Jump to content

Antena priekš Virszemes TV.


Maped
 Share

Recommended Posts

Ja ir divi neatkarīgi barbloki, tad diodes liek to izejā. Tas nozīmē, ja viens dod teiksim 5V, bet otrs 12V, tad 12V spriegums aiztaisa 5V barloka diodi un spriegums netiek piecvoltīga barbloka izejā. savukart, ja 12C barbloks atribīts, 5V netiek tā izejā. Nekad jau nevar zināt, kas par shēmu katram barblokam. Ja kas, Iskras priekšpastiprinātajam labāk "patīk" 5V barošana. Nezinu kapēc, bet tā ir.

Gunxx, antebu mūsdienās vairs sen neviens bezjēga negroza. Paņem Balticmaps.eu karti internetā, uzliek vienu punktu uz savas mājas, otru uz raidītāja torņa, novekl līniju, pārslēdz karti uz SAT bildi un ir skaidrs uz kuru tuvāko koku, vai citu orientieri antena jāgriež. Iszkatās tas šitā

http://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=osegsp&centerx=548503&centery=6287742&zoom=-1&layer=orto&ls=o

Link to comment
Share on other sites

Pardon Didzi... tā jau nav grozīšana bezjēgā ja vēloz zināt kā antena ķer no visām pusēm ->360 (man tā ir ziņkārība... nu jā cilvēkam, kurš antenas stellē katru dienu tas droši vien liekas lieki)

 

Vienīgi gribēju  teikt ka, lai kurā vizienā arī pagrieztu to antenu, TV rāda elegantu bildi.... 

 

Tā kā apkārtnē maz māju... un tās, kas ir ar vecām tantiņām, tad lokālie elektromagnētiskie traucējumi ir minimāli... antenas pastiprinātājs netaisa sū....us....

Link to comment
Share on other sites

... pardon arī MartiniB... neba es regulēju neba kā... grozīju antenu un skatījos TV, kā jau teicu bilde pedfekta visos 360grādos

 

ok.. kuņģi un dāmas.. nākošreiz kad likšu antenu noteikti nepagriezīšu uz nevienu citu pusi un nepačolēšu, kas televīzorā, lai:

1. bezjēgā negrozītu... :superstition:

2. publiski neblamētos... :)

 

signāla līmeni uz dekodera neatradu kā dabūt ārā(nebija pacietības)... analizatoru ķeskāt līdzi un kko mērīt-> kam tas vajadzīgs... vienkārši plug and play

 

 

 

... nu kamoon ... es padalījos ar to ko darīju un kas sanāca, lai kaspic30 būtu reference, ka man tai pašā apgabalā ar TV antenu gāja savādāk...   

Link to comment
Share on other sites

Sproģi - Viesīte 25km. Nav ko tur iespringt ar precīzu antenas regulēšanu un pat tas pastiprinātājs lieks.

Link to comment
Share on other sites

mhm... īzī.... un pastiprinātājs arī lieks ... ja antenai ir kaut cik OK.... 

 

tai pat vietā stāvēja divas antenas  ar ūber režģīšiem no DEPO .. ar kurām ķēra tikai labos laika apstākļos un tikai ja ūber precīzi pagriež uz Viesīti...

 

bet no režģīšu antenām var uzlocīt labu ielāpu trušu būrim :king2:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Iesakiet lūdzu pārbaudīto antenu līdzi tornim(Ēvarži) 35km 

Link to comment
Share on other sites

cik man zināms tad no ēvaržiem raida tik bezmaksas kanālus 

https://www.rdveikals.lv/products/lv/630/90304/sort/1/filter/0_0_0_0/DTX-48F-LTE-antena.html

 

ar šo antenu vajadzētu pietikt 

pirms 2 stundām , Sleepy teica:

Iesakiet lūdzu pārbaudīto antenu līdzi tornim(Ēvarži) 35km 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , gromix teica:

cik man zināms tad no ēvaržiem raida tik bezmaksas kanālus 

https://www.rdveikals.lv/products/lv/630/90304/sort/1/filter/0_0_0_0/DTX-48F-LTE-antena.html

 

ar šo antenu vajadzētu pietikt 

 

Ups to gan es nezināju ?‍♂️ tad varbūt  es signālu saņēmu no Kuldīgas. Es biju pieslēdzis funke antenu labu laiku atpakal pirku tet veikala ar pastiprinātāju radīja visu kanālus bet labak panemt kaut ko nopietnāku ar jauna rezervi

Screenshot_20200130_084746.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Sleepy teica:

Iesakiet lūdzu pārbaudīto antenu līdzi tornim(Ēvarži) 35km 

Tev oblegāti  nav jaieciklējas uz tuvāko  torni,ja paņemsi labu anteni vari pat kacēt līdz 100km!     Un alaha dēl,neņem antenas no ķīnas tur no LTE filtra ne smakas !

