Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

Partyman, tai laikā,pa dienu, klausījās poļus uz garajiem viļņiem. Tie jau bija mums kā "rietumi". Radio Luxsemburgu labi varēja uztvert tikai vakarā, kad tumšs palika. Es pat dipolu biju uzstiepis precīzi uz Luxsemburga sfrekvences lai kvalitatīvi varētu uztvert. Vairs neatceros, bet kādus 150m garš bija.

Link to comment
Share on other sites

Jā,vienu brīdi bija mode ar maģīšiem staigāt apkārt un skaļi tā klausīties,ij pats savā laikā biju grēkojis,tagad intereses pēc iemetu aci ebay pastīties cik ta lentinieki maksā-ak tu jēziņ,nez vai viņi jauni tik maksāja cik tagad tur tās cenas,ārprāts kaut kāds  :shok:

Link to comment
Share on other sites

Par to,ka spoles smuki griežas, ir jāmaksā. Kasešniekā neko redzēt nevar, vaot tie tapēc lēti.

Link to comment
Share on other sites

AIWA AD-F660 (skaistums),

 

 

Par gaumi jau nestrīdas, bet man Aiwu (un kasetnieku vispār)  smukums asociējas ar šamo (AD-6900).

Bet diemžēl pa dārgu penzim (Ebay līdz 300 EUR)- iztieku ar bik nesmukāku, bet toties lētāku  Aiwa M600... :sorry:

 

res_1251375713.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Tas tak bombox, nevis kasešnieks.

Krievi vēl viņus sauc par "balalaikām". Es ar neņemtu tādu, nu OK, par velti varbūt paņemtu.

Link to comment
Share on other sites

Neko tu nesaproti, šis sen jau izgājis no audio sadaļas uz kulta sadaļu, tāpat kā vecs SAAB 900 vai 99 un folksvāgena vabole.

Link to comment
Share on other sites

Man "galva padilusi"... es nemaz laikam visus maģus, kas man bijuši - pat atcerēties vairs nespēju...

Pirmais arī ir bijis "Vesna-202", mazs pārnēsājams mono kasetnieks :) klāt viņam varēju skarties tik ar vecāku stingru atļauju. Tēvam tur skanēja Visockis, mammai - Čelentāno 79-tā gada "Soli" albums... Pašam man arī bija piešķirtas vairākas PSRS ražojuma kasetes MK-60, kurās varēju rakstīt kaut ko no radio vai TV Ermanbrika "Varavīksnēm".

"Vesna-202" pārdzīvoja 3 garantijas remontus (kaut kas nebija labi ar to mehāniku) un aizceļoja atpakaļ uz rūpnīcu... Tad nāca nākamais "gadžets".

Un Laid Back nav ne vainas :) īpaši "Keep Smiling" (1983) albumam - vēl joprojām mājās ik pa laikam viņu uzlieku.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Ja vēl atkaņošanas galviņu, uz ausi pēc mūzikas, var kautkā ieštellēt, tad ieraksta nu točna labāk uz ausi neregulēt. Pilnīgi piekrītu Tornis, nav nopietni maģi regulēt bez mēraparāties. Principā mūsdienās mēraparātus var aizstāt laba datora skaņukarte. Būs gan skaņu ģenerātosr, gan oscilogrāfs, spektra analizātors un pat goniometrs. Fiksāk jau ar profesionāliem mēraparātiem, bet var arī ar skaņukarti.

 

 

:sorry: >> gan oscilogrāfs...iespējams - bet, galvu azimuta pareizai iestādīšanai prasās 2-staru Osciloskops

      ...uz ausi iestatīt: galvu augstumu...iespējams, ja zin ko darīt - autors to jau iepriekš darījis, vai redzējis - kā to dara!

                                 galvu azimutu - diez vai izdosies bez mēraparatūras.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag pārspīlēt par to galvu regulēšanu... oscilis un viss pārējais nepieciešams, lai skaņas/ieraksta traktu precīzi noregulētu :)

Bet ne galvas.

 

Kas?, uz aci neprotam galvu noregulēt?, lai pareizā slīpumā ir pret lentu un vadotnēm.

Galvas augstumu arī taču varam saskatīt attiecībā pret lentu vai rakordu.

