Jump to content

Avārija - velosipēds ar automašīnu


Guest Javeris
 Share

Recommended Posts

Volodja Zavituškins

Kāda Tev skaista valodiņa.

 

Labots:

Vai cik žēl - izlaboji.

 

Jā, un Tu savu riteni ar vari no piektā stāva nomest.

Un pats arī nolekt.

Un beigās piešūt kaimiņam, ka viņš Tevi notriecis.

 

Tu vienkārši nevari būt pārliecināts par to, ka automašīnai netika radīti nekādi bojājumi - ja vien sadursme nemaz nenotika.

Labots - maksvels
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    5

  • hmmz

    10

  • edw

    16

  • Volodja Zavituškins

    11

Top Posters In This Topic

versatile

chal, nakamreiz esi uzmanigaks, tas ari viss. un aizkato uz csdd, nokarto velo tiesibas. noderes.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Beidzot kaut cik normāla atbilde. maksvels - jā, bet man IR velotiesības! ;) Un tam izraisītājam nespīd nekas jebkurā gadījumā! ;) Tā, ka abi ar edw varat iet turpināt skatīties pokemonus. :/ Lab, man laikam pagaidām jautājumu vairs nav, vienīgais, nebiju domājis līdz šim, ka var tik atklāti pārkāpt CSN!

Link to comment
Share on other sites

Ja brauc ar velo, tad pofig vai esi uz galvenā celja vai nē, vienmēr ir jāskatās, vai tevi pa galveno ceļu braucot pamana tie, kas brauc pa mazākas nozīmes ceļu neatkarīgi no tā, tumšs vai gaišs

Ja velosipēdistu paņem uz haubes, tad 100% kārtīga bukte haubē, bet ja ieskrēji bulku vāģim sānos vai aizmugurē, jo vāģis izgrieza priekšā un nepaguvi sabremzēties, tad varbūt kādas nelielas skrambas bulku vāģim, iespējams vadītājs neko pat nepamanīja, ja vēl grabēja tā lamata, motors dīzelis un ceļš nelīdzens, aļa bruģis, muzons ierubīts ... bez tam, ja vēl bulku vāģa šoferis noguris pēc garā dienas darba, tad pamanīt tumsā velosipēdistu nav nemaz tik vienkārša lieta, it īpaši ja tik vēlu vakarā, rudenī braucot negaidi ieraudzīt velosipēdistu, uzmet aci, vai neredz auto gaismas uz galvenā ceļa un dui tālāk. Ar to tikai gribēju pateikt, ka jāsargā pašam sevi, varbūt bulku vāģa vadītājs vainīgs, bet ciest dabū velosipēdists. Kurš vainīgs vai nē, to tikai liecinieki varētu pateikt. Vajadzēja uzreiz poličiem zvanīt, viņi mēdz reizēm tīri operatīvi rīkoties

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

nu forshi, ka ir tiesiibas. tas ka vinjsh tevi notrieca, neizskaidro, kapec uzreiz nesauci policiju, bet aiztinies. a mosh dzeeris biji. a mosh ritenim nebija atstarotaju. a mosh ar velo tava maasa brauca, kam nav tiesibu... parkapi punktu, tagad viss, labak seedi. salabo riteni, nakamreiz skaties uz numuru un doma 50m uz priekshu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Vilx- vienīgo fleimu šeit rada maksvels ar edw, pārējo atbildes ir tīri sakarīgas un konstruktīvas!

 

nu forshi, ka ir tiesiibas. tas ka vinjsh tevi notrieca, neizskaidro, kapec uzreiz nesauci policiju, bet aiztinies. a mosh dzeeris biji. a mosh ritenim nebija atstarotaju. a mosh ar velo tava maasa brauca, kam nav tiesibu... parkapi punktu, tagad viss, labak seedi. salabo riteni, nakamreiz skaties uz numuru un doma 50m uz priekshu.

