Jump to content

Eiro 2014


jakslis
 Share

Recommended Posts

tur valdība vada valsti,pie mums administrē budžetu.

 

kur tur?

UK, kas koloniālisma laikā izlaupīja pusi pasaules un tagad dzīvo uz naudas atmazgātājiem no trešās pasaules valstiņām?

Link to comment
Share on other sites

Mezhavecim laikam apnika, pēdējais, kas ir palicis ir vēl Versatile, kas mēģina , bet domāju, ka nesanāks ieskaidrot neko jakslim&co, staarp citu ieaku jakslim aizbraukt kaut uz to pašu Uk pastrādāt par to pašu minimālo un dzīvot tieši tāpat kā Latvijā (dzīvoklī,mājā nevis karavānā vai vienā mājā pa 10 cilvēkiem), gribēšu redzēt kā ar savām 800 mārciņām iztiksi :)

Mājas īre 400-500

Nodoklis par māju apmēram 150

Siltums, elektrība ap 80-100

Tv licence 10

Kopā jau pat lētakajā variantā ir 650 mārcinjas par 4 sienām, paliek pāri 150 ar kurām ir jātiek uz darbu, jaēd utt... :)

Link to comment
Share on other sites

Nav ko dramatizēt, 300-400 par istabu Londonā ieskaitot visus iespējamos saistītos rēķinus. Ja jau salīdzina ar Latviju, tad vajadzētu salīdzināt līdzvērtīgi. Cik Latvijā cilvēkam paliks pāri no tiem 144 latiem, ja viņš gribēs dzīvot īrētā divistabu vai trīsistabu dzīvoklī viens pats?

Link to comment
Share on other sites

Cepaties, kā tādi ēzelīši IA. Bet ietekmēt jūs tāpat neko nevarat. Kā brauca uz ārzemēm strādāt, tā brauks, kā nemaksāja nodokļus, tā arī nemaksās, jo nodokļus mūsu valstī maksā darba devējs, darba ņēmējs ir tikai situācijas ķīlnieks. Kā ieveda kontrabasu, tā arī ievedīs, jo tas tika un tiek no valsts struktūrām piesegts (Vaška&co). Priekā!

 

p.s. Es valsts iestādē nestrādāju un man algu nemaksā no nodokļiem, tāpēc man ir bezrūpīgāka attieksme pret nodokļiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Protams, var jau teikt, ka eiro pretinieki neko nesaprot. Personīgi man nav antipātijas preit eiro, es tikai nesaprotu, kā tas izmanīs esošo situāciju Latvijā uz labo pusi. Viss, ko var dzirdēt officiālajā viedoklī ir dažādi finansiālas un finansiāli spekulatīvas dabas argumenti ar cerību pieskaņu. Lētākas kredītu izmaksas, lētāki norēķini, investori gaida rindā ,utt. Tas, ko es nesaprotu, kā, piemēram, eiro tiem pašiem investoriem atrisinās infrastruktūras trūkumu, pieejamo darbinieku kvalifikācijas problēmas, sarežģījumus ar varas iestādēm un iedzīvotājiem, vai vēl kādus apstākļus, kas attur investorus te ienākt jau tagad. Mainīt nodokļu sistēmu, izglītibas sistēmu, arī eiro ieviešana neparedz. Ja eiro ieguvumi viarāk ir politiski, tad tā arī cilvekiem vajag teikt. Teiksim, tā mīlīši, lats apdraud mūsu valsts suverināti, vajag vēl kādu papildus garantu atbalstam, citādi var iznākt ziepes. Tas būtu saprotami. Bet kad saka, ka eiro salētinās tirdzniecību, jo vairs nevajadzēs mainīt valūtu, tad nesaprotu. Tiem, otrā pusē, arī būs tāda pati tirdzniecības salētināšanās, jo arī nevajadzēs mainīt valūtu, un mēs atkal būsim turpat, kur mēs esam tagad.

Link to comment
Share on other sites

Daudzi valūtas maiņas punkti aizvērsies un to darbinieki, kā nu kurš... ;)

 

Ak jā, pasūtināju no VSSA izdruku par stāvokli manā 1 pensijas līmenim. Tur man uzrādīja uzkrājumu 40 000+ Bet kas tie ir, tā nepārprotami klāt nebija pierakstīts. Kautkādi punkti? Šogad tie varbūt ir lati, bet nākamgad jau eiro? Priekā!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pastāsti kāpēc man iekš UK būtu jāstrādā par minimālo??cik zinu tad uzreiz varētu atrast darbu par 1600minimālo plus apmaksāta dzīvesvieta.

