Jump to content

maģiskais vārds: Magnetofonija


Vitalii
 Share

Recommended Posts

"Состояние нового"? Neizskatās, drīzāk izskatās pēc tāda, kurš virtuvē pie plīts turēts.

Link to comment
Share on other sites

"Состояние нового"? Neizskatās, drīzāk izskatās pēc tāda, kurš virtuvē pie plīts turēts.

 

Es teiktu, ka izskatās neslikti :)

Včibrikais vāks jānoņem + maigi ar ziepjūdeni jānomazgā...

 

Olimpiem tie priekšējie metāla vāki vispār bija samērā pašvaki rūpnieciski apstrādāti - lentu putekļi samērā smuki uz viņiem sēdās virsū. Un kad mēģināji patīrīt, tad bieži vien tā visa šņaga ar krāsu nāca nost... Rezultātā lielākai daļai Olimpu tie priekšējie paneļi beigās izskatījās tādi neviendabīgi pelēki...

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Paldies par izskaidrojumu, ja ir tā, kā tu saki, tad šim eksemplāram nav ne vainas. Tomēr "Состояние нового" tāpat šis neatbilst, drīzāk "Очень хорошее состояние".

Link to comment
Share on other sites

Ak, būtu 004. ...

 

:sorry: ...nju negribas Jūs kaitināt - ir 004 ( "Состояние нового" - vēl orginālās plombes saglabātas) ar galvu 6B24.H5У - saucamais taurenīts - laikam jau ReVox kopija vai kas tamlīdzīgs !!!

       ** kas vainas šam modelim: arī 005C

http://www.reklama.lv/lv/technics/audio/tape_recorders/_group1/9919498.html#4

 

 

Olimpiem tie priekšējie metāla vāki vispār bija samērā pašvaki rūpnieciski apstrādāti - lentu putekļi samērā smuki uz viņiem sēdās virsū.

 

- puteklis no lentas sēdās virsū_pielipa dēļ statikas...labi saelektrizējās - princips kā pulverkrāsošana.

 

 

 

Un kad mēģināji patīrīt, tad bieži vien tā visa šņaga ar krāsu nāca nost... Rezultātā lielākai daļai Olimpu tie priekšējie paneļi beigās izskatījās tādi neviendabīgi pelēki...

 

- netika izvēlēts pareizais mazgāšanas vai kopšanas līdzeklis - tas gan. Melnajiem paneļiem nebij ne vainas, pelēcīši gan dabūja trūkties! 

post-63199-0-82032000-1366799135_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Man nevajag "sostojanije novogo" , man vajag "v nerabočem sostojanii" un lēti :)

Vakarā parādīšu, kas palicis pāri no 004 -tās Elektronikas, ko nopirku pirms nedēļas :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

man vajag "v nerabočem sostojanii" un lēti

 

pacietību un vēlreiz pacietību - tas būs laika jautājums.

reizēm jau gribas izcili labu mantu atrast - starpība, lēti tas nav gan..kaut vai tas pats eBaU.de vai com.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Melnajiem paneļiem nebij ne vainas, pelēcīši gan dabūja trūkties!

 

Nu bet tieši tā... pelēcīši :)

Link to comment
Share on other sites

Solījumu jāpilda;

Elektronika 004K - patreizējais stāvoklis:

 

post-81709-0-80959800-1366820518_thumb.jpg

 

Iegādātas rezerves:

 

post-81709-0-68307400-1366820648_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Elektronika 004K - patreizējais stāvoklis

 

Baigais konstruktors :)

Nu bet ārējie paneļi ta visi ir?...

 

Galvu papildinājumi gan smuki.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Elektronika bija vienā gabalā, es tagad to dalu pa reizinātājiem. Galvas - 2 komplekti 2 ceļu un viena dzēšanas galva pa visu lentes platumu - daudz labāk, kā 2 atsevišķi ceļi.

Link to comment
Share on other sites

VISS!!, arī man jāķeras klāt tam AKAI.

 

1) abi vecākie Lielo banšu brālīši,

2) jāķeras klāt - vispirms jau jātīra...

 

post-94023-0-95744700-1366909527_thumb.jpg

post-94023-0-92276300-1366909544_thumb.jpg

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Kamēr blakus forumos te hifirastijas teorētiķi gudri irš viens uz otru un apmainās laipnībām, es lēnā garā nodarbojos ar hobiju. Tā kā virpa pieejama un virpotāji ar padomu arī, tad kopīgiem spēkiem ir izgatavota dekoratīvā cepurīte uz Olimpa rullīša. Paldies Jānim par mērījumiem. Olimps lēnām ceļas no pelniem :)

 

post-81709-0-92667600-1366960745_thumb.jpg

 

(laikam vēl jānopulē, lai smukāk).