 

 

Pirmā veloavārija (nopietnā) man! Tas arī ir viss izskaidrojums. Bet jebkurā gadījumā - paldies par "morālu atbalstu".

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Vai cik Tu mums apķērīgs.

Izdzēsi postus, kur rakstīji, ka vadītāja apliecības Tev nav.

 

Un tagad jau dižojies ar savu velosipēda vadīšanas apliecību!

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Nē, nē.

Es Tev ticu.

 

Es tikai atceros, ka Tu pirmīt rakstīji ko citu.

Citādi es nemaz nebūtu pieminējis tādu lietu, kā iekļūšana avārijā bez vadītāja apliecības.

 

 

Labots:

 

Bet jā, Vilx - slēdz labāk ciet.

Pie secinājuma autors, šķiet, nonāca.

Labots - maksvels
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Izsakieties bik konstruktīvāk jaunieši! Ja nekā citādi, tad vismaz tādā stilā kā Saeimas deputāti! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Kamēr valsti vadīs šitādu gīku senči, tikmēr, protams, Latvijai līdz tādu velo lielvalsti līmenim kā Nīderlande, Dānija, Spānija, Norvēģija, Vācija un nu jau pat Čehija, ir vēl tik tālu kā līdz mēnesim! Tā tik turpināt jefiņi - braukt ar saviem džipiem pa pilsētu kā pa Maskavu ar identisku attieksmi pret cilvēkiem, vidi un satiksmi - tā mēs vairosim velobraucēju un velofirmu intereses Latvijā! Jācer gan, ka visi nav tādi kā dažs labs no šī foruma. Viss augstāk manis minētais ir tikai un vienīgi mans personiskais viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Pa šito laiku kamēr fleimu dzini jau sen būtu varējis gan uz policiju aiziet, gan iesniegumu uzrakstīt...

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Es nekādu fleimu nedzenu! Kā jau teicu - nav jēgas iet uz policiju, mans jautājums bija drīzāk vispārīgi par veloavārijām - ko darīt tādos gadījumos!? Jā, man šoreiz paveicās, bet kas zin, kas maz var gadīties, es jau apsveru vispār domu vairs nepiedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu! Kaut arī tas ir pats labākais pārvietošanās līdzeklis - veselīgs cilvēkam, ekoloģisks dabai un patērē vismaz resursu un patiesībā pat ir vislētākais lietotājam!

 

Iesaku jums palasīt šo rakstu un aizdomāties, kaut arī - deģenerātam smadzenes pa jaunu neiestādīsi: http://www.expatify.com/advice/top-10-most-bicycle-friendly-countries-outside-the-us.html

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ja esi gājējs vai velobraucējs , tad paša drošības labad , katru autovadītāju-sievieti uzskatīt par potenciālu blondīni , kas gatava tūlīt uz vietas izstrādāt visneiedomājāko triku , bet autovadītāju-vīrieti pieņemt braucam alkohola vai narkotiku reibumā . Es pat pār gājēja pāreju pāri nemetos , degunu mākoņos ieslējis , bet dodos pāri , tikai tad , kad tuvojošās automašinas ir pietiekami tālu vai ir gandrīz 100% redzams , ka viņas ir gatavas tevi palaist , kur nu vēl tumsā ar velosipēdu uz ielas , jācenšas pašam uzmanīties , pat tad , ja tev ir galvenais ceļš vai deg zaļā gaisma .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu nealkst tie liecinieki liecināt. Kā viena paziņa stāstīja, ka bijusi lieciniece smagai auto avārijai. Rezultātā tiesā viņu pašu gandrīz uztaisa gandrīz pa vainīgo, ka visu detaļās neredzēja un sniedz nepatiesu liecību.

Gan jau būs bijis kāds liecinieks.