 

Pastaasti man kur un kaads darbs tas ir? Es pavisam nopietni gribu zinaat...

Link to comment
Share on other sites

Lai tak strādā tā pārdevēja par 140Ls,bet es gan tā un šitā ,un man ir viss.

 

Jautājums jau ir viens - cik daudz viņa ir darījusi, lai nebūtu pārdevēja ar 140lvl algu?

Latvijā nav kastu sistēma - ja piedzimi zemākajā kastā, tad tur tev būs dzīvot visu dzīvi.

Cilvēkiem taču būtu laiks saprast, ka sociālsims, kad labi maksāja par to vien, ka aizgāji uz darbu, ir beidzies.

Gribi lielāku algu - attīsti savas kompetences līdz līmenim, kad kāds būs gatavs par to Tev maksāt vairāk

 

Bet kad saka, ka eiro salētinās tirdzniecību, jo vairs nevajadzēs mainīt valūtu, tad nesaprotu. Tiem, otrā pusē, arī būs tāda pati tirdzniecības salētināšanās,

 

Vieniem "tiem" (Rietumu pusē) eiro jau ir un tirdzniecība rada problēmas tikai mums, jo mums ir lati.

Otriem "tiem" (Austrumu pusē) eiro nav un nebūs. Ja musm būs eiro un tirdzneicība notiek eiro tad mums nekas nav jākonvērtē, bet viņiem ir (bet tā jau ir viņu problēma).

Link to comment
Share on other sites

Kopā jau pat lētakajā variantā ir 650 mārcinjas par 4 sienām, paliek pāri 150 ar kurām ir jātiek uz darbu, jaēd utt...

Kaut kā aizbraukušie pamanās vēl arī maksāt šeit ņemtos kredītus,un vēl arī piekrāt.

Laikam zog :).

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

gribu teikt, ja cilvēkam galva ir uz pleciem un rokas ir pareizajās vietās, tad arī Latvijā var normāli dzīvot un nopelnīt ģimenei normālu iztikšanu, bet ir jau mums tādi, kas paši neko nevar izdomāt, izglītība nav un tikai gaida, lai kāds ar pirkstu parāda - dari šo, dari tā, un pēc tam gaudo, ka neko te nevar nopelnīt

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

ne vienmēr ir vajadzīga augstākā izglītība, pietiek, ja apgūsti labu profesiju, piemēram labi metinātāji, virpotāji-frēzētāji ir visu laiku Latvijā pieprasīta un augsti apmaksāta profesija

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ja pieņemtu ka visi pēkšņi ,,atīstītos,, un darītu tā lai nopelnītu sev ko cienīgu tad tu paliktu te viens pats ar sev līdzīgajiem

 

Tu pilnīgi kļūdaini saprotu ekonomiku. Ja 90% rimi pārdevējas aizbrauktu (un arī pārējais lētā darbaspēka kontingents), tad rimi būtu spiests pacelt algas līdz normālam līmenim un attiecīgi pielitk arī preču cenas. Man personīgi tas īpaši netraucētu....

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Vai arī vienkārši masveidā ieviestu automātiskās kases...

Link to comment
Share on other sites

Grūti diskutēt ar cilvēku, kas pat nevar sekot līdzi un atbildēt par tēmu.

 

Es runāju, ka ja aizbrauks 90% mazkvalificēto un nevis 90% no visiem.

Un paskatoties kāda ir vidējā alga - mazkvalificēto varētu būt ~30%.

Link to comment
Share on other sites

kas vainas rimi pārdevēju kvalifikācijai? viņas labi pilda savu darbu, bet daži sludina, ka ar to nepietiek, lai par savu darbu saņemtu pienācīgu algu. vajagot vēl citu kvalifikāciju? kas tā būtu par kvalifikāciju, kuras dēļ rimi maksās lielāku algu? atbildes nebūs, manuprāt.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Mjā... Visiem koledžas un maģistra grādus, visiem labas vietas labos birojos ar labām algām, a kas ta strādās?

Nav svarīgi, vai nopelna 200 vai 600 nosacītās naudas vienības, svarīga ir pirktspēja, lai nevajadzētu pazemoties un varētu cilvēcīgu dzīvi vest, par ekstrām nemaz nerunājot.

