Jump to content

Antena priekš Virszemes TV.


Maped
 Share

Recommended Posts

Tātad, grasos iegādāties āra antenu, esmu 28 km attālumā no Zaķusalas. Kādu antenu labāk izvēlēties (cenā līdz 25 Ls)? Priekšā pāris augsti koki virzienā uz Zaķusalas pusi, bet par mežu to nenosauksi. Kādus vadus labāk pirkt? Vajag aptuveni 22 metru garu vadu. Vai labāk tomēr izmantot LTC piedāvātās antenas??

Link to comment
Share on other sites

Dodies uz Yotas veikalu pie Sporta Akadēmijas (pretī Alfai), iegādājies DTX-48F - tā arī viņu sauc (cenu vairs neatceros, bet 10latu robežās). Atzīta par labu esam no manas puses, arī no daudziem cilvēkiem šeiten pat. Pastiprinātājs tik tuvu tornim tev nebūs arī vajadzīgs. Tā kā domāju - šī antena tev derēs.

Sīkāk: http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/124914-tv-antenas/

 

Man pašam kabelis bija pie 35metriem (tā sanāca testējot un labi vien ir, ka bija tik garš). Manā gadījumā bija vēl jāieliek pastiprinātājs lai varētu skatīties normāli, jo vada garums liels. Es gan testēju vārgu analogo televīziju no Lietuvas (jo Latvijā vairs jau tāds nav izņ. dažas reģionālās).

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

28km? Tikai pāris koki tuvumā? Tur pat ar parastu vadagabalu būtu jārāda. Esmu 25 km attālumā, 4 stāvs, virzienā uz torni 3 ķieģeļu sienas un pāris koki - ar TV kartei līdzi nākušo "puļķi" viss notiek, bet ar krievulaiku decimetru istabas antenu vispār ideāli.

Ja nu tomēr gribi ārējo (vispār jau decimetru augšējam galam par ļaunu nebūs) - izvēlies te - bet labākā ir par Ls 32.

Kā tad līdz šim skatījies? Ja analogajā LNT un TV 3 bija normāli redzami - digitālajā ar to pašu antenu arī būs OK.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

raiviic - nu nafig tās istabas antenas, kuras ir dārgākas par manu ieteikto + vēl problēmas ar tām, kad "noiet garām", vai "mašīna pabrauc garām", vai mana problēma ar USB puļķi Rīgā (jo tur man ārējās nav) - iezvanās mobilais un par TV uz to brīdi vari aizmirst. Kubu lietus. Ja ir iespēja uzlikt ārējo antenu, tad kāpēc to neizdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Man ir istabas antena un neķer gandrīz vispār. Paldies, Dexs!

Link to comment
Share on other sites

Pērc Yotā DTX-48F un nečakarē bobi ar visadākiem istabas puļķim un citiem su**. Argusa antenas izmaksā dargāk. Nu nav lētākas un labākas antenas par to DTX. Tās viennozīmīgi ir labākas par Lattelekom piedāvātajām. Kabeli jau var arī Yotā pirkt, bet tur jāņem buhta 100m jo neviens nečakarējas ar mēršanu, toties normāls kabelis maksa 6Ls par 100m, bet ļoti labs ap 10Ls. Celtniecības mateiālu bodē Tu par to pašu naudu nopirksi sū**.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Esmu nopircis vadus, antenu arī. Viss čikiniekā.

Labots - Maped
Link to comment
Share on other sites

Ja signāla rezerve gana liela un parasti tā ir, tad Tev vajag nopirkt šādu spliteri http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_510_511&products_id=18580&osCsid=ab4b1082dd9d648e389e985afd1ebad8.

Var pirkt citā bodē un citas firmas, bet šādā izskatā. Poļu dzeltenie spliteri nekam neder un perc noteikti ar F konektoriem, jo spliteri ar antenas štekera ligzdam arī ir sū**.