Link to comment
Share on other sites

 

 

(laikam vēl jānopulē, lai smukāk).

 

Viņš man liekas nemaz no rūpnīcas tāds "mega" nopulēts i nenāca (pat ar tādām viegli sataustāmām rieviņām, cik atceros).

Apskati LongJohn bildi, man liekas - ka tā arī jābūt.



plkst. 19:30, aptuveni.

AKAI ir iztīrīts + palaidās :)

1) mehānika - Ok, (varbūt padodošajam rullim varētu būt nedaudz lielāks nostiepums),

2) vienam kanālam, liekas... nedaudz mazāk "augšu", bet man jāuzliek vēl kāda lenta,

3) vienam indikatoram apgaismes lampiņa jāmaina... (sīkums).

 

Vitālij,

izskatās, ka tajā pašā atskaņošanas kārbā tā 2-ceļu PSRS galva līstu tomēr iekšā :) Nedaudz uz 0,5mm ir jāpievīlē 2 skrūvju vietas + jāpiedomā vēl, kā to galvu tur nostiprināt...

Par skaņas trakta FR vēl neesmu domājis - neesmu pārliecināts, vai es To pratīšu.

Link to comment
Share on other sites

 


 VISS!!, arī man jāķeras klāt tam AKAI.

              abi vecākie Lielo banšu brālīši,

:sorry: ... vai pareizais lēmums - es darbotos tikai ar Soņku, ir vērts investēt un ieviest modernizācijas processu.

             2T - galvas, padomāt pie 38,1 cm. / s. un der lielās spoles 1100m. lentai.

 a ko no Akajana paņemsi...primāri - jau lielās spoles nelien virsū, abidno - da !!! 

Link to comment
Share on other sites

Tam SONY konstrukcija ir ahūni neērti servisējama, uzlabošanai nepiemērota. Iekšā vadu mudžekļi, "sprādziens makaronu fabrikā". Tajā ziņā Revox labāki, zināmā mērā pat Olimpi/Elektronikas, līdz 004 ieskaitot, tikai jātiek galā ar armēņu elektrolītiem un sūdīgajiem trimmeriem, no kuriem pusei kontaksts nopuvis. Es arī iegādāju saujiņu KT3102 aizvietotāju un citu opampu, bet audio daļu gribas pārtaisīt pilnībā. Pret mehāniku pretenziju nav.

Link to comment
Share on other sites

Tam SONY konstrukcija ir ahūni neērti servisējama, uzlabošanai nepiemērota. Iekšā vadu mudžekļi, "sprādziens makaronu fabrikā".

jā, to pareizi pasaciji - arī tiem Technics RS-1506 vadi un vadiņi...arī - "sprādziens makaronu fabrikā"

:) man prieks, ka godājamais kungs ir atradis cienijamu nodarbi brīvajam laikam.

konstruktori : ...tie Olimpi, Elektronikas ir vairāk kā lieliski !!!

:) gan pēc laiciņa vēl kāds piebiedrosies - kā konstruktors!

post-63199-0-60690200-1370534960_thumb.jpg

post-63199-0-62251500-1370534983_thumb.jpg

post-63199-0-99527400-1370535498_thumb.jpg

post-63199-0-44506200-1370535598_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

 

 

... vai pareizais lēmums

 

Man taču prasības citas :)

Tikai atskaņošanai.

...un ne man 1100m spoles, ne 38-tā ātruma ieraksti.

Link to comment
Share on other sites

Nu tagad piebiedroties lai kā konstruktoru izmantotu kādu olimpu vai elektroniku ir palicis baigi finansiāli neizdevīgi,nereāli sakāpušas cenas.

Link to comment
Share on other sites

...un ne man 1100m spoles, ne 38-tā ātruma ieraksti.

;) - minu to kā perspektīvu: ir vērts padomāt, kaut vai 1100 m.lenta spolēs jau vien uzlabo maģīša dizainu!

agri vai vēlu pienāk brīdis kad rodas vēlme ar ko iebakstīt tai lentē...kaut vai no kompaktdiska - (minu kā piemēru)

un 38,1 cm/s dzen lentā audiosignālu maksimāli kvalitatīvi,arī lietotā lentā un lēnām top Tava lenta - otras tādas vairs nav.

 

eBay izsolē vinēju 30 bantes ar dīvainā kārtā saglabātu ierakstu ar 38,1 cm/s.( tad vēl nebija saimniecībā lentinieks ar šādu griešanas ātrumu, nācās meklēt!)