Azimutu var pieregulēt pareizi ierakstītai lentai Stereo signālu salaižot uz Mono...

 

Nu nav tā nekāda "raķešu zinātne".

Link to comment
Share on other sites

Kā sāku ar klases ballīšu apskaņošanu,tad skolas balles, radiomezgls, diskotēkas

 

...līdzīgs stāsts iz dzīves.

 

 

 

 

 nu nevajag pārspīlēt par to galvu regulēšanu...

 - oscilis un viss pārējais nepieciešams, lai skaņas/ieraksta traktu precīzi noregulētu

   Bet ne galvas.

   Kas?, uz aci neprotam galvu noregulēt?, lai pareizā slīpumā ir pret lentu un vadotnēm.

Galvas augstumu arī taču varam saskatīt attiecībā pret lentu vai rakordu.

 

Azimutu var pieregulēt pareizi ierakstītai lentai Stereo signālu salaižot uz Mono... Nu nav tā nekāda "raķešu zinātne".

 

 

mjā...var jau var priekš sevīm tā rīkoties, vai čomakam ( par pāris aliņiem ) - es noteikti neuzticētos šādam spečjukam.

UN, ja vēl sagribēsies ko iebakstīt lentā >> galvu azimutam jābūt absolūti precīzam >> 1* (grāds - leņķiskais lielums ir jau brāķis )

:drinks: Ieraksta galvai azimuts ir pat ļoti būtisks.

 

Un Laid Back nav ne vainas īpaši "Keep Smiling" (1983) albumam - vēl joprojām mājās ik pa laikam viņu uzlieku.

 

o...jā, palaimējās ( J.Lapinskis ) 2T ieraksts bantē, ar pēc 30 skan vairāk kā supperīgi !!!

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Es savā laikā galviņas augstumu regulēju ar tā saukto "attīstīšana smetodi" Ieraksta gabalu signāla, jaunā lentā, vienā virzienā, tad otrā, lentu iemērc šķidrumā, kurā magnētiskais pulveris iekšā, Kad lenta nožūst, tad smuki var redzēt, cik simetriski četri celiņi ierakstīti. Tur vesala tehnoloģija bija,kā no vecas lentas to magnētisko pulveri iegūst, kādā šķidrumā suspensiju taisa, lai viss sanāktu. Nu jā, tas tagad laikam kosmoss būtu.

Melvins, jā var jau uz aci un ausi maģi regulēt, bet tā Tu nekad nepanāksi ieraksta un atskaņosanas traktu no 40Hz-18kHz pa nullēm. Krieviem tak pat gosts pieļāva -6db uz augšām, bet man tas nederēja. Tapēc viss tika regulēts ar aparātiem un ļoti precīzi. Galviņu pareizi noregulēt ir baigais čakars. Vēl tak bija ne tik vien azimuts un augstums, bet cik galviņa izbīdās pie lentas. Bija jāregulē, lai blakus stoikas lenta "centrējas" aiz augšas un apakšas un vidus nespiežās pie vadotnes. Atceros to mehāniku kā murgu. Neticu, ka kāds mūsdienu magnetafonu fans ir uz ko tādu spējīgs. Jaatdzīst,ka krievulaikos parasta tauta tā nemocijās. Kā nu skanēja tā skanēja. Tas tāpat kā tagad lielākajai daļai klausītāju pilnīgi apmierina MP3.

Link to comment
Share on other sites

Galviņu pareizi noregulēt ir baigais čakars.

 

 

:drinks: Respect >> spečukiem >> un Didzim ... tie vīri, kas savlaik ir krāmējušies ar lentiniekiem būs sapratne par lietām ko runā !!!

              ja grib pēc Гост un vēl labāk - vajag nopietni  papūlēties lai tas krāms ar labi rakstītu !!!

              modificēju gan Olimpus, gan Elektronikas...ar 1-klassi vais ne,neee ( jo neatmaksājas ieguldītais darbs )

              pirmkārt jau lentas transportmehānisms...a lentas ta saudzējamas ar labiem ierakstiem.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Jā, kungi un biedri, viss ir pareizi - gan nostaļģija, gan magnetofonu kā sugas izmiršana. Piekrītu, ka tas nav piemērotākais rīks kvalitatīvas mūzikas atskaņošanai un ikdienas lietošanai mūsdienās, bet pastāv taču arī tādas lietas, kā hobijs kaut vai. Cik noprotu, Vitālijs to lietu ir ievirzījis nopietnās sliedēs, bet tikai ar 0xx klases aparātiem. :)   