Stulbums, nevaru iekopēt te pilnu adresi. Tātad skaties Argusa lapā: Katalogs · Antenas, pastiprinātāji · TV signāla dalītāji un rozetes · TV signāla dalītāji 0-860 MHz · FV2

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Aizvelciec uz tirgu, nopērc prastāko poļu režģi ar pastiprinātāju pa 6-7 Ls un skaties laimīgs. :dance4:

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Visos forumos nākas skaidrot, ka nu nepērciet poļu trauku režģa antenas. Jā, to var nopirkt tirgū par piečuku, bet nu nav tā labākā izvēle. Pašai antenai ir slikta virziendiagrama un tā ķer visus traucējumus, bet lielākā daļa poļu pastiprinātāju ir konkrēti sū** un nav piemēroti digitalās TV uztveršanai. Poļu antena kautcik normāli darbojas tikai bez pastiprinātāja!!!!!!! Varu te ptotams izklāstīt teoriju, kapēc tā ir, bet kam gan tas interesē. Vienkārši nepērciet poļu antenas un viss. Ja antena jau stāv uz jumta, tad izmetiet pastiprinātāju un aizstājiet to ar pasīvo salāgošanas platīti.

Link to comment
Share on other sites

Cik labi tās DTX antenas ņem ar aizmuguri? Esmu pilnīgi uz taisnes Rēzekne - Osveja ar poļu režģi bez pastiprinātāja. LV kanālus rāda labi, bet baltkrievu signāls ap 30%, kvalitāte 50%, reizēm uzmet kubus. Attālumi: Rēzekne ~50 km, Osveju redzu no jumta. Masts 8 m. Flexbox 202hdcx uztvērējs.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

 

Varu te ptotams izklāstīt teoriju, kapēc tā ir, bet kam gan tas interesē

Reti kuram teorija interesē, ja praksē viss stāv un darbojas kā pienākas.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Reti kuram teorija interesē, ja praksē viss stāv un darbojas kā pienākas.

 

 

 

Šito varētu ierakstīt arī kādā sexforumā:sarkasms:
Link to comment
Share on other sites

Es jau teicu, ka poļu režģim nav izteiktas virziendarbības un tas signālu(arī traucejumus) neļer tikai ar sāniem. DTX antenenai ir ļoti izteikta virziendarbība(tapec jau tās ir labas) un tā ar aizmuguri praktiski neko neķer. Gribi signālu ķert no diviem virzieniem, noņem polenei aizmugures reflektora režģi. Tad antenai būs precīza astotnieka virziendiagrama un pastiprinājums 6dB.

Link to comment
Share on other sites

Cits risinājums: lietot 2 DTX-48F /poļu režģa antenas, katru sava torņa virzienā. Antenu signālus vienā kabelī var summēt ar vienkāršu dalītāju uz 2 (tas ienesīs ~3.7dB vājinājumu) vai arī ar speciālu UHF filtru, ja tādu sanāk atrast.

Link to comment
Share on other sites

Ar signālu sumēšanu uz splitera gan nevajadzetu aizrauties. Signāls protams nokritīsies par 3-4dB, bet nevar zinat cik labi antena ķer signālu no citiem torņiem. Ja signāli nāk no pretējām pusēm, tad vēl nekas, bet ja no antenas saniem, tad var gadīties, ka signāls no abām antenām ir pretfāzē(digitālajam signālam gan šia apzīmējums nebūs korekts, bet citu nezinu)un bilde pasliktinās. Reklāmā jau apgalvo, ka digitālajs signals nav jūtīgs pret atstarojumiem un un kropļotiem signāliem, bet praksē gan tā nav un bilde fiksi vien klučojas. Labāk signālus sumēt ar filtra palīdzību, tad nav nekādu zudumu, nevajag filtru, bet nu filtrs gan laikam pašam jāizgatavo.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Varu teikt tikai to labāko par DTX-48F, bilde kā no muzeja! :)

Labots - Maped
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

negribēju taisīt jaunu topiku tadeļ rakstu te!

 

Veikalos parādījusies (arī Lattelekom to reklamē) antena ISKRA P-2845 DTT/G, labprāt uzzinātu tautas (īpaši speca Didzis) viedokli!

