Jump to content

TV neuzķer kanālus


SyncMaster
 Share

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    36

  • SyncMaster

    11

  • janispauls

    15

  • viesulis

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kādā veidā barošana uz antenu tiek padota? Atsevišķs bloks jeb no telekoma dekodera caur spliteri ?

Varbūt vienkārši barošana izslēgta?

Link to comment
Share on other sites

Lattelekoma antenā stāv kvalitativs pastiprinātājs(nav jau poļu sū**) un man nav gadījies beigts. Visdrīzāk jau barošana pazudusi,vai kabelī nav kontakta. Domāju,ka jaunu ABM 4551 pastiprinātāju nekur nevar vispār dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Barošana ir no atsevišķa bloka un no ārējā dekodera! Kontakts nevarēja pazust, jo neviens neko neaiztika un vakārā pazuda visa televīzija. Nākošajā dienā nocēlu antnu lejā, jo man tā vienreiz jau bija, ka ticis ūdens pie plates. Izžāvēju un domāju, ka aizies (pagāšreiz aizgāja), bet nekas nemainās...

Link to comment
Share on other sites

Ja uz pastiprinātāja platītes tika ūdens, tad tā visdrīzākir pipec. Vari to izņemt un ar spirtu nomazgāt, var izdoties palaist. Antenas kārbiņas apakšā obligāti jābūt drenāžas caurumiņam pa kuru ūdenim iztecēt. Kārtīgām antenām drenāža ir jau no rūpnīcas paredzēta, bet par ABM 4551 antenu nepateikšu. Ja caurumiņa kārbā nav, tad tas jāizurbj. Tad ūdens nekad nesabojās pastiprinātāju.

Link to comment
Share on other sites

klau, tur kur pievieno antenas kabeli ar F konektoru, otrā pusē ir tāda kā mēlīte, viņai jābūt savienotai jeb nē? Netā nevaru atrast bildi, lai parādītu...

Link to comment
Share on other sites

Es nezinu precīzi tai antenai konstrukciju, bet F konektora korpusam jābūt savienotam ar pasriprinātaja korpusu un kabeļa centrālās dzīslas kontaktam F konektorā arī jabūt savienotam ar pastiprinātāju. Atcerējos, es tak to stiprekli tiku testējis un bildējis, varbūt noder http://fotki.lv/lv/Mimivat/comments-31678294/

Link to comment
Share on other sites

A vai tad citādāk normālu mājas "kolektīvo" antenu taisa?Ja barošana no viena uztvērēja un to izslēdz, tad arī otrs TV mierā. Pareizi ir,ka pirms splitera liek barošanas inserteri un caur to pastāvīgi padod pastiprinatājam španungu.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Didzi,autors antenas pastiprinātājam padod spriegumu no diviem avotiem vienlaicīgi,priekš kam :shok:

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Barošana ir no atsevišķa bloka
Itkā autoram barošana no barbloka, bet grūti jau saprast,ko nozīmē "ārejais dekoders". Es tad nezinu,kas ir iekšējais. Autors gan pazuda,laikam jau problēmu atrisināja. Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Problēma tiešām atrisināta, nopērkot sū*u (plati) pa 2.50Ls un nomainot.

Didzi, pareizi teici, man barošana iet no barbloka caur spliteri, bt ja otram TV ieslēgts dekoderis, tad taču tas arī baro?

Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

dekodera iestatiijumos parasti var pateikt: barot vai nebarot antenu.

sk. dekodera pamaaciibaa. tur visticamaak arii redzeesi kaadu spriegumu vinjsh dod (ja barot) aaraa uz antenu.

Link to comment
Share on other sites

man īstenība vienalga, ko tas ārējais dekoders dara, ja tikai nekaitē manai antenai... :D

pamācība protams jau sen ir sadedzināta.. :D

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau pastiprinātāju tā uz dullo barot nevar.Poļu pastiprinātāji un faktiski visi citi,kurus izmanto profesionāļi kabeļtīklos, darbojas no 12V. Digitālajā televīzijā pārsvarā izmanto pastiprinātājus ar 5V.Kurš duraks izdomāja 5V standartu es tiešām nezinu. Parasti jau 5V stiprejkis iztur arī 12V, bet piemēram DTX Iskras antenām domātais pastiprinātajs ar 12V barošanu vairāk trokšņo

Link to comment
Share on other sites

DreamMuca
man īstenība vienalga, ko tas ārējais dekoders dara,

 

iespeejams tieshi taapeec arii nosvilinaaji ieprieksheejo .... un nedodu ne pieci, ka liidziigs liktenis nepiemeklee tagad arii jaunua.

