Jump to content

Iesakiet zāles pļāvēju


Biete
 Share

Recommended Posts

Man no 2009 gada lētākais MTD ar to it kā prasto ķīniešu motoru. Uz atlaidi gāja par ~160Ls, ar kasti. Nekas, līdz šim šancē. Kalnu man nav un pļaujam platība ap 1000m². Bet man ir ogulāji un daži augļu koki, tā, kā  nākas padancot, un neesmu drošs, ka piedziņa to varētu atvieglot. Kaste gan man vajadzīga, lai nenes istabā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    27

  • Didzis

    10

  • laikamTak

    10

  • Bomaars/C12

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

laikamTak

 

 

cik šim zirgi, cik maksā un kā pļauj
Jauda pietiekoša lai nopļautu pāraugušu zāli nelīdzenās vietās 
Link to comment
Share on other sites

Mežavecis, manos kalnos ar stumjamo pļāvēju nav ko darīt. Tur ar krūmgriezi jau ir čakars. Stunjamais  tikai gludajam pagalmam der. Daudzkur jāstumdās šurpu turpu, bet pašgājējam ar tādiem manevriem problēmas. Es neesmu ieciklējies uz to kasti, bet uzskatu, ka labāk lai vecā zāle paliek zālājā kā mēslojums, nevis to visu laiku nes prom.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nez, ja piešaujas, tad ar pašgājēju var diezgan labi manevrēt. Arī grāvi var izpļaut 30 grādu slīpumā. Jāiemanās, lai varētu appļaut kociņus tos neapskādējot. Galvenais nepļaut slapjā laikā, tad riteņi buksē un visu apakšu piedzen pilnu. Vienkārši es izvēlējos labu zāles pļāvēju un pavisam lētu trimeri.

 

Stumjamie elektriskie pļāvēji bez pašgājēja ir lietojami, tikai čakars ar garo vadu, bet pļāvēji ar iekšdedzes motoriem jau mazākā slīpumā rada grūtības, jo tiem svars būtiski pieaug. 

 

Laukos, kur pļaujamā teritorija ir kādi 3ha, tiek lietots pļaušanas traktoriņš+krūmu trimeris. Ar visu to, pļaušanas process aizņem divas dienas, lai visu teritoriju izbraukātu starp augļu kokiem, krūmiem, upi un dīķiem.

Labots - Mezavecis
Link to comment
Share on other sites

GulbisRG

Sveiki, Varbūt kāds no dārzniekim ir saskāries ar šadu firmu trimmeriem un varētu man pamatoti ieteikt labako?

Gribētos lai līdzsvarojums labs un nesāpētu mugura pēc 2h darba.

Pļujama platība ~2000m2 un tagad tur zāle varētu būt ap 70cm-80cm gara. 

 

Uz doto mirkli izvēle grozās stap šiem 3 modeļiem.

AL-KO BC 4535 II (Jauda: 1.1kW / Dzinēja tilpums: 47.2cm3 / svars 9kg) Cena ~160eur

MTD 1043 (1.2kW/ 43cm3/ 7.6kg) 180eur

Stiga SB 44D (1.1kW/42.7cm3/ 9.5kg) ~220eur

Vai tomēr kadu labāku brendu ar mazāku jaudu (bet vai pietiks), kā piem.

McCulloch B28 B (0.8kW/28m3/5.4kg) ~235eur

 

Itka MTD ir vieglākais (neskaitot mazjaudīgāko McCulloch) no izvēlētajiem, bet vai tas ir noteicošais? Piemēram Stiga norāda ka šim modelim ir Anti-vibration system!

 

Budžets līdz 230eur. Var arī ieteikt kadus citus parbaudītus modeļus. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ja zāle gara, tad visiem minētajiem motors par švaku!

Link to comment
Share on other sites

intervall

No šiem uzreiz, tādām platībām, atmet lētučus - mtd un alko. Pēdējais kraps, ja nobruks, daļas būs ļoti ilgi jāgaida, ja vispār sagaidīsi.

Stiga ir ok, mitsu motors, ar 2 gredzeniem, husqvarna grupas brīnums ļoti līdzīgs gan pēc uzbūves, gan visa pārējā. Ja varianti tikai šie, tad stigu vai kulaku.

Ja apsver citus - stihl fs - 55, fs - 56, oleo-mac sparta 380t.

Fs - 55 var atrast ap eur 280. Tikai šiem stihl būs siksna nevis dubultā uzkabe.

Kāds budžets vispār? Te jau izksatītās, ka vajag ņemt pro klases aparātu.


 

 

Piemēram Stiga norāda ka šim modelim ir Anti-vibration system!

Šo jutīsi tikai nopietnajiem krūmgriežiem, kur uz buksēm ir stiprinājuma vieta pie reduktora un pie roktura, apvalka sākuma.

