Jump to content

Avārija - velosipēds ar automašīnu


Guest Javeris
 Share

Recommended Posts

Labvakar! Tā nu sanācis, ka šovakar cietu avārijā - braucu ar velosipēdu pa galveno ceļu, bet uztriecās man viens ar auto no krustojošās ielas, kur viņam pēc visiem noteikumiem un likumiem bija jāpalaiž visi, kas brauc pa galveno ielu, tai skaitā es! Par laimi, fiziski neesmu cietis, vienīgi velosipēds būs jāved uz remontu! Bet numuru tam draņķim neievēroju, viņš aizlaidās no notikuma vietas! Ko darīt? Būtu interesanti uzklausīt viedokļus...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    5

  • hmmz

    10

  • edw

    16

  • Volodja Zavituškins

    11

Top Posters In This Topic

Ja pats arī neesi aizlaidies no notikuma vietas, izsauc ceļu policiju. Gan jau būs bijis kāds liecinieks. Arī mašīnai kādas pēdas būs palikušas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Es jau sen esmu mājās VIL! Jā pāris liecinieki bija, viens pat apjautājās, vai nevajagot ātro palīdzību izsaukt (krievu zellis)! :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ja pameti notikuma vietu un nepiefiksēji lieciniekus, tad darīt vairs neko nevar. Vēl ir jautājums vai tas bija pa dienu vai jau kad sāka krēslot? Par atstarotājiem, spilgtu vesti (kas ir ļoti svarīga pa dienu starp citu, jo autovadītāji ir akli un pelēkus kustīgus objektus nepiefiksē) arī ir jādomā, vienmēr.

Mani vakar gandrīz nonesa viena dāmīte, kura bez pagrieziena rādīšanas un gaismu ieslēgšanas izdomāja izbraukt pa pretējo joslu no parkošanās kabatas.

Velosipēdistam ir jābūt 100% uzmanīgam visu laiku, labāk lēnāk braukt, bet nonākt gala punktā veselam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Arī brīdī, kad Tevi notrieca, Tev pirmā doma bija, ka jāvēršas pēc palīdzības IT forumā?

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

ja būtu policiju izsaucis un protokolu noformējis,tad remonts par velti būtu bijis,a tā,nekā... Maksā no savas kabatas un uzmanies,jo potenciāls slepkava nesodīts apkārt braukā...

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

maritis - kā es poličiem pierādītu, ka bijis negadījums? Esi nu loģisks, es tikpat labi no viņu skatpunkta, būtu varējis uzskriet uz apmales! Pie tam, kā jau teicu, negadījuma izraisītājs aizlaidās pāris sekundes pēc negadījuma!

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Liecinieki ta bija.

 

 

Bija, bet aizturēt viņus būtu mazākais nekorekti! Varēju vienīgi mēģināt telefona numuru uzprasīt! Bet saku, tai mirklī bija neliels šoks tomēr! :( Īsāk sakot, tādēļ, ka viss beidzās salīdzinoši veiksmīgi, laikam arī sanāca tāda stulba un pasīva reakcija uz to visu gan no manas, gan to pāris liecinieku puses! :(

Labots - Javeris
Link to comment
Share on other sites

Da tagad abi esat līdzvainīgi, jo pametāt avārijas vietu.

Bija uzreiz jāzvana policijai, tagad vairs neko nevari izdarīt!

Citādi vēl piešūs negadījuma vietas pamešanu vai ko tādu, tiešām nevarēji uzreiz zvanīt policijai?

Link to comment
Share on other sites

Ko darīt? - šā kā tā uzrakstīt iesniegumu policijai. Nobildē velosipēdu, nobildē notikuma vietu, uztaisi bildes uz A4, pievieno iesniegumam.

Neaizmirsti iesniegumam pievienot liecinieku telefona numurus, epastus, ko nu paguvi nofiksēt.

 

Par vainām un nevainām spriež vēlāk. Palīdzības nesniegšana un notikuma vietas atstāšana nav laba lieta.

Cerams, vismaz auto marku un krāsu paguvi iegaumēt. Sadursmes brīdī kaut kas no autiņa pielīp pie velosipēda [tas no sērijas, kā sadursme atšķiras no vienkārša kritiena].

Link to comment
Share on other sites

Varēju vienīgi mēģināt telefona numuru uzprasīt! Bet saku, tai mirklī bija neliels šoks tomēr!

 

 

Pēc šī rodas jautājums vai vispār Tev ir velosipēdu vadītāja apliecība?

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

edw - negadījuma vaininieks bija aizbraucis, liecinieki arī, kāda vēl policija? Tai mirklī vienīgā doma bija tikt mājās (iepriekš paregulējot savu velo, lai to varētu vispār izdarīt)...

