Jump to content

Antena priekš Virszemes TV.


Maped
 Share

Recommended Posts

Nepaliks, nepaliks no drātsgala var uzlocīt pat ļoti nesliktu antenu. Visādā ziņā daudz labāku par to mazo puļķīti. Faktiski labu antenu var salocīr piecās minūtēs un tai būs lielāks pastiprinājums par lielāko daļu veikalos nopērkamo istabas antenu. Cita lieta,ka istabas antena ķer dažadus traucējumus, kā talibans apraksta.

Link to comment
Share on other sites

Pastāstīšu ari es :) Biju viena halturina laukos Neretas pagasta Sproģos .Uzliku antenu ko gandriz vienmer izmantoju DTX-48F augstums no zemes aptuveni 5-7m ,vienstavu majina.Tuvakais Raiditājs Viesīte ,bet kad uzliku ,tad so to neķēra,biju nelielā šoka ka ta ,chakarejos kadas 2 stundas itka viesite te pat blakus ,dekoders ir Stars protams pec ta regulet ir ka ir ,Ja 28,36 un 46 kanals noskanejas un ir aptuveni zaļaja iedaļā abi raditāji tad 60,67,29 nekadigi negribējas ienakt dekoderi.antenu groziju visadi aptuveni uz to Viesites pusi ,bet ne ka ,tad panemu ritigi uz pretejo pusi panemu tak uz Lietuvas pusi Birži oo tad nu ienaca iekša Lietuviesi un pārējie latviesu kanali,tikai nepiefikseju no kura raiditāja tad naca tie vajadzigie latviesu kanali jo pats galvenais Babuļiem bija Šlāgerkanals :)) .tadi nu mani piedzīvojumi bija Sproģos.

Varbut kaut ko dariju ne ta ???

Link to comment
Share on other sites

Fizikas likumi strādā. Birojā vajadzēja palais vienu Sony Plazmu. Nežēlīgāka bly-ray kinozāle itml pribambasi. Pie viena gribās arī DVB-T2 pamēģināt. Kaut vai FTA. I ko? Kolēgis ieliek drāts gabalu. viss kubikojas un neiet. Zaķene tiešā redzamībā ja neskaita bleķa jumtu,, zienu un to ka pats TV ir "antenai" priekšā. Kolēgis makarē ar sažadiem drāts gabala garumiem. Bilde kā klučojas tā klučojas. JDat pakasa pakausi. Aiziet uz noliktavu un nokniebj 20 cm Cat5 drāti. Tālāk JDat izpilda Satorām manilulāciju: Start=>run=>calc.exe un 143/530 Tā kā iekš wiki parādīts: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Dipole_antenna_in_meters.png

Izrauju vienu drāžu pāri no cat5 atgriezuma. Notinu ~ 13 cm ūsas un atloku kā improvizētu dipolu. Pilnīgi pofig ka tas nav koaksiālis bet gan vītā drāts. Vadiem otrus galus nomizoju un ieķimerēju antenas štepselī! MAGIC. Vairs nekas neklučojas un neraustās. Kolēģi ilgi brīnījās... Ko lai saka? Fizikas likumi nav atcelti un Didža skola. Paldies jamam par praktiskās daļas iemācīšanu savulaik.

Link to comment
Share on other sites

Kaspic30, grūti pateikt,ko Tu tur nepareizi darīji. Vispirms jau Tu tur jaucies ar kanāliem. Viesīte raida 26 38 46 60 67 kanālā. Vienmēr vispirms ķer spēcīgāko kanālu,kurš raida LTV brīvos kanālus. Viesītē tas ir 38 kanāls. Virzienu uzzīmē Balticmaps eu kartē un tad tik apskatīties uz kuru tuvāko orientiei pēc SAT bildes ir jāpagriež antenu. Pēc TV Star indikatoriem nevar antenu noregulēt, jo tie rāda papagaiļus, nevis signāla stiprumu un kvalitāti. Man ir profesionāls mēraparāts un es varētu pēc tā regulēt sēžot uz jumta, bet es vienalga regulēju pēc Balticmas, jo ta ir daudz vienkāršak. Tu tur kautko galīgi garām darīji, jo 28 kanāls raida no Rīgas, bet 36 kanāla raidītāja vispār Latvijā nav. Tā redz ir, ja rokas līkas, tad arī labu antenu var nepareizi sagriezt.

