Jump to content

Iesakiet zāles pļāvēju


Biete
 Share

Recommended Posts

Zāles pļāvēju ar savākšanas kasti nekad neesmu lietojis. Vecā zale kalpo kā mēslojums jaunajai un nafig to savākt. Es savam zāles pļāvēkam, ar fleksi, izgriezu  daudz lielāku spļaukamcaurumu. Ar zāles ķepēšanu palika daudz labāk, bet tāpat slapja zāle saķep. Tagad projekts ir vispār motoru uzmontēt uz četriem rireņiem un lai nav nekāda aizsarga. Tad zali metīs laukā uz visam pusēm un neķepēs ciet spļaukamcaurums. Man tā savulaik bija uztaisīts elektriskais zalespļāvējs. Nu jā, es protams runāju pat lielas teritorijas pļaušanu, kad nav laika gaidīt, kad rasa nokritīs vai lietus nelīst. Kārtīgam pļāvējam jāņem arī slapja zāle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    27

  • Didzis

    10

  • laikamTak

    10

  • Bomaars/C12

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mezavecis

Didzis

Viss atkarīgs, cik liela zāle un kas tad īsti der par mēslojumu. Suņuburkšķi vai dārza gars nav nekāds mēslojums. Asinszāle un tamlīdzīgi smilšaugi vispār sadalās vairāku gadu laikā.  Arī pagari stiebri nākamreiz traucē pļaut un tad jāizdomā, kas ērtāk - pēc tam ar grābekli skraidīt vai tomēr piekārt kasti. Tā kā pie mājas ir priedes, tad vismaz nav papildus jāvāc skujas, kas birst konstanti visu gadu. 

 

Ar to zāles svaidīšanu jāuzmanās. Bračka kaut kad pļāva laukos teritoriju un pēc tam nedēļu kājas kā bluķi, jo kādam velna rutkam vai kādam citam indīgam augam uzdūrās. 

Link to comment
Share on other sites

Kāds tur grābeklis, iešu es tur vēl jāties. Visas vecās lapas tagad tiek samaltas ar zalespļāvēju, jo, mežā dzīvojot, tās neviens nekasa. Nevajag pieļaut, ka zāle izaug līdz stāvoklim, ka tā  paliek kā salmi. Protams, ja pagalmā daži kvadrātmetri zālītes un to gribas kā tepiķi, tad var ar zāles vākšanu un grābeklīti ņemties. Kad ap māju jāpļau tūkstoši kvadrātmetru, tad priecīgs, kad zalājā sūnas aug un retāk jāpļauj :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Ja nevācu zāli - teritorija izskatās pēc sūda, pēc karalauka. Labāk tad vispār nepļaut. 
Asmenis ir smalcinošais.

 

P.S. nevienam nav idejas un kontaktu kur ko kā saistībā ar trimmeri?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ja zāle no zālāja tiek novākta, ar to tiek aizvāktas prom barības vielas un zālājs pamatīgi jāmēslo. 

 

Cik ir redzēti "glīti" nopļauti zālāji, kas saulē izdeguši, skaisti reti dzelteni. 

Nē nu katram savs patīk :D :D :D 


 

 

P.S. nevienam nav idejas un kontaktu kur ko kā saistībā ar trimmeri?
 

 

Ja no trimera sāp mugura - uzkares augstums nepareizs, jāstrādā saliekušam - tiešam nav regulējams? 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tiešām gribētos redzēt to teritoriju, kur neviens nevāc nopļauto zāli, it sevišķi pie mājas durvīm :)  Tad priekš kam lapas grābt un pļaut, ja reiz viss kalpo par mēslojumu :D Nākamais līmenis ir atejas mēslus gāzt mauriņā (lasīt: čūsku midzenī) un nodarboties ar mēslošanu bez papildus izdevumiem. 

 

Diez vai kādam daudz brīva laika, lai reizi nedēļā vairākus hektārus izbraukātu.  

 

Es nojaušu, kas tas pa trimmeri (visticamāk Bosch) bez augstuma regulācijas un tas nav domāts pļaušanai - tik vien kā kušķus piepucēt. Līdzīgs lētucis man arī ir un drīzāk sauktos kā parodija par trimmeri. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Baigi jau no zālāja atkarīgs. Laukos nevācu, pļāvējs diezgan vienmērīgi izsvaida - bet nu jācenšas pļaut bieži, lai tā varētu darīt. Mājas priekšā garāku zāli gan sagrābj.