Paldies Tornim un Didzim par informāciju un atmiņām majaku un līdzīgu maģu pārbūvē, apmēram kaut kas līdzīgs arī man ir padomā, arī par siksnas piedziņu, jo tie piedziņas rullīši ir tomēr sakaltuši un cieti, neapaļi, izraisa vibrāciju un troksni, laikam arī palielina detonāciju, jaunus atrast vai izgatavot nav reālu iespēju,  jauna siksna ir mīksta, no kvalitatīvakas gumijas, nekā tā bija 30 gadus atpakaļ padomijā. Bet nez no kurim laikiem atmiņā palicis, ka maģiem ar belt drive ir bijis lielāks detonācijas koeficients (padomju ražojumiem). Palabojiet, ja nav tā. Arī padomju aparātiem to siksnas piedziņu bija maz, vismaz 80to, 90to gadu. 

Link to comment
Share on other sites

Skatos lentinieku mednieki aktivizējušies ne pa jokam,vakar tajā sludinājumā bija olimps003 un majak001 kopā ar 60 lentām,aizmetu meilu,bet skatos jau ka sludinājums izņemts,kāds jau paķēris uzreiz,cena visam kopā bija 95 ls.

Link to comment
Share on other sites

zynoj,

Labrīt, Labdien un Labvakar.

 

Nezinātājs tirgojis... Tam Olimpam tīri simpātisks izskats bija (nenojāts), tādi iet parasti 150Ls +uz augšu, pat kaut kādi "nojāti" aiziet par 120Ls.

Tur 1-mais zvanītājs noteikti arī visu komplektu nopirka :)



ps: par galvu regulēšanu vairs nestrīdēšos.

Link to comment
Share on other sites

Skatos lentinieku mednieki aktivizējušies ne pa jokam

 

nju nav vērts krāmēties:  ar II-klasses lentiniekiem

- varbūt dažs labs no I-mās klasses aparātiem:

 ( Орбита 106,107 Ростов 105, Илеть 110, Идель 001 - pieskaitāms pie I-klasses maģiem.

- un protams 0-grupas lentinieki, atmaksājas ieguldīt noteiktu naudas summu.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Bija, bija siksnas piedziņa. Mjakam un līdzīgiem aparātiem bija unificētā kinemātika ar rullīti. Tādas kinematikas bija šausmīgi daudz saražots un tapēc rodas iespaids, ka citu variantu nebija. Ar starprulli ļoti viegli realizēt ātrumu pārslēgšanu. Kam maģim vajadzēja ceturto un devīto robu, man nav dots saprast. Nu jā, tas tak bija širpotrebs un tauta gan jau lentas taupīja. Ar siksnu vajag speciālas formas škivoku un i tad gadās, ka siksniņu nomet. Detonācija Majaka kinemātikai vairāk bija no neprecīzā un vieglā švunkrata. Kā nu virpotājam Vasjam uz pohām sanāca tā bija ar to detonāciju. Bija tādi eksemplāri, kad švunkrats ļeperējās buksē jau no rūpnīcas. Protams, starprullis arī nebija nekāds cukurs un arī ļeperējās. Ar siksniņu viss palika labāk, bet tad vajadzēja virpotāja pakalpojumus. Pats tiku virpojis un nebija tas nemaz tik vienkārši, vajadzēja precīzi trāpīt ātrumu. Rullim ar siksnu ta virsma liekta un ei nu trāpi īsto diametru. Ņēma lentu, nomazgāja mazu gabaliņu magnētiskā slāņa, tad nomērija 19,05 metrus un atkal nomazgāja magnētisko slāni. Tālāk jau darbs ar hronometru. Uzreiz varēja uzzināt, par cik procentiem lentai nepareizs ātrums. Vai tad kāds mūsdienās ko tādu darīs?