Link to comment
Share on other sites

Ir jāzvana policijai!!!!! Un ja kāds ir vēl tuvumā jāpaņem telefona nr, vārds uzvārds, un laikam arī adrese bija.

 

Tas ir kā likums! Un policija jāsauc vienmēr!

 

Tagad arī esi pametis notikuma vietu un ja otrs izdomās pazvanīt policijai, tad tagad tev var piešūt visu ko!

Šīs ir pamatlietas, ko jāiegaumē pirms sāc piedalīties ceļu satiksmē!

Link to comment
Share on other sites

Nu te jau vari sākt parēķināt kas būs izdevīgāk, salabot savu velosipēdu pašam vai tomēr griezties policijā un riskēt ar to, ka var piešūt to, ka esi aizlaidies no notikuma vietas (un te atbilde, šoka stāvoklis īsti nederēs), un ka esi pārvietojies pa ceļu, bez apliecības.

 

Protams, ja ir problēmas veselībai, tad gan labāk griezties policijā. Bet nu jā kā jau minēju, tagad abi esat līdzvainīgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Ko man teikt policijai edw? Un zvanīt esmu gatavs tikai rīt no rīta! edw, policija neizmeklē lietas, par kurām neviens nesūdzas! Iespējams, vilciens jau aizgājis...

Labots - Javeris
Link to comment
Share on other sites

Sāc ar notikuma izklāstu un tad jau redzēs ko šie teiks, varbūt noveicas...

Link to comment
Share on other sites

Nu tāpēc saku, ka varbūt noveicas, jo cerības te lielas nav...

 

Vismaz nākošreiz zvanīsi momentā policijai...

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Ja Tu pārvietojies pa ceļa braucamo daļu bez vadītāja apliecības - priecājies, ka viņš aizlaidās.

Varētu vēl sanākt maksāt par automašīnas bojājumiem.

 

Viņš neievēroja zīmes, kas paredz ceļa došanu.

Bet Tu vispār nebiji tiesīgs piedalīties ceļu satiksmē.

 

 

(šitā nav tukša *iršana - bija reiz viens līdzīgs gadījums).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

maksvels +1

 

 

Plus, ja atradīs vainīgo, un viņam būs KASKO apdrošināšana, apdrošinātāji šos faktus pieminēs 1000000%. Jo viņi piekasās par katru mazāko sīkumu, lai tikai piedzītu naudu no kāda.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Pag pag, gājēji vispār nav nolikuši nekādas apliecības, bet tie gājēji, kas zin noteikumus, bet piedalās ceļu satiksmē un iet pār gājēju pārēju un kāds idiots tos notriec, nav bijuši tiesīgi piedalīties ceļu satiksmē un jāmaksā par buktēm mašīnai? :D

Link to comment
Share on other sites

Atšķirību nepamanīji?

 

Gājējs ir gājējs, bet Tu pārvietojies ar mehānisko transportlīdzekli pa ceļa braucamo daļu, bez apliecības.

 

Pie tam ne velti gājējam uz pārejas ir priekšroka atšķirība no velosipēda vadītāja ;)

Labots - edw
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Likums neparedz nekāda veida apliecību, kas ļautu piedalīties ceļu satiksmē.

 

Bet velosipēdistam gan!

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Neko nekas nepiedzīs! Jo bija liecinieki, kas redzēja, kurš bija vainīgs! Viss. Labs ir, man galīgi nepatīk attieksme no dīvaiņiem šeit, lūdzu adminu šo tēmu slēgt!

Labots - Javeris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OK, viņš samaksās tos ~40ls, par to, ka neievēroja zīmi dodiet ceļu.

Par pārējo atbildību nes Tu!

 

Palasi noteikumus!

Labots - edw
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Man ir personiski pazīstams viens no labākajiem advokātiem valstī! Jūsu murgojumus varu viņam atstāstīt kā anekdotes!

  • Slikti! 9
Link to comment
Share on other sites

Uzmetot acis ātri CSN varu pateikt sods Tev ir no 50 - 500ls + līdz 20ls par to, ka bez apliecības.

 

Man ir personiski pazīstams viens no labākajiem advokātiem valstī! Jūsu murgojumus varu viņam atstāstīt kā anekdotes!

 

 

:D Nu tad ej pie viņa :D

Kāpēc tad vispār nāc te un kāpēc tā satraucies par to visu? :DD

Link to comment
Share on other sites

126. pants. Transporta līdzekļu vadīšana bez vadīšanas tiesībām

 

(1) Personām, kurām nav līdzi transporta līdzekļa vadītāja apliecības vai transporta līdzekļa vadīšanas pagaidu atļaujas, vai transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu apliecinoša dokumenta (polises), vai transporta līdzekļa reģistrācijas vai citu transporta līdzekļa dokumentu, par transporta līdzekļa vadīšanu - uzliek naudas sodu viena lata apmērā.