Nezinu par "iskras" antenām,bet mežu veči parasti izmanto "Flexbox" 35erām..... jebkurā mēža nosturī esot rādījusi!

parasti pie viņu treileriem redzu šādu  tikai cena neatbilst,laikam ar bija lielās un mazās....Karoče tā,jo garāka antena jo tālāk spēj uztvert!

Bija ar par 90 ero ,bet šā turpat 2m gara!!!

Labots - Chocoton
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Visticamāk, Kuldīga gan sanāk ap 50 km.

Un kas par to!Man no Kuldīgas apkaimes ar mazo Flexbox anteni bezmaksas kanāli  dublējas"protams uz 474 signāls uz kritisko,ieģorgā" !474 točna nav Kūldīgai- tris vareanti  vainu no Liepājas  vai Pāvilostas vai no tiem pašiem Ēveržiem! Drīzāk no Ēveržiem jo antena virzīta no atrašanās vietas Kuldīgas  virzienā kurš arī ir pa ceļam Saldum!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Ja jau ir kautkāda antena, tad cik tur darba pagrozīt antenu, apskatīties uz kādas frekvences tiek uztverta bilde un pēc kartes balticmaps.eu noteikt, kuram tornim stiprāks signāls. darbiņs maksimums desmit minūtēm. Ja gribās ar rezervi tad DTX92F Iskras antena un 100% viss darbosies. Virzienu  uz stiprāko raidītāju tāpat pēc kartes uzliek un skatās laimīgs.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Chocoton teica:

ar mazo Flexbox anteni bezmaksas kanāli  dublējas

Par maksas kanāliem bij runa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

Par maksas kanāliem bij runa.

Vispār par normālu anteni bija runa.

 

 

pirms 2 stundām , Didzis teica:

DTX92F Iskras

Jā šitā ar laikam  bija tā garā antena,bet aizdomīgi lēta,jebnu pats sapinies vērtībās!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Ja jau ir kautkāda antena

Tu zin daudzi vēl lielās ka viņiem esot saucamais režģis!Mēsls,ja no torņa nost 10 km tās frekvencens kur bij 360 un diskovery  kanāli jau nevelk....kā nu kurā reģeonā,vismaz mūsējā ar to  režģi var nelepoties,vaig anteni ar LTE filtru,tad būs labi...

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Chocoton teica:

esot saucamais režģis!Mēsls ja no torņa nost 10 km tās frekvencens kur bij 369un diskovery  kanāli jau nevelk...

Tikai nedīrs.

Gerevņā 45 km viens tornis, 60-70 otrs.. 

Rāda i režģis, i grābeklis, i visi pārējie lauksaimniecības instrumenti..

Tiesa, kamēr antenas bija jumta (metāla) kores apakšā, negribēja kārtīgi rādīt neviens. Tad "uzkāpa" virs jumta, un rādīja visu ka prieks..

Starpība ir netikai antenā, bet arī tās pareizā pielietojumā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Chocoton teica:

vaig anteni ar LTE filtru,tad būs labi

Precīzāk gan būtu teikt, ja antena ir aktīvā ar pastiprinātāju, tad filtrs ir vēlams. Citādāk, ja mobilais tornis nav deguna galā un antena bez pastiprinātāja, tad īpaši filtru nevajag. Problēma jau tajā, ka tuvs 790-860Mhz 4G tuvs signāls pārstūrē priekšpastiprinātāja ieeju un uz televīzijas bildes parādās kubiki. Uztvērejam pašam ieejā ir pārskaņojams filtrs un tas atšuj 4G signālu, bet ja priekšpastiprinātājs jau to sakropļojis, tad vairs nekas nepalīdz. Ar to īpaši grēko poļu režģa antenas. Virziendiagrama tām plata, ķer pat sānos esošus mobilos torņus un parasti tirgū tak pērk pašu krutāko pastiprinātāju ar 38dB pastiprinājumu. Vienreiz no tāda sūda samēriju 3V signālu uz televizoru ieeju 4G diapazonā. Loģiski, ka nekas tur nestrādāja. Izmetu pastiprinātāju un televizors sāka rādīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir šāda:

ISKRA LTE P-47L

Labas atsauksmes par šo un arī  ir kompaktāk nekā  tā garā kārts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Problēma jau tajā, ka tuvs 790-860Mhz 4G tuvs signāls pārstūrē priekšpastiprinātāja ieeju un uz televīzijas bildes parādās kubiki.

Jā  vienam ar  reižģi blakus tele2  tornis un met kubikus "ne uz visiem multipleksiem"-es  šim visu laiku saku ka vaig anteni ar LTE filtru ,tā vel jo projām šis domā...ka viņam tak slavenais  režģis!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, IPv6ucks teica:

Nedaudz loģiskāk būtu uzstutēt SXT LTE (3 anteņu cenā) un lietot internetu.

Panorāma ir youtūbē. Un ja reizi 3 mēnešos aizved uz laukiem USB cietni ar filmām un seriāliem, pilnīgi pietiek.

Nu tad jau IPTV un miervaldis!

UN  nekur nederīgas antenas ir palikušas režģenes un visas tās ko tirgo istabai,ar to  pastiprinājum skrūvi....man ar pliku iespraustu šķēri  labāk tver! 

muterītei ar šo  dalās vēl ar diviem kaimiņiem-no torni 20km un visiem 100% signāls!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , IPv6ucks teica:

Daudz skatāmā materiāla veljoprojām var atrast torrentu agregātstāvoklī, un sakarīgā izmērā. Mazāk noslogo torni un nav reklāmas.

Neredzu jēgu tiekties pēc ziepenes ar Dormeo reklāmām, 2160pē kvalitātē.

Ziņas? Youtube un ar adblocked browseri izskriet cauri ziņu lapām. Reāli tajā televīzijā nekā nav, vienkārši visi ir nozombēti ka vajag visu laiku kaukādu murgu fonā. Iesaku uz nedēļu pamēģināt  izslēgt to drazu. Pēc tam paskatīties, un tad atkal uz 2 nedēļām izslēgt. Vieglāk atmest nekā smēķēšanu.

Tu šito visu pastāsti kam jau aiz 50-"parastam mirstīgam" atbilde būs īsa un konkrēta... pašol.....un lai ne***is mozgas ...ar savu internetu!

Sievastēvam jau 60,pārliekot nodzertās tiesības-kā šis lādēja to datorizēto sistēmu....gandrīz izkritis dēļ tā ka ar peli jadarbojas,personas koda vieta kādreiz bija japarād vienkārs pase a te rēdz pirms eksamena   jaievad ailītē lai vispar ko sāktu!!!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , IPv6ucks teica:

Nu tad tam fekāliju paurim vieta ir pansionātā. Tie parasti ir labā uztveršanas zonā.

Čoma 80gadīgā ome lasija ziņas internetā un skatijās youtubē, līdz pat kapa malai.

Vienu vasaru kaukāds negants koks izauga Line of sight, čoms nozāģēja nafig, lai omei nav jāzombējas ar kaukādu LTV17.

Es savu 83 gadīgo  arī esmu apmācījis pat ar 'Adobe Photoshop CS5" rīkoties,bet ja  cilvēkam nav kas to pastutē tad  nav ko brīnīties ka tevi pasūt elle ratā!

Manējai arī visi vtv tiek skatīti par 5ero  un lai nezombētos paralēli monitora yotubs griezas!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Chocoton teica:

 

pirms 11 stundām , IPv6ucks teica:

Racer iemestajā linkā nekur nav norādīts cik ilgi tās frekvences būs, kā arī 1 antene priekš 470 UN 700MHz neeksistē. 