Link to comment
Share on other sites

  Nezinātājs tirgojis... Tam Olimpam tīri simpātisks izskats bija...(nenojāts)

 

 

- pēc izliktās bildes ( ss.lv ) tas magītis izskatijās pēc Электроника МПК_004С 

  tiku piedāvājis starta cenu kā: 100 ls

- laikam tas bij Olimps-003, jo uz SMS pat neatbildēja...no dzīves - ir dažādi ļaudis redzēti

 

 

 

 

 

- padomju aparātiem siksnas piedziņu bija maz, vismaz 80to, 90to gadu.

 

mazliet palabošu: II - klasses lentinieki visi darbojās ar skriemeļu palīdzību ( 9 un 19 ) ātrums gumijas vairāk nekā vajag. 

                            I - klasses lentinieki...parasti trīsmotornieki, gumijas elementi - lentas piespiedējrullītis un, dažam labam gumijas ātruma pārslēdzējs >> Орбита 106, 107, 108

                           0 - Klasse >> trīsmotornieki >> kloni no ReVox-A700 lentinieka.

                            Mаяк-001, Elfa-001 >> kloni no Akai.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

nju nav vērts krāmēties:  ar II-klasses lentiniekiem

Ierakstam -100% jā, sportiskas un tīri eksperimentālas intereses dēļ - ir idejas ar ļoti maziem līdzekļiem uzlabot nenodzītai Astrai 110 lentas traktu. Žēl, datora gļuks noēda gandrīz pabeigtu postu par šo tēmu. 

Kā redzat, 0 klase maksā 100 Ls un uz augšu, bet vai skanēs ierindas biedram kaut vai 2x labāk?

Uzradās pazudušais--

Jā, Vitālij, darba ir daudz jāiegulda, daudzas lietas šiem ir uztaisītas slikti, nekvalitatīvi, un tieši tāpēc ir interese ar minimāliem līdzekļiem dabūt no viņa ārā maksimāli Labu skaņu. Uz nekādu ";hi-endu", protams, nav ko i pretendēt, bet pieklājīgu skaņu , es ceru, ka varētu, vismaz, lai viņs; skanētu labāk par širpotrebu. 

 

 

Tā Astra tika dabūta par kopīgi izdzertu polšu, stāvoklis ne īpaši labs - uzsprādzis tīkla kond-ors, sācis degt tīkla vads, viens kanāls jaudas past-am nosvilis , arī universālajam kropļoja, podkatusečnikiem asis izdilušas, smēre visās vietās, kur tai ir jābūt, vai nu sakaltusi vai arī tās vispar nav bijis. Tā lūk tai laikā tie maģi tika ražoti un ekspluatēti.
Pašlaik lielākā daļa šo lažu ir savesta kārtībā, jaudas gals ir izravēts, skaļruņi izņemti, tiek revidēta murgainā komutācija uz p2k bāzes - ņemti nost liekie vadi (jaudas un ieraksta). Nu vismaz tagad tiek daudzmaz normāli vilkta lenta, uz Sojuza rakstītā lenta skan atbilstoš šim aparātam, kas arī uz doto momentu bija vajadzīgs.
Šim maģim būs tikai 19. ātrums un, par cik augstu kvalitāti uz viņa tāpat nedabūt, ir dažas idejas, kā ar ļoti maziem līdzekļiem uzlabot lentas traktu, iepriekš neko neatklāšu - iespējams nospārdīsiet, ja izdosies, uzrakstīšu un ielikšu bildes

 



Nu, re kārtējā Astra , pat 209. aizgāja no ss pa 15 Ls. Nekā jau īpaši laba viņā nav, izņemot lietu alumīnija rāmi un salīdzinoši labi skanošu priekšpast. Nu dizains tā - kam māte, kam meita, kam kleita. Kaste - pārnes vibrāciju uz citām virsmām. Mazliet atklāšu - ir doma to alumīnija rāmi vai korpusu iemontēt - iekarināt granīta pamatnē, tālāk modings vai kaut kā tā. :shok:  

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

nu nez kas tajā astrā var skanēt ? tur tak shēmas ir prastuma kalngals. 3 tranzistori + krievu elektrolīti ....imho uzpūsta tā lentu padarīšana. Ja nu vienīgi tādu astru krogā kā dizaina elementu. tur nav kam sakarīgi skanēt.