Link to comment
Share on other sites

Avārijā, kurā ir iesaistīti velosipēds un auto, teorētiski var saņemt arī kompensāciju no OCTA. Protams, tas ir iespējams, ja vienīgais auto ir zināms. Ja auto ir aizbraucis no notikuma vietas un nav zināms, tad atlīdzību var saņemt no apdrošināšanas fonda, vienīgi tad, ja cietušajam ir nodarīti miesas bojājumi (jāārstējas slimnīcā), vai ir iestājusies nāve. Tas, ka velosipēdiem pašiem nav OCTA, nenozīmē, ka uz viņiem neattiecas atlīdzības saņemšana par kāda auto nodarīto skādi. Arī mājas sētām parasti nav OCTA, bet ja kāds auto tajā iebrauks un to salauzīs, tad no auto apdrošinātāja var un vajag pieprasīt kompensāciju.

Ja arī pats cietušais ir aizgājis no notikuma vietas, juridiski nenoformējot negadījumu, tad tiesiskā ceļā šajā lietā vairs neko nevar darīt. „Labākajā” gadījumā var mēģināt pašam atrast vainīgo auto un parunāt ar viņu.

Link to comment
Share on other sites

Tiesību nav, numurs netika piefiksēts, liecinieki netika piefiksēti, policija netika izsaukta - te tak nav par ko runāt vispār.

TS

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

aha, visi deģenerāti un neko nesaprot no velobraukšanas, pie tam puse pasaules sazvērējusies pret nabaga godīgajiem velobraucējiem, zvanīt poličiem arī nav jēgas, jo tie idioti un tāpat neko neizdarīs :) un ar lidenēm arī labāk nelidot, gandrīzvai katru nedēļu kāda lidene nogrohņī lejā, ar sabtransportu arī nevar braukt, jo tad kontrolieri var piekaut, jāsēž mājās ar kapara drāšu cepurīti galvā un jāskaita pātari, lai citplanētieši nenozombē, kā arī noteikti jāparaud, ka dzīve grūta un netaisnīga :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Par tiem deģenerātiem es domāju tikai "gudreļus" ewd un maksvels, nevajag jaukt un visur saskatīt personisku aizvainojumu. Ja kāds grib patēlot juristu, tad lūdzu, objektīvāk! Jā, par braukšanu bez velosipēdista tiesībām var sodīt administratīvi, bet šai gadījumā gan ceļu satiksmes izraisītājs, gan bēdzējs no notikuma vietas bija auto vadītājs un viņam par to iestājas KRIMINĀLATBILDĪBA! Šai gadījumā vienkārši būs pagrūti sakasīt visu kopā, kaut arī liecinieki gan redzēja, gan paši atzina, ka situācija bija viennozīmīga. Lūdzu, komentēt konstruktīvi, visi komentāri šeit, kas nenāk no edw vai maksvels, ir gana normāli!

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

4 lapas bezjēdzīgas runāšanas. Tev pierādījumi ir? Ja nav, tad te nav ko runāt..plika diršana. :meeting:

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Vienīgie pierādījumi ir liecinieki un ritenis. Es gribēju dzirdēt viedokļus, ko darīt, lai nekas tāds vairs nākotnē neatkārtotos! Par laimi šoreiz viss beidzās samērā veiksmīgi!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vispirms, realitātē nevis uz papīra, atrodoties uz ceļa priekšroka ir autiņiem un nav svarīgi, vai tev ir galvenais, vai nav. Tāpēc jāskatās divreiz. It sevišķi, ja kāds no kādas sētas iznirst.

Es gribēju dzirdēt viedokļus, ko darīt, lai nekas tāds vairs nākotnē neatkārtotos!

 

Tas nav tizlā autovadītāja padoms, bet velosipēdista, jo 2 gadus katru dienu braucu uz darbu ar velo. Iesaku vairāk trotuārus izmantot un lai pukstētāji-gājēji iet kakāt. Tur tikai jāskatās, vai tu kādu nesabrauc.

Labots - Mežavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Domāt ar galvu nozīmē pieņemt, ka citi neievēros satiksmes noteikumus? Tad jau pa ielu vispār nevar braukt ar velosipēdu...