 

(2) Par transporta līdzekļa nodošanu vadīt personai, kurai nav šā transporta līdzekļa vadīšanas tiesību, - uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit latiem.

 

(3) Personām, kurām nav attiecīgo transporta līdzekļu vadīšanas tiesību, par šo transporta līdzekļu vadīšanu - uzliek naudas sodu līdz divdesmit latiem.

(4) Personām, kurām atņemtas transporta līdzekļu vadīšanas tiesības, par šo transporta līdzekļu vadīšanu - uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz simt latiem.

(5) Šā panta trešajā un ceturtajā daļā minētajām personām par satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kuru dēļ bojāti transporta līdzekļi (izņemot gadījumus, kad satiksmes noteikumu pārkāpējs ir vienīgais satiksmes negadījuma dalībnieks), krava, ceļš, ceļa vai citas būves vai citāda manta, kā arī cietušajam nodarīti viegli miesas bojājumi bez veselības satricinājuma, - uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz simt piecdesmit latiem.

 

+ te klāt vēl nāk notikuma vietas pamešana un domāju vel kaut ko var atrast ;)

Labots - edw
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Tad jā - vari iet ciemos pie sava advokāta un abi smieties vēderu turēdami.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

edw - es varu aiziet mājās saspārdīt savu auto lupatās un pateikt, ka man uztriekušies 5 velosipēdisti bez tiesībām virsū! Un no katra piedzīt kaut ko! :) Esi izliecies vai stulbs tiešām?

  • Slikti! 6
Link to comment
Share on other sites

Un policijas ekspertīzē Tevi ātri noliks pie vietas! ;) Lai veicas, ej uz policiju un priecājies! Es Tev iekopēju likuma pantu, kuru esi pārkāpis!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Saproti - brīdī, kad Tu aizvācies no negadījuma vietas, bez jebkādas notikuma fiksācijas - Tava taisnība jau ir zaudējusi savu spēku.

 

Vēl, protams, var ilgi strīdēties - ir/nav vadītāja apliecības, cik vainīgu vai nevainīgu tas Tevi padara.

Tas Tavs Latvijas labākais advokāts noteikti spētu iesūdzēt visas nepieciešamās instances, lai tikai padarītu Tevi par baltu un pūkainu likuma priekšā.

 

Bet tas, ka Tu pameti notikuma vietu..

Būtu Tev vēl zināms šīs automašīnas reģistrācijas numurs, bet Tev ir tikai vāja nojausma, kas tā bija par automašīnu un kā izskatījās.

 

Nu neizskatās tas cerīgi.

Var iet un cīnīties.

Bet vai ir tā vērts?

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Protams, ka nav vērts! Tam auto 100% nekas nekaiš, jo vienīgais, kas ir cietis, esmu es. Bet edw noteikti ir kāds deputāts, kurš izgudrojis šo likumu ar šīm sekām - vismaz loģika ir stipri līdzīga attiecībā uz taisnīguma principu: http://www.delfi.lv/news/national/politics/10-saeima-neieveletajiem-deputatiem-pabalstos-izmaksati-237-615-lati.d?id=35076198

  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Nu, cik es sapratu - Tu cietis esi morāli (ko būs grūti pierādīt) un mazliet cietis ir arī Tavs velosipēds (ja reiz ar to vēl mājās aizminies).

 

Ja Tavuprāt tas auto 100% nebija apskādēts..

Tur sadursme vispār bija?

Vai viņš Tevi "nostūma" malā un Tu, nenoturot līdzsvaru, nolikies pret asfaltu?

Labots - maksvels
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Nē, kā jau teicu, tur nostrādāja fizika un tas, ka es esmu minimāli cietis un salīdzinoši minimāli arī mans velo, manuprāt, ir tiešs pierādījums tam, ka auto visdrīzāk tur vispār NE PAR MATU nav cietis! Jo jūs iedomājaties paši - velo un auto sadursme, tas ir gandrīz tas pats, kas gājēja un auto sadursme! :D

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Ar velosipēdu kā reiz var skaisti apskādēt auto.

 

Piemēram, ar pedāļiem var skaistas švīkas ievilkt ;)

Un to var izdarīt pat nenokrītot no velosipēda.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Tās švīkas viņš varēja arī mājās ar drāti ievilkt. Fakts, ka aizlaidās no notikuma vietas automātiski novērš jebkuras viņa prasības! ;) Tā, ka bērni, atpakaļ skolā, es negribēju, lai jūs te izceļaties ar bērnu dārza biedriņiem apspriezto! :)

Labots - Javeris
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...