Jump to content

Skandas mājas ballītēm


Ralpyy
 Share

Recommended Posts

eee,tiesham interesanti ko?es pat neapvainojos,ka mans varinats(kenwood;sony+cervin -wega)netiek izskatits... :pooh_go:

P.S.interesanti,ka netiek apspriests pastiprinatajs ar kuru tad ribinas tas skandas...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kevins

    60

  • Ralpyy

    30

  • Partyman

    26

  • alusbundza

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tām JBL studio 190 ar basiem būs pa īsu šādam pasākumam.

 

Bet pro skaļruņiem ir efekts. Es jau vienu savu skandu ar 25cm midu testtēju, kamiņi satraukti staigāja apkārt, ka nu būs "jautri" jāņi. Bet es jau tikai testēju... un pa jāņiem nemaz mājā nebiju.

 

Kaimiņš aiz stūra moca kaut kāda centra skandas. Jā, basu desas līdz manim tiek. Es iekurināju, viņam tiek gandrīz visa josla, pie tam skaļāk. Nu un jauda man past. varbūt 20W normālie ir.

 

Autoram arī jāsaprot, vai tā apartūra tiks izmantota iekšā, vai arī kādreiz iznesta ārā.

 

Lai gan, tāda sajūta, ka autors tāpat nopirks beigās kaut ko tipa

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/dixim.html

un kevins te velti kaut ko mēģina iestāstīt.

Link to comment
Share on other sites

Par iznešanu ārā tā kā šaubos. Bet noteikti iespēja ir,jo nolikt būs kur. Ir saucamā "nojume",kur ir pāris dīvāniņi,galdiņš un tādas lietas.

 

Lai gan kad bija Philips iznestas ārā,visu vasaru neprasījās nekas jaudīgāks.

 

Rekur šitās: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=HTS3000/12&scy=nl&slg=en

 

Sūdiņi jau vien ir. :D

Link to comment
Share on other sites

Tām JBL studio 190 ar basiem būs pa īsu šādam pasākumam.

man pasham interese shis komplektins,jo manas superigas magnat kaķis ieskrapeja,kaut ari sikums un uz skanu iespaidu neatstaj...

Lai gan, tāda sajūta, ka autors tāpat nopirks beigās kaut ko tipa

...un tas vinam ari pashas piemerotakas,jo pec gadiem 2-3,tadu muziku vairs tapat neklausisies...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

es cilveekam piedaavaaju komplektu ar asins piegarshu

http://www.toutlehau...g401-p-368.html

http://celestion.com...t/111/tf0818mr/

http://www.toutlehau...350-p-2674.html

DIY variants, darbs no manis, cenaa aptuveni ierakstaas, tikai amps atsevishkji jaaiepeerk [ iesaakumaa mieriigi var iztikt ar kaadu 50Ls lietotu stereoampu no Tornja, Ivo, whatever kaa ] . Par detaljaam/ izpildiijumu vareetu runaat, ja buutu interese. ja taadas nav, neko vairaak nepiedaavaaju. Arii liidziigu setupu paklausiities nepiedaavaaju, ja intereses nav.

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

manas superigas magnat kaķis ieskrapeja
Tak uzliec sietus atpakaļ un aizmirsti - dēļ tāda sīkuma tumbas mainīt, tur slimam jābūt.
Link to comment
Share on other sites

Tak uzliec sietus atpakaļ un aizmirsti - dēļ tāda sīkuma tumbas mainīt, tur slimam jābūt.

siets tika zibenigi atlikts atpakal :) atruma pardomaju turpmako kaķa likteni,bet nu taka vins ir sirdij tuvs...ir jau sikums,bet dazhas jomas esmu slimgs perfekcionists... :hunter: varbut ar laiku paries(velme mainit skandas)

ko piedava Kevins autoram sapratu,bet domaju,ka vinam pietiek ar sho te:Super Bass. Ideāla cena. Piegāde. Labākā cena Latvijā. Ideālas basa tumbas. ...citats no ss.lv :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Kas ir jaudīgas tumbas? - pavisam vienkārši, jo jaudīgākas/jo labāk.

 

Ļoti labs paskaidrojums. Visiem viss skaidrs?