Link to comment
Share on other sites

Didzis nu itka rokas likas nav ,visu vienmer ka vajag izdaru ieprieks visu izpetu,bet soreiz tiesam jutos kaa iesacejs :)) iespejams kaut kadus atstarojosos vilnus keru :) bet galvenais ka radija to ko klientam vajdzeja:) un pats galvenais ka nezvana un nesudzas ,jo iepriekseja antena bija kaut kada tada balta plakana,ar signala pastiprinataju ,jo baroklis bija pievienots.

Tu vari but laimigs ka tev ir aparats pec kura noskanot signalu, man ir tikai sat finder ,tads aparatins pec kura reguleju pavadonus:)

Iespejams ka jaucos pa tiem kanaliem ,jo tur bija blakus Lietuvas Raiditaji.kas jauca man galvu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

 

Ja signāla rezerve gana liela un parasti tā ir, tad Tev vajag nopirkt šādu spliteri http://www.argus.lv/...9e985afd1ebad8.

Splitteris sadalīs signālu, lai uz dažādiem TV var skatīties dažādus kanālus?

 

Vajag kaut kādu risinājumu, lai skatītos TV Imantā. Domāju par LTC virszemes TV. Līdz Zaikusalas(?) tornim 8.5km, dzīvoklis 14. stāvā, dzīvoklis atrodas no Zaķusalas tālākajā mājas pusē (t.i., starp antenu un Zaķusalu būs pati ēka). Ar kaut kādu parasto istabas antenu būs pietiekoši?

 

Cik noprotu, pēc tam, kad uz kādu citu vietu pārvākšos, varēs iepirkt to DTX-48F un lietot jebkur citur to LTC virszemes TV?

Link to comment
Share on other sites

Jā, varēsi ar vienu antenu lietot divus dekoderus. Katrs dekoders skatās savu.

Jebkur tas ir nosacīts jēdziens. Var skatīties tur, kur uztver signālu.

Link to comment
Share on other sites

Istabas antenu nav pieņemts dalīt uz vairākiem TV. Prātīgāk katram TV uzlikt savu antenu. Kā būs ar uztveršanu, to nu neviens pa gabalu nepateiks, tas jāmēģina. Ja rokas aug no īstās vietas, tad istabas antenu var uzlocīt piecās minūtēs un izmaksas nekādas. Visadā ziņā paštaisīta decimetru istabas antena darbosies ne sliktāk kā spīdīga un pa bargu naudu pirkta antena.

Link to comment
Share on other sites

Par splitteri vairāk domāju priekšdienām - kad vairs nebūs dzīvoklis un kad būs normāla ārējā antena. Pagaidām tas 100% nebūs aktuāli - dzīvoklī nav vajadzības pēc vairāk nekā 1 televizora.

Par antenas uzlocīšanu - baidos, ka šajā ziņā rokas varētu augt arī no neīstās vietas…

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau spliteris maksā 80 santīmus. Diez vai vajag  gatavoties un iepirkt laicīgi. Izskatās, ka Latvijas tirgū pazuduši nolādētie poļu dzeltenie spliteri, kuri bija apsolūti sū** un var nopirkt normālu mantu.

Link to comment
Share on other sites

Ar "priekšdienām" vairāk domāju nevis par splitera iegādi, bet par informāciju kā tādu - lai tad, kad būs aktuāli, būtu kāda nojausma, kādas ir iespējas un kādos virzienos skatīties. Citādi man kā tupam labs cilvēkam antenu jomā pirmais variants, kas ienāktu prātā - pirkt katram TV pa antenai.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzīvojos pa pagaidu dzīvokli, nekādus TV līgumus slēgt negribas - nolēmām, ka pagaidām pietiks ar LTC 4 bezmaksas kanāliem. Atradām dzīvoklī kaut kādu aktīvo antenu, cik noprotu, paredzēta gan analogajai, gan digitālajai TV. Drusku piņķerīga - jāpiemeklē vietu, virzienu, jāuzgriež pastiprinātāju, turklāt jāziedo rozeti, vadi mētājas utt.

 

Naudu normālai antenai tērēt negribas - salasījos, ka tās dzīvokļu antenas nekam neder, turklāt naudu tērēt "pagaidu risinājumam" arī negribas. Āra antenu arī īsti negribas/nevar likt, turklāt ja nav pārliecības, ka nākotnē viņa vēl noderēs.

 

Nolēmu pamēģināt šito variantu - atradu kaut kādu antenas vada gabalu (uz grīdas aiz dīvāna mētājās :D), apgraizīju vienu galu - strādā! Bet vads garš, kādi 2 metri varētu sanākt. It kā ķer arī tad, ja tas apgraizītais gabals ir tieši aiz TV - nu neko, "veselais saprāts" saka, ka jāsaīsina vadu. To arī daru - nogriežu īsāku, uzlieku galā konnektoru, mēģinu - figu, neko neķer. Tad nu jautājums - ir kaut kāds minimālais garums tam vada gabalam, kurš netiek graizīts?

