Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

tās ir tukšas jeb ierakstītas lentas? Čupa konkrēta. Manas 200+ ne tuvu nestāv klāt

 

:sorry:lentas ar ierakstiem: 2T un 1/4T no ierakstu studijas Maskavā.

ar pasūtiju 10 gab. bantes ar 2T ierakstiem no Vecajiem arhīviem.

Tukšas Свема, Славич 550м. Б-3716 atrodamas vēl kaimiņos: LIetuva, SanktPeterburga, Maskavā gan padārgi sanāk.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Kā var atšķirt, kuras ir Lapinska vai cita līdzīga darboņa lentas, un kuras ir pārrakstītās? Ko nozīmē tas, ka lenta ir plastmasas kastē?

Link to comment
Share on other sites

Viens no drošākajiem veidiem - normāli rakstītāji - JL, Monis, uc - vienmēr pārlīmēja rakordus, pie tam izmantojot profesionālo, tādu mazliet šaurāku un piena baltu speciālo skoču, kas nesmērējas. Nu, vēl sarakstu lapiņas, kas uz aci bija atšķiramas, kaut darboņi bija pamanījušies tās rotoprintēt un ražot pirmo kopiju no JL lentes, uzdodot kā īsto. Plastmasas kaste nenozīmē neko.

Link to comment
Share on other sites

Kā var atšķirt, kuras ir Lapinska vai cita līdzīga darboņa lentas, un kuras ir pārrakstītās? Ko nozīmē tas, ka lenta ir plastmasas kastē?

 

:sorry:pirmais kritērijs: sākotnējaa versija

- pēc rokraksts uz kastītes sānu malliņas.

- garais rokkords ( zaļs, zils...sarkans un dzeltens - kas trāpījās pa rokai >> ne mazāk kā 1m. )

- lapiņas laika gaitā var sadalīties gabaliņos...vienkārši sadrūp ( var tikt atjaunota...ieraksta kvalitātie jau no tā nemainās )

- lentas sākumposmā - pilotsignāls 0 db. līmenim

 

un ko var spriest par Pilotoņsignāla esamību: atskaņojot šo signālu - vienkārši runājot var spriest mar maģa tehnisko stāvokli no Audio_Signāla plūsma caur visu traktu.

- sākot ar maģa galvu, priekšpastiprinātājs un signāls maģa izejā.

- ja atskaņo lentas sākumā Pilotsignālu: ( L / R kanāls pie 0 Db., jābūt vienādiem pēc indikatoru rādijumiem, ja kas - meklē problēmas sakni.)

 

apmēram un īsumā viss.

post-63199-0-19291800-1358330166_thumb.jpg

post-63199-0-48570900-1358330184_thumb.jpg

post-63199-0-26654000-1358330204_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Testa signāls sākumā - nepieciešamība ieturēt vienādu 0 līmeni ieraksta un aiskaņošanas laikā, varētu būt saistītaar Dolby B izmantošanu. ;) Tikai reti kam bija tā kastīte mājās, pārsvarā tiem, kas paši nodarbojās ar lenšu rakstīšanu. Liekas vel olimpam vai elektronikai bija tā klasiskā kompander trokšņu slāpēšanas sistēma.

Labots - Reader
Link to comment
Share on other sites

Vitālij, a es? :)

Tu tagad ar Torni nodarbosies + par mani piemirsīsi...

Mani 1 000m.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Par cik, apmēram, varētu pārdot lentas(piecsimt metrīgās) ar nezināmiem ierakstiem? Stāvējušas istabā.

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Pielauju, ka zinu, jo manā redzes lokā ir tikai viens cilvēks, kuram ir šāds Sony maģis, kuru viņš pats ir salicis kopā no diviem neejošiem. Bet šeit gan viņš neganās.

Link to comment
Share on other sites

Kontaktus vajag? Tak var ņemt un tai pašā Ebay meilu aizsūtit. Pats galvenais ka nav svešvalodā jāsazinās-droši var rakstit latviski vai po russki un zini ka sapratis,tikai tas vāks sanāk dārgāks par lielāko dalu vinilgaldiņu kas še tiek piedāvāti. Un tumšās krāsas ir dārgāki :).Pats galvenais ka ir ari noiets produktam.Tam pašam tirgotājam piedāvājumā vāki dažādai tehnikai.

Link to comment
Share on other sites

(atradu jau - jautājums dzēsts)

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Jaaaa.Tad jau kaut kādu iemeslu pēc nevēlas reklameties. Varbūt audio_spoks var kā lidzēt?