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs, cik gara ir zāle un cik zemu to gribas; man ir mauriņš, ko pļauju reizi nedēļā un jā, nevācu to, ko sapļauju, jo nav daudz un lai paliek, kā saka - un samēslo - un zālājs ir skaists, neizdeg un ir OK; 

Link to comment
Share on other sites

Reizi nedēļā pļaut, tad jau visu vasaru jāvergo. Vispār es visu daru lai būtu retāk jāpļauj. Pļauju, kad nav lietus lijis lai zāle var izkalst un vecā mēnesī, tad slikti ataug, bet dari ko gribi, mauriņš smuks. Mežavecis, vari braukt ciemos, nekad neesmu zāli vācis un pērnās lapas ari sapļauju ar zāles pļāvēju. Vrabūt tapēc, ka visu daru tik nepareizi, mauriņš vienmēr zaļš :sarkasms: Ja par trimmeriem, tad nekāda gadījumā nepērc tādu, kuram kardāna vietā trose. Man pašam ir Stiga SB52. Tas gan skaitās krūmgriezis. Zāles pļaušanai itkā nevajag tik jaudīgu, bet man milzīgas pļavas blakus, kur katru gadu krūmi jāizpļauj. Nekad neesmu zali pļāvis ar auklu. Tad pļavējs jāgriež pilnā ručkā, baigais troksnis un daudz benzīna patērē. Pļauju ar četrzaru ripu, vai ar paštaisītu, kurai kustīgi zobi. Zobi regulāri jāasina, tad var pļaut praktiski tukšgaitā. Ir bijis tā, ka pļaujot dzirdu kaimiņā trimmeri, kurš griežas pilnā gāzē. Tagad skatos krūmgriezi dēlam. Atradu pa kādiem 120 jevrikiem, bet marku nepateikšu. Kad nopirkšu, varēšu pastāstīt. Jā, noteikti vajag pirkt tādu, kuram ručkas uz amortizatoriem un lai pārdevējs garantē rezerves daļas. Manējai Stigai gan, desmit gados, nekas nav lūzis. Benzīnu ar eļļu leju attiecībā 1:35, nevis kā tagad modē 1:50. Benzīnam bioetanols klāt, tajā eļļa nešķīst un drošāk eļļu vairāk piešaut. Regulari iesmērēju apakšējo reduktooru, tad arī nekas nelūst.  Pļauju sirsnīgi daudz, bet ne katru dienu.

Link to comment
Share on other sites

Nu es varu reizi nedēļā, man sanāk ap 800m2 :D Nav ganības  vai futbola laukums jāpļauj:D

Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

Otrs ir - nepieciešams trimmeris, iesakiet kādu? Iespējams kādam ir gali specializētā veikalā? Vai varat varbūt pateikt kur tāds ir?

Stihl FS90, stiga sb44d, sb33d, oleo-mac 240t. 

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Esmu redzējis kā stādītais mauriņs bez savakšanas izskatas un kā parastā zāle nu neredzu tur nekādu problēmu un ka kko redzētu kas bojā skatu...vispar zāle aug strauji un tas kas pa virsu izšpļauts tāpat ātri ieaug zalē

Link to comment
Share on other sites

Pļaušanā man aiziet(vācot zāli) ap 2h40min-3h  :resent: Diezgan apnicīgi. Bet ir laiks paklausīties kādu audiogrāmatu, kas ir sava veida bonuss. 

 

Nē, nav augstuma regulējuma šim trimmerim. Mana zāle aug ļoti ātri, pārāk ātri, nedēļas beigās teritorija ir nebaudāma. OK, ne par to ir stāsts, vairāk par pašu pļaujamo, iespējams prasītos "vieglāku", jo šis samērā liels un smags. Skaitās ka pats brauc, bet nekur pats sen nebrauc, pievads ir noplīsis, servisā nesataisīja. Jāstumdās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nekad neesmu zali pļāvis ar auklu. Tad pļavējs jāgriež pilnā ručkā, baigais troksnis un daudz benzīna patērē.