Link to comment
Share on other sites

Tā ir klasiska logoperiodiskā antena ar aptuveni 12dB pastiprinājumu. Uzrādītos 26-28db dod pastiprinātājs.Šo antenu par mazakām naudiņām tirgo Yota. Man nepatika tīri mehāniskā izturība. Nu dikti tievi tie elementi un vārnas tos salocīs. Man jau vēl citos forumos jautā, kapēc nemīlu Logaperiodiskās antenas. Nav jau tā, ka nemīlu, bet man patik mehāniski izturīgas konstrukcijas. Ja kādam ir Logoperiodiskā antena, tad var braukt ciemos un salīdzināsim to ar citam antenam. Man jau masti darba gatavībā :sarkasms: .

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Varu teikt tikai to labāko par DTX-48F, bilde kā no muzeja! :)

 

Aizvakar Varakļānos šo antenu (DTX-48F no epele.lv par Ls 12.60) notēmēju uz Rēzeknes torni.

Ja istabas antena ar pastiprinātāju 1. stāvā darbojās, tikai ieliekot logā un nenostājoties priekšā, tad āra antena bez pastiprinātājiem bildi rādīja pat caur sienu pat nenotēmēta uz torni (45 grādu novirze).

 

Pēc kartes attālums Varakļāni-Rēzekne ir 40km. Rēzekne ir nedaudz kalnā, bet reljefs līdzens.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Tikko iepirku DTX-48 pa 14.88 Ls - rāda fantastiski, pat neliekot mastā, bet vienkārši noliekot uz grīdas, pavērstu pret TV torni! (Līdz Rīgas robežai 100m, Terratec Cinergy T2 USB, XBMC OpenElec, HTS Tvheadend, plazma)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Negribēju sākt jaunu tēmu, uzjautāšu šeit.

Ir nepieciešama sakarīga istabas antena. Vakar nopirku jaunu tv ar iebūvētu dekoderi, viņš paziņo, ka signāls ir pārāk vājš un nerāda neko. LTK dekoderim pietika ar antenu, kas nāca līdzi vecajam tv, šim vajag ko labāku. Ar lielo antenu bēniņos visu smuki uztver, bet līdz virtuvei nevar vadu aizvilkt.

tv šitāds: http://www.rdveikals.lv/products/lv/188/11809/sort/1/filter/0_0_0_0/UE-22ES5000WXBT-LED-Televizors.html

Link to comment
Share on other sites

Sakarīgas iatabas antebas nav un arī nekad nebūs! Visas tās ir tā sauktās surogātantenas, tikai smuki noformētas. Ja varētu iztikt tikai ar istabas antenām, tad jau pirms daudziem gadiem netiktu būvētas kolektīvās antenu sistēmas vai tagad kabeļtīkli. Jā, vietām izdodas ar istabas antenu uztvert ciešamu bildi, bet lielākoties ir tikai problēmas.Tavs gadījimsir tikai apstiprinājums maniem vārdiem. Es ieteiktu nečakarēties un atvilkt kabeli no tās lielās amtenas. Nav tādas vietas, kur nevarētu kabeli pievilkt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Fiziski kabeli pievilkt nebūtu problēma, guļamistabā virs virtuves ir pievilkts, bet nebūs smuki, viņu nevar noslēpt. Varētu vēl atstāt LTK dekoderi, bet tas ir kaut kā stulbi.

Kura būtu mazāk sūdīgā istabas antena? Tornis ir kādi 5-10km attālumā, starpā 1 mūra siena, citu šķēršļu nav.

Link to comment
Share on other sites

Kabelis nav smuki, bet kaut kāda pļurzaina istabas antena ar kabeli uz TV ir smuki?

izdomāt var vienmēr kā kabeliievilkt, lai tas pēc iespējas būtu nemanāmāks. Tāpat jau elektrības vads arī ir uz TV. Nekarājas taču tas TV telpas vidū bez vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Elektrības vads ir redzams apmēram sprīdi garš, remonta laikā par to piedomāju. Toreiz par antenu neaizdomājos. Pašu antenu var tv aizmugurē noslēpt, iepriekšējais bija crt, vietas padaudz.