P.s. Sagaidits sūtijums no UK- 25kg. :)

Link to comment
Share on other sites

Kaut kad, tīri sporta pēc labprāt iepirktu kādu 1000m spoli + arī kādu 1000m banti (4 ceļu, ar kvalitatīvu ierakstu), tīri smukumam :) Varbūt būs pēc Jaunā Gada Vitālijam jāuzraksta... (man kā reiz pāris mīļas plates iekrājušās, kuras nav uz CD - jāiedzen uz lentas).

 

 ... ar laikiem ir naprjazonka - bet, ka pasūtijumu varu veikt noteiktā laika sprīgi.

     ( stereo ieraksts lentas abos virzienos...iesaku 2T ierakstu veikt - ar 4T četrceliņu maģi nolasīsies tīri labi !!! )

     ( 2T un 4T ierakstu atšķirība ... 4T var salīdzināt apmēram kā solists izpilda partītūru kad deguns ir pilnībā ciet un neskan kā vajadzīgs! )

Link to comment
Share on other sites

Radiomājā uz lentēm līmējamās lapas jau daudz neatšķīrās. Kur tu šādus arhīvus esi saglabājis? :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

No Vecrīgas Alksnāja ielas studijas meta ārā šāda tipa lentas. Bija žēl, savacu pilnu bagāznieku, izšķiroju, internetā pieejamās un nelietojumās izmetu, kadus 40 ruļļus paturēju.

 

P. S. Pārsteidz tas, ka ņemot vēra apstākļus:

  • ka tā nebūt nav gluži pirmās kopijas
  • ka lentas ir ap 25 gadus vecas
  • ka lentas ir CCCP ražojuma

pārrakstot ar STM-610 caur labu ADC datorā augstā izšķirtspējā, saspiežot uz 256 VBR mp3 apkart vazāšanai, daudzi no ierakstiem skan ļoti spēcīgi kvalitatīvi pat no mp3.

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

Nu, loudness war tolaik nebija, ar SNR cīnījās, nevis saspiežot _visu_ , ko var saspiest, bet gan provējot visādus dinamiskos pekstiņus a la Dolby B C S un dbx. Manām ausīm ar daudzi vecie ieraksti tīkami skan. Ir arī jauni, kas labi skan , tiesa.

 

Radio studijā rakstītie (paldies Slavam, Grinbergam, Savickim uc par atbildīgo attieksmi) gandrīz visi skan ideāli.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, man kaut kur laukos mētājas pārītis tās ritmiskās ģimnastikas plates.

 

VIA Radar un VIA Opus, jopcik.

 

Diez šīm lentām arī ir tā pati slimība, ka no vecuma magnētiskais slānis sāk lobīties nost neatgriezeniski sabojājot lentu un aizd*ršot maģa transporta mehānismu un galvas? Ārzemēs pret to parasti cīnās ar t.s. tape baking jeb lentas turēšanu krāsnī pie konkrētas temperatūras konkrētu laiku. Un tad kādu laiku lenta ir normāli spēlējama un oksīds nelobās nost.

 

 

Un vispār... Nav starp to lentu kalnu aizķēries kāds no Radar studijas albūmiem? Zinu, ka tās plates Rīgas skaņuplašu rūpnīcā tiražēja. Visu netu esmu izmalis, un viss, ko var atrast ir drausmīgas kvalitātes vinila ripi.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Nu!... ka tik izmest ārā :) a padalīties?

Nu Jazznfunk.

Ekh!

(ne man, ne sev, ne Sašam).

 

Pirms metat kaut ko laukā - ieliekat te forumā info, varbūt kādu Tas interesē ;)

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

No Vecrīgas Alksnāja ielas studijas meta ārā šāda tipa lentas.

 

Свема -- Шосткинское производстенное обьединение -- Магнитное лента -- Тип А4615-6Р / 1000м. 1984г.

- laba lenta arī pēc 30 gadiem, nekas lieks nost nebirst.

Link to comment
Share on other sites

Kāds zina, kur atrodas tas 16 celiņu Telefunken maģis, ar ko savulaik Radiomājā veica visus studijas ierakstus?

Vai vispār tos 2 collu ierakstus kāds arī arhivēja? Vai arī nomiksēja stereo māsteru un pēc tam dzēsa nost un lietoja atkārtoti?  Un kas ir noticis ar to drausmīgi dārgo Neve pulti?