Nedomāju ka Klassika mani tā varētu pieķert,

 

 

 

lai - kā konstruktoru izmantotu kādu olimpu vai elektroniku ir palicis baigi finansiāli neizdevīgi,nereāli sakāpušas cenas.

to pašu var sacīt par Buržuju Audiotechniku >> 10 gadu atpakaļ un tagad...koeficents (3X)

papētam ReVox A-700 !!!

http://www.ebay.de/itm/Revox-A700-Bandmaschine-Tonbandgerat-Alu-Bandspulen-NAB-Adapter-Alu-Kelche-FB-/151010933788?pt=DE_TV_Video_Audio_Einzelteile&hash=item2328f3fc1c#ht_2056wt_724

http://www.ebay.de/itm/Revox-PR99-MK1-2-Spur-Tonbandgerat-Bandmaschine-/121097584932?pt=Bandmaschinen&hash=item1c31fa8124#ht_1852wt_962

Labs verķis. Cena...par labu un ejošu lentinieku viss prieku nerada, a A-77 nav vērts njemt ( vismaz mans viedoklis)

Var jau var vēl atrast tos Olimpus un Elektronikas par sakarīgām cenām, tik jāmeklē!!!

 

ja kādu tirgoju - tad un vienīgi labā stāvoklī, protams visādi var gadīties - problēmas ir novēršamas.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

 

 

3) vienam indikatoram apgaismes lampiņa jāmaina... (sīkums).

 

Citēju pats sevi... bet man ir šoks!

Tā indikatora lampočka ir iebūvēta pašā indikatorā :shok: Pirmoreiz ar ko tādu saskaros... Respektīvi?, no tehniskās AKAI izgudrotāju puses sanāk tā - ja izdeg Tā kvēldiega lampiņa?, tad maini visu indikatoru. Raudi vai smejies - Sviests!

Aizdomājos, ka varbūt paurbt abus indikatoru korpusus + ielikt jaunas lampiņas, implantēt no ārpuses. Bet pēc izskata... šis izpildījums arī nebūs nemaz tik vienkārši izveicams.

rrr... būs tā 2 degošā lampiņa jāatslēdz :( lai simetriski vismaz abas nedeg.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā indikatora lampočka ir iebūvēta pašā indikatorā

:drinks: ...iemet to bildi, lai mēs ar varētim pačolēt !!!

     manuprāt vajadzēs ar skaupeli padarboties.

Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

vienam indikatoram apgaismes lampiņa jāmaina

 

 

Cik atceros, tam indikatoram pusītes ar skoču salīmētas kopā. Ar skalpeli pārgriez, atver, kā austeru gliemežnīcu un pārlodē lampiņu- tur ir bezcokola lampiņa, var nopirkt "Salvatā"- 20 saņi. Tik nomērī, cik šamai spriegums pienāk- neatceros- 6 vai 12 volti.

Link to comment
Share on other sites

Melvins

 

 

Cik atceros, tam indikatoram pusītes ar skoču salīmētas kopā. Ar skalpeli pārgriez, atver, kā austeru gliemežnīcu un pārlodē lampiņu- tur ir bezcokola lampiņa, var nopirkt "Salvatā"- 20 saņi. Tik nomērī, cik šamai spriegums pienāk- neatceros- 6 vai 12 volti

 

Eu... Paldies par konsultāciju :) Jā, tiešām tur ir skočs uz indikatora malām - vēlāk (dienai pa vidu/vakarā) pamēģināšu.

Pēc shēmas tur pienāk 8V.

Link to comment
Share on other sites

Long John
(labots)

Ko tur daudz mēģināt- vajag darīt... :yahoo:   Nekas sarežģīts nav- galvenais, lodē uzmanīgi, lai  nesabojātu  indikatora bultiņu un spolīti. 

 

Ja tur pienāk 8 volti, var likt 12 voltīgo bezcokola, tā degs ar nepilnu kvēli (kā jau rakstīju- tādas var nopirkt Salvatā).

 

   http://www.salvats.lv/main.php?catID=334〈=lv#a334

 

Pagoglēju un atradu arī uz 9V, krāsainas. 

 

      lemona_776715.jpg_43372.jpg

 

  http://www.semicom.lv/Auto_preces/Produkti_auto_remontam/Auto_lampas/Spuldze_9V_50mA_Ø3x7mm_zaļa_624375_1211.html

 

 

Jebkurā gadījienā, labāk mainīt abiem indikatoriem- lai vienādi spīd. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Melvins

Long John,

Paldies :)

 

Man ARGUS tuvāk ;) Es tur Harman/Kardonim pirku - protams!, mainīju visas - nevis tikai 2-3. Tieši tā :) Lai vienādi spīd.