Tiesa, tad gan arī ir kaut kas jāražo, visi nespēj radīt un būt par kaut kā autoriem.

Melnais darbs IR kādam jādara, tas arī nekad nav bijis cieņā, par tā darītājiem joprojām ņirgājas, bet nav arī vairs tie laiki, kad vienu daļu sabiedrības otra, mazākā, par cilvēkiem neuzskatīja. Jeb vai tomēr Orvela sacītais par vienlīdzību arī šodien ir tikpat aktuāls?

Link to comment
Share on other sites

Melnais darbs IR kādam jādara, tas arī nekad nav bijis cieņā, par tā darītājiem joprojām ņirgājas, bet nav arī vairs tie laiki, kad vienu daļu sabiedrības otra, mazākā, par cilvēkiem neuzskatīja

Gribētu cerēt, ka pie mums kādreiz novērtēs to, ka katrs darbs ir cienījams, un nicināt vajadzētu tos pabalstu prasītājus, kas sēž mājā, neko nedara, un galvenais - nemaz nemēģina neko mainīt!

Link to comment
Share on other sites

Vai tad pārdevēja ir mazkvalificēts darba spēks????

 

Es par pārdevēju strādāju pilnas darbadienas jau 13..14 gados ( un jā, es zinu, ka tas nesaskan ar likumu un blablabla ). Biju pat apguvis zināmu meistarību - iemanījos klientiem par prieku vafeles/konfektes uz prasītajiem apaļajiem gramiem jau ar pirmo piegājienu iesvērt ar precizitāti +/- 10g, bieži vien mats matā cik vajag.

Pārdevējam pietiek lai būtu valoda zināma, lai nezagtu un nenarkotos.

Vēlams, lai mācētu kaut mazliet rēķināt ( tagadējās pārdevējas uz kalkulatora rēķina, cik jāizdod no 10 latiem, ja nopērk, teiksim, 2.87 Ls preci ) un lai sejā būtu vismaz mazliet vairāk inteliģences nekā šiem puikām (klienti savādāk muks prom) :



1308867005.jpg

 

 

Grāmatvede - kaut mazliet kvalificēts personāls, tur vismaz 40 (?) stundu kursi jāpabeidz un jāspēj bilanci sastādīt. Bet pārdevējs - nu piedodiet, ja vien neesi konsultants, tad pietiek, ka atceries kā iesist kasē pirkumu vajadzīgajā sekcijā. 13..14gadīgs vidusmēra skolnieks to spēj - viņš ir augsti kvalificēts darbaspēks? Grūti iedomāties vēl nekvalificētāku.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

konsultantiem ir vajadzīga kripata šarma (attēlā redzamie puikas arī neder) un lai nebūtu kritis uz mutes.

 

Tātad nonākam pie secinājuma, ka ne pārdevēja, ne pārdevēja-konsultanta profesijā nav nepieciešama kāda īpaša kvalifikācija. Tad jau šoferis ir kvalificētāks - kursi vairāku desmitu stundu apmērā jāiziet.

Link to comment
Share on other sites

Off par tēmu. Es aizdomājos ,kas notiktu Latvijā,ja visi aizbraukušie atgriestos....Nākošā krīze..darbs tāpat visiem nebūtu..Bet tagad vismaz lielākā daļa ārzemēs sapelnīto arī daļēji tērē Latvija.Es ar ģimeni nu minimums gadā no 4000-6000 ls. jau gadus piecus.Tas protams nozīmē,ka tiek nomaksāts PVN,kas aiziet valsts budžetam. Bet par tēmu. Protams esmu par eiro Latvijā,jo mani finansiāli tas maz skars.Vairāk plusi,nevajadzēs naudas mainīt(laiku kavēt)vienota valūta ar Igauņiem,Somiem kur bieži braukāju.Bet protams dēļ eiro žēl Latvijas pamatiedzīvotāji un it sevišķi pensionāri un maznodrošinātie.Jo šā vai tā no eiro cietīs viss stiprāk cilvēki ar zemiem vai vidējiem ieņēmumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc pēdejiem opozīcijas politiķu paziņojumiem,ož pēc referenduma par jevro ieviešanu. Ja būs referendusm, tad ieviest jevrikus neizdosies un labi vien būs. Ja jau lielāka daļa tautas negrib tos jevrorubļus tad arī nevajag. Es balsoju pret iestāšanos jevrosojuzā un ar prieku nobalsošu pret eiro ieviešanu.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Studēt obligāti nenozīmē universitāti.