 

Un kāda ierakstu tehnika bija Melodijas studijā (cik noprotu tā arī ir tā pati Rīgas skaņu ierakstu studija Alksnāja ielā)?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Tornis.

Es tam visam nesekoju līdzi tik detalizēti. Alksnāja iela, vēl kas...

Jazznfunk iepostēja tiko :) Pirms pāris dienām.

 

Informācija ir svarīga. Ja kaut ko met laukā, kas pašam nav vajadzīgs - padod ziņu citiem.

Bet nu labi.

katram savas zemenes.

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Dabūju pirms gada vai vairāk. Tie, ko izmetu bija krievu šansoni, ar kuriem pilns internets. Diez vai kāds būtu laimīgs ar tam lentām. Ir vēl lietuviešu tautas mūzika un pasakas :D

BTW šī konkrēta lenta, kas augstak bildēs, bija tāda, kurai AF varēja dabūt PILNĀ lentas garuma turot pirms galviņām regulāri spirtotu (96%) vates kociņu, savādāk ēdās ciet. :)

 

Ar tiem ierakstiem, ko saciparoju, varu padalīties. Bet Jums jau gribās tās bantes :) Vispār jau nav īpaši argumentējama pamatojuma, kāpēc man viņas būtu vajadzīgas. Mani interesē digitalizešanas process un rezultāts.

 

Izvadāja mani pa to studiju - neko digitālu es tur neredzēju. Analogie krāmi ejoši un neejoši. Žēl, bet gan jau paliks neejosi, jo rezerves daļas ir dārgs prieks. Kāds vecs ADC, DAT's un citi sīkumi. Analogais Studer 920 (?) dēlis gan ir skaists :) Bet nu viņi tur stāv un stāv un stāv. Diezin vai tur tiem aparatiem tiek taisīta nopietna profilakse katru gadu.

 

Dabūju arī demo lentas ar uz vietas rakstītiem kora ierakstiem deviņdesmitajos - nu neteikšu, ka labi skan. Nav slikti, bet ir dzirdēt labaki ieraksti.

 

Pie tā vīra, kas mani tur vadāja, e.t.c gan es gribetu aiziet. Večuks ar saviem uzskatiem, bet nenoliedzami gudrs un zinošs!

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

lenta, kas augstak bildēs, bija tāda, kurai AF varēja dabūt PILNĀ lentas garuma turot pirms galviņām regulāri spirtotu (96%) vates kociņu, savādāk ēdās ciet

 

Šamais process tikai pie lentas Diditālā processa - tas ir lentu maksimāli kvalitatīvi atskaņo lai mazāk būtu jākrāmejas digitāli to pielabojot_koriģējot.

>> Priekš klausīšanās nav ne vainas.

Labs (mehānisms vai drīzāk uzparikte) ir Tembr-2M >> pirms dzēšanas galvas ir vadotnes čaula kurā ievieto samitrināta filca kapsulu, kura rotē ap savu assi un pie reizes novāc vai savāc lieko magnētisko slāni no lentas.

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Nu, digitāla pielabošana, izņemot skaļuma pacelšanu, ja vajag, ir sekas cēloņiem, kas nav novērsti pie lentas atskaņošanas ciparošanas procesā. Sarakstīju visu 24/96. Izejmateriāls ir, tagad, ja ir vēlēšanās, var arī digitāli bakstīties.

Link to comment
Share on other sites

Viens vecs videoinženieris no LTV arī stāstīja, ka savulaik 2" videolentas mēdza parādīties gan kapitālistu ražotās, gan vietējās. Vietējās, salīdzinoši, esot bijušas tik sūdīgas, ka viņš smējās - taisītas no kuģubūves rūpnīcā savāktās rūsas.

 

Kaut kā baigi neticas, ka momentā ar magnētisko pārklājumu aizd*rsta galva skaitās normāli. Varbūt tikai "škoļnaja" lentām. Cik zinu, tad rietumos ar to cīnās ar lentas karsēšanas metodi, lai to, kas nāk nost uz kādu laiku "pieceptu klāt", nevis ieraksta slaucīšanu nost no lentas ar filca gabalu.

Vairāk izklausās pēc stāsta no sērijas "In Soviet Russia..."

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Tagad arī es esmu pievienojies magnetofonistu pulkam - nopirku Astra 110 + Radiotehnika S30(2 gab.) + 30 lentas, ideālā stāvoklī(lietojuši pensionāri), par 10Ls. :)

 

post-95282-0-95247400-1358608521_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...