 

 

Varbūt kāds palabos, bet cik esmu redzējis, tad lielākā daļa skandu ražotāju ar vatiem norāda uz spēju izturēt norādīto pastiprinātāja slodzi. Varbūt ir, kas ar vatiem specifikācijā domā ko citu. Jebkurā gadījumā ar vatiem vien ir par maz, lai salīdzinātu divu skandu 'jaudīgumu' un izdarītu secinājumus par iespējamo iegūto skaļumu reālos apstākļos. Vēl ir jāņem vērā skandu jūtība kā arī konkrētie telpas apstākļi.

 

reku vienu tabuliņu uz ātro uzgāju http://milbert.com/articles/spl_chart

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

kevin, un kādās kastēs tos skaļruņus krāmē? ieliec kādu bildi

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Zinu,izklausās jau stulbi...

 

bet izskatās,ka pat tās "super bass" tumbas +/- jau darīs savu darbu. Tāpat pēc 3 gadiem braukšu mācīties kaut kur citur,prom no šiem apartamentiem,tā kā līdz tam laikam noteikti būs izbambarētas.

 

Pagaidām,lai netērētu 600++ Ls mans variants ir tās 2vas http://kraftaudio.blogspot.com/2011/12/vk-2x250-w-super-bass.html un vai nu paņemt no kāda pastiprinātāju (visticamāk to Sony) vai arī http://kraftaudio.blogspot.com/2011/12/dixon-pro-2-x-250-w.html

 

Jo.. Nu kāda jēga nopirkt pa 600 Ls,ja,ļoti iespējams,kāds atnāks uz tiešām aplies ar garšīgiem šķidrumiem? (Ir redzēti gadījumi,ka tā notiek)

Link to comment
Share on other sites

Alus---> Par detaljaam/ izpildiijumu vareetu runaat, ja buutu interese

Var vienkārši kraasot melnas, var finiereet, var sietu priekshaa likt [ lai nesalaista ar shkjidrumiem vai nenospaarda ar kaajaam ] , var audumu, to tak visu var paarunaat. Es tak tagad nevilkshu aaraa katalogu ar 500 dazhaadiem apdares veidiem.

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Es iesaku pirmkārt domāt par iespēju tumbas karināt pie griestiem un subi iemest kādā stūrī. Attiecīgi jaudas vairs nav vajadzīgas "ahūnās". Otrs- neskatīties vispār uz k-kādām grīdiniecēm, jo tikai tukša muca labi skan. Trešais- aizej kaut vai uz http://www.eurobaltronics.com/lat/ - gan ieteiks, varēsi paklausīties uz vietas...

 

Sory...

 

Par tām kraft- tad jau tiešām topiks par beztēmu.... Tad tiešām S-90 katrā stūrī pie griestiem un jebkurš pastūzis......................

Labots - ZzigizZ
Link to comment
Share on other sites

Pagaidām,lai netērētu 600++ Ls mans variants ir tās 2vashttp://kraftaudio.blogspot.com/2011/12/vk-2x250-w-super-bass.html

 

Tur uzrādīts, ka tumbu jūtība ir 100dB. Pārāk jauki. Tā pat tur rakstīts, ka pirms iegādes var pārbaudīt. Šito otro opciju neizlaid, vai maz tie mistiskie 100dB patīk. Tie 100dB , iespējams, ir uz kādu no skandu rezonanses frekvencēm.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

nav tur nekaadi 100dB. Pischiks izskataas uz 94dB max, tie skaljrunji tipiski 90dB max , 90+90 = 93. Viss. nekaa vairaak tur nebuus,.

Link to comment
Share on other sites

kevinam,

ar ko 2 grīdinieces ir labākas par plauktiniecēm ar sabu.

 

1) plaukta tumbu + saba gadījumā bass nāks vienkārši no kāda stūra... 2.0 es Tev uzlikšu n-gabalus, kur bass (bungas) nāk lokalizēti no 1 vai 2 kanāla - respektīvi, gadījumā ar sabu tas vienkārši izklausās stulbi.

otrs vēl par šo tēmu - tiek uzskatīts, ka cilvēka auss īsti nedzirdot lokalizāciju basam, no kurienes viņš nāk. atļaušos šim apgalvojumam īsti nepiekrist - dzird gan.

 

2) kā jau te augstāk minēja - bez pieklājīgas kastes Labu basu neiegūsi, tas nu ir fakts. Tu taču neapgalvosi?, ka viens kaut kur stūrī nomests sabs?, būs labāks par 4-ām visos telpas stūros nomestām bassīgām tumbām.