 

Tad vēl jautājums par to folijas kārtu, kas zem pirmā izolācijas slāņa - viņu vajag saglabāt? Ja vajag, tad vienalga, ar kuru virsmu uz ārpusi?

Link to comment
Share on other sites

Viss pareizi, tāda surogātamtena tā arī strādās, jo kabelis arī piedalās signāla uztveršanā. .Antena vienkārši nav salāgota ar kabeli. Tev kā minimums kabeļa zeķe ar visu foliju, tik pat garā gabalā kā centrālā dzīsla, jāatvelk pretējā virzienā pa virsu kabelim. Garumi arī tādi mistiski. Ja dzīvo Rīgā, tad dipolu vajag izrēķināt uz 28 TV kanālu

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, sencis kā iespējamo iemeslu, kāpēc "īsais variants" nestrādā, arī minēja, ka viss kabelis piedalās. Kā tad izdomāt, cik īsu var griezt? Šobrīd tas pasākums strādā, signāla kvalitāte ideāla (t.i., bildi rāda ideāli; par signāla stiprumu/kvalitāti nemācēšu spriest), bet kabeli gribētos īsāku.

 

Par zeķi ar foliju - jā, zinu, to arī izdarīju. Zeķe gan tur tāda "paskopa". Nezināju par foliju, vai ir vienalga, ar kuru pusi uz āru. Beigās daeksperimentējos līdz tam, ka tā folija tika noplēsta un tās vietā uztīta šokolādes folija.

 

125mm kā garumu redzēju vairākos aprakstos.

Link to comment
Share on other sites

Man vienkārši klasiskā divstaru istabas antena mētājas aiz televizora un ar signālu nekādu problēmu.Pie tam laukos!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

sveiki :) pirms pērku antenu nolēmu apvaicāties kā ar šo:

Flexbox DTA-100

20120717100046l498819.jpg

vai labāk meklēt to DTX 48F

l287977.jpgattālums līdz raidītājam ap 25km

Link to comment
Share on other sites

Nafig Tev to vēdekli vajag? Lai vārnām kur apsēsties? DTX48F dod faktiski to pašu pastiprinājumu, ir mazāka, vieglāka(neliec mastu) un uz 25km ar to sen diezgan. Ja godīgi, tad es o vēdeklveidīgo antenu būtibu neesmu izpratis. Tās laikam pērk lai padižotos ar antenu virs mājas. Citādāk no tām nav pilnīgi nekādas jēgas. Ja vajag kārtīgu pastiprinājumu, tāpat jāpērk DTX92F.  Eh,ko nu es saprotu, tagad kam nav slinkums konstruē visadas antenas, tikai neko labāku par klasisko Yagi neviens vēl nav izgudrojis.

Link to comment
Share on other sites

vienkārši tas vēdeklis ir uzreiz pieejams, bet tā ir japasūta. jā varbūt ar tāds tuninga elements vien ir :)  cenas abām ir vienādas + -  ir vienādas, taka man vārnas ir ļoti reta parādība par tām uztraukumu nav  

Link to comment
Share on other sites

 

 

neliec mastu

Ko ta rokās turēs?

Bet tā, klausi Didzi. Un 25 km jau nav attālums.

Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

Man DTX-48. Attaalums liidz tornim ~20km (Zakjusala). Darbojaas peerfekti. Vaarnas pagaidaam nav apseetushas.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

man shaadi parametri bija svariigaakie :)

1. DTA-100 Triplex tobriid bija uz vietas

2. Unisat dzjeki garanteeja labu performanci, "tjip" ja nepatix ved atpakalj

3. gana putnizturiiga konstrukcija

4. mazsvariigi, bet taa pat patiikami, antena ir praktiski salikta

 

un ja kas par 5cm iisaaka par DTX48

 

taatad uzskatu abas par liidzveertiigaam, kura uz vietas taa buus taa labaakaa

Link to comment
Share on other sites

Ir tieši tā vedekļveidīgā antena.

45km attālumā ķer ideāli, pie tam uz diviem TV sadalīts ar spliteri bez jebkādiem pastiprinātājiem. :)

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Tak skaidrs, ka tas vēdeklis darbojas. Pastiprinājums tikai par kādu 1dB mazāks. Savulaik esmu vienu tādu uzstādijis, bet tā nāca kastē izjauktā veidā. DTX salikt salīdzinoši daudz ātrāk. Tur jau tikai elementi jāpagriež pa 90 grādiem un reflektots jaiesprauž. Labi, ja kādam patik tas vēdeklis, tad lai liek uz jumta .Man patīk klasiskas Yagi tipa antenas un es tādas izmantoju. Ka tik antenas pastiprinājums lielāks un mehāniskā konstrukcija drošāka.