Link to comment
Share on other sites

Nu, re kārtējā Astra , pat 209. aizgāja no ss pa 15 Ls. Nekā jau īpaši laba viņā nav, izņemot lietu alumīnija rāmi un salīdzinoši labi skanošu priekšpast. Nu dizains tā - kam māte, kam meita, kam kleita. Kaste - pārnes vibrāciju uz citām virsmām. Mazliet atklāšu - ir doma to alumīnija rāmi vai korpusu iemontēt - iekarināt granīta pamatnē, tālāk modings vai kaut kā tā.

...p.s >> bez obid - šodien aizgāja Olimp-003 pa 60 ls.

- ja viss darbojas, sviestmaizes cena!

vēlāk var darboties un darboties...modernizēt, uzlabot atskaņošanu, ierakstu.

 

...Astra lai paliek vēsturei!

Ir vēl visādi lentinieki: Sanda, Rostov, Ilet, Sojuz, Snežet-110 a kur problēm kaut no šiem modeļiem pakamt.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Jā.. tik nopietni te visu sarakstījāt, ka no malas palasot, var sākt škist, ka bez lietošanas instrukcijas izlasīšanas, bez aizsargtērpa un ķiveres, labāk vispār nevienu lenšu magi neslēgt iekšā.. :O :D

bet dzīvē viss ir savādāk.. 

nu vismaz Juglā..

Nu paregulēju es to Sony uz "ausi", noliku horizontāli un papētīju lentas/galvu sakritību..

nu es saprastu vismaz daļu šo "izvirtību" ja es gribētu kvalitatīvi rakstīt no LP un vēl tirgot..

bet man jau īstenībā no tā Sony vajag tikai divas lietas

1.paklausīties "svema" vecās.labās lentas un

2.mani jaunieši "zīmējās" klases biedriem, ka klausās uz lentām,no yotube vilktos, 

2012 gada hitus..

domāju ka  ne uz ko citu arī neiespringšu, jo cik saprotu, tad no šī konkrētā

Sony arī neko vairāk sagribēt nevar,

regulē tur kaut vai ar NASA aprīkojumu...

vai kā?

Link to comment
Share on other sites

Jā.. tik nopietni te visu sarakstījāt, ka no malas palasot, var sākt škist, ka bez lietošanas instrukcijas izlasīšanas, bez aizsargtērpa un ķiveres, labāk vispār nevienu lenšu magi neslēgt iekšā.. :O bet dzīvē viss ir savādāk..

 

 

protams, reāli dzīvē viss ir savādāk...lielākoties procees tiek vienkāršots.

man šis process ir pat ļoti svarīgs - ja taisos kādu no saviem kollekcijas maģiem notirgot kādam melomānam...tā jau ir goda lieta!

- pariktes galvu korrekcijām.

post-63199-0-72559500-1361945497_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu jo tubes bezkvalitātei sviesta pieeja ir kā reiz adekvāta :D hipsteriem der!

Link to comment
Share on other sites

Ja jau nevajag, tad nevajag skaņas kvalitāti un tā bija arī krievulaikos. Neba nu visi baigi čiņīja magnetafonus. Faktiski vismaz 90% klausītāju nekad abi stereo kanāli vienādāk neskanēja un ierakstot skaņu parasti augšas pazuda. Nenoliedzami, tāds bija vairākums klausītāju, jo "nevajag". Es tikai vienu nevaru saprast, nah** tad vispār vajag magnetafonu? Kā dizaina elementu istabā? Kā verķi ar kuru pazīmēties klasesbiedru priekšā, jo piektais iphone jau visiem ir? Kā nostaļģiskas atmiņas par jaunību, kura vairs neatgriezīsies? Manā uztverē magnetafons ir domāts kvalitatīvai muzikas ierakstīšanai - atskaņošani un tam jādarbojas nevainojami. Protams, es saprotu, ka mūsdienās to ir gandrīz neiespējami panākt uz trīsdesmit gadus vecas mašīnas un tapēc oponeju mģu faniem.