 

Sabs nemaz nav slikts risinājums - vairāk gan piemērots 5.1. apskaņošanai, manuprāt.

2.0. gadījumā par telpas Karali ir un paliek 2 tumbu pāris (ja 2+2, tad vēl labāk).

/piezīme - tas tādā budžeta variantā. mēs šeit neapskatām vēl versijas, kad katras telpas stūrī atrodas 2-3 kastes - basam sava, vidiem un augšām sava, utt./.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Melvin. cilveeks runaaja par iegrabinaashanu, nevis basa lokalizaaciju :p

Link to comment
Share on other sites

nav tur nekaadi 100dB.

tak kādi 100, tur pat 85 nav. Es pie minētā Harman Kardon dabūju iegriest stipri vien ručkā pāri divpadsmitiem, līdz tur kaut cik vērā ņemams troksnis parādījās...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Zinu,izklausās jau stulbi...
ja šīs nopirksi, tad tas būs stulbi, vienalga vai brauc prom vai atpakaļ, bet tā būs zemē nomesta nauda
Link to comment
Share on other sites

(kevinam, uz iepr. postu atbildot)

 

...nu un ar ko tad Tu iegrabināsi? - ar virs galvām stūros piekabinātiem mid/high starotājiem?

Tur nevis iegrabināšana, bet gan kaut kas ne pārāk patīkami spalgs Tavai ausij sanāks.

 

Cita lieta, ja Tu katrā stūrī vēlies nomest pa low sabam - bet dotajā gadījumā tas sanāks kreptīgi dārgāk, nekā 4 grīdinieces.

 

Mans rezumē:

1) jaudīgs veco laiku pastiprinātājs no šeit esošajiem lietotājiem,

2) četras S-90, 8 omu. Ieteikums tās divas S-400 apvienot ar divām S-90 arī neliekas īpaši korekts - pie pilna skaļuma S-90 jau rīsies ciet, bet S-400 vēl skanēs...

Ja tiek slēgti 2 tumbu pāri paralēli, tad akustiku labāk piemeklēt vienādu.

Es redzu, ka pie manis aprakstītā varianta var izbraukt cauri ar nieka 200Ls, ja tumbas pērk lietotas.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

No jums reāli saprast neko nevar,bet tas labi. Jo vairāk cilvēku,jo vairāk viedokļu.

 

Viens saka,ka RRR iznesot ārā pīkstēs kā sūds. Otrs saka,ka RRR būs labas. Trešais piedāvā vēl citu murgu. :D

Link to comment
Share on other sites

A kā kinoteātru mazajās zālēs tumbas ir izkārtotas? Kāpēc labos disko bāros "tumbiņas" ir pie griestiem? Es domāju dēļ mazu telpu apskaņošanas. Es pieminēju, ka subis ir vajadzīgs, bet nepieminēju, ka kvalitatīvs...

Vajadzētu man jau nu aiziet paklausīties Plazā kādu koncertu....

Link to comment
Share on other sites

Ralpyy... nu es vienkārši izteicu domu par lētāko no pieejamajām versijām Tavai, 35-40kv.m telpai.

Var jau runāt par absolūti maigu detalizāciju, petalizāciju un onanāciju u.c. -cijām, bet nūūū... ja GRIB to basu + ballīti, tad nūūū...

Ja nu gadījumā bail, ka tām lietotajām S-90 būs pusbeigti skaļruņi - tad basinieki mūsu tirgū nāk par 10-15Ls, pīkstuļi neoriģinālie ap 10Ls, vidi arī kaut kur tāpat.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es taču teicu, ka ar divām s-400 25m2 telpā ir pietiekami , kurš te gribēja grīdenieces pie griestiem karināt, tas vispār ir apsurds, grīdenieces paceļot no grīdas pusmetra aukstumā - skaņa jau paliek sūdīgāka

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

ZzigizZ.

Nu tur taču ir citas naudiņas ieguldītas :)

(tas par tiem kinoteātriem un Plazā'm...)

 

25kv.m ar 1 pāri vajadzētu pietikt.

35-40kv.m = par maz...

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Beztēma laikam. Uzaiciniet padsmit draugus 20 kvadrātos, paklausieties paši savas grīdinieces... Paceliet savas grīdinieces par metru, UN tad paklausieties...