Labots - DreamMuca
Link to comment
Share on other sites

tātad, kā man tagad jārīkojas? man ārējais ir vecais "labais" TV-Star...

bar bloks, ko pieslēdzu, tak ir īstais, jeb pat tas nav pareizais?

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Ja tā ir Funke antena ,viņas

 

Technical specifications

 

Output impedance 75 Ω

 

Frequency range 470 – 862 MHz

 

Channels UHF 21 – 69

 

Antenna gain 14 – 16 dBi

 

AINF gain 16 dB

 

Total gain 30 – 32 dBi

 

Horizontal beamwidth 42 – 24º

 

Vertical beamwidth 48 – 28º

 

Directivity (front / back) 26 dB

 

Input voltage 5 ± 0,5 V

 

Input current 30 mA typ.

Jo lielāks spriegums,jo lielāka korozija

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Nezinu,kā ar koroziju, bet ar 12V barošanu mēs dzīvojām no pirmo tranzistoru pastiprinātaju parādīšanās brīža. Tagad pēkšņi digitālajai TV vajag 5V. Gan jau tam ir kāds izskaidrojums un visdrīza uz 5V rēķina var ietaupīt ražošanā kādu centu. Tagad jau aparatūras parametrus nenosaka inženieri, bet visadi marketologi un citi tehniski duraki. Piemēram, barošanas adapterī var sekundārajā transformātora tinumā mazāk vijumus uztīt. Padomā kāda varka ja adapterus taisa simtiem tūkstošu :sarkasms: . Nu jā, impusu barbloka to vijumu tāpat maz,bet vienalga peļņa.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Paskaties kādi tagad ir cinkotie jumti,skābie lieti,ja tek uz pastiprinātāja plates virsū lietus ,pārs gadu laikā plate pagalam,korozija :( tur tā peļņa,jāpērk jauns

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Skābie lieti jau daudzus gadus līst, bet man nevienu pastiprinātaju nav saēduši. Jāprot vienkārši pareizi samontēt antenas karbiņa. Par drenāzu jau iepriekš pieminēju.

Speciāli meklēju internetā,kapēc DVB T izvēlēts 5V barošanas standarts. Nu pilnīgi nekādas informacijas. Viss par modulacijam un kompresijām aprakstīts, bet par 5V visi klusē. Es jau saprotu,ka pie DVB T signāla līmeņi mazāki un parasti stipreklī tikai viena pastiprināšanas kaskāde, bet vienalga nesaprotu, ko ieguva atsakoties no standarta 12V barošanas?

Link to comment
Share on other sites

Šodien kaimiņam izmetu pastiprinātāju no antenas. Telekoma andelētajā logoperidiskajā antenā iemānījuši pastirinātāju. Bildītē.

 

Sūdzējās, ka ka nerāda, antena ar sāniem pret torni, tad rāda,bet tiklīdz pabrauc garām kāds pļerdks vai auto - viss sastingst. Tur gan vaina vairāk bija, ka F-konektorā pie antenas kabelis knapi iekšā turējās. Nu "pa ceļam" izmetu arī to pastiprinātāju. Viss, TV rāda ka prieks!

Jā, Jacobsonam neatradu kā atslēgt antenas barošanu, ja tāda vispār tam ir. Visu Menu izložņāju - nav. neatradu.

Varbūt kāds zin ?

post-69316-0-02301600-1351169671_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izskatās,ka tai pastiprinātājā ir barošana spārveidotājs.Tad jau pofig ar kādu španungu baro. Ieejas filtru nemana,bet tā jau platjoslas logoperiodiskā antena,kurai jāķer viss :sarkasms: Šai Iskras pastiprinātājā gan ir filtrs,kurš "žņaudz" Triatel un movilā telefona signālu.

http://www.iskrasist...11070109103904/

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Jā, Jacobsonam neatradu kā atslēgt antenas barošanu, ja tāda vispār tam ir

Nav gan bijusi darīšana, bet droši, ka 5v barošana viņam iet nonstopā, tāpat kā Stāram un atslēgt viņu nevar.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...