 

vienkārši nejēdz pļaut ar trimmeri, sūdīga aukla vai par garu/īsu, es pat mežā mazos krūmus ar pliku auklu bez nekādas trimmera spīdzināšanas 10x ātrāk kā ar to mazo ripu varu izpļaut. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pļaušanā man aiziet(vācot zāli) ap 2h40min-3h 

 

Laba lieta ir Stiga multiclip un reizi nedēļā pļaušana, tad zāle nav jāvāc. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

vienkārši nejēdz pļaut ar trimmeri

 

Es pagājušo gadu sāku pļaut ar trimmeri - nu man ar dzelzs trīsstūri gāja krietni ātrāk kā ar auklu.

nu hvz.. moš nemāku ar auklu pļaut.  Tiesa gan auklai ir pluss, ja ielaiž akmeņos nekas nenotiek. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Laba lieta ir Stiga multiclip

Kā reiz ir man tāda Stiga. Nesūdzos. Jau gadus 5 kalpo. Mulčētājam ir tikai viens mīnuss - gar bruģi pļaujot, pēc tam ar slotu jāiet slaucīt zāli atpakaļ. 

Link to comment
Share on other sites

Kroop, es jau protams nejēdzu zāli pļaut, bet tad visi ceļmalu pļāvēji  un zrmnieku traktoru zales pļāvēji to arī nejēdz. Visiem tak ripas ar kustošiem nažiem. Jā, tādu ripu pie mums netirgo un jātaisa pašam. bet tā ir simtreiz efektīvāka par auklas pļaušanu. Aukla populāra tapēc, ka ar to var pļaut katrs duraks, bet ar kustoširm tērauda nažiem vajag sajēgu un naži jāasina.

Ronalds, trīszaru ripaar tādiem trīsstūrveidīgiem galiem pļauj sliktāk par četrzaru ripu ar plakaniem galiem. Gara zāle tinās virsū, jo vidū nav grizošas virsmas. Pamēģini pats, tad sapratīsi.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Didzi, iemet savas ripas bildi. Lai zinātu ko pirkt/ taisīt. 

Es tik saku ka pēc maniem novērojumiem aukla mēsls!

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es zāli pļauju ar auklu, ir daudz lielāka ražība, lietoju prof. krūmzāģi, tam ne ko nekaitē gāze grīdā....

Link to comment
Share on other sites

Aukla populāra tapēc, ka ar to var pļaut katrs duraks, bet ar kustoširm tērauda nažiem vajag sajēgu un naži jāasina.

nu acīmredzot tu nē   :D

 

virsū tinās, ja pa mazu apgriezieni, 3 zaru ripa saukta par izskapti ir tieši vispiemērotākā garai zālei tāda, kas līdz viduklim, pļaušana arī līdzinās kā ar izkapti, ar asām kustībām zāle jādabū vienā malā- tajā kura jau nopļauta, 4 zaru ripa ir krūmveidīgahiem, kurus vēl var nosist, kas nav jāzāģē ar zobaino ripu.

 

un protams pareizās auklas izvēlei arī ir liela nozīme.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Tā teikt pļaušanas sezona tikai sākas. Būs mums iespējas pamēģināt dažādus verķus. ;)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

starp citu, auklu vajag paturēt pirms pļaušanas iemērktu 3 dienas ūdenī, tad tā ir elastīgāka un ilgāk kalpo

Link to comment
Share on other sites

intervall

Pats strādāju meža nozarē un sanāk daudz strādāt ar zāģi, krūmgriezi jau entos gadus.

Par tiem kustošajiem nažiem jau sajūsminājos pagājušo gadu, šodien izlasot komentus atkal noņirdzos :D It sevišķi par drošību, ka naži no korpusa nevar izlidot.... Labi, pats izmanto, bet, nu, neiesaki ko tādu citiem.

Un vēl īsu zāli ar tādu parodiju pļaut - nesaprotu, tas ir stulbums vai kkāda veida ekonomija? Ar auklu sanāk daudz ātrāk, vismaz ar 5kanti. Protams, daudz kas atkarīgs no pļāvēja.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

inteens

žops.. es pļauju ar divroci izkapti. Ekoloģiski, fizkultūra, un arī kazām siens sanāk.