Link to comment
Share on other sites

Te jau cilvēki ir vairākkārt izklāstījuši pareizo rīcību šādā gadījumā. Tu, autor, to neuztver, tā jau tālāk Tava problēma.

Un, jā, nekorekti rediģēt savus postus, lai aizstātu tos ar meliem. Sākumā teici, ka velosipēda vadītāja apliecības Tev nav, tagad pēkšņi parādījusies.

Ej izgulies un tad izdzēsies!

Link to comment
Share on other sites

Javeris, tiesības ir? esi braucis ar auto naktī? kad slapjš, gaismas uz ielām? kad vēl esi noguris, miegs nāk? velosipēdistu ir ļoti grūti pamanīt šādā laikā un apstākļos, to es saku kā autovadītājs. Tāpēc vienmēr jāpieņem, ka tevi autovadītājs neredz un attiecīgi brauc pēc noteikumiem it kā velosipēdista nebūtu uz ceļa, taču viņš tur ir un sanāk pārkāpt noteikumus.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

oxx - izdzēsies pats. Lasi uzmanīgāk manus jautājumus. Spamotājs kārtējais. Kā jau teicu - vai tas ir risinājums, pieņemt, ka katrs ir uz ielas idiots? Tad jau nevar braukt ar velosipēdu pa ielu, jo tak jebkurā brīdī kāds tevi var notriekt no aizmugures!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Javeris, ko tu darīji, lai uzlabotu savu drošību? Zaļā vai orandžā veste ir? Ir gaismas un visi vajadzīgie atstarotāji?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu komon, no sāniem taču neredz tās gaismas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Vai tu zini tādas situācijas, kad jāskatās no sāniem? Sānos riteņiem ir atstarotāji. Parasti jau jāskatās PIRMS kaut kur triekties un tas sanāk uz priekšpusi vai aizmuguri, ja skatās sānos, ir jau par vēlu!

Link to comment
Share on other sites

Velo gaismas mazās, mirgojošās der tikai tam, lai tevi pretīm braucošie un aiz muguras braucošie pamanītu. tie, kas tuvojās no sāniem ņefiga neredz ne tās gaismas, ja iela ir apgaismota, nedz arī tevi ... arī gaismu atstarojoša veste maz ko līdz, jo auto gaismas apgaismo auto priekšu, nevis 10..20 metrus pa labi vai pa kreisi, kur pirms sadursmes varētu atrasties velobraucējs. arī velo gaismu migalkins gaismas staru raida taisni uz priekšu, šaurā leņķī, līdz ar to 5m pirms krustojuma auto vadītājs to var nepamanīt, ja vēl pa vidu visādi koki, utt ... zīme dodiet ceļu nenozīmē, ka jāapstājas, tāpēc vairums autovadītāju griežot uz galveno ceļu, paskatās fiksi pa labi, pa kreisi, vai nekustās KAS LIELS ar GAISMĀM un dui tālāk, lai nav lieki jābremzē. Reāli neviens nepēta ainavu, vai tur kaut kur nav paslēpies velobraucējs :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Reāli sanāk, ka jāpērk krietni spilgtākas mirgojošās gaismas... Lai arī biju uz ceļiem diezgan uzmanīgs, šis izlēciens man bija pārsteigums, patiesībā pat izskatījās, ka viņš speciāli notrieca...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tā tik tu domā. Cik sanāk braukt ar autiņu, tad labi pamanāmi velosipēdisti ir tie, kam mugurā vestes. Tie oranžie atstarotāji maz pamanāmi, itsevišķi ja ar dubļiem nosmērēti. Tās diožu gaismas ir taisnvirziena, līdz ar to redzēt var labi tikai no priekšas un aizmugures.

 

Jā noteikti, speciāli šis gribēja sabojāt durvis vai spārnu.

Labots - Mežavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Viens negadījums ar veiksmīgām sekām - mācība visam mūžam. Kas attiecas uz sāniem, iespējams, vajag spieķos ievietot kādas dzeltenas vai oranžas mirgojošas lampas.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...