Šī tāda parodija vien ir. 

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Par AL-KO varu to labāko teikt, trimmeris iet 10 gadus pļauts ar daudz un nežēlots ir šis tas mainīts uz 20Ls un tas arī viss 10 gadu laikā (9-10gadi) ir arī otrs jaudīgaks iepirkts no AL-KO, jo sevi jau pierādījis.

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Man pašam ir Stiga SB52, bet esmu strādājis ar ar kaimiņa 44 Stigu. Garai zālei ņem zāģa ripu un mierīgi varēsi pļaut. Jaudas noteikti pietiks. Es izvēlētos Stigu, vai vēl nopietnāku aparātu. Lētie der tikai puķudobju appļaušanai.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Kas ir lēts? Galvenais lai jaudas pietiek  un teiksim lai jau skaitītos krūmgriezis

Link to comment
Share on other sites

GulbisRG

 

 

Kāds budžets vispār?
 

Budžets ~230eur

 

 

Ja zāle gara, tad visiem minētajiem motors par švaku!

Tad jau jaņem kads nopietnāks aparāts kas jau maksās 1k eur. Otrkart man nav mežs n-tos hektarus jatrimme. Nieka 2000m2. 

 

Kas ar to MTD 1043 itka vis lielaka jauda un mazākais svars. Vai pati firma kaka?

 

 

ir arī otrs jaudīgaks iepirkts no AL-KO, jo sevi jau pierādījis.

Kāds modelis? 

Link to comment
Share on other sites

intervall
Galvenais lai jaudas pietiek  un teiksim lai jau skaitītos krūmgriezis

Vispār zini, kas ir krūmgriezis?! Neviens no nosauktajiem un tādā budžetā jaunu par tādu naudu neatradīsi!

Lai pļautu garu zāli, nav nepieciešams krūmgriezis, bet gan robusts trimmeris. 

 

 

Kas ar to MTD 1043 itka vis lielaka jauda un mazākais svars. Vai pati firma kaka?

Iespējams, tā jauda būs tikai uz papīra... Nav tas kvalitatīvākais izstrādājums.

Neuztraucies, stihlus, hušus un stigas arī liek kopā šķībacainie, bet tie ir gana kvalitatīvāki :D

Stiga sb 44 d ir ņemams aparāts par to naudu, pat sb 33 d(1.1kw oret 0.97kw), bet tam ir viens mīnuss - reduktora galam ir plastmasas uzlika, mccullogham jau ir normāls reduktora gals uztaisīts, kvalitatīvāks.

Ja man būtu jāizvēlas, ņemtu husq grupas pārpirkto brīnumu.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

MAn ir divas Stigas, Made in Sweden!

Link to comment
Share on other sites

intervall

Saliktas(assembled) arī Zviedrijā? 

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

 

 

Kāds modelis? 
 

Ne vecā ne jaunā modeli nepateikšu rīt iespējams apskatīšu...viens ir tikai auklas mazāks trimeris, bet jaunais iepirktais ir ar zāles ripu un auklu
Link to comment
Share on other sites

 

 

Saliktas(assembled) arī Zviedrijā? 
Raideram ir točna Made, vecs nav mājas lapā vairs, bet ir ar hidraulisko piedziņu uz riteņiem, pļāvējam var būt,ka vākts, jo motori ir tīrie amerikāņi B&S, rīt nobildēšu! 
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pieredzei par asmeni!

 

Pirms 9 gadiem nopirku Partner 56 cm ar priekšu velkošo, bez kastes.Ir sānu izsviedēj lūka, bet ta man ciet, mūlčo.Motors B&S 45.Ap 1000kvm ko pļaut (kopts zālājs) 1-2 reizes nedēļā.Pļaujot nekas zālājā nepaliek, nekas netiek nests istabā.Samulčo tādā putrā-zupā, viss iztek un neko nemana.Pēc pļaušanas ar strūklu mazgāju apakšu, ap 1/2 spaini tās putras savācu. Nopirku vēl vienu asmeni, bet tam nedaudz lielāks leņķis gala noasinātajai daļai.Rezūltātā- stiprāka skaņa, lielāks degvielas patēriņš,nemulčo, bet ik pa metram no kreisās aizmugurējās puses sviež zāles kuškus, ta ka jālieto grābeklis.Pēc pļaušanas apakša tīra, var pat nemazgāt.Lietoju veco labo asmeni.

Nekad nedomāju ka tā asmenis iepaido šo procesu.Viens otrs kaimiņš arī sūdzas, ka mulčošanas režīmā paliek zāles kušķi..

Ceru ka kādam noderēs,

 

Cieņā.

Labots - aac
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...