Link to comment
Share on other sites

Nn no grīdas puses atvilkt līdz TV, kabeli pie grīdas var taču zem grīdas līstes paslēpt.

Je reģipša siena uz metāla karkasa, tad jau kabeli var caur elektrības kontakta vietu no grīdas līmeņa aiz reģipša palaist..

Es jau nezinu kāda tur situācija, tās tā - idejai pasaku.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jebkura antena būs sūdīga,ja bāzīsi viņu skapī aiz televizora. Lai būtu kaut kāds rezultāts, ir jābūt tuvāk logam virzienā uz torni. Vecā hātē (~8km no torņa) tv rādīja ar prastu 1m vadiņu, kas bija pielikts pie loga 2. stāvā.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Nav tak problēmu kabeli paslēpt mazā labeļšahtā. Tu tak uz TV skatīsies, ne uz antenas kabeli. Vispār te atkal klasisks piemērs, kā nevajag remontu taisīt. Pievilki uz TV elektrības rozeti, a antenas kabeli aizmiesi. Mūsdienās ar antenas kabeli jau ir parmaz. Tagad daudziem TV vajag ezerneta kabeli arī, bet kas būs pēc pāris gadiem, neviens paredzēt nevar. Tapēc veicot remontu vienmēr vajag uz rozetēm ievilkt kaut tukšas gofras. Maksā ta tā truba santīmus, bet kā atvieglotu tagad antenas kabeļa ievilkšamu.

Castor, Tu neesi ne pirmais, ne pēdejais, kurš neparedz mājas komunikācijas tā kā nekā personīga. Es tikai te pieminu šo problēmu, lai varbūt kāds pirms remonta izlasītu manis teikto un ņemtu to vērā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis, normālās grīdlīstēs (ne koka) var iebāzt vismaz 2 kabeļus.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs,ka var grīdlīstē kabeļus iebāzt, bet grīdlīstes parasti neliek vertikāli gar sienu, a antena parasti ir uz jumta.Ne par to stāsts, bet par principu, ka remontējot vajag savilkt gofras visās iespējamās vietās, tad vēlāk nebūs jākrenķējās par dažādu kabeļu izvilkšanu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

ja uz taa virtuves tv paredzeets skatiities tikai briivos kanaalus izmeegjini spriidi garu draatsgabalu antenas vietaa

 

bet nu protams, droshaakais risinaajums ir aara antena + kabelis

Link to comment
Share on other sites

Man tv atrodas uz letes, citu mēbeļu tur nav, lai ievilktu vadu, man ir jānodīrā apmetums, nav aiz kā noslēpt. Nesen remontētā virtuvē šo procedūru es noteikti neveikšu. Toreiz neienāca prātā doma, ka jaunam tv nederēs antena, kura padsmit gadus ir uztvērusi kvalitatīvu bildi.

Vecajam dekoderim pietika ar parastiem radziņiem, pietam vienam ir nolūzis gals. Kaut kas tamlīdzīgs: http://img.zl.lv/pro...746_240x170.jpg

Pieļauju, ka sūdīgākas antenas nemēdz būt un ar kaut ko labāku varētu uztvert.

Labots - Castor
Link to comment
Share on other sites

Ja tornis ir tik tuvu un tiešām istabas antenu vajag, tad pamēģini kādu dipolu no drāts salocīt. Man, laikam, ir ļoti paveicies. Dzīvoju laukos, kādi 13 km no torņa (raida 634 mhz). Eksperimenta pēc savam sdr/tv puļķim salocīju no drāts antenu, lai ads-b signālus (1090 mhz) no lidmašīnām ķertu. Tā kā reizēm tas puļķis tiek lietots, lai tv skatītos, tad slinkuma pēc lietoju to pašu antenu pakārtu logā - ir ok, tikai kad telefons zvana, tad sāk raustīties (bite), taču LMT modēms netraucē. Pieļauju, ka antenu speciālistiem sirmi mati paliks pēc šitā izlasīšanas :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...