Studēt vispirms nozīmē MĀCĪTIES (un mācīties var ne tikai universitātē un ne tikai klasisko izglītību), apgūt ko jaunu, ar ko tev izskatās ir pasmagas problēmas.

Labāk būt "lietpratējam ar darba laiku līdz 21iem, pat 23iem vakarā", saņemt minimālo un visu pārējo laiku nopļurināt pa tukšo boot forumā.

Ar to noteikti var daudz sasniegt :sarkasms:

 

Nezinu kāpēc dažiem ar zinātniskās bakstīšanās metodi visu apgūstošiem samoučkām ir tāda alerģija kaut pret kripatu teorētisko zināšanu, kuru tik bieži (paši atzīst) viņiem pietrūkst lai sapratne par tēmu paceltos citā līmenī. Paradokss.

Lai varētu darīt ko interesantu, bieži vien ir jāapgūst šis tas garlaicīgs.

Bet ego liedz darīt garlaicīgas lietas vai 40+ gadu vecumā vēlreiz sēsties "skolas solā" (nav jāsaprot burtiski).

Sevi pārlauzt nav viegli. Viss jaunais dzimst caur sāpēm.

Ērtāk ir sēdēt komforta zonā...

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kāpēc dažiem ar zinātniskās bakstīšanās metodi visu apgūstošiem samoučkām ir tāda alerģija kaut pret kripatu teorētisko zināšanu, kuru tik bieži (paši atzīst) viņiem pietrūkst lai sapratne par tēmu paceltos citā līmenī.

Sapratnei par tēmu ir jārodas no prakses,teorija palīdzēs to sapratni padziļināt ,pacelt līmeni,kā saki,bet ,ja tas būs vajadzīgs.

Patreiz ir tieši otrādi,ja tev ir papīri(par teoriju)tad esi topā,tas nekas ,ka no reālas darbības nejēdz ne vella.

Kā rezultāts greiza piem.ražošanas vadīšana pēc teorētiskām zināšanām(bez sajēgas ,ka dzīvē/praksē viss ir daudz piezemētāk).

Tieši tāpat kā šeit aprakstītie teorētiskie labumi no Eiro ieviešanas.

Bet reāli(praksē),cenas ,dzīves izmaksas augs ,un kopējais(nevis atsevišķu indivīdu grupas) dzīves līmenis kritīsies(Igaunijas piemērs,ar ko sākās šī tēma).

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

Gribētu cerēt, ka pie mums kādreiz novērtēs to, ka katrs darbs ir cienījams,

 

Nevajag jaukt kopā morāles vērtības - "cienījams" un ekonomikas - "mazkvalificēts darbaspēks".

Es nekad neatļaujos pret pārdevējām izturēties ar necieņu un pat citreiz ir sanācis "nolikt pie vietas" dažus pārāk piekasīgus pircējus.

Bet tas nemaina to, ka ir amatu kategorija, kuriem nepieciešamās iemaņas apgūst pāris dienu laikā jebkurš normāls cilvēks, nekad nepelnīs daudz.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
un ar prieku nobalsošu pret eiro ieviešanu.

Tātad tu uzskati ka lats no eiro ir jāatsaista?

Link to comment
Share on other sites

To Didzis: #693

 

Un kad kārtējo reizi panesīsies baumas par lata nestabilitāti, būsi pirmais rindā, kas mainīs latus pret eiro :D

Labots - Damn
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr esmu gribējis dzīvot neatkarīgā valstī un nekādus sojuzus neatdzīstu. Pirmajos ulmaņlaikos bez jebkādas "jevropas palidzības" Latvija ļoti veiksmīgi saimniekoja. Tad nāca krievu sojuzs ar no izrietošajām sekām. Pēc neatkarības atgūšanas latu varbūt arī nebija daudz, bet tie bija vērtīgi un nevienam uz Īriju strādāt braukt nevajadzēja. Tad iestājāmies jevrosojuzā un drīz vien nāca krīze. Tādi nu ir vēsturiskie fakti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mja, dažu cilvēku augstprātība pret vienkāršo darbu darītājiem ir apbrīnojama. Tas, ka sistēmā ir acīmredzamas kļūdas, viņus pilnīgi neinteresē, jo pašus neskar. Kaut vai fakts, ka par minimālo algu var strādāt tikai divu kategoriju cilvēki, tas ir ļoti jauni, kas vēl dzīvo kopā ar vecākiem, vai jau tik gados, ka viņiem viss jau ir, plus vēl tas, ka viņiem ir jādzīvo tiešā savas darbavietas tuvumā. Vai tiešām jums liekas normāli, ka aizbraukt 2000km strādāt par minimālo ir izdevīgāk nekā tepat, kaut vai 50km attālumā? Un ko darīt ar skolotājiem, medicīnas darbiniekiem, vasts iestāžu darbiniekiem, kuri arī nav dikti tālu no minimuma? Vai arī tiem ir nepietiekama kvalifikācija ar visiem viņu augstskolas diplomiem? Un pensionāriem? Kādu kvalifikāciju vajag viņiem?