Esmu vecs duraks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

auklu vajag paturēt pirms pļaušanas iemērktu 3 dienas ūdenī, tad tā ir elastīgāka un ilgāk kalpo

 

Tu runā par, piemēram, linu auklu? Plastmasas auklu tikai šķīdinātājs mīkstinās. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

starp citu,
pļāvējam pašam pirms pļaušanas vajag ''iepļaut'', tad viņš ir elastīgāks. 
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

auklu vajag paturēt pirms pļaušanas iemērktu 3 dienas ūdenī,

starp citu, es pats tam neticēju, kad nebiju to izmēģinājis...., ieteica veikalā, kur tirgo prof. zāģus, krūmgriežus un citus hlamus.... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja zāle no zālāja tiek novākta, ar to tiek aizvāktas prom barības vielas un zālājs pamatīgi jāmēslo. 
Nav tik traki, sākumā tieši to iemeslu dēļ bija bez kastes, bet ja zāle pārraug baigi nesmuki izskatās, pēc tam bija ar kasti, bet nu to kasti ik pēc 5 minūtēm tukšot ir smagas darbs. Ir jāpļauj ik pēc 5 dienām, tad ir vienalga! Man bija suņu puika nomīza vienu egli, žēl jau bija, šis aizgāja uz labākiem medību laukiem, paņēmu meiteni, tas ir pilnīgs piz-decs, visa zāle ir vienos caurumos, kur šī pamīž, zāle nokalst, neko tādu dzīvē nevarēju iedomāties!
Link to comment
Share on other sites

Būs kārtīgi jāizstudē, kādu trimmeri pirkt. Galvenais lai nav baigi smags, jo jāpļauj arī grāvis un apmēram metru augsts stāvums pa abām grāvja pusēm, tur ļoti neērti ar to mazu pļerdaku, rokas jālauž

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

Īstenībā neesmu redzējis ka kāds vāktu nopļauto zāli
Esmu redzējis kā krāmē gubās ... Nu tagad tin ruļļos 

 

 

Galvenais lai nav baigi smags
Galvenais, lai ir ergonomisks 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

A kāds te vēl spēj uzasināt izkapti un ar to rīkoties? Jūs te visi tikai par motorizētiem?

 

Esmu redzējis kā krāmē gubās

 

I gubās esmu krāmējis, pats taisījis žebērkļus, lai siena gubu var uzkrāmēt.

Domāju, ka maz kas no Jums ir piedalījušies siena talkās. Vai tur siena pļaušanā, kaltēšanā, vākšanā, gubās kraušana vai ķīpās veidošana ar krievu agregātu?

 

Kā viņš saucās? Nu Belarusam piekabināts ķīpu veidotājs.

 

Atceros Ņiva, Jeņisej, tie graudu kombaini. Zāles pļāvējs, saukts par "Vācieti".

Ar Ņivu (nē, tas nav vieglais) pat esmu braucis un graudus vācis.

Bļa, stāv uz lūpas tas ķīpinieks un neatceros.

Vo, kaut kas tāds https://www.ss.lv/msg/lv/agriculture/agricultural-machinery/press/hocno.html. Stāvēju kravas kastē, kas blakus ar traktoru brauca un kārtoju ķīpas, kas lidoja iekšā.

Ups, šitie tomēr tak nebija krievu, laikam.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

pats taisījis žebērkļus.
Zivis gāji durt ? Es kādreiz zārdus taisīju 

 

 

lai siena gubu var uzkrāmēt
vajag siena dakšas 
Link to comment
Share on other sites

inteens

žeperus. Abet abeļdārzu es ar izkapti jau 30 gadus pļauju. Un neesmu nosprādzis. Pat uz pohiem.

Link to comment
Share on other sites

Hei Laikamtak! Ko ta savus dzimšanas gada skaitļus neesam norādījuši? Savādāk... kaut kā savādi sanāk, nezini, ar ko runā. Dzimšanas gads ne vienmēr ir 100% diagnoze...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu tagad tin ruļļos
Man bērns tikko savai saimniecībai nopirka presi, lietota no Preļiem 10K naudiņas!
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

ar izkapti
mehanisko ? 

 

 

Ko ta savus dzimšanas gada skaitļus neesam norādījuši?
Esmu blondīne 

 

 

lietota no Preļiem 10K naudiņas!
Mja, naf tai naudiņai vērtības 
Link to comment
Share on other sites

Man bērns tikko savai saimniecībai nopirka presi, lietota no Preļiem 10K naudiņas!

Claas vai Krone?
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...