, un ja reiz pēc likuma tad jāprasa visiem. Stulbums ne ?!

Tāds kārtīgs American Style ! :sarkasms:

 

Patiesība jau ir tāda, ka pārdevējs ātri piešauj aci un lieliski spēj atšķirt kam var un kam nevar dot to alko un tabaku. Protams, ka tur kur nevar skaidri noteikt prasa papīrus. Tā ir darba specifika un viss.

 

Patreizējā kārtība ir pareiza, ka neprasa nevienal līdz ir aizdomas, ka varētu nebūt 18.

 

Link to comment
Share on other sites

Bļin, atļāvās nabaga kasierīte kāda svarīgajai majestātei-ekselencei sabojāt iepirkšanos pirms brauciena uz ziemas dārzu ar saviem nepamatotajiem pieprasījumiem un nespēju noteikt precīzu vecumu vēl pirms grāfs ir pienācis pie kases. Ja dokumentu paprasīšana kādam šķiet aizskaroša, jo viņš "neizskatās pēc bērna," tad tādam var atbildēt, ka vērtē nevis pēc izskata, bet uzvedības. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Patiesība ir vēl savādāka. Esi pamanījis, kā maksimās mainās pārdevēji? Turklāt pašlaik visa atbildība uzlikta pārdevējam - ja pieķer, to atlaiž un pieņemt nākamo vai arī veikals nomaksā pārdevēja sodu un viss notiek pa vecam. Mazās alko bodes no tā vien dzīvo, ka tirgo visiem pēc kārtas šmigu. Kā pirms 15 gadiem varēja bodēs 15-gadnieks nopirkt šņabi/alu, tā līdz šim brīdim praktiski nekas nav uzlabojies un dzer visi, kam nav slinkums un ir nauda pudelei. Kā gan vēl šo te marazmu var apturēt?

Patiesība jau ir tāda, ka pārdevējs ātri piešauj aci un lieliski spēj atšķirt kam var un kam nevar dot to alko un tabaku.
Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

versatile
tāpēc neņemt vērā citus dokumentus bez pases un ID kartes nav pamatoti

Nu, un kādi tad ir tie "citi dokumenti"? Tiesības? OK. ISIC, rimi karte un vēlēsanu komisijas loekļa apliecības, savukārt, NAV PERSONU APLIECINOŠS DOKUMENTS.

Link to comment
Share on other sites

Ko bļausties, kasierim ir jāpārliecinās par vecumu, nevis personu. Viņšt tak neslēdz kādu līgumu vai uzņemas kādas saistības, ka tik ļoti ir svarīgi apliecināt, personas autentiskumu un jāuzticas tikai vienas valsts iestādes izdotam dokumentam. Skaidrs, ka tas ir labi nepārdot šņabi līdz 25 gadi, bet vienīgā iespēja nopirkt uzrādot pasi, ir par traku. Tad, kad valsts definēja personu apliecinošu dokumentu, ne jau par šņabi bija runa. Tak kaut kādu saprātīgu elastību vajag atļauties. Citādi pagadīsies kasē tāds versatile un kārtējais topiks par jocīgu kasieri.

 

Tas tā kā man reiz neļāva žāvētu desu paciņā sūtīt uz Vāciju, redz pastam tur ir kaut kādi muitas noteikumi. Es taču neiešu ar ierēdņiem lamāties, vienkārši aizgāju uz citu pasta nodaļu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

vispār šis likums neko nemaina, kas gribēs dzert , tas dzers, tikai sagādā neērtības tiem, kas izskatās jauni

Link to comment
Share on other sites

Ar neērtībām bieži pietieks, atturēs svārstīgos un tādus, kam patiesībā tas nav tik būtiski, lai piepūlētos.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nepiekrītu, ja gribēs, tad dabūs, ja nē - tad nepirks

tas no paša pieredzes

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

kuram problēmas, var iet uz točku. tur papīrus neprasa, ar karti arī gan (sīkpiržiem raksturīgi pat 30 sant. par košļenēm maksāt ar karti) neļaus maksāt .

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Paga, godīgi sakot man ir mazliet pie kājas, ka šo likumprojekta izmaiņu mērķis ir ierobežot alko tirgošanu tādiem izstīdzējušiem un noaugušiem buldogiem, kas savos 17 gados nez kapēc atgādina 30. gadniekus, tādējādi maldinot pārdevējas. Tas ir labi, jā, bet kapēc tam jāapgrūtina dzīvi lielam skaitam cilvēku līdz 26 (t.i. visiem kam 25 vēl jārāda), tai skaitā arī man (25), kas sen vairs neizskatās pēc 18. gadniekiem, bet kam tagad, ņemot vērā likuma (?) formulējumu, vienmēr būs jāvazā līdzi doķi un pērkot vakara alēnu bez uzaicinājuma tie jārāda pārdevējai, pat tad ja viņai tas nemaz neinteresē, jo šī labi redz, ka nu tur stabili ir 18+++, bet nu nē, tagad likums prasa lai es uzrādu un ja es nerādīšu, tad pēc definīcijas es būšu pārkāpējs. Un neuzrādot doķi, likums pārdevējai neļaus pārdot, pat tad ja viņai nav šaubu par pilngadību un pārdošanas likumību.

 

Tā? Vai atkal valdība greizi formulējusi savu labo gribu?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...