 

Tāpat tie pārmetumi par pabalstu ņēmējiem. Varētu padomāt, ka tiešām ir dikti liels, ja reiz izvēlas nestrādāt. Gribētos atgādināt, ka arī strādāšana prasa papildu izmaksas un ko darīt, ja tuvējais 'rimi' ir 50km attālumā? Vai tiešām 'lielie' pabalsti ir pie vainas, ka cilvēks izrēķina, ka strādāt nav izdevīgi? Un cik vispār ir Latvijā darbavietu, kurās maksā pietiekami, lai uz tām varētu izbraukāt tālāk dzīvojošie? Ko tad tiem tālākiem cilvēkiem darīt? Protams, mēs zinam, ko viņi dara.

 

Lielākā problēma ar eiro, manuprāt, ir ka daudzi redz, uz kā rēķina tas tiek panākts. Eiro ir kļuvis par pašmērķi, nevis līdzekli dzīves uzlabošanai. Jo vairāk viņi runā, ka šī ir vienīgā iespēja, ka pēc tam vairs nebūs, jo lielāka man par to pārliecība. Kādu atsaucību var gaidīt, ka liela tautas daļa ir pārāk daudz ziedojusi, lai valdība varētu ievērot bagāto klubiņa kritērijus sīkaļām. Būtu jau labi, ja pēc eiro ieviešanas tiktu mainīta arī nodokļu sistēma, kaut ņemot piemēru no tā paša bagāto klubiņa, bet neesmu manījis, ka kāds par valdībā runātu. Šobrīd man izskatās, ka no eiro būs tikai daži īstermiņa ieguvumi, tā teikt, ja dabūsim zivi tāpat, štrunts par makšķeri. Dombrovskis būs dabūjis lielisku ierakstu cv un pats aiztinies prom, pie savējiem.

 

Interesanti, vai Latvijas Bankai arī vēl pēc eiro ieviešanas būs jātur rezerves? Varbūt tai vienkārši ir ļoti dārgi ilgstoši noturēt stabilu latu, tādēļ tik cītīgi aģitē par eiro?

Link to comment
Share on other sites

Štrunts par makulatūru, lai būtu. Ja šobrīd Latvijas Bankas rezervēs skaitās ap 5 miljardi eiro un 7 miljardi dolāru, kas ir izvietoti kaut kur pasaulē. Kur tie paliek lata likvidācijas gadījumā? Vai Latvijas valstij būs iespējas/tiesības šo naudu ieguldīt pašai savā ekonomikā?

Link to comment
Share on other sites

Ar trim kilogramiem zelta pēc grūbām un ūdens točna neiešu, tam man pietiks arī ar 1 latu. Pietika vakar, pietiek šodien un pietiks arī vēl rīt, pilnīgi noteikti.

Bet, protams, Tu jebkurā laikā vari pie manis nākt ar 3kg zelta pēc ūdens un grūbu biezputras, cik vien spēsi apēst, jebkurā laikā.

 

Varbūt mācību grāmatās un kaut kad nezināmā nākotnē zeltam nebūs vērtības, bet ne šodien. Tāpat mēs visi zinam, kas, diemžēl, notika ar tām tautiņām, kam zelts nebija vērtība, kas to mainīja pret spīgulīšiem.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
notika ar tām tautiņām, kam zelts nebija vērtība.
,

kā tu to domā?

pasaulē iedzīvotāji palielinās, pārtikas pietrūkst jau tagad, reiz tas vadzis lūzīz

Link to comment
Share on other sites

kaut vai amerikas pamatiedzīvotājus

 

Ja pārtikas trūkst, tad kāpēc vesala rinda nāciju uztraucas, ka aptaukojas.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...