Link to comment
Share on other sites

labiitis

Atļaušos pacelt ar savu sāpi. Arī laukos vajag antenu, bet zem šīfera jumta (celt gaisā pagaidām nav opcija, jo vēlme likt pastiprinātāju augšā). Jāķer būs valmiera ~40km, bet reljefs tāds čābīgs te, līdz pirmajam 2.5km un otrajam kalnam 5 km. Ok itkā valmieras tornis ir 205m augstumā.

 

Doma ir par jau Didža ieteikto DTX-48, jo mazāka nekā 92 un varēs max augstu zem jumta pacelt. Bet man tagad nav skaidrs ar pastiprinātāju un spliteri. Drošvien ka vajag pastiprinātāju, tad doma ņemt spliteri (kurš pāris metrus no antenas, jo tālāk aiziet uz katru mājas pusi max 20m), kurš laiž cauri barošanu un barokļus likt pie katra tv. A tagad ir jautājums ,kas notiek, kad abus saslēdz + divas lattelecom kastes (kurām arī ir 5V?).Saimniecībā ir 2 barokļi, ar kuriem varētu padot par koaksāli to spriegumu.

                                                              

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Arī laukos vajag antenu, bet zem šīfera jumta (celt gaisā pagaidām nav opcija, jo vēlme likt pastiprinātāju augšā)

 

reljefs tāds čābīgs

Ko, zem jumta? Āksties vai?. 40 km nav nekāds lielais attālums. Labi, reljefs. Nu tad kārts augšā, un kārtībā. A par pastiprinātāju, būs labi izolēts, ūdens netiks. Tas nav tas, par ko būtu jāsatraucas.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

labiitis

Nu antenai jau vajag tik uztvert, lai būtu s/n ratio pie vajadzīgās modulācijas virs trokšņa fona, ne? Pastiprinātājs tālāk kompensē gabelī zudumus un uzceļ līdz līmenim, kurš der draņķa lattelecom kastei? 

Ok dumš jautājums, cik tad dB ir zudumi dēļ jumta, ja neņem vērā, ka zemu ir?

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Uz Valmieras 21 kanāla gan jau darbosies, bet uz augšējiem kanāliem var nedarboties. Šīferis nav nekas baigi labs uz augstām frekvencēm un, kad apaudzis ar sūnām un vēl slapjš, tad ir labs vājinātājs. Protams,pie spēcga sugnāla var arī rādīt, bet to var uzzināt tikai eksperimentāli. Ar DTX48F virs jumta var būt,ak darbosies arī bez pastiprinātāja, bet tas var būt atkarīgs no vietas. Vārdu sakot, nečakarē bobi un liec antenu virs jumta. Ja pastiprinātāju, tad ņem orģinālo Iskras http://www.iskrasistemi.si/products/2011053108102765/2011063007202944/2011070109103904/  
Tālāk spliteri, kurš laiz cauri barosanu un viss būs OK. Kā uztaisīta lattelekoma zvaigžņu kaste nezinu, bet baroāana tai visu laiku padodas uz antenu. Ja pieliek antenu, kurai, pa līdzstravu, īsais kabelī, tad tā jau ir stulbo zvaigšņu kastes konstruktoru problēma. Praksē nekas nenodeg. Acīm redzot nostrādā kāds strāvas ierobezotājs. lai kā arī nebūtu, pareizi tas uztvērējam nav. Kad saslēgsi, caur spliteri, divus uztvērējus paralēli, tad visdrīzak viss darbosies. Tas gan atkal nav korekti, bet kā jau teicu, ja barošanu vienam uztvērējam nevar atslēgt, tad pofig,ko sumaā barošana dara. Nu nemīli es tās Lattelekoma zvaigžņu kastes un viss.  

Link to comment
Share on other sites

Tagad lattelekoms maina švakos dekoderus pret labākiem.Biju pie viena klienta,kam tika samainīts.Lattel.pārstāvim bijuši līdzi vairāki varianti un viens labākais tika atstāts.Veco gan savākuši atpakaļ.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dubultbarošana, bez diodēm starpā, nekad nav labi.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Vai tad dekoderim nav opcijas lai atslēgtu barošanu uz antenu,intresanti kur to ārejo barošanu pieslēdz?

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...