Kas pietrūks beigās un kas skanēs kopumā????

Link to comment
Share on other sites

Jee, shitaa teema man patiik :)

Zigim vajadzeetu piekrist, un nhs piedaavaatais variants vairaak buutu optimums. 2 komplekti taadi, katrs subs savaa stuurii, un plaukta kastiites katraa stuurii pie griestiem. un miers maajaas.

Alus---> par to pacelshanu no zemes ---> fishka vienkārši ir taada, ka basam ir mazaak virsmu kur atstaroties, taapeec arii ir sajuuta, ka zemajaa galaa pazuud kaadi 3-6dB. Bet tas ir dabisks process, un tur nav nekaada taada "paliek suudiigaaka skanja"....

 

 

nee, diskomaanijaa vienus leetos suudus ar 200% uzcenojumu vien paardod

 

tikpat labi tak var iet uz to baltronicu un klausiities cik uziet.....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Jāpielej ugunij kāda eļļas pile;

A kādu basu autors vēlās? To jautāju, jo ir daudz izpratnes par to, kas ir "labs bass". Vai ir kādas tumbas, kuru basa ziņā autora prāt varētu uzskatīt par etalonu?

Redz, nesen mani kaimiņš izvizināja savā mašiņā. Ielicis suPi. Nu ko, kicks uz 100Hz pamatīgs, pļur pēc tesiena vēl turpinās pus sekundes garumā. Pats par basu savā mašiņā pamatīgā starā.. Jautāja kā man patīkot viņa muzons mašiņā. Es izlikos, ka viņa jautājumu nedzirdu. :)

No tā jau arī atkarīgs, uz ko skatīties- vai uz smagiem gumijniekiem, piemēram, vai viegliem papīrniekiem.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Disckomāniju tik kā piemēru minēju kur varētu izjust vajadzības (telpa gan tur ir ar augstajiem griestiem)...

Topika autoram jau ir k-kas mājās- pacel esošo pirms tusiņa un mainīsies vajadzības...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

man arī šī tēma patīk, slikti, ka beidzās alus, Ralpyy varētu atvest, tad varētu daudz ko pastāstīt

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Nu, pieņemu, ka alternatīva kastu pielikšanai tuvāk grīdai, varētu būt kastu pielikšana tuvāk griestiem. Ja nepietiek, lai ieliek tuNbas iZstabas stūrī- būs 3 virsmas pret ko skaņas vilnim atstaroties.

Ja autors klausās no kompja, varbūt viņš vēlēsies nopirkt Kaspicha softu Eqpos, tā laikam tas saucās, vai kaut ko līdzīgu..?

Link to comment
Share on other sites

Es arī varētu piebilst, ka nopietni iekustināt gaisu telpā var arī ar ne tik lieliem, bet gargājiena skaļruņiem. Ja vien mērķis nav īpaši zemas frekvences, tad pat tādas plauktinieces, kā AE Aelite 2 http://www.superfi.co.uk/P-5499-discontinued-acoustic-energy-aelite-2-speakers-pair.aspx atstāja iespaidu. Tiesa, tas bija ap 2m attālumā, nevis ap 5-6, kā tiek plānots.

Link to comment
Share on other sites

Nu ir divas pieejas kā var iekustināt gaisu telpā:

1. palielinot skaļruņa gājienu

2. palielinot izstarojātju virsmu.

Sagaidāms, ka palielinoties skaļruņa gājienam, pasliktināsies tajā skaitā arī impulsa rādītāji.

Link to comment
Share on other sites

Jaani, nesarezhgjii visu veel vairaak, taa jau cilveekam smadzenes paarkarsushas :)

Link to comment
Share on other sites

Kevin, es par to, ka, ja Tu autoram uztaisīsi tumbas, kurās nebūs dzirdams pļurrrr, bet viņš būs gribējis tieši tādas, gadījumā ja nu kas, lai viņš pēc tam Tevi ilgi nelamā pa visu forumu. :)

Kā zināms gaumes un izpratnes par lietām atšķiras..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Nu tad es vinjam teikshu, lai vinjsh vienkārši pagriezh skaljaak :D

Link to comment
Share on other sites

Jā, topiks man ar' patīk, moš' kāds ne tikai no Ivo, bet no manis ar' kādu pastūzi kojām vēlas nopirkt.. :-D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...