Vienu ideju jau es pametu, vajag pluginu audio plaijerim, lai uz darora ekrāna griežas magnetafons. Otra ideja varētu būt kādā Majakā iemontēt MP3 plaijeri un tad lenta griežas tikai smukumpēc. Vot tā jau būtu fiška, savienot maģa vadību ar plaijera vadību. Skaņa noteikti būs kvalitatīvāka kā no nojāta maģa ar drūpošām lentā, Ne tur galviņu metīs ciet un ,galvenais, abi kanāli skanēs vienādāk. Pietiks ar vienu lentu, jo varēs to dzīt kamēr caurspīdīga paliek. Galu galā, mērķis tak būs sasniegts- lenta smuki tinās, klasesbiedri skaudībā ar saviem piektajiem iphone zobus griež un pašam krāniņš uzreiz no lepnuma garāks izstiepjas.

Labi , neņemiet ļaunā un tas nebija domāts te ne uz vienu foruma biedru konkrēti. Man vakar jauni puikas atnāca un gribēja lai kautkādu vecu Sonāti ar devīto robu atdzīvina. No sarunas tā i sapratu, ka viņiem skaņas kvalitāte neinteresē, ka tik var ar maģi zīmēties un kičīgi izskatās. Acīm redzot, jaunatnes vidū tas tagad skaitās kruta, ka tev ir magnetafons. Manā jaunībā bija tāpat- dzīve iet pa spirāli!

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

saprastu vismaz daļu šo "izvirtību" ja es gribētu kvalitatīvi rakstīt no LP un vēl tirgot.. bet man jau īstenībā no tā Sony vajag tikai divas lietas 1.paklausīties "svema" vecās.labās lentas un 2.mani jaunieši "zīmējās" klases biedriem, ka klausās uz lentām,no yotube vilktos, 2012 gada hitus..

 

 

var jau arī tā...kā ir, tā ir - minimālas investīcijas, pieticīga skaņa.

kā tagad atceros pirms gadiem 5. ieejot jebkurā muzikas veikalā kautrīgi sāka parādīties LP_Vinildiska ripuļi...protams uz vietas ietestēt Vinildisku nevarēja, jo nebij Vinil_Griežgaldiņa.

:sorry: - lēnām sāk kasešnieki atdzīvoties, lentiniekiem cenas ar sakāpušas visai labas.

 laikam jau tikai modes lieta...tā visa padarīšana.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Nu tā jau gluži nav, ka man neinteresē laba skaņa...

bet es pats tiešām neesmu tik gudrs un man nav aprīkojuma, lai es spētu to maģi kvalitatīvi saregulēt..

 No forumā rakstītā sapratu ka Vitali un Tornis to varētu, bet jums tāpat, cik sapratu ir pietiekoši ko darīt,turklāt es varbūt nemaz neesmu tik bagāts,

lai pienācīgi attalgotu šo jūsu darbu.. un   .t.t.....

tā kā  klausīšos pagaidām tā, kā ir.. un gaidīšu labākus laikus,

katrā ziņa Paldies visiem par padomiem.

Link to comment
Share on other sites

Sviestc...

...nu bet klau!, Tu kaut ko ta "Soņkai" arī paregulēji?, vai vienkārši apskatījies? + samierinājies, ka lentas birst ciet.

 

Tas galvu slīpums pret vadotnēm + augstums bija pareizs?

Azimuta skrūvi atradi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas galvu slīpums pret vadotnēm + augstums bija pareizs? Azimuta skrūvi atradi?

 

 

primāri - pietiek jau ar galvu izpēti zem stikliņa...padilušas, padilušas un saplaisājušas...orginālās vai nomainītas pret citām galvām.

 neko nevaram ieteikt pirms bildi neesam redzējuši studijā !!!

 - ja ir padilušas, neko nevajag grozīt...kaite ārstējas: slīpējot un tad seko pulēšana, pulēšana...vai ejams vienkāršāks ceļš - mainam uz jaunām, ja ir interese pa nopietnam!