Kanālu sadalījuns būs spēkā līdz 2022 gadam kad beigsies līgums ar Lattelekom. Pēc tam 700MHz diapazons tiks nodots priekš 5G un visdrīzāk tagadējam TET bizness ar miglubildes rādīšanu virszemes apraidē izbeigsies. Par antenu, kura var uztvert visu decimetru viļņu diapazonu, gan tev nav taisnība. Logaperiodiskā antena ideāli lineāri var daudz plašāku diapazonu noklāt, tikai pastiprinājums pašvaks. Savukārt Iskras DTX sērijas un līdzīgām antenām parasti maksimālais pastiprinājums ir diapazona aukšgalā, kur vislielākie signāla zudumi atmosfērā un antenas kabelī. Attiecīgi antena tos kompensē.

 

pirms 10 stundām , IPv6ucks teica:

Neredzu jēgu tiekties pēc ziepenes ar Dormeo reklāmām

Tam gan var piekrist un tapēc jau daudzus gadus vispār televizoru neskatos .

 

pirms 10 stundām , Chocoton teica:

 

 

pirms 10 stundām , Chocoton teica:

Tu šito visu pastāsti kam jau aiz 50-"parastam mirstīgam" atbilde būs īsa un konkrēta... pašol.....un lai ne***is mozgas ...ar savu internetu

Vecumam gan nav nozīmes, drīzāk ieradums, ka zombijjasčikam jābūt un tam jāvārās, kamēr ēd brokastis, vai kad pārnāk mājās no darba. Cilvēki ir slinki, jo lai internetā atrastu ko sev interesantu, ir jāpieliek zināmas pūles, kaut vai izlasot virsrakstu. A tā guli gultā apdolbīts un laimīgs bezjēgā spaidot pulti.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Chocoton teica:

Tu šito visu pastāsti kam jau aiz 50-"parastam mirstīgam" atbilde būs īsa un konkrēta... pašol.....un lai ne***is mozgas ...ar savu internetu!

Man ir nedaudz aiz 30mit, bet es tev varu pateikt to pašu.. Drīzāk par zombijiem varu uzskatīt tos, kas bez interneta (telefona, datora) vairs pat WC nemāk apmeklēt.

Uzskatu tikai par normālu lietu atvilkt elpu pie TV (tiesa gan tikai interaktīvo), lai lielāko ties vismaz darba dienās PC man nav jāaiztiek.

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Vispār internetā ir tik daudz saģenerētu lēta budžeta murgu ka tiešām ātri apnīk meklēt.

Arī fakts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Stasss teica:

atvilkt elpu pie TV (tiesa gan tikai interaktīvo), lai lielāko ties vismaz darba dienās PC man nav jāaiztiek.

Atklāt sakot,dēl tv sharinga internetu biju spiest ņemt..!Tolaik 2008g. brikšņos internetu nemaz tā nevarēj dabūt,bet par naudu -tik ko nedabūsi gatavu....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu jā, mērīt antenas parametrus turot to rokā, praktiski pie zemes pilnīgos papagaiļos, tas tiešām ''antenu tests''. Tad vēl izmantot salāgošanas platīti, kura no simetriskiem 300 omiem taisa 75 nesimetriskus un pofig, ka dipolam jau ir 75 omi.

Link to comment
Share on other sites

Tur bij daudz joku par stieples diametru romba antenai, ar krokodiliem platīti lika klāt utt. Ļoti nopietns tests. 

Link to comment
Share on other sites

Par krokodiliem gan nezinu, bet šis apgalvo , ka esot labs kontakts. Nav ne jausmas par to vadītspēju, bet cik novērot ja pastiprinātāja platītei slikts kontakts ar dipola galiem, tad sāk šis trokšņot un pašierosināties. Tas ļoti būtiski ietekmē gala rezultātu signālu līmeņos un salīdzinājums ar antenu bez pastiprinātāja noteikti nav korekts!


‎14‎.‎04‎.‎2020 , 21:10, Didzis teica:

 izmantot salāgošanas platīti, kura no simetriskiem 300 omiem taisa 75 nesimetriskus un pofig, ka dipolam jau ir 75 omi.

Tu par romba antenu domā? Cik atceros tur salāgotāj plati nevajag jo dipola galos jau ir 75omi, bet kabeli gar dipola malu jānostiprina taisni novilktu.

Vai ar kļūdos par šo?

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...