Man liekas, ka tik man vēl nav palikušas... (jāpaskata).

Link to comment
Share on other sites

Tornis

Šodien visi veikali ciet. Tos vadus/lampas lodēt iesaku ar kādu labu tievu lodāmuru, un turi kontaktu ar tievām knaiblītēm, citādi plastmasā caumurs izkusīs.

Link to comment
Share on other sites

Chernobil
(labots)

Vai kāds no biedriem ir iemēģinājis ss-ā ievietotās Rmgi jaunās franču ražojuma lentas?  

Labots - Chernobil
Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

Vai kāds ir iemēģinājis Rmgi jaunās franču ražojuma lentas?

;) - pilnīgi pietiek ar ( Славич-3716 6В ) platā galva nodrošinās laba ieraksta veikšanau.

 ß vēl saimniecībā 5 kastes ar šo banti...protams neatpakotas - toist, nosacīti svaigas.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā indikatora lampočka ir iebūvēta pašā indikatorā Pirmoreiz ar ko tādu saskaros...

Nu gan atklājums - indikatora atkaukšana vieglāka pat vieglu, ir nācies biezā slānī viņus ārdīt ;)

Link to comment
Share on other sites

Tornis
(labots)

Pēc visas tās pariktes sadalīšanas reizinātājos sākam lēnām likt kopā. Iztecējuši elektrolīti tiek mainīti ar smukākiem, viens KT812 arī izbliezts, tos aizvietosim ar 2N6308. Rezistors arī jānomaina, pussvilis tāds kūlas bērns.

 

post-81709-0-42408100-1367526782_thumb.jpg

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

indikatora atkaukšana

 

 

Te laikam jāsauc palīgā vilki pilnmēness naktī... :yahoo:  

Link to comment
Share on other sites

Melvins

Indikatora lampiņas Akai samainītas - patiešām bija vienkārši.

Paldies par konsultāciju :)

 

post-94023-0-04321500-1367611043_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

Indikatora lampiņas

...lampiņas indikatoram - šos modeļus neesmu pētījis.

     - nācies padarboties ar : GX-77,747 Akajaniem ( 3-motorniekiem)...a šamajam skriemeļi un sisksnimjas neiedveš uzticību, skorpulozāk jāseko līdzi un profilakses regulāri jāveic!

Pēc visas tās pariktes sadalīšanas reizinātājos

...Электроника МПК_004К ( vai šamajam jau nebija releja princips motoru darbības komutācijai ) - baroklī vēl tiristori redzami.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Tornis

 

 

vai šamajam jau nebija releja princips motoru darbības komutācijai

 

Tiristori un optroni. Un šis ir Elektronika 004K, no Kijevas rūpnīcas. Līdz ar to visādi brīnumi iekšā redzami...

 

Savukārt barošanas daļa faktiski pabeigta, vēl dažas detaļas jāieliek un tad skrūvēšu atpakaļ pie šasijas.

 

post-81709-0-66634100-1367759533_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vitalii
(labots)

:sorry: -  manuprār ' 004K ' modelis - bij pēdējais pirms Электроника МПК_007 modeļa, un šai sakarā elektriskajās ķēdēs bija acīmredzami uzlabojumi veikti, arī barošanas blokā bij jau releji.
          protams:  pārejas modeļi arī bija, šis un tas pabiškucim savādāks kā 004.
- krustām šērsām esmu pārlapojis Krievijas forumos par Электроника МПК_004 tviku un modernizāciju...vesels konspekts savilkts.

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

nezinīc

Šodien nejauši atradu nelietotu lenti "ORWO Typ 425" 1600bpi Ražota GDR (Austrumvācija) Platums- 12mm spoles garums nedaudz zem 1200. Zinu, ka oriģināli šīs tika lietotas datoriem, taču esmu lasījis, ka var izmantot arī mūzikai. Kādam ir interese? :)
 

tkr46tof2fic6mxaxt7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tornis

kur tad lai to puscollas lenti lai uzdabū vīrsū? Ja nu kādam eksotiskam ATARI vai FOSTEX studijas daudzceļniekam, bet tie pēdējie jau uz collīgās rukāja...

Link to comment
Share on other sites

Reader

Man arī ir tāda platuma  BPI 6250, laikam bulgāru ražojuma, tikai nevienam magnetofonam viņa neiet virsū. :)  Internetā saka ka varot sagriezt vcajadzīgajā platumā, vajadzīga tikai tam domāta iekārta. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...