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Majakā iemontēt MP3 plaijeri un tad lenta griežas tikai smukumpēc

 

 

Kādu laiku atpakaļ tāda doma arī man bija ienākusi galvā, tikai - likās, kam to vajaga. Izrādās, sāk jaunatnes vidū kaut kāda interese parādīties. Varbūt, ka sanāk kaut kāds biznesa projekts, kā Kaspicham ar analogo sintezatoru.  :) 

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

viestc... ...nu bet klau!, Tu kaut ko ta "Soņkai" arī paregulēji?, vai vienkārši apskatījies? + samierinājies, ka lentas birst ciet.   Tas galvu slīpums pret vadotnēm + augstums bija pareizs? Azimuta skrūvi atradi?

nu to visu es papētīju..

pieregulēju "uz aci"

skaņa palika labāka, aukšas parādījās vairāk..

rakstīt gan vēl neesmu mēģinājis..

Kura tad tur ir azimuta skrūve?

Groziju galvām tik tās, kuras ar atsperi apakšā, galviņas rāmi līmeņojošās,laikam...

 

par to lentas biršanu, kā jau minēju, otro reizi klausoties to pašu lenti, galva vairs tā nesmērējas.... 

Link to comment
Share on other sites

neiespējami panākt uz trīsdesmit gadus vecas mašīnas un tapēc oponeju mģu faniem.
 

Nu nevadzētu krist galējībās - vai nu ūberkvalitāte, vai mp3. Paši labi zināt, cik % cilvju ir kvalitatīvas atskaņošanas iekārtas (vinils, pastiprinātāji un akustika), ir taču arī vidusmēra aparatūra, uz kuras var bez riebuma klausīties augsta bitreita mp3, flacu un arī vecu, bet nenojātu unlabi saremontētu/uzlabotu 1. vai pat 2. klases maģi, jā arī Labu kasešnieku. Par ierakstīšanu un labu ierakstu lentā, ko atskaņot, protams ir cita runa. Un diez vai par līdz 100 Ls pirkts nodzīts 0xx klases aparāts pie tās ūberkrutās aparatūras skanēs labāk, līdīs āra visas lažas, ko varbūt uz viduvējas aparatūras nemaz nedzirdēs. 

Nu apmēram tads domu gājiens, kā var pielietot vecus, nenojātus, labā vizuālā stāvoklī esošus, čaklam rokām salabotus un uzlabotus, modificētus un arī modingotus maģus.  :drinks: 



Sviestc, neticu, ka no vecām lentām gūsi kādu muzikālu baudījumu, drīzāk no tā tev apriebsies magnetofonija kā tāda. Pašam bija pieredze, vairāk kā desmit gadus atpakaļ visas tika izmestas, gan Svema, gan Slavič, gan Orto, ilgāk par 20 gadiem nenoturējās. Kapitālistu lentas tomēr skan ievērojami labāk, uzreiz rodas interese rosīties ap maģiem. :yahoo: 

Link to comment
Share on other sites

Cemobil, pareizi Tu visu saki, vidusmēra klausītaji un tādu ir vairākumā. Man uzreiz rodas jautājums, nu kam vidusmēra klausītājam vajag magnetafonu? Vai lai baudītu anakogo skaņu, vai lai kičīgi izskatītos, kā magnetofona spoles griežas. Vidusmēra klausītājam, uz vidusmēra aparātiem, noteikti labāk skanēs MP3 ar augstu bitraitu, nevis nojāts krievu Majaks. Man tomēr šķiet, ka tā tagad tāda modes lieta un ar magnetafonu vari būt "pirmais puisis ciemā". Nē,ja kāds tiešām grib maģi restaurēt un pat uztaisīt labāk ka krievulaikos, tad cita lieta. Tad var apgūt daudzas mehāniskas lietas, elektriniku, skanulietas un iegadāties mēraparātus, kuri vēlāk noderēs. Tad es esmu tikai par tādu darbību un domāju, ka te forumā, vecie buki, neligs konsultāciju.

Link to comment
Share on other sites

Nu, es varētu, kājas izstiepis, sūcot kafiju, vēlīgi ļaut kādam manu acu priekšā sajāt savu magnetofonu, jo man pagāja kādi 20 gadi, līdz es sapratu, kas tur, kāpēc un kā :D

Link to comment
Share on other sites

Tas gan tiesa, magnetafonu sčiņīt, nav draiverus skaņukartei uzinstalēt. Man arī, no sava pirmā ģimenes magnetafona Gintaras, gadi pagāja, kamēr iemācijos, kā magnetagons jāregulē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...